دوشنبه, ۳ آذر, ۱۳۹۹ / 23 November, 2020
نمایش آنلاین
اعلام آثار منتخب روز چهارم جشنواره فیلم مقاومت برای اکران آنلاین
۲ ساعت قبل / دفاع مقدس / جشنواره فیلم مقاومت / اکران فیلم
اعلام آثار منتخب روز چهارم جشنواره فیلم مقاومت برای اکران آنلاین
تهران- ایرنا- برنامه نمایش آنلاین آثار منتخب چهارمین روز مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو پلتفرم اعلام شد.
نمایش آنلاین پینوکیو در سومین روز جشنواره فیلم مقاومت
۲۲ ساعت قبل
نمایش آنلاین پینوکیو در سومین روز جشنواره فیلم مقاومت
برنامه نمایش آنلاین آثار منتخب سومین روز مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو پلتفرم «عماریار» و «نما فیلم» اعلام شد.
جشنواره فیلم مقاومت در کنار مزار شهید سلیمانی آغاز شد
۲ روز قبل / سینما / مستند / جشنواره فیلم مقاومت / استان کرمان / سردار قاسم سلیمانی
جشنواره فیلم مقاومت در کنار مزار شهید سلیمانی آغاز شد
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در جوار مزار شهید سلیمانی در استان کرمان آغاز به کار کرد. آثار راه‌یافته در پلتفرم‌های نمایش آنلاین اکران می‌شود.
۲ روز قبل
وضعیت اضطراری پخش آنلاین فیلم
  بازار نمایش و اکران فیلم در سینمای ایران این روزها با رکود عجیب و غریبی مواجه است. از یک طرف سالن‌های سینما تحت تاثیر پاندمی به ناچار تن به تعطیلی داده‌اند و اکران فیلم در این بخش متوقف است و از سوی دیگر پخش آنلاین فیلم که تنها روزنه نمایش محصولات سینمایی بود جز یکی، دو مورد فیلمی برای مخاطبان ندارد. «سازهای ناکوک» به کارگردانی علی حضرتی تنها فیلم اکران آنلاین سامانه‌های نماوا و فیلیمو است و «آبادان یازده 60 » ساخته مهرداد خوشبخت هم در پلتفرم‌های فیلمگردی لنز و تماشاخونه عرضه می‌شود. از ابتدای امسال که شبکه عرضه فیلم به صورت آنلاین آغاز به کار کرد تا همین هفته گذشته معمولا 4 یا 5 فیلم همزمان بر مدار پخش قرار می‌گرفتند. حتی ناامنی …
۵ روز قبل
شکست سینمای آنلاین از کرونا؟
گروه فرهنگ و هنر – در این ماه‌ها که سالن‌های سینما به دلیل شیوع کرونا از رونق افتاده‌اند، چشم امید اقتصاد سینما به اکران آنلاین بود. در میانه اکران آنلاین گاهی همزمان بیش از 6 فیلم هم اکران می‌شد اما اگر حالا سری به پلتفرم‌های مورد نظر برای این کار بیندازید، تنها یک فیلم برای نمایش آنلاین دیده می‌شود. حال این سوال مطرح می‌شود که آیا اکران آنلاین هم با شکست روبه‌رو شده است؟زمانی که در اسفندماه اعلام شد که کشور درگیر کرونا شده است، اولین اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعلیق کلیه فعالیت‌های فرهنگی و هنری کشور بود. بنابراین فعالین کلیه سینماها و سالن‌های تئاتر تعطیل شد، تعطیلی که حدودا 4 ماه طول کشید. در این مدت البته راهکارهایی برای اجرای فعالیت‌ها به صورت آنلاین اندیشیده شد اما از آنجا که زیرساخت‌های …
فروش بیش از ۲۹ هزار بلیت در اکران آنلاین «روزهای نارنجی»
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / فیلم روزهای نارنجی / نمایش آنلاین / هدیه تهرانی
فروش بیش از ۲۹ هزار بلیت در اکران آنلاین «روزهای نارنجی»
فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» با بازی هدیه تهرانی و علی مصفا در اکران آنلاین ٢٩ هزار و ۵۵۴ بلیت فروخت.
بلایی که فضای مجازی سر اکران آنلاین آورد
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / اکران آنلاین / ویروس کرونا / سینمای ایران
بلایی که فضای مجازی سر اکران آنلاین آورد
یکی دلایل شکست اکران آنلاین در کشور ما، بدون شک نداشتن قانونی برای جلوگیری از کپی غیرمجاز است. برای همین است که حداکثر سه ساعت بعد از آغاز نمایش آنلاین یک فیلم، کپی آن در سایت‌ها، کانال‌های تلگرامی و البته شبکه‌های ماهواره‌ای دست به دست می‌شود.
پیشنهادی برای زنده ماندن سینما/ "اکران آنلاین جام زهر نوشیدن است"
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / اکران آنلاین / گروه هنر و تجربه
پیشنهادی برای زنده ماندن سینما/ "اکران آنلاین جام زهر نوشیدن است"
یک کارگردان سینمایی با بیان اینکه "برخی فیلم‌ها برای نمایش آنلاین بر روی صفحه موبایل یا تلویزیون ساخته نشده و باید بر روی پرده ۱۶ متری سینما به نمایش گذاشته شود" گفت: درهمین شرایط کشورهای پیشرفته دنیا راه حل های بسیاری پیدا کرده اند بنابراین ما هم باید بتوانیم از همین تهدید کرونا به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و تاحدودی سینما را زنده و درهای آن را باز نگه داریم.
جشنواره تئاتر تک نفره «دیوار» برگزار خواهد شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / مونولوگ / تئاتر ایران / نمایش آنلاین / شیوا اردوئی / بیماری کرونا
جشنواره تئاتر تک نفره «دیوار» برگزار خواهد شد
جشواره تئاتر تک نفره آنلاین «دیوار» از اول تا دهم دی برگزار خواهد شد.
آنلاین، سینما اروپا
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
آنلاین، سینما اروپا
برنامه نمایش فیلم‌های حاضر در چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی که قرار است از امروز تا ۲۶آبان برای نخستین‌بار به شکل آنلاین به همت مؤسسه هنر و تجربه سینمای ایرانیان، اوینیک (مؤسسات فرهنگی اتحادیه اروپا) و پلتفرم هاشور برگزار شود، اعلام شد. به‌گزارش همشهری، هفته‌ فیلم اروپایی که پیش از این 3 دوره به شکل فیزیکی در ایران برگزار شده است، امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، به شکل آنلاین برگزار می‌شود. در این برنامه، ضمن نمایش آنلاین ۱۶فیلم‌ مطرح اروپایی، نشست‌های نقد و تحلیل به شکل زنده تدارک دیده شده ‌است.  
برنامه نمایش فیلم‌های حاضر در هفته فیلم اروپایی اعلام شد/ از «دلقک» فلینی تا اثری از پتزولد
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / اتحادیه اروپا / هنر و تجربه / فدریکو فلینی / نمایش آنلاین / هفته فیلم اروپایی
برنامه نمایش فیلم‌های حاضر در هفته فیلم اروپایی اعلام شد/ از «دلقک» فلینی تا اثری از پتزولد
ایلنا: برنامه نمایش فیلم‌های حاضر در چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی که قرار است از ۱۷ تا ۲۶ آبان ۹۹ برای اولین بار به شکل آنلاین برگزار شود، اعلام شد.
اگر می‌خواهید بچه‌دار شوید این فیلم را ببینید!
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
اگر می‌خواهید بچه‌دار شوید این فیلم را ببینید!
شهروند آنلاین: در روزهایی که رسانه‌های رسمی بی‌توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور بر طبل فرزندآوری و افزایش جمعیت می‌کوبند، مستند «داشتن و نداشتن» درباره این موضوع به نمایش درآمده که نگاهی متفاوت از نگاه رسمی دارد. فیلمی از نیکی کریمی، بازیگر و کارگردان شناخته‌شده که ۲۱ سال پیش جلوی دوربین رفته و این روزها در سامانه فیلیمو به نمایش آنلاین درآمده است.
پخش آنلاین ویژه‌ برنامه «رسول مهربانی» از فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / نمایش آنلاین / انجمن هنرهای نمایشی ایران / تئاتر شهر / جشنواره رسول مهربانی
پخش آنلاین ویژه‌ برنامه «رسول مهربانی» از فضای مجازی
رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران از پخش آنلاین ویژه‌ برنامه نمایشی «رسول مهربانی» از فضای مجازی خبر داد.
«آبادان یازده ۶۰» از امروز اکران آنلاین می شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / نمایش آنلاین / فیلم سینمایی آبادان یازده 60 / مهرداد خوشبخت
«آبادان یازده ۶۰» از امروز اکران آنلاین می شود
اکران آنلاین فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» به کارگردانی مهرداد خوشبخت از امروز ۱۲ آبان آغاز می شود.
جم‌های وطنی تحت وب
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
جم‌های وطنی تحت وب
مسعود میر- روزنامه‌نگار  سینماها نه تعطیل هستند و نه باز، این کج‌دار و مریز با تماشاگر و مخاطب در تلویزیون هم کاملا مشهود است. سریال‌های بی‌رمق تلویزیون در روزهایی که خانه ماندن برای مهار کرونا روش کم‌هزینه‌ای بود نتوانست شوقی بر انگیزد و سرگرمی‌سازی‌ انگار به دورترین ایده‌آل در سریال‌سازی‌ شبکه‌های مختلف بدل شد. از سوی دیگر اما نمایش آنلاین در روزهای کرونایی برای خودش اسم و رسمی به هم زد و بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفت و دقیقا همین موضوع بود که سبب شد پول‌های کلان به جیب صاحبان پلتفرم‌های …
اختصاص عواید فروش فیلم کوتاه «شیلنگ» به دانش‌آموزان نیازمند
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / فیلم کوتاه / دانش آموز / نمایش آنلاین / منصور فروزش / سیروس همتی / کمک به نیازمندان
اختصاص عواید فروش فیلم کوتاه «شیلنگ» به دانش‌آموزان نیازمند
تمامی عواید فروش آنلاین فیلم کوتاه «شیلنگ» به خرید تلفن هوشمند برای دانش‌آموزان اختصاص می یابد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
کشتارگاه سینما
از همان ابتدای امسال که جریان نمایش اینترنتی و آنلاین پایش به سینمای ایران باز شد به‌رغم شواهد امیدوارکننده زیادش، قرائتی هم با خود به همراه داشت که ممکن بود نتایج مورد انتظار از این پروژه را به بار ننشاند. عده‌ای از سینماگران و تحلیلگران از همان روزهای ابتدایی نمایش آنلاین هشدار داده بودند که مهم‌ترین نقیصه چنین روند نمایشی، سرعت انتشار نسخه قاچاق فیلم‌ها در همان ساعت اولیه است. منظور آنها این بود که سایت‌های دانلود فیلم و کانال‌های متعدد تلگرامی که طی این سال‌ها مردم را به تماشای مجانی فیلم و سریال عادت داده‌اند با گسترش نمایش آنلاین فیلم‌ها، کسب‌وکارشان حسابی داغ می‌شود و با دانلود غیرقانونی فیلم‌ها تنها ساعتی بعد از آغاز نمایش، لینک …
جزئیات چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
جزئیات چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی
هفته‌های فیلم اروپایی که پیش از این سه دوره آن به شکل فیزیکی در ایران برگزار شده است، امسال (1399 شمسی مصادف با 2020 میلادی) به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و موانع پیش‌آمده برای برگزاری رویدادهای فیزیکی، به شکل آنلاین برگزار می شود و به همین منظور پلتفرم «هاشور» نمایش آنلاین فیلم‌ها را برعهده گرفته است. این اولین همکاری رسمی موسسه «هنروتجربه» با «هاشور» است که در آینده برنامه های مشترک دیگری نیز خواهند داشت.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
نتفلیکس و اپل در کمین «جیمز باند»
اپل، نتفلیکس و دیگر سرویس‌های نمایش آنلاین در تلاش هستند تا حق پخش فیلم جدید «جیمز باند» را که به دلیل شرایط کرونایی هنوز موفق به اکران عمومی نشده است، بخرند.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، اپل، نتفلیکس و دیگر سرویس‌های استریم در تلاشند فیلم «زمانی برای مردن نیست» به‌عنوان جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند است را که قرار بود آوریل گذشته اکران شود، برای عرضه اینترنتی بخرند.در حالی که زمان اکران این فیلم که در آن برای آخرین بار می‌توان دنیل کریگ را در نقش جیمز باند دید تاکنون چند بار به تعویق افتاده، اکنون سال ۲۰۲۱ برای اکران آن تعیین شده است.حالا گفته شده استودیو به دلیل این به تعویق افتادن‌ها تاکنون بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون دلار متضرر شده است.در عین حال استودیوهای دیگر مانند پارامونت و سونی …
۶۰۰ میلیون دلار برای نمایش آنلاین؟!
۱۳۹۹/۰۸/۰۴
۶۰۰ میلیون دلار برای نمایش آنلاین؟!
پولاد امین: در شرایطی که تاکنون زمان اکران فیلم «زمانی برای مردن نیست» به‌عنوان جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند چند بار به تعویق افتاده؛ به نظر می‌رسد کمپانی تولید‌کننده این فیلم می‌خواهد به اکران آنلاین نیز به عنوان یکی از گزینه‌های پیش‌رویش نگاه کند. تاکنون آخرین تصمیم بر این بوده که «زمانی برای مردن نیست» که در آن برای آخرین بار “دنیل کریگ” در نقش جیمز باند حاضر شده، سال ۲۰۲۱ روی پرده خواهد رفت. این فیلم نخستین فیلمی بود که با شیوع ویروس کرونا و در آستانه اکران، نمایشش به تعویق افتاد.
«جیمز باند» ۶۰۰ میلیون دلار می‌ارزد؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / جیمز باند / نتفلیکس / اپل
«جیمز باند» ۶۰۰ میلیون دلار می‌ارزد؟
مهر نوشت: اپل، نتفلیکس و دیگر سرویس‌های نمایش آنلاین در تلاش هستند تا حق پخش فیلم جدید «جیمز باند» را که به دلیل شرایط کرونایی هنوز موفق به اکران عمومی نشده است، بخرند.
«زندگی شیرین ...» اجراخوانی می‌شود/ همراهی فرزین محدث با هنرجویان
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / فرزین محدث / شادی اسدپور / تئاتر ایران / نمایش آنلاین / تماشاخانه دیوار چهارم
«زندگی شیرین ...» اجراخوانی می‌شود/ همراهی فرزین محدث با هنرجویان
نمایشنامه «زندگی شیرین با مزه سگی» با طراحی و کارگردانی شادی اسدپور به صورت آنلاین اجراخوانی می‌شود.
تجربه‌ اجرای آنلاین در روزهای کرونایی/ معضل جدید شهرزاد چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / بیماری کرونا / نمایش آنلاین / الهام پاوه‌نژاد / آریان رضایی
تجربه‌ اجرای آنلاین در روزهای کرونایی/ معضل جدید شهرزاد چیست؟
جشنواره کودک کانون قاچاق شدن سرمایه‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / جشنواره فجر / فیلم کودک / جشنواره فیلم فجر / جشنواره فیلم کودک / جشنواره کودک
جشنواره کودک کانون قاچاق شدن سرمایه‌ها
مسئولان جشنواره هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال قاچاق فیلم در زمان نمایش آنلاین در جشنواره برعهده نمی‌گیرند و می‌گویند قاچاق شدن فیلم و دانلود غیرقانونی آن هیچ ارتباطی به ما ندارد.
پرفورمنس «آنتیگونه» آنلاین اجرا می‌شود/ یک کنش اجتماعی رایگان
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / کیومرث مرادی / پرفورمنس / سالن تئاتر مستقل تهران / نمایش آنلاین / تئاتر ایران / بیماری کرونا
پرفورمنس «آنتیگونه» آنلاین اجرا می‌شود/ یک کنش اجتماعی رایگان
اکران آنلاین «آخرین داستان» تمام شد/ فروش بیش از ۱۷ هزار بلیت
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / اشکان رهگذر / نمایش آنلاین / انیمیشن آخرین داستان
اکران آنلاین «آخرین داستان» تمام شد/ فروش بیش از ۱۷ هزار بلیت
«خورشید کاروان» به صورت آنلاین دیده می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / محمود فرهنگ / مهدی متوسلی / خورشید کاروان / تئاتر ایران / نمایش آنلاین
«خورشید کاروان» به صورت آنلاین دیده می‌شود
مؤسسه فرهنگی فدک نمایش با مساعدت و همت بنیاد رودکی، نمایش «خورشید کاروان» را روز جمعه ۲۵ مهر و در قالب اجراخوانی آنلاین روی صحنه می برد.
یازدهمین هفته نمایش اینترنتی «چهار ایده، چهار فیلم» از ۲۴ مهر
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / فیلم کوتاه / نمایش آنلاین / چهار ایده چهار فیلم
یازدهمین هفته نمایش اینترنتی «چهار ایده، چهار فیلم» از ۲۴ مهر
هفته یازدهم نمایش اینترنتی گزیده فیلم‌های کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران با عنوان «چهار ایده، چهار فیلم» از ۲۴ مهر آغاز می‌شود.
صدای جرج کلونی مانند یک گربه بود!/ روایت گنجی که وجود نداشت
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / برادران کوئن / جورج کلونی / نمایش آنلاین
صدای جرج کلونی مانند یک گربه بود!/ روایت گنجی که وجود نداشت
به مناسبت ۲۰ سالگی فیلم «ای برادر کجایی؟» ساخته جوئل کوئن، بازیگران فیلم در یک برنامه آنلاین شرکت کردند و از تجربیاتشان گفتند.
«تشنه دیدار» آنلاین اجرا می‌شود/ ادای دین به حضرت عباس (ع)
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / تئاتر ایران / نمایش آنلاین / امید زندگانی / اربعین 99 / حضرت عباس(ع)
«تشنه دیدار» آنلاین اجرا می‌شود/ ادای دین به حضرت عباس (ع)
نمایش «تشنه دیدار» از چهارشنبه ۱۶ مهر به مدت سه شب به صورت آنلاین اجراخوانی می‌شود.
فیلمی که از آن سوی بام روشنفکری می‌افتد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری / سینما / فیلم / نقد فیلم / اکران فیلم
فیلمی که از آن سوی بام روشنفکری می‌افتد
تهران- ایرنا- فیلم «بی‌حسی موضعی» که این روزها بر پرده اکران و نمایش آنلاین قرار دارد، قصه‌ای است که روشنفکری را به عنوان محور اصلی روایت خویش برگزیده اما در نمایش آن یکسره به اغراق متوسل می‌شود.
اکران انیمیشن‌های کانون پرورش فکری در پایگاه اینترنتی
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / انیمیشن / نمایش آنلاین
اکران انیمیشن‌های کانون پرورش فکری در پایگاه اینترنتی
۶ انیمیشن پرمخاطب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با فرارسیدن هفته ملی کودک، به نمایش در می‌آیند.
نمایش آنلاین آثار «شمس» فرهنگستان هنر
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / فرهنگستان هنر / سید مهدی حسینی / حبیب الله صادقی / کاظم چلیپا / شمس تبریزی / مصطفی گودرزی / محمد احصایی
نمایش آنلاین آثار «شمس» فرهنگستان هنر
مجموعه آثار «شمس فرهنگستان هنر» از آثار گنجینه هنری فرهنگستان هنر به نمایش درآمد.
نمایش فیلم خاطره‌انگیز رسول ملاقلی‌پور در روز پایانی جشنواره مقاومت
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
نمایش فیلم خاطره‌انگیز رسول ملاقلی‌پور در روز پایانی جشنواره مقاومت
تهران- ایرنا- برنامه نمایش آنلاین آثار منتخب سینمایی و مستند دو بخش «جشنواره‌ جشنواره‌ها» و «مدافعان سلامت» در ششمین روز برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» اعلام شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / راویان مقاومت
/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/
نمایش آنلاین فیلم‌های کودک جشنواره هند، فراخوان بخش رادیو تئاتر فجر، برگزاری ویژه برنامه های راویان مقاومت،پایان کار تدوین "بچه زرنگ" و... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
زنانی که شبیه هیچ زن دیگری نیستند
[پولاد امین] حدود سه ‌سال از ساخته‌شدن «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی می‌گذرد. فیلمی که بعد از نمایش نخستین در بخش نگاه نوی جشنواره فجر ۱۳۹۷ و نامزدی در رشته‌های بازیگر نقش اول زن (فاطمه معتمدآریا) و موسیقی متن (پیمان یزدانیان) و کسب تحسین مردم و منتقدان به دلیل سوژه نو و جسورانه‌اش  تقریبا به محاق رفت و نتوانست روی پرده بیاید. آن هم در حالی ‌که حضور چند تن از مطرح‌ترین بازیگران سینمای ایران مانند فاطمه معتمدآریا، سعید آقاخانی، رضا بابک، ندا جبرائیلی و...  آن را تبدیل به گزینه‌ای مناسب اکران می‌کرد. بالاخره اما بنفشه آفریقایی که بعد از جلب نظر و استقبال مردم و منتقدان در جشنواره فجر حدود دو سالی پشت صف اکران مانده …
پخش آنلاین نمایش «ننه‌ شهرزاد در سرزمین عجایب» همزمان با اجرا
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / نمایش آنلاین / تالار هنر / تئاتر کودک و نوجوان / هومن حسین نژاد
پخش آنلاین نمایش «ننه‌ شهرزاد در سرزمین عجایب» همزمان با اجرا
پخش آنلاین نمایش «ننه‌ شهرزاد در سرزمین عجایب» به نویسندگی و کارگردانی هومن حسین‌نژادکلایی از ۲۳ شهریور آغاز شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
نمایش آنلاین آثار دو هنرمند ایرانی در بازل سوئیس
گالری دستان با آثار دو هنرمند در رویداد بین‌المللی "لیست شو تایم" حضور دارد. به گزارش هنرآنلاین، رویداد بین‌المللی لیست شو تایم (Liste Showtime) از 14 تا 20 سپتامبر 2020 برگزار می‌شود. گالری دستان با ارائه آثاری از هدی کاشیها در لیست شو تایم حضور دارد و مجموعه‌ای از نقاشی‌های اکریلیک روی بوم او را به نمایش می‌گذارد. آرت‌فر لیست بازل (Liste Art Fair Basel) حدود 25 سال است که در سوئیس برگزار می‌شود و هدف آن کشف‌های جدید در هنر معاصر است.  علاوه بر این نمایشگاه آنلاین، "لیست شو تایم" بخش جدید دیگری با نام وب شاپ دارد که در آن پوسترهایی از نیما زارع نهندی برای فروش آنلاین به صورت نسخه PDF ارائه شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
انتخابی سخت بین پرده سینما و مونیتور
گروه فرهنگ و هنر – این روزها بازار اکران آنلاین داغ است. تقریبا هر هفته حداقل یک فیلم در پلتفرم‌های معرفی شده بر بستر اینترنت اکران می‌شوند. گرچه این سبک از اکران فیلم در هیچ جنبه‌ای قابل مقایسه با اکران در سینماها نیست اما باز هم کم و بیش مورد استقبال قرار می‌گیرد. اما به دلیل مشکلاتی که نمایش فیلم بر بستر اینترنت دارد، هنوز هم برخی از تهیه‌کنندگان و کارگردانان با نگاهی تردیدآمیز به این پدیده می‌نگرند.پس از آنکه بعد از مدتی تعطیلی سینماها مشخص شد که ویروس کرونا به این زودی‌ها از میان نمی‌رود، تصمیم بر آن شد که اکران آنلاین به صورت موقت پیش گرفته شود تا شاید کمی از زیان‌های تعطیلی طولانی‌مدت برطرف شود. در ابتدای راه، بسیاری از صاحبان فیلم‌ها حاضر به چنین ریسکی نبودند اما بالاخره به دلیل اکران …
گالری گردی آنلاین
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / هنرهای تجسمی / گالری / گالری گردی / ویدیوژورنال
گالری گردی آنلاین
با شیوع کرونا، همه کسب‌وکارهای هنری آسیب دیدند؛ اما بعد از چند ماه، همه‌چیز باید به شیوه «عادیِ جدید» برمی‌گشت؛ برای همین، گالری‌های هنری به سراغ نمایش آنلاین آثار رفتند. روایتی کوتاه از گالری‌گردی آنلاین در ایران را ببینید.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ویروس کرونا / مستند / جشنواره سینما حقیقت
"سینماحقیقت" و راهی که به دیگر جشنواره‌ها نشان می‌دهد
جشنواره سینماحقیقت به نوعی اولین رویداد سینمایی پس از شیوع کرونا در کشور است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود اما بحث بر سر نمایش آنلاین و خطری که فیلم‌ها را تهدید می‌کند، بالاست
آخرین داستان» در آمریکا اکران می شود/ شروع نمایش آنلاین در ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
آخرین داستان» در آمریکا اکران می شود/ شروع نمایش آنلاین در ایران
انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به صورت آنلاین در پلتفرم‌های شناخته شده آمریکایی و به صورت فیزیکی در قالب دی وی دی در پاییز امسال در کشور آمریکا توزیع خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
قبول «اکران آنلاین» انتخاب بین بد و بدتر است
آرش زارع کارگردان فیلم بلند «وقتی پروانه شدم» عنوان کرد که با توجه به شرایط کرونایی تاکید کرد بعید می‌داند تا یک یا دو سال آینده شرایط اکران در سینمای ایران بهتر شود.آرش زارع، کارگردان فیلم بلند «وقتی پروانه شدم» که این روزها در گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حال اکران است در گفت‌وگو با مهر درباره این اثر گفت: این روزها شرایط کرونایی داریم و عدم استقبال مخاطبان از آثار سینمایی را شاهد هستیم که این شرایط همه فیلم‌هاست. دلیل اینکه ما خواستیم «وقتی پروانه شدم» در چنین شرایطی روی پرده برود این بود که این فیلم حدود سه سال در نوبت اکران قرار داشت، «هنر و تجربه» هم زمان بسیار خوبی را برای نمایش «وقتی پروانه شدم» در نظر گرفت چون فیلم ما ۳۰ بهمن اکران شد که در شرایط معمولی می‌توانستیم اکران اسفندماه و …
آغاز جشنواره ونیز با یک هشدار جدی
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / هغتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز / آلبرتو باربرا / تیری فرمو / نتفلیکس
آغاز جشنواره ونیز با یک هشدار جدی
هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز با بیانیه مدیران هشت جشنواره جهانی در حمایت از سینما و هشدار نسبت به افزایش مخاطبان سامانه‌های نمایش آنلاین فیلم همچون «نتفلیکس» در دوران بحران کرونا آغاز شد. 
چهار فیلم کوتاه را آنلاین ببینید
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / نمایش آنلاین فیلم های کوتاه
چهار فیلم کوتاه را آنلاین ببینید
پنجمین  هفته  نمایش اینترنتی گزیده فیلم‌های کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران  با عنوان «چهار ایده، چهار فیلم» با نمایش فیلم‌های «حفره مشترک»، «صدای سارا»، «هستی»، «نسبت خونی»  از 13 شهریور آغاز می‌شود.
آغاز نمایش آنلاین «کلوچه دارچینی» مریم کاظمی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / نمایش آنلاین / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / تئاتر ایران / فیلم تئاتر / مریم کاظمی
آغاز نمایش آنلاین «کلوچه دارچینی» مریم کاظمی
فیلم تئاتر «کلوچه دارچینی» به کارگردانی مریم کاظمی در قالب طرح «نمایش‌نما» روی سایت مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
شکاف امنیتی گوگل‌درایو کاربران را در معرض هک قرار می‌دهد
یک شکاف امنیتی در سرویس گوگل‌درایو رصد شده که به هکرها اجازه می‌دهد فایل سالم را با بدافزار تعویض کنند و به دستگاه‌های کاربر دسترسی یابند. به‌نظر می‌رسد شکافی در گوگل‌درایو وجود دارد که به هکرها اجازه می‌دهد کدخطرناکی را در دستگاه‌های افراد نصب کنند. درهمین راستا « نیکوسی» یکی از کارشناسان فناوری درباره شکاف امنیتی در ویژگی «manage versions» سرویس گوگل‌درایو هشدار داده است. این شکاف به هکرها اجازه می‌دهد یک فایل سالم را با بدافزار تعویض کنند. به‌نظر می‌رسد این سرویس ذخیره ابر نوع فایل را کنترل نمی‌کند و همین امر خطرناک است زیرا ممکن است عکس ذخیره شده یک گربه در حقیقت برنامه‌ای مخفی باشد. همچنین پیش‌نمایش آنلاین نیز هیچ تغییراتی در فایل را نشان نمی‌دهد یا پیام هشداری صادر نمی‌کند، بنابراین کاربر …
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
زنگ هشدار نابودی یک طبقه ‏
  [پولاد امین] در شرایطی که شیوع کرونا فروش فیلم‌ها در سینماها را با رکودی باورنکردنی مواجه کرده؛ اکران آنلاین تنها امید این ‏روزهای سینمای ایران به شمار می‌آید. امکانی که بعضی از فیلم‌ها- به‌خصوص آنهایی که بعد از گذشت چند‌سال از زمان ‏ساخته‌شدنشان هنوز نتوانسته‌اند روی پرده بیایند، به‌عنوان تنها راه بازگشت سرمایه و شاید هم جلوگیری از ورشکستگی دنبال ‏می‌کنند.‏ یکی از فیلم‌هایی که این روزها از این امکان سود برده و به صورت آنلاین به نمایش درآمده؛ «لتیان» علی تیموری است. فیلمی ‏کنجکاوی‌برانگیز که پیش از غائله کرونا به‌واسطه داستان حساس و ملتهب و گروه محبوب بازیگرانش یکی از امیدهای گیشه ‏قلمداد می‌شد. …
جشنواره‌های فجر با داوری اما بدون نمایش آنلاین برپا شود!
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
جشنواره‌های فجر با داوری اما بدون نمایش آنلاین برپا شود!
شاید بتوان این جشنواره‌ها را به گونه‌ای متفاوت برگزار کرد و فرم برگزاری این رویدادها همچون فرم برگزاری جوایز هنری برای یک دوره تغییر کند و بدین ترتیب با کمترین هزینه، تداوم این رویدادها را حفظ نمود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
روی خط سینما
فیلم‌های ساخته «لوکرسیا مارتل» و «ماری الساندرینی» به ترتیب موفق به کسب جایزه هفتادوسومین دوره جشنواره لوکارنو در ‏بخش بین‌المللی و سینمای سوییس شدند. این دوره از جشنواره امسال تحت‌تأثیر بحران جهانی ویروس کرونا، دوره ویژه‌ای را به ‏صورت ترکیبی از نمایش آنلاین و فیزیکی برگزار کرد‎.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
افسانه‌های شکست‌خورده
[پولاد امین] در تمام ماه‌های اخیر یعنی درست از زمانی که شیوع کرونا باعث تعطیلی سالن‌های سینما شد، در رسانه‌های سینمایی ‏و هنری اکران آنلاین به‌عنوان امکانی جدید برای سینما مورد اشاره قرار گرفته است. امکانی برای فیلم دیدن در دنیای امروز، ‏دنیای آدم‌های تنها، ترس‌های همگانی و شهرهای خلوت. البته فارغ از محدودیت‌های کرونا، امکانی برای افزایش تعداد ‏مخاطبان فیلم‌ها، بازگشت سریع‌تر سرمایه و تسریع در چرخش مالی سینما که می‌تواند تا حد زیادی از نفوذ و تأثیرگذاری عوامل ‏فرامتنی در موفقیت یا ناموفق شدن فیلم‌ها بکاهد.‏ از نظر بسیاری از کارشناسان و سینماگران اکران آنلاین همچنین امکانی در خدمت سینمای مستقل نیز هست تا بتواند در میان …
طرح جدید کانون پرورش فکری برای اکران فیلم تئاترهای کودک و نوجوان
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / امیر مشهدی ‌عباس / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / تئاتر ایران / نمایش آنلاین
طرح جدید کانون پرورش فکری برای اکران فیلم تئاترهای کودک و نوجوان
فیلم آثار شاخص تئاتر کودک و نوجوان که سال‌های گذشته در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه رفته است در قالب طرحی با عنوان «نمایش‌نما» در فضای مجازی نمایش داده می‌شود.
آغاز اکران آنلاین «آبی به رنگ آسمان» از امشب
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / نمایش آنلاین / سینمای مستند / تیم فوتبال استقلال تهران
آغاز اکران آنلاین «آبی به رنگ آسمان» از امشب
اکران آنلاین فیلم «آبی به رنگ آسمان» به کارگردانی امیر رفیعی از امشب ۱۴ مرداد آغاز می شود.
نمایش آنلاین ماهانه ۱۶ فیلم کوتاه در «وی او دی»ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ایران انتظام / سعید نجاتی / انجمن سینمای جوانان ایران / فیلم کوتاه
نمایش آنلاین ماهانه ۱۶ فیلم کوتاه در «وی او دی»ها
تهران- ایرنا- پنجشنبه هر هفته، چهار فیلم از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران با عنوان مجموعه «چهار ایده، چهار فیلم»، ازطریق دو پلتفرم «ودیو» و «هاشور» به نمایش درمی‌آید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
بلیت سینماها نیم‌بها شد
به پیشنهاد دبیر شورای صنفی نمایش مقرر شد بلیت سینماها شنبه تا چهارشنبه هفته آینده نیم‌بها باشد.به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما مصوب شد فروش سینماها از ابتدای مرداد ماه به مدت سه ماه کاملاً به سینماها تعلق گیرد و سهم دفاتر پخش توسط سازمان سینمایی پرداخت شود.در این جلسه مقرر شد از تاریخ اول مرداد لغایت اول آبان ۹۹ برای کلیه فیلم‌های ایرانی که با تایید شورای صنفی نمایش به چرخه اکران وارد شده‌اند، درآمد فروش آنها تماماً به سینما تعلق گیرد و در پایان اکران، معادل فروش خالص آنان، از سوی سازمان سینمایی به شرکت پخش پرداخت شود.تک سانس‌ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهد بود.همچنین به این فیلم‌ها یکصد میلیون تومان کمک هزینه …
آثار موزه لوور ابوظبی به آرشیو دیجیتال می‌رود
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / موزه‌های جهان
آثار موزه لوور ابوظبی به آرشیو دیجیتال می‌رود
شدت دوباره شیوع ویروس کرونا امکان حضور گردشگران در موزه‌های جهان را کاهش داده و موزه‌ها به سمت نمایش آنلاین حرکت می‌کنند. در همین راستا موزه لوور ابوظبی هم قصد دارد برخی دیگر از آثارش را به آرشیو دیجیتال این موزه اضافه کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بدشانسی فیلم‌های مستقل
   [پولاد امین] «می‌خواستم به سینمایی که در دهه ۶۰ خیلی‌ها را عاشق سینما و فیلمسازی کرد، نزدیک شوم. سینمایی که حتی در آن روزگار که نگاه‌ها شعاری‌تر بود، اما باز قصه می‌گفت و تمام آن حرف‌های مهمش را گذاشته بود در زیر متن برای تماشاگری که مشتاق آن حرف‌ها بود. اما برای کسی که از سینما قصه و شخصیت و ماجرا می‌خواست، همین چیزها را ارایه می‌داد. بدون اینکه کارگردان اثر خودش را به رخ بکشد»... اینها صحبت‌های محمدهادی کریمی درباره جدیدترین فیلمش «پسرکشی» است. یک درام پرتعلیق درباره خرافه‌هایی که گاه تا نسل‌ها زندگی‌های بسیاری را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. فیلمی که چه در زمان نمایش ناگهانی در جشنواره …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
صد اثر صد هنرمند بیست و هشتم ۱۰ مرداد مجازی آغاز می‫شود
بیست و هشتمین دوره نمایشگاه صد اثر صد هنرمند، رویداد تابستانی گالری گلستان، به دلیل شرایط وخیمی که کرونا به وجود آورده است در فضای مجازی برپا می‫شود.به گزارش «ابتکار»، لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان و طراح این رویداد گفت: از دهم مرداد تا اول مهر ماه صد اثر صد هنرمند در وب سایت و اینستاگرام گالری گلستان میزبان علاقه‌مندان به هنر و البته خریداران آثار هنری خواهد بود. ٧١٣ اثر متقاضی شرکت در این دوره بودند که ٢٨٢ اثر منتخب شده به نمایش و فروش گذاشته می‌شود.گلستان درباره چرایی برپایی «صد اثر صد هنرمند» در فضای مجازی گفت: مردم مدام می‌پرسیدند صد اثر چه وقت برگزار می‌شود. عادت کرده بودند که هر مرداد به این نمایشگاه بیایند، اما با آن جمعیتی که هر مرداد منطقه دروس را قفل می‌کرد چطور می‌شد در این اوضاع …
اکران «خروج» حاتمی‌کیا این بار در سینماها
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / فیلم خروج / ابراهیم حاتمی کیا / اکران آنلاین / اکران فیلم
اکران «خروج» حاتمی‌کیا این بار در سینماها
تهران- ایرنا- دبیر شورای صنفی نمایش، گفت: فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا از هشتم مرداد و بعد از نمایش آنلاین این بار در سینماها سراسر کشور روی پرده خواهد رفت.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
جایی برای فرشته‌ها نیست
اکران اینترنتی مستند سینمایی «جایی برای فرشته‌ها نیست» ساخته سام کلانتری در سامانه نمایش درخواستی «فیلیمو» و «نمآوا» آغاز شده است. روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گزارش داده است: « اکران عمومی این مستند که از روز 4 تیرماه 99 آغاز شده نیز در گروه هنر و تجربه ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود که از نمایش آنلاین این اثر مستند هم استقبال خوبی به عمل‌ آید.  «جایی برای فرشته‌ها نیست» مستندی درباره تیم ملی دختران «اسکیت هاکی» ایران و مشکلات پیچیده آنان در راه مسابقات آسیایی کره‌جنوبی است که ورزش، بهانه‌ای برای وارد شدن به زندگی این دختران شده است. این فیلم، پرجایزه‌ترین مستند سینمایی …
اکران آنلاین «صحنه‌هایی از یک جدایی» از اول مرداد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / فیلم مستند / وحید صداقت / نمایش آنلاین / اصغر فرهادی / جدایی نادر از سیمین
اکران آنلاین «صحنه‌هایی از یک جدایی» از اول مرداد
مستند «صحنه هایی از یک جدایی» به کارگردانی وحید صداقت اکران آنلاین خود را از روز چهارشنبه اول مرداد آغاز می‌کند.
نمایش آنلاین انیمیشن «فرفره» در جشنواره فانتزی کانادا
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / فیلم کوتاه / تدوینگر / کانادا
نمایش آنلاین انیمیشن «فرفره» در جشنواره فانتزی کانادا
تهران- ایرنا- انیمیشن «فرفره» در بخش رسمی بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های فانتزی کانادا به نمایش گذاشته می‌شود.
آغاز پخش آنلاین نمایش «اسب و سیب و بهار»
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / نمایش آنلاین / تئاتر کودک و نوجوان / آناهیتا غنی زاده / تئاتر ایران
آغاز پخش آنلاین نمایش «اسب و سیب و بهار»
نمایش «اسب و سیب و بهار» با هدف ترغیب خانواده به تماشای تئاتر در ایام قرنطینه پخش آنلاین خود را آغاز کرد.
برپایی جنگی نمایشی بین زبان‌ها و فرهنگ‌ها در «نغمه شبانه»
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / تئاتر آنلاین / هنرمندان تئاتر / کارگردان تئاتر / یادداشت
برپایی جنگی نمایشی بین زبان‌ها و فرهنگ‌ها در «نغمه شبانه»
کلاودیا اورنستاین استاد دانشگاه و از اعضای یونیما به بهانه اجرای نمایش آنلاین «نغمه شبانه» یادداشتی درباره این اثر نمایشی نوشته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •