پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
کاخ سعد آباد
روایتی از یک تحقیر ملی/ چه کسانی برای ذلت ایران جشن گرفتند؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / تهران / قاهره / شوروی / محمدرضا پهلوی / کاخ سعد آباد / ژوزف استالین / مجلس / انگلستان / ایالات متحده امریکا / روزنامه اطلاعات
روایتی از یک تحقیر ملی/ چه کسانی برای ذلت ایران جشن گرفتند؟
آذر ۱۳۳۲ بود که روسای سه کشور پیروز جنگ جهانی دوم بدون اطلاعات مقامات ایرانی وارد تهران شدند، اما مطبوعات این تحقیر را طوری وارونه نمایی کردند که گویی افتخاری نصیب ایران شده است.
«ایوب خان» در انتظار بهبود شرایط است/ مکان در نقش یک کاراکتر جدید
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / امیر دژاکام / کاخ سعد آباد / دریاچه چیتگر / تئاتر شهر / تئاتر ایران / محدودیت های کرونایی
«ایوب خان» در انتظار بهبود شرایط است/ مکان در نقش یک کاراکتر جدید
امیر دژاکام نویسنده و کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه برای فعالیت تئاتری فعلا چاره‌ای جز صبر و حوصله وجود ندارد درباره ویژگی های نمایش «ایوب خان» توضیحاتی ارائه داد.
اینجا تجمع آزاد است، راحت باشید!
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / بازدید از کاخ سعد آباد / پروتکل های بهداشتی / شیوع کرونا / کووید-19
اینجا تجمع آزاد است، راحت باشید!
تعداد زیاد بازدیدکنندگان در فضای باز کاخ آنقدر زیاد است که اگر به فکر رعایت فاصله اجتماعی باشید، به راحتی از هر مسیری نمی‌توان عبور کرد و باید به دنبال مسیر‌های خلوت‌تری برای عبور و مرور بود، اما همین مسیر‌ها هم از افرادی که برای استراحت نشسته‌اند و ماسک خود را برداشته‌اند، پر است.
کاخ سعداباد تاسوعا و عاشورا تعطیل است
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / کاخ سعد آباد / تاسوعا و عاشورا / محرم 99
کاخ سعداباد تاسوعا و عاشورا تعطیل است
به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی کاخ موزه های سعدآباد در روزهای شنبه و یک شنبه مصادف با  ۸ و ۹ شهریور ماه تعطیل است.   
کاخ موزه سبز تعطیل شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / موزه / کاخ سعد آباد / محمدرضا کارگر
کاخ موزه سبز تعطیل شد
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی گفت: موزه سبز مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد به‌منظور انجام عملیات بازسازی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / کاخ سعد آباد / کاخ نیاوران / میراث فرهنگی
مالکیت میراث فرهنگی بر کاخ‌های سعدآباد و نیاوران رای جدید گرفت
اختلاف میان وزارت جدید میراث فرهنگی با بنیاد مستضعفان همچنان ادامه دارد اما این‌بار دادگاه اصل ۴۹ اعلام کرده رای دادگاه انقلاب در این‌مورد «خلاف بَیّن شرع» بوده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
لزوم مرمت سقف‌ برخی نقاط تاریخی بازار/پیگیری جدی ایمنی بناهای تاریخی
بارش‌های پی در پی فروردین ماه، روزهای شومی را برای برخی از ساختمان‌های تاریخی رقم زد، به طوری که بخشی از دیواره کاخ سعد آباد و بخشی از طاق بازار امین السلطان دچار ریزش شدند. ریزش قسمتی از این بناهای تاریخی خوشبختانه خسارت جانی بر جای نگداشت؛ اما این حادثه علاوه بر اینکه زنگ خطریست برای از بین رفتن آثار تاریخی، هشداری درباره ایمنی بناهایی است که به علت قدمت، مقاومت خود را از دست داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / محمدحسن طالبیان / محمدرضا کارگر / میراث فرهنگی / کاخ سعد آباد / ویروس کرونا
تردید درباره کوه بی‌بی‌شهربانو و پیش‌نویس آیین‌نامه نفایس ملی
معاون میراث فرهنگی به همراه مدیران کل وزارت میراث فرهنگی درباره حفاری ها در کوه بی بی شهربانو و یا انحلال مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی و ریزش کاخ سعدآباد و آیین نامه نفایس ملی توضیح دادند.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / سعد آباد / کاخ سعد آباد
ریزش دیوار کاخ سعدآباد؛ حادثه یا سهل‌انگاری! / برخی از بناهای تاریخی سعدآباد دچار رطوبت شده‌اند
هرچند مدیر مجموعه فرهنگی، تاریخی سعدآباد تاکید دارد دیواری که در بخشی از این مجموعه ریزش کرده یک حادثه بوده اما اینگونه به نظر می‌رسد نم که مسبب اصلی این ریزش است، مدتهاست کار خود را انجام می‌داده.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / موزه / تورگردشگری / کاخ سعد آباد
تحقق شعارهای ایکوم در تورمجازی/ فرصت برابر برای معرفی همه موزه‌ها
مشاور کاخ سعدآباد گفت: کرونا و بازدید مجازی از موزه‌ها در نوروز باعث شد چنددوره شعار ایکوم درباره «هشتگ‌های اجتمای، موزه‌های تراپیوسته و موزه‌های برابر برای همه» را در یک‌برنامه محقق کنیم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / حسن روحانی / کاخ سعد آباد / ستاد ملی مدیریت ⁧کرونا⁩ / وزارت بهداشت / محمود واعظی / کروناویروس
واعظی: جلسات رئیس‌جمهور در ساختمان حافظیه برگزار می‌شود، نه کاخ سعدآباد
رئیس دفتر رئیس جمهوری با انتقاد از انتشار برخی مطالب خلاف واقع در برخی رسانه‌ها در خصوص محل برگزاری نشست‌های حسن روحانی، این مطالب را موجب تشویش اذهان عمومی کشور و سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه عنوان کرد و خواستار رعایت اخلاق و انصاف از سوی این رسانه‌ها شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / کاخ سعد آباد / کاخ گلستان / کاخ نیاوران
ساعت فعالیت کاخ موزه‌های تهران کم شد
به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، ساعت فعالیت کاخ موزه‌های تهران از امروز یکشنبه ۱۱ اسفندماه تا اطلاع ثانوی کاهش یافت.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / انفولانزا / کاخ سعد آباد / مشهد
چگونه در سفر کرونا نگیریم؟
مشهد دومین کلان شهر ایران است که به دلیل وجود مقدس آقا امام رضا (ع) همه ساله پذیرای بسیاری از زائران و گردشگران داخلی و خارجی است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
تصاویر / چشم بادامی ها در کاخ سعدآباد
مجموعه سعدآباد با یک میلیون و صد هزارمترمربع وسعت از شمال با کوه‌های البرز, از شرق با گلابدره، از غرب با ولنجک و از جنوب با تجریش همسایگی دارد, در زمان قاجار, محل استقرار و سکونت تابستانی شاهان این سلسله بوده است. سابقه کاخ سعد آباد تهران به دوران قاجاری برمی‌گردد و مثل بیشتر کاخ‌های تهران، از آن به‌عنوان یک ملک ییلاقی در یک باغ بزرگ استفاده می‌شد. تا سال‌ها از این کاخ استفاده خاصی نشد تا اینکه در زمان پهلوی ۱۸ کاخ جدید در آن محوطه ساختند، بعد از انقلاب هم درهای مجموعه با کاربری موزه به روی مردم باز شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / کاخ سعد آباد / میراث فرهنگی / وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی
سعدآباد ۱۶ دی تعطیل شد
موزه های مجموعه کاخ سعدآباد در روز دوشنبه ۱۶ دی تعطیل شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / موزه / کاخ سعد آباد / سفالگری
شانزده اثر دیده‌نشده از دوران اسلامی در سعدآباد به نمایش درمی‌آید
۱۶ اثر سفالین برگزیده از آثار دوران اسلامی کاخ‌موزه سعدآباد که تا به‌حال دیده نشده‌اند، در قالب نمایشگاهی با عنوان «خط و خاک» به‌زودی در این‌موزه به نمایش در می‌آیند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / کتابخانه ملی / کاخ سعد آباد / تهران
بررسی «از روستای جعفرآباد تا موزه سعدآباد» در چهارشنبه‌های تهران
نشست‌ چهارشنبه‌های تهران با موضوع «از روستای جعفرآباد تا موزه سعدآباد» با بررسی نمود سبک‌های معماری ایرانی در معماری کاخ‌های سعدآباد برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / گروه موسیقی داماهی / موسیقی تلفیقی / کنسرت موسیقی / کاخ سعد آباد
داماهی «در من برو شکار» را اجرا می‌کند
گروه موسیقی «داماهی» از مجموعه‌های پرطرفدارموسیقی تلفیقی کشورمان روزهای ۳۱ مرداد و اول شهریور در کاخ سعدآباد تهران تازه‌ترین کنسرت خود را برگزار می‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
موسیـقی ما یک هنـر بی‌رسانه است
عبدالحسین مختاباد خواننده موسیقی سنتی ایران و آهنگساز پس از مدت‌ها دوری از اجراهای زنده تازه‌ترین کنسرت خود را با شعار «عشق، شادی است» در ایوان عطار مجموعه فرهنگی و تاریخی کاخ سعد آباد تهران به سرپرستی محسن حسینی برگزار می‌کند. در کنسرت پیش رو که امروز دوشنبه 28 مرداد ماه برگزار می‌شود منتخبی از آخرین آلبوم‌های این خواننده چون «سیاه مشق» و «سایه دوست» که تا به امروز اجرای زنده نداشته با ارکستر بزرگی متشکل از سازهای کلاسیک و ایرانی به روی صحنه خواهد رفت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / گروه پالت / موسیقی تلفیقی / موسیقی پاپ / کنسرت موسیقی / کاخ سعد آباد
«پالت» تغییر یافته مرداد کنسرت می‌دهد/ میزبانی در سعدآباد
گروه موسیقی «پالت» که طی ماه‌های اخیر با تغییرات زیادی در ترکیب اعضای خود مواجه شده روزهای ۲۹ و ۳۰ مرداد تازه‌ترین کنسرتش را در ایوان عطار کاخ سعدآباد برگزار خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / عبدالحسین مختاباد / موسیقی ایرانی / کنسرت موسیقی / کاخ سعد آباد
عبدالحسین مختاباد در کاخ سعدآباد کنسرت می‌دهد
عبدالحسین مختاباد خواننده موسیقی ایرانی پس از مدت‌ها دوری از اجراهای زنده تازه‌ترین کنسرت خود را روز دوشنبه ۲۸ مرداد ماه در ایوان عطار مجموعه کاخ سعد آباد تهران برگزار می‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱ / گروه موسیقی بمرانی / موسیقی تلفیقی / کنسرت موسیقی
بمرانی «سیزده چهل» را اجرا می‌کند/ آغاز تور شهرستان‌ها
گروه موسیقی «بمرانی» در فصل تازه فعالیت هایش روز هفتم شهریور کنسرتی را با اجرای آلبوم جدید «سیزده چهل» و تعدادی آثار منتخب در کاخ سعد آباد تهران برگزار خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / کاخ سعد آباد / کنسرت موسیقی / کیا پارسا
سر کاخ سعدآباد به دلیل برگزاری کنسرت های متعدد شلوغ شد
مجموعه کاخ سعدآباد میزبان گروههای موسیقی متعددی خواهد بود که ایوان عطار را رزرو کرده اند مدیر این مجموعه می گوید کارگروهی برای تایید برنامه ها تشکیل شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / کعبه / کاخ سعد آباد / سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
پرده قدیمی خانه خدا در سعدآباد مرمت می‌شود
پروژه پاکسازی، غبار روبی و حفاظت پیشگیرانه از دو عدد پرده  قدیمی خانه خدا، همزمان با ماه ذی‌الحجه، در موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / گردشگری / کافه / کاخ سعد آباد
۱۲۱ خانه و بنای ارزشمند در تهران به کافه تبدیل شده اند
مسئول برگزاری جشنواره کافه مقصد گردشگری با اشاره به اینکه کافه ها صنف مجزا ندارند گفت: ۱۲۱ بنای ارزشمند در تهران به کافه تبدیل شده‌اند این اتقاق موجب شده تا این بناها از تخریب نجات پیدا کنند
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / کاخ سعد آباد / موزه / برادران امیدوار
فصل جدیدی از سفرنامه‌خوانی در موزه امیدوار سعدآباد آغاز شد
موزه برادران امیدوار در کاخ سعدآباد اقدام به برپایی مجدد سلسله جلسات سفرنامه خوانی از کتاب «سفرنامه برادران امیدوار، نخستین جهانگردان پژوهشگر ایرانی» کرده است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / شینزو آبه / حسن روحانی / کاخ سعد آباد
مراسم استقبال رسمی از نخست وزیر ژاپن در کاخ سعدآباد
در مراسم استقبال رسمی، پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور، رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر ژاپن از یگان تشریفات سان دیده و سپس هیات‌های عالیرتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / علیرضا قربانی / موسیقی ایرانی / موسیقی تلفیقی / کنسرت موسیقی / کاخ سعد آباد
کنسرت «با من بخوان» علیرضا قربانی تمدید شد/ ساخت یک مستند
پروژه موسیقایی «با من بخوان» علیرضا قربانی برای چهارمین بار پیاپی در مجوعه سعد آباد تهران میزبان مخاطبان موسیقی ایرانی خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۷ / سازمان میراث فرهنگی و گردشگری / کاخ سعد آباد / میراث فرهنگی
بازگشت ساعت کاری موزه‌های سعدآباد به روال معمول
ساعت کاری موزه‌ها و کاخ موزه‌های مجموعه سعدآباد به روال معمول قبل از ماه مبارک رمضان بازگشت.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
نیم میلیون بازدید نوروزی از کاخ سعد آباد انجام شد
تهران - ایرنا - مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تعطیلات نوروز امسال پذیرای حضور بیش از 122 هزار نفر ورودی بود و بیش از 510 هزار بازدید از مجموع 16 موزه و کاخ موزه این مجموعه در این روز ها ثبت شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •