شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
چهارباغ عباسی
مبلمان نو بر تن چهارباغ می‌نشیند
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / مبلمان شهری
مبلمان نو بر تن چهارباغ می‌نشیند
مدیر پروژه‌های چهارباغ عباسی، با اعلام اینکه ظهر تا عصر امروز، تعداد محدودی از نیمکت‌های طراحی‌شده برای محور میانی در چهارباغ قرار می‌گیرد، از پیگیری‌های جدی برای ساخت آمفی‌تئاتر شهر نیز خبر داد.
تفکر شهرداری ساختن است، نه خراب کردن
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اجتماعی / شهرداری اصفهان / چهارباغ عباسی / مترو / تراموا
تفکر شهرداری ساختن است، نه خراب کردن
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به پیاده راه سازی چهارباغ با وجود سختی زیاد و با تعامل اداره کل میراث فرهنگی، گفت: ممکن است مشکلاتی در اجرا به وجود آید ولی تفکر شهرداری خراب کردن نیست، ساختن است، البته نه فقط صرف ساختن بلکه مباحث دیگر مثل معماری شاخص نیز درنظر گرفته می شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
معروف‌ترین خیابان‌های ایران
ایران قلب تاریخ و تمدن خاورمیانه است. این کشور چهار فصل که مهد جاذبه‌های گردشگری فرهنگی و تاریخی بسیاری است، در خود خیابان‌هایی را جای داده که نه تنها در میان مردم ایران بلکه در جهان هم دارای شهرت و محبوبیت هستند. به گزارش خبر آنلاین، این خیابان‌ها که هر کدام از زیبایی منحصربه‌فردی برخوردار هستند را شاید بتوان خیابان‌های بهشت ایران نامید که قدم زدن در آن‌ها روحی تازه به جان می‌بخشد. اولین خیابان‌ها در گذشته، جاده‌های طبیعی و آبراه‌ها بوده‌اند که امکان تردد را فراهم می‌کردند. با شروع شهرنشینی و تشکیل شهرها، خیابان‌ها کم‌کم به معابر اصلی تردد در میان شهرها تبدیل شدند. در حال حاضر خیابان‌ها بافت جدا نشدنی از شهرها هستند که محل تردد وسایل نقلیه و مردم به شمار می‌روند.> خیابان سپه؛ اولین خیابان …
تازه‌های نوسازی در چهارباغ
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / کاخ جهان نما / پیاده راه / شهرداری اصفهان
تازه‌های نوسازی در چهارباغ
مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه پروژۀ احیا و بازسازی کاخ جهان‌نما فعلاً به تأخیر افتاده، از تبدیل آسفالت دور محدودۀ این سایت موزه به سنگفرش و همچنین، ایجاد تحولاتی در گذرهای منتهی به چهارباغ عباسی خبر داد.
طرحِ بازنگری در اصفهان، تخلف‌ها را نمی‌پوشاند
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / حریم محور فرهنگی تاریخی اصفهان / مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری / چهارباغ عباسی / ساخت هتل
طرحِ بازنگری در اصفهان، تخلف‌ها را نمی‌پوشاند
مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی، هر نوع مسامحه‌ای را در پوشش بازنگری حریم محور فرهنگی تاریخی اصفهان رد می‌کند و می‌گوید: ساختِ هتل ارفعی بر اساس ضوابط حریم محور فرهنگی - تاریخی اصفهان یک تخلف محرز است، این حریم صراحت دارد و در آن هیچ چیزِ مخفی نیست.
پژوهشگران و کنشگران را در طرح تفصیلی «پروژه چهارباغ» درگیر کنید
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / شهرداری اصفهان
پژوهشگران و کنشگران را در طرح تفصیلی «پروژه چهارباغ» درگیر کنید
زیست پذیری شهرها زمانی تداوم خواهد داشت که چهار عامل «فضا»، «سرمایه»، «تخصص» و «عدالت» در تعادلی مطلوب قرار داشته باشند و این تعادل در چهارباغ، در حال به هم خوردن است.
این هتل می‌خواهد جا پای برج جهان‌نما بگذارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / برج / جهان / کارشناسی / مسجد / موزه
این هتل می‌خواهد جا پای برج جهان‌نما بگذارد؟
احداث یک هتل در لایه دوم چهارباغ عباسی - کوچه ارفعی - با ارتفاع غیرابلاغی از سوی کمیسیون ماده ۵ و تصویب غیر کارشناسی آن در این کمیسیون،
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
هتلِ بی‌مجوز کوتاه می شود؟
[شهروند]ساخت‌وساز بی‌ضابطه هتل در خیابان چهارباغ عباسی اصفهان، این روزها خبرساز شده و اعتراض فعالان و ‏دوستداران میراث فرهنگی را به دنبال داشته است؛ هتلی که گفته می‌شود اگرچه مصوبه کمیسیون ماده5 ‏را دارد، اما قبل از ابلاغ آن از سوی استانداری به شهرداری اجرایی شده است.‏ میراث‌دوستان اصفهان نگران‌اند ساخت‌وسازهای بی‌ضابطه در خیابان «چهارباغ»، بالاخره سرنوشتی ‏نظیر ارگ «جهان‌نما» پیدا کند و جان این محور تاریخی را به خطر بیندازد؛ سازه‌هایی بلند و بدون در نظر ‏گرفتن خط آسمانی. خیابان «چهارباغ» در چند‌سال اخیر، دستخوش تغییر و دگرگونی‌های بسیار ازجمله ‏تبدیل آن به پیاده‌راه و تعویض …
کارنامۀ میراث فرهنگی استان اصفهان از نگاه مدیرکل
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / استانی-فرهنگی و هنری / میراث فرهنگی اصفهان / هفته میراث فرهنگی / مسجد امام اصفهان / مدرسه چهارباغ
کارنامۀ میراث فرهنگی استان اصفهان از نگاه مدیرکل
هفتۀ میراث فرهنگی، بهانه‌ای برای انتشار یک گزارش کلی از مهم‌ترین اقداماتی شده که اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان در این حوزه انجام داده است؛ از اعلام خبر پیشرفت ۹۰ و ۸۵ درصدیِ مرمت گنبد مسجد جامع عباسی و مدرسۀ چهارباغ گرفته تا رشد تعداد موزه‌ها و مواردی دیگر.
ساخت هتل در حریم چهارباغ عباسی فاقد وجاهت قانونی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / اصفهان / راه و شهرسازی استان / شهرداری / معماری / معاون شهرسازی
ساخت هتل در حریم چهارباغ عباسی فاقد وجاهت قانونی است
ایلنا: معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد: ساخت هتل در حریم چهارباغ‌عباسی با توجه به عدم ابلاغ مصوبه کمیسیون ماده ۵ به شهرداری ، خلاف ضوابط و…
چهارباغی که «تاورنیه» دید
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / جهانگرد
چهارباغی که «تاورنیه» دید
ژان باتیست تاورنیه، جهانگردی فرانسوی است که حدود ۳۵۰ سال پیش، طی دوران سلطنت شاه‌عباس، شاه صفی و شاه سلیمان صفوی شش بار به ایران سفر کرد و پایتخت آن زمان، اصفهان را بیش از همۀ شهرهای دیگر دید و درباره‌اش نوشت.
همه جا ردِ پایِ میراث فرهنگی هست
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / کشف لایه تاریخی / چهارباغ عباسی / کشف / "معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان "
همه جا ردِ پایِ میراث فرهنگی هست
همه‌ی محور «چهارباغ» را سال ۱۳۹۵ برای طرح ساماندهی کنونی از زیر نگاهشان…
لطفاً کمی گلِ محمدی
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی
لطفاً کمی گلِ محمدی
جلال‌الدین همایی در کتاب «تاریخ اصفهان» آورده که گذر چهارباغ عباسی، روزگاری جنگلِ گل‌هایِ محمدی بوده است. چرا اکنون نباشد؟
تاریخِ ۶ هزار ساله اصفهان را دفن کردند!
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / چهارباغ عباسی / کشف لایه تاریخی / اصفهان
تاریخِ ۶ هزار ساله اصفهان را دفن کردند!
در حالی که کمتر از دو ماه قبل هیات باستان‌شناسی چهارباغ اصفهان در حفاری‌هایشان در کفِ تاریخی خیابان چهارباغ به کف فرش و سنگفرش آجریِ دوره قاجار که روی بخش صفوی اضافه‌شده بود، رسیدند، امروز اما خبر می‌رسد که روی این محوطه‌ی تاریخی با سنگ‌ریزه و برخی ابزارآلات پر شده‌ است.
هیچ درخت تنومندی در چهارباغ قطع نشده است
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / استانی-اجتماعی / قطع درختان / چهارباغ عباسی
هیچ درخت تنومندی در چهارباغ قطع نشده است
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: در جریان عملیات‌های عمرانی در چهارباغ، سطح خاک این محور پایین رفته و باعث شده ریشه درختان تا حدودی از خاک خارج شود، اما از آن‌ها مراقبت و سعی می‌کنیم سطح خاک به وضعیت سابق بازگردد و ریشه‌ها درون خاک فرو روند.
خاطرات عکاس‌باشی
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / استانی-فرهنگی و هنری / عکاسی / تاریخ شفاهی / چهارباغ عباسی
خاطرات عکاس‌باشی
روایت سوم تاریخ شفاهی چهارباغ عباسی به «عکاس‌خانۀ پرتره» اختصاص یافته بود تا حسین پاکتچیان، عکاس پیشکسوت اصفهان را به نقل خاطرات خود ترغیب کند.
ساخت حوض کاخ جهان‌نما مصوبه دارد
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / استانی-فرهنگی و هنری / موزه جهان‌نما / چهارباغ عباسی
ساخت حوض کاخ جهان‌نما مصوبه دارد
عملیات عمرانی شهرداری اصفهان در محدوده‌ی سایت موزۀ کاخ جهان‌نما، حساسیت‌هایی را برانگیخته‌ و مدیرعامل نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان و معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان اطمینان می‌دهند که ساخت حوض در این محدوده، مصوبۀ میراث فرهنگی را دارد و به بقایای این کاخِ ثبت ملی شده آسیبی نمی‌زند.
تغییر رنگِ چهارباغ
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / استانی-فرهنگی و هنری / نیمکت چهارباغ عباسی / چهارباغ عباسی
تغییر رنگِ چهارباغ
جانمایی چراغ‌هایِ بلند و سیاه، در چهارباغی که پیش‌ازاین در سرتاسر پیاده راهِ آن فلاور باکس‌های سیاه‌رنگ قرار داده‌شده بود، موجب طرح این پرسش شده که آیا قرار است رنگ غالب در چهارباغ عباسی، سیاه باشد؟ مدیر پروژه‌های محور چهارباغ عباسی، ضمن اعلام خبر تائید نوع مبلمان و مدلِ چراغ‌های چهارباغ، به این سؤال نیز پاسخ داده است.
کشفیات جدید چهارباغ؛ از قاجار تا هزارۀ چهارم پیش از میلاد
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / باستان‌شناسی
کشفیات جدید چهارباغ؛ از قاجار تا هزارۀ چهارم پیش از میلاد
سرپرست هیأت کاوش چهارباغ عباسی اصفهان گفت: در اکتشافات خیابان آمادگاه و میدان انقلاب، کف فرش آجری دوره صفوی، سنگفرش آجری دوره قاجار، بقایایی از هزارۀ چهارم پیش از میلاد و بقایایی از دورۀ ساسانی به‌دست‌آمده است.
ما و چهارباغ را تنها نگذارید
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / میراث فرهنگی / تالار تیموری
ما و چهارباغ را تنها نگذارید
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان خطاب به حاضران در پنجمین گردهمایی سراسری شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی کشور گفت: ما و چهارباغ را تنها نگذارید. اگر مسائل مربوط به چهارباغ به‌درستی مدیریت نشود، به همان اندازه که می‌تواند موجب فخر شود، باعث آسیب خواهد شد.
بخش‌های باقیمانده از کف‌سازی‌های تاریخی چهارباغ کشف شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / چهارباغ عباسی / اصفهان / میراث فرهنگی
بخش‌های باقیمانده از کف‌سازی‌های تاریخی چهارباغ کشف شد
سرپرست هیأت باستان‌شناسی خیابان تاریخی چهارباغ اصفهان از مشخص شدن بخش‌های باقی‌مانده از کف‌سازی تاریخی آجرفرش و سنگفرش دوره‌های صفوی و قاجار در این خیابان خبر داد.
کاوش دیرهنگام در چهارباغ اصفهان
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / چهارباغ / اصفهان / باستان شناسی
کاوش دیرهنگام در چهارباغ اصفهان
اصفهان- ایرنا- پس از آنکه قسمت‌های زیادی از محور میانی چهارباغ عباسی اصفهان بتن‌ریزی و سنگفرش شد، میراث فرهنگی تصمیم به کاوش‌های باستان‌شناسی در قسمت باقی مانده از محور میانی گرفته ، این کاوش دیرهنگام، در پاسخ به  ضرورت‌ها و حساسیت‌ها بر روی چهارباغ در حال انجام است.
چند نکته دربارۀ درخت‌های چهارباغ
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / درخت / عملیات عمرانی
چند نکته دربارۀ درخت‌های چهارباغ
یک فعال محیط زیست درباره وضعیت درختان محور میانی چهارباغ عباسی نکاتی را بیان کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / باستان‌شناسی
گزارشی از اکتشافات باستان‌شناسی در چهارباغ
مسئول باستان‌شناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان در نشست «چهارباغ در گذر تاریخ» توضیحاتی را درباره اکتشافات باستان‌شناسی محدوده چهارباغ عباسی بیان کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
تصاویر / پاییز چهارباغ رویایی
چهارباغ یکی از خیابان‌های تاریخی و اصلی اصفهان است و به دو بخشِ چهارباغ صفوی و چهارباغ عباسی تقسیم می‌شود. دو قسمت چهارباغ عباسی و چهارباغ بالا در عصر شاه عباس اول طراحی و اجرا شد و تاریخ تقریبی ساخت آن به سال ۱۰۰۰ هجری قمری (۱۵۹۱ میلادی) برمی‌گردد. خیابان چهارباغ عباسی در حد فاصل میدان امام‌حسین (دروازه دولت) تا میدان آزادی (دروازه شیراز) واقع شده که توسط پل تاریخی ۳۳‌پل و رودخانه زاینده‌رود به دو خیابان چهارباغ بالا و چهارباغ پایین تقسیم می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / استانی-اجتماعی / چهارباغ عباسی
در رویایم برای چهارباغ تجدید نظر کرده ام
شهردار اصفهان با بیان اینکه هنوز دنبال تحقق رویایم درباره چهارباغ هستم، گفت: در گفت و گویی با خبرگزاری ایسنا گفته بودم که برای چهارباغ رویایی دارم، البته در رویایم برای چهارباغ تجدید نظر کرده ام و با مواجه شدن با عقاید و نظرات کارشناسی نگاهم روند اصلاحی پیدا کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی
ضرورت مشارکت در طراحی چهارباغ
میزگرد تخصصی «چشم‌انداز چهارباغ، دیروز، امروز، فردا» شامگاه هفتم آذرماه در دهمین همایش نکوداشت اصفهان برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی
در چهارباغ چه خبر است؟
مدیر محور چهارباغ، درباره گلدان‌های بزرگ و سیاه‌رنگِ جانمایی شده در پیاده راه، برچیده شدن بخشی از سنگفرش‌های محدوده حوض خرگاه، زمان اتمام پروژه صفوی‌سازی محور میانی و همچنین، دیگر طرح‌هایی که قرار است در چهارباغ عباسی اجرا شود، توضیحاتی را بیان کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / قطع درختان چهارباغ اصفهان
شما کجا بودید!؟
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با تأکید بر اینکه درختان چهارباغ طی عملیات عمرانی محور میانی آسیب جدی‌ای ندیده‌اند، گفت: چرا اجازه دادید به خاطر عبور مترو از چهارباغ در بیش از ۲۰۰ متر مساحت، درختان این محور بریده شود؟
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / درخت / شهرداری اصفهان / سازمان پارک ها و فضای سبز
ریشه‌های چهارباغ همچنان ناله می‌کنند
درست همان روزی که کوروش محمدی، رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط‌زیست شورای شهر اصفهان در گفت‌وگو با ایسنا از تذکر به پیمانکار و ناظر فنی عملیات صفوی سازی محور میانی چهارباغ به دلیل بی‌دقتی در حفاری و بیرون آمدن ریشه درختان از خاک خبر داده بود، فروغ مرتضایی‌نژاد، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان در مصاحبه‌ای با اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان اعلام کرد: «این اطمینان را به مردم می‌دهم که در عملیات عمرانی چهارباغ، آسیبی به درختان وارد نشده است.»
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / چهارباغ / اصفهان / میراث فرهنگی
فیلم: ارتفاع دردسر ساز؛ در چهار باغ عباسی چه خبر است؟
ساخت هتلی با ارتفاع نامعلوم در حریم ثبت‌ ملی چهارباغ دوستداران میراث‌فرهنگی را نگران کرده است. طبق قوانین میراث‌فرهنگی، بناهای واقع در عرصه و حریم تاریخی محدودیت ارتفاع دارند. تا شعاع ۱۰۰ متر باید از حداقل ارتفاع اثر تاریخی مجاور، تجاوز نکرده و به‌هرحال از ۸ متر بیشتر نباشد .
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / نیمکت های مدور / منطقه اصفهان
نیمکت‌هایِ مدور چهارباغ ارزش تاریخی ندارد
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با توجه به اقدامات اساسی شهرداری اصفهان در امر کف‌سازی و پیاده‌روسازی چهارباغ عباسی و اهمیت ویژه این محور تاریخی، باید برای مبلمان آن طرحی زیبنده و لایق و متناسب با شخصیت این محور تاریخی در نظر گرفته شود.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / جشنواره کودک و نوجوان اصفهان / جشنواره کودک و نوجوان / فیلم سینمایی / مرضیه برومند
برنامه‌های جنبی جشنواره کودک در خیابان چهارباغ عباسی اجرا نمی‌شود
اصفهان - مدیر محور چهارباغ عباسی اصفهان گفت: اجرای اغلب برنامه های جنبی جشنواره کودک در محور چهارباغ عباسی در راستای تشویق مردم به تماشای فیلم ها در سینماهای جشنواره حذف شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / چهارباغ / اصفهان
مسیر ویژه خودروی برقی و دوچرخه در چهارباغ اصفهان ایجاد می شود
اصفهان- ایرنا- مسیر ویژه تردد خودروی برقی و دوچرخه در چهارباغ عباسی اصفهان از میدان امام حسین (ع) تا انقلاب این شهر ایجاد می شود.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / شهدا / اصفهان
آیین وداع با ۱۱ شهید دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد
اصفهان - ایرنا - آیین وداع با ۱۱ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس شامگاه روز جمعه در رو به روی مدرسه امام جعفر صادق (ع) در چهارباغ عباسی اصفهان برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ / میراث فرهنگی / صادق هدایت / هتل داری
گرفتاری عجیب اولین هتل اصفهان/مالک اجازه ورود مصالح مرمت را ندارد
اولین هتل اصفهان به هتل امریک یا هتلی که صادق هدایت در آن اقامت داشت مشهور است مالک این بنای تاریخی،به دلیل اجرای طرح پیاده راه شدن خیابان چهارباغ عباسی اجازه ورود مصالح برای مرمت را ندارد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / شهرداری اصفهان / چهارباغ / چهارباغ عباسی
پاسخ به چند انتقاد از پروژه چهارباغ عباسی/ آبراه و حوضی پیدا نشد
مسئولان پروژه چهارباغ اصفهان به انتقادهای مطرح شده درباره فعالیت‌های شهرداری در این گذر و اجرای طرح پیاده‌راه سازی پاسخ دادند و گفتند که اثری از حوض‌های صفوی چهارباغ پیدا نکرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷ / چهارباغ عباسي / منطقه اصفهان
شهرداری، بتن محور میانی چهارباغ اصفهان را جمع کند
مدیر کل حفظ و احیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی سازمان میراث فرهنگی دستور جمع‌آوری بتن مورد استفاده در چهارباغ عباسی را صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶ / چهارباغ عباسي / منطقه اصفهان
بخش تاریک چهارباغ عباسی اصفهان باستان شناسی شود
مدیر کل حفظ و احیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی سازمان میراث فرهنگی گفت: یک بخش تاریک در چهارباغ عباسی وجود دارد که باید مورد باستان شناسی قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
از معماران تجربی اصفهان در احیای چهارباغ استفاده کنید
گرچه شاید بخشی از اقدامات انجام شده در چهارباغ عباسی صحیح باشد اما مسلم است که هنوز سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اصفهان، رفتار مدنی را در فرایند اجرا نیاموخته و حتی از کریدور صحیحی به این پروژه ورود پیدا نکرده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
به تشخیص میراث فرهنگی کاوش باستان‌شناسی در چهارباغ انجام نمی‌شود
به تشخیص کارشناسان میراث فرهنگی حدفاصل دروازه دولت تا آمادگاه در محور چهارباغ عباسی به‌عنوان یک اثر ملی کاوش باستان‌شناسی انجام نمی‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
درختان چهارباغ این‌بار حساسیت میراثی‌ها را برانگیخت...
کاشت درخت در چهارباغ عباسی توسط شهرداری و توقف کار توسط میراث فرهنگی درست مثل آن است لودرها تپه‌ی سیلک را تخریب کرده و به طور کامل جمع کنند، روی آن‌ها خاک بریزند و وقتی خواستند بار دیگر خاک‌های الک شده از تاریخ را به جای دیگری منتقل کنند، این بار میراث فرهنگی پا جلو بگذارد برای اجرای ضوابط میراث فرهنگی!
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •