پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
موزه کودک
شهرداری ملزم به ایجاد موزه کودکان در پایتخت شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / پایتخت / شورای شهر تهران / شهرداری / کودکان / موزه
شهرداری ملزم به ایجاد موزه کودکان در پایتخت شد
اعضای شورای شهر تهران شهرداری را ملزم به ایجاد موزه‌های کودکان در پایتخت کردند. در جریان دویست و پنجاهمین جلسه شورای شهر تهران
۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت ارسال اثر به دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / براتیس لاوا / شورای کتاب کودک / خیابان فاطمی / ایران
۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت ارسال اثر به دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا
تهران- ایرنا- مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری، موزه کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان علاقمندان به شرکت در بیست و هشتمین دوره دوسالانه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا BIB) ۲۰۲۱) باید حداکثر تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ آثار اورجینال و کتاب‌های چاپ شده خود را به این مرکز ارسال کنند.
موافقت با کلیات طرح الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / موزه / کودکان / ناهید خداکرمی / محمدجواد حق شناس
موافقت با کلیات طرح الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران» موافقت کردند و مقرر شد برای بررسی جزییات این طرح به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ارجاع شود.
تاسیس موزه کودک در تهران
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / کودکان / شورای شهر / تهران
تاسیس موزه کودک در تهران
اعضای شورای شهر تهران با کلیات تاسیس موزه کودک در تهران موافقت کردند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / موزه / موزه علمی
۱۰ موزه علمی برتر جهان کدامند؟
موزه‌ها مکان‌های خاصی هستند که در آن مجموعه‌ای از آثار باستانی و صنعتی و اشیاء با ارزش را به معرض نمایش می‌گذارند، گفته می‌شود. گونه‌های زیادی از موزه وجود دارد از مجموعه‌های بزرگ در شهرهای بزرگ که انواع مجموعه‌ها را پوشش می‌دهد تا موزه‌های کوچک که یک یا چند دسته خاص را شامل می‌شود. این دسته‌ها شامل هنرهای زیبا، هنر کاربردی، صنایع دستی، باستان‌شناسی، مردم‌شناسی، قوم‌شناسی، تاریخ، تاریخ فرهنگی، تاریخ نظامی، علم، فناوری، موزه کودکان، نقشه، تاریخ طبیعی، سکه‌شناسی، گیاه‌شناسی، علوم طبیعی و تمبرشناسی، کاخ موزه‌ها می‌باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
مروری بر آثار علی‌اکبر صادقی در موزه کودک کانون
تهران- ایرنا- مروری بر آثار هنرمندان پیشکسوت پویانمایی از جمله علی‌اکبر صادقی، تجدید چاپ کتابی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان و برگزاری یک نشست پژوهشی با محوریت نمایش خلاق از جمله اخبار امروز (شنبه، ۱۹ بهمن) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / موزه و کودک / موزه کانون
نگاه موزه‌ای یعنی به کودکان و آینده اهمیت بدهیم
دومین نشست تخصصی موزه تاریخ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «ویژگی‌های راهنمایان و مربیان موزه کودک» با حضور سیداحمد محیط‌ طباطبایی برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / رئیس ایکوم / موزه و کودک / بافت تاریخی زواره
نشست «موزه و کودک» با حضور محیط‌طباطبایی برگزار می‌شود
دومین نشست تخصصی موزه تاریخ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «ویژگی‌های راهنمایان و مربیان موزه کودک» با حضور سیداحمد محیط‌ طباطبایی برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / میراث فرهنگی / کتاب
موزه کودک کانون ثبت میراث فرهنگی کشور شد
تهران - ایرنا- موزه کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نوزدهمین سال فعالیتش به عنوان «موزه ملی هنر و ادبیات کودک» ثبت میراث فرهنگی کشور شد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / انیمیشن / سینما / جشنواره ملی اسباب‌بازی
از جشنواره هنرهای نمایشی تا انیمیشن‌های کانون در باشگاه هنروتجربه
تهران- ایرنا- آغاز مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی، نمایش گنجینه موزه کودک، برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای قصه‌گویی و نخستین نشست هم‌اندیشی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی اهم اخبار امروز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان / تهران / شوش / شاهنامه / عروسک های ایرانی / کودکی کودکان / موزه / ایران
گردش یک روز دیرین
موزه کودکی ایرانک حاصل کار موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان دو ماه است که در ساختمان آرشیو ملی کتابخانه ملی ایران برپاست. این موزه با چیدمانی تاریخی از دوره باستان تا روزگار نو میراث و فرهنگ کودکی ایرانیان را جمع‌آوری کرده است. فضای تعاملی آن باعث می‌شود کودکان هم درکی از حرکت تاریخ پیدا کنند و هم با موزه‌ها و میراث فرهنگی ارتباط بهتری برقرار کنند. اسباب‌بازی‌ها، مدارس، کتاب‌های درسی، لباس‌ها و اشیایی که در زندگی کودکان دیروز نقش داشته‌اند بخشی از این موزه را تشکیل می‌دهند
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
بازدید سخنگوی شورای شهر از موزه کودکی ایرانک
سخنگوی شورای شهر تهران از موزه کودکی ایرانک بازدید کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / میراث فرهنگی
موزه کودک و طبیعت با اهداف آموزشی تاسیس شد
تهران- ایرنا- مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی، گفت: موزه «کودک و طبیعت» با اهداف آموزشی و به درخواست بخش خصوصی تاسیس شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
افتتاح موزه کودکی ایرانک در سازمان اسناد و کتابخانه ملی
تهران- ایرنا- موزه کودکی ایرانک با حضور شماری از فعالان حوزه کودک و قصه‌گویان در ساختمان گنجینه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افتتاح شد، موزه‌ای که مخاطبان بزرگسال و کودک را همزمان به روزگار کودکی برمی‌گرداند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / منطقه آذربایجان‌شرقی / موزه / موزه کودکان
موزه‌های دوست داشتنی برای کودکان
کودکان لذت آموزش همراه با بازی و هیجان را می‌توانند در موزه‌های کودک بچشند و آموخته‌های خود را در کتاب‌های مهد ‎ کودک و دبستان به عینه ببینند و لمس کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶ / موزه کودک ارومیه
موزه کودک شمال غرب کشور در ارومیه افتتاح شد
نخستین موزه کودک شمال غرب کشور با حضور مسؤولانی از سازمان میراث فرهنگی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ارومیه افتتاح شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
موزه کودک آذربایجان غربی تا پایان امسال به بهره برداری می رسد
ارومیه - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی گفت: موزه کودک استان هم اکنون آمادهه بهره برداری است و تا پایان اسفند سال جاری مورد افتتاح می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •