سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
نیویورک تایمز
گزارش از پایتخت کودتا
۶ ساعت قبل
گزارش از پایتخت کودتا
روزنامه نیویورک تایمز در یک شماره ویژه در روز یکشنبه 23اوت 1953(اول شهریور 1332) صفحه اول خود را به طور کامل به گزارشی از کودتای 28 مرداد و وقایع مرتبط آن روز اختصاص داده است جالب اینکه این مجموع گزارش‌ها با عنوان «مروری بر مهم‌ترین خبر هفته» در روز یکشنبه که روز تعطیل در آمریکا محسوب می‌شود و اغلب روزنامه‌ها در این روز چاپ نمی‌شوند، در روزنامه نیویورک تایمز به طور ویژه انتشار یافته است. روزنامه نیویورک تایمز همچنین چهار عکس از وقایع آخر مرداد ماه ایران را برای عکس‌های صفحه اول خود برگزیده است. دو …
مسابقه کشتی جدید روسیه و آمریکا در تشک سوریه
۱۲ ساعت قبل
مسابقه کشتی جدید روسیه و آمریکا در تشک سوریه
اسپوتنیک، به نقل از نیویورک تایمز: آمریکا نیروهای بیشتری را برای مقابله با روسها به سوریه اعزام می کند.
نیویورک‌تایمز: این آمریکا بود که منزوی شد
۱۷ ساعت قبل / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / شورای امنیت سازمان ملل / تحریم تسلیحاتی
نیویورک‌تایمز: این آمریکا بود که منزوی شد
ایسنا نوشت: روزنامه نیویورک تایمز در یادداشتی به بررسی جنبه‌های مختلف رویکرد دولت دونالد ترامپ در برابر ایران پرداخته و آن را دولتی به انزوا کشیده شده در میان متحدانش توصیف کرد.
اعتراف نیویورک تایمز به منزوی شدن آمریکا
۲۱ ساعت قبل / چین / روسیه / کشورهای اروپایی / نیویورک تایمز / واشنگتن
اعتراف نیویورک تایمز به منزوی شدن آمریکا
اقتصاد نیوز : یک روزنامه آمریکایی با بیان اینکه زمانی واشنگتن در کنار کشورهای اروپایی و حتی روسیه و چین برای منزوی کردن ایران ایستاده بود، نوشت، اما اکنون ایالات متحده است که منزوی شده است.
۲۸ ساعت قبل
بهانه‌ای برای اشغال ایران
می‌دانیم که نیروهای متفقین در شهریور ماه 1320 از شمال و جنوب به ایران سرازیر شدند و ارتش رضاشاه را مغلوب و خود او را تسلیم کردند و کشور ما را هم در اشغال خودشان  گرفتند.  حرف‌شان این بود که ایران به پناهگاه جاسوسان آلمان و یکی از مراکز اصلی فعالیت آنان تبدیل شده و دولت ایران هم به درخواست‌های ما برای جلوگیری از این «اعمال خصمانه» پاسخ درستی نداده بود.  اما روزنامه نیویورک تایمز در چنین روزی از ماه سپتامبر 1941 در یادداشتی تحلیلی، ضمن اشاره به اولتیماتوم انگلیس و شوروی به ایران، به اهمیت کشور ما در جنگ دوم جهانی پرداخت و حتی می‌شود گفت که به یکی از پرسش‌های مهم تاریخ معاصر ما هم  پاسخ داد.  اینکه مقامات شوروی و انگلیس «از …
ایران فعلا در مقابل ترامپ استراتژی «خویشتن داری» را انتخاب کرده؛ تهران نمی‌خواهد در «تله» آمریکا بیافتد
۴۶ ساعت قبل / ترامپ / رابطه ایران و آمریکا
ایران فعلا در مقابل ترامپ استراتژی «خویشتن داری» را انتخاب کرده؛ تهران نمی‌خواهد در «تله» آمریکا بیافتد
نیویورک تایمز در گزارشی با استناد به گفته‌های مقام‌های آمریکایی و کشور‌های هم‌پیمان آمریکا مدعی شده که ایران، در مقطع فعلی از هر نوع انتقامجویی و رویارویی مستقیم با آمریکا اجتناب کرده و فقط فعالیت‌های سایبری خود علیه واشنگتن را گسترش می‌دهد.
ایران تا انتخابات آمریکا به تهدیدها یا تحریم‌ها واکنشی نشان نخواهد داد
۲ روز قبل
ایران تا انتخابات آمریکا به تهدیدها یا تحریم‌ها واکنشی نشان نخواهد داد
نیویورک تایمز مدعی شد که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بر این تصورند که ایران تا انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده با خویشتنداری رفتار خواهد نمود.
افشاگری نیویورک‌تایمز از مداخله دولت ترامپ در اقدامات گروه ضربت کروناویروس
۲ روز قبل / آمریکا / روزنامه نیویورک تایمز / دولت ترامپ / کروناویروس
افشاگری نیویورک‌تایمز از مداخله دولت ترامپ در اقدامات گروه ضربت کروناویروس
بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی دستورالعملهای مناقشه برانگیز که چندی پیش از سوی مرکز پیشگیری و کنترل بیماری در آمریکا منتشر شده و افراد را در برخی وضعیتها از دادن آزمایش کروناویروس بر حذر می‌داشت در واقع توسط مقام‌های دولت دونالد ترامپ و به رغم اعتراضات دانشمندان ارائه شده است.
۳ روز قبل
سینما مثل یک جور غذای دم دستی شده است
مارتین اسکورسیزی با سخنرانی در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو درباره سینما هشدار داد و گفت در طی پاندمی کرونا، سینما مثل یک جور غذای دم‌دستی، به حاشیه رانده شد.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، در حالی که اسکورسیزی پس از اظهار نظر پارسالش درباره فیلم‌های محبوب ابرقهرمانی که گفته بود آنها سینما نیستند با جنجال و سروصدا بیگانه نیست، وی بار دیگر درباره اهمیت سینما حرف زد.این کارگردان در حالی درباره ضرورت سینما صحبت کرد که هنوز در لس‌آنجلس و نیویورک سینماها بازگشایی نشده‌اند.تورنتو که بزرگ‌ترین فستیوال فیلم آمریکای شمالی محسوب می‌شود امسال با برگزاری معدودی نمایش فیزیکی و چند نمایش درایو-این، به صورت مجازی در حال برگزار شدن است.در یک سخنرانی کوتاه اسکورسیزی ابتدا از این جشنواره تجلیل کرد و گفت: این …
۳ روز قبل
کمک ۷۳‌ میلیارد یورویی بانک مرکزی اروپا به بانک‌های منطقه یورو
بانک مرکزی اروپا با هدف کمک به بانک‌های منطقه یورو به‌منظور حفظ جریان اعتباری در بحبوحه پاندمی، با حذف یکی از الزامات سرمایه، دست آنها را به اندازه ۷۳ میلیارد یورو باز کرد. به گزارش «ایبِنا» از نیویورک تایمز، ۱۱۵ بانکی که به‌طور مستقیم زیر نظر بانک مرکزی اروپا هستند، اجازه خواهند داشت تا ژوئن سال آینده، در محاسبات نسبت اهرمی خود، بخشی از ریسک‌های اعتباری خود را لحاظ نکنند. بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که این اقدام مجموع نسبت اهرمی 36/ 5 درصدی بانک‌ها را به اندازه 3/ 0 واحد درصد معادل ۷۳ میلیارد یورو افزایش خواهد داد. در بیانیه این نهاد آمده است: شرایط به‌وجودآمده به‌واسطه پاندمی کرونا، تمام کشورهای منطقه یورو را به شکلی بی‌سابقه و عمیق تحت تاثیر قرار داده است. این شرایط، نیاز مداوم به تسهیل سیاست‌های …
۳ روز قبل
ناوالنی در هتل مسموم شده بود
بلافاصله پس از آنکه الکسی ناوالنی ماه گذشته نشانه‌هایی از مسموم شدگی را نشان داد، اعضای تیم همراه او به سوی هتلی در سیبری شتافتند که او در آن اقامت گزیده بود و هر چیزی را که می‌توانست به‌عنوان «شاهد» یا «ادله» مورد استفاده قرار گیرد جمع کردند از جمله بطری آبی که او نوشیده بود و گفته شده به سم آغشته شده بود. «مایکل شویرتز» در گزارش 17 سپتامبر برای نیویورک تایمز نوشت، در تحقیقات اخیر اثراتی از عامل اعصاب «نوویچوک» روی بطری آب هتلی پیدا شده که الکسی ناوالنی در شهر تومسک در آن اقامت داشت.
احساسات و احترام، تعیین کننده نتیجه انتخابات آمریکا/ چه کسی بر سیاست تحقیر آمریکایی پیروز خواهد شد؟
۳ روز قبل / توماس فریدمن / انتخابات سوم نوامبر / انتخابات آمریکا / شکست ترامپ / شکست بایدن
احساسات و احترام، تعیین کننده نتیجه انتخابات آمریکا/ چه کسی بر سیاست تحقیر آمریکایی پیروز خواهد شد؟
توماس فریدمن ستون نویس آمریکایی در یادداشت این هفته خود در نیویورک تایمز خاستگاه رای ترامپ را مورد بررسی قرار داده و به آرای مایکل سندل استاد دانشگاه هاروارد درباره چگونگی تغییر نظرات این رای دهندگان توسط بایدن پرداخته است.
آمریکا از دست داشتن در جنایت یمن شانه خالی کرد
۴ روز قبل / یمن / آمریکا
آمریکا از دست داشتن در جنایت یمن شانه خالی کرد
اقتصاد نیوز : شبکه خبری "المیادین" پنجشنبه شب به نقل از روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که وزارت امورخارجه آمریکا در مورد احتمال اقامه دعوای قضایی علیه مسؤولان این کشور به اتهام ارتکاب جنایت جنگی در یمن هشدار داده است.
هشدار وزارت امورخارجه آمریکا در مورد احتمال اقامه دعوای یمن علیه مسؤولان واشنگتن
۴ روز قبل / جنگ یمن / ایالات متحده آمریکا
هشدار وزارت امورخارجه آمریکا در مورد احتمال اقامه دعوای یمن علیه مسؤولان واشنگتن
تهران-ایرنا- شبکه خبری "المیادین" پنجشنبه شب به نقل از روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که وزارت امورخارجه آمریکا در مورد احتمال اقامه دعوای قضایی علیه مسؤولان این کشور به اتهام ارتکاب جنایت جنگی در یمن هشدار داده است.
۵ روز قبل
روزنامه نیویورک‌تایمز
هجدهم سپتامبر 1851 اولین شماره رسمی روزنامه نیویورک‌تایمز منتشر شد. آن زمان نامش نیویورک دیلی تایمز بود اما چند سال بعد برای کوتاه کردن اسم روزنامه، دیلی را حذف کردند. نیویورک‌تایمز در فهرست 20 روزنامه پرفروش دنیا جای می‌گیرد و در خود امریکا، بعد از یواس‌ای تودی و وال‌استریت ژورنال، سومین روزنامه پرفروش است و از این حیث بالاتر از رقبایی مثل نیویورک‌پست و لس‌آنجلس‌تایمز و واشنگتن‌پست قرار دارد. طبق یکی از پژوهش‌های دانشگاه کلمبیا، نیویورک‌تایمز از نظر دقت در انتشار خبرها و سطح کیفی یادداشت‌ها و گزارش‌هایش، بهترین روزنامه امریکایی است. پایه‌گذاران این روزنامه از همان روزهای نخست به میانه‌روی و پرهیز از افراط و تفریط معتقد …
اتهام حمله سایبری از سوی مقامات فدرال آمریکا علیه دو شهروند ایرانی و فلسطینی
۵ روز قبل / آمریکا / فلسطین / ایران / شهادت سردار سلیمانی
اتهام حمله سایبری از سوی مقامات فدرال آمریکا علیه دو شهروند ایرانی و فلسطینی
روزنامه نیویورک تایمز مدعی شد مقامات فدرال آمریکا کیفرخواستی علیه دو شهروند ایرانی و فلسطینی به اتهام هک چندین وب سایت تنظیم کرده اند.
نیویورک تایمز: جمهوری خواهان به دنبال نابودی سال ۲۰۲۱ هستند
۵ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / حزب جمهوری‌خواه / حزب دموکرات آمریکا / روزنامه نیویورک تایمز
نیویورک تایمز: جمهوری خواهان به دنبال نابودی سال ۲۰۲۱ هستند
روزنامه نیویورک تایمز پیروزی جو بایدن نامزد دمکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را قطعی ندانسته و می‌نویسد هم حزبی‌های ترامپ به دنبال توطئه نابودی سال آینده آمریکا هستند.
نیویورک تایمز: وزارت دادگستری آمریکا درباره انتشار برخی از «اسرار» دولتی در کتاب جان بولتون تحقیق می‌کند
۵ روز قبل
نیویورک تایمز: وزارت دادگستری آمریکا درباره انتشار برخی از «اسرار» دولتی در کتاب جان بولتون تحقیق می‌کند
کمتر از سه ماه بعد از انتشار کتاب جنجالی و افشاگر "اتاق اتفاق" توسط جان بولتون مشاور امنیت ملی پیشین دولت ترامپ، حالا وزارت دادگستری آمریکا پرونده‌ای برای تحقیق درباره این کتاب باز کرده است.
سفر شاه به آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
سفر شاه به آمریکا
  آرش نهاوندی     روزنامه نیویورک تایمز در تاریخ 20نوامبر 1949(19آبان 1328) خبر خود را به سفر شاه به آمریکا اختصاص داد و تیتر زد: شاه ایران برای خرید اسلحه و درخواست کمک اقتصادی به آمریکا آمده است. به نوشته این روزنامه، یک مسافر مهم در این هفته در شهر واشنگتن بود. سفر شاه ایران به آمریکا ۲ دلیل حائز اهمیت؛ اول اینکه او نخستین پادشاه از یک کشور شرقی است که از آمریکا دیدار کرده و دوم اینکه او و مشاورانش درباره خواسته اصلی‌شان از آمریکا رک و بی‌پرده سخن گفته‌اند (در خواست برای خرید تسلیحات). شاه …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
دست بسته چپ‌ها در ایران
 محمدناصر احدی     روزنامه نیویورک تایمز در تاریخ 6فوریه1949 (17بهمن1327) با اشاره به ترور نافرجام شاه در تهران تیتر زد: «یک حزب چپگرا در ایران غیرقانونی اعلام شد». به نوشته این روزنامه، دولت ایران با اعلام حکومت نظامی، فعالیت حزب توده را غیرقانونی اعلام کرد.  دولت همچنین با صدور بیانیه‌ای اعضای حزب توده را متهم به اشاعه ایدئولوژی کمونیستی در میان دانشجویان و جوانان و همچنین بستر‌سازی‌ شورش‌ها و ناآرامی‌هایی در کشور کرد که درنهایت منجر به ترور شاه شد.  در ادامه این بیانیه همچنین آمده است که اعضای …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
نظرسنجی‌ها از پیشتازی بایدن در چهار ایالت کلیدی حکایت دارد
نتایح نظرسنجی جدید از پیشتازی جو بایدن نسبت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در چهار ایالت مینه سوتا، نوادا، نیوهمشایر و ویسکانسین که در نتایج انتخابات تاثیرگذار هستند، حکایت دارد.به گزارش ایرنا به نقل از پولیتیکو، نظرسنجی روزنامه نیویورک تایمز و دانشگاه سیه نا در نیویورک نشان می‫دهد جو بایدن نامزد دموکرات وضعیت بهتری نسبت به ترامپ از جمله در یکی از ایالت های کلیدی دارد که در انتخابات سال ۲۰۱۶میلادی از ایالت های کلیدی جمهوریخواهان بود.این نتایج که روز شنبه منتشر شد نشان می‫دهد که بایدن در ایالت مینه سوتا با اختلاف ۵۰ به ۴۱، و در ویسانسین با ۴۸ در برابر ۴۳ از ترامپ جلوتری است. در نوادا این نتایج نشان داد بایدن مورد حمایت ۴۶ درصد از رای دهندگان و حمایت از ترامپ ۴۲ درصد است. در نیوهمشایر ۴۵ درصد …
قوام پیشنهاد نفتی شوروی را مسکوت گذاشت
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
قوام پیشنهاد نفتی شوروی را مسکوت گذاشت
روزنامه نیویورک تایمز در تاریخ 15سپتامبر 1947 (23شهریور 1326) در مطلبی با عنوان «نخست‌وزیر ایران مانع دخالت خارجی‌ها در امور داخلی این کشور می‌شود» به این مسئله پرداخت که احمد قوام پیشنهاد شوروی مبنی بر تاسیس شرکت نفتی مشترک میان ایران و شوروی را در مجلس، آنگونه که مقامات مسکو پیش‌تر اصرار کرده بودند، مطرح نکرد. (قوام پیش‌تر به مقامات شوروی وعده داده بود درصورت خروج نیروهای شوروی از ایران، پیشنهاد شوروی مبنی بر تاسیس یک شرکت نفتی روسی و ایرانی را در مجلس شورای ملی مطرح خواهد کرد). احمد قوام در مراسم …
قوام ؛ بازیگر اول سیاست ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
قوام ؛ بازیگر اول سیاست ایران
   آرش نهاوندی  روزنامه نیویورک تایمز در تاریخ 11دسامبر 1947(19آذر 1326) در مطلبی با عنوان «قوام بازنده رأی اعتماد شد» به عدم ‌رای اعتماد به احمد قوام‌السلطنه در مجلس شورای ملی و سقوط دولت وی پرداخت. این روزنامه همچنین به سخنان انتقادی احمد قوام درباره اوضاع کشور اشاره کرد. به نوشته نیویورک تایمز، احمد قوام در یک جلسه طوفانی 46 رأی مثبت و 39 رأی منفی کسب کرد و در این جلسه 27 نفر نیز رأی ممتنع دادند. به این ترتیب وی طبق قانون ناگزیر به استعفا از سمت نخست‌وزیری شد. احمد قوام در ابتدای جلسه و در …
مشارکت ایران و چین چون آخرین میخی بر تابوت فشارهای آمریکا است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
مشارکت ایران و چین چون آخرین میخی بر تابوت فشارهای آمریکا است
پیش نویس توافق اقتصادی و امنیتی بین جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی ایران که قبلاً توسط نیویورک تایمز درز کرده بود همچنان در رسانه های بین المللی بازتاب گسترده ای دارد.
نظرسنجی انتخابات آمریکا / بایدن در چند ایالت تعیین‌کننده پیشتاز است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
نظرسنجی انتخابات آمریکا / بایدن در چند ایالت تعیین‌کننده پیشتاز است
نظرسنجی روزنامه «نیویورک تایمز» و «کالج سیِنا» نشان می‌دهد به رغم تلاش‌های ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا برای برهم زدن برتری نامزد دموکرات در چند ایالت تعیین‌کننده، بایدن همچنان در این ایالت‌ها وضع مطلوبی دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
آب پاکی فائوچی بر رویای انتخاباتی ترامپ
«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی امریکا گفت، امریکا نباید انتظار داشته باشد که تا قبل از سال ۲۰۲۱ به زندگی عادی بازگردد و حتی شاید تا پایان این سال هم چنین اتفاقی رخ ندهد.به گزارش خبرگزاری فارس، فائوچی که یکی از اعضای کلیدی کارگروه کاخ سفید در زمینه مقابله با کرونا است، در مصاحبه با شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» در بیان چرایی این مساله گفت، ممکن است واکسن تا پایان امسال (۲۰۲۰) آماده شود، اما تا زمانی که اغلب جمعیت کشور واکسینه نشوند که این مساله تا اواسط یا اواخر ۲۰۲۱ طول خواهد کشید، نمی‌توان فعالیت‌ها در فضای سرپوشیده را با امنیت از سر گرفت. از فائوچی همچنین درباره اظهارات روز پنجشنبه‌اش در دانشکده پزشکی هاروارد سوال …
کیوسک
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
کیوسک
  نیویورک‌تایمز، عکس یک خود را به‌گزارشی تحقیقی درباره تنوع نژادی قدرتمندترین افراد در این کشور اختصاص داده و به این نتیجه رسیده است که تنها 20درصد این افراد غیرسفیدپوست هستند. نیویورک تایمز برای تهیه این گزارش سیاستمداران و قانونگذاران، غول‌های دنیای سرگرمی، مقامات رده ‌بالای سیستم قضایی، ‌مالکان باشگاه‌های ورزشی و فناوری و دیگر چهره‌های قدرتمند را بررسی کرده و به لیستی 900نفره رسیده است که اکثریت مطلق آن سفید‌پوست هستند. نویسنده گزارش نوشته که در حالی تنوع نژادی در میان طبقه قدرتمند آمریکا این …
شلیک شوراتسکف
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
شلیک شوراتسکف
 آرش نهاوندی    روزنامه نیویورک تایمز در تاریخ 30آوریل1946 (10اردیبهشت 1325) نوشت: روزنامه «رهبر»، ارگان حزب توده، امروز سرهنگ نورمن شوارتسکف، مشاور آمریکایی ژاندارمری ملی ایران را به صدور دستور تیراندازی به کارگران معترض کارخانه تنباکو متهم کرده است. براساس این خبر، در جریان این تظاهرات بر اثر تیراندازی نیروهای ژاندارمری، 2نفر از تظاهرکنندگان کشته شده‌اند. درگیری میان نیروهای پلیس و کارگران معترض، همزمان با ورود هیأتی از (استان) آذربایجان به تهران رخ داده است. این هیأت به‌منظور گفت‌وگو برای حل …
نظر ارگان دولت درباره شریک‌های انتخاباتی ترامپ و بایدن؛ پنس بهتر است یا کاملا؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / حقوق / قانون / مسلمانان / نیویورک تایمز / وزارت دفاع
نظر ارگان دولت درباره شریک‌های انتخاباتی ترامپ و بایدن؛ پنس بهتر است یا کاملا؟
اقتصادنیوز: ایرنا خبرگزاری دولت در گزارشی به مقایسه دو نامزد معاونت جوبایدن و دونالد ترامپ پرداخته است.
جزئیات گفتگوی چرچیل درباره بمباران اتمی شوروی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
جزئیات گفتگوی چرچیل درباره بمباران اتمی شوروی
مدیر کل سابق نیویورک تایمز، فعال نظامی آمریکایی جولیوس اوکس ادلر در یک یادداشت جزئیات گفتگو مربوط به بمباران هسته ای شوروی را که در آوریل ۱۹۵۱ در خانه نخست وزیر بریتانیا چرچیل برنامه ریزی شده بود، افشا کرد.
نیویورک تایمز: کمپین انتخاباتی ترامپ با مشکلات مالی روبرو شده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اخبار "آمریکا" / دونالد ترامپ
نیویورک تایمز: کمپین انتخاباتی ترامپ با مشکلات مالی روبرو شده است
بسیاری از هزینه‌های شخصی ترامپ برای انتخابات شفاف نیست و او یکبار به شوخی گفته بود می‌تواند اولین رئیس جمهور آمریکا باشد که در جریان رقابت‌های انتخاباتی کسب درآمد کند.
واکسن کرونای آکسفورد دردسر ساز شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / انگلیس / نیویورک تایمز / ویروس / zwnj / واکسن
واکسن کرونای آکسفورد دردسر ساز شد
اقتصاد نیوز : شرکت داروسازی بریتانیایی "آسترازنکا"(AstraZeneca) گفته آزمایشات واکسن کروناویروس را که در تولید آن با محققان دانشگاه "آکسفورد" همکاری کرده است، پس از بیمار شدن یکی از داوطلبان متوقف کرده است.
اعتراف دو نظامی میانمار به کشتار مسلمانان روهینگیا
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / نیویورک تایمز / دادگاه لاهه / خبرگزاری رویترز / روهینگیا
اعتراف دو نظامی میانمار به کشتار مسلمانان روهینگیا
تهران-ایرنا- دو نظامی ارتش میانمار سه‌شنبه به کشتار دسته جمعی مسلمانان روهینگیا و اعدام، دفن گروهی، پاک کردن آثار جرم در روستاهای محل سکونت آنها و تجاوز جنسی اعتراف کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
انقباض 8/ 11 درصدی اقتصاد هندوستان در سال‌جاری مالی
براساس پیش‌بینی بازوی موسسه اعتبارسنجی فیچ در هند، اقتصاد این کشور در سال مالی جاری که از آوریل آغاز شده است، با رقم 8/ 11 درصد کوچک خواهد شد. به گزارش نیویورک تایمز، «سونیل کومار سینها» اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی و اعتباری هند که بازوی موسسه معتبر فیچ در خاک هندوستان محسوب می‌شود در جریان نشستی آنلاین گفت: تمامی شاخص‌ها، چه پویایی اقتصادی و چه مصرفی، از احیای اقتصادی ضعیف‌تر حکایت دارد.سینها گفت انتظار می‌رود اقتصاد هند در سه ماهه جاری 9/ 11 درصد کوچک شده و در سه ماه منتهی به دسامبر نیز رکود 7/ 6 درصد را تجربه کرده و افت رشد اقتصادی در سه ماه بعد از آن یعنی سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ نیز 4/ 5 درصد باشد.موسسه اعتباری هند پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود که اقتصاد این کشور در سال مالی جاری 3/ 5 درصد کوچک …
نیویورک تایمز|آوارگی 37 میلیون نفر در نتیجه جنگ‌های آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / آمریکا / جنگ / افغانستان / بحران مهاجرت
نیویورک تایمز|آوارگی 37 میلیون نفر در نتیجه جنگ‌های آمریکا
بنابر یک گزارش جدید، در نتیجه جنگ‌ها و عملیات آمریکا بعد از 11 سپتامبر سال 2001، دست‌کم 37 میلیون نفر آواره شده‌اند.
سازوکار محمد بن سلمان برای نفوذ به کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / روزنامه الاخبار
سازوکار محمد بن سلمان برای نفوذ به کاخ سفید
به گزارش الف، روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی به بررسی ابعادی از کتاب خون و نفت پرداخت که اخیراً به قلم برادلی هوب و جاستین شیک خبرنگاران روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشته شده و به تحولات پشت پرده خاندان حاکم بر عربستان سعودی اشاره می‌کند. در بخشی از این کتاب به سازوکار محمد بن سلمان برای نفوذ در کاخ سفید پرداخته شده است. این کتاب چند ماه بعد از آن منتشر شد که بن هابارد یک خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز کتابی را در خصوص نحوه به قدرت رسیدن محمد بن سلمان به رشته تحریر درآورده بود و به جزئیات دقیقی از افزایش اختیارات این شاهزاده سعودی در طول نیم قرن اشاره کرده است.
آمریکا ممنوعیت واردات محصولات کتان سین کیانگ را بررسی می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / کاخ سفید / چین / سین کیانگ / روزنامه نیویورک تایمز
آمریکا ممنوعیت واردات محصولات کتان سین کیانگ را بررسی می‌کند
روزنامه نیویورک تایمز آمریکا گزارش کرد، دولت دونالد ترامپ در حال بررسی ممنوع کردن واردات همه یا بخشی از محصولات کتان حاصل از منطقه سین کیانگ چین از بابت نقض حقوق بشر است.
گزارش نیویورک تایمز از وعده‌های توخالی ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / دروغ های ترامپ / نیویورک تایمز
گزارش نیویورک تایمز از وعده‌های توخالی ترامپ
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی میزان پایبندی دونالد ترامپ را به وعده های انتخاباتی اش را بررسی کرده و نوشته است، رئیس جمهور آمریکا به شعارهای انتخاباتی خود عمل نکرده  است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / انتخابات آمریکا / شکست ترامپ
چه خواهد شد اگر ترامپ نخواهد شکست خود را بپذیرد؟
به گزارش مهر، «دیوید بروکس» در مقاله ای در روزنامه آمریکائی نیویورک تایمز به بررسی ۱۳ حوادث و رویدادی پرداخت که در صورت عدم پذیرش شکست از سوی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ روی خواهد داد.
شرط اسرائیل برای موافقت با فروش  اف ۳۵ به امارات
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / امارات متحده عربی / جنگ / نیویورک تایمز / واشنگتن / zwnj
شرط اسرائیل برای موافقت با فروش اف ۳۵ به امارات
اقتصادنیوز: منابع اسرائیلیروز یکشنبه گزارش دادند که مقام‌های این رژیم در ازای فروش جنگنده‌های «اف ۳۵» به امارات متحده عربی به دنبال دریافت تسلیحات نظامی پیشرفته از آمریکا هستند.
دیدار روزولت و چرچیل با استالین در تهران به روایت نیویورک تایمز
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
دیدار روزولت و چرچیل با استالین در تهران به روایت نیویورک تایمز
 آرش نهاوندی روزنامه نیویورک تایمز در تاریخ اول دسامبر 1943(9آذر 1322)، از دیدار سران آمریکا، بریتانیا و چین با استالین، رهبر روسیه در تهران خبر داد. این روزنامه نوشت: فرانکلین دلانو روزولت رئیس‌جمهور آمریکا و وینستون چرچیل نخست‌وزیر بریتانیا به دیدار طولانی خود در قاهره، پایتخت مصر خاتمه دادند و اکنون در مسیر سفر به محلی نامشخص در ایران برای دیدار با استالین هستند. به نوشته نیویورک تایمز، ژنرال یسیمو چیانگ کای چک، رئیس‌جمهور چین نیز که در اجلاس قاهره حضور داشت قرار بود به تهران سفر کند تا با استالین …
رتبه جدید دانشگاه‌های ایران در رتبه‌بندی تایمز
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / دانشگاه / دانشگاه شیراز / جمهوری خلق چین / آلمان / سیستان و بلوچستان / کره جنوبی / نیویورک تایمز
رتبه جدید دانشگاه‌های ایران در رتبه‌بندی تایمز
ویرایش ۲۰۲۰ رتبه بندی تایمز که در نوع خود بزرگترین و متنوع‌ترین رتبه بندی دانشگاهی است اعلام شد. جدیدترین رتبه دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در این رتبه بندی بررسی شده است.
تقسیم شهروندان به متمدن و وحشی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
تقسیم شهروندان به متمدن و وحشی
کلمه «وحشی‌گری» (ensauvagement) کلمه مطلوبی بود که در سال‌های اخیر توسط راست افراطی فرانسه به‌کار برده می‌شد. این کلمه نشان می‌دهد که مهاجران به فرانسه رو به سوی وحشی شدن و خشونت بیشتر دارند. کاربرد واژگانی با فحواهایی استعماری و نژادپرستانه در بحث‌های مربوط به مهاجرت و جرم و جنایت زنگ خطر را به صدا در آورده است. برخی نگران هستند که فرانسه در حال حرکت به سوی کشوری خطرناک و غیرمتمدن است که از ارزش‌های سنتی خود تهی شده است. «نوریمیتسو اوینشی» و «کونستانت مهیوت» در گزارش 4 سپتامبر برای نیویورک تایمز به نقل از «سیسیلی آلدوی»، متخصص فرانسوی در «کاربرد زبان سیاسی» که در دانشگاه استنفورد تدریس می‌کند، نوشتند:«در پس آن، یک جهان خیالی اساسی قرار گرفته است با وحشی‌گری و خشونت در یک سو و انسانیت متمدن در …
وزیر صهیونیستی: اجازه فروش جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات را نمی‌دهیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / امارات‌ متحده ‌عربی / توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی
وزیر صهیونیستی: اجازه فروش جنگنده‌های اف ۳۵ به امارات را نمی‌دهیم
تهران - ایرنا - «الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در پی انتشار گزارش «نیویورک تایمز» در مورد موافقت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم با فروش جنگنده «اف ۳۵» از سوی آمریکا به امارات، گفت که اسرائیل علیه فروش این جنگنده‌ها به ابوظبی اقدام خواهد کرد و اجازه فروش آنها را نخواهیم داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
مایکروسافت ابزاری برای شناسایی دیپ فیک معرفی کرد
در حالی که زمان چندانی به انتخابات ایالات متحده باقی نمانده، مایکروسافت به منظور جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط، ابزاری را توسعه داده که با تحلیل ویدیوها و عکس‌ها امکان تشخیص دیپ فیک را فراهم می‌کند و به میزان دستکاری شدن آن‌ها یک امتیاز می‌دهد.در دیپ فیک از هوش مصنوعی به منظور دستکاری فایل‌های صدا، عکس یا ویدیو استفاده می‌شود؛ به طوری که حتی گاه تشخیص جعلی بودن آن آسان نیست. این فایل‌های دستکاری شده گاه در کمپین‌های انتخاباتی و برای بدنام کردن کاندیداها به کار می‌رود.ابزار جدید مایکروسافت «Video Authenticator» نام دارد و می‌تواند همزمان با پخش هر فریم ویدیو امتیازی را به آن تخصیص دهد. ابزار مایکروسافت بر اساس شناسایی مرزهای ترکیب شده سوژه‌ها، محو شدن ظریف یا المان‌های خاکستری قادر به شناسایی …
از بحران تا اشغال
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
از بحران تا اشغال
 آرش نهاوندی    ورود صدها آلمانی به تهران  روزنامه نیویورک تایمز در تاریخ 7ژوئن 1941(17خرداد 1320) در خبری با عنوان«حضور صدها نازی در ایران گزارش شده»، به حضور گسترده آلمانی‌ها در ایران اواخر زمان رضاشاه پرداخت. نکته اینکه این گزارش کمتر از 2‌ماه پیش از اشغال ایران توسط متفقین و کناره‌گیری رضاشاه از سلطنت چاپ شده است. یک تاجر آمریکایی که مدتی در تهران حضور داشت به روزنامه نیویورک‌تایمز گفت که صدها آلمانی با استفاده از پاسپورت‌های روسی(متعلق به اتحاد شوروی)، وارد ایران شده‌اند. اوج …
بالاخره امارات به اف35 می‌رسد یا نه؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / بنیامین نتانیاهو / رژیم صهیونیستی اسرائیل / امارات متحده عربی
بالاخره امارات به اف35 می‌رسد یا نه؟
ایرنا نوشت:در حالی که نیویورک تایمز از ابراز رضایت و توافق بنیامین نتانیاهو در زمینه فروش تسلیحات نظامی آمریکا به امارات متحده عربی خبر داده ، دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه در بیانیه‌ای ادعا کرد که این اخبار درست نیست.
نتانیاهو موافقت با فروش تسلیحات پیشرفته آمریکایی به امارات را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / نیویورک تایمز / ایالات متحده امریکا / جنگنده اف 35 / امارات متحده عربی / نتانیاهو
نتانیاهو موافقت با فروش تسلیحات پیشرفته آمریکایی به امارات را تکذیب کرد
نخست وزیر رژیم صهیونیستی گزارش رسانه های آمریکایی درباره موافقت خود با فروش تسلیحات پیشرفته آمریکایی به امارات را تکذیب کرد.
پایان دوران سلبریتی‌ها با ویدیوی بدطالع «تصور کن»
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
پایان دوران سلبریتی‌ها با ویدیوی بدطالع «تصور کن»
[ پولاد امین ] همان‌طور که می‌گویند شیوع ویروس کرونا تاریخ را به دو برهه قبل و بعد از شیوع این ویروس شوم تقسیم کرده؛ احتمالا محققان و تحلیلگران فرهنگ پاپ نیز مطالعات خود را به بعد و قبل از ویدیوی بدطالع «تصور کن» تقسیم خواهند کرد. قصد و نیت «زن شگفت‌انگیز»  هر چه بوده، فرقی در این قضیه ایجاد نمی‌کند که انتشار این ویدیو در ماه مارس باعث شد مردم به این موضوع فکر کنند که چرا هر کدام می‌خواهیم صف گیج‌کننده سلبریتی‌هایی را تماشا کنیم با اینکه تنها عده معدودی از آنها موزیسین و خواننده هستند، اما آهنگی پنجاه ساله از جان لنون را می‌خوانند و ظاهرا هم کاری به این مسأله ندارند که اشعار ترانه که در کلیت خود معنای اتحاد می‌دهند و مردم را به آن می‌خوانند، وقتی در کاخ‌های بزرگ زمزمه می‌شوند و صدایشان از قصرهای …
تکذیب چراغ سبز نتانیاهو به امارات
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / امارات متحده عربی / نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل / نیویورک / نیویورک تایمز / واشنگتن
تکذیب چراغ سبز نتانیاهو به امارات
اقتصادنیوز: دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل امروز (جمعه) به گزارش روزنامه «نیویورک‌تایمز» مبنی بر موافقت وی با فروش تسلیحات پیشرفته از جمله جنگنده‌های آمریکایی «اف-۳۵» به امارات عربی متحده واکنش نشان داد.
نیویورک تایمز: مخالفت نتانیاهو با فروش "اف ۳۵" به امارات دروغ است
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات / جنگنده های اف-35
نیویورک تایمز: مخالفت نتانیاهو با فروش "اف ۳۵" به امارات دروغ است
روزنامه نیویورک‌تایمز نوشت، بنیامین نتانیاهو در مذاکرات محرمانه با طرح دولت آمریکا برای فروش جنگنده‌های "اف ۳۵" به امارات به عنوان یکی از نتایج عادی سازی روابط با اسرائیل موافقت کرده بود، اگرچه بعدا در اعلام عمومی با آن مخالفت کرد.
رسانه‌های آمریکایی: اقتصاد چین سریعا در حال بازگشت به مسیر قبل است
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ویروس کرونا / اخبار "چین" / اخبار "آمریکا"
رسانه‌های آمریکایی: اقتصاد چین سریعا در حال بازگشت به مسیر قبل است
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز از پایان فوریه، بیشتر کارخانه‌های چینی آغاز به تولید مجدد کرده‌اند و صادرات این کشور نیز در اوایل فصل بهار وارد ضرباهنگ سریع شده است.
صادرات چین پس از بازگشایی اقتصاد رشد کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / چین / صادرات کالا / صادرات غیرنفتی
صادرات چین پس از بازگشایی اقتصاد رشد کرد
نیویورک تایمز در گزارش جدید خود اعلام کرد پس از بازگشایی کارخانجات چین در اواخر فوریه و اوایل مارس صادرات این کشور با جهشی روبرو شده که تا به امروز ادامه داشته است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
واکسن کرونا آبان ماه در آمریکا توزیع می‌شود
نیویورک تایمز گزارش داد: توزیع واکسن کرونا آبان ماه در تمامی ۵۰ ایالت آمریکا آغاز خواهد شد.
فوری/توزیع واکسن کرونا از آبان
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / نیویورک تایمز / توزیع / واکسن / آبان / کرونا
فوری/توزیع واکسن کرونا از آبان
اقتصاد نیوز : روزنامه آمریکایی نیوریوک تایمز خبرداد: واکسن کرونا از آبان ماه توزیع می شود.
«قانون» رمزِ پیروزی دموکرات‌ها/ چرا اعتراضات ایالات متحده به سود ترامپ است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / انتخابات آمریکا / جو بایدن
«قانون» رمزِ پیروزی دموکرات‌ها/ چرا اعتراضات ایالات متحده به سود ترامپ است؟
ستون‌نویس مشهور نیویورک تایمز در یادداشت این هفته خود چالش‌های پیش روی نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برشمرده و می‌نویسد: برای پیروزی لازم است بایدن خود را ضامن اجرای قانون در آمریکا معرفی کند در غیر این صورت شورش‌های اخیر به ضرر او و به نفع ترامپ هستند.
دومین اولتیماتوم مکرون به لبنان
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
دومین اولتیماتوم مکرون به لبنان
امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، روز سه‌شنبه 11 شهریورماه با نمایندگان جناح‌های سیاسی مختلف در لبنان دیدار کرد و از آنها خواست تا دست به اصلاحات اساسی زده و اقداماتی را برای مهار فساد فراگیر اتخاذ کنند. او هشدار داد اگر این اقدامات و اصلاحات انجام نگیرد، خطر تحریم برخی افراد دور از ذهن نخواهد بود. «ماریا الحبیب» و «کریم شهایب» در گزارش 1 سپتامبر برای نیویورک تایمز نوشتند، این دومین سفر مکرون پس از انفجار مهیب بیروت است که 180 کشته و بیش از 6 هزار زخمی و 8 میلیارد دلار خسارت به جا گذاشت. کمتر از 4 هفته از اولین سفر مکرون به لبنان می‌گذرد. او در سفر اول که در روزهای اول آن انفجار مهیب صورت گرفت از سیاستمداران لبنان درخواست کرده بود هرچه سریع‌تر یک دولت کارآمد را انتخاب کرده و اصلاحات را پیگیرانه …
نگاهی به زوایای پنهان توافق تل‌آویو و امارات/ چه کسی پشت پرده پیمان آبراهام است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / پشت پرده / رژیم صهیونیستی / رسانه / مهاجرت / نیویورک تایمز
نگاهی به زوایای پنهان توافق تل‌آویو و امارات/ چه کسی پشت پرده پیمان آبراهام است؟
اقتصاد نیوز : توافق عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی لزوم بررسی نقش صحنه‌گردان اصلی این دوستی ننگین را می‌طلبد.
ترامپ سکته کرد و معاونش آماده جانشینی شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
ترامپ سکته کرد و معاونش آماده جانشینی شد
اقتصادنیوز : «مایکل اشمید» روزنامه‌نگار نیویورک تایمز با اشاره به وخامت حال رئیس‌جمهور دونالد ترام‍پ در نوامبر سال گذشته، از آماده‌باش مایک پنس، معاون وی برای نشستن بر کرسی ریاست‌جمهوری آمریکا هبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
احتمال نرخ بهره منفی برای انگلستان
رئیس تازه وارد بانک مرکزی انگلیس با اشاره به اینکه این نهاد همچنان ابزار قدرتمند در اختیار دارد، از احتمال کاهش نرخ بهره به زیر صفر خبر داد. به گزارش نیویورک تایمز، «اندرو بیلی» که دوران تصدی خود را از مارس آغاز کرد، در جریان سخنرانی خود در گردهمایی مجازی فدرال رزرو در کانزاس سیتی تاکید کرد که او و همکارانش به نرخ بهره منفی به‌عنوان ابزاری محتمل در راستای تقویت رشد اقتصادی نگاه می‌کنند؛ آن هم در برهه‌ای که نرخ بهره در اقتصادهای پیشرفته در سطوح بسیار پایینی قرار دارد. بیلی در ادامه گفت: بانک مرکزی روشن کرده است که ابزارهای دیگری همچون نرخ بهره منفی در جعبه ابزار وجود دارد و دستمان خالی نیست. بانک‌های مرکزی سراسر جهان همچون بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی اروپا نرخ بهره خود را به زیر صفر کاهش داده …
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
بایکوت انتخابات در کاراکاس
دولت ونزوئلا دوشنبه از عفو بیش از ۱۰۰ مخالف سیاسی که هدف پیگرد قرار داشتند، خبر داد و این به منزله بزرگ‌ترین عفو سیاسی این کشور در حدود یک دهه گذشته محسوب می‌شود. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، این اقدام در شرایطی انجام می‌شود که نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا تلاش دارد که بایکوت اپوزیسیون علیه انتخابات آتی کنگره را بشکند. اما واکنش اولیه بسیاری از چهره‌های اپوزیسیون ناخوشایند بود. اقدام مادورو با هدف ایجاد وحدت انجام شد اما بسیاری از اعضای اپوزیسیون به سرعت آن را مورد تمسخر قرار دادند.
افشاگری یک خبرنگار/ چه کسی قرار بود سال ۲۰۱۹ رئیس جمهور آمریکا شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / پزشک / رئیس جمهور آمریکا / ریاست جمهوری / معاون / نیویورک تایمز
افشاگری یک خبرنگار/ چه کسی قرار بود سال ۲۰۱۹ رئیس جمهور آمریکا شود؟
اقتصاد نیوز : خبرنگار نیویورک‌تایمز در کتاب جدیدش نوشت، سال گذشته به دنبال حضور ناگهانی دونالد ترامپ در مرکز درمانی نظامی ملی "والتر رید" به مایک پنس گفته شد تا برای تحویل گرفتن اختیارات ریاست جمهوری آماده باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / نیکلاس مادورو / ونزوئلا
مادورو ۱۰۰ مخالف سیاسی را عفو کرد
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، این اقدام در شرایطی انجام می‌شود که نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا تلاش دارد تا بایکوت اپوزیسیون علیه انتخابات آتی کنگره را بشکند. اما واکنش اولیه بسیاری از چهره‌های اپوزیسیون ناخوشایند بود. اقدام مادورو با هدف ایجاد وحدت انجام شد اما بسیاری از اعضای اپوزیسیون سیاسی به سرعت آن را مورد تمسخر قرار دادند.
«تو کله خر هستی پس پولدار می‌شوی»
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / اقتصاد / پول / ثروت / نیویورک / نیویورک تایمز
«تو کله خر هستی پس پولدار می‌شوی»
همیشه که نباید کتاب‌هایی که درباره پول و اقتصاد است کتاب‌های خشک و جدی باشد، گاهی وقت‌ها هم باید درست وقتی که قهقهه می‌زنی راهکارهایی هم درباره پولدار شدن،
نیویورک‌تایمز: طالبان با حمله به پایگاه‌های آمریکا توافقنامه دوحه را نقض کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / FarsNews / News / FarsNewsAgency / طالبان / آمریکا / صلح
نیویورک‌تایمز: طالبان با حمله به پایگاه‌های آمریکا توافقنامه دوحه را نقض کرد
نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: طالبان با پرتاپ راکت طی هفته‌های گذشته به دو پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان توافقنامه امضا شده در دوحه قطر را لغو کرده است.
علت استعفای آبه شینزو چه بود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
علت استعفای آبه شینزو چه بود؟
آبه شینزو، نخست وزیر ژاپن امروز جمعه استعفایش را از این سمت به خاطر مشکلات جسمانی اعلام کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از نیویورک تایمز، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن اعلام کرد از این سمت بهخاطر برخی مشکلات جسمانی استعفا می کند. تلویزیون ملی ژاپن صبح امروز جمعه اعلام…
نیویورک تایمز فاش کرد: قصد مقام‌های آمریکایی برای استفاده از سلاح مایکروویو در مرز مکزیک
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
نیویورک تایمز فاش کرد: قصد مقام‌های آمریکایی برای استفاده از سلاح مایکروویو در مرز مکزیک
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز از قصد مقامات این کشور برای استفاده از سلاح مایکروویو در مرز مکزیک خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
ما در حال باختن هستیم
مجله آمریکایی در گزارشی بنابر گفته‌های یکی از نزدیکان پسر ارشد ترامپ، به دغدغه‌های وی پرداخته و نوشته او نگران تحت تعقیب قرار گرفتن پدر و خانواده‌اش بعد از باخت ترامپ از جو بایدن است.طبق مطلبی که در مجله «نیویورک تایمز» منتشر شده «دونالد ترامپ جونیور» پسر بزرگ رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است پدرش در مسیر باخت در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) قرار دارد.در گزارش مجله نیویورک تایمز گفته شد، یک فعال جمهوری‌خواه که مرتباً با پسر بزرگ ترامپ در ارتباط است، این سخنان را گفته اما از وی نامی برده نشده است.این فعال از زبان ترامپ جونیور گفت: ما در حال باختن هستیم و وقتی این اتفاق بیفتد به شدت آسیب خواهیم دید.طبق این گزارش، او فکر می‌کند اگر پدرش در مقابل «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات بازنده شود، …
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
دوئل سیاسی مرکل و پوتین
الکسی ناوالنی، منتقد صریح روس که هفته پیش به «کما» رفت، قربانی «مسمومیتی» شده که به گفته پزشکان آلمانی، او را به فهرست بیمارانی که با خشم کرملین به‌صورت رازآلود می‌میرند، افزوده است. به گفته «ملیسا ادی» و «اندرو کرامر» در گزارشی که 24 آگوست برای نیویورک تایمز نوشتند، ناوالنی که روز شنبه به بیمارستانی در برلین اعزام شد در بیمارستان «شاریته» در این کشور تحت مراقبت شبانه‌روزی قرار گرفته بود. او اندکی پس از پرواز هواپیمای سیبری به مسکو حالش بد شد و هواپیما بلافاصله در شهر «اومسک» مجبور به فرود شد.
پسر ارشد ترامپ: پدرم در انتخابات می‌بازد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / دونالد ترامپ / آمریکا / دونالد ترامپ جونیور
پسر ارشد ترامپ: پدرم در انتخابات می‌بازد
طبق مطلبی که در مجله «نیویورک تایمز» منتشر شده «دونالد ترامپ جونیور» پسر بزرگ رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است پدرش در مسیر باخت در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) قرار دارد.
نیویورک تایمز: سفر پمپئو به خاورمیانه؛ دیپلماتیک یا تبلیغاتی؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / تل آویو / خاورمیانه / مایک پمپئو / بیت المقدس / سفر پمپئو به سرزمین‌های اشغالی
نیویورک تایمز: سفر پمپئو به خاورمیانه؛ دیپلماتیک یا تبلیغاتی؟
تهران - ایرنا - نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به سفر دوره‌ای و جاری وزیر امور خارجه آمریکا به خاورمیانه و آفریقا نوشت: درحالیکه یک دیپلماسی فعال برای بحث درباره صلح و امنیت منطقه نیاز است، مایک پمپئو یک سفر تبلیغاتی را با هدف تقویت بخت انتخابات دونالد ترامپ آغاز کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
استناد ظریف به تناقض‌گویی‌های مقامات آمریکایی در قبال برجام
وزیر خارجه کشورمان با انتشار ویدئویی در توئیتر با عنوان از زبان خودشان به تناقض‌گویی رفتاری و گفتاری مقامات آمریکایی در قبال برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ پرداخت.به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در این ویدئو که شنبه شب منتشر کرد، تصاویری از زمان اعلام خروج آمریکا از برجام توسط ترامپ و همچنین صحبت‌های دو هفته بعد از آن مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که اعلام کرد آمریکا دو هفته پیش از برجام خارج شد و ترامپ این توافق با ایران را فسخ کرد را منتشر کرده است.وزیر خارجه کشورمان همچنین در این ویدئو قسمت هایی از صحبت های برایان هوک نماینده وقت آمریکا در امور ایران را منتشر کرد که گفته بود: در مورد اسنپ‌بک یا مکانیسم ماشه باید بگویم که ما دیگر در توافق نیستیم و طرف‌های توافق باید خودشان تصمیم‌گیری کنند.همچنین در …
قتل‌های ماما و کلیسای جامع در فهرست پر فروش‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
قتل‌های ماما و کلیسای جامع در فهرست پر فروش‌ها
مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این هفته نیز دلیا اُونز در جایگاه نخست قرار دارد و «قتل‌های ماما»، «دریای متلاطم» و «کلیسای جامع خصوصی» در نخستین هفته از انتشار در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفتند. به گزارش همشهری، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی و کودک و نوجوان در هفته پیش رو را منتشر می‌کند. در ادامه مروری داریم بر پرفروش‌ترین آثار داستانی چاپی و الکترونیک از نگاه نیویورک تایمز.  «جایی که خرچنگ‌ها …
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
زمین خواهد سوخت!‏
[ترجمه فرشاد رضایی] نِیومی کلاین، روزنامه‌نگار کانادایی که بیشتر به‌دلیل‌ نقدهایش بر جهانی‌سازی ‏شرکتی مشهور شده از فعالان بزرگ سیاسی ضدجهانی‌سازی نئولیبرالی است و خواهان تغییر آن ‏به گونه‌ای است که اثرات زیان‌بار اقتصادی، سیاسی و محیط‌زیستی آن حذف شود. او در‌سال ۲۰۰۰ ‏کتاب «بدون مارک» را منتشر کرد که به جنبش ضد جهانی‌سازی تبدیل شد. او در این کتاب، فرهنگ ‏مصرفی برندمحور و عملکرد شرکت‌های بزرگ را مورد حمله قرار داده ‌است. کتاب دیگر او «دکترین ‏شوک: ظهور سرمایه‌داری فاجعه» در جدول آثار پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفت و «نه به لوگوهای ‏تجاری» با اشاره به عصر شکل‌گیری برندها …
ایران در اتحاد با اروپا توانسته فشار حداکثری آمریکا را به خودش برگرداند
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / ایران / آمریکا / ترامپ
ایران در اتحاد با اروپا توانسته فشار حداکثری آمریکا را به خودش برگرداند
ایلنا: نیویورک تایمز در تحلیلی به انزوای آمریکا در جریان سیاست فشار علیه ایران پرداخت.
نیویورک تایمز: مکانیزم ماشه نمود بارز بن‌بست دیپلماتیک ترامپ-پامپئو است
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / اخبار "آمریکا" / دونالد ترامپ
نیویورک تایمز: مکانیزم ماشه نمود بارز بن‌بست دیپلماتیک ترامپ-پامپئو است
نیویورک تایمز در گزارشی تلاش دولت ترامپ برای احیای تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را بن‌بستی دیپلماتیک و نمونه آشکار انزوای واشنگتن در سطح جهانی دانست که به‌شیوه‌ای بالقوه تضعیف اقتدار آمریکا را رقم زده است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
تلاش کوشنر برای تزریق تسلیحات به ابوظبی!
در حالی که رژیم صهیونیستی اعلام کرده به هیچ وجه با فروش تسلیحات پیشرفته به کشورهای منطقه موافق نیست، سی ان ان فاش کرد مشاور و داماد رئیس‌جمهور آمریکا به صورت محرمانه برای فروش سلاح‌های پیشرفته از جمله جنگنده‌های اف۳۵ به امارات تلاش می‌کند. سی.ان.ان در گزارشی فاش کرد، تلاش‌های محرمانه جارد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای فروش سلاح‌های پیشرفته از جمله جنگنده‌های اف۳۵ به امارات موجب آشفتگی آژانس‌های متخصص و کمیته‌های کنگره که معمولا مسئول این نوع قراردادها هستند، شده است. این شبکه اعلام کرد: کوشنر از مذاکرات محرمانه با امارات حمایت می‌کند. این مذاکرات به رهبری مدیر امور خاورمیانه در شورای امنیت ملی برگزار می‌شود. …
نیویورک تایمز: آمریکا به جای منزوی کردن ایران بر سر توافق هسته‌ای خودش پشت در ماند
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / توافق هسته ای / تحریم های آمریکا علیه ایران
نیویورک تایمز: آمریکا به جای منزوی کردن ایران بر سر توافق هسته‌ای خودش پشت در ماند
آمریکا به جای منزوی کردن ایران بر سر توافق هسته ای، خودش پشت در ماند؛ متحدان و دشمنان آمریکا با هم، از پذیرش درخواست دولت ترامپ برای تحریم ایران، روی گرداندند و بطور بالقوه اقتدار جهانی آمریکا را تضعیف کردند.
دست کرملین در کار است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
دست کرملین در کار است؟
الکساندر ناوالنی، رهبر مخالفان پوتین، اوایل صبح پنج‌شنبه در حالی که قصد داشت از سیبری به مسکو برود ناگهان در هواپیما بیمار شد. هواپیما فرود اضطراری در «اومسک» داشت و در آنجا وی را به بیمارستان منتقل کردند. او به «کما» رفته بود. «اندرو هیگینز» در گزارش 21 آگوست برای نیویورک تایمز نوشت، او در فرودگاه صبحانه‌ای سرپایی خورد با یک لیوان چای در یک فنجان پلاستیکی. اندکی از پرواز نگذشته بود که او بلافاصله به توالت رفت و به شدت بالا آورد. فاصله سیبری تا مسکو 2 هزار مایل بود اما هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •