شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
پایتخت کتاب ایران
از شجاعت سازمان لیگ خوشم آمد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / باشگاه پرسپولیس / لیگ برتر نوزدهم
از شجاعت سازمان لیگ خوشم آمد
دل‌تان برای محمود خوردبین تنگ نشده؟ سرپرست قدیمی و مو سپید کرده فوتبال ایران که بابت سال‌ها فعالیت روی نیمکت سرخپوشان پایتخت قرار بود نامش در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شود.
پایتختی کتاب فرصتی برای توسعه فعالیت کتابخانه دانش آموزی شیراز است
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / استانی-اجتماعی / پایتخت کتاب ایران / مدیرکل آموزش و پرورش فارس / سازمان دانش آموزی
پایتختی کتاب فرصتی برای توسعه فعالیت کتابخانه دانش آموزی شیراز است
مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس، انتخاب شیراز به عنوان پایتخت کتاب، آن را فرصتی مناسب برای توسعه فعالیت‌ها و رشد کیفی کتابخانه دانش آموزی دانست.
در پایتخت‌های کتاب ایران چه گذشت؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / بوشهر / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / نیشابور / پایتخت کتاب ایران / یزد / حیدراسکندرپور / شیراز / کتاب / اهواز / یونسکو
در پایتخت‌های کتاب ایران چه گذشت؟
تهران- ایرنا- شهرهایی که عنوان پایتخت کتاب ایران را دریافت کرده‌اند، چگونه انتخاب شدند و چه عملکردی داشته‌اند؟ در این گزارش نگاهی به عملکرد این شهرها از سال ۱۳۹۴ خواهیم داشت.
نصب المان پایتختی کتاب در شیراز
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / استانی-فرهنگی و هنری / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / یونسکو / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / شهر شیراز / شورای فرهنگ عمومی / پایتخت کتاب ایران
نصب المان پایتختی کتاب در شیراز
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، اعطای عنوان پایتختی کتاب ایران به شهر شیراز را یک عیدی مسرت بخش در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانست و از برنامه ریزی برای نصب المانی از این عنوان در شیراز خبر داد.
معرفی رفسنجان به‌عنوان «شهر خلاق ایران در ترویج کتاب‌خوانی»
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / کتابخوانی / پایتخت کتاب ایران / اخبار فرهنگی و هنری - کرمان / استانی-فرهنگی و هنری
معرفی رفسنجان به‌عنوان «شهر خلاق ایران در ترویج کتاب‌خوانی»
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در ششمین دوره انتخاب پایتخت کتاب ایران، رفسنجان به‌عنوان شهر خلاق ایران در ترویج کتابخوانی معرفی شد.
شیراز پایتخت کتاب ایران شد/ احداث «باغ کتاب» مهمترین طرح سال آینده
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
شیراز پایتخت کتاب ایران شد/ احداث «باغ کتاب» مهمترین طرح سال آینده
شهردار شیراز تصویب احداث باغ کتاب در شورای اسلامی شهر شیراز را از مهمترین طرح های سال آینده دانست و خاطرنشان کرد: زمین کتابخانه مرکزی شیراز که سال‌ها مورد مناقشه دستگاه‌ها بود، بالاخره توسط شهرداری تعیین تکلیف شده و به زودی کلنگ آن به زمین می‌خورد.
نیمی از ایرانیان ۳.۷ ساعت در هفته مطالعه می‌کنند
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / عباس صالحی / طرح پایتخت کتاب ایران / اشرف بروجردی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / سرانه مطالعه
نیمی از ایرانیان ۳.۷ ساعت در هفته مطالعه می‌کنند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استناد تازه‌ترین پژوهش انجام شده در این وزارتخانه، از مطالعه متوسط ۳.۷ ساعتی نیمی از ایرانیان خبر داد.
راهیابی شیراز و اِوَز به جمع مدعیان پایتختی کتاب ایران
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / استانی-فرهنگی و هنری / شهرداری شیراز / شیراز / استان فارس / پایتخت کتاب ایران
راهیابی شیراز و اِوَز به جمع مدعیان پایتختی کتاب ایران
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس گفت: در ششمین دوره از انتخاب پایتخت کتاب ایران، شهرهای شیراز و اِوَز به جمع مدعیان کسب این عنوان راه یافته و در کنار شهرهای رفسنجان، بم و شهرری، قرار گرفته‌اند.
فعالیت بانک عامل نمایشگاه بین‌المللی کتاب در نمایشگاه‌های استانی
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / امضای تفاهمنامه / محسن جوادی / معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / بانک صادرات / نمایشگاه کتاب / نمایشگاه کتاب استانی / کتاب
فعالیت بانک عامل نمایشگاه بین‌المللی کتاب در نمایشگاه‌های استانی
تهران- ایرنا- معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: این همکاری در نمایشگاه‌های استانی همچنین به شکل حمایت از اهالی نشر و قلم در مناطق دیگر غیر از پایتخت نیز ادامه دارد.
پنج نامزد نهایی پایتخت کتاب ایران برنامه‌های خود را تشریح کردند
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / طرح پایتخت کتاب ایران / معاونت فرهنگی وزارت ارشاد / کتاب و کتابخوانی
پنج نامزد نهایی پایتخت کتاب ایران برنامه‌های خود را تشریح کردند
جلسه داوری ششمین پایتخت کتاب ایران برای بررسی برنامه‌های پنج نامزد نهایی این‌رویداد امروز در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد برگزار شد و این‌افراد به تشریح برنامه‌های خود برای داوران پرداختند.
تشریح برنامه‌های نامزدهای نهایی جشنواره «پایتخت کتاب»
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / جشنواره پایتخت کتاب ایران
تشریح برنامه‌های نامزدهای نهایی جشنواره «پایتخت کتاب»
جلسه داوری ششمین پایتخت کتاب ایران به منظور بررسی برنامه‎های پنج نامزد نهایی راه‎یافته به ششمین دوره پایتخت کتاب ایران برگزار شد.
شهرهای راه‌یافته به نیمه‌نهایی پایتخت کتاب ایران معرفی شدند
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / طرح پایتخت کتاب ایران / معاونت فرهنگی وزارت ارشاد / کتاب و کتابخوانی
شهرهای راه‌یافته به نیمه‌نهایی پایتخت کتاب ایران معرفی شدند
شهرهای راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران توسط دبیرخانه این‌رویداد مشخص شدند.
چهار شهر مازندران نامزد انتخاب پایتخت کتاب ایران شدند
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / پایتخت کتاب ایران / اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران / کتاب / طرح های ترویجی کتابخوانی
چهار شهر مازندران نامزد انتخاب پایتخت کتاب ایران شدند
ساری - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از قرار گرفتن نام ۴ شهر مازندران در بین نامزدهای انتخاب ششمین پایتخت کتاب ایران خبر داد.
آغاز داوری جشنواره‌های ترویج کتابخوانی
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / رویدادهای ترویج کتابخوانی / جشنواره‌ عشایر و روستاهای دوستدار کتاب / پایتخت کتاب ایران
آغاز داوری جشنواره‌های ترویج کتابخوانی
داوری ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران آغاز شد.
مهلت شرکت در ششمین دوره طرح انتخاب پایتخت کتاب تمدید شد
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / پایتخت کتاب ایران / طرح های ترویجی کتابخوانی
مهلت شرکت در ششمین دوره طرح انتخاب پایتخت کتاب تمدید شد
تهران- ایرنا- ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی اعلام کرد: مهلت شرکت در ششمین دوره طرح انتخاب پایتخت کتاب تا سه شنبه ۱۰ دی‌ماه تمدید شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / استانی-فرهنگی و هنری / پایتخت کتاب ایران / شیراز / شهرداری / نشست کتاب‌خوان / پاکبان
پیوستن پاکبانان شیراز به شبکه دوستداران کتاب
پاکبانان و باغبانان شیرازی در ادامه برنامه‌های تدارک‌دیده شده برای کسب عنوان پایتختی کتاب، طی مراسمی به شبکه دوستداران کتاب شیراز پیوستند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
راسته‌ کتاب‏فروشی‌های پایتخت ساماندهی می‌شود
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اجرای پروژه راسته کتاب گفت: این پروژه با هدف شناسایی و حذف موانع اصلی کالبدی در محدوده خیابان‌های انقلاب، حافظ و کریمخان اجرا می‌شود. علیرضا آقایی در گفت‌و‌گو با ایرنا گفت: پروژه راسته کتاب در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است و به محض انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. وی، شناسایی موانع اصلی کالبدی در راسته‌های کتاب‏فروشی که مانع فعالیت آنها می‌شود، اقدام به حذف موانع در راستای جذب مخاطب و رونق کتاب‏فروشی‌ها را از اهداف اجرای این پروژه عنوان کرد. آقایی با اشاره به تعریف پروژه راسته کتاب در قالب پیاده‌راه‌های فرهنگی افزود: پیاده‌راه‌های فرهنگی ضمن کمک به سرزندگی شهر، ارتقای کیفیت محیطی، افرایش ایمنی و امنیت را به …
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
صنف‌های کتابفروشی و چلوکبابی
حدود دو سده از چاپ نخستین کتاب فارسی در ایران و 144 سال از گشایش اولین چلوکبابی در تهران می‌گذرد. 16 سال پیش از تأسیس چلوکبابی، صنف کتابفروش در پایتخت به‌ رسمیت شناخته شد که تاکنون یکصدوشصت سال پیشینه گسسته دارد. 22‌دی‌ماه 1398 اما می‌خواهند «نکوداشت شصتمین سال تأسیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران» را بر مبنای اقوال جشن‌ بگیرند!
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
گذرگاه تاریخ
همدلی: امروز‌ دوشنبه 4آذر 1398‌ است. با گذشت 250روز از سال خورشیدی جاری، 115روز به سال 1399باقی مانده است. 25 نوامبر 2019، 36روز تا آغاز سال 2020باقی ‌مانده است. درگذشت آپتون بیل سینکلر جونیور، رمان‌نویس آمریکایی50سال پیش در چنین روزی-25 نوامبر 1968- بیل سینکلر جونیور رمان‌نویس، روزنامه‌نگار، فعال سیاسی آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر درگذشت. آپتون سینکلر» در سال ۱۸۷۸م در «بالتیمور ایالت مریلند» آمریکا به دنیا آمد و در سال ۱۹۶۸میلادی درگذشت. پس از پایان تحصیلاتش در «سیتی کالج» نیویورک با نوشتن داستان‌های بازاری برای مجلات زرد کار ادبی‌اش را شروع کرد. سپس به نوشتن داستان‌های تاریخی روی آورد. در این دوران داستان‌نویسی را به خوبی یاد گرفت تا این که از این مهارت در نوشتن آثار بزرگی چون «جنگل» …
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / استانی-عکس / وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی / ابرکوه
سفر وزیر ارشاد به شهرستان ابرکوه یزد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در جریان برنامه‌های هفته کتاب که در یزد پایتخت کتاب ایران جریان دارد، به شهرستان تاریخی ابرکوه سفر کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
کتابخانه‌ها باید به باشگاه‌های فرهنگی چندمنظوره با محور کتاب تبدیل شوند
در ادامه برنامه‌‎های هفته کتاب در پایتخت کتاب ایران (شهر یزد) از کتابداران برجسته کشور با حضور وزیر ارشاد و جمعی از مسئولین فرهنگی مربوطه تجلیل به عمل آمد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / محسن جوادی / طرح پاییزه کتاب / هفته کتاب / پایتخت کتاب ایران / موسسه خانه کتاب ایران / یزد / کتاب / دوچرخه سواری
ظهر پنج‌شنبه، آخرین فرصت کتابفروشی‌ها برای ثبت‌نام در پاییزه کتاب ۹۸
تهران- ایرنا- کتابفروشی‌های سراسر فقط تا نیمروز پنج‌شنبه ( ۲۳ آبان ماه) برای ثبت‌نام در طرح پاییزه کتاب ۹۸ فرصت دارند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / پایتخت کتاب ایران / نمایشگاه کتاب / اصفهان / کتابخوانی / طرح های ترویجی کتابخوانی
کتاب و کتابخوانی در ذائقه نصف جهان
اصفهان-ایرنا- جایگاه کتاب و کتابخوانی در اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی به اعتقاد کارشناسان به رغم فراز و فرود این بخش هنوز نتوانسته به چشم‌انداز مطلوبی برسد که باید برای ارتقا این مهم فرهنگی، فکر اساسی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
یزد، پایتخت کم‌فروغ کتاب
فاطمه امین‌الرعایااینجا یزد است، پایتخت کتاب سال ۹۸ در ایران و قرار است هفته کتاب از این شهر آغاز شود و مانند باد بهاری دیگر شهرهای ایران نیز به عطر کتاب معطر کند.اسفندماه سال گذشته بود که یزد به عنوان پایتخت کتاب سال ۹۸ انتخاب شد و حالا یزد آغازگر هفته کتاب است که هر سال از ۲۲ آبان تا ۳۰ آبان برگزار می‌شود. البته با وجود آنکه ۹ ماه از انتخاب این شهر به عنوان پایتخت کتاب گذشته اما هیچ نشانی از این عنوان در شهر دیده نمی‌شود، هیچ المان شهری مرتبط با کتاب و کتابخوانی در کوچه‌ها و خیابان‌ها وجود ندارد، با آنکه این شهر برای چندمین سال تلاش کرد تا به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شود اما گویا تلاش‌ها تنها به همان انتخاب‌شدن ختم شده و حالا دیگر برای کسی آنچنان اهمیت ندارد که مردم و حتی توریست‌ها از …
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / محسن جوادی / یزد / پایتخت فرهنگی جهان اسلام / اتوبوس کتاب
اتوبوس کتاب، میزبان کاروان هفته کتاب شد
برنامه بازدید از اتوبوس کتاب در راستای برنامه‌های هفته کتاب در شهر یزد پایتخت کتاب ایران با حضور معاون فرهنگی وزیر ارشاد و دبیر هفته کتاب برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / یزد / هفته کتاب / نهاد کتابخانه های عمومی کشور / مهدی رمضانی / محسن جوادی
جوادی و حسینی پور در دورهمی فرهنگی بانوان کتابخوان حاضر شدند
معاون فرهنگی وزیر ارشاد و دبیر هفته کتاب در قالب یکی از برنامه های روز ویژه یزد، پایتخت کتاب ایران در هفته کتاب در نشست دورهمی بانوان کتابخوان شهر یزد حضور پیدا کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / هفته کتاب
هفته‌ای که با هشدار وزیر شروع شد
هفته کتاب امسال از شهر یزد که به‌ عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شده است کار خود را آغاز کرد. وزیر ارشاد در پیامی به این برنامه نسبت به فست‌فودی شدن دانش و بحران کتاب‌نخوانی هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور / کتابخانه مرکزی / پایتخت کتاب ایران
شکستن طلسم کتابخانه مرکزی یزد پس از ۲۵ سال
به دنبال ناکامی مسئولان یزد برای اتمام طرح ساخت کتابخانه مرکزی شهرشان پس از ۲۵ سال، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با ورود به این طرح، وعده بهره‌برداری آن را تا پایان امسال به یزدی‌ها داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
زنگ بیست‌ و هفتمین هفته کتاب در پایتخت کتاب ایران به صدا درآمد
محسن جوادی زنگ بیست و هفتمین دوره هفته کتاب را در مدرسه حسین و فاطمه شهر یزد به صدا درآورد. در مراسم افتتاح این هفته، پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم قرائت شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / هفته کتاب / مراسم افتتاحیه
هفته کتاب در یزد افتتاح شد
هفته «کتاب» با نواختن زنگ دانایی در یکی از مدرسه‌های شهر یزد، پایتخت کتاب ایران آغاز به کار کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
برگزاری طرح پاییزه کتاب، تنها در تهران
گروه فرهنگ و هنر - نشست خبری بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در خانه کتاب برگزار و طی آن برنامه‌های این دوره از هفته کتاب تشریح شد.نیکنام حسینی‌پور، دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب در این نشست خبری پس از تبریک هفته وحدت، درباره بیست و هفتمین دوره این رویداد گفت: امروز هفته کتاب از یک نهال نوپا به یک درخت با شاخ و برگ فراوان تبدیل شده است و تعداد سازمان‌ها و نهادهایی که در سال‌های اولیه در این هفته مشارکت می‌کردند با امروز قابل مقایسه نیست. علی‌رغم مشکلاتی که گریبان‌گیر کشور است و فرهنگ اولین چیزی است که از سفره خانواده‌ها کنار می‌رود، در هفته کتاب بیش از ۷۰ سازمان و نهاد شرکت کرده‌اند که برخی از آن‌ها متولی کتاب هستند و برخی هم با آن ارتباطی …
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-فرهنگی و هنری / پایتخت کتاب ایران / باشگاه کتابخوانی
معرفی 100 طرح خلاقانه کتاب خوانی خراسان شمالی در پایتخت کتاب
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی از معرفی 100 طرح خلاقانه کتاب خوانی این استان در پایتخت کتاب خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-فرهنگی و هنری / روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار / نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور / پایتخت کتاب ایران / یزد
تجلیل از مقام کتابداران نمونه کشور برای نخستین بار در استانی غیر از تهران
مراسم ملی بزرگداشت روز ««کتاب، کتابخوانی و کتابدار» و تجلیل از مقام کتابداران کشور برای اولین بار در بیرون از پایتخت و به میزبانی یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / شهرداری یزد / جمال الدین عزیزی / نمایشگاه کتاب فرانکفورت
عزیزی: برای معرفی یزد به جهانیان در فرانکفورت بودم!
شهردار یزد درباره علت حضور خود در نمایشگاه فرانفکورت گفت که چون تم طراحی غرفه ایران یزدی بود و یزد هم امسال پایتخت کتاب ایران است، سعی کردم از این فضا برای معرفی یزد به جهانیان بهره ببرم!
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / استانی-فرهنگی و هنری / موکب / کتابخوانی / پایتخت کتاب ایران / ابرکوه
ترویج کتاب‌خوانی در موکب دانایی ابرکوهی‎ها در کربلا
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابرکوه در یزد از فعالیت‎های کتابخوانی در موکب خدام الحسین ابرکوه در کربلا که به موکب دانایی نام گرفته است، خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
تشریح برنامه‌های فرهنگی غرفه ایران در نمایشگاه فرانکفورت
قادر آشنا رئیس موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در تشریح برنامه‌های فرهنگی حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت از معرفی پایتخت کتاب ایران (یزد) در این نمایشگاه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / باکو
نمایشگاه بین المللی کتاب باکو با حضور ایران آغاز شد
  باکو- ایرنا- ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو روز جمعه در مراسمی با حضور تعدادی از فعالان فرهنگی و حوزه نشر ایران در پایتخت جمهوری آذربایجان گشایش یافت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۱ / موسسه نمایشگاه های فرهنگی کشور / کتاب و کتابخوانی / جایزه ادبی / بازار کاغذ / طرح پایتخت کتاب ایران
حضور پررنگ موسسه نمایشگاه‌ها در هفته کم‌خبر کتاب و نشر
موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به‌دلیل جدال لفظی با مدیر آژانس ادبی پل از جمله نهادهای مهم فرهنگی کشور بود که در اخبار حوزه کتاب و نشر این‌هفته حضور دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تقویت رویدادهای ترویج کتابخوانی ضروری است
تهران - ایرنا - معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای سیاست‌گذاری پایتخت کتاب ایران بر ضرورت تقویت رویدادهای ترویج کتابخوانی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
فراخوان طراحی پوستر  پایتخت کتاب ایران منتشر شد
تهران-ایرنا- فراخوان طراحی پوستر ششمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتاب‌خوانی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / فرمانداری / کتاب / آباده
فرماندار: کارگروه تخصصی پایتخت کتاب ایران در آباده تشکیل می شود
شیراز- ایرنا- فرماندار آباده با بیان اینکه طرح پایتخت کتاب ایران از جمله برنامه های مهم و دارای اولویت برای این شهرستان است، گفت: درصدد هستیم کارگروه تخصصی پایتخت کتاب ایران را در آباده تشکیل دهیم.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
نیمی از شهرستان های فارس برای کسب عنوان پایتختی کتاب داوطلب شده اند
شیراز-ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: بیش از نیمی از 29 شهرستان این استان آمادگی خود را برای نامزدی پایتخت کتاب ایران اعلام کرده اند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
برند و گفتمان کتاب و دانایی در اولویت صحبت مدیران یزد باشد
یزد - ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: با ایجاد همگرایی در سطح استان قول اجرای برنامه هایی در زمینه پایتخت کتاب ایران داده ایم از این رو برند و گفتمان کتاب و دانایی با اولویت در صحبت های مدیران به صورت پایدار وجود داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
برگزاری پویش نویسندگان کودک و نوجوان برای کمک به کودکان سیل‌زده
تهران - ایرنا - دبیر پایتخت کتاب ایران از برگزاری پویش نویسندگان کودک و نوجوان با همکاری هلال احمر کشور برای جمع‌آوری و فروش کتاب به نفع کودکان و نوجوانان سیل زده کشور در تاریخ 29 فروردین ماه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
پایتختی کتاب ایران به نمادی پایدار برای یزد تبدیل شود
یزد - ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: الگوی پایتخت کتاب ایران باید به عنوان نمادی پایدار برای شهر یزد تبدیل شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
راهبردهای فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در سال رونق تولید اعلام شد
یزد - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: چهار راهبرد اصلی این نهاد در سال 98 شامل برنامه‌های پایتخت کتاب ایران و جهت‌گیری به سمت پایتخت کتاب جهان در سال ٢٠٢٢، حمایت از کسب و کارهای نوپا، احیای جغرافیای فرهنگی یزد، خودباوری فرهنگی و بازآفرینی فرهنگی و هنری است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
تحقق اهداف یزد پایتخت کتاب ایران مهم‌ترین برنامه سال 98 است
یزد - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به انتخاب این شهر، چهارم اسفند 97 به عنوان پایتخت کتاب ایران تاکید کرد: مهمترین برنامه های سال 98 این اداره کل، تحقق برنامه ها و اهداف پیش بینی شده ، کسب و کارهای نوپا و احیای خودباوری های فرهنگی در این ارتباط است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
فراخوان نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی (ع) منتشر شد
تهران- ایرنا- نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی (ع) با هدف شناسایی آثار برتر با موضوع امام هشتم (ع)، سیره و فرهنگ رضوی توسط بنیاد امام رضا (ع) با همکاری موسسه خانه کتاب، دبیرخانه جایزه کتاب سال و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، به عنوان پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور
تورم در گردنه بی‌تدبیری‌ها؛ بازداشت مدیرعامل سابق بانک سرمایه؛ تریبون نماز جمعه در دست جوانان و یزد پایتخت کتاب ایران شد؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
پنجمین دوره پایتختی یار مهربان سهم یزد شد
یزد - ایرنا - دفتر پنجمین دوره انتخاب پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستار کتاب، با معرفی یزد به عنوان پایتخت کتاب کشور در سال 98 بسته شد و انتظار چند ساله یزدی ها برای دستیابی به این عنوان فرهنگی به ثمر نشست.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
پایان جشنواره پایتخت کتاب و روستاها و عشایر دوستدار کتاب
مراسم پایانی پنجمین پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با اعلام ۲۱ روستا به‌عنوان برگزیده و شایسته تقدیر و اعلام شهر یزد، به‌عنوان پنجمین پایتخت کتاب ایران برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •