شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
کتاب سوزی
کتاب‌هایی که در آتش سوخت
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / انفجار بیروت / کتاب سوزی / کتابخانه‌
کتاب‌هایی که در آتش سوخت
نخستین‌بار نیست که حادثه‌ای لرزه بر تن قفسه‌های کتاب‌ می‌دواند و سرنوشت کتاب‌هایی را که میراث تاریخ و فرهنگ هستند زیر خاک و آوار می‌برد؛ کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های تخریب‌شده بیروت بار دیگر یادآور از بین رفتن کتاب‌ها، از حمله‌های مختلف به ایران گرفته تا شورش در چین، حمله داعش در موصل و حمله سربازان ارتش جمهوری صرب بوسنی هستند.
دستاوردهای هزاران ساله تمدن اسلامی در حوزه‌های علمی/اقداماتی که نشان از جَهل نسبت به علوم دارد
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / تمدن اسلامی / علم و دین / عید مبعث
دستاوردهای هزاران ساله تمدن اسلامی در حوزه‌های علمی/اقداماتی که نشان از جَهل نسبت به علوم دارد
در حالی که مسلمانان با فراگرفتن علم و فناوری کاغذسازی؛ آموخته‌های خود را به کتاب تبدیل و اولین کتابخانه‌های دانشگاهی را راه‌اندازی کردند و در حوزه‌های مختلف علمی جزو سرآمدان علمی دنیا قرار گرفتند، در قرن حاضر برخی با کتاب سوزی! سعی دارند تا این تمدن را به چالش بکشند و به گفته مسوولان علمی و تحقیقاتی کشور این چُنین اقداماتی نشان از عمق جهل و کینه نسبت به علوم جدید دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
ملاقات جنجالی یک تحلیلگر اصولگرا با روحانی کتاب سوز! + عکس
عکسی از دو چهره جنجالی این روزها کنار هم در فضای مجازی خبرساز شد. آیت الله تبریزیان که خود را پدر طب اسلامی می‌خواند و کتاب سوزی‌اش واکنش‌های منفی زیادی به دنبال داشته، در کنار علی اکبر رائفی پور دیده می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / ویروس کرونا / شهر قم / کتاب سوزی / طب سنتی اسلامی / کتاب پزشکی‌ هاریسون
کرونا، دشمن و انتخابات| داستان کرونا بعد از کتابسوزی؛ مگر حفظ جان مسلمین از واجبات نیست؟
داستان کرونا از دسامبر ۲۰۱۹ که در چین مطرح شد، تا این روزها که وزارت بهداشت خبر ظاهر شدن آن در قم را اعلام کرده، جدای از جنبه پزشکی آن، و مسأله اعتماد به آزمایشات انجام گرفته، در چارچوب بحثهای جاری از تمدن و علم اسلامی، و رفتاری که نسبت به آن از طرف نهادهای دینی و شماری از متدینین مطرح شده، به عنوان یک مورد ویژه قابل بررسی است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / عباس تبریزیان / کتاب سوزی
شلاق برای توهین‌کنندگان به طبیبِ کتاب‌سوز
یک رسانه فارسی زبان در خبری مدعی صدور حکم شلاق برای سه پزشک به اتهام توهین به عباس تبریزیان (متخصص طب اسلامی و سنتی) شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / طب سنتی / مقام معظم رهبری / جبهه انقلاب / وزارت بهداشت / تبریزیان / کتاب سوزی
واکنش ۵۳ طبیب و پزشک به کتابسوزی تبریزیان
تعدادی از پزشکان و اطبا در واکنش به کتابسوزی تبریزیان بیانیه ای صادر کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / آتش زدن کتاب پزشکی / آیت الله تبریزیان / طب اسلامی / طب ایرانی - اسلامی / عباس تبریزیان / کتاب هاریسون / کتابسوزی
به بهانه کتاب سوزی تبریزیان نباید آموزه های معتبر اسلامی در حوزه سلامت را قربانی کرد
به گزارش الف ۵۳ پزشک و متخصص طب ایرانی - اسلامی طی بیانیه‌ای ضمن رد اقدام عباس تبریزیان در آتش زدن کتاب علمی طب هاریسون به بهانه دفاع از طب سنتی اعلام کردند:در قضیه کتاب سوزی، مسئولان وزارت بهداشت و برخی از اساتید حوزه و آقای تبریزیان، همگی عامدانه یا جاهلانه به مانند دو تیغه یک قیچی عمل کرده اند و آنچه در این میان قربانی شده آموزه های معتبر اسلامی در حوزه سلامت است
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / کتاب سوزی / دارو / مدعیان طب اسلامی / داروخانه
بلاتکلیفی راه‌اندازی پالایشگاه خون پس از ۵ سال / چرایی عدم شکایت وزارت بهداشت از "تبریزیان"
رای دیوان عدالت اداری برای برداشتن محدودیت‌های تاسیس داروخانه، بلاتکلیفی راه‌اندازی پالایشگاه خون با گذشت پنج سال، تاثیر کانال ارزی سوییس در تامین دارو و ... از جمله مباحثی بود که در نشست خبری معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت مطرح شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / کتاب سوزی / مدعیان طب اسلامی / انجمن پزشکان عمومی
شکایت انجمن پزشکان عمومی ایران از عامل هاریسون‌سوزی
رییس انجمن پزشکان عمومی ایران از پیگیری حقوقی و شکایت این انجمن از عامل کتاب‌سوزی اخیر خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
کتاب سوزی، زشت ترین رفتار بجا مانده از جاهلیت
مسعود فروزنده
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / حکم قضایی / آسیب اجتماعی / روحانیت ، روحانیون ، طلاب
کتاب سوزی و اقدام قضایی
در روزهای گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شده که شخصی در لباس روحانیت وبا عنوان دروغین « پدر طب اسلامی » در ستیز با طب نوین اقدام به آتش زدن یکی از کتاب های مرجع و با اهمیت پزشکی می کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / عباس تبریزیان / کتاب سوزی
کتاب‌سوزی تبریزیان چه واکنش‌هایی در پی داشت؟
انتشار فیلم کتاب‌سوزی عباس تبریزیان، روحانی مدعی تخصص در طب اسلامی، موجب شد علاوه بر شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور، بسیاری از علما و روحانیت و مرجعیت در فضای مجازی و رسانه‌ها به این موضوع واکنش نشان دهند و این حرکت را تقبیح کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / آیت الله رشاد / کتاب سوزی / طب پزشکی و اسلامی
کتاب سوزی یادآور دانش‌ستیزی و دانشمندسوزی قرون وسطی است
رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران در ابتدای درس خارج فقه امروز صبح خود در حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران طی سخنانی در واکنش به اقدام نابخردانه یکی از معمّمین در به آتش کشیدن یکی از متون معتبر علمی واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / عباس تبریزیان / طب اسلامی / کتاب سوزی
محکومیت عباس تبریزیان به ۳ سال حبس/ آیا این حکم اجرا می‌شود؟
مدیرکل سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: پیش از این، از همین شخصی که در لباس روحانیت اقدام به آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون کرده، بارها شکایت شده بود و دادگاه ویژه روحانیت حکم به سه سال حبس و پلمب مراکز تحت فعالیت این فرد و مریدانش داد که از اجرا یا عدم اجرای این حکم اطلاعی ندارم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / کتاب سوزی / وزارت بهداشت / طب سنتی / مدعیان طب اسلامی / طب ایرانی / دادگاه ویژه روحانیت
مدعی طب اسلامی از دادگاه روحانیت حکم محکومیت گرفته بود
مدیرکل سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با محکوم کردن آتش‌ زدن یکی از کتب مرجع پزشکی توسط یک مدعی طب اسلامی، ‌ضمن اشاره به آسیب و تبعات این گونه اقدامات، گفت: پیش از این، از همین شخصی که در لباس روحانیت اقدام به آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون کرده، بارها شکایت شده بود و دادگاه ویژه روحانیت حکم به سه سال حبس و پلمب مراکز تحت فعالیت این فرد و مریدانش داد که از اجرا یا عدم اجرای این حکم اطلاعی ندارم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / کتاب سوزی
محکوم کردن آتش زدن کتاب مرجع پزشکی
در پی انتشار فیلمی از آتش زدن کتاب طب هاریسون (کتاب پزشکی داخلی) توسط فردی به نام تبریزیان که خود را استاد طب اسلامی معرفی می‌کند، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی با صدور بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / عباس تبریزیان / کتاب سوزی / طب اسلامی
دفاع عباس تبریزیان از کتاب‌سوزی: آتش به اختیار عمل کردم! + فیلم
عباس تبریزیان در ویدئویی که به تازگی منتشر کرده است، به دفاع از کتابسوزی پرداخته و آن را مانند آتش زدن پرچم آمریکا و نیز مصداق «آتش به اختیار» بودن دانسته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
ویدئو/ دکتر احمد سوزنچی: کتاب اصول طب هاریسون به منزله قرآن برای علم پزشکی نوین است/ کتاب سوزی ناشی از نادانی است
دکتر احمد سوزنچی متخصص طب سنتی در گفتگوی تفصیلی با دیدارنیوز به کتاب سوزی اخیر توسط یکی از مدعیان طب اسلامی واکنش نشان داد و این اقدام را ناشی از نادانی دانست. متن کامل این گفتگو در طی روز‌های آتی منتشر خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / استانی-شهرستانها / کتاب طب هاریسون / حجت‌الاسلام / طب اسلامی / جهرم / ایسنا
امام جمعه جهرم کتاب سوزی اخیر را محکوم کرد
امام جمعه جهرم، سوزاندن کتاب تخصصی طب هاریسون و انتشار ویدئو از آن را اقدامی سخیف تلقی و آن را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / کتاب سوزی / طب سنتی / وزارت بهداشت / مدعیان طب اسلامی
لزوم برخورد با عوامل سوزاندن کتاب پزشکی / ضرورت توسعه طب سنتی و جریان‌های علمی آن
در پی انتشار فایل ویدئویی به آتش کشیدن کتاب مرجع علم پزشکی روز دنیا، دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در بیانیه‌ای، این اقدام را محکوم کرد و خواستار برخورد مراجع مرتبط با عوامل انجام آن شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها / کتاب سوزی
کتاب‌سوزی بی‌سلیقه‌ترین و سخیفانه‌ترین مواجهه و احیانا نقد علم تجربی است
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه علم تجربی یکی از منابع معرفتی بشر است، گفت: مواجهه این منبع معرفتی بشر (علم تجربی)با نماد کتاب‌سوزی بی سلیقه ترین و سخیفانه ترین مواجهه و احیانا نقد این روش شناخت بشر(علم تجربی) است که متاسفانه ذهن و روان دانشگاهیان و حوزویان را آزرده کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / آیت‌الله عباس تبریزیان / کتاب سوزی / کتاب پزشکی / هاریسون‌
«هاریسون‌ گیت»؛ چرا امثال عباس تبریزیان، آیت‌الله می‌شوند و پرطرفدار؟
کتاب‌سوزان آیت‌الله عباس تبریزیان، وامدار چند دهه کوبیدن بر طبل بومی‌سازی دانش است. علم بومی که بیش از هر عرصه‌ای در علوم انسانی بر آن تأکید شده و شوراها...
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / آتش زدن کتاب پزشکی / جامعه پزشکی / سازمان بسیج جامعه پزشکی / کتاب هاریسون
واکنش بسیج جامعه پزشکی کشور به آتش زدن کتاب «هاریسون»
سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در پی انتشار ویدئویی از کتاب سوزی طب هاریسون توسط فردی معلوم الحال بیانیه ای صادر کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
کتاب سوزی نه پدیده ایرانی است و نه کار یک آیت الله!
کتاب سوزی پدیده‌ای ایرانی نیست و هیچ کجا در چنین پدیده‌ای، نام ایران دیده نمی‌شود. اروپاییان هم چنین سابقه‌ای دارند، اما ایران نه! در تاریخ چنین آمده است: «همان کاری را که قبل از اسلام، اسکندر با کتابخانه استخر، و عمرو عاص با کتابخانه اسکندریه و فرنگی‌ها بعد از فتح طرابلس شام با کتابخانه مسلمین و هلاکو با دارالعلم بغداد کردند، سعد بن ابی وقاص با کتابخانه عجم کرد.» اینکه امروز یک نفر که خود و پیروانش آن را آیت الله می‌نامند به اسم ایران، آشکار کتاب می‌سوزاند و برایش صلوات می‌فرستند، از آن روحیه مدارا، تساهل و تعامل ایرانی به دور است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / کتاب سوزی / کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
آتش زدن کتاب پزشکی پسندیده نیست/ نظرات در مراکز آکادمیک بیان شود
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی سوزاندن کتاب اصول طب هاریسون را رویه خلاف اخلاق دانست و تاکید کرد: به جای آتش زدن کتاب مرجع علمی باید مباحث را در مراکز دانشگاهی و آکادمیک بیان کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / محمدرضا ظفرقندی / سازمان نظام پزشکی کشور / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
کتاب سوزی، تبلور جهل مقدس
تهران - ایرنا - آتش‌زدن کتاب پزشکی هاریسون توسط فردی که در لباس روحانیت خود را پدر طب اسلامی می‌داند و به فروش محصولات خود به نام طب اسلامی ادامه می‌دهد، واکنش‌های انتقادی زیادی را در فضای مجازی و در بین مردم و مسئولان داشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / مدعیان طب اسلامی / کتاب سوزی / سلامت
شکایت نظام پزشکی از "هاریسون سوزی" به مراجع قضایی
رییس‌کل سازمان نظام‌پزشکی در واکنش به آتش زدن کتاب هاریسون توسط یکی از مدعیان طب اسلامی، با انتشار بیانیه‌ای گفت: به حکم وظیفه قانونی، علمی، دینی و ضرورت حمایت و صیانت از حقوق بیماران، ضمن طرح شکایت از طریق مراجع قانونی و قضایی، از مسئولین محترم وزارت بهداشت و درمان می‌خواهم به وظیفه قانونی خود در مقابل این فجایع انسانی و علمی عمل کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / عباس تبریزیان / طب اسلامی / کتاب سوزی
عباس تبریزیان و ماجرای کتاب‌سوزی/ شفا دهنده سرطان و پارکینسون یا مقصر وفات هاشمی شاهرودی؟ +تصاویر
عباس تبریزیان که خود را متخصص طب اسلامی سنتی می‌داند، در فیلمی که از خود منتشر کرده، کتاب طب داخلی هاریسون را آتش می‌زند. این اقدام واکنش‌های مختلفی را در پی داشت و آیین کتاب سوزی به اقدامات عصر جاهلیت تشبیه شد. رویداد۲۴ در گزارش چهره‌های خود پیشینه تبریزیان را بررسی کرده است؛ پیشینه‌ای که تا درمان ناکام آیت الله هاشمی شاهرودی را نیز در برمی‌گیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سازمان نظام پزشکی / کتاب سوزی / مدعیان طب اسلامی
واکنش رییس کل نظام پزشکی به ماجرای کتابسوزی؛ مراجع قضایی به عنوان مدعی‌العموم برخورد کنند
رییس کل سازمان نظام پزشکی در واکنش به آتش زدن یکی از کتب مرجع پزشکی توسط یکی از مدعیان طب اسلامی، برخورد مراجع قضایی و حوزه‌های علمیه دینی با این اقدام را خواستار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / کتاب سوزی / دادگاه روحانیت
دادگاه ویژه روحانیت به موضوع کتاب‌سوزی اخیر ورود کند
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار ورود دادگاه ویژه روحانیت به موضوع سوزاندن کتاب اصول طب «هاریسون» شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / کتاب سوزی / طب اسلامی / مدعیان طب اسلامی / وزارت بهداشت
هاریسون‌سوزی؛ خرافه‌گری در قرن ۲۱
آتش زدن یکی از قدیمی‌ترین کتب ماخذ پزشکی در دنیا توسط یکی از مدعیان طب اسلامی در حالی واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت که توسعه پزشکی مدرن و تبدیل ایران به قطب مهم پزشکی در خاورمیانه، اقبال کشورهای منطقه به درمان در ایران را به دنبال داشته و سالانه تعداد زیادی گردشگر سلامت جهت اعمال پیچیده جراحی به ایران سفر می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
واکنش مدیر حوزه های علمیه به کتاب سوزی: جاهلانه بود؛ این تفکرات انتسابی به حوزه و روحانیت ندارد
مدیر حوزه های علمیه اقدام به کتاب سوزی را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / کتاب سوزی / طب سنتی / طب اسلامی / وزارت بهداشت
واکنش وزارت بهداشت به آتش‌زدن کتاب‌ پزشکی توسط یک مدعی طب‌ اسلامی
معاون وزارت بهداشت خواستار برخورد قاطع مراجع علمی، فرهنگی، دینی و قضایی با مدعی طب اسلامی شد که کتاب‌ پزشکی را به آتش کشید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •