جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
منوچهر صهبایی
وقتی نوازندگان ارکستر مسافرکشی می‌کنند!
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / ارسلان کامکار / علی رهبری / منوچهر صهبایی / لوریس چکناواریان
وقتی نوازندگان ارکستر مسافرکشی می‌کنند!
ایسنا نوشت: ارسلان کامکار بزرگ‌ترین مشکل ارکستر سمفونیک تهران را کمبود بودجه عنوان می‌کند و می‌گوید که «دلیل اصلی وضع ارکستر سمفونیک ما ارزش قائل نبودن دولت برای موسیقی است. دولت ما ارکستر سمفونیک را نگه داشته‌ تا در برخی از مراسم‌ها و جمع‌ها به صورت مناسبتی اجرا داشته باشد؛ البته اگر ارکستر سمفونیک بخواهد اجراهای غیرمناسبتی داشته باشد جلوگیری نمی‌کند ولی حمایتی هم نشان نمی‌دهد.»
شب بی‌دغدغه ارکستر سمفونیک تهران پس از چند روز حاشیه + فیلم
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ارکستر سمفونیک تهران
شب بی‌دغدغه ارکستر سمفونیک تهران پس از چند روز حاشیه + فیلم
ارکستر سمفونیک تهران، عصر ششم بهمن در حالی به روی صحنه رفت که هفته گذشته با فراز و نشیب‌های غیرمتعارفی همراه بود؛ شهرداد روحانی به دلیل آنچه بیماری عنوان کرده بود، برای رهبری حاضر نشد و منوچهر صهبایی به جایش روی صحنه رفت و چوب رهبری را بر دست گرفت؛ ولی این حضور شب پرحاشیه‌ای را برای ارکستر سمفونیک رقم زد. با این حال ارکستر سمفونیک تهران، شب گذشته اجرایی آرام و بی‌دغدغه‌ را سپری کرد و قطعاتی آرام و تقریبا شناخته‌شده برای مخاطب اجرا شدند.
مشکل اصلی ارکستر سمفونیک تهران چیست؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ارکستر سمفونیک تهران / آرش امینی / شهرداد روحانی / منوچهر صهبایی
مشکل اصلی ارکستر سمفونیک تهران چیست؟
پنج‌شنبه هفته گذشته قرار بود ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی به روی صحنه برود، ولی چند روز پیش از اجرای کنسرت، بنیاد رودکی اعلام کرد که شهرداد روحانی به علت مشکلات پزشکی قادر به رهبری کنسرت نیست و ارکستر به همراه منوچهر صهبایی به روی صحنه خواهند رفت. این امر پایان خوشی را برای ارکستر سمفونیک به همراه نداشت و صحبت‌های صهبایی هنگام این اجرا، به ایجاد حاشیه‌های زیادی برای این کنسرت انجامید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
مدیریت بحران یا بحران‌ساز؟
تالار وحدت و بنیاد رودکی مساله کم داشت، اتفاق نامبارک دیگری هم به مجموعه وقایع عجیب و غریب آن اضافه شد. همان ماجرای «گل بود، به سبزه نیز...» چندی قبل خبری در محافل موسیقی پیچید که شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفونیک تهران با هدف پیگیری مسائل درمانی به خارج از کشور سفر کرده است. همه‌ چیز در سکوت پیش می‌رفت تا اینکه اظهارات منوچهر صهبایی در روز سوم بهمن ماه فضای متفاوتی حاکم کرد. پیش از این اتفاق بنیاد رودکی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: «باتوجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.» ولی جریان وقتی شکل غریب به خود گرفت که طبق گزارش خبرگزاری مهر، …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
نوازندگان عصبانی ساز‌های مخالف
ندا انتظامی- خبر‌نگار سال1312 زمانی که غلامحسین مین‌باشیان ارکستر بلدیه را راه‌اندازی کرد، هرگز فکر نمی‌کرد که 86سال بعد این ارکستر که نام ارکستر سمفونیک تهران را دارد در تالار وحدت چنان بلوایی ایجاد کند که هم دشمن و هم دوست از این موضوع شرمنده شود. گلایه منوچهر صهبایی در جایگاه رهبر مهمان این ارکستر قدیمی از عملیات عمرانی «پهنه رودکی» و سخنانی خطاب به رهبر دائمی ارکستر سمفونیک تهران بلوایی به پا کرد که اجرای 3بهمن را تا مرز تعطیلی و شرایط جسمی خودش را تا پای حمله قلبی و بالا رفتن فشار خون پیش …
بردیا کیارس رهبر میهمان ارکستر سمفونیک تهران شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / وزارت ارشاد / تالار رودکی / بنیاد رودکی / ارکستر سمفونیک تهران / منوچهر صهبایی / تالار وحدت / خانه موسیقی / بردیا کیارس / دفتر موسیقی / ارکستر ملی ایران
بردیا کیارس رهبر میهمان ارکستر سمفونیک تهران شد
پس از حواشی به وجود آمده، طی اعلام بنیاد رودکی رهبری ارکستر سمفونیک تهران در روز ششم بهمن‌ها به عهده بردیا کیارس است و شهرداد روحانی مدیر هنری ارکستر خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اجرای زنده بحران
[نیره خادمی] ارکستر سمفونیک تهران پنجشنبه شب با حرف‌های تازه منوچهر صهبایی، رهبر میهمان ارکستر، شب پرحاشیه‌ای را از سر گذراند. او که در این اجرا به جای شهرداد روحانی ارکستر را رهبری می‌کرد، حتی پیش از آنکه قطعه‌ای اجرا شود انتقادات تندی را علیه رهبر ثابت این ارکستر مطرح کرد. چند روز پیش در حالی‌ که بلیت‌های اجرای ارکستر سمفونیک تهران به فروش رفته بود، بنیاد رودکی اعلام کرد: «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دایم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.» منوچهر صهبایی هم اگر چه نسبت به این تصمیم دلخور بود، چوب رهبر ارکستری را در دست گرفت و حرف‌های خود را این‌چنین آغاز …
اجرای زنده بحران؛  سایه سوء مدیریت بر سر قدیمی‌ترین ارکستر سمفونیک خاور میانه
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اجرای زنده بحران؛ سایه سوء مدیریت بر سر قدیمی‌ترین ارکستر سمفونیک خاور میانه
[نیره خادمی] ارکستر سمفونیک تهران پنجشنبه شب با حرف‌های تازه منوچهر صهبایی، رهبر میهمان ارکستر، شب پرحاشیه‌ای را از سر گذراند. او که در این اجرا به جای شهرداد روحانی ارکستر را رهبری می‌کرد، حتی پیش از آنکه قطعه‌ای اجرا شود انتقادات تندی را علیه رهبر ثابت این ارکستر مطرح کرد. چند روز پیش در حالی‌ که بلیت‌های اجرای ارکستر سمفونیک تهران به فروش رفته بود، بنیاد رودکی اعلام کرد: «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دایم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.» منوچهر صهبایی هم اگر چه نسبت به این تصمیم دلخور بود، چوب رهبر ارکستری را در دست گرفت و حرف‌های خود را این‌چنین آغاز کرد: «من به هیچ عنوان قرار نبود که در این کنسرت ارکستر سمفونیک …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
کنسرت «حاشیه‌ها» در تالار وحدت
تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این مجموعه دولتی یکی از شب‌های پرحاشیه خود طی سال‌های اخیر را برای مخاطبان رقم زد.به گزارش مهر، طبق اعلام قبلی در این برنامه آثاری منتخب از راخمانینف و آثاری از بتهوون برای تماشاگران اجرا شد که البته حواشی این برنامه بر متن آن سایه انداخت.بنیاد رودکی طی روزهای گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.» اطلاعیه‌ای که شنیده‌ها حکایت از دلخوری و واکنش تند صهبایی به آن داشت و همین دلخوری هم احتمالاً جرقه اصلی حواشی پنجشنبه شب بود.صحبت‌ها و انتقادات تند …
ابراز تاسف عمیق شهرداد روحانی از شبِ جنجالی ارکستر…
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ارکستر سمفونیک / بنیاد رودکی / تالار وحدت / شهرداد روحانی / منوچهر صهبایی
ابراز تاسف عمیق شهرداد روحانی از شبِ جنجالی ارکستر…
شهرداد روحانی، در پیامی اینستاگرامی، از حاشیه‌های جنجالی اجرای شب گذشته ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت، عمیقا ابراز تاسف کرد.
ببینید | اجرای زیبای ارکستر سمفونیک تهران پس از اخراج منوچهر صهبایی به خاطر توهین سیاسی به شهداد روحانی
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ارکستر سمفونیک / تالار وحدت
ببینید | اجرای زیبای ارکستر سمفونیک تهران پس از اخراج منوچهر صهبایی به خاطر توهین سیاسی به شهداد روحانی
تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران شب گذشته(پنجشنبه 3بهمن) با رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این اجرا شبی تلخ و پرحاشیه برای مخاطبان رقم زد. منوچهر صهبایی: من به هیچ عنوان قرار نبود که در این کنسرت ارکستر سمفونیک تهران، به عنوان رهبر حضور داشته باشم اما گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! بنابراین اگر چیز دیگری همچون دلایل پزشکی و از این دست مسائل نوشته‌اند من قبول ندارم.
شب پرحاشیه تالار وحدت/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد!
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / موسیقی کلاسیک / تالار وحدت / کنسرت / ارکستر سمفونیک
شب پرحاشیه تالار وحدت/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد!
مهر نوشت: تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این مجموعه دولتی یکی از شب‌های پرحاشیه خود طی سال‌های اخیر را برای مخاطبان رقم زد.
دلیل غیبت شهرداد روحانی در تازه‌ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ارکستر سمفونیک / موسیقی / موسیقی کلاسیک
دلیل غیبت شهرداد روحانی در تازه‌ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران
به علت مشکلات سلامتی شهرداد روحانی (رهبر دائم ارکستر سمفونیک)، اجرای ارکستر سمفونیک تهران در روزهای سوم و ششم بهمن ماه به منوچهر صهبایی سپرده شده است.
منوچهر صهبایی به‌جای شهرداد روحانی ارکستر سمفونیک را رهبری می‌کند
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / وزارت ارشاد / کنسرت / تالار رودکی / بنیاد رودکی / منوچهر صهبایی / تالار وحدت / خانه موسیقی / انجمن موسیقی / دفتر موسیقی / ارکستر ملی ایران
منوچهر صهبایی به‌جای شهرداد روحانی ارکستر سمفونیک را رهبری می‌کند
با تغییر رهبر تازه‌ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران، منوچهر صهبایی سوم و ششم بهمن‌ماه با این ارکستر به روی صحنه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / کنسرت موسیقی
ارکستر مجلسی ایران فراخوان جذب نوازنده منتشر کرد
تهران – ایرنا- ارکستر مجلسی ایران به رهبری و مدیریت هنری منوچهر صهبایی برای اجرای تازه‌ترین طرح‌ خود فراخوان جذب نوازندگان جدید را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
اولین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در سال ۹۸/ ترکیب تازه رونمایی شد
اولین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در سال ٩٨ با ترکیب جدیدی از نوازندگان به رهبری مهمان منوچهر صهبایی رهبر ارکستر مطرح موسیقی کشورمان در تالار وحدت تهران برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ارکستر سمفونیک با رهبری منوچهر صهبایی روی صحنه می‌رود
منوچهر صهبایی، رهبر مهمان اولین اجرای ارکستر سمفونیک تهران در سال ۹۸ شد که در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
دغدغه های صهبایی در اروپا برای اجرا در ایران/ جای من اینجاست
تازه ترین کنسرت ارکستر مجلسی ایران به رهبری منوچهر صهبایی یکشنبه شب ۲۸ بهمن در چارچوب روز پنجم از سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
دو‌ کنسرت با یک بلیت
تهران- ایرنا- در پنجمین شب جشنواره سی و‌چهارم موسیقی فجر، ارکستر مجلسی ایران با شور و اشتیاق فراوان رهبر خود منوچهر صهبایی به روی صحنه رفت و این اشتیاق به حدی بود که تعداد قطعات افتخاری این کنسرت، چیزی کم از یک کنسرت کوچک دیگر نداشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •