پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
معرفی کتاب
«ماه‌خاتون» منتشر شد
۵۷ دقیقه قبل / امیرالمومنین(ع) / امیرالمؤمنین ( ع ) / معرفی کتاب
«ماه‌خاتون» منتشر شد
شرکت چاپ و نشر بین‌الملل جدیدترین اثر خود را با نام «ماه خاتون» منتشر کرد.
زمان معرفی برندگان نشان طلایی و نقره‌ای «لاک‌پشت پرنده»
۲ ساعت قبل / کتاب / جوایز ادبی / ادبیات کودک و نوجوان
زمان معرفی برندگان نشان طلایی و نقره‌ای «لاک‌پشت پرنده»
ایرنا نوشت: برگزیدگان نشان‌های طلایی و نقره‌ای طرح لاک پشت پرنده از بین ۹ کتاب که نامزد نهایی هستند، جمعه ۲۴ مرداد از طریق مراسم فضای مجازی نشان خود را دریافت می‌کنند.
۱۱ ساعت قبل
اودیسه
چاپ تازه کتاب «اودیسه» اثر هومر با ترجمه سعید نفیسی روانه بازار کتاب شد. این ترجمه برای نخستین‌بار در سال ۱۳۳۷ منتشر شده و چاپ نوزدهم آن در ۴۷۳ صفحه با قیمت ۳۰ هزار تومان در انتشارات علمی و فرهنگی روانه بازار شده است. در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «اودیسه» همانند دیگر شاهکار هومر، «ایلیاد» دارای ۲۴ سرود است و داستانی پرمغز و شاعرانه از بازگشت اولیس پهلوان نامدار جنگ تروا را با تمامی سرگشتگی‌ها و حوادث ناگواری که براو گذشته است بازگو می‌کند. روایت هومر از جایی شروع می‌شود که گروهی از یونانیان که فکر می‌کنند اولیس در جنگ مرده است سعی دارند همسرش را وادار کنند تا شوهر دیگری را برگزیند و در این هنگام اولیس به صورتی ناشناس به شهر بازمی‌گردد …
برترین کتاب‌های تاریخ در بهار ۹۹ معرفی شدند
۲۱ ساعت قبل / تاریخ / کتاب / دانشگاه تهران
برترین کتاب‌های تاریخ در بهار ۹۹ معرفی شدند
تهران-ایرنا- بهارنامه کتاب، فهرست برترین تازه‌های کتاب منتشرشده در بهار ۱۳۹۹ با موضوع تاریخ، از سوی مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران معرفی شد.
کتاب ماجراهای زن پژوهشگر و حلزون وحشی چاپ شد
۲۵ ساعت قبل / نشر نو / داروینیسم / ترجمه / معرفی کتاب / طبیعت / طبیعت حیات وحش
کتاب ماجراهای زن پژوهشگر و حلزون وحشی چاپ شد
کتاب «صدای غذاخوردن یک حلزون وحشی» نوشته الیزابت تووا بایلی با ترجمه کاوه فیض‌اللهی توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد.
۳۵ ساعت قبل
درباره آن مایاکفسکی واقعی
جریان فوتوریسم در روسیه اوایل قرن بیست، برخلاف متناظر ایتالیایی‌اش، جریانی یکدست نبود و به شاخه‌های مختلفی تقسیم شد؛ شاخه‌هایی چون Ego-Futurism، Cubo-Futurism و Hylaea (در روسی با تلفظ Gileya) و اگرچه رویکردی شهری به فوتوریسم در شعر ولادیمیر مایاکفسکی و یلنا گورو دیده می‌شد، فوتوریسم روسیه به نسبت فوتوریسم ایتالیا درمجموع کمتر بر سرعت و ماشین و خشونت و دیگر مظاهر جهان تکنولوژیک متمرکز بود؛ ولی در کندن از سنت و به‌ نوعی ضدیت یا دشمنی با گذشته از سویی و امید به آینده‌ای که به برکت تکنولوژی دگرگون و لابد بهتر شده باشد، با آن مشابه بود و این باور و روحیه در عنوان انتخابی فوتوریست‌های روس برای مانیفست سال 1912 گروه Hylaea آشکار است: «سیلی به ذائقه عمومی». …
تداوم جایزه کتاب ماه و سال کانون پرورش فکری ضروری است
۴۲ ساعت قبل / جوایز ادبی / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / ادبیات کودک و نوجوان / کتاب
تداوم جایزه کتاب ماه و سال کانون پرورش فکری ضروری است
تهران- ایرنا- «محمود پوروهاب»، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان با تاکید بر سخت‌گیری در انتخاب آثار و در نظر گرفتن عوامل مختلف برای معرفی آثار برتر جایزه کتاب ماه و سال کانون پرورش فکری بر استمرار این جایزه تاکید کرد.
اشتباه بامزه نویسنده مطرح ایرلندی در رمان تاریخی
۴۷ ساعت قبل / ادبیات جهان / ادبیات داستانی / معرفی کتاب / نویسنده
اشتباه بامزه نویسنده مطرح ایرلندی در رمان تاریخی
مهر نوشت: جان بوین نویسنده مطرح انگلیسی کتاب تاریخی نوشته است که در آن از عوامل و عناصر یک بازی کامپیوتری استفاده کرده است و همه آن را یک اشتباه سهوی می‌دانند.
یک کتاب ایرانی در فهرست آثار ممتاز جهان درباره کودکان معلول
۲ روز قبل / معرفی کتاب / ادبیات کودک و نوجوان / بازار کتاب
یک کتاب ایرانی در فهرست آثار ممتاز جهان درباره کودکان معلول
ایسنا نوشت: «موزی که می‌خندید» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی به عنوان کتاب برگزیده برای قرار گرفتن در فهرست «آثار ممتاز جهان در مورد کودکان و نوجوانان معلول» انتخاب شده است.
معرفی مشاهیر و مفاخر ایل سنگسری در یک کتاب
۲ روز قبل / معرفی کتاب / مهدیشهر / سمنان
معرفی مشاهیر و مفاخر ایل سنگسری در یک کتاب
کتاب «مشاهیر و مفاخر ایل سنگسری» نوشته مرضیه پارسا توسط انتشارات حبله رود منتشر شد.
چرا این کمدین نامدار از آمریکا اخراج شد؟
۲ روز قبل / چارلی چاپلین / معرفی کتاب / فیلم کمدی
چرا این کمدین نامدار از آمریکا اخراج شد؟
مهر نوشت: کتاب چارلی چاپلین نوشته احسان شاه قاسمی به همت نشر لوگوس منتشر شد.
چرا چارلی چاپلین از آمریکا اخراج شد؟/نگاهی متفاوت به زندگی چاپلین
۲ روز قبل / چارلی چاپلین / نشر لوگوس / معرفی کتاب
چرا چارلی چاپلین از آمریکا اخراج شد؟/نگاهی متفاوت به زندگی چاپلین
کتاب چارلی چاپلین نوشته احسان شاه قاسمی به همت نشر لوگوس منتشر شد.
۲ روز قبل
مقدمه کمبریج بر چخوف
کتاب «مقدمه کمبریج بر چخوف» نوشته جیمز.‌ن.لوئلین با ترجمه سعید درودی منتشر شد. در معرفی ناشر از کتاب «مقدمه کمبریج بر چخوف» آمده است: این کتاب گزارشی سرگرم‌کننده از زندگی آنتوان چخوف، نمایشنامه‌نویس و نویسنده شهیر روسیه و وضعیت کشور محل زیست او در زمان حیات ارایه می‌دهد. این اثر همچنین ضمن دقت در پیشرفت حرفه‌ای چخوف در مقام یک نمایشنامه‌نویس، واریته‌های تک‌پرده‌ای و آثار اولیه او را نیز بررسی کرده و به تجزیه و تحلیل پرده به پرده و دقیق برخی از مهم‌ترین آثار نمایشی او از جمله «مرغ دریایی»، «دایی وانیا» و «باغ آلبالو» پرداخته است. کتاب در فصل‌های مختلف خود زندگی و زمینه‌های زیستی …
۲ روز قبل
شیرین نیستم، فقط قند دارم
[ترجمه زهرا نوروزی]  رمان طنز «شیرین نیستم، فقط قند دارم» نوشته تورستن رُهده، با نام مستعار رناته برگمان منتشر شده است. او از ‌سال ۲۰۱۶ در برلین زندگی می‌کند و فکر خلق شخصیت‌های داستانی طنزآمیز در جشن‌های خانوادگی به ذهنش خطور کرد. شانزدهم ژانویه ‌سال ۲۰۱۳، رناته برگمان برای اولین‌‌بار فعالیت مجازی‌اش را در توییتر شروع کرد. بعد از اینکه تعداد طرفدارانش به‌ سرعت زیاد شد، اولین کتابش را با عنوان «شیرین نیستم، فقط قند دارم» به چاپ رساند که بلافاصله وارد فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های بازار کتاب آلمان شد. این اثر تا امروز بارها تجدید چاپ شده است و هنوز هم از پرفروش‌ترین کتاب‌ها محسوب می‌شود. آقای رُهده …
«تئاتر شهر» آماده چاپ می‌شود/ وقایع نگاری مهم‌ترین مجموعه تئاتری
۲ روز قبل / پیمان شیخی / تئاتر شهر / معرفی کتاب
«تئاتر شهر» آماده چاپ می‌شود/ وقایع نگاری مهم‌ترین مجموعه تئاتری
پیمان شیخی از آماده سازی کتاب «تئاترشهر» که شامل وقایع نگاری درباره مجموعه تئاترشهر از زمان تاسیس تا امروز می‌شود، خبر داد.
معرفی کتاب «راز خوشبختی زن و شوهر» محمدرضا رجائی
۳ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / معرفی کتاب / کتابیار
معرفی کتاب «راز خوشبختی زن و شوهر» محمدرضا رجائی
«راز خوشبختی زن و شوهر» نوشته محمدرضا رجائی است که چاپ اول این کتاب در زمستان سال ۱۳۹۱ در ۳۲۰ صفحه توسط انتشارات مرغ سلیمان منتشر شده است.
۳ روز قبل
سودجویان بازار نشر و خوانندگان ناآگاه
مهم‌ترین راه جلوگیری ترجمه‌های متعدد و گاه جعلی از یک اثر ادبی این است که ایران عضو کپی‌رایت شود. وقتی ما عضو کپی‌رایت نیستیم، عملا در این زمینه کار خاصی نمی‌توانیم بکنیم. اگر کپی‌رایت داشته باشیم، هم ارشاد به عنوان نهاد صدور مجوز کتاب که فیپای یک کتاب را ثبت می‌کند یک ناشر را به رسمیت می‌شناسد و هم ناشر خارجی کپی‌رایت کتاب را تنها به یک ناشر ایرانی می‎فروشد، نه دو ناشر و دو مترجم.  ما عضو کپی‌رایت نیستیم و یکی از نتایج عضو کپی‌رایت نبودن هم این بازار آشفته ترجمه است که کافی است یک کتاب در بازار گل کند تا به هزار مدل از آن سوءاستفاده ‌شود. بعضی‌ها حتی همان کتاب را افست کرده و چاپ می‌کنند و از طریق دیگری وارد بازار …
۳ روز قبل
معجزه توجه آگاهی
توجه‌آگاهی (مایندفولنس) را آگاهی از تجربه حاضر همراه با پذیرش آن دانسته‌اند. همچنین آن را نوعی خاص از توجه کردن معرفی کرده‌اند؛ توجه کردنی عمدی، بدون قضاوت و در لحظه حال. تعریف دیگری که برداشتی شفاف از توجه‌آگاهی فراهم می‌کند این است که آن را آگاهی از تجربه، بدون ترجیح دادن تجربه‌ای دیگر بر تجربه حاضر، بدانیم. آیا بدون توجه کردن- آن‌هم توجه عمدی، بدون قضاوت و در لحظه حال- می‌توان خوب زیست؟ آیا می‌توان بدون حضور داشتن و آگاه بودنی که از این شکلِ خاص توجه کردن حاصل می‌شود، زندگی را در تمامیت و ارتباط درونی بین اجزایش زیست؟ معجزه توجه‌آگاهی از اولین کتاب‌هایی است که این نوع زیستن و تکنیک‌های پرورش دادن آن را از زبان راهبی ویتنامی به …
جذابیت دیگر افسانه نیست!
۳ روز قبل / معرفی کتاب / استانی-علمی و آموزشی
جذابیت دیگر افسانه نیست!
لحظه‌ای را تصور کنید که وارد اتاق کار خود می‌شوید و همکاران‌تان به سرعت به شما توجه می‌کنند، می‌خواهند حرف‌های شما را بشنوند و مشتاق هستند مورد تایید شما قرار بگیرند.
۳ روز قبل
«این من‌های بازیگوش» برای کودکان
کتاب «این من‌های بازیگوش» نوشته سیدعلی شجاعی برای کودکان منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب که دومین کتاب از مجموعه «زیست اخلاق‌مدار» برای کودکان است توسط نشر کتاب نیستان منتشر شده است.در معرفی ناشر از کتاب عنوان شده است: شجاعی پیش از این در قالب مجموعه‌های ادبی و فلسفی برای مخاطبان کودک و نوجوان، دو مجموعه «فلسفه برای کودکان» و «مهارت‌های زندگی برای کودکان» را منتشر کرده که به هشت زبان ترجمه شده و جوایزی را نیز برای مولف آن به ارمغان آورده است.در کتاب تازه او در یک نیمه‌شب بزرگترین درخت شهر بر اثر طوفان از جا کنده می‌شود و بزرگترین خیابان شهر را می‌بندد. در این میان هر کس در مواجهه با این اتفاق به فکر کاری می‌افتد؛ از عکس گرفتن با درخت تا برداشتن شاخه‌ای و… . کتاب در ادامه به شرح این مسئله می‌پردازد …
معرفی کتاب «کهنه های همیشه نو» در شبکه جام جم
۳ روز قبل / شبکه جام جم / برنامه تلویزیونی / معرفی کتاب
معرفی کتاب «کهنه های همیشه نو» در شبکه جام جم
برنامه «روز خوش» دوشنبه ۲۰ مرداد ماه با آیتم های روانشناسی، تهرانگردی، آموزش آشپزی و معرفی کتاب از شبکه جام جم پخش می شود.
قصه تحریریه مجله ارمنی‌ها به کجا می‌رسد؟
۳ روز قبل / نویسنده / ناشران - صنعت نشر / معرفی کتاب
قصه تحریریه مجله ارمنی‌ها به کجا می‌رسد؟
مهر نوشت: رمان «یادداشت‌های سردبیر هایاتسک» نوشته روبرت صافاریان توسط نشر مرکز منتشر و راهی بازار نشر شد.
سرنوشت هژمونی لیبرال را در این کتاب بخوانید
۳ روز قبل / کتابفروشی / ناشران - صنعت نشر / معرفی کتاب
سرنوشت هژمونی لیبرال را در این کتاب بخوانید
جدیدترین اثر مرشایمر بنیانگذار نظریه‌ واقع‌گرایی تهاجمی علیه هژمونی لیبرال با نام «توهم بزرگ، رویاهای لیبرال و واقعیت‌های بین‌الملل» به تازگی توسط دلیله رحیمی آشتیانی ترجمه و وارد بازار کتاب شده است.
«آکوردنوازی سه‌تار» کتاب شد/ نواختن ترانه‌های پاپ با سه‌تار!
۴ روز قبل / شهاب منا / موسیقی ایرانی / موسیقی پاپ / معرفی کتاب
«آکوردنوازی سه‌تار» کتاب شد/ نواختن ترانه‌های پاپ با سه‌تار!
«آکوردنوازی سه‌تار» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار تالیفی این روزهای حوزه موسیقی است که به قلم محمد خالقی مولف و پژوهشگر موسیقی ایرانی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
اگر می‌خواهید از من امضا بگیرید، به این آدرس بیایید!
۴ روز قبل / کتاب / شاعر / رسانه ملی / کمال
اگر می‌خواهید از من امضا بگیرید، به این آدرس بیایید!
مجری برنامه طنز «شکرخند» دو کتاب خود را تمام و کمال، تبلیغ و معرفی کرد و آدرس داد که اگر کسی می‌خواهد از او امضاء بگیرد، برود محل کارش!
فیلسوف سیاستمدار  یا  سیاستمدار فیلسوف
۴ روز قبل
فیلسوف سیاستمدار  یا  سیاستمدار فیلسوف
  ندا زندی    حسین مکی در کتاب «تاریخ 20ساله ایران» چه بجا و درخور، محمدعلی فروغی ملقب به ذکاءالملک را شاگرد ارسطو معرفی کرد. چقدر چنین لقبی برازنده مردی است که در زمانه خود، به‌رغم آگاهی و دانش ستودنی‌ای که از فلسفه و ادبیات داشت، به جای اینکه عزلت‌نشین یا برج‌عاج‌نشین شود، دامن خویش را به سیاست آلود تا برای کشورش و مردمش گامی برداشته باشد. فروغی خوب می‌دانست برای پیروزی شیطان تنها کافی است که آدم‌های خوب و درستی چون او عقب بنشینند و هیچ کار نکنند و دست روی دست بگذارند. جاه‌طلبی و حرص قدرت نداشت …
مدیریت استعدادها
۴ روز قبل / zwnj / مدیریت / فصل / استعدادها
مدیریت استعدادها
کتاب مدیریت استعدادها با هدف معرفی مدیریت استعدادها و رویکردهای جاری در آن تدوین شده است. آنچه این کتاب را از کتاب‌های مشابه تفکیک می‌کند،
نهج‌البلاغه، مرامنامه شعر اصیل آیینی
۵ روز قبل / شعر / کتاب / قرآن / نهج‌البلاغه / مرامنامه شعر اصیل آیینی / رضا اسماعیلی / شاعر / یادداشت غدیر / ن&#x
نهج‌البلاغه، مرامنامه شعر اصیل آیینی
نهج‌البلاغه در حقیقت کتاب معرفی علی‌بن‌ابیطالب است؛ چگونه ممکن است به دنیاهای اسرارآمیز و شگفت‌آور و وادی‌های گوناگون معرفتی که در نهج‌البلاغه هست کسی سر نزده باشد و بتواند آنها را اینجور زیبا و جالب ترسیم و توصیف کند؟
۵ روز قبل / اعمال روز غدیر / عید سعید غدیر خم
اعمال شب و روز عید غدیر
به گزارش فارس، روز هجدهم ماه‌ذی‌الحجه سالروز واقعه تاریخی غدیرخم است که طی آن پیامبر(ص) در مسیر بازگشت از حج‌الوداع، امیرالمومنین علی بن ابی‌طالب (ع) را از سوی خداوند به عنوان جانشین خود معرفی کردند. در روایات متعددی برای شب و روز این عید بزرگ که امسال مصادف با شنبه 18 مردادماه شده است، مطرح شده است که بر اساس کتاب مفاتیح الجنان به آن‌ها اشاره می‌کنیم.
محمود کریمی بازهم کتاب معرفی کرد/ هم مردم بخوانند و هم مسئولان
۵ روز قبل / محمدباقر قالیباف / محمدباقر قالیباف / محمود کریمی / عید غدیر / هیأت رایةالعباس / کتاب دویدن
محمود کریمی بازهم کتاب معرفی کرد/ هم مردم بخوانند و هم مسئولان
محمود کریمی مداح اهل بیت(ع) به مناسبت فرارسیدن عید غدیر، کتاب‌هایی را برای مخاطبان خود متناسب با این ایام، معرفی کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
وداع با مجنون طبیعت
 سه سال پیش بود، شاید در حوالی همین روزها که توانستم با «هنریک مجنونیان» تماس بگیرم. آن زمان دنبال طرح‌هایی می‌گشتیم که روی ظرفیت مرتع در پناهگاه حیات‌وحش خوش ییلاق و به شکل خاص روی دشت زردابه کار کرده‌ بودند، سپیده به ما هنریک مجنونیان را معرفی کرد و البته دوستان و کارشناسان دیگر هم معتقد بودند طرح‌ها و پژوهش‌های او جزو معدود کارهای انجام شده درباره این منطقه است. با او تماس گرفتم و درباره طرح سئوال کردم، به هیچ عنوان حاضر نبود دیداری داشته باشد یا درباره طرح‌هایی که انجام داده صحبت کند. می‌گفت چیزی از حیات ‌وحش و طبیعت ایران  باقی نمانده، گله‌مند بود از مسوولانی که حرمت پست‌های‌شان را نگه نداشته‌اند. اصرار …
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
نگران افول اخلاقی علمی بود
متاسفانه هنریک مجنونیان استاد از بنیانگذاران پیشکسوت علم حفاظت محیط زیست و مدیریت مناطق حفاظت شده در 69 سالگی گذشت. استاد هنریک مجنونیان در 1330 در شهرستان ارومیه متولد شد و تحصیلات خود را تا دوره متوسطه در این شهرستان به پایان رسانید. او در 1356 از دانشکده منابع طبیعی کرج در رشته جنگلداری فارغ‌التحصیل شد و از سال ۱۳۵۴ به عنوان عضو هیات علمی و استادیار در آموزشکده محیط زیست مشغول به کار بود. به علاوه سال‌ها به عنوان کارشناسی برجسته در سازمان حفاظت محیط زیست به خدمت پرداخت و در انتخاب و توسعه شبکه مناطق حفاظت شده کشور نقش موثری ایفا کرد.  بسیاری از شیوه‌های استراتژیک و راهبردی حفاظت و مدیریت مناطق تحت حفاظت کشور توسط هنریک مجنونیان بنیانگذاری شده است. به علاوه بسیاری از اساتید …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
نیاز به حضور جدی‌تر زنان نقاش در مارکت‌های بین‌المللی
کتایون مقدم، عضو گروه کارشناسان کتاب «نقاشان زن ایران» می‌گوید که زنان نقاش ایرانی باید در عرصه‌های نمایشگاهی و مارکت‌های بین‌المللی حضور جدی‌تری داشته باشند و این موضوع از اهداف کتاب «نقاشان زن ایران» است. او معتقد است که  رویدادهای زیادی در طول‌ سال و در عرصه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود که اتفاقا در آنها هنرمندان ایرانی خوش می‌درخشند اما سهم هنرمندان زن ایرانی در این رقابت‌ها کم است؛ جز تعداد اندکی که آنها هم هنرمندانی هستند که خودشان در خارج از کشور زندگی می‌کنند. «هنرمندان زن ایرانی تنها با تلاش خودشان به صورت پراکنده در عرصه‌های بین‌المللی فعالیت داشته‌اند و این کافی نیست. زنان …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
«سکوت دختران» در کتاب‌فروشی‌ها
کتاب «سکوت دختران» نوشته پت بارکر با ترجمه فرزام حبیبی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب در ۴۴۰ صفحه و با قیمت ۸۰ هزار تومان در انتشارات آریابان عرضه شده است.در معرفی ناشر از نویسنده کتاب آمده است: پت بارکر نویسنده بریتانیایی است و پیش‌تر برای رمان «جاده ارواح» خود به شهرت رسیده است. او با اثر جدیدش به نام «سکوت دختران» که بخشی از داستان ایلیاد را بازگو می‌کند در بخش نامزدهای نهایی جایزه ادبیات داستانی زنان قرار گرفت. جایزه ادبیات زنان مهم‌ترین جایزه ادبی بریتانیا برای نویسندگان زن است که به صورت سالانه برگزار می‌شود.همچنین در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: تصویرسازی از آشیل از دیدگاه زنی اهل شهر تروا که اسیر یونانیان شده. داستانی شگفت‌انگیز، پرهیجان و شعرگونه که جدا از زیبایی‌های آن، ستمی …
استیون کینگ رمان جنایی نوشت/تاریخ انتشار اسفند۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ادبیات جهان / معرفی کتاب
استیون کینگ رمان جنایی نوشت/تاریخ انتشار اسفند۹۹
مهر نوشت: خالق آثار ژانر وحشت اعلام کرد با یک رمان جنایی زمستان پیش رو وارد بازار نشر می‌شود.
لمپن‌های نهضت مشروطه؛ لات‌هایی که علیه نیروهای ستارخان برخاستند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / انقلاب مشروطه / معرفی کتاب / تبریز / ستارخان / تاریخ معاصر / دوران قاجاریه
لمپن‌های نهضت مشروطه؛ لات‌هایی که علیه نیروهای ستارخان برخاستند
وقتی مردم تبریز به طرفداری از مشروطه در دوران استبداد صغیر قیام کرد، برخی الوات مشهور به طرفداری از نیروهای عین الدوله که تبریز را در محاصره داشته و با نیروهای ستارخان می‌جنگیدند، برخاستند.
روایتی دسته اول از نهضت بیداری/کتابی بهتر از «تاریخ مشروطه» کسروی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / شریف کاشانی / انقلاب مشروطه / مشروطه / نشر تاریخ ایران / منصوره اتحادیه / احمد کسروی / تاریخ معاصر / معرفی کتاب
روایتی دسته اول از نهضت بیداری/کتابی بهتر از «تاریخ مشروطه» کسروی
کتاب «واقعات اتفاقیه در روزگار» نوشته شریف کاشانی درباره تاریخ مشروطه است. شریف یکی از سرشناس‌ترین مبارزان جنبش مشروطه خواهی بود و نامه‌ها و اعلامیه‌ها و عکس‌های بسیاری در اختیار داشت.
هکری که در ۱۶ سالگی غول‌های اینترنت را به زانو درآورد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بازار کتاب / معرفی کتاب / هکرها
هکری که در ۱۶ سالگی غول‌های اینترنت را به زانو درآورد
ایبنا نوشت: «مافیابوی» نام کتاب و هکری است که FBI به علت از پا در آوردن غول‌های اینترنتی دنیا وی را به زندان انداخت. مایکل کالیچی (مافیابوی) در این کتاب به روایت زندگی خویش پرداخته. وی معتقد است؛ وقتی آنلاین هستید عملا هیچ حریم خصوصی ندارید
ورود به سرزمین‌های ناشناخته فیلمنامه‌نویسی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / انتشارات ساقی / فیلمنامه نویسی / معرفی کتاب
ورود به سرزمین‌های ناشناخته فیلمنامه‌نویسی
کتاب «چگونه یک فیلمنامه محشر بنویسیم؟» نوشته دیوید هاوارد و ترجمه ابراهیم راهنشین از سوی انتشارات ساقی منتشر شد
۴+۱ کتابی که همه افراد موفق یک بار در زندگی خود خوانده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / معرفی کتاب / کتاب و کتابخوانی / کتاب صوتی
۴+۱ کتابی که همه افراد موفق یک بار در زندگی خود خوانده‌اند
در این مقاله پنج کتاب بسیار مهم روانشناسی موفقیت را به شما معرفی می‌کنیم که همه افراد موفق از آموزش‌های طلایی این کتاب‌ها استفاده کرده‌اند، بنابراین عجیب نیست اگر شما نفر موفق بعدی باشید.
کتاب «ارتباط با مشتریان از راه دور» برای کمک به دورکاری سازمان ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / دورکاری کارمندان / تبیان / معرفی کتاب / ویروس کرونا
کتاب «ارتباط با مشتریان از راه دور» برای کمک به دورکاری سازمان ها
کتاب «ارتباط با مشتریان از راه دور»، با هدف کمک به سازمان‌ها و کارمندانی که به سبب شیوع کرونا، دورکاری را برگزیده‌اند، منتشر شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
فرزانه فروتن «محمد قاضی» زوربای ایرانی
محمد قاضی 12 مرداد سال 1292، در مهاباد ‌زاده شد. پدرش امام جمعه آنجا بود و پس از چند پسر که در کودکی از میان رفتند، پدر نام محمد را بر او برگزید و آن رفتگان هم، همه نام محمد داشتند. محمد قاضی در چنین خاندانی بالید اما از بخت بد در کودکی پدر را از کف داد و همراه مادر به روستایی در مهاباد رفت و دوران دبستان را در آنجا گذراند. از همان کودکی شوق دانستن داشت و می‌خواست با زبان‌های دیگر و افق‌های بازتر آشنا شود. اما متاسفانه در آن روزگار زبان‌های خارجی را مردم، زبان کفار می‌دانستند اما محمد قاضی از پا ننشست و نزد یک کرد عراقی به نام «گیو» آموختن زبان فرانسه را در کودکی و در دوران دبستان آغاز کرد. پس از دبستان از آنجا که دبیرستانی در مهاباد وجود نداشت به تهران …
کتاب هایی که یک سرشان به هندوستان می رسد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
کتاب هایی که یک سرشان به هندوستان می رسد
یاور یگانه ـ روزنامه نگار در ستون ویترین نشر امروز 2کتاب را معرفی می‌کنیم که یکی از طریق نویسنده‌اش که چند سالی در هندوستان ساکن بوده و تجربه این سکونت را به داستان‌هایش آورده به هندوستان ربط دارد و کتاب دیگر از سر حُسن‌اتفاق از هندوستان به تهران رسیده و به‌دست مترجم افتاده است. * او شب‌ها می‌آید /  نوشته پاکسیما مجوزی /  انتشارات هزاره سوم اندیشه /  چاپ اول1399 مجموعه داستان «او شب‌ها می‌آید» نوشته پاکسیما مجوزی شامل 9داستان کوتاه پدر، فراموشی، راه آخر، مرد و حافظ، دوربین دیجیتال، زن طبقه بالا، …
«مشتبا داداش صیغه‌ای حسین آدیداس» برای اجرا به بازار می‌آید
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / کهبد تاراج / نمایشنامه نویس / تئاتر ایران / معرفی کتاب
«مشتبا داداش صیغه‌ای حسین آدیداس» برای اجرا به بازار می‌آید
نمایشنامه‌های «مشتبا داداش صیغه‌ای حسین آدیداس»، «یاماها» و «مرکب خوانی چند جوان دم بخت» به چاپ می‌رسند.
خواندن این ۵ کتاب را از دست ندهید
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / موفقیت / کتاب و کتابخوانی / معرفی کتاب
خواندن این ۵ کتاب را از دست ندهید
این مطلب شما را با پنج اثر طلایی که مطالعه آن‌ها برای رسیدن به موفقیت ضروری است، آشنا می‌کند.
فراخوان اولین دوسالانه کتاب غدیر در دهه ولایت اعلام می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بنیاد بین المللی غدیر / نهج البلاغه / امام علی
فراخوان اولین دوسالانه کتاب غدیر در دهه ولایت اعلام می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: فراخوان اولین دوسالانه کتاب غدیر، با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دهه امامت و ولایت اعلام و برگزیدگان آن در روز میلاد حضرت علی (ع) معرفی خواهند شد.
نشست نقد و بررسی رمان پشت صحنه یک رویا
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / معرفی کتاب / کتاب و کتابخوانی / مریم بصیری
نشست نقد و بررسی رمان پشت صحنه یک رویا
نشست نقد و بررسی رمان پشت صحنه یک رویا با حضور مریم بصیری نویسنده این کتاب در خبرگزاری مهر برگزار شد.
کتابِ «انسان خردمند» برای انسان های خردمند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / معرفی کتاب / کتاب انسان خردمند
کتابِ «انسان خردمند» برای انسان های خردمند
آیا انسان خردمند توانسته است از میزان رنج در جهان بکاهد؟ علارغم کار‌های شگفت‌انگیزی که از انسان‌ها ساخته است، در مورد اهداف خود نامطمئن‌یم و به‌نظر می‌آید که مثل همیشه ناخشنودیم.
هنر در هند به خشونت و آزار حمله می‌کند/تمایلات خشونت بار دموکراسی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / معرفی کتاب / رایزنی فرهنگی / هندوستان
هنر در هند به خشونت و آزار حمله می‌کند/تمایلات خشونت بار دموکراسی
نویسنده کتاب اعتقاد دارد که دموکراسی هندی همانند یک شمشیر دو لبه است و منشا تمام تهدیدات، به ظاهر خارج از محدوده دموکراسی در اصل زاده تمایلات خشونت بار خود دموکراسی هستند.
طولانی ترین رمان های جهان
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
طولانی ترین رمان های جهان
امروزه برای خواندن کتاب های قطور به تمرکز و انگیزه زیادی نیاز داریم، به همین خاطر خواندن رمان‌های طولانی کار هرکسی نیست. اما اگر شما از کتاب‌خوان‌های قهار هستید، تا پایان این نوشته با ما همراه باشید. ما در این نوشته قصد داریم ۹ مورد از طولانی ترین رمان های جهان را (براساس تعداد کلمات و تعداد صفحات) به شما معرفی کنیم.
مغز زنانه؛ بروشور شناخت علمی خانم‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / معرفی کتاب / استانی-علمی و آموزشی
مغز زنانه؛ بروشور شناخت علمی خانم‌ها
برای همه زنان و مردان،‌ به خصوص در زندگی زناشویی، شاید همیشه این سوال مطرح بوده است که آیا زن و مرد نگرش یکسانی به موضوعات واحد دارند؟
«آتشگاه» با قیمت ۱۷ هزار تومان روانه بازار شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / معرفی کتاب / نویسنده / ادبیات
«آتشگاه» با قیمت ۱۷ هزار تومان روانه بازار شد
رمان «آتشگاه» اثر جدید احمد مدقق در رده‌ سنی نوجوانان، با موضوع حمله شوروی به افغانستان، از سوی نشر صاد منتشر شد.
وقتی مرده‌ها روایت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / ادبیات داستانی / ادبیات ایران / معرفی کتاب
وقتی مرده‌ها روایت می‌کنند
مهر نوشت: داستان بلند «مردگان راوی» نوشته مریم ساحلی توسط انتشارات نیستان منتشر و راهی بازار نشر شد.
ناگفته‌های زندگی متیو مک‌کانهی منتشر می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / هالیوود / معرفی کتاب / بازیگران سینمای جهان
ناگفته‌های زندگی متیو مک‌کانهی منتشر می‌شود
مهر نوشت: متیو مک‌کانهی دیرور اعلام کرد نخستین کتاب خاطراتش را نوشته و در حالی که کتابش پاییز منتشر می‌شود، از حالا می‌توان آن را پیش‌خرید کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
مشکلی که گویی «خاوری» و «باختری» نمی‌شناسد
قرار بود مطلبی درباره یکی از وقایع مهم تاریخی در روزی مانند امروز بنویسم، باتوجه به مطالبی که این روزها در روزنامه‌ها درباره ارتشا و اختلاس می‌خوانیم و در تلویزیون می‌بینیم که چه دوستانی پیدا می‌شوند که به رفقای‌شان مثلا هدایای هشتصد میلیارد تومانی می‌دهند و چه مدیرانی که سکه چمدانی می‌گیرند، به یاد طنزی از گوگول افتادم که در سالیان پیش ‌ترجمه کرده بودم. نیکلای گوگول در اثر جاودانی‌اش مردگان زرخرید، از روی الگوهای انسانی موجود در جامعه خود شخصیت‌هایی می‌آفریند که در زندگی روزمره حضور دارند. شخصیت اصلی او چیچیکف است که با ظاهری مردم فریب به انواع رذائل اخلاقی آراسته است. گوگول در پایان کتاب به شرح زندگی قهرمانش می‌پردازد و اینکه مثلا …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
ما با هم زنده می‌مانیم
میزگرد علمی-تخصصی بررسی کتاب عالمگیر اثر اسلاوی ژیژک با ارایه علیرضا سمیعی و اسماعیل ‏نوشاد با همکاری معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت ‏هلال‌احمر برگزار شد‎. «کتاب عالمگیر؛ کووید- ۱۹ جهان را تکان می‌دهد»  نوشته اسلاوی ژیژک ‏را چند انتشارات‎ ‎‏ منتشر و راهی بازار نشر کرده‌اند. این نشست در ادامه سلسله ‏نشست‌های این نهاد و با هدف تقویت مبانی نظری حوزه امداد و ‏یاریگری با رعایت پروتکل‌های ‏بهداشتی و محدودیت‌های فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد. هدف از ‏برگزاری‌ نشست‌ علمی-تخصصی، ‏بررسی و تحلیل موضوع‌های مربوط به جمعیت هلال‌احمر با ‏حضور اندیشمندان …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
دورکاری تبدیل به مدل جدید اشتغال می‌شود
توییتر در ماه می‌ اعلام کرد که در صورت تمایل به برخی از کارمندان خود اجازه خواهد داد که برای همیشه کارشان را از خانه ادامه دهند. کارمندان گوگل به این زودی‌ها به محل کار خود برنمی‌گردند. این شرکت روز دوشنبه به کارمندان خود گفت که آنها می‌توانند تا ژوئیه 2021 از خانه کار کنند. ساندرا پیچای، مدیرعامل گوگل، در یادداشتی که به کارمندان خود نوشت و نسخه‌ای از آن به دست سی‌ان‌ان رسیده است، نوشت: «ما به کارمندان توانایی برنامه‌ریزی پیش رو را می‌دهیم و می‌خواهیم کارهای اختیاری از خانه و همچنین شغل‌هایی که نیازی به حضور آنها در دفتر نیست را تا سی‌ام ژوئن 2021 افزایش دهیم. امیدوارم این مسأله انعطاف‌پذیری مورد نیاز شما را برای مراقبت از …
نامزدهای بهاریِ کتاب ماه و سال کودک و نوجوان معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ادبیات کودک و نوجوان / کتاب / ناشران - صنعت نشر / کانون پرورش فکری
نامزدهای بهاریِ کتاب ماه و سال کودک و نوجوان معرفی شدند
دبیرخانه نخستین جایزه «کتاب ماه و سال کودک و نوجوان» کانون پرورش فکری اسامی راه‌یافتگان فصل بهار این جایزه را اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
منهای سینما
 نامزدهای اولیه جایزه بوکر امسال معرفی شدند. بیش از نیمی از آنها اثر نویسندگان تازه‌کار هستند‎.‎‏ ‏‎«‎برهوت جدید» اثر دایان کوک ‏از آمریکا، «این بدن عزادار» نوشته تیستسی دانگارمبگا از زیمبابوه، «شکر سوخته» نوشته آونی دوشی از آمریکا، «آنها چه کسانی ‏بودند» اثر گابریل کراز از انگلیس، «آینه و نور» نوشته هیلاری منتل از انگلیس، «اپیروگون» اثر کالم مک‌کان از ایرلند/آمریکا، ‏‏«پادشاه سایه» از مازا منگسته از اتیوپی/آمریکا، «دوره سرگرم کننده» نوشته کایلی رید از آمریکا، «زندگی واقعی» اثر براندون ‏تیلور از آمریکا، «موقرمز در کنار جاده» …
اهرم فشار و شکل‌گیری کنش دراماتیک؛ سفری به دنیای پیچیده
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کتاب و کتابخوانی / معرفی کتاب / انتشارات ساقی
اهرم فشار و شکل‌گیری کنش دراماتیک؛ سفری به دنیای پیچیده
کتاب اهرم فشار و شکل‌گیری کنش دراماتیک، نوشته حمیدرضا بشیری‌فراز از سوی انتشارات ساقی منتشر شد.
کتاب‌های پرفروش انتشارات سفیراردهال در حوزه طب سنتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / معرفی کتاب / طب سنتی / کتاب / مشرق نیوز
کتاب‌های پرفروش انتشارات سفیراردهال در حوزه طب سنتی
کتاب‌های راهنمای طب سوزنی گوش ، درمان بیماری‌ها با دمنوش‌های گیاهی و رمز و راز جوانی و سلامتی در لیست کتاب‌های پرفروش انتشارات سفیراردهال در حوزه طب سنتی قرار دارند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
«قول» در بازار کتاب
داستان «قول» نوشته نیکولا دیویس با ترجمه حشمت سادات میرعابدینی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب با تصویرگری لائورا کالین در ۴۶ صفحه در انتشارات مدرسه راهی بازار شده است.در معرفی این کتاب آمده است: داستان قول درباره شهری دلگیر است. شهری خشن، زشت و بد با خیابان‌های خشک و غبارآلود که باران هم در آن نمی‌بارد. وضعیت شهر بر مردم آن شهر تاثیر گذاشته و آنها هم مانند شهرشان خشن و غمگین هستند.راوی داستان دختری نوجوان است که از راه دزدی از کسانی که چیزی بیشتر از او نداشتند روزگار می‌گذراند. یک شب او به زور کیف پیرزنی را از او می‌گیرد. پیرزن از او قول می‌گیرد هرچه در آن کیسه هست بکارد. او هم به گمان این که در آن پول و غذا هست قول می‌دهد. اما کیسه پر از دانه است. دختر نوجوان تصمیم می‌گیرد ...در پشت جلد …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
با چهل دلار ته جیبم!
[ترجمه فرشاد رضایی] جیمز آرتور بالدوین، مقاله‌نویس، نمایشنامه‌نویس و از بزرگ‌ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکا در گتوی سیاهپوستان ‌هارلم نیویورک و در فقر بزرگ شد. او که از همان کودکی یقین داشت روزی نویسنده‌ای بزرگ خواهد شد، با نخستین رمانش، «با کوه در میان بگذار» نام خود را در ادبیات جهان جاودانه کرد. امروزه از این رمان به‌عنوان یکی از کلاسیک‌های ادبیات آمریکا و جهان یاد می‌کنند، چنانکه ‌سال ۱۹۹۸ کتابخانه‌ مدرن، آن را سی‌ونهمین رمان در فهرست صد کتاب برتر انگلیسی‌زبان قرن بیستم قرار داد و ‌سال 2005 مجله‌ تایم آن را یکی از صد رمان بزرگ قرن معرفی کرد. این رمان کلاسیک آمریکایی بر پایه‌ دوران‌ کودکی جیمز بالدوین …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
روی خط خبر
 از میان ۶ فینالیستی که اندکی بیش از یک ماه پیش به فهرست نهایی جایزه رمان جنایی تیکستون راه یافته بودند، آدرین مک‌کینتی عنوان بهترین خالق رمان جنایی انگلیس و ایرلند را برای «زنجیر» از آن خود کرد. این کتاب درباره یک آدم‌ربایی است که با آدم‌ربایی‌های بعدی می‌تواند حل شود. برنده در مراسمی مجازی معرفی شد تا جایزه ۳‌هزار پوندی خود را دریافت‌کند.  «بنکسی» تابلوهای نقاشی سه‌گانه‌ای که به‌عنوان «منظره دریای مدیترانه» شناخته می‌شوند، با هدف جمع‌آوری کمک مالی برای بیمارستانی در «بیت‌لحم» به مزایده می‎گذارد. این سه تابلو نقاشی رنگ روغن که به بحران مهاجرت اشاره دارند، در حراجی ساتبیز …
برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «قرآن از دیدگاه امام خمینی (ره)» معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / قرآن / امام خمینی / شهرداری تهران / کتاب
برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «قرآن از دیدگاه امام خمینی (ره)» معرفی شدند
برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «قرآن از دیدگاه امام خمینی (ره)» با محوریت کتاب «قرآن، کتاب هدایت معرفی شدند.
نگاهی به حادثه منا از دید شاهدان در کتاب «خیابان ۲۰۴»
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / معرفی کتاب / حج تمتع / حادثه منا (حج 1394شمسی)
نگاهی به حادثه منا از دید شاهدان در کتاب «خیابان ۲۰۴»
میزان نوشت: یک نویسنده کتاب گفت که کتاب «خیابان ۲۰۴» حادثه منا را از زبان شاهدان، خانواده و کارگزاران حج و زیارت در سال ۹۴ و حتی همسفران شهدا بیان می‌کند.
کتاب «ناگفته‌های جنگ 33 روزه» رونمایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / رونمایی ناگفته‌های جنگ ۳۳روزه / روح‌الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی / مرک
کتاب «ناگفته‌های جنگ 33 روزه» رونمایی می‌شود
همزمان با چهاردهمین سالروز جنگ ۳۳ روزه‌، آئین معرفی و رونمایی از کتاب «ناگفته‌های جنگ ۳۳روزه» فردا در مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
استقبال از مجموعه کتاب‌های «هری‌پاتر» در دوران قرنطینه
انتشارات بلومزبری ناشر مجموعه کتابهای «هری‌پاتر» می‌گوید این مجموعه فانتزی یکی از پرفروش‌های دوران قرنطینه خانگی بوده و درآمد بخش کتاب کودک را تا ۲۷ درصد افزایش داده است.به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه گاردین، انتقادات به اظهارات جنجالی جی. کی رولینگ نویسنده رمان‌های هری‌پاتر درباره زنان تراجنسیتی بر محبوبیت این کتاب‌ها تاثیری نگذاشته است. انتشارات بلومبزبری در لندن می‌گوید این کتابها در دوره قرنطینه خانگی فروش خوبی داشته و درآمد شاخه کتاب کودک این انتشارات را بیش از یک چهارم و تا ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار پوند افرایش داده است.رولینگ چندی پیش در یک مقاله بلندبالا خود را به عنوان قربانی خشونت خانگی و تعرض جنسی معرفی کرده و درباره حقوقی که برای زنان تراجنیسیتی فراهم شده ابراز نگرانی عمیق کرد. این …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
کتابخانه
 کتاب «مرده‌ها جوان می‌مانند» نوشته آنا زگرس نویسنده پرآوازه قرن بیستم آلمان با ترجمه علی‌اصغر حداد را نشر ماهی ‏منتشر کرد. در معرفی نویسنده کتاب آمده است: «در این کتاب، آنا زگرس تاریخ کشورش را از پایان جنگ جهانی اول تا پایان ‏جنگ جهانی دوم روایت می‌کند. دوره‌ای که در آن هیتلر به قدرت رسید و در نتیجه کارهای او تمام دنیا تحت‌تأثیر قرار گرفت. ‏خود نویسنده نیز بسیار تحت‌تأثیر این دوره و کارهای هیتلر بود، بنابراین آگاهی نسبی از زندگی او به درک بهتر رمان کمک ‏می‌کند. در ادامه به شکل مختصر به زندگی زگرس می‌پردازیم.»‏  رمان «برادران کارامازوف» نوشته فیودور داستایوسکی با ترجمه اصغر رستگار را …
معرفی برگزیدگان «جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی» تهران
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / «جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی» شهر تهران
معرفی برگزیدگان «جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی» تهران
برگزیدگان چهارمین دوره «جام باشگاه کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان شهر تهران» معرفی شدند.
جایزه‌ای برای «من هم کرونا گرفتم»
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / بازار کتاب / معرفی کتاب / کتاب
جایزه‌ای برای «من هم کرونا گرفتم»
رمان «من هم کرونا گرفتم» نوشته روح الله حسینی ( عطش)،  برنده جایزه نخست هشتمین سمپوزیوم و پنجمین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار، ویژه همه‌گیری «کووید ۱۹» شد.
داستان بلند «مردگان راوی» نویسنده وارد بازار شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / معرفی کتاب / داستان نویس / استان گیلان
داستان بلند «مردگان راوی» نویسنده وارد بازار شد
رشت- داستان بلند «مردگان راوی» نوشته «مریم ساحلی» نویسنده گیلانی به همت نشر نیستان منتشر شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
حمید عنایت، نماد دانش و داد
نخستین آشنایی من با حمید عنایت به سال 1346 بازمی‌گردد. در سوگ «جهان‌پهلوان تختی» در مسجد فخرالدوله محفلی بزرگ برپا شده بود. حضرت طالقانی از من خواست که در خدمتش به مسجد برویم. او می‌خواست سوگواران را تسلی دهد. از خانه حضرت طالقانی در پیچ‌شمیران به راه افتادیم و پیاده به مسجد فخرالدوله رسیدیم. انبوه جمعیت که حضرت طالقانی را دیدند راه گشودند و او در شبستان مسجد به سوگ دوست دیرینه‌اش جهان پهلوان تختی نشست. مجلس که تمام شد زنده‌یاد مهندس «کاظم حسیبی» از رهبران جبهه ملی به نزدش آمد. سلامی کرد و با چشمانی اشکبار گفت: «تختی دو روز پیش از مرگش در پانزدهم دی‌ماه در دفترخانه 202 حضور یافته و او (کاظم حسیبی) را وصی و سرپرست فرزند چهار ماهه‌اش …
«یادداشت‌های شیطان» پرطرفدار شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / بازار کتاب / معرفی کتاب / کتاب
«یادداشت‌های شیطان» پرطرفدار شد
مهر نوشت: نگاهی به فهرست پرفروش‌ترین آثار مؤسسه انتشارات علمی و فرهنگی در تیر ماه سال جاری نشان از پرفروش بودن رمان ناتمام لیانید اندری‌یف و کتاب فلسفی ویل دورانت دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
خلق اسطوره‌های نوین
«جنون خدایان» نوشته امیر خداوردی اثری درخشان و برجسته است. من به خودم اجازه می‌‌دهم که این رمان را یکی از بهترین‌های این 40 سال معرفی کنم. رمانی که به مرور زمان از این 40 سال هم فراتر خواهد رفت و جای خود را در کل تاریخ ادب داستانی ایران باز خواهد کرد. اصلا انتظار نداشتم که با چنین رمانی مواجه شوم. رمانی که شبیه هیچ یک از رمان‌ دهه‌های اخیر ایران نیست (البته این از ارزش‌ رمان‌های خوب دیگر کم نمی‌کند و جایگاه هر رمان برجسته به جای خود محفوظ است). شگردهای نوشتاری این کتاب، شگردهای چندان آشنایی برای ما نیست و فقط در آثار خارجی به‌خصوص در امریکای‌ لاتین به چنین شگردهایی برمی‌خوریم. آغاز کتاب سخت‌خوان اما پرکشش است با مضمونی …
رنگ دیگر زندگی در دنیای کتاب‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
رنگ دیگر زندگی در دنیای کتاب‌ها
نیلوفر ذوالفقاری نام ارسلان فصیحی به ‌عنوان مترجمی که مخاطبان به‌ کار او اعتماد دارند، روی جلد کتاب‌هایی از ادبیات ترکیه زیاد دیده شده است. شاید معروف‌ترین کتابی که در سال‌های اخیر درباره آن زیاد شنیده‌ایم، کتاب «ملت عشق» نوشته الیف شافاک باشد که نخستین بار فصیحی آن را به فارسی ترجمه کرد. اما پیش از این کتاب هم فصیحی حرفه مترجمی را با معرفی نویسندگان کمتر شناخته‌شده و البته نویسندگان شاخص ترکیه، سال‌ها تجربه کرده بود. ترجمه آثار اورهان پاموک، برنده جایزه نوبل، از ویژه‌ترین فعالیت‌های حرفه‌ای اوست. …
از «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» تا افشاگری جان بولتون
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بازار کتاب / معرفی کتاب / جان بولتون
از «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» تا افشاگری جان بولتون
در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ کتاب «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» دیلیا اونز با بیش از ۷۰۰ هزار نسخه فروش، عنوان پرفروش‌ترین اثر را به خود اختصاص داد.
تفاوت‌ فیزیولوژیکی زنان و مردان، کیفیات استفاده آنان از فضای شهری
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / حمید پور حسین / علی اکبری / معرفی کتاب
تفاوت‌ فیزیولوژیکی زنان و مردان، کیفیات استفاده آنان از فضای شهری
کتاب «زنان، انقیاد قدرت، شهر» به چیستی‌های ابعاد موثر بر حضور زنان در فضاهای شهری و همچنین ابعاد طراحی فضا برای بانوان می‌پردازد.
معرفی برگزیدگان دومین جشنوارۀ داستان «آب»
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / استانی-فرهنگی و هنری / آب / داستان / جشنواره / معرفی برگزیدگان / شرکت آب منطقه‌ای
معرفی برگزیدگان دومین جشنوارۀ داستان «آب»
با برگزاری اختتامیۀ دومین جشنوارۀ ملی داستان «آب» به صورت مجازی و معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره، دبیر هنری آن نوید داد که داستان‌های برگزیده در قالب کتاب متنی و صوتی منتشر و همچنین بخش‌هایی چون ناداستان، خاطره، مشغله نویسی و ... به سومین دورۀ این جشنواره افزوده شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
خطای 2500 ساله و بحران نیهیلیسم
غزاله صدر منوچهری| به تازگی کتاب «هرم هستی: تأملی هایدگری در نظرگاه ابن‌سینا و طلایه‌داران عرفان خراسان» نوشته مجتبی اعتمادی‌نیا به همت نشر آن‌ سو منتشر شده است. نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۴ تیر ماه به نقد و بررسی این کتاب اختصاص داشت و با حضور احمدعلی حیدری، علی‌اصغر مصلح و مجتبی اعتمادی‌نیا در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار شد. این کتاب به گفته علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی شهر کتاب 4 محور اصلی دارد. نویسنده مفهوم هرم هستی و زمینه آن را در فلسفه اسلامی و فلسفه غرب بیان می‌کند و در ادامه دیدگاه‌های ابن‌سینا، نگاه هایدگر و دیدگاه عارفان خراسان به ویژه بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی را درباره مساله هرم هستی، وجود و موجود …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
«کاغذهای اسلامی» منتشر شد
کتاب «کاغذهای اسلامی؛ بررسی یکی از صنایع باستانی» نوشته هلن لاودی با ترجمه زهرا ضرغامی منتشر شد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این کتاب که پژوهشی بر آثار دان بیکر مرمتگر کاغذ، نسخ خطی و آثار هنری جهان اسلام است، توسط این سازمان منتشر شده است.در معرفی کتاب «کاغذهای اسلامی؛ بررسی یکی از صنایع باستانی» عنوان شده است: این نسخه‌شناس در طول سال‌ها فعالیت خود روی نسخ و کاغذهایی که آثار بر آن کتابت شده به تفاوت‌های وجودی بین کاغذها در دوره‌های مختلف که در مناطق متفاوت تولید می‌شد، آگاهی و اشراف داشت و در نتیجه تحقیقات خود، به بررسی تفاوت‌های کاغذ در دوره‌های مختلف تاریخی در جهان اسلام علاقه بسیاری داشت.کتاب «کاغذهای اسلامی؛ بررسی یکی از صنایع باستانی» دربرگیرنده …
«آن تاریکی درخشان» منتشر شد/ اثری درباره نمایشنامه نویسی یون فوسه
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / تئاتر ایران / معرفی کتاب / نمایشنامه نویس / یون فوسه
«آن تاریکی درخشان» منتشر شد/ اثری درباره نمایشنامه نویسی یون فوسه
کتاب «آن تاریکی درخشان» درباره‌ نمایشنامه‌نویسی یون فوسه توسط نشر عنوان منتشر شد.
اجرای طرح مجازی هر هفته یک کتاب برای اولین بار در محلات منطقه چهار
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
اجرای طرح مجازی هر هفته یک کتاب برای اولین بار در محلات منطقه چهار
سرپرست اداره فرهنگی شهرداری منطقه چهار تهران از راه اندازی طرح معرفی هر هفته یک کتاب در فضای مجازی این منطقه خبر داد .
سرنوشت ۳ زن از ۳ دنیای متفاوت در «موی بافته»
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / بازار کتاب / معرفی کتاب / بازار ترجمه
سرنوشت ۳ زن از ۳ دنیای متفاوت در «موی بافته»
«موی بافته»، نخستین اثر لَتیسیا کلمبانی، نویسنده معاصر فرانسوی توسط انتشارات کتاب خورشید منتشر شد . 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •