دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
مهدی شفیعی
فعالیت مستمر گروه رسانه‌ای ایران در ایام نوروز
فعالیت مستمر گروه رسانه‌ای ایران در ایام نوروز
مدیرعامل موسسه فرهنگی  مطبوعاتی ایران اعلام کرد که فعالیت گروه رسانه‌ای این موسسه در ایام نوروز به صورت مستمر ادامه دارد  و ضمن اطلاع‌رسانی لحظه‌ای به مردم در بخش‌های مختلف بویژه مقابله با بیماری کرونا، خدمات همه ارکان نظام از جمله دولت را نیز انعکاس می دهد..
۵ روز قبل / روزنامه ایران / مهدی شفیعی / موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا /
بیست و ششمین سالروز انتشار روزنامه ایران
بیست و ششمین سالروز انتشار روزنامه ایران
ایرنا - تهران - مراسم بزرگداشت بیست و ششمین سالروز انتشار روزنامه ایران و جشنواره انتخاب آثار برتر موسسه مطبوعاتی ایران عصر شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه، سید ضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا و مهدی شفیعی مدیرعامل موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران در سالن کنفرانس روزنامه ایران برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سید عباس موسوی / اسحاق جهانگیری / سیدضیا هاشمی /
ضرورت اطلاع‌رسانی درباره جشنواره‌های فجر در شرایط اخیر
ضرورت اطلاع‌رسانی درباره جشنواره‌های فجر در شرایط اخیر
مدیر مسوول روزنامه «ایران» درباره ویژه‌نامه این روزنامه برای جشنواره‌های فجر گفت: دو ویژه‌نامه مجزا برای تئاتر و فیلم داریم که هر کدام در چهار صفحه از ابتدا تا انتهای جشنواره‌های فیلم و تئاتر فجر منتشر می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / روزنامه ایران / مهدی شفیعی /
آرزوی «ایران» پس از ربع قرن انتشار
آرزوی «ایران» پس از ربع قرن انتشار
روزنامه‌ ایران وارد بیست و ششمین سال فعالیت خود شد. روزنامه‌ای که زمانی برای شنیدن صدای دولت راه‌اندازی شد، حالا بعد از یک ربع قرن تلاش مسیری را طی می‌کند که بتواند با مخاطب خود ارتباط جدی‌تری داشته باشد و از راه‌های گوناگون ارتباط بگیرد. این روزنامه به همین منظور و برای آینده‌ی خود، تلاش برای حفظ مرجعیت و تقویت بخش‌های آنلاین و تصویری را متصور است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / 25 سالگی روزنامه ایران / روزنامه ایران / مهدی شفیعی /
انتشار یادنامه دکتر مهدی حمیدی شیرازی
به زودی یادنامه دکتر مهدی حمیدی شیرازی، شاعر، ادیب و پژوهشگر معاصر، توسط انتشارات نوید منتشر خواهد شد.به گزارش ایسنا، یادنامه استاد مهدی حمیدی شیرازی، از اساتید نامدار ادبیات معاصر و شاعر و ادیب شیرازی، تدوین شده است و به زودی به همت انتشارات نوید و قطب علمی پژوهش‌‎های فرهنگی و ادبی فارس منتشر می‌شود. در یادنامه تدوین شده، مقالاتی از دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی، دکتر مظاهر مصفا، دکتر محمدجعفر یاحقی، دکتر مصطفی محقق داماد، دکتر منصور رستگار فسایی، علی عبداللهی، دکتر مهدی فیروزیان، کاوه بهبهانی، دکتر فرزانه معینی،دکتر محمد مرادی و چند صاحب نظر دیگر گردآوری شده است.نام دکتر مهدی حمیدی شیرازی در صدر اسامی بزرگانی همچون دکتر لطفعلی صورتگر، دکتر افراسیابی، دکتر مژده، دکتر موید شیرازی، دکتر رستگار فسایی، …
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ /
حمایت گسترده مدیران دولتی از محکومان امنیتی/ در تاریکخانه تئاتر کشور چه می‌گذرد؟ + عکس و سند
حمایت گسترده مدیران دولتی از محکومان امنیتی/ در تاریکخانه تئاتر کشور چه می‌گذرد؟ + عکس و سند
بیش از نیمی از چهره‌های مهم مدیریتی در وزارت ارشاد و حوزه هنری، برای حمایت از پنج محکوم امنیتی غائله دراویش در گلستان پاسداران، اقدام به گردآوری و جمع آوری بیانیه کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بریتیش کانسیل / پوریا نوری / مرضیه برومند / وزارت ارشاد / پروانه سلحشوری / امیر مهدی ژوله / جشنواره فجر / مجذوبان نور / وزارت فرهنگ و ارشاد / مهناز افشار /
معافیت‌های مالیاتی، پیام به اهالی فرهنگ
شفقنا- مهدی شفیعی در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: اعلام معافیت صد درصدی هنرمندان و فعالان فرهنگی از پرداخت مالیات از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه اتفاق مبارک و مناسبی بود که بی توجهی به این موضوع در لایحه ابتدایی نیز جای تعجب داشت. گرچه با اعلام معافیت ۵۰ درصدی فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری در پیش‌نویس […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ /
بزرگداشت یاد و خاطره هشت شاعر بزرگ معاصر خراسان
بزرگداشت یاد و خاطره هشت شاعر بزرگ معاصر خراسان
بزرگداشت یاد و خاطره هشت شاعر بزرگ معاصر خراسان، زنده‌یادان عماد خراسانی، مهدی اخوان ثالث، محمد قهرمان، احمد کمال‌پور، ذبیح‌الله صاحبکار، علی باقرزاده، غلامرضا قدسی و غلامرضا شکوهی، جمعه 24 آبان در مؤسسه خیریه همدم و با حضور محمدرضا شفیعی کدکنی و کیوان ساکت برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ /
بزرگداشت شفیعی کدکنی و هشت شاعر خراسانی دیگر در مشهد برگزار شد
بزرگداشت شفیعی کدکنی و هشت شاعر خراسانی دیگر در مشهد برگزار شد
مشهد-ایرنا- آیین بزرگداشت "محمد رضا شفیعی کدکنی" شاعر به نام خراسانی و استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران و هشت شاعر دیگر تاثیرگذار و البته درگذشته عرصه شعر و ادبیات این خطه از کشور یعنی مهدی اخوان ثالث، غلامرضا شکوهی، عماد خراسانی، ذبیح الله صاحبکار، غلامرضا قدسی، علی باقرزاده، احمد کمال پور و محمد قهرمان در مشهد برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / محمدرضا شفیعی کدکنی / مشهد / شاعر / خراسان رضوی /
قاچاق خانوادگی ارز به بهانه واردات کالاهای اساسی
جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی خرمی پور، محمد خرمی پور، تیمور عامری برکی، علیرضا عامری برکی، مکی سلطانی، کاظم نجف آبادی فراهانی، محمد وکیلی، محمد حسین زندیه، امید صابر خیابانی، محمد زندیه، شهرام تیموری، علی اصغر سلطانی گهر، معصومه خرمی پور، منیره خرمی پور، سید حمیدرضا مصطفی، مجید شفیعی، بابک حسینی و شرکت دلفین آبی، شرکت کشت و صنعت سبز سبحان، شرکت دکا تجارت آتی به عنوان شخصیت حقوقی به ریاست قاضی موحد برگزار شد.مسعود شاه‌محمدی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: این پرونده درباره آن است که سود جریان یکی از شبکه‌های ارزی دولتی دریافت شد و این ارز دولتی موجب تلاطم بازار و خروج منابع ارزی گردید. نماینده دادستان با قرائت بخشی از کیفرخواست، گفت: متهمان حسب قرائت کیفرخواست همگی به مشارکت در اخلال …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ /
(عکس) لیلا حاتمی در مراسم یادبود مظاهر مصفا
در مراسم یادبود مظاهر مصفا چهره‌های فرهنگی و هنری همچون محمدرضا شفیعی کدکنی، علی نصیریان، بهمن فرمان‌آرا، میرجلال‌الدین کزازی، مهدی محقق، نوش‌آفرین انصاری، محمدرضا شریفی‌نیا، بهروز شعیبی، مصطفی زمانی، اسماعیل آذر و جمعی دیگر از هنرمندان حضور داشتند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / مظاهر مصفا / لیلا حاتمی /
رقابت ۶۸ کشور برای گران‌ترین جایزه ادبیات کودک
تعداد ۲۳۷ نامزد از ۶۸ کشور جهان برای کسب جایزه ۴۰۰ هزار پوندی ادبیات کودک و نوجوان «آسترید لیندگرن» در سال ۲۰۲۰ با یکدیگر رقابت می‌کنند.به گزارش ایسنا بر اساس اطلاعاتی که سایت جایزه منتشر کرده، در میان ۲۳۷ نامزد این جایزه ادبی که در جریان نمایشگاه کتاب فرانکفورت آلمان معرفی شدند، ۴۹ نفر برای اولین‌بار به جمع نامزدها راه یافته‌اند که از میان نویسندگان، تصویرگران، مروجان کتاب‌خوانی و قصه‌گویان از سراسر جهان انتخاب شده‌اند.بیش از ۱۰۰ نهاد در سراسر جهان نامزدهای خود را برای این جایزه ادبی در سال ۲۰۲۰ پیشنهاد داده‌اند و در نهایت ۴۶ درصد از نامزدهای این جایزه ادبی را زنان، ۴۱ درصد را مردان و ۱۳ درصد را نیز سازمان‌ها و نهادهای ادبی تشکیل می‌دهند.بریتانیایی‌ها با ۲۰ نامزد شامل نویسنده و تصویرگر، پررنگ‌ترین …
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ /
فیلم | دخترکی که از رهبر انقلاب کلاه صورتی هدیه گرفت
فیلم | دخترکی که از رهبر انقلاب کلاه صورتی هدیه گرفت
نهال قاضی‌خانی دختر خردسال بسیجی شهید مهدی قاضی‌خانی که سال ۹۴ در حلب به جمع شهدای حرم پیوست؛ به دیدار رهبر انقلاب رفت و از او درخواست کرد تا برایش کلاهی بخرد.نهال این خاطره را در حاشیه دیدار خانواده چهار شهید مدافع حرم با مسعود شفیعی رییس سازمان نقشه‌برداری کشور، تعریف کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب /
اسامی داوران هفته پنجم لیگ برتر فوتبال
شفقنا – از سوی کمیته داوران، اسامی داوران قضاوت کننده در دیدارهای هفته پنجم لیگ برتر مشخص شد. به گزارش شفقنا ورزشی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسامی داوران به شرح زیر است: *چهارشنبه ۳ مهر ۹۸ سایپا تهران– تراکتورسازی تبریز- ساعت ۱۶:۱۵- ورزشگاه پاس قوامین تهران داور: پیام حیدری کمک ها: علی میرزابیگی – مهدی شفیعی […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ /
اجرای «رگ» در تالار چهارسو آغاز شد/ روایت جالب از آفرینش یک تئاتر
اجرای «رگ» در تالار چهارسو آغاز شد/ روایت جالب از آفرینش یک تئاتر
آیین افتتاحیه نمایش «رگ» و رونمایی از نمایشنامه «جنوب از شمال غربی» شامگاه روز دوشنبه چهارم شهریور در تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / ایوب آقاخانی / مهدی شفیعی / محمد رحمانیان / نمایشنامه نویس / کارگردان تئاتر / تئاتر شهر /
جدیدترین مجوزها برای شبکه نمایش خانگی
جدیدترین مجوزها برای شبکه نمایش خانگی
در جلسات اخیر شورای پروانه نمایش خانگی، برای فیلم های سینمایی ایرانی « ترانه» به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی صباغ زاده طوسی، «مارموز» به تهیه کنندگی جواد نوروز بیگی و کارگردانی کمال تبریزی، «آستیگمات» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید رضا مصطفوی، «شعله ور» به تهیه کنندگی محمد رضا شفیعی و کارگردانی حمید نعمت الله، «شکلاتی» به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی روزبهانی و کارگردانی سهیل موفق، «امین و اکوان» به تهیه کنندگی و کارگردانی مریم رضوی و « آهوی پیشونی سفید ۲» به تهیه کنندگی و کارگردانی سید جواد هاشمی پروانه نمایش خانگی صادر شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱ /
توقف ساخت سریال «#سرباز» به دلیل مشکلات مالی
سریال «#سرباز» به کارگردانی هادی مقدم‌دوست و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی پس از یک سال تصویربرداری در تهران، شهرستان‌های این استان و همچنین شهرهای مختلف استان خوزستان، خراسان و کشور عراق در نیمه‌های تولید به دلیل نبود بودجه لازم و مشکلات مالی متوقف شده‌ است.به گزارش ایسنا، تصویربرداری سریال «#سرباز» در شهرهای مختلف استان خوزستان و مناطق سیل‌زده چند روز پیش به پایان رسید.آرش مجیدی، الیکا عبدالرزاقی، رویا تیموریان، جمال اجلالی، اسماعیل محرابی، کوروش تهامی، نیما شعبان‌نژاد، سیاوش خیرابی، علی هاشمی، افسانه کمالی، فرحناز منافی ظاهر، جواد خواجوی، کاوه آهنگر، مهتاب ثروتی، محبوبه صادقی، مهدی مستبصری، محمدطاهر مقدم‌دوست، دریا بخشنده و‌… از بازیگران این مجموعه هستند.«#سرباز» عاشقانه‌ای حماسی است که در ۵۰ …
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ /
اهدای تندیس انجمن صنفی تماشاخانه‌های ایران به مهدی شفیعی
اهدای تندیس انجمن صنفی تماشاخانه‌های ایران به مهدی شفیعی
انجمن صنفی تماشاخانه‌های ایران در ضیافت افطاری که به میزبانی عمارت نوفل‌لوشاتو برپا شده بود، تندیس و لوح تقدیری را به مهدی شفیعی به پاس تلاش‌های او در رشد و توسعه فعالیت تماشاخانه‌های غیردولتی اهدا کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ /
خانه تئاتر برای ما مشکل‌ساز است/ دسته‌بندی مخالفان سالن‌های خصوصی
خانه تئاتر برای ما مشکل‌ساز است/ دسته‌بندی مخالفان سالن‌های خصوصی
مراسم افطار انجمن صنفی تماشاخانه‌های خصوصی ایران شامگاه شنبه ۲۸ اردیبهشت با قدردانی از مهدی شفیعی‌ مدیرکل سابق هنرهای نمایشی در عمارت نوفل لوشاتو برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / خانه تئاتر / تئاتر ایران / تماشاخانه خصوصی / مهدی شفیعی / اداره کل هنرهای نمایشی /
تودیع و معارفه مدیرعامل روزنامه ایران
تودیع و معارفه مدیرعامل روزنامه ایران
مراسم تودیع محمد تقی روغنی‌ها مدیر عامل موسسه مطبوعاتی ایران و معارفه مهدی شفیعی به عنوان سرپرست این موسسه عصر یکشنبه ۲۷ بهمن ماه با حضور برخی از چهره‌های پیشکسوت روزنامه نگاری در محل این روزنامه برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •