جمعه, ۲۶ دی, ۱۳۹۹ / 15 January, 2021
موسسه اوج
چرا ایران به ونزوئلا کمک کرد و چرا آمریکا به نفتکش‌های ایرانی حمله نکرد؟ / پشتِ پرده‌ی خطرناک‌ترین تجارت ایران در بازار نفت/ در دنیای رسانه «روایت اول» هیچ وقت مال ما نبوده
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / ایران و ونزوئلا / موسسه اوج / مهدی مطهر / نفتکش‌های ایرانی عازم ونزوئلا / خانه مستند / مصطفی شوقی / خون و نفت
چرا ایران به ونزوئلا کمک کرد و چرا آمریکا به نفتکش‌های ایرانی حمله نکرد؟ / پشتِ پرده‌ی خطرناک‌ترین تجارت ایران در بازار نفت/ در دنیای رسانه «روایت اول» هیچ وقت مال ما نبوده
ایلنا: مصطفی شوقی می‌گوید: ما قبلا محموله‌های نفتی را با پرچم کشورهای دیگر جابجا می‌کردیم، اما در ماجرای ارسال بنزین به ونزوئلا، ایران با پرچم خودش از اسکله نفتی…
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
موسسه هنری اوج از مایکل جکسون الهام می‌گیرد
خبرگزاری فرهنگی‌ و هنری صبا گزارش ‌داده، موسسه اوج، نزدیک‌ به سپاه و مرکز آواهای انقلاب‌اسلامی(ماوا)، یک قطعه موسیقی با نام «منو بشناس» و با هم‌خوانی ۴۰ خواننده پاپ می‌سازند که «برداشتی آزاد از ترانه WE ARE THE WORD از مایکل‌ جکسون»، خواننده فقید و مشهور آمریکایی، است.  رضا صادقی، فرزاد فرزین، فریدون آسرایی، حجت اشرف‌زاده، گرشا رضایی، خشایار اعتمادی، پرواز همای، سینا شعبانخانی، روزبه نعمت‌الهی، گروه سون، کاوه آفاق، حمید هیراد، حامد همایون، سینا درخشنده، سامان جلیلی و... از خوانندگان این اثر و بهروز صفاریان تنظیم‌کننده آن است.
بحران سوریه سوژه یک مستند شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / بحران سوریه / سینمای مستند / موسسه اوج / چرا سوریه؟ / وحید فراهانی
بحران سوریه سوژه یک مستند شد
ایلنا: مستند سینمایی «چرا سوریه؟» به کارگردانی وحید فراهانی با محوریت روایتی از بحران و جنگ سوریه ساخته شده است.
رونمایی از مستند «کمیته» در جشنواره سینماحقیقت
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / جشنواره سینما حقیقت / موسسه اوج / مستند سینمایی / مستند سینمایی کمیته / عبدالحسین بدرلو
رونمایی از مستند «کمیته» در جشنواره سینماحقیقت
ایلنا: مستند سینمایی «کمیته» با محوریت روایتی از فعالیت‌های کمیته‌های انقلاب اسلامی در جشنواره سینماحقیقت رونمایی خواهد شد.
روایتی از قهرمانی «رادیو» در روزهای آغازین جنگ/ «آبادان یازده۶۰» در اکران ضرر نکرد/ انحصار VODها ظرفیت اکران آنلاین را به خطر می‌اندازد
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / سینمای دفاع مقدس / ابراهیم حاتمی‌کیا / مهرداد خوشبخت / موسسه اوج / اکران آنلاین / آبادان یازده 60
روایتی از قهرمانی «رادیو» در روزهای آغازین جنگ/ «آبادان یازده۶۰» در اکران ضرر نکرد/ انحصار VODها ظرفیت اکران آنلاین را به خطر می‌اندازد
ایلنا: کارگردان فیلم سینمایی «آبادان یازده۶۰» می‌گوید: فیلم جنگی هم می‌تواند به خوبی دیده شود و لازم نیست این ژانر را حذف کنیم. ما باید به ناگفته‌های جنگ بیشتر…
کیهان مدافع آقازاده شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / رانت خواری / روزنامه کیهان / فرهنگ و هنر / ماهواره / مفاسد اقتصادی
کیهان مدافع آقازاده شد
کیهان در گزارشی به ماجرای سریال «آقازاده» پرداخته و این تجربه جدید سریال‌سازی موسسه اوج را از زاویه نگاه نویسنده‌اش ارزیابی کرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
انتقاد خبرگزاری رسمی حوزه از سریال موسسه اوج: اِلِمان‌های شهوانی به بهانه طرح مسائل سیاسی درست نیست
انتقادی که به سازندگان آثاری از جنس "آقازاده" مطرح است این که به بهانه طرح مسایل سیاسی و اقتصادی از چاشنی مسایل عشقولانه به گونه ای استفاده می کنند که در نهایت آن ها را به هدف اصلی خود نمی رساند و چه بسا مخاطب نسل جدید برداشتی از محصول فرهنگی کند که مورد انتظار سازندگان هم نباشد.
دانلود قسمت سوم سریال آقازاده+ قسمت 3 آقازاده
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / سریال آقازاده / شبکه نمایش خانگی
دانلود قسمت سوم سریال آقازاده+ قسمت 3 آقازاده
برای آقازاده و موسسه‌ای که پشت سرش قرار دارد هیچ حد و مرزی وجود ندارد. آن‌ها در دایره‌ی خودی‌ها هستند. موسسه اوج پیشتر هم نشان داده بود که در تبلیغ محصولاتش همه جانبه و با تمام قوا حمله می‌کند. از بیلبورد‌های ریز و درشت سطح شهر گرفته تا فضای مجازی و اشارات تلویحی در تلوزیون. آقازاده برای جلب کردن مخاطب به اسم سوژه‌ی حساسیت برانگیزش و بازیگران ستاره اش بسنده نخواهد کرد. جنجال‌های آقازاده در راه است...
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / سینما / خروج / حاتمی کیا
اقدام جسورانه حاتمی‌کیا و موسسه اوج خبرساز شد
خروج منتقدان بسیاری دارد و برخی می‌گویند از آثار ضعیف حاتمی‌کیا به حساب می‌آید. عده‌ای از منتقدان خروج را یک اثر سیاسی ارزیابی می‌کند که "شعار" می‌دهد. اما بسیاری هم هستند که از این فیلم استقبال کرده اند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
ویدیو / روایت سیروس مقدم از سکانس جنجالیِ «پایتخت»: بین هنرپیشه ها یک کیف قرار داشت که تماس بدنی نباشد
سیروس مقدم که برای دفاع از سریال پایتخت به شبکه یک سیما رفته بود درباره جنجال اتهام ادای دین به همسفر و ممل آمریکایی گفت:در فصل های قبلی رمبو ساخته بودیم یا جیپسی کینگ، در فصل پنج که سفارش موسسه اوج بود ابرام تاتلیس پخش کردیم، یعنی واقعا آنجا هم ادای دین به آن خواننده و موسیقی بوده است؟ او صراحتا تاکید کرد این سکانس هیچ کار غیر شرعی نداشته و بین هنرپیشه ها یک کیف قرار داشته که تماس بدنی نباشد. فرجی، مشاور سریال پایتخت هم گفت: صداوسیما موافق پخش صحنه موتور سواری در سکانس پایانی نبود ولی بخاطر اینکه سریال با تلخی به پایان نرسد موافقت شد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / پایتخت 6 / سریال پایتخت
روایت سیروس مقدم از سکانس جنجالیِ پایتخت
سیروس مقدم که برای دفاع از سریال پایتخت به شبکه یک سیما رفته بود درباره جنجال اتهام ادای دین به همسفر و ممل آمریکایی گفت:در فصل‌های قبلی رمبو ساخته بودیم یا جیپسی کینگ، در فصل پنج که سفارش موسسه اوج بود ابرام تاتلیس پخش کردیم، یعنی واقعا آنجا هم ادای دین به آن خواننده و موسیقی بوده است؟ او صراحتا تاکید کرد این سکانس هیچ کار غیر شرعی نداشته و بین هنرپیشه‌ها یک کیف قرار داشته که تماس بدنی نباشد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
فیلم | واکنش صریح کارگردان پایتخت به اتهام نفوذ دشمن | ماجرای «همسفر» و «ممل آمریکایی»
سیروس مقدم که برای دفاع از سریال پایتخت به شبکه یک سیما رفته بود درباره جنجال اتهام ادای دین به همسفر و ممل آمریکایی گفت: در فصل‌های قبلی رمبو ساخته بودیم یا جیپسی کینگ، در فصل ۵ که سفارش موسسه اوج بود ابرام تاتلیس پخش کردیم، یعنی واقعا آنجا هم ادای دین به آن خواننده و موسیقی بوده است؟ او صراحتا تاکید کرد این سکانس هیچ کار غیرشرعی نداشته است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / فیلم خروج / ابراهیم حاتمی کیا / سینمای ایران
ببینید | تصمیم بی‌سابقه ابراهیم حاتمی‌کیا برای«خروج» از پرده سینما به خاطر کرونا!
ابراهیم حاتمی کیا و موسسه اوج تصمیم گرفتند به دلیل طولانی شدن دوران تعطیلی سینماها برای رعایت مسائل بهداشتی مربوط به کرونا ، فیلم خروج را در شبکه نمایش خانگی اکران کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / موسسه اوج / موسسه رسانه ای اوج
زبان نرم هسته سخت قدرت!/ موسسه اوج سال ۹۸ را چگونه گذراند؟
موسسه اوج نماد زبان نرم هسته سخت قدرت است و به نظر می‌رسد در آینده و با توجه به اینکه دولت حسن روحانی به زودی کنار می‌رود، حاکم مطلق فضای فرهنگی کشور است. اوج در تمام این چند سال توانسته به خوبی منویات هسته سخت قدرت را در قالب سینما نمایش دهد و فضای جامعه را برای گذار از تکنوکرات‌ها مهیا کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / سازمان هنری رسانه ای اوج / موسسه اوج / موسیقی ایرانی / شبکه سه سیما / برنامه تلویزیونی
گروه «عجم» برای «بریم بسازیم» خواند
گروه موسیقی «عجم» ساخت موسیقی تیتراژ ابتدایی و انتهایی رئالیتی شو «بریم بسازیم» را به پایان رساند.
۱۳۹۸-۱۱-۲۴
روز بلوا یا طعنه سربالا
روزبلوا، تازه ترین ساخته بهروز شعیبی با سرمایه گذاری موسسه اوج، یکی از فیلمهای سیاسی امسال سینمای ایران است. اگرچه موضوع فیلم، بازیگران و شرایط روز همه اقتضا می کنند که روزبلوا، فیلمی تاثیرگذار و جنجالی باشد، اما میزان سفارشی شدن اثر و دیده شدن آن در فیلم، کیفیت و اثرگذاری آن را کاهش داده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / لباس شخصی / فیلم لباس شخصی / جشنواره فیلم فجر 98 / سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / مازیار وکیلی
لباس شخصی‌ها در سینمای ایران/ در مقابل روشنفکران آتش به اختیار باشید!
فیلم لباس شخصی به کارگردانی امیر عباس ربیعی و سرمایه‌گذاری موسسه اوج در جشنواره ۹۸ فیلم فجر به نمایش درآمد. موسسه اوج در فیلم مهم قبلی خود با محمد حسین مهدویان به سراغ سازمان مجاهدین خلق رفته بود و در این فیلم با کارگردان جدید، به سراغ نورالدین کیانوری و حزب توده پس از انقلاب رفته است. در گزارش رویداد۲۴ نقد فیلم لباس شخصی و پیام‌های اصلی موسسه اوج برای مخاطبان را بخوانید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / روز بلوا / سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / جشنواره فیلم فجر 98 / مازیار وکیلی
روز بلوا، فیلمی درباره موسسات مالی اعتباری/ به روحانیت پناه ببرید تا مشکلات حل شود
روز بلوا آخرین ساخته بهروز شعیبی در جشنواره فیلم فجر سال ۹۸ به نمایش درآمد. این فیلم به تهیه کنندگی موسسه اوج و با موضوع موسسات مالی اعتباری غیر مجاز ساخته شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
حاشیه و متن پنجمین روز جشنواره فیلم فجر|محافظه‌کاری برنامه ضبطی «هفت»، پایان کاملا باز کمدی «قاسم‌خانی» و انتقاد «داریوش ارجمند» از غیبت «بابک حمیدیان»
«روز بلوا» ساخته بهروز شعیبی و محصول موسسه اوج مهم‌ترین دیالوگش را در آخرین لحظه فیلم بیان می‌کند: «حاج آقا پول مردم رو می‌شه برگردوند. اعتمادشون رو چی؟»
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / آبادان یازده ۶۰ / سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / مازیار وکیلی
آبادان یازده ۶۰؛ ملی گرایی ایرانی در خدمت ایدئولوژی موسسه اوج
آبادان یازده ۶۰ که در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، توسط موسه اوج ساخته شده است. سازندگان فیلم تلاش کردند به جز چهره‌های تیپیک (یقه‌ بسته‌های ریش‌دار با پیشانی پینه بسته)، از شخصیت‌هایی در فیلم استفاده کنند که در عالم واقع به جهان فکری مدیران موسسه تعلق ندارند. بنابراین بیش از آنکه خود فیلم اهمیت داشته باشد، این زاویه دید سرمایه‌گذاران مهم است و اینکه چطور شخصیت اول فیلم که اتفاقا کارگردان هم با آن همفکری دارد، یک روشنفکر یا یک ارمنی مشروب‌خور است، جای تعجب بسیار دارد. آیا باید تغییر رویکرد اوج را جدی گرفت؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
مهدویان:فقط یک فیلم با سرمایه موسسه اوج ساختم اما...
روزنامه ایران با محمدحسین مهدویان کارگردان «درخت گردو» و صحبت‌های پیرامون او و فیلم‌سازی‌اش گفت‌وگو کرده‌است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / فیلم لباس شخصی / لباس شخصی / فیلم روز / کلیپ جذاب
سکانس جنجالی فیلم لباس شخصی؛ اعتراف زیر مشت و لگد
لباس شخصی فیلمی به کارگردانی و نویسندگی امیرعباس ربیعی و تهیه‌کنندگی حبیب والی‌نژاد محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم در بخش نگاه نو سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور دارد. تهیه کننده این فیلم موسسه اوج وابسته به سپاه است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سردار سلیمانی / قاسم سلیمانی / سیروس مقدم / پایتخت 5
(ویدئو) خاطره سیروس مقدم از جلسه با سردار سلیمانی درباره پایتخت ۵
سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت درباره برگزاری جلسه با شهید سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ساخت سریال پایتخت ۵ صحبت کرد. پایتخت ۵ با سرمایه گزاری موسسه اوج و درباره نبرد محور مقاومت با داعش ساخته شده بود. وی در بخشی از سخنانش گفت: هنوز نمی‌توان خبر شهادت سردار سلیمانی را باور کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
فیلم | پرفورمنس جنجالی فرودگاه امام | پای موسسه اوج در میان است؟
پرفورمنسی که در فرودگاه امام خمینی(ره) اجرا شده و در ۲۴ ساعت گذشته حواشی زیادی به همراه داشته است را ببینید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
«آقازاده» ؛ اولین سریال موسسه اوج به شبکه خانگی می‌رسد
فیلمبرداری سریال «آقازاده» تازه‌ترین محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج در مشهد به پایان رسید.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
از حاتمی‌کیا تا شاه‌حاتمی در تدارک برای «اوج» در جشنواره سال۹۸
تا جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر زمان چندانی باقی نمانده است. ثبت درخواست سینماگران برای حضور در این رویداد آغاز شده و این روزها اغلب اهالی سینما به سرعت مشغول کار هستند تا فیلم خود را هر چه زودتر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.مهسا بهادری: اولین‌بار که نام سازمان «اوج» رسانه‌ای شد درست در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای بود. وقتی بیلبوردهای «صداقت آمریکایی» با واکنش منتقدانه رسانه‌ها و افکار عمومی روبه‌رو شد و سازمان زیباسازی شهرداری تهران از خصوصی بودن بیلبوردهای مذکور خبر داد. سازمان اوج بیانیه‌ای داد و در آن اعلام کرد با سازمان زیباسازی شهرداری تهران قرارداد دارد. فعالیت‌های سینمایی این سازمان هم از جشنواره فجر همان سال آغاز شد. با «ایستاده در غبار» و «بادیگارد»، اولی با یک کارگردان جوان و فیلم اولی، …
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / محمدرضا زائری / صدا و سیما / موسسه اوج
مدیر موسسه اوج گزینه تازه ریاست سازمان صداوسیما؟
همزمان با دوران فرماندهی سردار محمدعلی جعفری بر سپاه پاسداران، محمدحسنی مدیر موسسه اوج شد و با تامین منابع مورد نیاز مجوز تولید شماری از فیلم‌های داستانی و مستند و دیگر محصولات هنری را به دست آورد که برخی از این تولیدات مورد توجه قرار گرفت.
۱۳۹۸-۰۵-۱۹
از گینس تا قسم؛ تغییر فاز یک کارگردان باهوش
فیلم قسم با حاشیه‌هایی همراه بوده است؛ چه بعد از نمایش در جشنواره و چه حالا در زمان اکران که شایعاتی درباره مشارکت موسسه اوج در ساخت این فیلم مطرح شد که توسط عوامل فیلم رد شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
«دختران نینجا» پخش شد، مسابقات ورزشی زنان هم پخش می‌شود؟
می‌شود وزارت ورزش مسئله ورود زنان به استادیوم را به موسسه اوج بسپارد تا ببیند به چه راحتی زنان ایرانی می‌توانند به ورزشگاه بروند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
سرهنگی: چابکی و جوانی از امتیازهای «اوج» است
مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، موسسه اوج را چابک و پرانرژی می‌داند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶
یادداشت| "اوجی" که هشت سال است به یاری فرهنگ و هنر آمده، آن هم در سکوتی مودبانه!؟
بهزاد بهزادپور، نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر در یادداشتی به مناسبت هشت سالگی موسسه اوج یادداشتی اختصاصی برای خبرگزاری تسنیم نگاشته است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
شعرخوانی شاعران در وصف شهدای پاسدار
شب شعر یاران «خرازی» شب گذشته در موسسه اوج با حضور جمعی از شاعران جوان و پیشکسوت برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •