سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
پیروز حناچی
افزایش سهم دوچرخه‌سواری در حمل‌ونقل پایتخت به یک درصد تا پایان سال
۵۲ دقیقه قبل / شهرداری تهران / پیروز حناچی
افزایش سهم دوچرخه‌سواری در حمل‌ونقل پایتخت به یک درصد تا پایان سال
ایسنا نوشت: شهردار تهران از تلاش مجموعه شهرداری برای افزایش سهم دوچرخه سواری در حمل و نقل به یک درصد تا پایان سال جاری خبر داد.
دوچرخه سواری سفرای مقیم تهران  به همراه حناچی در خیابان‌های پایتخت
۱ ساعت قبل / دوچرخه‌سواری بیدود / پیروز حناچی / سفرای خارجی / شهر تهران
دوچرخه سواری سفرای مقیم تهران به همراه حناچی در خیابان‌های پایتخت
تهران- ایرنا- سفرای چند کشور به مناسبت روز جهانی صلح و هم چنین روز جهانی بدون خودرو که هر دو مصادف با ۲۲ سپتامبر است، همراه با «پیروز حناچی» شهردار تهران در خیابان های پایتخت رکاب زدند.
در تلاشیم طول مسیر امن دوچرخه سواری تهران به ۵۰۰ کیلومتر برسد
۲ ساعت قبل / پیروز حناچی / شهردار تهران / دوچرخه سواری
در تلاشیم طول مسیر امن دوچرخه سواری تهران به ۵۰۰ کیلومتر برسد
شهردار تهران با بیان اینکه مردم باید باور کنند روش زندگی پرتحرک سلامت خودشان و شهر را تامین می کند، گفت: در تلاشیم طول مسیر امن دوچرخه سورای تهران به ۵۰۰ کیلومتر برسد.
رکاب‌زنی حناچی با سفرای ۴ کشور اروپایی تا موزه صلح
۳ ساعت قبل / سه شنبه های بدون خودرو / پیروز حناچی
رکاب‌زنی حناچی با سفرای ۴ کشور اروپایی تا موزه صلح
شهردار تهران امروز به مناسبت روز جهانی بدون خودرو، به همراه سفرای…
راه حل های حناچی برای انجام تکالیف مقرر در ماده ۳۵ برنامه سوم
۲۳ ساعت قبل / پیروز حناچی / محمد سالاری / بانک شهر / پرداخت الکترونیک
راه حل های حناچی برای انجام تکالیف مقرر در ماده ۳۵ برنامه سوم
شهردار تهران در پاسخ به تذکر شورای شهر به اعلام راه حل های موجود برای انجام تکالیف مقرر در ماده ۳۵ برنامه سوم توسعه پرداخت.
ممنوعیت تردد خودرو در برخی خیابان‌های تهران در اول مهر + فهرست خیابان‌ها
۲۴ ساعت قبل / تردد در تهران / خیابان‌های تهران / شهرداری تهران
ممنوعیت تردد خودرو در برخی خیابان‌های تهران در اول مهر + فهرست خیابان‌ها
همشهری آنلاین نوشت: مدیریت‌های شهری در بسیاری کشورها در روز جهانی بدون خودرو، شهروندان را به پرهیز از استفاده از خودروهای شخصی ترغیب می‌کنند. این روز مقارن با اول مهر ماه، با پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو که در دوران شهرداری پیروز حناچی از سوی مدیران شهری پیگیری می‌شود، همزمان شده است.
هدیه همکاران محسن هاشمی به ترامپ/ التماس یک سلبریتی در سوپرمارکت برای دریافت کره!
۲۶ ساعت قبل / محسن هاشمی / اصلاح طلبان / گرانی / ناکارآمدی دولت / وبلاگ مشرق / شورای شهر تهران / پیروز حناچی / دوچرخه سواری / شهرداری تهران / مشرق نیوز
هدیه همکاران محسن هاشمی به ترامپ/ التماس یک سلبریتی در سوپرمارکت برای دریافت کره!
یک عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران در اشاره به ایرادات شهرداری، کنایه جالبی را به دوچرخه‌سواری‌های پیروز حناچی، مطرح کرده است.
دفاع‌مقدس؛ ایثار جمعی برای دفاع از امنیت
۳۶ ساعت قبل
دفاع‌مقدس؛ ایثار جمعی برای دفاع از امنیت
پیروز حناچی‌- شهردار تهران فرارسیدن ایام مبارک هفته دفاع مقدس، بهانه‌ای است برای گرامیداشت یاد و نام شهدای والا‌مقام ایران و اسلام و همچنین بازاندیشی در روش و منشی که با تاسی به آموزه‌های انقلاب و امام عزیز توانست با خلق حماسه‌های ماندگار طی 8 سال دفاع جانانه؛ امنیت را برای مردم ایران به ارمغان آورد. امروز همگان می‌دانیم برقراری امنیت پایدار برای همه شهروندان، یکی از مهمترین وظایف هر ساختار حکومتی و از ضروریات توسعه پایدار برای هر کشور است. امنیت و احساس امنیت، به صورت فردی برای اکثریتی از جامعه …
تذکرهای سلسله‌وار شورای‌شهری‌ها به شهردار تهران
۴۵ ساعت قبل / شورای شهر / پیروز حناچی / شهرداری تهران / محسن هاشمی
تذکرهای سلسله‌وار شورای‌شهری‌ها به شهردار تهران
تهران- ایرنا- عصاره جلسه دویست و سی‌وهفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران را می‌توان در تذکرهای اعضای شورا به شخص شهردار در موضوعات مختلف عنوان کرد؛ اقدامی که شاید کمی دیرهنگام آغاز شده باشد اما بازهم بخشی از دغدغه های شهروندان را بیان می کند.
آقای حناچی! چرا
۲۳ ساعت قبل / پیروز حناچی / شهرداری تهران / میدان حسن آباد
آقای حناچی! چرا "میدان حسن‌آباد" بعد از آتش‌سوزی هنوز بازسازی نشده؟
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به حادثه آتش سوزی میدان حسن‌آباد که به‌عنوان یک المان شهری مهم به حساب می‌آید به شهردار تهران درباره عدم رسیدگی و بازسازی این میدان تذکر داد.
درخواست شورای شهری‌ها از حناچی جهت ساماندهی فوری املاک شهرداری
۲ روز قبل / محمدجواد حق‌شناس / عضو شورای شهر تهران / املاک شهرداری
درخواست شورای شهری‌ها از حناچی جهت ساماندهی فوری املاک شهرداری
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پیروز حناچی موضوع واگذاری املاک و ساماندهی آن را در شهرداری تهران پیگیری نکرده است، گفت: شهردار پایتخت به جای پاسخ غیرمرتبط، گزارش مورد انتظار را ارائه دهد.
گزارش اولیه حناچی از املاک نجومی
۲ روز قبل / پرویز فتاح / راه و شهرسازی / سر و صدا / شهردار تهران / معاون
گزارش اولیه حناچی از املاک نجومی
در پی بالاگرفتن درخواست‌ها از پیروز حناچی، شهردار تهران برای ارایه گزارش عملکرد این سازمان در بازپس‌گیری املاک واگذار شده به غیر،
۲ روز قبل
400 ملک شهرداری پس‌گرفته شد
زینب زینال‌زاده- خبر‌نگار مدتی است که موضوع بازپس‌گیری املاک شهرداری تهران به خبر داغ رسانه‌ها تبدیل شده است؛ خبری که اعضای شورای اسلامی شهر تهران خواستار شفاف‌سازی‌ توسط پیروز حناچی، شهردار پایتخت شده‌اند. تهیه لیست از اماکن شهرداری که در اختیار غیر، برخی ‌مدیران و چند انجمن قرار دارد، نخستین گامی است که شهردار تهران می‌تواند در پاسخ به درخواست اعضای شورای اسلامی شهر تهران بردارد. بر این اساس فهرست کامل و دقیقی تهیه شده که مدتی بعد در راستای شفاف‌سازی منتشر می‌شود. در همین راستا حناچی آنچه لازم …
حناچی: گزارش املاک واگذار شده به شورا ارائه می‌شود
۲ روز قبل
حناچی: گزارش املاک واگذار شده به شورا ارائه می‌شود
پیروز حناچی، شهردار تهران در واکنش به درخواست برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر انتشار لیست املاک واگذار شده شهرداری به غیر اعلام کرد که این گزارش در مهرماه تقدیم شورای شهر می شود. به گزارش ایسنا، پیروز حناچی با انتشار توییتی در حساب کاربری خود به درخواست دو عضو…
حناچی: ۴۰۰ مورد از املاک شهرداری تهران بازپس‌گیری شد
۲ روز قبل / پیروز حناچی / شهردار تهران / املاک شهرداری
حناچی: ۴۰۰ مورد از املاک شهرداری تهران بازپس‌گیری شد
شهردار پایتخت در حساب رسمی خود در توئیتر اعلام کرد، تاکنون حدود ۲۰۰۰ ملک در تهران تعیین تکلیف شده و ۴۰۰ مورد با پیگیری‌های قانونی بازپس‌گیری شده‌است.
۳ روز قبل / پرونده املاک شهرداری / شهردار تهران / شهرداری تهران
گزارش شهردار تهران درباره املاک واگذار شده
پیروز حناچی شهردار تهران در توئیتی به درخواست برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر انتشار لیست املاک واگذار شده شهرداری به غیر واکنش نشان داد و نوشت: «در راستای حفاظت از بیت‌المال، اقدامات لازم برای بازپس‌گیری املاک شهرداری تهران از طریق سازمان املاک و مستغلات و کمیسیون بند۶ ماده۵۵ مستمراً در حال انجام است. تاکنون حدود ۲۰۰۰ ملک تعیین تکلیف شده و ۴۰۰ مورد با پیگیری‌های قانونی بازپس‌گیری شده ‌است.»
۳ روز قبل
پاکسازی خیابان ولیعصر از فیلتر سیگار
گروه اجتماعی | در آستانه روز جهانی پاکسازی زمین (19 سپتامبر) و با حضور داوطلبان سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری، خیابان ولیعصر تهران از ته سیگار پاکسازی شد.  به گزارش روابط عمومی ستاد سمن‌های شهر تهران، انجمن خانه نجات ایران با همکاری ستاد سمن‌های شهر تهران پویش روز جهانی پاکسازی زمین را با محوریت پاکسازی خیابان ولیعصر از صبح روز جمعه در 7 محور آغاز کرد که بیش از یکصد نفر از فعالان و داوطلبان محیط زیستی در این پویش شرکت کردند و در حین پاکسازی، برخی شهروندان تهرانی نیز با آگاهی از خطرات فیلتر سیگار به یاری داوطلبان محیط زیستی شتافتند.  در همین راستا 5 نفر از اعضای شورای شهر تهران از جمله شهربانو امانی، الهام فخاری، سید آرش …
ضرورت حضور معلولان در تصمیمات ستاد مناسب سازی کشور
۳ روز قبل / علی همت محمودنژاد / بانک ها / معلولان / مناسب سازی معابر / پیروز حناچی / شهردار تهران
ضرورت حضور معلولان در تصمیمات ستاد مناسب سازی کشور
۵ روز قبل
مناسب‌سازی بوستان‌های شهر برای معلولان
افتتاح بوستان‌های شهر تهران بدون مناسب‌سازی از سیاست‌های شهردار نیست. پیروز حناچی تأکید دارد که بوستان‌های پایتخت ابتدا مناسب‌سازی شود و بعد در اختیار شهروندان قرار بگیرد. مناسب‌سازی بوستان‌ها نیز بدون هزینه نیست و دبیر ستاد مناسب‌سازی شهرداری تهران از افزایش بودجه این ستاد خبر می‌دهد. به گزارش همشهری، در دوازدهمین جلسه هماهنگی مناسب‌سازی عبدالرضا گلپایگانی در این رابطه گفت: «بودجه این ستاد در سال۹۷ مبلغ ۱۹میلیارد تومان و در سال۹۸ مبلغ ۷۱میلیارد تومان بود که امسال به ۴۱۴میلیارد تومان رسید که امیدواریم …
«شهر خوابگاهی»، معضلی که گریبان پایتخت را می‌فشارد
۵ روز قبل / حمل و نقل ریلی / شهر تهران / شهرداری تهران / مسکن / حمل و نقل عمومی
«شهر خوابگاهی»، معضلی که گریبان پایتخت را می‌فشارد
تهران- ایرناپلاس- پیروز حناچی شهردار تهران چند روز پیش اعلام کرد راه‌حل مشکل تمرکز جمعیت در کلانشهرها استقرار جمعیت در مساحت پیرامونی شهر است و توسعه حمل‌ونقل ریلی می‌تواند نقش اصلی انتقال جمعیت به تهران را داشته باشد. پرسش کارشناسان این است که آیا توسعه حمل‌ونقل ریلی می‌تواند شهرهای اطراف تهران را از حالت خوابگاهی خارج کند؟
تصمیم گیری  نهایی برای  سایت ۱۲۰ هکتاری مجموعه میلاد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کمیسیون ماده 5 / علی اشراقی
تصمیم گیری نهایی برای سایت ۱۲۰ هکتاری مجموعه میلاد
اقتصادنیوز :‌جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با کلیات طرح شهری مجموعه ۱۲۰هکتاری میلاد موافقت شد.
طرح عجیب برای شهرداری تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / شهرداری تهران / پیروز حناچی / استعدادیابی / جذب / دستیار / طرح
طرح عجیب برای شهرداری تهران
سازمان شهرداری تهران ضمن اهتمام نسبت به چابک‌سازی و کاهش نیروی انسانی، همزمان نیز براساس برنامه سوم ابلاغی می‌تواند ۵۰ درصد از تعداد خروجی خود را از نیرو‌های جوان و تحصیل کرده و پرانرژی و خلاق به‌کار گیرد.
ساخت ترن ایرانی تا پایان‌ سال
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
ساخت ترن ایرانی تا پایان‌ سال
اولین رام بومی‌سازی‌شده متروی تهران تا پایان‌ سال به شبکه حمل‌ونقل وارد می‌شود. پیروز حناچی، شهردار تهران در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران درباره فعالیت مراکز فناوری و نوآوری در تهران گفت: «۳۰‌درصد گردش اقتصادی کشور در استان تهران اتفاق می‌افتد. ۲۵‌درصد تولید ناخالص ملی هم به تهران اختصاص دارد. همچنین ۲‌درصد مساحت کشور و ۲۰‌درصد جمعیت کشور درتهران متمرکز شده‌اند. سیاست‌های کلان از تمرکز‌نکردن صنایع در تهران می‌گویند اما این قاعده تنها برای شرکت‌های دانش‌بنیان و ‌های‌تک و برای صنایع غذایی مستثنی است. از دهه ۵۰ محدودیت فعالیت صنایع تا محدوده ۱۲۰کیلومتری تهران ایجاد شده است و ما هم این سیاست …
نیازهای فناورانه تهران اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
نیازهای فناورانه تهران اعلام شد
شهردار تهران از آمادگی این نهاد برای ارائه خدمات نوآورانه خبر داد. پیروز حناچی روز گذشته در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که در محل کارخانه نوآوری برگزار شد، گفت: اکنون بیش از ۴۰۰ نیاز فناورانه را در وب‌سایتی مربوط به شهرداری تهران قرار داده‌ایم که مراکز نوآوری به این نیازها دسترسی داشته باشند و در راستای حل آن برآیند.
تذکر به شهردار تهران به خاطر تشکیل نشدن سازمان گردشگری شهری
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / میراث فرهنگی / گردشگری / شهرداری تهران / پیروز حناچی / شورای شهر تهران
تذکر به شهردار تهران به خاطر تشکیل نشدن سازمان گردشگری شهری
رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری تهران با تذکر به پیروز حناچی به دلیل ارائه نکردن لایحه تشکیل سازمان گردشگری گفت: تهران باید به مقصد گردشگری تبدیل شود.
شهردار تهران: اولین قطار «ساخت ایران» متروی تهران تا پایان سال به راه می‌افتد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / شهرداری تهران / مترو / پیروز حناچی
شهردار تهران: اولین قطار «ساخت ایران» متروی تهران تا پایان سال به راه می‌افتد
تسنیم نوشت: پیروز حناچی در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران از افتتاح اولین رام بومی‌سازی ‌شده متروی تهران، تا پایان سال خبر داد.
۲۰ پروژه مهم با همکاری دانشگاه‌ها در شهرداری تهران در حال انجام است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پیروز حناچی / شهرداری تهران / کارخانه / دانشگاه
۲۰ پروژه مهم با همکاری دانشگاه‌ها در شهرداری تهران در حال انجام است
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: در حال حاضر ۲۰ پروژه مهم با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در شهرداری تهران در حال انجام است که امید است این دوره منشأ تحولاتی به واسطه محققان کشور باشد.
۴۰۰ نیاز فناورانه شهرداری اعلام شد/ اجرای ۲۰ پروژه مهم با همکاری دانشگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پیروز حناچی / شهرداری تهران / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / مجمع فناوری و نوآوری استان تهران
۴۰۰ نیاز فناورانه شهرداری اعلام شد/ اجرای ۲۰ پروژه مهم با همکاری دانشگاه‌ها
شهردار تهران گفت: در حال حاضر ۲۰ پروژه مهم را با همکاری دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در شهرداری آغاز کرده‌ایم و امیدواریم که این دوره منشأ تحولاتی باشد.
موتوسواران شب‌ها کورس می‌بندند، حناچی تذکر گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / پیروز حناچی / شهر تهران / موتورسیکلت
موتوسواران شب‌ها کورس می‌بندند، حناچی تذکر گرفت
عضو شورای شهر تهران گفت: متاسفانه اخیرا شاهد کورس شبانه موتورسواران هستیم که آسایش را از ساکنان حاشیه اتوبانها گرفته است که باید شهرداری برای آن فکری کند.
موضوع نامه شهردار تهران به دفتر رهبر انقلاب چه بود؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پیروز حناچی / مترو / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / شهرداری تهران
موضوع نامه شهردار تهران به دفتر رهبر انقلاب چه بود؟
تسنیم نوشت: علیخانی از ارسال نامه حناچی شهردار تهران به دفتر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در این نامه در ارتباط با موضوعات حمل و نقل عمومی از ایشان درخواست کمک شده است.
چرا حناچی به جای اخذ مطالبات هزاران میلیاردی از دولت برای دفتر رهبری نامه نوشت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پیروز حناچی / شهرداری تهران / طلب شهرداری از دولت
چرا حناچی به جای اخذ مطالبات هزاران میلیاردی از دولت برای دفتر رهبری نامه نوشت؟
فارس نوشت: محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران، شهرداری را با ۱۹ هزار میلیارد طلب از دولت واگذار کرد؛ در آن زمان، دولتی‌ها حتی شهردار را به جلسات هیأت دولت هم دعوت نمی‌کردند و سهم شهرداری بر اساس قانون را هم زیرپا گذاشتند به عبارت دیگر پاستورنشینان دست رد به سینه بهشت‌نشینان زده بودند.
حناچی به دلیل ارائه نکردن لایحه تشکیل سازمان گردشگری تذکر گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / حسن خلیل‌ابادی / عضو شورای شهر تهران / روز تهران
حناچی به دلیل ارائه نکردن لایحه تشکیل سازمان گردشگری تذکر گرفت
رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری تهران با تذکر به پیروز حناچی به دلیل ارائه نکردن لایحه تشکیل سازمان گردشگری گفت: تهران باید به مقصد گردشگری تبدیل شود.
پیام تسلیت شهردار تهران به مناسبت رحلت آیت‌الله صانعی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
پیام تسلیت شهردار تهران به مناسبت رحلت آیت‌الله صانعی
پیروز حناچی شهردار تهران در پیامی رحلت آیت‌الله صانعی را تسلیت گفت.
وعده حناچی برای احداث کاخ جشنواره‌های سینمایی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / پیروز حناچی / جشنواره‌های سینمایی
وعده حناچی برای احداث کاخ جشنواره‌های سینمایی
شهردار تهران در اولین دوره مراسم تجلیل از افتخارآفرینان سینمای ایران در عرصه بین‌المللی، برای احداث کاخ اختصاصی جشنواره‌های سینمایی اعلام آمادگی کرد.
همسان سازی حقوق بازنشستگان به شهرداری رسید
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / شهرداری تهران / پیروز حناچی / بازنشستگان
همسان سازی حقوق بازنشستگان به شهرداری رسید
شهردار تهران در توئیتی نوشت: بازنشستگان شهرداری تهران در کنار سایر حمایت‌های معیشتی، معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم تراز خود حقوق دریافت خواهند کرد.
درخواست منابع مالی برای خرید واگن و اتوبوس از صندوق توسعه ملی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / صندوق توسعه ملی / کلانشهر تهران / مقام معظم رهبری / شورای شهر / محمدباقر نوبخت / محسن هاشمی / پیروز حناچی
درخواست منابع مالی برای خرید واگن و اتوبوس از صندوق توسعه ملی
شهردار تهران در نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری درخواست کرد که منابع مالی خرید اتوبوس و واگن مترو از محل بازگشت منابع صندوق توسعه ملی پرداخت شود.
نامه حناچی به دفتر رهبری
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / پیروز حناچی / شهرداری تهران / دفتر مقام معظم رهبری
نامه حناچی به دفتر رهبری
در نامه حناچی به دفتر رهبری و دو مقام دولتی آمده است: در شرایط کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا و الزامات ناشی از مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، بیش از پیش نمود یافته و عدم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تبعات اجتماعی و امنیتی بسیار خطرناکی را در شرایط اقتصادی کنونی به دنبال خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
آقای نوبخت پای کلنگی که زده بایستد
رئیس شورای شهر تهران گفت: وقتی آقای نوبخت کلنگ مترو را می‌زند یعنی ساخت آن را تایید کرده است. وقتی یک خط مترو ۴۰ کیلومتری را کلنگ زده است،‌ باید پای آن بایستد؛ حداقل در یک سالی که از عمر دولت مانده باید پای آن بایستد.به گزارش ایلنا،‌ روز سه شنبه کلنگ خط ده متروی تهران با حضور جمعی از مسئولان دولتی و مدیران کشوری به زمین خورد. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در این مراسم به عدم اجرای مصوبات دولتی در زمینه حمل و نقل اشاره کرد و گفت: سه سال قبل یک مراسم بزرگ با حضور رئیس جمهوری و چند وزیر برگزار شد و مصوبه‌ اتوبوس که بسیار پیشرفته هم بود به همه وزرا ابلاغ شد تا ۱۹ هزار اتوبوس و ۴۰ هزار مینی¬بوس توسط ۱۰ کارخانه ایرانی ساخته شود، اما هیچ خروجی نداشت و سه سال است که این مصوبه بدون اجرا مانده. در …
نامه شهردار تهران به رئیس دفتر مقام معظم رهبری: درخواست استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای خرید اتوبوس و واگن مترو را داریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / شهردار تهران / رهبر انقلاب
نامه شهردار تهران به رئیس دفتر مقام معظم رهبری: درخواست استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای خرید اتوبوس و واگن مترو را داریم
پیروز حناچی در نامه‌ای به رییس دفتر مقام معظم رهبری و دو مقام دولتی درخواست استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای خرید اتوبوس و واگن مترو کرده است. در این نامه که به رئیس دفتر مقام معظم رهبری، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون امور اقتصادی رئیس جمهور و دبیر شورای عالی هماهنگی و امور اقتصادی نوشته شده، به موضوع تامین منابع مالی خرید هزار دستگاه اتوبوس و ۲۱۰ دستگاه واگن مترو از محل بازگشت منابع صندوق توسعه ملی پرداخته شده است.
شهردار تهران تاکید کرد: بکارگیری شبکه ریلی برای ایجاد تعادل در توسعه وتولید ثروت/ اداره پایتخت به تنهایی امکانپذیر نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / پیروز حناچی / متروی پروند و پردیس
شهردار تهران تاکید کرد: بکارگیری شبکه ریلی برای ایجاد تعادل در توسعه وتولید ثروت/ اداره پایتخت به تنهایی امکانپذیر نیست
شفقنا- شهردار تهران با تاکید بر بکارگیری ظرفیت شبکه ریلی برای ایجاد تعادل در توسعه و تولید ثروت، گفت: در اداره کلانشهر تهران به عنوان پایتخت نیازمند کمک دولت هستیم. به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در آغاز عملیات اجرایی احداث...
خط ۱۰ مترو سیاهچاله‌های تهران را پوشش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / دولت / نمایشگاه بین المللی / تهران / پیروز حناچی / دانشگاه آزاد / دانشگاه شهید بهشتی / مترو تهران
خط ۱۰ مترو سیاهچاله‌های تهران را پوشش می‌دهد
شهردار تهران گفت: از ویژگی های خط ۱۰ مترو این است که بخشی از سیاهچاله های تهران از جمله خاک سفید، نمایشگاه بین المللی، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات را پوشش می دهد.
شهرداران تهران
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / شورای اسلامی شهر تهران / شورای شهر تهران / پیروز حناچی / قالیباف / روحانی / دولت
شهرداران تهران "زینت المجلس" جلسات هیئت دولت بودند!
عضو سابق شورای شهر تهران گفت: حضور نجفی و حناچی در جلسات هیئت دولت منجر به دریافت حقوق قانونی شهر تهران نشد و به‌نوعی آنها تبدیل به "زینت‌المجلس" شدند!
دوره شورای شهر رو به پایان است لااقل یک استارت می‌زدید!
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / محمد علی نجفی / اتوبان مدرس / محسن افشانی / خیابان آفریقا / اصلاح طلبان / تهران / شهرداری / حقوق شهروندی
دوره شورای شهر رو به پایان است لااقل یک استارت می‌زدید!
شورای شهر تهران در حالی در آخرین سال فعالیت خود قرار گرفته که هنوز قطار حرکت و کار را روشن نکرده است.
گواهی‌عکس‌‌ها بر یک سده رابطه دوستانه
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
گواهی‌عکس‌‌ها بر یک سده رابطه دوستانه
وزیر امور خارجه سوئیس در نمایش اسناد و عکس‌های یک قرن رابطه ایران و سوئیس در مجموعه تاریخی باغ نگارستان حضور یافت. «ایگنازیو کاسیس» در این مراسم که به مناسبت صدمین سالگرد حضور دیپلماتیک سوئیس در ایران و با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، در باغ نگارستان برگزار شد، گفت: باعث خوشنودی من است که صدمین سالگرد حضور دیپلماتیک سوئیس در ایران را همراه شما بزرگ می‌دارم، درحالی‌که گرداگردمان عکس‌هایی به تاریخ دوستی میان دو کشور گواهی می‌دهند. او با اشاره به مجموعه تاریخی نگارستان تصریح کرد: مکانی که ما در …
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / دولت
حضور شهردار تهران بیشتر برای دولت منفعت دارد
عضو شورای شهر تهران نسبت به حواشی مربوط به غیبت پیروز حناچی در جلسات هیأت دولت واکنش نشان داد.
ابلاغ بخشنامه نظارت بر تعرفه‌های مصوب پارکینگ‌های عمومی
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / ابلاغ / پارکینگ عمومی / پیروز حناچی
ابلاغ بخشنامه نظارت بر تعرفه‌های مصوب پارکینگ‌های عمومی
شهردار تهران از ابلاغ بخشنامه نظارت کامل بر رعایت تعرفه‌های تصویب شده برای پارکینگ‌های عمومی به مناطق ۲۲ گانه خبرداد.
امیدوارم وزیر ورزش را سوار بر دوچرخه ببینم
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / وزیر ورزش و جوانان / سه شنبه های بدون خودرو / فدراسیون ورزش همگانی / پیروز حناچی
امیدوارم وزیر ورزش را سوار بر دوچرخه ببینم
شهردار تهران گفت: امیدوارم در یکی از سه‌شنبه‌ها وزیر ورزش و جوانان را سوار بر دوچرخه ببینم.
تصاویر | آیین افتتاح نخستین مرکز جامع سلامت روان شهرداری تهران
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
تصاویر | آیین افتتاح نخستین مرکز جامع سلامت روان شهرداری تهران
نخستین مرکز جامع سلامت روان شهرداری تهران با حضور آنلاین پیروز حناچی شهردار تهران، اعضای شورای شهر و حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد.
شهرداری به وضعیت آشفته بصری شهر تهران رسیدگی کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / ناهید خداکرمی / آلودگی بصری / شهر تهران / شورای شهر تهران / پیروز حناچی
شهرداری به وضعیت آشفته بصری شهر تهران رسیدگی کند
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بی نظمی و آشفتگی تابلوهای تجاری و صنفی با مشارکت و پرداخت هزینه توسط واحدهای تجاری مستقر در مناطق و محلات به راحتی قابل بهبود است.
نیم طبقه دردسرساز در ارتفاعات و راه های عجیب مدیران
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / شهرداری تهران / شهردار تهران / شورای شهر تهران / پیروز حناچی / شورای‌عالی شهرسازی / ناهید خداکرمی / پاستور / دولت تدبیر و امید / وزارت میراث فرهنگی / ملک جماران
نیم طبقه دردسرساز در ارتفاعات و راه های عجیب مدیران
شهرداری تخلفات ملک نهاد ریاست جمهوری را تخریب کرد. دولتی ها هم دست به هر کاری زدند تا این طبقه اضافه حذف نشود و حتی پای محلی ها هم به این موضوع باز شد.
حناچی: برنامه مفصلی برای 1400 داریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
حناچی: برنامه مفصلی برای 1400 داریم
شهردار تهران با حضور مجازی در آیین گشایش پروژه‌های شهری منطقه۲ بر ضرورت توجه به خلاقیت و پرهیز از تقلید در پروژه‌های شهری تأکید کرد. پیروز حناچی این را هم گفت که شهرداری برای سال۱۴۰۰ برنامه مفصلی دارد که به‌زودی اعلام می‌شود. به گزارش همشهری، شهردار تهران در مراسم گشایش و بهره‌برداری از پروژه‌های شهری منطقه۲ اظهار کرد: «نیمه نخست شهریور، هفته دولت و یادآور شهیدان رجایی و باهنر است. امسال آخرین سال قرن حاضر است و سده‌ای را پشت سر می‌گذاریم که پر از ماجراها و اتفاقات نادر و متفاوت است؛ از جنگ جهانی …
بوستان گفتگو به بزرگراه همت می رسد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / پیروز حناچی
بوستان گفتگو به بزرگراه همت می رسد
اقتصادنیوز :‌ شهردار تهران با حضور مجازی در آیین گشایش پروژه های شهری منطقه ۲ بر ضرورت توجه به خلاقیت و پرهیز از تقلید در پروژه های شهری تاکید کرد. به گفته او شهرداری تهران برای ۱۴۰۰ برنامه مفصلی دارد که به زودی اعلام می کند.
استعفای حناچی از شهرداری تهران صحت دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / حناچی
استعفای حناچی از شهرداری تهران صحت دارد؟
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ن، با تکذیب استعفای پیروز حناچی از شهرداری تهران گفت: فکر می‌کنم این به شدت برای شهر زیان‌بار است که یک شهردار احساس کند تا پایان دوره تضمین‌شده است.
پارک گفتگو تا حدود اتوبان نیایش ادامه می یابد/ لزوم ساماندهی خیابان زنجان
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / پیروز حناچی / منطقه 2 شهرداری تهران / بوستان گفتگو / متروی تهران
پارک گفتگو تا حدود اتوبان نیایش ادامه می یابد/ لزوم ساماندهی خیابان زنجان
حناچی از اتصال نمایشگاه بین المللی تهران به شبکه مترو خبر داد و گفت: پارک گفت و گو تا حدود اتوبان نیایش ادامه می یابد و فاز اول تا همت آماده افتتاح است.
برقراری تمهیدات لازم برای برقراری تردد امن دانش آموزان
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / پیروز حناچی / سال تحصیلی جدید / شیوع کرونا / آغاز سال تحصیلی
برقراری تمهیدات لازم برای برقراری تردد امن دانش آموزان
شهردار تهران گفت: تمهیدات لازم برای برقراری تردد امن در مسیر پیاده، سواره، تاکسی، اتوبوس، مترو برای دانش اموزان از سوی شهرداری دنبال می شود.
تاکید بر تشکیل کارگروه ایمن‌سازی مدارس در مناطق شهرداری/شهرداری‌ در رعایت پروتکل‌های مناطق با مدارس همکاری کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / پیروز حناچی / بازگشایی مدارس
تاکید بر تشکیل کارگروه ایمن‌سازی مدارس در مناطق شهرداری/شهرداری‌ در رعایت پروتکل‌های مناطق با مدارس همکاری کند
ایلنا: شهردار تهران گفت: لازم است با آغاز سال تحصیلی شهرداران مناطق تشکیل کارگروه ایمن سازی مدارس با مسئولیت شهردار منطقه تشکیل شود تا با شناسایی و رفع نقاط پرخطر در…
تعیین اتوبوس‌های مخصوص دانش آموزان/کنترل بار ترافیکی پایتخت
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / پیروز حناچی / آغاز سال تحصیلی / شیوع کرونا
تعیین اتوبوس‌های مخصوص دانش آموزان/کنترل بار ترافیکی پایتخت
شهردار تهران با اشاره به شرایط خاص سال تحصیلی جدید به دلیل شیوع کرونا، گفت: سرویس های خاصی برای خدمات دانش آموزان تایید صلاحیت شده اند و اتوبوس‌های مخصوص دانش آموزان را جابه‌جا خواهند کرد.
مسیر یک طرفه تعامل شهرداری و دولت/ به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش کشیدند!
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / شورای شهر تهران / شهر تهران / شهرداری تهران / پیروز حناچی
مسیر یک طرفه تعامل شهرداری و دولت/ به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش کشیدند!
حجت نظری گفت: نمیگویم در دوره فعلی هیچ دستاوردی از حضور شهردار در جلسات هیئت دولت نداشتیم اما واقعیت این است که بیش از اینکه این حضور به نفع شهرداری و مدیریت شهری تهران باشد، بیشتر به نفع دولت بوده است.
پروژه محرک توسعه در جنوب شهر تهران کلید خورد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
پروژه محرک توسعه در جنوب شهر تهران کلید خورد
کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با پروژه محرک توسعه در منطقه ۱۵ موافقت کرد.
موافقت با احداث پروژه محرک توسعه در منطقه ۱۵
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / شهر تهران
موافقت با احداث پروژه محرک توسعه در منطقه ۱۵
اقتصادنیوز :‌جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با احداث پروژه محرک توسعه در منطقه ۱۵ شهرداری موافقت شد.
عاشورای ماندگار۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
عاشورای ماندگار۱۳۹۹
پیروز حناچی‌-شهردار تهران جریان عاشورا و عزاداری محرم،‌ مراسمی است که همچنان وجه مردمی‌بودن خود را حفظ کرده و توانسته است محور همبستگی اجتماعی و وفاق ملی باقی بماند و همین ظرفیت در طول تاریخ باعث حفظ جریان شیعی و اسلامی شده است. در واقع آنچه که خود حفظ کننده است نباید برای حفظش نگران بود و همانطور که در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله در فرهنگ ها و جوامع مختلف ساری و جاری بوده، امروز نیز، ‌به‌رغم شرایط کرونایی ماندگار شده است. در چنین شرایطی شهرداری تهران به‌عنوان یک نهاد عمومی تلاش کرد با استفاده از همه …
دولت مجبور نباشد به شهرداری‌ها کمک نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / پیروز حناچی
دولت مجبور نباشد به شهرداری‌ها کمک نمی‌کند
ایلنا: شهردار تهران گفت: اگر دولت مجبور نباشد به شهرداری‌ها کمک نمی‌کند، مثلا در موضوع حمل و نقل عمومی و کرونا، دولت به اجبار در این زمینه کمک کرد. اما این نگاه،…
کوچه‌های تاریک و خاموش، پاتوق اوباش و خفتگیر‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / مزاحمت ناموسی / خفتگیری / کوچه های خاموش
کوچه‌های تاریک و خاموش، پاتوق اوباش و خفتگیر‌ها
پیروز حناچی شهردار تهران با قبول مسئله خاموشی در برخی معابر پایتخت و زورگیری‌ها و ایجاد آزار و اذیت توسط اوباش برای بانوان و درخواست آن‌ها برای تعبیه روشنایی در سطح شهر، گفت: این درخواست به جا و در شهرسازی هم موضوع مهمی است.
کوچه های تاریک و خاموش، پاتوق اوباش و خفتگیر‌ها / شهردار تهران: با نورپردازی و نصب دوربین امنیت ایجاد می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
کوچه های تاریک و خاموش، پاتوق اوباش و خفتگیر‌ها / شهردار تهران: با نورپردازی و نصب دوربین امنیت ایجاد می‌کنیم
پیروز حناچی شهردار تهران با قبول مسئله خاموشی در برخی معابر پایتخت و زورگیری‌ها و ایجاد آزار و اذیت توسط اوباش برای بانوان و درخواست آن‌ها برای تعبیه روشنایی در سطح شهر، گفت: این درخواست به جا و در شهرسازی هم موضوع مهمی است.
افکار عمومی با مطبوعات شکل می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
افکار عمومی با مطبوعات شکل می‌گیرد
شهردار تهران با بیان اینکه افکار عمومی از طریق مطبوعات شکل می‌گیرد، اظهار کرد: تلاش برای نشان دادن وضعیت رو به بهبود و فضای امید از موضوعاتی است که شهرداری تهران تلاش می‌کند به آن برسد، اما در فضای عمومی کشور حرکت می‌کنیم و نمی‌توانیم فضای عمومی کشور را تغییر بدهیم. به گزارش همشهری، پیروز حناچی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه گفت: در شهرداری، از طریق نرم افزار «تهران من» سعی شده، همه ارتباطات بین مردم و شهرداری دیجیتال باشد و الان بیش از 2 و نیم میلیون نفر از خدمات آن استفاده کرده‌اند. این هدف …
رونمایی از کوچه، سردیس و کتاب یادنامه‌ مرتضی ممیز
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / مرتضی ممیز / سردیس / محمدجواد حق شناس / پیروز حناچی
رونمایی از کوچه، سردیس و کتاب یادنامه‌ مرتضی ممیز
مراسم رونمایی از سردیس و کتاب یادنامه مرحوم مرتضی ممیز با حضور شهردار تهران، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر و جمعی از فعالان فرهنگی کشور برگزار شد.
وجه تمایز ممیز عشق بی‌پایانش به کار بود/ وعده شهردار به هنرمندان
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / مرتضی ممیز / انوشیروان ممیز / خانه هنرمندان ایران / پیروز حناچی / محمدجواد حق شناس / ساعد مشکی / سیف الله صمدیان / فاطمه کرکه‌ آبادی / انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران
وجه تمایز ممیز عشق بی‌پایانش به کار بود/ وعده شهردار به هنرمندان
ساعد مشکی، وجه تمایز مرتضی ممیز را عشق بی پایانش به کار و کار کردن دانست و بیان کرد عشق تمام نشدنی که ممیز در تمام این سال‌ها داشت، در آثارش نیز مشهود است.
موافقت دولت با خرید ۳ هزار دستگاه اتوبوس در تهران
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / خرید اتوبوس / شهرداری تهران / مناف هاشمی
موافقت دولت با خرید ۳ هزار دستگاه اتوبوس در تهران
به گزارش ایرنا؛ «سید مناف هاشمی» در بازدید از کارخانه واگن سازی تهران و خط تولید اولین رام قطار متروی ملی که با حضور «پیروز حناچی» شهردار تهران، «علی آقامحمدی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و «حمیدرضا طیبی» رئیس جهاد دانشگاهی تهران برگزار شد گفت: برابر رایزنی های صورت گرفته به منظور تامین مالی قرارداد ساخت ۲۱۰ واگن به نتایجی رسیده ایم و امیدواریم این ظرفیت به زودی فعال شود.
حفره پرناشدنی میان دولت و شهرداری/ دود اختلاف روحانی و حناچی چگونه به چشم مردم می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / پیروز حناچی / محسن هاشمی / شورای شهر / اصلاح طلبان
حفره پرناشدنی میان دولت و شهرداری/ دود اختلاف روحانی و حناچی چگونه به چشم مردم می‌رود؟
پیروز حناچی مدت‌هاست به جلسات هیات دولت دعوت نمی‌شود. روز گذشته محسن هاشمی توییت کرده که تلاش خود را برای ترمیم این رابطه بیشتر خواهد کرد. رویداد۲۴ در این گزارش به دلایل اختلاف روحانی و حناچی پرداخته و نشان داده احتمال حل آن تا پایان دولت روحانی بسیار پایین است.
اظهارات عضو شورای شهر تهران در باره محمدعلی نجفی،عیسی شریفی،املاک نجومی،رشوه65میلیاردی و...
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / محمد جواد حق شناس / شهرداری تهران / محمدعلی نجفی / پیروز حناچی / محمد باقر قالیباف / مصطفی میرسلیم
اظهارات عضو شورای شهر تهران در باره محمدعلی نجفی،عیسی شریفی،املاک نجومی،رشوه65میلیاردی و...
روزنامه اعتماد مصاحبه ای مفصل با محمدجواد حق شناس عضو شورای شهر تهران کرده و در آن به مسائل مختلف پرداخته است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
واکنش عجیب واعظی به غیبت حناچی در جلسات دولت
محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری روز گذشته و پس از آنکه چند وقتی است مساله اختلاف میان دولت دوازدهم شهرداری تهران بر سر ملک جماران رسانه‌ای شده، به مساله ممنوع شدن ورود پیروز حناچی در قامت شهردار تهران به جلسات دولت اشاره کرد و در پاسخ به این سوال خبرگزاری مهر گفت: «غیبت وی در جلسات دولت به این موضوع ارتباطی ندارد زیرا او هیچ‌وقت عضو دولت نبوده است.» او اشاره‌ای به رسم مرسوم جمهوری اسلامی برای حضور شهردار تهران در جلسات دولت نکرد ولی در پاسخ به سوال دیگر این خبرگزاری مبنی بر اینکه «آیا دولت برای ساخت این ساختمان تصمیم به لغو مصوبه سال ۹۰ شورای عالی شهرسازی گرفته است یا خیر»، اظهار کرد: «دولت هیچ اقدامی [در رابطه با لغو مصوبه سال ۹۰ شورای عالی …
شهر،‌خادم عزاداران‌حسینی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
شهر،‌خادم عزاداران‌حسینی
مجید جباری_خبرنگار  امروز پنجم محرم،‌ ماه عزاداری سیدالشهدا علیه‌السلام است و کم‌کم به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی نزدیک می‌شویم. امسال اما با توجه به شرایط ویژه شهر و ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دیگر پروتکل‌های بهداشتی، شهرداری تهران علاوه بر خدماتی که هرسال به عزاداران حسینی ارائه می‌دهد، اقدامی هم در جهت آسایش عزاداران حسینی و همچنین حفظ سلامت شهروندان در این ایام انجام داده است. پیرو همین سیاست، پیروز حناچی، شهردار تهران یک روز مانده به آغاز ‌ماه محرم، در ابلاغیه‌ای بر شناسایی عرصه‌ها …
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / پیروز حناچی / دکتر طیبی / کارخانه واگن‌سازی تهران
بازدید حناچی و طیبی از مجموعه واگن سازی تهران
شهردار تهران به همراه جمعی از مسوولان کشور و رییس جهاددانشگاهی از مجموعه توانمندی‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌ حمل و نقل ریلی شهری در مجموعه‌ شرکت واگن سازی تهران بازدید کردند.
توضیح شهردار پایتخت درباره نصب تابلوهای محرم در تهران
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / ماه محرم / پیروز حناچی / شهرداری تهران / تهران / سازمان زیباسازی / شهردار تهران
توضیح شهردار پایتخت درباره نصب تابلوهای محرم در تهران
شهردار تهران گفت: شهر تهران آنقدر بزرگ است که اگر کمتر از هفتصد تابلو برای محرم نصب کنیم به چشم نمی‌آید اما تمامی معابر شهری و نقاطی که در آنها تابلو قرار داشت با شعارهای محرم مزین شده است.
چرا به نام حفظ میراث امام (ره) به مردم جماران ظلم می‌کنید؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / امام جمارانی / پیروز حناچی / شهردار تهران / محله جماران
چرا به نام حفظ میراث امام (ره) به مردم جماران ظلم می‌کنید؟
به گزارش الف به دنبال اعمال محدودیت در ساخت و ساز محله جماران آیت الله امام جمارانی از یاران اما خمینی با صدور بیانیه‌ای به این امر اعتراض کرد و نوشت :آیا مردم مستضعف جماران باید فقیر و محروم بمانند تا ساده زیستی حضرت امام(رض) نمایان شود؟!!
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / حناچی شهردار تهران / شهرداری تهران / محرم در تهران
حناچی: تهران بزرگ است؛ نصب کمتر از هفتصد تابلو برای محرم به چشم نمی آید
به گزارش مهر، پیروز حناچی، شهردار تهران صبح دوشنبه سوم شهریور در جلسه ستاد هماهنگی برنامه های محرم شهرداری تهران برای برگزاری مراسم محرم امسال، با تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: هم اکنون شهر به عزای اباعبدالله مزین شده است. در مراسم عزای سیدالشهدا معمولاً مردم نقش اصلی را دارند و شهرداری و سایر نهادها نقش شان یاریگری است. امسال به دلیل شرایط خاص کرونا و پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا عزاداری ها شکل خاصی دارد و مردم برای برگزاری مراسم به فضاهای باز هدایت شده اند. به همین دلیل شهرداری تهران نیز محیطهای روباز خود را بنا به تشخیص نهادهای ذیربط در اختیار هیات ها قرار داده است.
واعظی: غیبت شهردار تهران در هیئت دولت ربطی به ساختمان جماران ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / محمود واعظی / رییس دفتر رییس جمهور / پیروز حناچی / شهردار تهران / جلسات هیات دولت
واعظی: غیبت شهردار تهران در هیئت دولت ربطی به ساختمان جماران ندارد
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: غیبت پیروز حناچی در جلسات دولت به موضوع ساختمان ریاست‌جمهوری در جماران ارتباطی ندارد، زیرا او هیچ وقت عضو دولت نبوده است.
پادرمیانی هاشمی برای حناچی
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / حسن روحانی / پیروز حناچی / شهرداری تهران / جماران
پادرمیانی هاشمی برای حناچی
ماجرایی که منجر به اختلاف دولت و شهرداری شد، اوایل تیر سال جاری و با خبر تخلف در ساخت‌وساز ملکی متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری در جماران آغاز شد. منتقدان می‌گفتند این نهاد از قدرت خود برای دورزدن قانون و مصوبات استفاده می‌کند و در سمت دیگر نیز روابط‌عمومی نهاد ریاست‌جمهوری از پایبندی به قانون و خبرسازی‌های غیرموثق می‌گفت.
پاسخ واعظی به شائبه ها درباره علت غیبت شهردار تهران در جلسات هیات دولت
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / محمود واعظی / دولت دوازدهم / پیروز حناچی / شهرداری تهران
پاسخ واعظی به شائبه ها درباره علت غیبت شهردار تهران در جلسات هیات دولت
مهر نوشت: رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: غیبت پیروز حناچی در جلسات دولت به موضوع ساختمان ریاست‌جمهوری در جماران ارتباطی ندارد زیرا او هیچ وقت عضو دولت نبوده است.
معابر شهر سیاهپوش شدند
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
معابر شهر سیاهپوش شدند
شهردار تهران درباره اقدامات شهرداری برای سیاهپوش کردن پایتخت در ایام محرم اظهار کرد: به‌طور متوسط فعالیت ما در زمینه محرم 30درصد بیشتر از سال قبل بوده‌ است ولی به‌دلیل اینکه برخی از هیأت‌های کوچک خیلی مثل سابق فعال نبودند ما باید جای آنها را هم پر می‌کردیم. به ‌گزارش همشهری، پیروز حناچی افزود: نصب پرچم‌های سیاه در عرصه‌های اصلی و معابر شهر انجام شده و می‌توان آن را در عرشه ‌پل‌ها، روی بیلبورد‌ها و در تابلو‌های محیطی مشاهده کرد. این‌‌ کار همچنان ادامه دارد و تا میانه این هفته تکمیل خواهد شد.  بنا …
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / کلنیک دامپزشکی / نظام دامپزشکی
درخواست نظام دامپزشکی؛ با کلینیک ها برخورد غیر تخصصی نکنید
به گزارش ایسنا محمد رضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با ارسال نامه‌ای سرگشاده به پیروز حناچی شهردار به پلمب مراکز درمانی دامپزشکی اعتراض کرد و خواستار عدم دخالت شهرداری در برخورد با مراکزی شد که سازمان دامپزشکی مجوز و پروانه فعالیت برای آنها صادر شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •