دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
کاخ موزه سعدآباد
۳ ساعت قبل
هویت موزه‌ها را جابه‌جا نکنید
این روزها خبری مبنی بر جمع‌آوری آثار شاخص موزه هنرهای زیبای سعدآباد که آثار شاخص هنر ایرانی را در خود جای داده است و شاید بتوان آن را مهم‌ترین موزه هنر کلاسیک ایران قلمداد کرد، منتشر شده است. گویی این موزه برای ایجاد موزه‌ای جدید با آثاری که مرتبط با این موزه و مجموعه نیستند، خالی شده است. همواره تاکید می‌شود موزه‌ها مراکزی هستند که می‌توانند برای جامعه ایجاد هویت کنند، علاوه بر آن برای ایجاد هویت خود موزه‌ها، تناسب هویتی در مکان و مجموعه و همنشینی ضروری است. از سوی دیگر پایداری موزه‌ها خود سبب ایجاد هویت است، بقای موزه‌ها باعث می‌شود در میان مردم و متخصصان شناخته شوند و مرجع قرار گیرند. همین پایداری می‌تواند گردشگران را جذب کند به‌طور …
هدایای روحانی کجا به نمایش درمی‌آید؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / موزه هدایای ریاست جمهوری / مجموعه فرهنگی تاریحی سعدآباد / موزه هنرهای زیبا / کیا پارسا / مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد / محمدرضا کارگر
هدایای روحانی کجا به نمایش درمی‌آید؟
«بخشی از موزه هنرهای زیبا در کاخ سعدآباد برای نمایش آثار و هدایای…
در دوره وزارت اردشیر زاهدی، اسرائیل در ایران سفیر نداشت/ جدا شدن بحرین از ایران از خیانت‌های پهلوی به ایران است/ احترام زاهدی به سردار سلیمانی او را سر زبان‌ها انداخت
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
در دوره وزارت اردشیر زاهدی، اسرائیل در ایران سفیر نداشت/ جدا شدن بحرین از ایران از خیانت‌های پهلوی به ایران است/ احترام زاهدی به سردار سلیمانی او را سر زبان‌ها انداخت
مراسم رونمایی از مستند «آخرین دیپلمات» (زندگی‌نامه اردشیر زاهدی) با حضور امیر تاجیک(کارگردان) و برخی دیگر از عوامل این فیلم در کاخ موزه ملت مجموعه سعدآباد برگزار شد.
تعطیلی کاخ موزه سبز به علت بازسازی
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
تعطیلی کاخ موزه سبز به علت بازسازی
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی گفت: «موزه سبز مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد به‌منظور انجام عملیات بازسازی روز پنجشنبه 15 خرداد 99 تعطیل شد.»
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
«بوگاتی» شاه کجاست؟
محمد باریکانی - خبرنگار  بوگاتی محمدرضا پهلوی کجاست و این خودرو چگونه در خارج کشور سر از موزه خودروی پیترسون در آمریکا درآورد. آیا خودروی اهدایی دولت فرانسه به محمدرضا پهلوی در سال1318، جزو اموال تاریخی کاخ موزه سعدآباد است که 3سال پیش فروخته شده باشد؟ داستان بوگاتی محمدرضا پهلوی چیست که شایعه فروش آن در 3سال اخیر خبرساز شده است؟ روزنامه همشهری ماجرای بوگاتی محمدرضا شاه پهلوی را پیگیری کرده و در مکاتبه با موزه خودروی پیترسون در آمریکا به کنکاش درباره این خودروی تاریخی  پرداخت. خودروی پهلوی‌ها‌ …
شهردار منطقه یک تهران: تعهدی در قبال تخریب دیوار مجموعه سعدآباد نداریم
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / شهرداری تهران / کاخ موزه سعدآباد / سعد آباد
شهردار منطقه یک تهران: تعهدی در قبال تخریب دیوار مجموعه سعدآباد نداریم
تهران - ایرنا- شهردار منطقه یک با اشاره به تخریب بخشی از دیوار مجموعه سعدآباد گفت: بر اساس قانون شهرداری متولی حفاظت از املاکی که در تصرف ندارد، نیست.
بزودی مرمت دیوارتخریبی مجموعه سعدآباد آغار می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / کاخ موزه سعدآباد / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / موزه
بزودی مرمت دیوارتخریبی مجموعه سعدآباد آغار می‌شود
تهران - ایرنا- مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با اشاره به این که نفوذ آب جوی دلیل تخریب دیوار این مجموعه بوده است، گفت: بزودی پس از تعیین پیمانکار از طریق مزایده، روند مرمت دیوار تخریبی آغاز خواهد شد.
بازدید رییس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای کشور در مبارزه با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ویروس کرونا / کاخ موزه سعدآباد / حسن روحانی
بازدید رییس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای کشور در مبارزه با کرونا
ایرنا - تهران - حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور کشورمان روز یکشنبه از نمایشگاه دستاوردها و محصولات علمی و فناوری کشور در مبارزه با بیماری کرونا در مجموعه سعدآباد بازدید کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
قدم زدن در زمستان کاخ موزه سعدآباد
در پهنه پر طراوت کوهپایه‌های توچال و دره سرسبز دربند، بخش دل انگیزی از شمال شهر تهران شکل می‌گیرد که مجموعه سعدآباد با یک میلیون و صد هزارمترمربع وسعت دراین گستره قرار دارد. سعدآباد که از شمال با کوه‌های البرز، از شرق با گلابدره، از غرب با ولنجک و از جنوب با تجریش همسایگی دارد، در زمان قاجار، محل استقرار و سکونت تابستانی شاهان این سلسله بوده است. /مهر- بهنام یوسفی
تصاویر / چشم بادامی ها در کاخ سعدآباد
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
تصاویر / چشم بادامی ها در کاخ سعدآباد
مجموعه سعدآباد با یک میلیون و صد هزارمترمربع وسعت از شمال با کوه‌های البرز, از شرق با گلابدره، از غرب با ولنجک و از جنوب با تجریش همسایگی دارد, در زمان قاجار, محل استقرار و سکونت تابستانی شاهان این سلسله بوده است. سابقه کاخ سعد آباد تهران به دوران قاجاری برمی‌گردد و مثل بیشتر کاخ‌های تهران، از آن به‌عنوان یک ملک ییلاقی در یک باغ بزرگ استفاده می‌شد. تا سال‌ها از این کاخ استفاده خاصی نشد تا اینکه در زمان پهلوی ۱۸ کاخ جدید در آن محوطه ساختند، بعد از انقلاب هم درهای مجموعه با کاربری موزه به روی مردم باز شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / کاخ موزه سعدآباد / میراث فرهنگی / شب یلدا / موزه
کودکان به کاخ سعدآباد بروند
تهران - ایرنا- هم‌زمان با شب یلدا، آخرین روز پاییز و طولانی‌ترین شب سال، مرکز بازدید هدفمند کودک و نوجوان مجموعه سعدآباد اقدام به برپایی برنامه‌های فرهنگی به مناسبت این آیین ایرانی کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
کاخ سبز ۱۹ ، ۲۰ و ۲۱ مرداد ماه تعطیل است
ایلنا: در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ، ۱۹ ، ۲۰ و ۲۱ مرداد ماه کاخ موزه سبز واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تعطیل است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / کاخ سعد آباد / موزه / برادران امیدوار
فصل جدیدی از سفرنامه‌خوانی در موزه امیدوار سعدآباد آغاز شد
موزه برادران امیدوار در کاخ سعدآباد اقدام به برپایی مجدد سلسله جلسات سفرنامه خوانی از کتاب «سفرنامه برادران امیدوار، نخستین جهانگردان پژوهشگر ایرانی» کرده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / کاخ سعد آباد / کاخ نیاوران / میراث فرهنگی
اعلام ساعت کاری کاخ های سعدآباد و نیاوران در روز قدس و عید فطر
ساعت بازدید از موزه های مجموعه‌ فرهنگی تاریخی نیاوران در روز جهانی قدس و عید سعید فطر اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
خودروی حمل غذای پهلوی دوم در سعد آباد رونمایی شد
تهران - ایرنا- برای نخستین بار پس از 40 سال، خودروی ویژه حمل غذا از آشپزخانه سلطنتی به کاخ موزه ملت (اقامتگاه پهلوی دوم)، در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به نمایش گذاشته شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
فعالیت شبانه دو موزه در آخرهفته‌ها
مدیر اداره کل موزه‌ها گفت: «براساس کلیت تصویب شده، دو موزه در تهران به‌صورت آزمایشی و به‌عنوان پایلوت بعد از پایان ماه رمضان، دو شب در هفته را تا پاسی از شب به بازدیدکنندگان سرویس می‌دهند.» محمدرضا کارگر تاکید کرد: «تاکنون کلیت طرح برای فعالیت شبانه موزه‌ها تایید شده است؛ اما نخست باید ساز و کار آن فراهم شود.» او با اشاره به اینکه سه کاخ موزه گلستان، نیاوران و سعدآباد و موزه ملی ایران، در حال حاضر آمادگی اجرایی شدن این طرح را دارند، بیان کرد: «با وجود این در نخستین قدم ابتدا دو موزه، به‌عنوان پایلوت و برای بررسی وضعیت در اولویت قرار می‌گیرند.» او همچنین از احتمال افزایش قیمت بلیت موزه‌ها در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: «این افزایش قیمت در دولت در دست بررسی است.»
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
نیم میلیون بازدید نوروزی از کاخ سعد آباد انجام شد
تهران - ایرنا - مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تعطیلات نوروز امسال پذیرای حضور بیش از 122 هزار نفر ورودی بود و بیش از 510 هزار بازدید از مجموع 16 موزه و کاخ موزه این مجموعه در این روز ها ثبت شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
موزه های کشور بجز سعدآباد امروز باز است
تهران - ایرنا - مدیر اداره کل موزه های کشور از باز بودن تمام موزه های کشور به جز کاخ موزه سعدآباد برای امروز خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
تعطیلی کاخ موزه سعدآباد و رستوران‌های دربند و درکه
کاخ موزه سعد آباد، و رستوران‌های دربند و درکه و همه اماکنی که ممکن است در آنجا سیلاب ایجاد شود، امروز سه شنبه تعطیل خواهد بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •