شنبه, ۳ اسفند, ۱۳۹۸ / 22 February, 2020
کاخ مرمر
خیابان باغی که کاخ مرمر را به سعدآباد وصل می کرد | راه ارتباطی طهران با ییلاق شمیران
همشهری‌آنلاین / ۸ ساعت قبل / اجتماعی
خیابان باغی که کاخ مرمر را به سعدآباد وصل می کرد | راه ارتباطی طهران با ییلاق شمیران
شکل گیری خیابان ولیعصر(عج) به سال ۱۳۱۸ شکل بر می‌گردد و به سبب وجود ۶۰ هزار اصله درخت چنار سر به فلک کشیده و ۱۸ کیلومتر طول، زیباترین خیابان خاورمیانه محسوب می‌شود. خیابانی که همواره در لیست مراکز گردشگران و توریست‌ها قرار داشته و دارد.
بازگشایی "موزه هنر ایران" در انتظار تایید مراجع حفاظتی
تسنیم / ۳ روز قبل / اجتماعی
بازگشایی "موزه هنر ایران" در انتظار تایید مراجع حفاظتی
روابط عمومی بنیاد مستضعفان اعلام کرد "با توجه به تکمیل اقدامات موزه‌ای در کاخ مرمر توسط موسسه موزه‌ها (وابسته به بنیاد مستضعفان) طی هفته‌های گذشته، افتتاح رسمی این مجموعه و بازگشایی موزه هنر ایران در انتظار تایید مراجع حفاظتى ذی‌ربط است.
درهای "کاخ موزه مرمر" همچنان به روی مردم بسته است!
تسنیم / ۳ روز قبل / اجتماعی
درهای "کاخ موزه مرمر" همچنان به روی مردم بسته است!
علی رغم وعده داده شده از سوی رئیس بیناد مستضعفان مبنی بر بازگشایی درهای کاخ موزه مرمر و تبدیل این بنا به موزه برای بازدید عموم همزمان با دهه فجر، درهای این کاخ همچنان بر روی مردم بسته است.
سرانجام موزه «دفینه» و اموال کاخ‌های «مرمر» و «شمس»
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
سرانجام موزه «دفینه» و اموال کاخ‌های «مرمر» و «شمس»
رییس بنیاد مستضعفان از بازگشایی موزه «دفینه» تا زمستان سال آینده، خبر داد و درباره بازگرداندان اموال «کاخ مرمر»، گفت: متعلقات «کاخ مرمر» محفوظ است و همه آن‌ها برگردانده می‌شود.
  میراث فرهنگی  بنیاد مستضعفان  کاخ مروارید  کاخ مرمر  ساختمان دفینه  پرویز فتاح
چهل سال است که کسی به وقفی بودن کاخ مرمر نپرداخته است
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
چهل سال است که کسی به وقفی بودن کاخ مرمر نپرداخته است
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: ای کاش به جای ملک اقدسیه روی کاخ مرمر که تولیت آن با شهرداری تهران است، تمرکز می‌کردند. چهل سال است که کسی به موضوع وقفی این ملک نپرداخته است.
جنجال استقرار مسئولان نظام در کاخ‌های شاهنشاهی؛ نام کاخ‌ بدتر است یا پول کاخ‌؟
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / سیاسی
جنجال استقرار مسئولان نظام در کاخ‌های شاهنشاهی؛ نام کاخ‌ بدتر است یا پول کاخ‌؟
سخنان چندی پیش پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان درباره پس گرفتن کاخ مرمر از مجمع تشخیص مصلحت نظام، با واکنش محسن هاشمی مواجه شد که به استقرار بسیاری از...
  کاخ‌های شاهنشاهی  مسئولان نظام  رضا شاه
محسن هاشمی: کاخ مرمر نیاز به افتتاح مجدد ندارد
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
محسن هاشمی: کاخ مرمر نیاز به افتتاح مجدد ندارد
رییس شورای شهر تهران اعلام کرد که بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.
سورپرایز شهردار برای مردم تهران
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / سیاسی
سورپرایز شهردار برای مردم تهران
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حناچی امروز با آمدن به صحن شورا سوپرایزی در زمینه بودجه شهرداری برای مردم دارد، گفت: فعالیت‌های عمرانی در پایتخت در سال ۹۹ افزایش می‌یابد.
  کاخ مرمر  مرقد امام خمینی  علیخانی  تهران  طرح ترافیک  شورای شهر تهران  محمد علیخانی  شهرداری  دولت  شورای ترافیک
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
هاشمی، کاخ مرمر را نجات داد
غلامعلی رجایی، مشاور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دوره ریاست وی بر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به اظهارات جنجالی رئیس بنیاد مستضعفان  با اشاره به استقرار مجمع در محل کاخ مرمر گفت: اگر می‌خواستند برای مجمع تشخیص مصلحت نظام ساختمانی بسازند باید میلیاردها تومان هزینه می‌کردند. ضمن اینکه در محدوده حریم امنیتی هم نبود و باید برای حفظ امنیت آن هزینه‌های بالایی می‌شد. نکته دیگر اینکه آقای هاشمی با استقرار در کاخ مرمر به نوعی آنجا را نجات داد. زیرا مطابق اسناد موجود در میراث فرهنگی و خود مجمع، هزینه‌های …
‌ از باز شدن درهای کاخ مرمر تا ثبت مجسمه های تهران
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / فرهنگی و هنری
‌ از باز شدن درهای کاخ مرمر تا ثبت مجسمه های تهران
‌ تهیه پرونده جهانی «مقرنس»، گشایش کاخ مرمر، ثبت ملی شش مجسمه در تهران از جمله خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
  کاخ مرمر  علی اصغر مونسان  مجسمه  سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
گزارش‌های پوشالی
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۱-۰۸ / سیاسی
گزارش‌های پوشالی
شاید خود پرویز فتاح رئیس بنیاد امور مستضعفان نیز فکرش را نمی‌کرد که اظهاراتش در مورد کاخ مرمر و حضور مرحوم آیت‌ا... هاشمی در آن حاشیه‌ساز شود تا حدی که محسن هاشمی فرزند ارشد آیت‌ا... در گلایه از فتاح در مقام پاسخگویی و روشنگری در خصوص این مساله برآید. با این وجود روز گذشته روابط عمومی مجمع تشخیص نیز در این خصوص جوابیه‌ای صادر کرده و توضیحاتی در خصوص جلسات مجمع در کاخ مرمر داده که بر مبنای آن طی 2 سال گذشته هیچ جلسه‌ای در این کاخ برگزار نشده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
توضیحات مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حواشی کاخ مرمر
روابط عمومی مجمع با صدور توضیحاتی به اظهارات فتاح رئیس بنیاد مستضعفان پیرامون ساختمان برگزاری جلسات مجمع و همچنین محسن هاشمی، ریاست شورای شهر تهران پاسخ داد.به گزارش ایسنا، در این جوابیه آمده است: به دنبال اظهارات ریاست محترم بنیاد مستضعفان در برنامه نگاه یک و گزارش تهیه شده از سوی خبرگزاری صدا و سیما وبرخی رسانه‌های دیگر، به اطلاع عموم می‌رساند: پس از رحلت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۹۵، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه‌ای درخصوص محل برگزاری جلسات مجمع به محضر رهبر انقلاب نوشتند و تقاضا کردند که جلسات مجمع به ساختمان مجلس قدیم منتقل شود. رهبر انقلاب اسلامی با پیشنهاد دبیر مجمع موافقت کردند و طی دو سال گذشته هیچ کدام از روسای مجمع در آن ساختمان مستقر نشدند و هیچ جلسه‌ای از مجمع تشخیص …
ایران: تحریف ظریف؟ / جوان: پاسخ آن پرسش این نبود آقای ظریف! / راز سفر‌های پی در پی بن‌علوی به ایران چیست؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / سیاسی
ایران: تحریف ظریف؟ / جوان: پاسخ آن پرسش این نبود آقای ظریف! / راز سفر‌های پی در پی بن‌علوی به ایران چیست؟
، ماجرای این۹۰ نفر، وزیر خارجه از مشاجره با ترامپ تا تحمل اتهام و انتقاد، مرگ ۲ هزار پرنده مهاجر در میانکاله، واکنش روحانی به اقدام رئیسی در صدور بخشنامه در حوزه فضای مجازی، برد پرسپولیس زیر باران سنگ و کارت، چابهار محل نبرد آمریکا و چین، مجلس پوپولیستی نتیجه فقدان نظام حزبی، تعیین عیدی کارمندان، در‌های کاخ مرمر به روی مردم باز شد و خاوری‌ها در بازار مسکن از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
شورای نگهبان در کاخ فرح مستقر است
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: «در مورد اظهارات آقای فتاح مبنی بر استقرار آیت‌الله هاشمی در کاخ مرمر، معتقدم این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود. البته فکر نمی‌کنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده. بعید می‌دانم آقای فتاح قصد تخریب آیت‌الله هاشمی را داشتند یا اینکه ایشان نمی‌دانسته در طول 40 سال بیست‌و‌خرده‌ای سال قوه قضاییه در کاخ مرمر بوده است. در همه سال‌های پس از انقلاب، مقاماتی که مسوولیت‌های حکومتی داشته و دارند، در کاخ‌های بازمانده از دوره پهلوی مستقر هستند.»
موزه شدن «عمارت سبز» پس از ٤١ سال؛ درهای کاخ مرمر به روی مردم باز شد
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فرهنگی و هنری
موزه شدن «عمارت سبز» پس از ٤١ سال؛ درهای کاخ مرمر به روی مردم باز شد
قرار است دری تازه‌ در خیابان ولیعصر تهران باز شود و برود تا کاخ مرمر که از ٤١‌ سال پیش به روی مردم بسته بود. هشتادوچند ‌سال بعد از آنکه این عمارت سبز برپا شد، بنیاد مستضعفان ٣٨٠ شیء تاریخی را از یک‌میلیون و دویست اثری که در گنجینه داشته به کاخ مرمر آورده و می‌خواهد موزه‌اش کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
آیت‌الله یزدی تا سال ۷۴ یا ۷۵ در کاخ مرمر مستقر بوده
محسن هاشمی به اظهارات فتاح درمورد کاخ نشینی آیت‌الله هاشمی پاسخ داد و نوشت: این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود. البته فکر نمی‌کنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده است. محسن هاشمی در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: «درمورد اظهارات آقای فتاح مبنی بر استقرار آیت‌الله هاشمی در کاخ مرمر، معتقدم این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود. البته فکر نمی‌کنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده. بعید می‌دانم آقای فتاح قصد تخریب آیت‌الله هاشمی را داشتند یا اینکه ایشان نمی‌دانسته در طول 40 سال بیست‌و‌خرده‌ای سال قوه قضائیه در کاخ مرمر بوده است. در همه سال‌های پس از انقلاب، مقاماتی که مسئولیت‌های حکومتی …
درون کاخ‌مرمر چه خبر است؟ +عکس
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فرهنگی و هنری
درون کاخ‌مرمر چه خبر است؟ +عکس
کاخ مرمر که امروز برای اولین‌بار به‌روی خبرنگاران باز شد، تلفیقی از هنر ایرانی به کار رفته در یک ساختمان همراه با نمایش آثار هنری گنجینه موزه‌های بنیاد مستضعفان است.
  مجمع تشخیص مصلحت  کاخ مرمر  پرویز فتاح  بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  فتحعلی شاه قاجار  بنیاد مستضعفان  ایران
گشودن درهای سیاسی‌ترین کاخ تاریخی تهران
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
گشودن درهای سیاسی‌ترین کاخ تاریخی تهران
محمد باریکانی- خبر‌نگار   کاخ مرمر که با بلوک‌های سنگ مرمر سبز در دوره رضاخان برای محمدرضا شاه پهلوی بنا و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های حکومتی در مرکز حاکمیتی پایتخت و در مجموعه پاستور تهران تبدیل شد،  پس از 41سال در بهمن‌ماه سال‌جاری به‌روی مردم گشوده می‌شود. کاخ مرمر یکی از بی‌نظیرترین عمارت‌های تاریخی متعلق به دوره پهلوی اول است. معماری آن برگرفته از سبک پست مدرن با نمای اروپایی  و دارای کپی کوچکی از گنبد عظیم مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان بر بالای بناست. در داخل نیز …
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اجتماعی
 در‌های کاخ مرمر به روی خبرنگاران باز شد/ نمایش ۶۰۰ اثر تاریخی در موزه هنر ایران 
در‌های کاخ مرمر پس از سال‌ها امروز به روی رسانه‌ها باز شد و خبرنگاران برای نخستین بار از این کاخ و موزه هنر ایران که قرار است به زودی در این محل افتتاح شود، بازدید کردند.
  بازگشایی کاخ مرمر  کاخ مرمر
(تصاویر) بازگشایی کاخ مرمر پس از ۴۱ سال
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / عکس
(تصاویر) بازگشایی کاخ مرمر پس از ۴۱ سال
کاخ مرمر پس از سال‌های طولانی، صبح ۶ بهمن ۱۳۹۸ برای اولین بار مورد بازدید رسانه‌ها قرار گرفت. این کاخ سال‌ها در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار داشت و اخیرا توسط بنیاد مستضعفان پس گرفته شد که قرار است بزودی به موزه تبدیل شود. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. کاخ مرمر به دستور رضا شاه پهلوی و با معماری لئون تادوسیان بنا نهاده شد. این کاخ در آغاز به عنوان دفتر کار رضاشاه مورد بهره‌برداری بود و تا پیش از تدوین قانون خزانه ملی، جواهرات ملی ایران از کاخ گلستان به این کاخ آورده شده و در زیر زمین آن نگهداری می‌شد. با اعلام سیدپرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، قرار است تا کمتر از یک ماه …
  کاخ مرمر  بنیاد مستضعفان  پهلوی  خبرنگاران
کاخی که درش به روی خبرنگاران باز شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
کاخی که درش به روی خبرنگاران باز شد
همه چیز مرتب است. هرچند ۴۱ سال از آخرین باری که پای تعداد زیادی از عموم مردم به کاخ مرمر امروزی باز شد، می‌گذرد، اما حالا و بعد از این همه سال گویی به جز آسانسوری که شاید عمری کمتر از یک دهه داشته باشد، به نظر می‌رسد این‌جا هیچ چیز تغییر نکرده است.
  کاخ مرمر  موزه هنر ایران  بنیاد مستضعفان
بازدید خبرنگاران از کاخ «مرمر»
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / عکس
بازدید خبرنگاران از کاخ «مرمر»
  کاخ مرمر  بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  موزه
واکنش محسن هاشمی به فتاح درباره کاخ‌نشینی آیت‌الله هاشمی | کاخ‌ سفید، فرح و شاهپور در اختیار کیست؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
واکنش محسن هاشمی به فتاح درباره کاخ‌نشینی آیت‌الله هاشمی | کاخ‌ سفید، فرح و شاهپور در اختیار کیست؟
محسن هاشمی در رشته توئیتی به اظهارات فتاح در مورد سکونت آیت الله هاشمی در کاخ مرمر پاسخ گفت و نوشت: در همه سال‌های پس از انقلاب، مقاماتی که مسئولیت‌های حکومتی داشته و دارند، در کاخ‌های بازمانده از دوره پهلوی مستقر هستند. کاخ فرح در اختیار شورای نگهبان، کاخ سفید در اختیار روحانی و کاخ شاهپور غلامرضا در اختیار قوه قضائیه است.
محسن هاشمی: ادعای زندگی آیت الله هاشمی در کاخ مرمر کذب است
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
محسن هاشمی: ادعای زندگی آیت الله هاشمی در کاخ مرمر کذب است
محسن هاشمی به اظهارات فتاح در مورد کاخ نشینی آیت الله هاشمی پاسخ داد و نوشت: این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود، البته فکر نمیکنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده.
محسن هاشمی: کاخ فرح در اختیار شورای نگهبان است
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
محسن هاشمی: کاخ فرح در اختیار شورای نگهبان است
محسن هاشمی به اظهارات فتاح در مورد کاخ نشینی آیت الله هاشمی پاسخ داد و نوشت: این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود، البته فکر نمیکنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده.
  کاخ مرمر  آیت الله هاشمی  پرویز فتاح  محسن هاشمی
نگهداری یک میلیون و ۲۰۰ اثر تاریخی و هنری در گنجینه‌های بنیاد مستضعفان/ درهای کاخ مرمر به روی مردم بازمی‌شود+عکس
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / فرهنگی و هنری
نگهداری یک میلیون و ۲۰۰ اثر تاریخی و هنری در گنجینه‌های بنیاد مستضعفان/ درهای کاخ مرمر به روی مردم بازمی‌شود+عکس
به گفته مدیر امور توسعه خدمات موزه‌ای موسسه فرهنگی موزه‌های بنیاد مستضعفان: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار اثر در گنجینه‌های موسسات نیروهای بنیاد مستضعفان وجود دارد که طی ۴۰ سال گذشته نگهداری و صیانت شده‌اند و اکنون قرار است در موزه‌های بنیاد به نمایش گذاشته شوند.
  دهه فجر  کاخ مرمر  گنجینه‌های بنیاد مستضعفان  موزه هنر ایران
ادعای زندگی آیت الله هاشمی در کاخ مرمر کذب است / کاخ فرح در اختیار شورای نگهبان است / آیت الله یزدی تا سال ۷۴ یا ۷۵ در کاخ مرمر مستقر بوده / آقایان موحدی و هاشمی شاهرودی به عنوان روسای جدید مجمع، به کاخ مرمر رفتند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
ادعای زندگی آیت الله هاشمی در کاخ مرمر کذب است / کاخ فرح در اختیار شورای نگهبان است / آیت الله یزدی تا سال ۷۴ یا ۷۵ در کاخ مرمر مستقر بوده / آقایان موحدی و هاشمی شاهرودی به عنوان روسای جدید مجمع، به کاخ …
محسن هاشمی به اظهارات فتاح در مورد کاخ نشینی آیت الله هاشمی پاسخ داد و نوشت: این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود، البته فکر نمیکنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
حضور ۲۵ ساله آیت‌الله در کاخ مرمر!
رئیس بنیاد مستضعفان می گوید ۲۵ سال کاخ مرمر در اختیار مرحوم آیت‌الله رفسنجانی بوده است. از سوی دیگر محسن هاشمی پسر ارشد آیت الله هشدار داد اگر صحبت‌ها اصلاح نشود صحبت‌های جدیدی خواهد کرد.
  آیت الله هاشمی رفسنجانی  پرویز فتاح  کاخ مرمر  محسن هاشمی
کاخ مرمر، اشغال نشده بود که آزاد شود
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۱-۰۲ / سیاسی
کاخ مرمر، اشغال نشده بود که آزاد شود
در ایام سومین سالگرد ارتحال آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید و اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام، جناب آقای دکتر فتاح، رئیس محترم بنیاد مستضعفان، در یک برنامه تلویزیونی اظهارداشتند: آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی بعد از ریاست جمهوری، 25 سال قبل در کاخ مرمر مستقر شدند که نباید می‌شدند و... هرچند بعید می‌دانم ریاست محترم بنیاد، از سوابق و تاریخچه کاربری این کاخ بعد از انقلاب اسلامی و نهادهای مستقر در آن، بی‌اطلاع باشند، ولی برای مزید اطلاع ایشان و تنویر افکار عمومی، نکاتی را یادآور می‌شوم.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
رئیس بنیاد مستضعفان
سخنانش درباره کاخ‌نشینی هاشمی را اصلاح کندپرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان چند روز پیش در برنامه نگاه یک صداوسیما گفته بود: «حدود ۲۵ سال قبل، پس از ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی، ایشان در کاخ مرمر مستقر می‌شوند که البته همان موقع هم این کار درست نبود زیرا مسئولان نظام نباید کاخ‌نشین باشند. به این علت، پس از فوت ایشان با جر و بحث این کاخ را تخلیه کردیم. این تخلیه از مواردی بود که نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم!‌ در‌نهایت، بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. حالا‌ در تلاشیم که این مکان را به کاخ موزه‌ای وزین تبدیل کنیم و احتمالاً دهه فجر امسال بازگشایی این موزه به مردم اعلام خواهد شد.» در همین رابطه محسن هاشمی، با انتقاد از سخنان رئیس بنیاد مستضعفان در باره استقرار آیت‌الله هاشمی …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
خبر/ایران
 نامه خصوصی هاشمی به فتاح رئیس شورای شهر تهران در واکنش به سخنان پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان در مورد آیت‌الله هاشمی و دفتر وی در کاخ مرمر گفت: نامه‌ای به‌صورت خصوصی برای فتاح نوشتم و گله کردم. چرا که متأسفانه به‌صورت ناخواسته سخنانی مطرح شد که از صحبت‌های وی سوءاستفاده شد. محسن هاشمی با بیان اینکه از سخنان فتاح سوءاستفاده شد، چرا که فتاح دوست‌دار آیت‌الله بوده و هست، گفت: امروز نیز تلفنی با وی صحبت می‌کنم و می‌خواهم صحبت کند تا سوءاستفاده‌ها رفع شود؛ در غیراین صورت از آنجایی که باید از جایگاه …
کاخ مرمر، موزه شد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اجتماعی
کاخ مرمر، موزه شد
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اظهار داشت: تاکنون میراث فرهنگی اقدامات زیادی در این کاخ انجام داده است، حتی بخشی از آن دچار حریق شده بود که وزارت میراث فرهنگی نسبت به مرمت و بازسازی آن اقدام کرده است.
  کاخ مرمر  وزارت میراث فرهنگی
محسن هاشمی: رییس بنیادمستضعفان باید سخنانش را درباره کاخ‌نشینی هاشمی اصلاح کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
محسن هاشمی: رییس بنیادمستضعفان باید سخنانش را درباره کاخ‌نشینی هاشمی اصلاح کند
تهران - ایرنا- «محسن هاشمی» با انتقاد از سخنان رییس بنیاد مستضعفان در باره استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در کاخ مرمر گفت که آقای فتاح باید حرفهایش را اصلاح کند.
  شورای اسلامی شهر تهران  بنیاد مستضعفان  تهران
نامه هاشمی به فتاح درباره کاخ مرمر
فارس / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اجتماعی
نامه هاشمی به فتاح درباره کاخ مرمر
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نگارش نامه ای خطاب به فتاح درباره کاخ مرمر گفت: می دانم که ایشان هاشمی پدر را دوست داشته و دارد.
از «مجمع تشخیص مصلحت» تا موزه «مرمر»
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / فرهنگی و هنری
از «مجمع تشخیص مصلحت» تا موزه «مرمر»
درهای «کاخ مرمر» را قرار است بعد از ۴۱ سال بار دیگر به روی مردم باز کنند؛ بنایی تاریخی که در طول سال‌های گذشته، کاربری‌های مختلفی را به چشم دید و در این میان کمتر از دو سال طعم موزه شدن را چشید؛ بنایی تاریخی که درخواست‌های زیادی در طول سال‌های گذشته برای موزه شدنش مطرح می‌شد، اما ...
  موزه  کاخ مرمر  موزه ملی هنر ایران
پاسخ به سخنان پرویز فتاح: تشکیل جلسات مجمع در کاخ مرمر ربطی به نظر آیت الله هاشمی رفسنجانی نداشت/ کسی به زور وارد ساختمان مرمر نشد/ کاخ پیش از مجمع در اختیار آیت الله یزدی بود
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
پاسخ به سخنان پرویز فتاح: تشکیل جلسات مجمع در کاخ مرمر ربطی به نظر آیت الله هاشمی رفسنجانی نداشت/ کسی به زور وارد ساختمان مرمر نشد/ کاخ پیش از مجمع در اختیار آیت الله یزدی بود
شفقنا- یک مسوول سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه صحبت های فتاح مورد تایید نیست. در آن دوره کسی به زورد وارد ساختمان مرمر نشد مجمع با مصوبه جلسه شورا در آن محل تشکیل جلسه می داد.  برنا نوشت: «سید پرویز میرفتاح» رییس بنیاد مستضعفین در مورد استقرار مرحوم هاشمی رفسنجانی در کاخ مرمر و بازپس گیری کاخ مرمر […]
  سخنان پرویز فتاح  کاخ مرمر  مجمع تشخیص مصلحت
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
رویداد
کاخ مرمر، موزه هنر می‌شود [شهروند]    کاخ مرمر که تاکنون در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، به زودی به موزه هنر ایران تبدیل خواهد شد. این کار در حالی از سوی بنیاد مستضعفان انجام می‌شود که این مجموعه آثار تاریخی بسیاری در خود دارد و این بار در جهت بهبود وضعیت آثار تاریخی قدم برداشته است. این طور که بنیاد مستضعفان در نظر دارد، قرار است کاخ مرمر به موزه هنر ایران تبدیل شود و اشیای مرتبط با این‌موزه، در معرض دید عموم مردم قرار گیرد.به گزارش مهر، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شنبه‌شب ۲۸ دی در برنامه «نگاه یک» گفت: «مجمع تشخیص مصلحت نظام و شخص مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حدود ۲۰ تا ۲۵ سال پیش در کاخ مرمر مستقر شدند. همان‌زمان …
خاطرات شاه‌نوری از چگونگی شکل‌گرفتن گوشه«دیلمان»/معرفی کامل فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر/کاخ مرمر موزه می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / فرهنگی و هنری
خاطرات شاه‌نوری از چگونگی شکل‌گرفتن گوشه«دیلمان»/معرفی کامل فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر/کاخ مرمر موزه می‌شود
گفتگو با محمدرضا شاه‌نوری درباره چگونگی شکل گرفتن گوشه «دیلمان»، گفتگو با کریس فیلدز درباره نسبت واقعیت، حقیقت و تکامل، گفتگو با محمدرضا برزگر درباره موسیقی نواحی منطقه کتول، معرفی کامل فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر همزمان با آغاز بلیت‌فروشی و خبر موزه شدن کاخ مرمر از جمله اخباری است که امروز در سرویس فرهنگی خبرگزاری ایلنا منتشر شده است.
  جشنواره فیلم فجر  دفاع مقدس  موزه  موسیقی  محمدرضا شاه
کاخ مرمر به موزه هنر ایران تبدیل می‌شود
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / فرهنگی و هنری
کاخ مرمر به موزه هنر ایران تبدیل می‌شود
کاخ مرمر که تاکنون در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، با پیگیری‌های بنیاد مستضعفان، تا دهه فجر به موزه هنر ایران تبدیل خواهد شد.
  کاخ مرمر  برنامه نگاه یک  پرویز فتاح  بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  بنیاد مستضعفان  مجمع تشخیص مصلحت نظام  موزه
کاخ مرمر موزه می‌شود/ دهه فجر زمان افتتاح موزه خواهد بود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / فرهنگی و هنری
کاخ مرمر موزه می‌شود/ دهه فجر زمان افتتاح موزه خواهد بود
رئیس بنیاد مستضعفان از تبدیل کاخ مرمر به موزه خبر داد.
  بنیاد مستضعفان  کاخ مرمر
فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری
رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار آیت الله هاشمی رفنسجانی در کاخ مرمر انتقاد کرد.
ماجرای بازپس‌گیری کاخ مرمر از مجمع تشخیص مصلحت/درآمد بنیاد مستضعفان کجا خرج می‌شود؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
ماجرای بازپس‌گیری کاخ مرمر از مجمع تشخیص مصلحت/درآمد بنیاد مستضعفان کجا خرج می‌شود؟
رئیس بنیاد مستضعفان ضمن هشدار دوباره به مسئولانی که املاک بنیاد را پس نمی‌دهند، گفت: کاخ مرمر به موزه‌ای در شأن مردم تبدیل خواهد شد.
استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / فیلم
استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان رئیس مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود،بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم.این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.
  اکبر هاشمی رفسنجانی  مجمع تشخیص مصلحت نظام  پرویز فتاح
فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است/ کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود/ مالیات پرداخت می‌کنیم
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است/ کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود/ مالیات پرداخت می‌کنیم
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: تقریباً کار آزادراه تهران شمال تمام شده و فقط نورپردازی و خط کشی‌ها مانده است و به طور احتمال در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد، زیرا بنیاد آماده افتتاح آزادراه تهران - شمال است.
  آزادراه تهران - شمال  بنیاد مستضعفان  پرویز فتاح
خروج بنیاد از بنگاه‌داری
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سیاسی
خروج بنیاد از بنگاه‌داری
- بنیاد مستضعفان تاکنون 670 میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده است و کل مالیاتی که بنیاد باید برای سال 97 بپردازد هزار میلیارد تومان خواهد بود - در تهران و مراکز استان‌ها باغ‌هایی در اختیار بنیاد مستضعفان است که بنیاد موظف بوده آنها را حفظ کند و اگر این باغ‌ها تبدیل به ساختمان شده یا از درختان آن مراقبت نشده این موضوع کارت زردی برای بنیاد است - کاخ مرمر روی مردم باز می‌شود - قصدی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ندارم
تحریم‌ها هیچ اثر منفی در کار بنیاد مستضعفان نداشته است/ فتاح: کاخ مرمر را پس گرفتیم
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
تحریم‌ها هیچ اثر منفی در کار بنیاد مستضعفان نداشته است/ فتاح: کاخ مرمر را پس گرفتیم
رئیس بنیاد مستضعفان از تخلیه کاخ مرمر توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: تحریم‌ها هیچ اثر منفی در کار بنیاد مستضعفان نداشته است.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
فراز و فرودهای یک حزب
تاریخ ایرانی: در روز ۲۱ آبان ۱۳۲۸ جبهه ملی ایران تاسیس شد. جبهه ملی ایران نخستین و مهم‌ترین گروهی بود که در تاریخ سیاسی ایران بر مبنای ملی‌گرایی تشکیل شد. نطفهٔ شکل‌گیری این گروه به وقایع مربوط به انتخابات شانزدهمین دوره مجلس شورای ملی بازمی‌گردد. دخالت هژیر، وزیر دربار در جریان برگزاری انتخابات دوره شانزدهم مجلس شورای ملی اعتراضات بسیاری را از سوی گروه‌ها و چهره‌های سیاسی موجب شد. از آن جمله گروهی نوزده نفره از نخبگان و روزنامه‌نگاران بودند که با محوریت دکتر محمد مصدق در اعتراض به دخالت‌های دولت وقت در ۲۲ مهرماه ۱۳۲۸ در کاخ مرمر متحصن شدند. متحصنین خواسته خود را لغو انتخابات تا تعیین دولتی بی‌طرف برای برگزاری و نظارت بر برگزاری انتخابات آزاد اعلام کردند. هر چند این تحصن به سرانجامی نرسید ولی …
درصدد تسهیل تردد گردشگران به کاخ مرمر هستیم
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / فرهنگی و هنری
درصدد تسهیل تردد گردشگران به کاخ مرمر هستیم
مدیرکل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: «در مکاتبه و رایزنی با بنیاد مستضعفان درصدد هستیم بتوانیم شرایط بازدید از موزه ملی قرآن و کاخ مرمر را در پایتخت تسهیل کنیم.»
کاخ مرمر به سازمان میراث فرهنگی تحویل داده نشده است
ایرنا / ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ / سیاسی
کاخ مرمر به سازمان میراث فرهنگی تحویل داده نشده است
ساختمان قدیم مجمع تشخیص مصلحت نظام یا همان کاخ مرمر بعد از اسبا‌ب‌کشی اعضای این نهاد به ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی همچنان بلاتکلیف است. گرچه احمد توکلی، عضو مجمع می‌گوید این ساختمان علی‌القاعده باید تحویل سازمان میراث فرهنگی می‌شد، اما یک منبع آگاه می‌گوید که این ساختمان اکنون در اختیار بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است.