جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
هنر دیجیتال
نجات دنیای هنر با اکران‌های آنلاین
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
نجات دنیای هنر با اکران‌های آنلاین
وقتی با شیوع بیماری کرونا، زندگی افراد رنگ و بوی دیجیتال گرفت و دورکاری، آموزش آنلاین، خرید آنلاین و... از برنامه‎های روزمره مردم شد وقت آن رسید که پای دیجیتال به برنامه‌های هنری باز شود تا این بار کاربران به واسطه نمایش آنلاین شاهد کنسرت‎ها و فیلم‎های روز باشند. پس از نزدیک به 100 روز از اعلام رسمی شیوع بیماری کرونا در ایران، ستاد مقابله با بیماری کرونا از کاهش محدودیت‎ ترددها و بازگشایی برخی مشاغل خبر داده است.
بیشتر اعضای صنف «کارکنان لابراتوآر» بازنشسته‌اند/ ثبت وزارت کار نیستیم
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / انجمن کارکنان لابراتوآر سینمای ایران / فیلم سینمایی / هنر دیجیتال
بیشتر اعضای صنف «کارکنان لابراتوآر» بازنشسته‌اند/ ثبت وزارت کار نیستیم
نایب رییس انجمن کارکنان لابراتوآر فیلم ایران تاکید کرد هنوز موفق به ثبت در وزارت کار نشده و بعد از ثبت، اعضای لابراتوآرهای دیجیتال را می‌پذیرند.
پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی هنر بدون کنکور
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / پذیرش بدون کنکور / هنر
پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی هنر بدون کنکور
موسسه آموزش عالی هنر شیراز جهت بالا بردن کیفیت آموزشی و استفاده از هیئت علمی ساکن در تهران و تجهیزات پیشرفته سینمایی برای واحدهای عملی و نظری تخصصی رشته‌های کارگردانی تلویزیون، عکاسی، تلویزیون و هنرهای دیجیتال و ادبیات نمایشی با مرکز آموزشی پرتو هنر تهران که از نظر آموزش، فضا، امکانات و وسایل تخصصی سینمایی و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی هنری تجارب ارزشمندی دارد، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
بازیگرانی که در دوران کرونا بهترین‌ فعالیت آنلاین را دارند
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
بازیگرانی که در دوران کرونا بهترین‌ فعالیت آنلاین را دارند
آکادمی بین‌المللی هنر و علوم دیجیتال نامزدهای بیست‌وچهارمین جوایز سالانه وبی را اعلام کرد و چهره‌هایی چون لئوناردو دی‌کاپریو و تام هنکس را به عنوان نامزد این دوره انتخاب کرد.
دی کاپریو تا هنکس از بهترین‌های فعالیت اینترنتی در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
دی کاپریو تا هنکس از بهترین‌های فعالیت اینترنتی در دوران کرونا
آکادمی بین‌المللی هنر و علوم دیجیتال نامزدهای بیست‌وچهارمین جوایز سالانه وبی را اعلام کرد و چهره‌هایی چون لئوناردو دی‌کاپریو و تام هنکس را به عنوان نامزد این دوره انتخاب کرد.
کرونا هشدار داد میراث دیجیتال نداریم!
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / هنر دیجیتال / میراث فرهنگی / ویروس کرونا
کرونا هشدار داد میراث دیجیتال نداریم!
یکی از فعالان میراث دیجیتال گفت: کرونا زنگ خطری بود که بدانیم میراث فرهنگی را باید مستند نگاری و دیجیتالی کنیم.
سلبریتی ها چطور در بحران کرونا ظاهر شدند؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / ویروس کرونا / بیل گیتس / ایالات متحده آمریکا
سلبریتی ها چطور در بحران کرونا ظاهر شدند؟
ایرنا نوشت: شماری از سلبریتی‌های مشهور جهان از جمله در حوزه فرهنگ و هنر و دنیای دیجیتال ضمن مشارکت مالی در مبارزه جهانی با کرونا در پیام های جداگانه از مردم خواسته اند تا به هر شیوه ممکن، سهم خود را در مبارزه با همه گیری کرونا ادا کنند.
سهم سلبریتی‌های جهان در مبارزه با کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / ویروس کرونا / سلبریتی / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
سهم سلبریتی‌های جهان در مبارزه با کرونا
تهران - ایرنا - شماری از سلبریتی‌های مشهور جهان از جمله شخصیت‌های حوزه فرهنگ و هنر و دنیای دیجیتال که از طریق صفحات مجازی توسط تعداد زیادی ازمردم در نقاط مختلف جهان دنبال می‌شوند، در پیام های جداگانه از مردم خواستند تا به هر شیوه ممکن، سهم خود را در مبارزه با همه گیری کرونا ادا کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
تکنولوژی دیجیتال موضوع یا ابزار در موزه
امروزه تکنولوژی دیجیتال به عنوان یک ابزار و امکان جذاب جهت نمایش بسیاری از ایده‌ها و داده‌های پژوهشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. موزه‌ها به دلایل گوناگون که تاکید بر نوعی روایت خاص یا عدم وجود شیء مرتبط به موضوع از مهم‌ترین آنهاست، تصمیم به اجرای گونه‌های مختلفی از تکنولوژی دیجیتال می‌گیرند. پهنه‌های وسیعی از صفحات نمایشی یا پروژکتورهای غول‌آسا که تصاویری را تکرار می‌کنند بخش مهمی از ساختار روایی موزه‌ها را شکل می‌دهند. بعضا در بازدید از این‌گونه نمایشگاه‌ها نحوه ارایه و میزان تاثیر‌گذاری این شیوه در مقایسه با روش‌های ساده‌تر، تامل‌بر‌انگیز است. سوال بنیادی این است که اگر همان تصویر در قابی ساده و با …
عکس روز| چیدمان دیجیتال
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
عکس روز| چیدمان دیجیتال
یک چیدمان دیجیتال تعاملی در موزه «آرت‌ساینس» سنگاپور که بخشی از نمایشگاه «دنیای آینده: جایی که هنر و علم دیدار می‌کنند» در این شهر است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
دوربین عکاسی ناصرخسرو
  گرچه با پیشرفت و گسترش امکانات مرتبط با هنر عکاسی مانند انواع گوشی‌های هوشمند، تقاضا برای خرید انواع دوربین‌های عکاسی کاهش یافته اما درصورتی که به‌دلیل شغل، علاقه یا تحصیلات‌تان نیازمند خرید انواع دوربین‌های عکاسی هستید باید سری به یکی از راسته‌بازارهای فروش این محصولات در ناصر‌خسرو،خیابان صوراسرافیل بزنید.   گرچه بورس دوربین عکاسی در خیابان جمهوری، یکی از مراکز اصلی فروش این محصولات است اما در راسته‌بازار دوربین عکاسی ناصر‌خسرو نیز انواع دوربین مانند آنالوگ قدیمی و حتی دکوری تا نوع دیجیتال وحرفه‌ای …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
معرفی خدمات چاپخانه نقش هنر
چاپخانه نقش هنر از سال 1375 به همت چند تن از مهندسین و فارغ التحصیلان جوان کشور شروع به فعالیت کرده است و به لطف مشتریان و همراهان همیشگی این مجموعه توانسته است با سربلندی به مجموعه ها، شرکت ها و سازمان های بسیاری خدمات رسانی نماید و آنان را درگروه مشتریان همیشگی خود حفظ کند. چاپخانه نقش هنر در طول این سالها در راستای بهتر شدن و بهینه کردن خدمات، چه در کادر پرسنلی و چه در ماشین آلات و تجهیزات، دستخوش تغییرات زیادی شده است، تا امروز بتواند به یکی از موفّق ترین چاپخانه های کشور عزیزمان در زمینه چاپ افست و دیجیتال تبدیل شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / دانشگاه هنر
دانشگاه هنر میزبان «دیجیتالخانه تاریک» شد
نمایشگاه نقاشی های دیجیتال و پرینت سه یعدی تحت عنوان «دیجیتالخانه تاریک» در نگارخانه دانشگاه هنر پذیرای علاقمندان است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / هنرهای تجسمی / گالری گردی / مجسمه سازی
نمایش نقاشی‌ دیجیتال و مجسمه‌های سه‌بعدی در گالری دانشگاه هنر
تهران- ایرنا- نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های دیجیتال و مجسمه‌های سه‌بعدی «علی رحیمی»، جمعه پیش‌رو (۱۷ آبان) در نگارخانه (گالری) دانشگاه هنر تهران افتتاح می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
موزه هنر دیجیتال در پاریس
این موزه که در پاریس واقع شده است، متخصص در نمایش شاهکار‌های هنری به روش‌های مدرن می‌باشد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
کودک درون خود را فعال نگه دارید
زندگی راحت، نیاز به تغییر نگرش ما به زندگی دارد. این فکر ما است که زندگی حال و آینده را می‌سازد و برای زندگی خوب، باید خوب فکر کرد. خوب زیستن و شاد زیستن،‌ نیاز به خوب فکر کردن دارد و شاید، سخت‌ترین کار دنیا، خوب فکر کردن باشد. حال امروز شما، نتیجه تفکر دیروز شما است. برای این که آینده بهتری برای خود رقم بزنیم، باید امروز، خوب فکر کنیم، خوب سرمایه‌گذاری کنیم، خوب ببینیم، خوب دقت کنیم. خوب مطالعه کنیم. خوب مشورت کنیم. با ذهن فریبکار، خداحافظی کنیم و امیدوارانه فکر کنیم. اگر موارد زیر را رها کنیم، احتمالا زندگی بهتری در عصر دیجیتال خواهیم داشت. ‏برای این که زندگی خوبی داشته باشیم، لیستی از آن چه که باعث می‌شود تا حواس شما و تمرکز شما از چیزهای مهم به سمت چیزهای الکی سوق پیدا کند، تهیه کنید. همه …
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
شکل‌گیری صورت‌بندی جدید بازار هنر در دنیای آنلاین
همشهری‌آنلاین: نماینده معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش رسانه‌های دیجیتال درخصوص ایجاد تغییرات اساسی درعرصه هنر، گفت: در دنیای آنلاین صورت‌بندی دوباره‌ای از بازار هنر و روابط مصرف‌کنندگان و هنرمندان و بازیگران اقتصادی این حوزه شکل گرفته است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / بازیگر سینما / هنر دیجیتال / سینمای بریتانیا
چالش بازیگران دیجیتال در سینما/ بازیگر «ارباب حلقه‌ها» هشدار داد
اندی سرکیس با تأکید بر لزوم رعایت حقوق بازیگران برای استفاده دیجیتال از نقش‌آفرینی‌هایشان در دیگر فیلم‌ها، خواستار درخواست غرامت و دستمزد در این موارد شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
آواهای تصویرساز
گروه فرهنگ‏و‏هنر – رضا دهکی: دو شخصیت نمایش مشغول صحبت هستند. یک نفر وارد اتاق می‌شود. این صدای در است که باعث می‌شود ورود نفر سوم را درک کنید. نمایش با قدم زدن یک نفر در پارک ادامه دارد، دیگری از دور دوان‏دوان به او نزدیک می‌شود. این صدای قدم‌هایش است که نزدیک شدن او را به شما اعلام می‌کند. اما در نمایش رادیویی که بازیگران روی صندلی‌های‏شان پشت میکروفون نشسته‌اند، این صداها چگونه ساخته می‌شوند؟ پاسخ در کار فردی است که او را در ابتدای نمایش‌های رادیویی با نام «افکتور» معرفی می‌کنند.شغل افکتوری تنها مربوط به نمایش‌های رادیویی نیست. در نمایش‌های زنده و حتی فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی نیز بسیار از هنر افکتورها استفاده می‌شود. در این میان، برخی از صداهای اضافه‏شده به صحنه، صداهای ضبط‏شده دیجیتال …
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
برخورد سلیقه‌ای با طعمی فراقانونی
زهرا داستانیدر حالی که پلیس فتا از ادامه طرح رصد و تذکر به شاخ‌های اینستاگرامی خبر داده، نعمت احمدی رصد پلیس را خلاف قانون می‌داند.فضای مجازی از زمانی که پایش به جهان باز شد، تمامی قواعدی که تا چند دهه پیش‌تر در جهان پایه‌گذاری شده بود را‌ زیر و رو کرد. فیس‌بوک، توئیتر، وایبر، واتس‌اپ، تلگرام، اینستاگرام و‌... که حالا تحت عنوان فضای سایبری یا مجازی در ایران شناخته می‌شود و چند سالی است که از زبان بسیاری از مسئولان و به خصوص ضابطان قضایی در کشور شنیده می‌شود، نه تنها روابط انسانی را تغییر داده که جهان اقتصاد را هم متاثر از خود کرده است. گرچه بسیاری از کشورها توانسته‌اند خود را با این فضای جدید تطبیق دهند، اما حالا نه تنها ارز دیجیتال و نحوه مواجهه با افرادی که دست به تولید آن می‌زنند به یکی از …
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
تشکیل سازمان نظام صنفی، مانع دخالت برخی نهادها در کار رسانه‌ها می‌شود
رئیس سابق کمیسیون فرهنگی مجلس فقدان وجود سازمان صنفی روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها را عامل دخالت برخی نهادهای اطلاعاتی امنیتی دانست و گفت: با تشکیل سازمان نظام صنفی روزنامه‌نگاری به جای دادگاه ویژه مطبوعات یا هیئت نظارت بر مطبوعات، خودِ مطبوعاتی‌ها و رسانه‌ای‌ها خواهند بود که حقوق و حدودشان را تعیین و بر انجام درست آنها نظارت خواهند کرد.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام احمد مازنی‌ به تشریح لزوم تشکیل سازمان نظام صنفی روزنامه‌نگاری و اعتماد به رسانه‌ها و مطبوعات، ضرورت حذف برخی نگاه‌های اطلاعاتی امنیتی به مطبوعات، تفکیک بین فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال و تحت وب، صدا‌و‌سیما و خبرگزاری‌ها و قاعده‌مندسازی استفاده عمومی از شبکه‌های اجتماعی پرداخت. مهم‌ترین اقدام کمیسیون فرهنگی مجلس به ویژه کمیته فرهنگ، هنر …
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
هنر دیجیتال، آسیب‌های اجتماعی
در چارچوب برنامه‌های نخستین جشنوارۀ ملی هنرهای دیجیتال و به‌منظور بررسی، تبیین و شناسایی هر چه بیش‌تر هنر دیجیتال، در سه روز 25، 26 و 29 خردادماه سال جاری، سلسله نشست‌های علمی پژوهشی به ترتیب با عنوان‌های «هستی‌شناسی هنر دیجیتال»؛ «فناوری‌ دیجیتال و هنر» و «هنر دیجیتال، آسیب‌های اجتماعی» در تالار همایش‌های فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / هنر دیجیتال / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / فرهنگستان هنر
جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به کار خود پایان داد
جشنواره ملی هنرهای دیجیتال پس از یک ماه فعالیت به کار خود پایان داد و مراسم اختتامیه آن با اعلام آثار برگزیده، برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / دانشگاه هنر
خط پایان دو رویداد دانشجویی هنری،فرهنگی
اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی «نهال» در حالی عصر امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد برگزار می‌شود که نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال نیز فردا پنجشنبه ۳۰ خرداد به میزبانی فرهنگستان هنر به کار خود پایان خواهد داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
نمایش آثار بنکسی در لیسبون پرتغال
نمایشگاهی از آثار هنری «بنکسی» نقاش مرموز انگلیسی در لیسبون پرتغال برگزار شد. به گزارش ایرنا به نقل از شینهوا، این نمایشگاه تحت عنوان «بنکسی - نابغه یا تباهگر؟»، ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) در این شهر دایر شد. پیش از این نیز نمایشگاه‌هایی آثار بنکسی به نمایش درآمده که برپایی نمایشگاهی حاوی ۲۰ اثر از وی از اسفند ۱۳۹۷ تا فروردین سال جاری در شهر تایپه پایتخت تایوان، از جمله آن است.بنکسی نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش انگلیسی است. آثار هنری وی با محتوای سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها، دیوارها و پل‌های شهرهای مختلف دنیا به تصویر درآمده است. وی هنرمندی است که اغلب به محنت مهاجران و آوارگان در آثارش می‏پردازد و در سال ۲۰۱۵ پرتره «استیو جابز» رئیس شرکت اپل را بر دیوار یک اردوگاه …
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / هنر دیجیتال / فرهنگستان هنر / نشست علمی
نشست‌های علمی پژوهشی «هنر دیجیتال» برگزار می‌شود
در نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال، نشست‌های علمی پژوهشی با هدف ارائه چشم‌اندازی نظری و عملی از این حوزه هنری، برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳
هفته گرم هنرهای تجسمی
فاطمه امین‌الرعایاروزهای پایانی هفته، زمان مناسبی برای فعالیت‌ها و تفریحات فرهنگی است. گالری‌گردی و بازدید از نمایشگاه‌های تجسمی از جمله همین تفریحات هستند که علاقه‌مندان می‌توانند به آن بپردازند و اطلاع از برنامه‌ این گالری‌ها به برنامه‌ریزی برای بازدید از آن‌ها کمک کند. پایان این هفته، آغازی گرم برای یک هفته شلوغ در عرصه هنرهای تجسمی است. در هفته آینده نزدیک به 40 گالری هنری در تهران به نمایش آثار هنرمندان می‌پردازند که در ادامه نگاهی به برخی از برنامه‌های آن خواهیم داشت.«غول‌های متمدن کمیاب» عنوان نمایشگاه تصویرسازی‌های امین‌طلاچیان و فرزین نیک‌روش است که از 24 خرداد در گالری «شیرین» برپا خواهد شد. در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «غول‌ها همواره بوده‌اند. هر چند به ندرت دیده می‌شوند. برخی …
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شناخت تعریف هنر دیجیتال در کشور؛ دستاورد نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال
با برگزاری نخستین جشنواره هنرهای دیجیتال قرار است از خروجی این جشنواره برای اولین بار تعریف واحدی از هنر دیجیتال در کشور به دست آید.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
برگزاری جشنواره هنرهای دیجیتال با هدف پرداختن به مسائل اجتماعی
معاوت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: جشنواره هنرهای دیجیتال با همکاری وزارت علوم، دانشگاه هنر و سازمان اجتماعی وزارت کشور برگزار خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
هفدهمین نمایشگاه بین المللی دوربین های دیجیتال برگزار می شود
تهران_ ایرنا_ هفدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی دوربین های دیجیتال، صوتی و تصویری، هنر عکاسی و تصویربرداری ۲۱ تا ۲۴ خرداد در بوستان گفتگو برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / صدا و سیما
بایسته‌های نشر الکترونیک در کافه هنر
تهران- ایرنا- برنامه رادیویی کافه هنر امروز 19 خرداد ماه به بررسی وضعیت نشر دیجیتال می‌پردازد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
یک تجربه هیجان انگیز: غرق شدن در نقاشی های ون گوگ!
این موزه که اولین موزه هنرهای دیجیتال پاریس است، در کارخانه‌ ریخته‌گری قدیمی و متروکه‌ای نمایشگاهی برگزار کرده است و در آن صدها نقاشی از ون‌گوگ را با استفاده از هنر و فناوری موسیقی به‌صورت هنر مدرن دیجیتال به نمایش گذاشته است
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
در نشست هم اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال چه گذشت؟
نشست هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •