سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
هایائو میازاکی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
استقبال از «روح» در سینماهای چین
استقبال چینی‌ها از «روح» انیمیشن جدید پیکسار/دیزنی همچنان ادامه دارد تا جایی که به این انیمیشن به پرفروش‌ترین اثر خارجی سینماهای چین در آخرهفته منتهی به سال نو میلادی تبدیل شد.به گزارش ایسنا و به نقل از ورایتی، فروش انیمیشن «روح» در دومین هفته اکرانش در سینماهای چین به ۱۳.۸ میلیون دلار رسید و توانست «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» و انیمیشن محبوب «پونیو» ساخته «هایائو میازاکی» را کنار بزند و به پرفروش‌ترین فیلم خارجی آخر هفته اخیر تبدیل شود.آمار فروش فیلم در این آخر هفته چشمگیر بود. برخی منابع این آمار را ۱۹۹ میلیون دلار اعلام کرده‌اند درحالی که برخی دیگر از منابع معتقدند این آخر هفته رکورد بیشترین فروش فیلم در آخر هفته سال نو سینماهای چین را شکسته است.انتظار می‌رود واکنش‌ها نسبت به سرقت‌های ادبی صورت‌گرفته …
«شیطان کش» پرفروش ترین فیلم تاریخ گیشه ژاپن شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / + فیلم
«شیطان کش» پرفروش ترین فیلم تاریخ گیشه ژاپن شد
«شیطان کش» پرفروش ترین فیلم تاریخ کشور ژاپن شد. با خلق این فیلم، سلطنت نزدیک به دو دهه «هایائو میازاکی» در صدر رده بندی باکس آفیس ژاپن به پایان رسید.
امکانی که پس از ۱۲سال برای چینی‌ها مهیا شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / سینمای جهان / چین / انیمیشن / ژاپن
امکانی که پس از ۱۲سال برای چینی‌ها مهیا شد
مهر نوشت: تماشاگران سینمای چین به تازگی دریافته‌اند که امکان تماشای فیلمی از هایائو میازاکی انیمیشن‌ساز مطرح ژاپنی را در آینده نزدیک به دست خواهند آورد.
چینی‌ها پس از ۱۲ سال انیمیشن ژاپنی تماشا می‌کنند
۱۳۹۹/۰۹/۱۴
چینی‌ها پس از ۱۲ سال انیمیشن ژاپنی تماشا می‌کنند
تماشاگران سینمای چین به تازگی دریافته‌اند که امکان تماشای فیلمی از هایائو میازاکی انیمیشن‌ساز مطرح ژاپنی را در آینده نزدیک به دست خواهند آورد.
آن زن جادوگر با گربه‌ى سیاه
۱۳۹۹/۰۹/۱۳
آن زن جادوگر با گربه‌ى سیاه
 ترجمه‌ی نیلوفر نیک‌بنیاد: «ایکو کادونو»، نویسنده‌ی ژاپنی، سال‌هاست برای کودکان و نوجوانان کتاب‌های تصویری و غیرتصویری می‌نویسد. او دکترای ادبیات انگلیسی دارد و تا حالا بیش‌تر از 200 کتاب و مقاله نوشته است. اما بیش‌تر شهرتش به‌خاطر کتابی به‌نام «سرویس تحویل کی‌کی» است؛ داستانی که در سال 1985 میلادی نوشته شد و «هایائو میازاکی»، کارگردان معروف انیمه‌های ژاپنی بر اساس آن انیمه‌ای به همین نام ساخت. «کی‌کی»، جادوگر نوجوانی است که مجبور می‌شود مستقل زندگی کند و به‌همین دلیل از وسیله‌ی جادویی‌اش برای …
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
هایائو میازاکی جایزه اسکلار ۲۰۱۹ را دریافت می‌کند
انیمیشن‌ساز برنده جایزه اسکار و خالق شماری از معروف‌ترین انیمه‌های ژاپنی جایزه بینش خلاقانه اسکلار را دریافت خواهد کرد.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، هایائو میازاکی فیلمساز انیمیشن برنده جایزه اسکار و خالق یکی از معروف‌ترین انیمه‌ها یعنی «Spirited Away» در مراسم امسال شام و برنامه‌های «رایمن آرتس» جایزه بینش خلاقانه اسکلار (Sklar) را دریافت خواهد کرد. میازاکی که در توکیو ژاپن به دنیا آمده، در کارنامه حرفه‌ای خود فهرستی چشمگیر از فیلم‌ها و همچنین جوایز و نامزدی‌ها را دارد. از جمله دیگر فیلم‌های او می‌توان به «قلعه متحرک هاول»، «پونیو» و «باد برمی‌خیزد» اشاره کرد که سال ۲۰۱۳ نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم انیمیشن سال شد. علاوه بر این، میازاکی سال ۲۰۱۴ وارد تالار مشاهیر کمیک‌های ویل آیزنر …
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
صدرنشینی انیمیشن ۱۸ ساله ژاپنی در حضور فیلم تازه دیزنی و پیکسار
همشهری آنلاین: شاهکار برنده اسکار هایائو میازاکی پس از ۱۸ سال در سینماهای چین روی پرده رفت و با ۲۸ میلیون دلار درآمد در سه روز، بیش از دو برابر انیمیشن «داستان اسباب‌بازی ۴» فروخت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / ژاپن / انیمیشن / پارک
میازاکی در ژاپن پارک موضوعی انیمیشن می‌سازد
استودیو جیبلی متعلق به هایائو میازاکی چهره شاخص انیمیشن ژاپن، پارک موضوعی با تمرکز بر انیمیشن‌های این استودیو می‌سازد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / ژاپن / هایائو میازاکی / سینمای چین / انیمیشن
انیمیشن اسکاری میازاکی پس از ۱۸ سال در چین اکران می‌شود
انیمیشن «شهر اشباح» از شاهکارهای انیمه ژاپن که رکورددار باکس آفیس این کشور است، پس از ۱۸ سال در چین اکران می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
نمایش یک انیمیشن ژاپنی در چین با دو دهه تاخیر
همشهری آنلاین: انیمیشن برنده اسکار «شهر اشباح» به کارگردانی هایائو میازاکی سرانجام پس از ۱۸ سال از حدود یک ماه دیگر در سینماهای چین روی پرده می‌رود.
 •  •  •  •  •  •  •  •