شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
هامون
ضعف شدید وزارت خارجه در دیپلماسی با کشورهای همسایه
۴ ساعت قبل / وزارت خارجه / رضا اردکانیان / افغانستان / سازمان حفاظت محیط‌زیست / دریاچه هامون / دستگاه دیپلماسی / دیپلماسی
ضعف شدید وزارت خارجه در دیپلماسی با کشورهای همسایه
فدا حسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به صورت کلی دیپلماسی وزارت امور خارجه نه تنها با افغانستان بلکه با کشورهای همسایه و منطقه ضعیف بوده است.
۴۷ ساعت قبل
یکی از هزاران
  «چرا چنین کاری کرد، حتمن لازم بود؟ چرا صبر نکرد تا پس فردا؟ راستی چقدر دوستم داره! به خاطر من تا کجا پیش میره؟  از کارهاش سر در نمی‌آرم، از شخصیتش. از این نوع دوست داشتن‌هاش. چرا خودش رو ضایع می‌کنه؟ تا کجا ادامه میده!»  مهماندار گفت:«خانم‌ها و آقایان، به پروازِ شماره ...  خوش آمدید! با سلام و درود به...»  سروان احمدی دست چپ به کمر جلو  در ایستاده بود. سرباز بهزادی پا  چسباند و گفت:   - جناب سروان، باقری از مرخصی اومد؛ حالا می‌تونم برم؟   - البته! باقری باید مدیون تو باشه که نوبت خودته بهش دادی. به منشی بگو برگه مرخصی تو بنویسه. ولی غیبت نکنی  بهزادی!   - چشم  جناب  …
حسین ترک جوش و هامون سیدی برندگان جشنواره فیلم کوتاه برزیل
۳ روز قبل / حسین ترک جوش / حضور هنر ایران در جهان / فیلم کوتاه
حسین ترک جوش و هامون سیدی برندگان جشنواره فیلم کوتاه برزیل
جایزه بهترین فیلم کوتاه و بهترین بازیگر جشنواره گیمفا به فیلم کوتاه «انبار» به کارگردانی حسین ترک جوش رسید.
۴ روز قبل / امور اقتصادی و دارایی / ایران / پرسپولیس / دولت / معاون
روی موج خبر
امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران گفت: انتشار اوراق مشارکت طرح‌های عمرانی دولت در نهم آذر 99 با سررسید 4 ساله از طریق سه بانک عامل شامل بانک سپه،
پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان سود و اصل اوراق «اشاد۹»
۵ روز قبل
پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان سود و اصل اوراق «اشاد۹»
هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران گفت: امروز تعهدات وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه در بازپرداخت سود و اصل اوراق مشارکت دولت در نماد اشاد۹ به مبلغ بیش از ۵ هزار میلیارد تومان ایفا شد.
هامون در آتش
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
هامون در آتش
فهیمه پناه‌آذر- روزنامه نگار «آتشی که می‌توانست بدتر از این باشد» تنها جمله‌ای بود که هادی حجازی‌فر در واکنش به آتش‌سوزی سالن هامون در صفحه شخصی خود نوشت؛ تماشاخانه‌ای که حجازی‌فر در سال ۹۸ آن را بازسازی کرد و جزو تماشاخانه‌های فعال پایتخت به‌حساب می‌آید. اما هامون مانند دیگر سالن‌های نمایشی به‌خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شد؛ تعطیلی که عرصه را برای تماشاخانه‌داران بخش خصوصی تنگ‌ و تنگ‌تر کرد و در این مدت ۹‌ماه برخی از صاحبان تماشاخانه‌ تصمیم به تعطیلی گرفتند. حالا بخش اعظم هامون به‌خاطر آتش‌سوزی …
آتش در هامون آقای رابین‌هود!
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
آتش در هامون آقای رابین‌هود!
شهروند آنلاین: هادی حجازی‌فر کارگردان و بازیگر تئاتر و سینما که از اوایل سال گذشته مدیریت تماشاخانه هامون را به دست گرفته، از آتش‌سوزی و حریق در این تماشاخانه خبر داد.
آخرین پیگیری ها از آتش سوزی سالن "هادی حجازی فر"
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / تئاتر هامون / آتش سوزی در تئاتر هامون / هادی حجازی‌فر
آخرین پیگیری ها از آتش سوزی سالن "هادی حجازی فر"
در حالیکه در چند ماه گذشته تئاتر «هامون» هم مانند اغلب سالن‌های خصوصی تئاتر تعطیل بوده است، صبح امروز شنبه 8 آذر ماه، آتش‌سوزی این سالن تئاتری، خبرساز شد.
بخشی از تماشاخانه «هامون» طعمه حریق شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / هادی حجازی‌فر / تماشاخانه هامون / آتش سوزی
بخشی از تماشاخانه «هامون» طعمه حریق شد
بامداد امروز تماشاخانه «هامون» به دلیل آتش سوزی ساختمان مجاور این ملک دچار حریق شد.
تئاتر هامون در آتش سوخت+تصاویر
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
تئاتر هامون در آتش سوخت+تصاویر
ایلنا: سالن تئاتر هامون که هادی حجازی‌فر مدیریت آن را برعهده دارد، در آتش سوخت.
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
هشتگ‌ روز
سخنگوی ثبت احوال: اگر فردی در پنجم یا ششم آذر هم به دنیا بیاید، والدین می‎توانند در تاریخ 09/09/99 برای دریافت شناسنامه اقدام کنند.‏ رئیس ثبت احوال توی اخبار گفت از اول تا پانزدهم آذر هر کی خواست به تاریخ 09/۰۹/99 بهش شناسنامه می‌دیم، نه مشکلاتمون معقوله نه راه‌حل‌هامون. برنامه‌م اینه 09/09/۹۹ برم بیمارستان به هر نوزادی که به دنیا میاد یه چیپ ردیاب تزریق و هر روز تعقیبش کنم ببینم طی ۳۰سال آینده واقعا گه خاص‌تری از ما خواهد شد یا نه.  
اولین نماد اوراق گام در بازار سرمایه به بانک سپه تعلق گرفت
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
اولین نماد اوراق گام در بازار سرمایه به بانک سپه تعلق گرفت
هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران گفت: اولین نماد اوراق گام در بازار سرمایه به دنبال پذیرش این اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران و با درخواست بانک سپه، به این بانک تعلق گرفت.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
واقعیت تلخ رضا صادقی و ملیجک‌های موسیقی!
رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ در تازه‌ترین پست اینستاگرامی خود با انتشار یکی از انیمیشن‌های پربازدید فضای مجازی به کارگردانی امین حق‌شناس که تمرکز آن بر گرایش بیش‌ازاندازه مردم به آثار مبتذل موسیقی و هم‌زمان مهجوریت موسیقی نواحی بود، ضمن قدردانی از سازندگان این اثر نوشت: «نه مافیایی وجود داره و نه جادویی، که اگرم وجود داشته باشه تا جامعه پذیرا نباشه نمی‌تونه تحمیل سلیقه کنه... از ماست که بر ماست... این‌قدر ملیجک بزرگ کردیم که هنرمند گوشه‌نشین شد از سر غربت بین خودی... گاهی دیدن بزرگ‌ترهامون در موسیقی و شعر، محلی و بومی و اصیل و پاپ حتی، هم زیباست و هم دلنشین... هرچند ایمان‌دارم که جوونای دهه هفتاد و هشتاد و بچه‌های دهه نود، با شعور و …
اوباما در کتابش از سیاست‌های خود علیه مردم ایران می‌گوید
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / فیلیپ هاموند / برنامه هسته ای ایران / اوباما / امریکا / هیلاری کلینتون / توافق هسته‌ای برجام / سرزمین موعود
اوباما در کتابش از سیاست‌های خود علیه مردم ایران می‌گوید
آقای روحانی درباره اوباما معتقد است که او را باهوش و مودب یافته! اما اوباما در خاطرات خود که اخیراً منتشرشده اذعان می‌کند که چگونه بعد از فتنه ۸۸ به فکرتحریم‌های فلج‌کننده و همدستی فتنه و تحریم افتاد.
زیستگاه‌های حیات وحش سیستان‌ وبلوچستان با پهباد کنترل می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / سیستان و بلوچستان / سازمان حفاظت محیط زیست / پهپاد / تالاب هامون
زیستگاه‌های حیات وحش سیستان‌ وبلوچستان با پهباد کنترل می‌شود
زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان‌وبلوچستان گفت: ۲ فروند پهباد با ماموریت گشت‌زنی در مناطق حفاظت شده و زیستگاه‌های حیات وحش تحویل یگان حفاظت محیط زیست این استان شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
مینای باباخانلو با سس هامون مهرجویی
من مینا را کشتم، نوشته رضا باباخانلو در نشر آوند دانش منتشر شده. محور داستان بر اساس تحقیق‌های دانشجویی پیش می‌رود که این تحقیق‌ها پای تراژدی کشتن از فرط عشق و فیلم هامون را به داستان باز می‌کند. نویسنده کتاب، پیش از شروع متن در آغاز رمان، این‌ جملات قابل تامل است: به داریوش مهرجویی که هامون را خلق کرد... به خسرو شکیبایی که هامون را نقش زد... و به کسانی که بخش‌هایی «از من مینا را کشتم» را خود زندگی کرده‌اند... تجربه‌های تبادل ادبیات و سینما را پیش‌تر داشته‌ایم هر چند بیشتر یک‌طرفه و از ادبیات به سینما بوده. اینجا با تجربه‌ای بر عکس روبه‌رو هستیم. فیلمی معروف که باعث می‌شود نویسنده‌ای تحت‌تاثیر آن رمانی …
گازوییل‌کشی شغل اصلی روستا‌ییان سیستان و بلوچستان
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / سیستان و بلوچستان / گازوئیل / خشکسالی / فقر
گازوییل‌کشی شغل اصلی روستا‌ییان سیستان و بلوچستان
نه آبی هست که نخل‌ها با آن رشد کنند و نه مرتعی که بز‌ها و گوسفند‌ها در آن بچرند، خشک‌شدن چاه‌آب‌ها، خشک‌شدن هامون، خشک‌شدن خون در رگ ماهی‌ها، خشک‌شدن برگ‌ها و تنه نخل‌ها و علف‌ها و گندم‌ها، خشک‌شدن شیر گوسفند‌ها و بزها، اینجا هرچیزی خشک و خالی است جز مندی‌ها، اینجا رطوبت بوی گازوییل می‌دهد.
کشف شش قبضه سلاح شکاری از متخلفان زیست محیطی در تالاب هامون
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
کشف شش قبضه سلاح شکاری از متخلفان زیست محیطی در تالاب هامون
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان موفق به کشف شش قبضه اسلحه شکاری از متخلفان در تالاب هامون شد.
احیای تالاب هامون طبق برنامه انجام شود/سد سازی ها مانع ورود آب به تالاب می شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / تالاب هامون / سیستان و بلوچستان / استانی-اجتماعی
احیای تالاب هامون طبق برنامه انجام شود/سد سازی ها مانع ورود آب به تالاب می شود
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: معیشت جایگزین برای ساکنین در حاشیه تالاب هامون و بررسی اقلیمی منطقه یکی از برنامه های در دست اجرا با همکاری سایر سازمان ها و نهادهای بین المللی است تا توان اجرایی و احیای تالاب هامون با قوت بیشتری طبق برنامه های تعیین شده انجام شود.
تاکید معاون استاندار بر نقش آفرینی وزارت امور خارجه در برنامه حفاظت از تالاب هامون
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / تالاب هامون / سیستان و بلوچستان / استانی-اجتماعی
تاکید معاون استاندار بر نقش آفرینی وزارت امور خارجه در برنامه حفاظت از تالاب هامون
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: هماهنگی و مذاکره وزارت امور خارجه با کشور افغانستان در اجرای موفق برنامه حفاظت از تالاب هامون بسیار موثر است.
مراقبت از تالاب هامون باید به صورت مستمر انجام شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / سیستان و بلوچستان / سازمان حفاظت محیط زیست / افغانستان / وزارت امور خارجه / تالاب هامون
مراقبت از تالاب هامون باید به صورت مستمر انجام شود
زاهدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مراقبت از تالاب هامون با توجه به خشکسالی‌های ۲ دهه گذشته در منطقه و اینکه در شرایط فعلی از وضعیت آبی خوبی برخوردار شده است باید به صورت موثر انجام شود.
ورود حق‌آبه باید بر اساس نیازهای تالاب بین‌المللی هامون باشد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
ورود حق‌آبه باید بر اساس نیازهای تالاب بین‌المللی هامون باشد
زاهدان- معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ورود حق آبه از محل چاه نیمه‌ها باید بر اساس برنامه‌ای دقیق، مدون و بر اساس نیازهای تالاب برنامه‌ریزی و انجام شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
اجرای برنامه مدیریت جامع در ۱۸ تالاب کشور
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران گفت: با توجه به اهمیت حفاظت از تالاب‌ها، مدیریت یکپارچه این اکوسیستم‌های آبی در کشور شکل گرفت و بر‌این اساس اکنون برنامه مدیریت جامع در ۱۸ تالاب کشور اجرا می‌شود. به گفته علی ارواحی، برنامه جامع حفاظت تالاب‌های پریشان، شادگان، ارومیه، قره‌قشلاق، قوری‌گل، میقان، چغاخور، زریوار، هامون، بختگان، آلاگل، گاوخونی، نوروزلو، سولدوز، کانی برازان، حرای میناب، نئور و گندمان مصوب شد و در حال اجرا است، دو تالاب گواتر و حله در انتظار تصویب و ۱۲ تالاب جازموریان، کشف‌رود، جاجرود، پل‌دختر، بیشه‌دالان، خورخوران، رودگز، مهارلو، کافتر، آق‌گل، امیرکلایه و منددیرنخیلو در دست تدوین است.
اعلام آمادگی فرابورس برای راه اندازی بازار بین بانکی
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
اعلام آمادگی فرابورس برای راه اندازی بازار بین بانکی
هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران از آمادگی فرابورس ایران برای راه‌اندازی ⁧بازار بین بانکی⁩ بر بستر معاملاتی این بورس و انتقال بازار بین بانکی به تابلوی معاملات بورسی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
پروژه‌های مدیریتی در هامون
بادهای ۱۲۰ روزه از هزاران سال پیش در سیستان و بلوچستان وجود داشته است و مردم منطقه، خود را با آن سازگار کرده بودند به ویژه اینکه هامون آب و هوای آنجا را تعدیل و معیشت آنها را تامین می‌کرده است؛ مردم در آنجا قایقرانی داشتند، ماهیگیری می‌کردند و هامون و حاشیه‌های آن تفرجگاه‌شان هم بوده است. در واقع از گذشته‌های دور، پرآبی هامون در موعد بادهای 120 روزه مانع از شکل‌گیری کانون‌های گردوغبار می‌شد، اما در سال‌های اخیر به دلیل کم‌آبی و خشکسالی، خود نیز جزیی از کانون‌های گردوغبار شده است.  آب از کوه‌های هندوکش توسط رودخانه هیرمند مسیر 1000 کیلومتری را از افغانستان تا ایران طی می‌کند و به همراه رسوبات طول راه وارد هامون می‌شود. …
تالاب هامون میزبان پرندگان زمستان گذران
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / تالاب هامون / پرندگان مهاجر / سیستان و بلوچستان
تالاب هامون میزبان پرندگان زمستان گذران
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل گفت: تالاب هامون میزبان پرندگان مهاجر زمستان گذران است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
‌کاهش وابستگی معیشتی مردم به آب در هامون
احمدرضا لاهیجان‌زاده*
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
هامون در گردوغبار دیپلماسی
نیره خادمی- خبرنگار صیادها برگشته‌اند. بهار قایق به آب انداخته‌اند و در انتظار ماهی تورهایشان را پهن تالاب کرده‌اند. هامون هنوز در چشم و خیال آنها دریایی بزرگ است. دریاچه که خشک شد، صیادی و کشاورزی زیر سایه ریزگرد و خشکسالی دیگر رونقی نداشت. بسیاری مهاجرت کردند و حالا از آن بسیار، برخی دوباره برگشته‌اند. هدایت سیلاب‌ها به همراه بارش‌های خوب 2سال اخیر هامون را نجات داد، گرچه هنوز افغانستان حقابه هامون را نمی‌دهد و هنوز کشاورزان طایفه‌های افغانستانی، هیرمند را با کامیون و کانیترهای خالی، بند می‌آورند …
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
24 درصد مشترکین برق سیستان و بلوچستان مشمول طرح برق امید خواهند شد 
 زاهدان  خبرنگار  ابتکار :  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: 24 درصد مشترکین برق این استان در گروه کم مصرفین برق قرار دارند و مشمول طرح امید خواهند شد.خلیل عوض زاده با بیان اینکه در طرح امید مشترکان برق به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می شوند اظهار داشت: طبق آخرین دوره قرائت مصرف مشترکین سیستان وبلوچستان 24 درصد مشترکان در گروه کم مصرف، 23 درصد در گروه پرمصرف و 53 درصد در گروه خوش مصرف قرار دارند.وی ادامه داد: بیش از 840 هزار مشترک برق در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۸۴ درصد مشترکان این استان در حوزه خانگی و تجاری، سه درصد عمومی، یک و نیم درصد کشاورزی و سه دهم درصد صنعتی هستند.وی ادامه داد: میانگین اشتراک برق در این استان حدود چهار اشتراک در هر کیلومتر مربع …
درفشی‌پور: قید چیزی را نزده‌ام و به زودی به ایران برمی‌گردم/ کاراته مدال‌های بیشتری به من بدهکار است
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / کاراته / کاراته ایران / هامون درفشی‌پور
درفشی‌پور: قید چیزی را نزده‌ام و به زودی به ایران برمی‌گردم/ کاراته مدال‌های بیشتری به من بدهکار است
دارنده مدال برنز کاراته جهان گفت: قید چیزی را نزده‌ام و به زودی مجدداً به ایران بازخواهم گشت چرا که این رشته مدال‌های بیشتری به من بدهکار است.
نوجوانان
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
نوجوانان
رمزگشایی این نامه را دوچرخه و دوستانش می‌توانند رمزگشایی کنند: هخرچود ناج مالس ییاج مدناوخ تسود بوخ لثم رطع شورف تسا. یتح رگا یزیچ هب وت دهدن، یوب شرطع هب وت دهاوخ دیسر. نونکا ام راشرس زا یوب رطع وت، ۱۰۰۰ دیشخبب ۰۰۰۱ ییات تندش ار نشج میریگ‌یم! یاسمن‌سادات شریفی از اراک هزار هزار قد هزار تا خاطره که واسه‌ی هم می‌سازیم مثل همون ترانه‌ای که روی لب‌هامون داریم قلب من این‌جا رو هزار هی می‌زنه برای تو شبیه اون پنج‌شنبه‌ها تو سرمه هوای تو هزار دفعه برای من نگاه تو خاطره ساخت برای من بودن تو …
آغاز عملیات ساخت ۹۶ استخر خاکی در منطقه سیستان
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران / نیمروز / هیرمند / زابل / زهک / هامون
آغاز عملیات ساخت ۹۶ استخر خاکی در منطقه سیستان
ایرنا- زاهدان- عملیات ساخت ۹۶ استخر خاکی، کلنگ ساخت ۱۵ مدرسه، افزایش۵۶ کلاس درس و افتتاح مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) در روستای مرزی میلک در منطقه سیستان امروز چهارشنبه با حضور فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور و جمعی از مسوولان آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
اجرای 62 پروژه حمایتی- معیشتی داوطلبانه در 6ماهه نخست‌ سال‌جاری در سیستان‌وبلوچستان
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سیستان‌وبلوچستان گفت: «در نیمه اول امسال، حوزه داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان 62 پروژه در قالب پروژه های حمایتی، بهداشتی درمانی، ارمغان مهر، همای رحمت و فرشتگان رحمت اجرا و به 36‌هزار و 948 نفر خدمات ارایه کرد.» علیرضا میربهاءالدین ادامه داد: «در این مدت، سه کاروان سلامت با حضور پزشکان عمومی، متخصص و پیراپزشکان به شهرستان‌های ایرانشهر و نیکشهر اعزام شد که 750نفر از مردم محروم به صورت رایگان ویزیت شدند و درصورت نیاز داروی رایگان دریافت کردند که ارزش ریالی این خدمات 325‌میلیون ریال بوده است.» میربهاءالدین اضافه کرد: «توزیع 11‌هزار بسته معیشتی و بهداشتی حفاظتی توسط سازمان داوطلبان با همکاری سازمان جهانی …
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
روزگار سرب دوران هامون زمانه ناخدا خورشید
1 سینمای دهه60 با هاله‌ای از گذشته‌گرایی و حس‌وحال نوستالژیک مرسوم‌شده در این سال‌ها، کم‌نقص‌تر از آنچه واقعا بود به‌نظر می‌رسد. ایراد از دهه‌های بعدی است یا ذهن خطاپوش و گذشته باز ما؟ 2 وقتی صحبت از بهترین‌های دهه60 به میان می‌آید معمولا نام‌های ثابتی در فهرست‌های مختلف تکرار می‌شود و کمتر فهرستی را می‌توان یافت که «ناخدا خورشید»، «سرب»،«اجاره‌نشین‌ها»، «مادر»، «هامون» و «باشو غریبه کوچک» در آن حضور نداشته باشد. از بین انبوه فیلم‌های دهه60، انتخاب‌ها معمولا از بین حدود 30-20فیلم صورت می‌گیرد. 3 این …
نامه یک تشکل دانشجویی به ظریف درباره حق آبه ی هامون
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / ظریف / دانشگاه تهران / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران
نامه یک تشکل دانشجویی به ظریف درباره حق آبه ی هامون
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه نکاتی را درباره حق آبه ی هامون، مطرح کردند.
منافع ۵۰ میلیون سهامدار در خطر است
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / امیر هامونی / بازار سرمایه / بازار فرابورس / قیمت فولاد / وزارت صمت
منافع ۵۰ میلیون سهامدار در خطر است
مدیرعامل فرابورس ایران با انتقاد از تصمیم اخیر وزارت صمت، گفت: عرضه محصولات خارج ‌از مکانیزم بازار، خلاف قانون ‏است ‌و دولت نباید تصمیمی بگیرد که منافع ۵۰ میلیون سهامدار خرد به‌ خطر بیفتد. نوشته منافع ۵۰ میلیون سهامدار در خطر است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سیدجواد هاشمی: «تورنادو» اولین فیلم کودک است که در پلتفرم‌ها رکورد زد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / سیدجواد هاشمی / هامون
سیدجواد هاشمی: «تورنادو» اولین فیلم کودک است که در پلتفرم‌ها رکورد زد
تهران- ایرنا- کارگردان فیلم «تورنادو۲»، گفت: خوشحالم که قسمت اول «تورنادو» به اولین فیلم تاریخ سینمای کودک ونوجوان بدل شد که در پلتفرم‌ها دیده شد و بیش از ۱۰۰ هزار نسخه قاچاق داشت.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
مرغ کیلو 25 زار
امیر حسین ذاکری ‪-‬ روانپریشی و مشکلات روانی برای ما اعضای شورای پرند نویسان تازگی ندارد چون برخی از اعضا خودشان مدتی در دارالمجانی یا به قول برخی دوستان در «آرامگاه زندگان» بستری بودند. یعنی ما اساسا با روانپریشی بیگانه نیستیم هر چند با بیگانگان هم بیگانه هستیم.! اما اخیرا وزارت بهداشت هم اعلام کرده 30 درصد از مردم مشکلات روحی روانی دارند. دراین باره یکی از دوستان گفت: من به صراحت و شجاعت اعلام می‌دارم من جزو آن 30 درصد هستم. هر کی شک داره: «مرگ بر او» همه خندیدند.دیگری گفت: من هم مشکلات روحی دارم. چندی پیش شعری از بورخس شاعر آمریکای لاتین که ظاهرا او هم مشکل روحی روانی داشته و می‌گوید: «من انسانی پریشان بوده‌ام - بزرگترین گناهی را که یک انسان می‌تواند مرتکب شود مرتکب شده‌ام- اینکه من خوشبخت …
حمید هامون و ما که در این ۳۰ سال بسیار تغییر کرده‌ایم
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / محدثه واعظی‌پور / خسرو شکیبایی / داریوش مهرجویی
حمید هامون و ما که در این ۳۰ سال بسیار تغییر کرده‌ایم
مدتی پیش به دلیل کاری، فیلم سینمایی «هامون» (داریوش مهرجویی ۱۳۶۸) را برای چندمین بار دیدم. تماشای فیلم‌هایی در اندازه و جایگاه «هامون» در این رجعت‌های دوباره و گاه و بی‌گاه همواره با دستاوردهایی همراه است.
ظرفیت های داد و ستد مرزی منطقه سیستان احیا شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
ظرفیت های داد و ستد مرزی منطقه سیستان احیا شود
زابل - دهمرده، نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در مجلس با تاکید بر اینکه ظرفیت های داد و ستد مرزی منطقه سیستان باید احیا شود، گفت: سه بازارچه مرزی منطقه سیستان در حال حاضر غیر فعال است.
دیدارآخر
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دیدارآخر
احسان رحیم‌زاده- روزنامه‌‌نگار - مشهد توس در روزی که باران غم و اندوه بر «کوه و دشت و هامون» بارید، پایتخت فرهنگ و هنر ایران بود. بسیاری از هنرمندان با چشمانی اشکبار و دلی داغدیده برای آخرین وداع با اسطوره موسیقی ایران خودشان را به مکان موعود رساندند. بیرون از محوطه آرامگاه فردوسی جای سوزن انداختن نبود. مردم مشهد از ساعت‌ها پیش از مراسم خاکسپاری در فضای خارجی آرامگاه حاضر بودند. آنها آمده ‌بودند تا یک عمر تلاش هنری و خدمت صادقانه استاد را ارج نهند. زنده‌یاد شجریان حالا در میان همان مردمی بود …
چرا بچه هامون بی دین می‌شوند؟ + فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
چرا بچه هامون بی دین می‌شوند؟ + فیلم
توضیحات درباره نقص فنی سامانه معاملاتی فرابورس
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
توضیحات درباره نقص فنی سامانه معاملاتی فرابورس
هامونی، مدیرعامل فرابورس، درباره نقص فنی امروز سامانه معاملاتی فرابورس گفت: از ‌شب گذشته ۱۴ مهرماه، نقص فنی در سامانه معاملاتی فرابورس ایران اتفاق افتاد و از همان لحظه، همکاران برای رفع این مسئله ‌در تلاش هستند.
تمدید کنکور نظام قدیم سویه ایجاد عدالت اجتماعی دارد/ تغییر مدام سیستم آموزشی و چالشها
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / خسرو ساکی / هامون سبطی / وزارت آموزش و پرورش / کنکور
تمدید کنکور نظام قدیم سویه ایجاد عدالت اجتماعی دارد/ تغییر مدام سیستم آموزشی و چالشها
سازمان سنجش اصرار دارد سال۱۴۰۰ در کنکور فقط بر اساس کتابهای نظام جدید سوال طراحی شود و دانش آموزانی که طبق سیستم نظام قدیم درس خوانده اند گلایه دارند و آموزش و پرورش هم در این میان ساکت است.
آخرین تلاش‌ها برای کسب روزی از هامون
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / سیستان و بلوچستان / هیرمند / زابل / سازمان شیلات ایران / هامون / رودخانه هیرمند / دریاچه هامون
آخرین تلاش‌ها برای کسب روزی از هامون
زاهدان- ایرنا- تالاب بین المللی هامون که در ۲ دهه گذشته به سبب بروز خشکسالی به کانون حرکت ریزگردها و بیماری‌های چشمی و تنفسی برای مردم منطقه سیستان تبدیل شده بود که با آبگیری بخش‌هایی از آن زندگی در این منطقه جریان یافت اما با آغاز روند خشک شدن دو باره تالاب تلاش‌ها برای صید ماهی دوچندان شده است.
توزیع ۴۵ هزار اصله نهال گل محمدی در منطقه سیستان
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / جهاد کشاورزی / سیستان و بلوچستان / کشت گل محمدی
توزیع ۴۵ هزار اصله نهال گل محمدی در منطقه سیستان
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: در راستای تغییر الگوی کشت و توسعه گیاهان دارویی در منطقه سیستان، ۴۵ هزار اصله نهال گل محمدی تهیه و بصورت رایگان در اختیار کشاورزان مناطق روستایی شهرستان های نیمروز، زابل، زهک و هامون قرار گرفت.
‍ خروج ۶۰۰ شتر از پناهگاه حیات وحش هامون
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / تالاب هامون / محیط زیست / سیستان و بلوچستان
‍ خروج ۶۰۰ شتر از پناهگاه حیات وحش هامون
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل گفت: یگان حفاظت محیط زیست یک بگ ۶۰۰ نفری شتر را از پناهگاه حیات وحش هامون به بیرون از این منطقه هدایت کردند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
وایسا دنیا من می‌خوام پیاده شم
   یک پسر ۳۰ ساله مجرد: از تهران واسه اصلاح جهانی سالم کسی هست؟   مردم: باشه اصلاح جهان تموم شد، کارت ملی هامون هم بدید   آنجلینا جولی: کاش مرده بودم و چنین روزی رو نمی دیدم   مهران رجبی: چرا با اتحاد با من برای اصلاح نارمک شروع نمی کنی؟   خبرنگار لندن نشین: غرب در آتش آنجلینا جولی، ایران پر از پروانه معصومی   توییت انگلیسی یک مسئول: در کشور من فیلترشکن برای ورود به توییتر برای همه وجود دارد   برد پیت: بیا من خودم اصلاحت می کنم   جانی دپ: بیا با زن سابق من متحد شو، اونم همین کارها رو می‌کرد که تو می‌کنی #اصلاح_تپه‌های_جهانی  #شوخی_زشت_بین‌المللی #شهرونگ
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
فشار از بالا درک مردم از پایین
وحید میرزایی طنزنویس همینجوری که یه شونه تخم مرغ 35 هزار تومنی توی دستم و یه قالب کره  توی جیبم بود،  داشتم با احتیاط از خیابون رد می شدم که یه موتوری  زد بهم و شونه تخم مرغم رو دزدید. رفیقش هم دو تا مشت زد توی شکمم و دست کرد توی جیبم، کره رو دزدید. خیلی ناراحت شدم. برنامه داشتم شب یه غذای مفصل و چرب بخورم. سریع بلند شدم برم دنبال موتوری که یهو یه دنا پلاس جلوم ترمز کرد. راننده دناپلاس با تبسمی که ریشه در بهجت ذاتیش داشت، بهم گفت«چی شده عزیزم؟ سوار شو من برسونمت.» چهره اش برام آشنا بود اما نشناختمش. سریع سوار شدم و با عجله گفتم«آقا تورو خدا اون موتور رو تعقیب کن. ازم دزدی کرده.» گفت«لعنت به هرچی دزد و مفسد اقتصادیه. حالاچقدر پول توش بود؟» گفتم …
جان و آبرویی که به باد می‌رود
 
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
جان و آبرویی که به باد می‌رود  
روز گذشته جمعی از مددجویان کمیته امداد که به وسیله یک دستگاه مینی‌بوس جهت دریافت سبد کالا راهی کمیته امداد شهرستان هامون بودند، طی برخورد مینی‌بوس با ترانزیت افغان، دو نفر از این عزیزان کشته و بیش از بیست نفر هم زخمی شدند.
آب برای هامون، اما نه از افغانستان
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / تالاب
آب برای هامون، اما نه از افغانستان
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده در برنامه احیای تالاب بین‌المللی هامون، چهارمین مرحله حقابه از محل چاه نیمه‌های سیستان وارد این تالاب شد.
حق آبه تالاب هامون از محل چاه نیمه های زابل وارد تالاب شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / محیط زیست / سیستان و بلوچستان / تالاب هامون / استانی-اجتماعی
حق آبه تالاب هامون از محل چاه نیمه های زابل وارد تالاب شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: طبق برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده در برنامه احیای تالاب هامون، چهارمین مرحله حق آبه تالاب از محل چاه نیمه های شهرستان زابل واردِ تالاب بین المللی هامون شد.
دو کشته و ٢٨ مصدوم در تصادف مینی بوس و تریلی در شهرستان هامون/حال سه مصدوم وخیم است
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
دو کشته و ٢٨ مصدوم در تصادف مینی بوس و تریلی در شهرستان هامون/حال سه مصدوم وخیم است
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از جانباختن دو نفر و مصدوم شدن ٢٨ تن در پی وقوع یک تصادف خبر داد.
۲نفر قربانی برخورد تریلی با مینی بوس/انتقال ۲۸ مصدوم به بیمارستان
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / مجتبی خالدی / سانحه تصادف / تصادفات رانندگی / اورژانس
۲نفر قربانی برخورد تریلی با مینی بوس/انتقال ۲۸ مصدوم به بیمارستان
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از تصادف تریلی با مینی بوس در شهرستان هامون و مصدومیت ۲۸ نفر خبر داد.
انقراض در خلیج‌فارس
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
انقراض در خلیج‌فارس
 زهرا رفیعی- روزنامه‌نگار خلیج‌فارس روزبه‌روز خالی از سکنه می‌شود. مجموعه‌ای از عوامل این دریای بسته را به زیستگاهی ناامن تبدیل کرده است؛ از ساخت جزایر مصنوعی تا میکروپلاستیک، جان آبزیان را می‌گیرد. حلوا سفید، هامون، دلفین، نهنگ و لاک‌پشت پوزه‌عقابی از معروف‌ترین آبزیانی هستند که قربانی آلودگی‌ها شده‌اند. روش صید ترال در خلیج‌فارس که این روزها اعتراضات مردمی را به همراه داشته و روند نابودی این زیستگاه را تندتر کرده، یکی از این عوامل است. صید ناخواسته از مهم‌ترین معایب این روش صیادی است. ماهیان …
ورود سامانه‌های سرگرمی به گود آموزش مجازی/ هیچ پاسخی از مسئولان شنیده نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / سامانه آنلاین ویدئو درخواستی وی او دی / نظارت بر وی‌اودی‌ها / وزارت آموزش و پرورش / آموزش الکترونیک / آموزش مجازی / هامون سبطی
ورود سامانه‌های سرگرمی به گود آموزش مجازی/ هیچ پاسخی از مسئولان شنیده نمی‌شود
ورود «وی‌اودی» ها به عرصه آموزش هر روز دارد جدی تر می‌شود و هنوز حساسیت بخشهای نظارتی فعال نشده که بپرسد چگونه سامانه هایی که هدف اصلی اشان سرگرمی است، می توانند به آموزش ورود کنند.
مرز پرگهر
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / معماری / zwnj / سیستان / خواجه / پرگهر
مرز پرگهر
کوه خواجه تنها عارضه طبیعی دشت سیستان با ارتفاع تقریبی 609 متر از سطح دریا است که در هنگام پرآبی جزیره کوچکی را در میان دریاچه هامون شکل می‌دهد.
کمک 10 میلیون یورویی اتحادیه اروپا برای احیای تالاب هامون
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / اتحادیه اروپا / سازمان محیط زیست
کمک 10 میلیون یورویی اتحادیه اروپا برای احیای تالاب هامون
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اتحادیه اروپا 10 میلیون یورو برای احیای تالاب هامون به ایران کمک می‌‌کند.
سورن کیرکگور و رسالت ناخوشنودی
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
سورن کیرکگور و رسالت ناخوشنودی
وبسایت آسو مقاله‌ای درمورد سورن کیرکگور از آدام کیرش را با ترجمه‌ی هامون نیشابوری منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانید: مردی اروپایی، تحصیلکرده، ثروتمند، در اواخر دهه‌ی ۲۰ زندگی و ظاهراً خوش‌اقبال‌ را در نظر بگیرید که احساس یأس و گناه او را از پای انداخته است. بدون هیچ دلیل مشخصی…
هامون زنده شد و زندگی بخشید
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
هامون زنده شد و زندگی بخشید
آمار‌های امیدوار کننده از کنترل گردوغبار، احیای حیات وحش و پوشش گیاهی نتیجه توجه ویژه به تالاب هامون است که حکایت از روز‌های بهتر دارد.
نقش فین‌تک‌های اسلامی و تامین مالی اسلامی در اقتصاد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
نقش فین‌تک‌های اسلامی و تامین مالی اسلامی در اقتصاد
هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در دوازدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی، طی ارائه‌ای با موضوع «فین‌تک‌های اسلامی و تامین مالی اسلامی»، تامین مالی اسلامی را روش‌های تامین مالی که ریشه در اخلاق اسلامی دارند و برای منافع اجتماعی شکل می‌گیرند، تعریف کرد و افزود: با رعایت چارچوب‌های اسلامی و به کمک بازار سرمایه، می‌توان در مسیر تامین مالیِ نیازهای جامعه و درنتیجه رشد و بالندگی اقتصادی کشور گام برداشت.
بلوچستان تشنه نگران محاصره آب
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بلوچستان تشنه نگران محاصره آب
سیده زهرا عباسی_خبرنگار سیستان‌وبلوچستان انگار با تابستان میانه خوشی ندارد، یا نه، بهتر است بگوییم دخالت‌های انسانی میانه خوش دیار رستم با طبیعت را بر هم زده است. اهالی شمال استان یعنی سیستانی‌ها از نیمه بهار تا پاییز اسیر بادهای 120روزه و توفان‌های شنی هستند که از بستر خشک‌هامون بلند می‌شود و در جنوب استان یعنی بلوچستان، بارش‌های مونسون(سامانه بارندگی)  امان را از ساکنان حاشیه «کاجو»، «سرباز»، «باهوکلات» و «مزن‌کور» گرفته است. برای بلوچستانی‌ها به‌ویژه آنهایی که در حاشیه رودخانه زندگی می‌کنند، …
وزیر خزانه داری سابق انگلیس در سمت مشاور وزیر دارایی عربستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / انگلیس / عربستان
وزیر خزانه داری سابق انگلیس در سمت مشاور وزیر دارایی عربستان
روزنامه ساندی تلگراف گزارش تدوین شده توسط ادوارد مالنیک را منتشر کرد که در این گزارش آمده است، فیلیپ هاموند، وزیر خزانه داری سابق انگلیس طی روزهای آخر سمت خود به عنوان وزیر خزانه داری پیامی را برای وزیر دارایی عربستان فرستاد که پس از آن، این مقام سعودی وی را به عنوان مشاور تعیین کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
سینما عذرخواهی کرد و گفت اندکی کسالت دارم
روز جمعه روز ملی سینما بود و کاربران به بهانه آن هشتگ «سینما» را داغ کردند و درباره هنر هفتم در ایران نوشتند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «هرچند سینما امروز وضعیت خوبی نداره و دست هر کسی هست جز سینماگردان‌های واقعی، باز هم روز ملی سینما رو به سینماگردان‌های واقعی مثل آقایون بیضایی، کیارستمی، مهرجویی و فرهادی تبریک میگم به امید روزی که سینما ابزار پولشویی نباشه و به رسالت اصلی‌اش یعنی تولید هنر فاخر و تاثیرگذار برگرده»، «دیروز‌ روز ملی سینما بود. فیلم زیر پوست شهر یه سکانس داره گلاب آدینه رو به دوربین قلبش رو نشون‌ میده میگه کاش یکی بود از این تو فیلم‌ می‌گرفت»، «من رو ببخشید و بهم حق بدید …
قیمت سهام شرکتها، به ارزندگی رسید
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
قیمت سهام شرکتها، به ارزندگی رسید
هامونی، کارشناس بازار سرمایه گفت: باتوجه به اصلاح قیمت‌ها در بازار، قیمت سهام شرکت‌ها به ارزندگی رسیده است.
نتیجه پردازش تصاویر ماهواره ای از سطح آبی هامونهای سیستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ماهواره / دریاچه هامون / سازمان فضایی ایران
نتیجه پردازش تصاویر ماهواره ای از سطح آبی هامونهای سیستان
پردازش تصاویر ماهواره ای از رصد مساحت آبی هامون های سیستان نشان می دهد که سطح آب این دریاچه ها در ۶ ماه گذشته به تدریج با کاهش همراه شده است.
احیای تالاب هامون با اعتبار ۱۰ میلیون یورویی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / افغانستان / تالاب / سازمان حفاظت محیط زیست / محیط زیست / یورو
احیای تالاب هامون با اعتبار ۱۰ میلیون یورویی
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از اختصاص ۱۰ میلیون یورو اعتبار برای پروژه احیای تالاب هامون خبر داد. احمد رضا لاهیجان‌زاده گفت:
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بورس تهران / حقوق / سازمان بورس و اوراق بهادار / سرمایه / طب
تالار
امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس اظهار داشت: با مصوبه شورای عالی بورس در خصوص ثبات بخشی به بازارسرمایه و صیانت از حقوق سهامداران،
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بورس ایران
پول‌های پارک شده به بورس برمی‌گردد
به گزارش از سنا، امیر هامونی در گفتگوی خبری ساعت 21 گفت: با مصوبه شورای عالی بورس در خصوص ثبات بخشی به بازارسرمایه و صیانت از حقوق سهامداران، شاهد بازاری متعادل، نقدشونده و اطمینان بخش خواهیم بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •