شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
پابلو پیکاسو
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
تاسیس بزرگ‌ترین موزه پیکاسو منتفی شد
برنامه‌ها برای راه‌اندازی بزرگ‌ترین موزه از مجموعه آثار «پابلو پیکاسو» که قرار بود در جنوب فرانسه تاسیس شود، منتفی شد.به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه هنر چاپ لندن، از مدت‌ها قبل قرار بود یک موزه به پیکاسو و ژاکلین روک همسر دوم وی اختصاص داده شود که ویترینی برای بزرگترین کلکسیون آثار این نقاش اسپانیایی باشد. حال خبرها از لغو این طرح حکایت دارد.این موزه قرار بود سال آینده در یک صومعه سابق واقع در شهر اکس-آن-پرووانس در جنوب فرانسه افتتاح شود. پروژه راه‌اندازی این موزه به همت کاترین هاتین بلی دختر ژاکلین جلو می‌رفت اما با مشکلاتی که بر سر توافق فروش با مقامات محلی به وجود آمد، این طرح لغو شد. این موزه که بنا بود موزه ژاکلین و پابلو پیکاسو نامیده شود، قرار بود میزبان حدود یک هزار نقاشی این هنرمند …
اثری که فریاد مردم جنگ‌زده شد!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / پابلو پیکاسو / جنگ جهانی دوم / گرنیکا / صلح
اثری که فریاد مردم جنگ‌زده شد!
جنگ که مرز نمی‌شناسد. جنگ برای مردم دنیا هر کجا که باشد، غم انگیز…
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
«دورا مار» پیکاسو، نگین حراجی هنری کریستیز از قرن بیستم
یکی از تابلوهای «پابلو پیکاسو» از «دورا مار» عکاس و نقاش فرانسوی، در حراجی هنر قرن بیستم کریستیز در نیویورک به فروش گذاشته می‌شود.به گزارش ایرنا و به نقل از هفته‌نامه آمریکایی بارونز، تابلوی زنی نشسته روی صندلی اثر پابلو پیکاسو از نقاشان و مجسمه‌سازان سرشناس قرن بیستم ششم اکتبر (۱۵ مهر) در حراجی هنر قرن بیستم کریستیز در نیویورک به فروش گذاشته می‌شود. رقم تخمینی فروش این اثر چیزی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار پیش‌بینی شده است.در جریان اشغال پاریس به دست سربازان نازی، پیکاسو چند تابلو از دورا مار زن هنرمندی که به او علاقمند شده بود، کشید. مار در همه این تابلوها، لباس‌های آبی مشابهی به تن دارد. چندین نمونه از این تابلوها در حال حاضر در موزه‌های مختلف جهان از جمله موزه پیکاسو در پاریس، کانست‌میوزیم بازل …
حراج  شاهکار
 استثنایی  پیکاسو
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / جهان / دلار / مجسمه / موزه / نیویورک
حراج شاهکار استثنایی پیکاسو
یکی از تابلوهای «پابلو پیکاسو» از «دورا مار» عکاس و نقاش فرانسوی، در حراجی هنر قرن بیستم کریستیز در نیویورک به فروش گذاشته می‌شود.
۱۸ ماه حبس؛ مجازات حمله به تابلوی گران‌قیمت پیکاسو
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / پیکاسو / لندن / حوزه هنری / نقاشی
۱۸ ماه حبس؛ مجازات حمله به تابلوی گران‌قیمت پیکاسو
تهران- ایرنا- مردی که در بازدید از موزه تیت مدرن لندن به یکی از تابلوهای قیمتی «پابلو پیکاسو» خسارت زده بود، به تحمل ۱۸ ماه حبس محکوم شد.
طراحی مخفی‌شده در زیر یکی از نقاشی‌های پیکاسو + عکس
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
طراحی مخفی‌شده در زیر یکی از نقاشی‌های پیکاسو + عکس
پژوهش‌های یک تیم هنری روی یکی از تابلوهای پابلو پیکاسو، هنرمند اسپانیایی بزرگ قرن بیستم، منجر به کشف یک طراحی ابتدایی دیگر در لایه زیرین این بوم نقاشی شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
کشف یک نقاشی مخفی از پیکاسو
محققان آمریکایی با روش تصویربرداری مادون قرمز نقاشی جدیدی از «پابلو پیکاسو» را در زیر یکی از آثار انتزاعی وی کشف کردند.به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی لایوساینس، تیمی از محققان موسسه هنر شیکاگو که به بررسی نزدیک و درک لایه‌های پیچیده رنگ در تابلوی طبیعت بی‌جان پیکاسو علاقمند بودند، از اشعه ایکس و تصویربرداری مادون قرمز بر روی این تابلو استفاده کرده و به راز مهمی درباره آن پی بردند. استفاده از فناوری‌های روز به محققان نشان داد زیر طرح این تابلوی انتزاعی یک نقاشی مخفی از یک پارچ، لیوان دسته‌دار و شی‌ای مستطیلی شکل وجود دارد که به ظاهر یک روزنامه است. به گفته محققان، این که پیکاسو روی کارهای قبلی خود نقاشی جدید بکشد غیرعاد و جدید نیست اما وی معمولا این کار را مستقیما روی نقاشی قبل …
پابلو، با استعداد، مسلح و پرکار
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / پابلو پیکاسو
پابلو، با استعداد، مسلح و پرکار
چه کسی است که پیکاسو و نقاشی‌های عجیب ‌و غریبش را نشناسد؟ کسی که به همراه ژرژ براک، نقاش و پیکرتراش فرانسوی، سبک «کوبیسم» را پدید آورد.
کرونا گریبان آثار پیکاسو را هم گرفت/ فروش آنلاین آثار
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / نقاشی / هنرمندان / نمایشگاه هنری / گالری / ویروس کرونا
کرونا گریبان آثار پیکاسو را هم گرفت/ فروش آنلاین آثار
ایسنا نوشت: ارزش کلی آثار به ‌فروش رفته پابلو پیکاسو هنرمند مشهور اسپانیایی در جریان یک حراجی آنلاین به حدود ۵ میلیون پوند رسید.
فروش باور نکردنی یک پالت نقاشی «پیکاسو»  
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
فروش باور نکردنی یک پالت نقاشی «پیکاسو»  
یک پالت نقاشی که «پابلو پیکاسو» نقاش مشهور اسپانیایی از آن برای خلق یکی از آثار شناخته‌شده‌اش استفاده کرده بود در یک حراجی فروخته شد.
استقبال از فروش آنلاین آثار «پیکاسو»‌
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / پابلو پیکاسو / نقاشی / حراجی ساتبیز
استقبال از فروش آنلاین آثار «پیکاسو»‌
ارزش کلی آثار به ‌فروش رفته «پابلو پیکاسو»‌ هنرمند مشهور اسپانیایی در جریان یک حراجی آنلاین به حدود ۵ میلیون پوند رسید.
عکس| ایتالیایی خوش‌شانس با ۱۰۰ یورو برنده تابلوی یک میلیون یورویی پیکاسو شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / ایتالیا / پابلو پیکاسو / تابلوی نقاشی
عکس| ایتالیایی خوش‌شانس با ۱۰۰ یورو برنده تابلوی یک میلیون یورویی پیکاسو شد
یک شهروند ایتالیایی روز چهارشنبه در جریان یک قرعه کشی خیریه در پاریس با پرداخت تنها ۱۰۰ یورو برنده یکی از تابلوهای پابلو پیکاسو، نقاش اسپانیایی شد.
درباره پابلو پیکاسو
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / فرانسه / اسپانیا / پیکاسو / لندن / گیتاریست / هنرمندان / پاریس / جنگ جهانی دوم / نقاشی / نقاشی
درباره پابلو پیکاسو
تهران- ایرنا- پابلو پیکاسو به عنوان نقاش، مجسمه‌ساز، طراح صحنه و متخصص چاپ دستی و از بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین هنرمندان سده بیستم به حساب می‌آید که از پایه‌گذاران مکتب کوبیسم بود؛ هنرمندی که در تمام دوران زندگی خود دست از جستجوگری و تجربه برنداشت و خالق اثرهای ماندگاری شد.
تاثیر بومرنگ! / نگاهی به سرقت‌های ناموفق آثار هنری
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / هنرمند / ونسان ون گوگ / رامبراند / پابلو پیکاسو / گوستاو کلیمت / نقاشی / سرقت آثار هنری
تاثیر بومرنگ! / نگاهی به سرقت‌های ناموفق آثار هنری
تابلو نقاشی «ون‌گوگ» و اثری از «گوستاو کلیمت» نمونه‌هایی هستند که در طول تاریخ ربوده و سپس بازگردانده شدند.
ماجرای جالب عکاسی که به خانه پیکاسو وارد شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
ماجرای جالب عکاسی که به خانه پیکاسو وارد شد
دیوید داگلاس دانکن از داستان ورود خود به خانه پابلو پیکاسو می‌گوید. غریبه ای که بلافاصله به دل پیکاسو می نشیند و اجازه عکاسی نامحدود کسب می کند.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / پارسی خبر / سرگرمی / پیکاسو / نقاش / طراح صحنه / پابلو پیکاسو
آیا پیکاسو از زنان سواستفاده می‌کرد؟
الافور الیاسون هنرمند ایسلندی-دانمارکی به نقد پابلو پیکاسو پرداخت و او را فردی سواستفاده‌گر شبیه هاروی واینستین نامید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
۱۸ ماه زندان و ۵۸ میلیون دلار جریمه برای میلیاردر اسپانیایی | قاچاق تابلوی ۱۱۶ ساله پیکاسو
یک میلیاردر هنردوست اسپانیایی که نایب‌رئیس پیشین بانک سانتاندر و بزرگ‌ترین سهامدار بنک‌اینتر است، به اتهام تلاش برای خارج کردن قاچاقی یکی از تابلوهای پابلو پیکاسو به ۱۸ ماه زندان و ۵۸ میلیون دلار جریمه محکوم شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
حبس و غرامت برای قاچاق اثر «پیکاسو»
«‌جیمی بوتین» ـ بانکدار و میلیاردر اسپانیایی ـ به جرم قاچاق یکی از تابلوهای نقاشی «‌پابلو پیکاسو» به ۱۸ ماه حبس و پرداخت ۵۸ میلیون دلار غرامت محکوم شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / دیوید هاکنی / کلود مونه / تابلو نقاشی / حراجی / حراجی کریستیز / حراج ساتبیز / پابلو پیکاسو
گران‌ترین آثار هنری سال ۲۰۱۹ را بشناسید
حراجی‌های بزرگ «‌ساتبیز» و «کریستیز» امسال هم گران‌ترین آثار هنری فروخته شده را در کارنامه خود ثبت کردند. از ۱۰ اثر هنری گرانی که در سال ۲۰۱۹ فروخته شدند،‌ ۹ اثر در نیویورک و توسط «‌ساتبیز» و «کریستیز» به فروش رفتند. آن یک اثر هنری دیگر هم در شعبه لندن حراجی «کریستیز» به فروش رفت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
خرید اثر میلیونی «پیکاسو»‌ با ۱۰۰ یورو
یکی از تابلوهای نقاشی «پابلو پیکاسو» که بیش از یک میلیون دلار ارزش دارد، در یک مراسم قرعه‌کشی ارائه می‌شود تا سود حاصل از آن، صرف خیریه شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / آلبرتو جاکومتی / پابلو پیکاسو / چین / موزه
ساخت موزه‌ای برای «پیکاسو»‌ و «‌جاکومتی» در چین
 «آلبرتو جاکومتی» مجسمه‌ساز مشهور و «پابلو پیکاسو» هنرمند اسپانیایی برجسته که به عنوان دو نفر از مهم‌ترین هنرمندان اروپا شناخته می‌شوند از سال ۲۰۲۰ موزه‌ای مشترک در پکن خواهند داشت.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
مزایده آثار هنر مدرن و امپرسیونیسم در ساتبیز
ایسنا: حراجی ساتبیز نیویورک ۵۳ اثر هنری مهم سبک امپرسیونیسم و هنر مدرن را که از مجموعه‌های خصوصی جمع‌آوری شده‌اند، در ماه نوامبر به فروش می‌گذارد. تابلو نقاشی «استانبول» بزرگ‌ترین اثر «پل سینیاک» نقاش مشهور فرانسوی و یکی از مهم‌ترین هنرمندان سبک نقطه‌چینی یکی از آثار حاضر در این مزایده خواهد بود. قیمت این تابلو نقاشی بین ۱۴ الی ۱۸ میلیون دلار برآورد شده است. اما تابلو نقاشی «بازگشت از پل»، اثر «کلود مونه»‌ را شاید بتوان مهم‌ترین اثر این مزایده محسوب کرد. تابلو نقاشی «بازگشت از پل» یکی برترین تابلوهای نقاشی با موضوع لندن «مونه» است که تاکنون در یک مزایده ارائه شده است. قیمت تعیین شده برای این تابلو که به مدت ۴۰ سال در یک مجموعه خصوصی نگهداری می‌شد بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون دلار تعیین شده است. «مونه» …
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
برگزاری اولین نمایشگاه پرتره‌های «گوگن»
گالری ملی لندن برای نخستین بار در جهان نمایشگاهی را به پرتره‌ها و خودنگاره‌های «پل گوگن» اختصاص داده است.به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌دیلی، ‌نمایشگاه «پرتره‌های گوگن» آثاری را که این هنرمند در زمان حضورش در «برتاین» یکی از استان‌های فرانسه در فاصله سال‌های ۱۸۸۰ تا ۱۹۰۳ خلق کرده است را به نمایش می‌گذارد.برخی از معروف‌ترین خودنگاره‌های این هنرمند در این نمایشگاه نشان ‌می‌دهند که چطور «گوگن» ‌برای خلق پرتره‌هایش از شخصیت‌پردازی استفاده می‌کرده است. نحوه استفاده از رنگ‌های غلیظ و اشتیاقش به استفاده از موضوعات غیرغربی بر آثار بسیاری از هنرمندان بزرگ اواخر قرن نوزدهم تا بیستم میلادی همچون «آنری ماتیس» و «پابلو پیکاسو» تاثیرگذار بوده است.این نمایشگاه که در گالری ملی لندن برگزار می‌شود، ‌بیش از ۵۰ …
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / تابلو نقاشی / مزایده
مزایده نقاشی‌های شامپانزه هنرمند!
پنجاه و پنج تابلو نقاشی از شامپانزه‌ای‌ که آثار هنری‌اش پیش‌تر توسط نقاشان بزرگی همچون «پابلو پیکاسو» ‌و «خوان میرو» نگهداری می‌شد، در لندن به مزایده گذاشته می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
ایستگاه
نمایشگاهی از آثار «پابلو پیکاسو»، نقاش اسپانیایی، برای اولین‌بار در یکی از موزه‌های شهر بیروت برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / پیکاسو / شعر / پکن / ادبیات جهان
تجلیل از پابلو پیکاسو به عنوان یک شاعر
با برپایی نمایشگاهی از اشعار پیکاسو، از این نقاش نامدار به عنوان شاعر نیز تجلیل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / 10 نقاش مشهور جهان / پابلو پیکاسو / سبک کوبیسیم
نه ژنرال شدم نه راهب، من پیکاسو شدم!
پابلو پیکاسو، نقاش، مجسمه‌ساز و شاعر اسپانیایی از تأثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم و‬ مبدع‬ سبک‬ کوبیسم‬ بود که آثارش از دوره حیات مورد توجه قرا گرفت و امروز پس از سال‌ها از زمان مرگش جزو گران‌ترین هنرمندان جهان محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / پابلو پیکاسو / چین / نقاشی / نمایشگاه هنری
«پیکاسو» مهمان آسیا می‌شود
بزرگترین نمایشگاه آثار «پیکاسو» در چین پانزدهم ژوئن با حضور بیش از ۱۰۰ اثر از این هنرمند برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
آثار 10 هنرمند ایرانی در حراج بزرگ «ون‌هام» آلمان فروش رفت
حراج بزرگ «ون‌هام» آلمان به مناسبت 60 سالگی این حراج در شهر کلن برگزار شد و 15 اثر از هنرمندان مدرنیست و معاصر ایران در این حراج به فروش رسید.به گزارش هنرآنلاین، حراج ون‌هام در شهر کلن که سابقه 60 سال برگزاری مستمر حراج آثار هنری اروپا، آمریکا، آفریقا و آسیا را دارد به مناسبت 60 سالگی خود، حراجی بزرگ از آثار هنرمندان سراسر جهان برگزار کرد و بیش از 1000 اثر را طی دو شب برگزاری، چکش زد.در این حراج که بیشتر آثار ابعاد کوچک و کاغذی هنرمندان سراسر دنیا ارائه شده بود، آثار هنرمندانی همچون پابلو پیکاسو، پیِر آگوست رِنوار، کیس فان دوگن، خوان میرو، ماکس ارنست، پل کله، رنه ماگریت، ویلم دکونینگ، سالوادر دالی، گرهارد ریشتر، اندی وارهول، یوزف بویز، فرانک استلا، دیوید لینچ و... در کنار هنرمندانی از کشورهای …
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
خرید تابلوی نقاشی اصیل پیکاسو به قیمت باورنکردنی + عکس
تابلوی نقاشی اصیل پابلو پیکاسو، نقاش نامدار در حراج خیابانی به قیمت نازل و باورنکردنی 293 دلار به فروش رسید.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
کشف یک اثر پیکاسو بعد از سال‌ها زندگی زیرزمینی
یک اثر هنری متعلق به «پابلو پیکاسو»، نقاش مطرح سبک کوبیسم، بعد از سال‌ها دست‌به‌دست شدن در بازارهای زیرزمینی معاملات قاچاق، توسط یک کارگاه آثار هنری در هلند کشف شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
روایت «پسری که پیکاسو رو گاز گرفت» منتشر شد
نشر اورکا با همکاری چاپ و نشر نظر منتشر کرد . «پسری که پیکاسو را گاز گرفت» . نویسنده: آنتونی پن رز . مترجم: زهرا فلاح شاهرودی . این کتاب داستان واقعی تونی کوچولو است؛ پسری که شانس بزرگی داشته تا نقاش معروفی به نام پابلو پیکاسو جزو دوستان او باشد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •