دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
پیتر جکسون
موسیقی متن فیلم ارباب حلقه‌ها: یارانه حلقه ؛ هاوارد شور
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / فیلم
موسیقی متن فیلم ارباب حلقه‌ها: یارانه حلقه ؛ هاوارد شور
فیلم سینمایی «ارباب حلقه‌ها: یارانه حلقه / The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring» به کارگردانی پیتر جکسون و نویسندگی فرن والش، فیلیپا بوینس و پیتر جکسون بر اساس رمان ارباب حلقه‌ها: یاران حلقهاثر جی. آر. آر. تالکین محصول سال 2001، نخستین قسمت از سه‌گانه ارباب حلقه‌ها است. ایان مک کلن الیجاه وود، ویگو مورتنسن، لیو تایلر، شان آستین، کیت بلانشت، اورلاندو بلوم، جان ریس-دیویس، بیلی بوید، شان بین، هوگو ویوینگ، کریستوفر لی و دامینیک مانهن در این فیلم مقابل دوربین اندرو لزنی بازی کردند. موسیقی متن این فیلم را هاوارد شور ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
(ویدئو) رنگی کردن تصاویر جنگ جهانی اول در یک مستند
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / فیلم
(ویدئو) رنگی کردن تصاویر جنگ جهانی اول در یک مستند
این ویدئو بریده‌ای است از آن‌ها نباید پیر شوند (They Shall Not Grow Old) فیلمی مستند به کارگردانی پیتر جکسون سازنده ارباب حلقه‌ها و هابیت، که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. این فیلم با استفاده از فیلم‌های اصلی برداشته‌شده از جنگ جهانی اول محفوظ در آرشیو موزه سلطنتی جنگ که بیشتر آن‌ها تاکنون دیده‌نشده‌اند، به همراه صدا‌های ضبط‌شده توسط بی‌بی‌سی و مصاحبه‌های آی‌دبلیوام که از بریتانیایی‌های حاضر در نبرد گرفته‌شده، ساخته شده‌است. بیشتر این فیلم‌ها رنگی شده و با استفاده ابزار‌ها و تکنیک‌های مدرن تبدیل شده‌اند و برای اثرگذاری بیشتر و هرچه بیشتر نزدیک‌شدن به تجربه واقعی سربازان از نبرد، از جلوه‌های صوتی و صداپیشه در آن استفاده شده‌است.
  ترمیم  فیلم  مستند  جنگ جهانی اول  پیتر جکسون
فیلم | فیلم‌های سیاه و سفید صد سال پیش را رنگی ببینید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / فیلم
فیلم | فیلم‌های سیاه و سفید صد سال پیش را رنگی ببینید
کارگردان ارباب حلقه‌ها طی چهار سال توانست با استفاده از تکنولوژی خاص فیلم‌های قدیمی جنگ جهانی را بصورت فیلم رنگی درآورده و دوباره صداگذاری کند.
  پیتر جکسون  جنگ جهانی دوم  دیدنی‌های روز
اولین حضور بین‌المللی فیلم «آرزو» در جشنواره «هوف» آلمان
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / فرهنگی و هنری
اولین حضور بین‌المللی فیلم «آرزو» در جشنواره «هوف» آلمان
فیلم کوتاه «آرزو» ساخته علیرضا قاسمی و علیرضا اسفندیارنژاد اولین حضور بین‌المللی خود را در فستیوال «هوف» آلمان تجربه می‌کند.
  حضور هنر ایران در جهان  جیم جارموش  فرانسه  فیلم آرزو  علیرضا قاسمی  پیتر جکسون  ورنر هرتسوگ