دوشنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹ / 1 June, 2020
ویروس کرونا در جهان
اینفوگرافیک | تاثیر کرونا بر تشدید فقر در جهان
۸ ساعت قبل
اینفوگرافیک | تاثیر کرونا بر تشدید فقر در جهان
بر اساس گزارش مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی، با شیوع ویروس کرونا جمعیت آسیب‌پذیر مناطق مختلف جهان با فقر بیشتری نسبت به قبل روبه‌رو شده است.
خطر فقر ۸۶میلیون کودک در جهان به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا
۱۱ ساعت قبل / یونیسف / ویروس کرونا
خطر فقر ۸۶میلیون کودک در جهان به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا
سازمان یونیسف در گزارش جدید خود از خطر فقر ۸۶میلیون کودک در جهان به‌دلیل اثرات ناشی از ویروس کرونا خبر داد.
فرصت آخر
۲۳ ساعت قبل
فرصت آخر
بعد از سال‌ها شاید این نخستین بار است که در تحمل تنش‌ها تنها نیستیم؛ سال سختی در انتظار همه جهان است؛ سالی که با نام نحس یک ویروس گره خورده و تجارت کشورها، صنعت گردشگری و رفاه جهانیان را با چالش‌های بزرگی مواجه کرده است. سهم ایران این‌بار هم از بحران‌های تازه‌نفس، بیشتر و آثار آن بر بدنه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و... ماندگارتر است. این روزها تحلیل‌ها،  نقدها و تصویر‌های بسیاری از جهان پساکرونا به زبان‌های مختلف ارائه و در سراسر جهان پخش می‌شود. بعضی براین‌ باورند که پاندمی کرونا باعث ایجاد تغییرات …
اکشن جانانه بعد از کات‌طولانی
۲۳ ساعت قبل
اکشن جانانه بعد از کات‌طولانی
آرش نهاوندی ـ روزنامه‌نگار بازگشایی استودیوهای سینمایی هالیوود، زمانی که در آمریکا بیش از 1.7میلیون نفر مبتلا به کرونا در حال مبارزه با این ویروس هستند و بیش از 120هزار نفر در اثر ابتلا به این ویروس در گذشته‌اند، دشوار‌ به‌نظر می‌رسد. گشایش دوباره بزرگ‌ترین صنعت فیلمسازی جهان بستگی به تامین موارد ایمنی در زمینه بهداشت کارکنان این صنعت دارد. صنعت فیلمسازی و سرگرمی، بخش بزرگی از اقتصاد ایالت کالیفرنیا در آمریکا را به‌خود اختصاص داده است. مقامات و کارشناسان در این ایالت در حال ارزیابی چگونگی برداشتن …
۲۳ ساعت قبل
رشد ۶۳۰ درصدی حملات سایبری در قرنطینه
تازه‌ترین آمار و گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که حملات سایبری به زیرساخت‌های ابری جهان در دوران پاندمی کرونا ۶۳۰ درصد افزایش یافته است. براساس گزارش جدیدی که توسط کارشناسان و محققان فعال در شرکت امنیت سایبری مک‌آفی منتشر شده است، می‌توان دریافت که همزمان با شیوع گسترده و بحران پاندمی ویروس کرونا که منجر به اعلام وضعیت اضطراری قرنطینه و دورکاری کارکنان در بخش‌های مختلف از سوی دولت‌های کشورهای جهان شد، استفاده از سرویس‌های مبتنی بر فضای ابری و اینترنت نیز توسط کاربران افزایش قابل‌توجهی یافت که در کنار آن حملات سایبری به این سرویس‌ها نیز رکورد زده و به رشد سرسام آوری رسیده است.
مسوولیت بدون قدرت!
۲۳ ساعت قبل
مسوولیت بدون قدرت!
سازمان بهداشت جهانی ۱۹۴ عضو دارد و پرچم تمام کشورهای عضو این سازمان خارج از مقر آن در ژنو سوئیس افراشته شده است. اما دو کشور، به‌طور خاص در مرکز توجه این سازمان قرار گرفته‌اند و این درحالی است که سازمان بهداشت جهانی با نخستین همه‌گیری بزرگ از زمان تاسیس آن پس از جنگ جهانی دوم، دست به گریبان است. چین و ایالات‌متحده که در داخل مورد انتقاد فراگیر به‌دلیل سوء‌مدیریت در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا قرار دارند، یکدیگر را در زمینه همه‌گیری این ویروس و لطمات حاصل از آن به اقتصاد جهان مقصر معرفی می‌کنند. از سوی دیگر سازمان بهداشت جهانی پس از ستایش از چین به‌خاطر شفافیت این کشور، اکنون خود، تحت‌فشار قرار گرفته است. ترامپ ماه آوریل در یک توییت از عملکرد این سازمان قدردانی کرد، اما چند روز بعد گفت قصد …
شباهت‌های «شی» و «دونالد»
۲۳ ساعت قبل
شباهت‌های «شی» و «دونالد»
در هفته‌های اخیر، ترامپ چین را در زمینه همه‌گیری ویروس کرونا و خسارات عظیم این بحران برای اقتصاد جهان مقصر معرفی کرده و از پکن به دلیل فقدان شفافیت انتقاد کرده است. او همچنین هشدار داده که آمریکا می‌تواند روابط خود را با چین قطع کند.
۲۳ ساعت قبل
بحران در سازمان بهداشت جهانی
همه‌گیری ویروس کرونا لطمات اقتصادی و جانی بسیار وسیعی به همراه داشته و اقتصاد جهان را به رکود کشانده است، رکودی که هنوز مشخص نیست ابعاد آن چیست و چه وقت پایان خواهد یافت. این همه‌گیری اثرات دیگری هم داشته که یکی از مهم‌ترین آنها تشدید تنش‌ها بین چین و آمریکاست. ترامپ در ابتدا، همزمان با کوچک جلوه دادن تهدید همه‌گیری ویروس کرونا برای آمریکا، از رئیس‌جمهوری چین به‌خاطر آنچه که مدیریت بسیار خوب همه‌گیری از سوی چین می‌نامید ستایش می‌کرد اما اندکی بعد، شرایط تغییر کرد و ترامپ بازی مقصر جلوه دادن چین را آغاز کرد.
۲۵ ساعت قبل
بازگشت میلیاردرها به لیگ والیبال
[شهروند] بعد از انحلال تیم بانک سرمایه که چندسالی با سرمایه‌گذاری هنگفت در لیگ‌برتر والیبال قهرمانی در ایران و آسیا را کسب می‌کرد، قراردادها در لیگ والیبال به‌شدت کاهش یافت. در دو سال اخیر بازیکنانی که به واسطه حضور بانک سرمایه و بالارفتن قراردادها، دستمزدهای میلیاردی می‌گرفتند، رضایت چندانی از میزان قرارداد خود نداشتند، حتی این موضوع باعث شد برخی از بازیکنان تصمیم بگیرند خارج از ایران بازی کنند. بعد از دو فصلی که قراردادهای میلیاردی در والیبال ایران به فراموشی سپرده شده بود، برای لیگ‌برتر سال 99 بار دیگر رقابت بین برخی باشگاه‌ها در عقد قراردادهای میلیاردی به اوج رسیده است. شهرداری ارومیه با در اختیارداشتن پیمان اکبری روی نیمکت خود بازیکنان خوبی را جذب کرده …
کارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های کرونا برگزار می شود
۳۲ ساعت قبل / کارگاه آموزشی / جایزه مصطفی (ص) / ویروس کرونا
کارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های کرونا برگزار می شود
بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان کارگاه آموزشی آنلاین تجربیات علمی و چالش های موجود در تست ویروس کرونا را برگزار می کند.
آخرین جزئیات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه‌ها
۳۲ ساعت قبل / امتحانات دانشگاه / دانشگاه‌ها
آخرین جزئیات برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه‌ها
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: پس از شیوع ویروس کرونا در دنیا تمام مراکز علمی در سراسر جهان تعطیل شدند و برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری دانش آموزان و دانشجویان چاره‌ای جز پیگیری دروس خود از طریق سامانه‌های الکترونیکی یا مجازی نداشتند. در کشور ما نیز ترم جاری تنها یک الی دو هفته به صورت حضوری برگزار شد و مابقی آن به صورت مجازی نیاز دانش آموختگان را تا حدودی رفع کرد.
نگاهی به مدیریت کلان کشور در پدیده کرونا؛آرامش در بحران
۳۳ ساعت قبل
نگاهی به مدیریت کلان کشور در پدیده کرونا؛آرامش در بحران
گسترش ویروس کرونا در جهان و ایران را می‌توان فراگیرترین بحران دهه‌های اخیر دانست که هنوز بیشتر کشورهای جهان، توسعه یافته و در حال توسعه، درگیر آن هستند.
وضعیت صنعت هوانوردی جهان تا 2023 بهبود پیدا نمی‌کند
۳۴ ساعت قبل
وضعیت صنعت هوانوردی جهان تا 2023 بهبود پیدا نمی‌کند
آینده سفرهای هوایی در جهان بستگی به بازگشایی مرز کشورها و تسهیل محدودیتها دارد و علیرغم آمادگی کشورها برای باز کردن مرزهایشان، حداقل تا سه سال آینده به سطح قبل از همه گیری ویروس کرونا باز نمی‌گردد.
کرونا چگونه حال و آینده جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟۴-| اتحاد غرب برای متهم کردن چین در ساخت ویروس کرونا
۳۶ ساعت قبل
کرونا چگونه حال و آینده جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟۴-| اتحاد غرب برای متهم کردن چین در ساخت ویروس کرونا
هم‌زمان با آغاز اپیدمی کرونا ٬ جنگ روانی و بازی‌های رسانه‌ای غرب و در راس آن واشنگتن که پکن را یک رقیب اقتصادی جدی برای خود می‌بیند علیه چین آغاز شد.
هشدار فیفا درباره ازسرگیری مسابقات فوتبال
۳۶ ساعت قبل / فوتبال / هشدار / فیفا / فدراسیون جهانی فوتبال / فدراسیون فوتبال / ویروس کرونا / لیگ برتر
هشدار فیفا درباره ازسرگیری مسابقات فوتبال
فیفا به ۲۱۱ فدراسیون فوتبال جهان هشدار داد که استاندارهای سختگیرانه بهداشتی در این ورزش تا قبل از کشف ویروس کرونا باقی خواهند ماند.
دولت‌ها سیاست‌های جبرانی و ثبات‌بخش خود را در مواجهه با شوک کرونا ارایه کنند
۳۸ ساعت قبل
دولت‌ها سیاست‌های جبرانی و ثبات‌بخش خود را در مواجهه با شوک کرونا ارایه کنند
اهواز – ایرنا- عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: سیاست دولت‌ها در مواجهه با شوک ناشی از انتشار ویروس کرونا در سطح جهان یکی از مقولات مهم و مطرح در حوزه اقتصاد است، اکنون نوبت دولت‌هاست که سیاست‌های جبرانی و ثبات‌بخش کوتاه مدت و میان مدت خود را در مواجهه با شوک کرونا معرفی و ارایه کنند.
۴۳ ساعت قبل
اقتصاد بین‌الملل
پیش ‌بینی ضرر ۳،۴ تریلیون دلاری کرونا به کارگران بیش از نیمی از نیروی کار جهان(حدود 2میلیارد نفر) در 2020 شغل خود را از دست می‌دهند یا ساعت کاری آنها کاهش پیدا می‌کند و همه اینها نتیجه سقوط اقتصادی به خاطر همه‌گیری ویروس کروناست. سازمان بین‌المللی کار تخمین می‌زند، درآمد نیروی کار جهان در سال جاری میلادی تا 3.4 تریلیون دلار کاهش یابد. مطالعات گروه مشاوره بوستون نشان می‌دهد طی دو تا سه ماه آینده از هر 6 نفر در جهان یک نفر شغل خود را از دست می‌دهد و نرخ بیکاری از 17 درصد فراتر می‌رود. تاثیر این بحران بر بازار کار جهان در صنایع مختلف متفاوت خواهد بود. کسب وکارهایی که بیشتر تحت تاثیر اقدامات قرنطینه قرار داشته‌اند، ضربه بیشتری می‌خورند. به گفته …
۴۳ ساعت قبل
پژوهشگران کجا هستند؟
ابتدا چند خبر را که در ماه‌های اخیر منتشر شده مرور کنیم:  1- تلف شدن پرندگان مهاجر تالاب میانکاله استان مازندران. سازمان حفاظت محیط زیست، طرفداران محیط زیست، فعالان اجتماعی، شکارچیان، مردم محلی، رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران روایت‌های متفاوتی را بیان می‌کنند.  2- دختربچه‌ای در یکی از شهرستان‌های استان ایلام به دلیل آنچه فقر مطلق و محرومیت مضاعف خانواده عنوان می‌شود دست به خودکشی می‌زند. عضوی از یک خانواده تحت پوشش سازمان بهزیستی. در حالی که ابعاد اتفاق هنوز به درستی روشن نشده، مواجه می‌شویم با انبوهی از اظهارنظرها و تحلیل‌هایی از سر دلسوزی از طرف همه اقشار و گروه‌های جامعه.  3_در خبر دیگری مطلع می‌شویم مادر و پسری …
تعداد مبتلایان کرونا در جهان، مرز 6 میلیون نفر را رد کرد
۴۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / اخبار "آمریکا"
تعداد مبتلایان کرونا در جهان، مرز 6 میلیون نفر را رد کرد
دانشگاه آمریکایی «جانز هاپکینز» از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به بیش از 6 میلیون نفر خبر داد.
۴۵ ساعت قبل
سهراب و فرصت جدید برای المپیک
فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تاییدیه کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برای تمدید مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو تا پایان آوریل 2021 برابر با اردیبهشت 1400 را گرفت. همه ورزشکاران از جمله کسانی که در حال حاضر امتیاز کافی برای کسب سهمیه دارند، باید در بازه زمانی بین اول اکتبر امسال (10 مهر) و 30 آوریل سال آینده (10 اردیبهشت 1400) حداقل یک بار در مسابقات دارای سیستم گزینشی مورد تایید IOC و IWF شرکت کنند. فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) همچنین از همه 196 ورزشکار واجد شرایط خواست تا در کمپ آموزشی اجباری قبل از بازی‌ها که در آن تحت آزمایش ضددوپینگ قرار می‌گیرند شرکت کنند تا اطمینان حاصل شود که همه ورزشکاران پاک به توکیو می‌روند. در حقیقت این برنامه برای کنترل بیشتر و انجام …
افزایش جمعیت 60میلیون فقرا
۴۷ ساعت قبل
افزایش جمعیت 60میلیون فقرا
نیویورک: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که  «چنانچه اکنون وارد عمل نشویم، همه‌گیری ویروس کرونا باعث ویرانی و رنج غیرقابل تصوری در سراسر جهان خواهد شد.» به گزارش یورونیوز، به گفته وی «یک گرسنگی و قحطی تاریخی روی خواهد داد و ۶۰ میلیون نفر دیگر نیز به جمعیت شدیدا فقیر جهان اضافه خواهند شد که نیمی از آنها را نیروی کار جهانی تشکیل می‌دهند.»   
جاسوس‌های سایبری به‌دنبال سرقت ‌آزمایش‌های درمان کرونا
۴۷ ساعت قبل
جاسوس‌های سایبری به‌دنبال سرقت ‌آزمایش‌های درمان کرونا
همزمان با بالارفتن آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از همه‌گیری کرونا در جهان، تحلیل‌های امنیتی شرکت کسپرسکی از استفاده از نام ویروس کرونا برای انجام حملات سایبری خبر داده است. به گفته این شرکت، هکرها از نام ویروس کرونا برای ترتیب دادن حملات سایبری، مانند باج‌خواهی سایبری و دیگر انواع تهدید سایبری استفاده می‌کنند. تحلیل‌گران کسپرسکی می‌گویند که درحال حاضر بدافزارهایی با نام ویروس کرونای ووهان در جهان دیجیتال در گردش هستند. اما این چالشی نیست که در سایه همه‌گیری کرونا، دولت‌ها را با دردسرهایی جدید مواجه …
فیک‌نیوز علیه پروفسور ژاپنی
۴۷ ساعت قبل
فیک‌نیوز علیه پروفسور ژاپنی
چندی پیش توییتی در شبکه‌های اجتماعی جهان و همچنین کانال‌های تلگرامی ایرانی دست به‌دست شد همراه با عکسی از پروفسور تاسوکو هونجو برنده جایزه نوبل که ادعا می‌کرد ویروس کرونا طبیعی نیست. پروفسور در این پیام می‌گفت: «اگر منشا ویروس طبیعت بود نمی‌توانست روی کل جهان تأثیر منفی بگذارد. طبق طبیعت، دما در کشورهای مختلف متفاوت است. اگر منشأ ویروس طبیعی بود، فقط باید در کشورهایی که دمایی مشابه چین دارند، تأثیر می‌گذاشت. اما امروز شیوع آن را هم در سوئیس می‌بینیم، هم در مناطق بیابانی. من 40سال روی حیوانات و ویروس‌ها …
اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از شش میلیون عبور کرد
۲ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / روسیه / هند / شیلی / مکزیک / ایران / ویروس کرونا
اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از شش میلیون عبور کرد
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به مرز شش میلیون و صدهزار تن رسیده است.
ببینید: لالیگا با مسی داره میاد!
۲ روز قبل / کاریکاتور / لالیگا / لیونل مسی / ویروس کرونا
ببینید: لالیگا با مسی داره میاد!
رقابت های لالیگای باشگاه های اسپانیا که مثل سایر لیگ های فوتبال در جهان به دلیل گسترش ویروس کرونا به تعویق افتاده بود،حالا قرار است در آینده ای نزدیک یعنی ۲۳ خرداد از سر گرفته شود.
۲ روز قبل
روی خط سینما
 کارگردانی یک فیلم فانتزی با عنوان «مدرسه‌ای برای خیر و شر» بر مبنای رمانی به همین نام برای نتفلیکس به پل فیگ سپرده شد. رمان «مدرسه‌ای برای خیر و شر» ‌سال ۲۰۱۳ به‌عنوان نخستین رمان چینانی منتشر شد و اولین کتاب از یک مجموعه ۶ جلدی بود. از این مجموعه بیش از ۲.۵‌میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته و به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده است. کتاب نهایی این مجموعه با عنوان «یک پادشاه واقعی» نیز همین هفته منتشر می‌شود.  جشنواره فیلم باستان‌شناسی و میراث فرهنگی آمریکا که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا به شکل مجازی برگزار ‌شد، برندگان خود را اعلام کرد. فیلم‌های مستند «حافظ و گوته» به کارگردانی «فرشاد فرشته‌ …
درس‌های کرونا برای رهبران جهان به روایت مسوول اسبق سیاست خارجی اتحادیه اروپا
۲ روز قبل / خاویر سولانا / سیاست خارجی اتحادیه اروپا / شیوع کرونا در جهان
درس‌های کرونا برای رهبران جهان به روایت مسوول اسبق سیاست خارجی اتحادیه اروپا
«بسیاری از این گزاره وحشت دارند که پاندمی ویروس کرونا موجب تقویتِ صرفِ ملی گرایی شود. با این حال، دانشمندان جهان راه بهتری را پیش روی ما برای آینده قرار می دهند. آن ها فقط یافته های پژوهشی خود را در دسترس هر فرد قرار نمی دهند بلکه همچنین الگویی از همکاری های مشارکتی را ترویج می کنند که آن ها را قادر می سازد تا بروندادها و نتایج بهتر و بیشتری را تولید کنند.»  
وقتی کرونا به قلب می‌زند!
۲ روز قبل
وقتی کرونا به قلب می‌زند!
زمانی که ویروس وارد قلب می شود، آسیب مستقیم ویروس به سلول و واکنش بیش از حد سلول های ایمنی بدن به اختلال در عملکرد سلولی و مرگ سلولی منجر می شود.پژوهش ها درباره نحوه حمله کروناویروس جدید به بدن انسان همچنان ادامه دارد. پژوهشگران طی هر مطالعه و آزمایش به اطلاعات جدیدی دست می یابند و همه امیدوارند این کابوس ترسناک که کل جهان را فرا گرفته است هرچه سریع‌تر به پایان برسد.
چگونه محیط اداری خود را در برابر ویروس کرونا محفوظ نگه داریم
۲ روز قبل
چگونه محیط اداری خود را در برابر ویروس کرونا محفوظ نگه داریم
چند ماهیست که دغدغه اصلی این روزهای تمام افراد ویروس کرونا می باشد و این ویروس جدید موجب شده تا تمام کسب و کارهای جهان با افت درآمد رو به رو شوند. در این شرایط بحرانی اکثر کارفرماها اقدام به ادامه فعالیت به صورت دورکاری کردند.
جانسون و اردوغان تحولات بین‌المللی را بررسی کردند
۲ روز قبل / رجب طیب اردوغان / ویروس کرونا / سازمان جهانی بهداشت / بوریس جانسون / انگلستان / ترکیه / هراس جهانی از ویروس کرونا
جانسون و اردوغان تحولات بین‌المللی را بررسی کردند
لندن –ایرنا– نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری ترکیه در تماس تلفنی، درباره تحولات بین‌المللی از جمله تقویت همکاری‌ها برای مقابله با ویروس کرونا (کووید-۱۹) که تاکنون بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار مرگ و میر در جهان برجای گذاشته، گفت‌وگو کردند.
۲ روز قبل
نگاهی به اقدامات بانک سینا در بخش مسئولیت های اجتماعی
بانک سینا در راستای ایفای رسالت و مسئولیت های اجتماعی با توجه به شرایط خاص ناشی از بحران ویروس کرونا برای یاری رسانی به شبکه بهداشت کشور اقدامات اساسی و مهمی را در چندین مرحله و در زمینه های مختلف انجام داده که نتایج مناسبی نیز به همراه داشته است.کمک 50 میلیارد ریالی به 7 استان درگیر ویروس کرونااز جمله مهمترین اقدامات این بانک که در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا انجام شد؛ اختصاص 50 میلیارد کمک نقدی به کمیته امداد حضرت امام(ره) بود.در این راستا بانک سینا با توجه به وضعیت پاندمی روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران به ویژه برخی استانهای بحرانی کشور، با اقدامی جهادی به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، جهت تهیه اقلام مورد نیاز بهداشتی و معیشتی اقشار کم درآمد، مبلغ 50 میلیارد ریال …
آمار جهانی مبتلایان ویروس کرونا
۲ روز قبل / ویروس کرونا / کرونا
آمار جهانی مبتلایان ویروس کرونا
روند افزایش آمار مبتلایان به ب ویروس کرونا که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
آخرین آمار از کرونا در جهان و ایران
۲ روز قبل / ویروس کرونا / شیوع کرونا / ستاد مقابله با کرونا
آخرین آمار از کرونا در جهان و ایران
بر اساس آخرین آمار جهانی تا این لحظه ۶ میلیون و ۳۱ هزار و ۲۳ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۶۶,۸۱۲ نفر جان خود را از دست داده و ۲,۶۵۹,۲۷۰ نفر بهبود یا فته اند.
سازمان ملل هشدار داد؛ «گرسنگی تاریخی» در جهان در دوران پساکرونا
۲ روز قبل / آنتونیو گوترش / سازمان ملل / کرونا
سازمان ملل هشدار داد؛ «گرسنگی تاریخی» در جهان در دوران پساکرونا
«چنانچه اکنون وارد عمل نشویم، همه‌گیری ویروس کرونا باعث ویرانی و رنج غیرقابل تصوری در سراسر جهان خواهد شد.»
تعداد بیماران کرونایی در هند به بیش از 173 هزار نفر رسید
۲ روز قبل / اخبار"هند" / ویروس کرونا
تعداد بیماران کرونایی در هند به بیش از 173 هزار نفر رسید
با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در هند اینک دهلی نو با پشت سر گذاشتن ترکیه به نهمین کشور پر خطر جهان تبدیل شد.
تعطیلات کرونایی؛ زنگ خطر شیوع ویروس در مازندران
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / کروناویروس / محدودیت‌های کرونایی / منطقه مازندران / شیوع ویروس کرونا / تعطیلات
تعطیلات کرونایی؛ زنگ خطر شیوع ویروس در مازندران
چند ماهی از شیوع ویروس کووید ۱۹ یا همان کرونا می‌گذرد که سایه سنگین خود را بر سر مردم کشور ما و سایر کشورهای جهان انداخته و زندگی را بر بسیاری از مردم تلخ و ناگوار کرده است.
اثر کرونا بر بازارهای جهانی غذا
۲ روز قبل
اثر کرونا بر بازارهای جهانی غذا
آیا «کووید-19» می‌تواند منجر به یک بحران غذایی جهانی شود؟ با گسترش ویروس در نقاط مختلف دنیا، نگرانی‌هایی در رابطه با تحت فشار قرار گرفتن امنیت غذایی جهانی به وجود آمده است. در حال حاضر تولیدات موادغذایی جهان در سطح مناسبی قرار دارد، اما با وخامت حال نیروی‌کار، اخلال در زنجیره عرضه و اقدامات برای مقابله با شیوع کرونا، امنیت غذایی جهان ممکن است با چالش روزافزون مواجه شود. این در حالی است که تلاش دولت‌ها برای پاسخ به تقاضای داخلی از طریق اعمال محدودیت‌های صادراتی می‌تواند تنها شرایط را وخیم‌تر کند.
۲ روز قبل
کووید 19 جهان را تکان می‌دهد
کتاب «عالمگیر» با عنوان فرعی «کووید ۱۹ جهان را تکان می‌دهد» نوشته اسلاوی ژیژک با ترجمه هوشمند دهقان در انتشارات صدای معاصر منتشر شد. در معرفی این کتاب آمده است: کتاب «عالمگیر» در حقیقت درک و دریافت اسلاوی ژیژک فیلسوف معروف اروپا از بحران کروناست و اهمیت و امتیاز اساسی آن در این است که برخلاف پاره‌ای از آثار او، به زبانی ساده و روان نوشته شده است. ژیژک فصل اول «عالمگیر» را با نقل قولی از انجیل شروع می‌کند؛ آن‌جا که عیسی مسیح پس از رستاخیزش به مریم مجدلیه می‌گوید: مرا لمس مکن (انجیل یوحنا، باب ۲۰، آیه ۱۷).  مسیح پس از رستاخیزش به پیروان خود می‌گوید: مرا لمس کنید، در عوض، دیگران را با محبت نوازش کنید و با آنان به …
۲ روز قبل
بیژن عبدالکریمی: جهان ما جای امنی برای زندگی نیست
نشست «بحران کرونا و آینده جامعه ایران» با سخنرانی بیژن عبدالکریمی، دانشیار فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی و حسین صفرزاده، دکترای منابع انسانی به صورت مجازی برگزار شد. در این جلسه عبدالکریمی راجع به واکنش جامعه روشنفکری ایران نسبت به بحران کرونا سخنرانی کرد که گزارشی از آن از نظر می‌گذرد.  ما با یک حادثه تازه روبه‌رو هستیم و اینکه نتایج و پیامد‌های آن جامعه ما و جامعه جهانی را به کدام سمت و سو دارد می‌برد، قضاوتش دشوار است. درباره کرونا در همین ایام ادبیاتی شکل گرفت. می‌دانید که من دانش‌آموخته فلسفه هستم و بحث‌هایی که دنبال می‌کنم معمولا با حیات اجتماعی خیلی نسبت دارد و من از رهیافت خودم و از زاویه کلی‌تر به مساله نگاه می‌کنم. اگر …
۲ روز قبل
همه علیه سینمادارها
با ضربه‌ مهلکی که کووید ۱۹ بر پیکر صنعت فیلم وارد کرد، این صنعت دست‌کم باید یکی دو سالی صورتش را با سیلی سرخ نگه دارد. جهان‌گیری ویروس کرونا؛ تعطیلی سالن‌های سینما، لغو یا به تعویق افتادن جشنواره‌ها و موکول شدن تاریخ اکران فیلم‌ها را به زمانی نامعلوم در آینده رقم زده است. با تعطیلی سینماها گیشه جهانی میلیاردها دلار متضرر شد و سهام سینماداران شدیدا افت کرد. تاریخ بسیاری از بلاک‌باسترها یا فیلم‌های سودآور کمپانی‌های سراسر جهان که قرار بود بین اسفند تا آبان روی پرده بروند به تعویق افتاد و تولید فیلم‌ها تا مدت نامعلومی متوقف اعلام شده است. هرچند در بحبوحه کرونا نتفلیکس همچنان می‌تازد و بیش از ۱۵ میلیون مشترک جدید به این غول رسانه جاری ملحق شده‌اند. …
۲ روز قبل
در حال بررسی استفاده گسترده از پلاسما درمانی هستیم
مینو محرز، عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا گفت: پلاسما درمانی در بیماران شدید پاسخگو بوده است، اما درمان گران و کار سختی محسوب می‌شود. محرز در واکنش به خبر تولید واکسن قطعی کرونا توسط چین به خبرگزاری کار ایران گفت: این واکسن باید توسط نهادهای بین‌المللی آزمایش و تایید شود. اینکه چین مدعی تولید واکسن قطعی شده است به تنهایی کافی نیست. حداقل لازم است کشورهای دیگری این واکسن را آزمایش کنند. در مجموع این واکسن هنوز تایید جهانی نشده است.  او همچنین در توصیف عملکرد واکسن گفت: اینکه واکسن بر ۱۰۸ نفر آزمایش شود و عوارض منفی نداشته باشد، کفایت نمی‌کند. در وهله نخست تاثیربخشی واکسن مهم است. تشریح مکانیسم اثر واکسن و تولید آن پیچیدگی خاص خود را دارد. علاوه بر آن باید ببینیم که اثر این واکسیناسیون …
کرونا در سوئد از سایر کشورها پیشی گرفت
۲ روز قبل
کرونا در سوئد از سایر کشورها پیشی گرفت
آمار شمار قربانیان ناشی از ویروس کرونا در سوئد از سایر کشورهای جهان فراتر رفت.
۲ روز قبل
فعالان بخش خصوصی در قزوین ۱۴ میلیارد ریال به نیازمندان اهدا کردند
رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: فعالان بخش خصوصی در قزوین ۱۴ میلیارد ریال کمک نقدی و ۲ هزار بسته معیشتی برای کمک به آسیب دیدگان کرونا اهدا کردند.مراسم تجلیل از فعالان رسانه در موضوع کرونا با حضور عیسی قبادی معاون اقتصادی. استانداری، سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی، جانشین سپاه استان، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین، مریم بیدخام مدیر کل امور اجتماعی استانداری، مرتضی علیخانی مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری، کشاورز معاون شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین و جمعی از خبرنگاران در استانداری قزوین برگزار شد.مهدی بخشنده در این جلسه اظهار داشت: ملت ایران در مقابله با ویروس کرونا بخوبی درخشید و با این همه فشاری که به کشور وارد شد با حفظ انسجام و وحدت توانست با مدیریت منطقی و مشارکت عمومی به دستاوردهای …
۲ روز قبل
چطور با طبیعت مهربان‌تر باشیم؟
اگرچه ویروس کرونا زندگی بسیاری از افراد در سراسر جهان را دگرگون و حال انسان‌ها را بد کرد، اما توانست جانی دوباره به طبیعت بدهد. چند ماهی است که زمین به‌راحتی نفس می‌کشد و خبری از آلودگی هوا، صدا و محیط‌زیست نیست. محققان 2تئوری درباره حال طبیعت بعد از کرونا دارند. برخی می‌گویند که احتمال دارد انسان‌ها به زندگی در خانه و دورکاری تمایل پیدا کنند و این سبک زندگی را برگزینند و بعضی دیگر نیز معتقدند که انسان در دوران پساکرونا به جبران روزهای در خانه مانده، رفتاری را پیش می‌گیرد که آسیب به‌مراتب سخت‌تری …
4 سبک کشورها در «ایست» به توریست
۲ روز قبل
4 سبک کشورها در «ایست» به توریست
همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان منجر به ایجاد محدودیت سفر در تمامی کشورهای جهان شد، به‌طوری‌که 72 درصد از کشورها، مرزهای ملی خود را به‌طور کامل روی جهانگردان بین‌المللی بسته‌اند. با ایجاد وضعیت اضطراری در سراسر جهان، دولت‌ها به‌منظور کنترل و مهار ویروس کرونا، سازوکارهای گسترده‌ای برای ورود و خروج مسافران درنظر گرفته‌اند که منجر به محدودیت فعالیت سیستم‌های حمل‌ونقل و ایجاد چارچوب‌هایی برای لغو و محدودیت تجمعات افراد و سفرهای غیرضروری شده است.
کرونا در جهان عرب|سیر صعودی روند ابتلا در مصر/ ثبت 157 مورد جدید در سودان
۳ روز قبل / کشور سودان / مصر / ویروس کرونا
کرونا در جهان عرب|سیر صعودی روند ابتلا در مصر/ ثبت 157 مورد جدید در سودان
وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که تاکنون 22082 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد 879 نفر جان خود را از دست داده‌اند.
۳ روز قبل
110 میلیون شغل حوزه گردشگری در خطر نابودی
دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: «بحران در بخش گردشگری که از همه‌گیری ویروس کرونا آسیب شدیدی دیده است، می‌تواند ۱۱۰میلیون شغل در سراسر جهان را در خطر نابودی قرار دهد.» به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، سازمان جهانی گردشگری پیش‌بینی کرده گردشگری جهان 70درصد در سال‌جاری میلادی کوچک شود. این بزرگ‌ترین سقوط گردشگری از دهه 1950 است. زوراب پلولیکا شویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، به روزنامه آلمانی هندلزبلاگ گفت: «بحران در بخش گردشگری که از همه‌گیری ویروس کرونا آسیب شدیدی دیده است، می‌تواند 110میلیون شغل در سراسر جهان را در خطر نابودی قرار دهد.» او اضافه کرد: «درحالی که سفرهای بین‌المللی کاهش قابل …
بازسازی شاهکارهای هنری در قرنطینه توسط یک پیرزن
۳ روز قبل
بازسازی شاهکارهای هنری در قرنطینه توسط یک پیرزن
این روزها بدلیل شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان بسیاری از کشورها قرنطینه شدند. از زمانیکه در عصر کرونا مردم پویش در خانه بمانیم را پیش گرفتند هنرهای قرن بیست و یکم رنگ متفاوتی بخود گرفتند. برخی از افراد تصاویر فیلمها را بازسازی کردند و برخی دیگر به بازآفرینی شاهکارهای هنری دست زدند. در تصاویر روز بازسازی شاهکارهای هنری در قرنطینه پیرزن را ببینید.
عادی‌سازی روابط با تل‌آویو این بار زیر چتر کرونا !
۳ روز قبل / سودان / رژیم صهیونیستی اسرائیل / فلسطین
عادی‌سازی روابط با تل‌آویو این بار زیر چتر کرونا !
فارس نوشت: در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و سرگرم شدن جهان به مقابله با این ویروس، اخبار مربوط به عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با رژیم اشغالگر و دیدارهای محرمانه دو طرف بسیار زیاد شده است.
هشدار دوباره سازمان بهداشت جهانی: هنوز نگران افزایش ابتلا به کرونا در جهان هستیم
۳ روز قبل
هشدار دوباره سازمان بهداشت جهانی: هنوز نگران افزایش ابتلا به کرونا در جهان هستیم
یک مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی گفت: هنوز ویروس در سراسر جهان وجود دارد که این باعث نگرانی می شوند و این سازمان هنوز نگران افزایش موارد ابتلا به کرونا در سراسر جهان است چزا که هنوز موارد بسیار زیادی در روسیه ، آفریقا ، قاره آمریکا و برخی از کشورهای آسیای جنوبی و چند کشور اروپایی گزارش می شود و ما نگران این مناطق هستیم.
توصیه‌های اشتباه پژوهشگران جهان درباره کرونا | از ماسک تا ضد عفونی کردن
۳ روز قبل
توصیه‌های اشتباه پژوهشگران جهان درباره کرونا | از ماسک تا ضد عفونی کردن
پژوهشگران اطلاعات اندکی در مورد ویروس کرونا و شیوه‌های انتقال و تکثیر آن در بدن انسان دارند. راهکارها و توصیه‌های آنها برای مقابله با این ویروس گاه تنها مدت کوتاهی معتبر است و تحقیق بیشتر، عکس آنها را ثابت می‌کند.
گوترش: «عدن» بالاترین نرخ مرگ‌ومیر کرونا را در جهان دارد
۳ روز قبل / سازمان ملل / خلیج عدن / اخبار "یمن"
گوترش: «عدن» بالاترین نرخ مرگ‌ومیر کرونا را در جهان دارد
دبیرکل سازمان ملل اوضاع بهداشتی عدن مرکز جنوب یمن را «فاجعه بار» خواند و گفت که 17 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در عدن جان خود را از دست می‌دهند.
(تصاویر) زندگی با دیوار پلاستیکی
۴ روز قبل / ویروس کرونا / پلاستیک / کروناویروس / فاصله گذاری اجتماعی
(تصاویر) زندگی با دیوار پلاستیکی
در حالی که مقامات کشورهای درگیری ویروس کرونا محدودیت های اعمال شده را با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی آغاز کرده اند انواع پوشش و پرده های پلاستیکی برای تعامل مردم در مکان های عمومی نصب شده است تا به نوعی از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند. این محافظ ها چشم انداز جدیدی ایجاد کرده اند. شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در کشور‌های مختلف جهان همچنان در حال افزایش است. تاکنون بیش از سیصد و پنجاه هزار نفر جان خود را از دست داده اند. بیش از پنج میلیون و ۷۹۰ هزار نفر هم به کرونا مبتلا شده اند که براساس آمار جهانی این تعداد همچنان روند صعودی دارد.
اظهارات صریح درباره عاقبت ما با کرونا | به زمان قبل از کرونا برنمی‌گردیم | کرونا ویروس کم‌خطر می‌شود؟
۴ روز قبل
اظهارات صریح درباره عاقبت ما با کرونا | به زمان قبل از کرونا برنمی‌گردیم | کرونا ویروس کم‌خطر می‌شود؟
عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: زمان ماندگاری ویروس کووید۱۹ در جهان مشخص نیست و به همین دلیل مردم باید خود را با این ویروس وفق دهند. چون ما دیگر به زمان قبل از کرونا برنمی‌گردیم و باید نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم.
(تصاویر) رهبران جهان با ماسک
۴ روز قبل / رهبران جهان / ماسک / ویروس کرونا / کروناویروس / قرنطینه / ترامپ / بولسونارو
(تصاویر) رهبران جهان با ماسک
پوشیدن ماسک در بحبوحه شیوع ویروس کرونا به مسأله ای بحث برانگیز بین سیاستمداران جهان تبدیل شده است.
کرونا ماندگار است، خود را با آن وفق دهید
۴ روز قبل / ویروس کرونا / سلامت / ستاد ملی مقابله با کرونا / داروی کرونا
کرونا ماندگار است، خود را با آن وفق دهید
ایرنا نوشت: عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: زمان ماندگاری ویروس کووید ۱۹ در جهان مشخص نیست و به همین دلیل مردم باید خود را با این ویروس وفق دهند، زیرا به زمان قبل از کرونا بر نمی‌گردیم و باید نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم.
متخصص ژنتیک مولکولی: به زمان قبل از کرونا بر نمی‌گردیم
۴ روز قبل / کرونا / ویروس کرونا / سلامت / ستاد ملی مقابله با کرونا / فاصله گذاری اجتماعی / واکسن کرونا / فاصله گذاری هوشمند / زندگی پس از کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
متخصص ژنتیک مولکولی: به زمان قبل از کرونا بر نمی‌گردیم
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: زمان ماندگاری ویروس کووید ۱۹ در جهان مشخص نیست و به همین دلیل مردم باید خود را با این ویروس وفق دهند، زیرا به زمان قبل از کرونا بر نمی‌گردیم و باید نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم.
رشد ویروس داعش زیر چتر آمریکا و کرونا
۴ روز قبل / کرونا / گروه تروریستی داعش / سوریه / اسرائیل / ایالات متحده آمریکا / عراق / الحشد الشعبی / قاسم سلیمانی / توطئه آمریکا برای عراق در بحبوحه بحران کرونا
رشد ویروس داعش زیر چتر آمریکا و کرونا
تهران-ایرنا- ویروس کرونا در شرایطی که کشورهای درگیر با داعش با اختصاص بودجه های فوق العاده، فاصله گذاری اجتماعی و به تبع آن، کاهش بازرسی ها و حتی اختصاص بخشی از استعداد نیروهای نظامی به مبارزه با این پاندمی جهان شمول مشغول شده اند، فرصتی بی نظیر به این تشکیلات تروریستی برای احیا و سازماندهی مجدد خود داده است اما این تمام ماجرای شیوع و شروع دوباره داعش نیست.
گونه‌های حیات وحش در معرض انقراض کشورمان کدامند؟
۴ روز قبل / حیات وحش / در معرض خطر انقراض / یوزپلنگ آسیایی / فک خزری / گوزن زرد ایرانی
گونه‌های حیات وحش در معرض انقراض کشورمان کدامند؟
در پی شیوع ویروس کرونا در جهان علی رغم بهبود موقتی شرایط زندگی حیوانات طی چند ماه اخیر همچنان گونه‌هایی از حیات وحش کشور در معرض تهدید انقراض قرار دارند.
۴ روز قبل
۱۲ درصد بستری‌های بیمارستانی «کرونا» فوت می‌کنند
گروه اجتماعی| این خبر، تلخ است اما واقعیت، معمولا شیرین و خوشایند نیست. مسعود مردانی؛ عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با «کرونا» دیروز به خبرگزاری ایرنا گفت که «۱۲ درصد از موارد بستری بیمارستانی کووید 19 فوت می‌کنند.» مردانی با این تاکید که 80 الی 85 درصد مبتلایان کووید 19 که علایم خفیف ابتلا داشته اگر با قرنطینه و مراقبت خانگی، دوره بیماری را سپری کنند بهبودی کامل خواهند داشت، در توضیح جزییات مرگ مبتلایان کووید 19 گفت: «از بین ۱۵ درصد مبتلایان کووید 19 که به بیمارستان می‌آیند، 5 درصد باید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شوند که 50 درصد از این بستری‌ها، به فوت منجر می‌شود.»  …
۴ روز قبل
عالمگیر
کتاب «عالمگیر» اسلاوی ژیژک با ترجمه هوشمند دهقان از سوی انتشارات صدای معاصر منتشر شد. او در این کتاب از ویروس جدیدی پرده‌برداری می‌کند؛ ویروس پوتوغان. در دوران کرونا محبت‌آمیزترین کار ما، دور ماندن از شخص مورد علاقه‌مان است. سرانجام زمانی که فیلسوفان و روشنفکران هشدار می‌دهند که در آستانه سقوط به ورطه بربریت جهانی هستیم ژیژک با شور و شوق همیشگی‌اش به استفاده از تمثیل‌های موجود در فرهنگ عامه، صفحات این کتاب را با گفتارهایی از کوئنتین تارانتینو، هربرت جورج ولز، هگل و مارکس می‌آراید و تصویری موجز و جذاب از بحرانی را به دست می‌دهد که همچنان در حال پیشروی است و همه ما را فرا می‌گیرد. اسلاوی ژیژک در این کتاب می‌کوشد با نگاه همیشه نقادانه‌اش …
۴ روز قبل
برندگان میلیاردی ویروس کرونا
در حالی که شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب‌وکارها را تا آستانه ورشکستگی کشانده و میلیون‌ها بیکار بر جای گذاشته است، بررسی‌های مجله فوربس نشان می‌دهد نه فقط در لیست ۲۵ نفره ثروتمندان جهان تغییری حاصل…
۴ روز قبل
تعویق جام ملت‌های آفریقا به دلیل کرونا
احتمال دارد جام ملت‌های آفریقا به دلیل کرونا به تعویق بیفتد. به گزارش ایسنا به نقل از ساکرنت، بعد از شیوع ویروس کرونا خیلی از رویدادهای ورزشی جهان متوقف شد.بر اساس RMC، جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا یک سال به تعویق می‌افتد. به گفته این منبع، در هفته‌های آینده کنفدراسیون فوتبال آفریقا باید تعویق این مسابقات را اعلام کند. این رقابت ابتدا قرار بود در ژانویه بعدی در کامرون برگزار شود. اکنون رقابت‌ها در ژانویه ۲۰۲۲ برگزار می‌شوند.بر اساس آخرین داده‫های جهان، تقریباً ۵.۷ میلیون مورد COVID-۱۹ ثبت شده است. بیش از ۳۵۰ هزار نفر جانشان را از دست داده‌اند و حدود ۲.۵ میلیون نفر بهبود یافته اند. در آفریقا بیش از ۱۲۰ هزار نفر آلوده هستند. ۳۶۰۰ مرگ ثبت شده است و ۵۰ هزار نفر بهبود یافته‌اند.
۴ روز قبل
برخاستن ققنوس سینما از آتش کرونا
گروه فرهنگ و هنر – چند ماه است که اوضاع فروش فیلم‌های سینمایی کساد است. ویروس کرونا همه چیز را دگرگون کرده، از اقتصاد گرفته تا فرهنگ. دیگر امکان کنار یکدیگر قرار گرفتن چندان میسر نیست مگر با رعایت ضوابطی خاص. در این شرایط عملا سینما رفتن غیرممکن است و این اتفاق باعث شده تا هیچ فیلمی بر پرده نقره‌ای سالن‌های سینما دیده نشود. اما در این میان راهکارهایی برای کاهش اندکی از لطمات اقتصادی وارد شده بر صنعت سینما وجود داشت، راه‌هایی مثل سینما ماشین و اکران آنلاین فیلم‌های سینمایی.دیگر وارد ماه چهارم تعطیلی سینما به علت شیوع ویروس کرونا در کشور شده‌ایم، ویروسی که زندگی همه ما را متحول کرده و فعالیت‌های عادی و روزمره را برایمان تبدیل به آرزو کرده است. فیلم دیدن در سالن سینما هم یکی از همین کارها بوده است. …
ویروس کرونا و ثبات مالی
۴ روز قبل
ویروس کرونا و ثبات مالی
شیوع ویروس COVID-19 باعث کاهش فعالیت‌های اقتصادی در سراسر جهان شده و ممکن است خطرات جدیدی را برای ثبات مالی در پی داشته باشد. صاحب‌نظران به فوریت اتخاذ راهبردهای هدفمند برای کاهش شیوع این بیماری مسری در سطح اروپا اشاره دارند و پیشنهاد می‌کنند اقداماتی به طور هماهنگ در موسسات پولی به منظور تامین نقدینگی برای شرکت‌های آسیب‌دیده در بخش خصوصی انجام شود. در غیر این صورت، قطع جریان نقدینگی (سرمایه در گردش) منبعث از شیوع ویروس، می‌تواند به یک بحران جدید و حاد بانکی منجر شود. تاثیراقدامات سیاست پولی برای کاهش کسری نقدینگی پول در سطح بنگاه‌های انفرادی(جداگانه) بعید به‌نظر می‌رسد. اقدامات هماهنگ در سطح اروپا برای جلوگیری از زائل شدن اعتماد به بازار در برابر تاب‌آوری بانک‌ها، به‌ویژه در کشورهایی که …
۴ روز قبل / شیوع کرونا در جهان / کرونا
شمار مبتلایان به ۵ میلیون ‌و ۷۴۰هزار نزدیک شد
به گزارش خبرآنلاین،  شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به مرز 5.740.000 نزدیک شده است و نزدیک به 2.468.000 تن نیز تا کنون بهبود یافته اند. نزدیک به 355.000 هزار تن نیز جان باخته اند.
دوره کرونا: خرید املاک گران قیمت در سراسر جهان توسط چینی ها
۵ روز قبل
دوره کرونا: خرید املاک گران قیمت در سراسر جهان توسط چینی ها
خریداران ثروتمند چینی پس از تثبیت اوضاع در رابطه با شیوع ویروس کرونا ، به بازار جهانی املاک و مستغلات بازگشتند.
پیش‌بینی می‌شود اقتصاد جهان در سال جاری میلادی 3.2 درصد کوچک شود
۵ روز قبل
پیش‌بینی می‌شود اقتصاد جهان در سال جاری میلادی 3.2 درصد کوچک شود
با گسترش همه گیری ویروس کرونا از آسیا به آمریکا، دورنمای اقتصاد جهان در کشورهای توسعه یافته در سال جاری میلادی طی ماه های گذشته تیره تر شده است.
هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره ادامه موج اول کرونا
۵ روز قبل / قرنطینه شهروندان / موج اول کرونا
هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره ادامه موج اول کرونا
شفقنا- جهان هنوز از موج اول شیوع ویروس مرگبار کرونا عبور نکرده است. به گزارش جماران به نقل از یورونیوز، دکتر «مایک رایان» مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت، سه شنبه اعلام کرد که جهان هم چنان در « میانه...
زالی: علائم کرونا از تنفسی به گوارشی تغییر کرده است | احتمال تکرار سناریوی خوزستان در دیگر مناطق کشور
۵ روز قبل
زالی: علائم کرونا از تنفسی به گوارشی تغییر کرده است | احتمال تکرار سناریوی خوزستان در دیگر مناطق کشور
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با هشدار درباره تکرار سناریوی کرونا در خوزستان در سایر شهرها، در خصوص سناریوهای احتمالی رهایی جهان از ویروس کرونا و علائم جدید آن توضیح داد.
آثار هنری کودکان با موضوع کرونا در نمایشگاهی مجازی در چین
۵ روز قبل / ویروس کرونا / دانشگاه بوفالو / حوزه هنری / نقاشی
آثار هنری کودکان با موضوع کرونا در نمایشگاهی مجازی در چین
تهران-ایرنا- آثار هنری ۶۰ کودک از هفت کشور جهان با موضوع برداشت شخصی از همه‌گیری ویروس کرونا در یک نمایشگاه آنلاین به نمایش گذاشته شد.
۵ روز قبل
ارزش بازار جهانی IT در سال 2020 پس از شیوع کرونا
به گزارش zdnet، مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی‌های اولیه خود برای ارزش مالی بازار جهانی فناوری اطلاعات را تغییر داد و به‌دنبال انتشار ویروس کرونا اعلام کرد ارزش مالی این بازار طی سال‌جاری میلادی از پیش‌بینی‌های قبلی کمتر خواهد بود. این مرکز تحقیقاتی ژانویه امسال پیش‌بینی کرده بود بازار جهانی فناوری اطلاعات شامل دستگاه‌ها، تجهیزات مراکز داده، راهکارهای رایانش ابری و نرم‌افزارهای سازمانی از 8/ 3تریلیون دلار در سال 2019 میلادی به 9/ 3 تریلیون دلار در سال 2020 می‌رسد. با وجود این در پیش‌بینی‌های قبلی وضعیت جهان در شرایط شیوع ویروس کرونا لحاظ نشده بود. درحال‌حاضر بیش از 2/ 4 میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند.به گفته مرکز تحقیقاتی گارتنر، بازار جهانی فناوری شامل بخش فروش دستگاه‌ها …
۵ روز قبل
تجربه ناموفق کنسرت آنلاین همایون شجریان چه تاثیری بر استقبال از این روند خواهد داشت؟
عواقب سوداگری با لذت کنسرت آنلاینفاطمه امین‌الرعایااز زمانی که ویروس کرونا مردم سراسر جهان را مجبور به خانه‌نشینی و قرنطینگی کرد، بسیاری از اهالی موسیقی تلاش کردند تا با برگزاری کنسرت آنلاین، گذر از این روزهای سخت را ساده‌تر کنند. از بوچلی در سطح جهانی گرفته تا نوازندگان و خوانندگان مطرح در ایران. تمامی این کنسرت‌ها هم رایگان برگزار ‌شدند. هفته گذشته خبر برگزاری کنسرت آنلاین همایون شجریان منتشر شد، اما این کنسرت آنلاین با بلیت‌فروشی همراه بود. این کنسرت شامگاه 4 خرداد برگزار شد اما با نارضایتی بسیاری از مخاطبان همراه بود، چرا که زیرساخت‫‌های مورد نیاز برای این حجم از بازدیدکننده فراهم نبود و بسیاری با وجود تهیه بلیت نتوانستند این کنسرت را تماشا کنند. حال با مقایسه این کنسرت با دیگر کنسرت‌های …
۵ روز قبل
آیا از بازگشایی سینماها در دنیا استقبال نخواهد شد؟
نتایج نظرسنجی‌های جدید در غرب نشان می‌دهد تنها درصد پایینی از افراد با وجود خطر گسترش و انتقال ویروس کرونا، سالن‌های سینما را برای تماشای فیلم انتخاب خواهند کرد.به گزارش ایرنا، شیوع کرونا دنیای فیلم و فیلمسازی را نیز چون دیگر صنایع با بحران و بلاتکلیفی روبه‌رو کرد. تصویربرداری‌ها متوقف شد، جشنواره‌های فیلم لغو شده یا به تعویق افتادند و سالن‌های سینما و تئاتر در بیشتر کشورهای جهان تعطیل شدند. تعطیلی سینماها میلیاردها دلار به گیشه جهانی خسارت زد. در پی همه‌گیری کرونا در چین، در ماه ژانویه (دی ۱۳۹۸) ۷۰ هزار سالن سینمای این کشور تعطیل شدند و درآمد گیشه سینمای آن در دو ماه اول سال جاری میلادی به تنها ۳.۹ میلیون دلار محدود شد، درآمدی که در بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹، به ۲.۱۴۸ میلیارد دلار رسید. در …
صنعت رسانه جهان کوچک می‌شود
۵ روز قبل
صنعت رسانه جهان کوچک می‌شود
حسین صرافی_خبرنگار پس از گسترش ویروس کرونا در بیش از 209کشور، بازار کار جهان آسیب دید. 81درصد از نیروی کار ٣.٣ میلیارد نفری جهان با تعطیلی کامل یا موقت محل کارشان مواجه شده‌اند و میلیون‌ها نفر به‌زودی بیکار خواهند شد. گای رایدر، مدیر سازمان بین‌المللی کار وابسته به سازمان ملل متحد، معتقد است تأثیر شیوع این ویروس بر اقتصاد و نیروی کار در اقتصادهای در حال توسعه و توسعه یافته بسیار شدید خواهد بود. به بیان دیگر 6.7درصد ساعات کاری از بین خواهد رفت و 195میلیون نفر بیکار خواهند شد. درحالی‌که جهان سرگرم …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
کرونا خط فقر را جابه‌جا می‌کند
[شهروند] از زمانی که ویروس کرونا در ووهان چین خود را نشان داد و مردم و دولت این کشور را درگیر کرد، هر روز ابعاد مختلفی از این همه‌گیری جهانی خود را نشان می‌دهد. زندگی بسیاری از مردم در نقاط مختلف جهان متأثر از این بیماری دگرگون شد و حتی در نقاطی که این بیماری تبدیل به بحران نشد، تأثیراتش بر ابعاد اجتماعی و اقتصادی نمایان شد. شاید بتوان گفت امروز تأثیرات اجتماعی و اقتصادی این بیماری بیش از چالش‌های درمان آن اهمیت پیدا کرده ‌است. این بیماری بیش از آنچه در ابتدا تصور می‌شد طبقاتی رفتار کرد و زندگی گروه‌های آسیب‌پذیر را در معرض خطر قرار داد. اکنون پژوهش‌های جهانی می‌گوید ممکن است بیش از نیمی از مردم جهان به دلیل تأثیرات این بیماری فقیر شوند. فقر و کرونا …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
محرک‌های مالی و سیاست‌گذاری پولی
ویروس کرونا، اقتصاد جهان را در رکودی بی‌سابقه فرو برده است. نسخه صندوق بین‌المللی پول برای مقابله با این شرایط «محرک‌های مالی خودکار مبتنی بر قوانین» است و وضع فعلی نظام‌های تأمین اجتماعی و بیمه بیکاری را کارآمد نمی‌داند. «جهان در معرض پاندمی کووید-۱۹ است و قرنطینه بزرگ به دنبال آن، بسیاری از کشورها را وارد رکود عمیقی کرده است؛ رکودی بزرگ‌تر از بحران ۲۰۰۸-۲۰۰۹. در پاسخ به این وضعیت، دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در سراسر جهان اقدامات مالی و پولی اختیاری(یک طرفه و خاص) برای مقابله با عواقب رکود اقتصادی ناشی از گسترش ویروس کرونا انجام داده‌اند. تثبیت‌کننده‌های خودکار موجود(مانند مالیات‌های مبتنی بر درآمد و بیکاری و مزایای …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
کودکان آسیب‌پذیرتر خواهند شد
  [مجتبی پارسا] پاندمی ویروس کرونا تأثیر «فاجعه‌باری» بر روی حقوق کودکان در سراسر جهان خواهد داشت و آنها را نسبت به کارگری اجباری و ازدواج در سنین پایین آسیب‌پذیرتر می‌کند. این را یک گروه حقوق بشری اعلام کرده است. هم‌زمان سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که اگر محدودیت‌های اجتماعی و فاصله‌گذاری‌ها خیلی زود برداشته شود، شاهد «موج سریع دوم» خواهیم بود. گروه حقوق بشری «کیدز رایتز» واقع در هلند اعلام کرده که میلیون‌ها کودک در سراسر جهان به دلیل شیوع کرونا دچار فقر خواهند شد؛ زیرا شیوع کرونا در جهان باعث شده است تا دولت‌ها پول کمتری را برای بهداشت و سلامت و تحصیل نوجوانان و جوانان صرف کنند. مارک دولائرت، موسس و مدیر …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / بازسازی داعش / داعش
ادعای منابع اطلاعاتی غرب: داعش در حال تجدید قوا است
چند مقام اطلاعاتی غربی مدعی شده‌اند گروه تروریستی داعش با سوءاستفاده از فرصت همه‌گیری جهانی ویروس کرونا در حال تجدید قوا برای انجام حملات تروریستی در اقصی نقاط جهان است.
شمار موارد کرونا از پنج و نیم میلیون گذشت| سازمان جهانی بهداشت درباره پیک دوم شیوع هشدار داد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
شمار موارد کرونا از پنج و نیم میلیون گذشت| سازمان جهانی بهداشت درباره پیک دوم شیوع هشدار داد
شمار کل موارد عفونت با ویروس کرونا در جهان از پنج ونیم میلیون مورد گذشت و سازمان جهانی بهداشت درباره اوج‌گیری موارد عفونت کرونا با برداشتن قرنطینه در کشورها هشدار داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •