جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
کریم اکبری
۴ روز قبل
صدا ، دوربین ، کرونا
گروه فرهنگ و هنر – این روزها، هر روز خبر ابتلای یک هنرمند به کرونا منتشر می‌شود. در این میان هر هفته هم یکی از مفاخر هنر را از دست می‌دهیم که پر کردن جای‌شان به سختی میسر است. گرچه همه این هنرمندان در طی روند ساخت فیلم به کرونا مبتلا نشده‌اند اما نمی‌توان منکر خطرات فیلمسازی در چنین شرایطی شد. حال این پرسش وجود دارد که در پروژه‌های فیلمسازی چقدر می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مبتلا شدن عوامل و بازیگران به کرونا پیشگیری کرد؟فقط کافی است اسامی هنرمندانی که در همین چند روز در اثر ابتلا به کرونا درگذشته‌اند را مرور کنیم، کریم اکبری مبارکه، اکبر عالمی، کامبوزیا پرتوی، پرویز پورحسینی، چنگیز جلیلوند و... اینها اسامی کوچکی نیستند، اینها گنجینه‌های فرهنگ و هنر این کشور هستند که به سختی می‌توان …
برگ‌ریزان ستاره‌ها در هجوم پاییزی کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۰۷
برگ‌ریزان ستاره‌ها در هجوم پاییزی کرونا
شهروند آنلاین: «پرویز پورحسینی» درگذشت. این بازیگر خاطره‌ساز ششمین چهره سرشناس سینماست که در ماه‌های اخیر قربانی ویروس کرونا شده است. پیش از «پرویز پورحسینی» چهره‌هایی مانند «خسرو سینایی»، «اکبر عالمی»، «کریم اکبری مبارکه»، «چنگیز جلیلوند» و «کامبوزیا پرتوی» در ماه‌های اخیر بر اثر بیماری کرونا از دنیا رفته بودند.
جلیلوند:حاضر بودم دوبله را کنار بگذارم ولی تئاتر بازی کنم
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / جمشید هاشم‌پور / حامد بهداد / مختارنامه / چنگیز جلیلوند / مجید مجیدی / کریم اکبری مبارکه / بیماری کووید19 / جمشید هاشم پور / فریدون جیرانی / قاسم جعفری
جلیلوند:حاضر بودم دوبله را کنار بگذارم ولی تئاتر بازی کنم
در کار آقای مجیدی (بید مجنون) به این دلیل بازی نکردم چون من به او گفتم فقط نقش اول بازی می‌کنم آن هم یک نقش اولی که درخور نام من باشد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
درخواست خانه سینما برای تعطیلی تولیدات تصویری
خانه سینما از تهیه‌کنندگان صنعت تصویر ایران خواستار توقف تولیدات از اول آذرماه شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی خانه سینما، در اطلاعیه منتشر شده از سوی این نهاد صنفی آمده است: «در روزگار نفس گیر و بحرانی کرونا، همه ما باید به سهم خویش در جلوگیری از شیوع این بیماری بکوشیم.سینماگران همیشه با درک مسئولیت اجتماعی خویش در موقعیت‌های گوناگون در میدان همراهی و همدلی حضوری موثر و مفید داشته‌اند.امروزه اما از سویی دیگر، نگرانی جدی همه دلسوزان و فعالان به تولیدات صنعت تصویر کشور جلب شده است.ما می‌دانیم عرصه تولید، عرصه کوشش و خلاقیت است و ثابت کرده‌ایم در هیچ یک از بحران‌ها زنجیره تولید و عرضه به مخاطبان را قطع نکردهایم، هم اکنون اما از همه همکاران به ویژه تهیه‌کنندگان صبور صنعت تصویر ایران می‌خواهیم …
شکایت خانواده بازیگر فوت شده دراثر کرونا از بیمارستان محل بستری
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
شکایت خانواده بازیگر فوت شده دراثر کرونا از بیمارستان محل بستری
پسر مرحوم کریم اکبری مبارکه ـ بازیگری که چندی پیش در اثر ابتلا به کرونا جانش را از دست داد ـ می‌گوید از بیمارستانی که پدرش در آن بستری بوده است به خاطر سهل‌انگاری شکایت می‌کند.
خانواده اکبری مبارکه از بیمارستان شکایت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / کریم اکبری مبارکه / بیمارستان / کرونا
خانواده اکبری مبارکه از بیمارستان شکایت می‌کنند
عموی بنده ـ حمیدرضا اکبری مبارکه ـ که در بیمارستان مفید و میلاد کار می‌کند، وقتی صبح متوجه شد پدرم به بخش آی سی یو منتقل شده است، سراسیمه خود را به بیمارستان رساند و از پرونده پدر متوجه شد که به او آمپول رمدسیویر را تزریق نکرده اند.
ادعای پسر بازیگر سریال «امام علی»/ در درمان پدرم کوتاهی کردند
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سریال ایرانی / ویروس کرونا
ادعای پسر بازیگر سریال «امام علی»/ در درمان پدرم کوتاهی کردند
ایسنا نوشت:‌پسر مرحوم کریم اکبری مبارکه ـ بازیگری که چندی پیش در اثر ابتلا به کرونا جانش را از دست داد ـ می‌گوید از بیمارستانی که پدرش در آن بستری بوده است به خاطر سهل‌انگاری شکایت می‌کند.
شکایت از بیمارستانی که بازیگر معروف در آن فوت کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / بیمارستان / پدر / تئاتر / سینما و تلویزیون / فوت
شکایت از بیمارستانی که بازیگر معروف در آن فوت کرد
اقتصادنیوز : پسر مرحوم کریم اکبری مبارکه ـ بازیگری که چندی پیش در اثر ابتلا به کرونا جانش را از دست داد ـ می‌گوید از بیمارستانی که پدرش در آن بستری بوده است به خاطر سهل‌انگاری شکایت می‌کند.
دیالوگ ماندگار فیلم
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
دیالوگ ماندگار فیلم "چند میگیری گریه کنی" + فیلم
بخشی از فیلم چند میگیری گریه کنی به کارگردانی شاهد احمدلو محصول سال ۱۳۸۴ را مشاهده خواهید کرد. کریم اکبری مبارکه فقط در یک سکانس در این فیلم بازی کرد، ولی عجیب‌ترین دیالوگ مربوط به او بود.
بازیگر و معلمی که فرزند خلف ری بود
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
بازیگر و معلمی که فرزند خلف ری بود
معلم هنر مدارس شهرری بود، اما هر روز پس از پایان کارش به کانون فرهنگی سمیه (مالک اشتر کنونی) می‌رفت تا با تعدادی از جوانان هم‌محلی‌اش تئاتر اجرا کند. دلخوشی‌اش این بود که روی صحنه حرف دل اهالی نجیب و محروم جنوب تهران را با زبان هنر بگوید. «کریم اکبری مبارکه» گروهی از نوجوانان شهرری را در کانون پرورش فکری محله دولت‌آباد جمع کرد و قواعد تئاتر حرفه‌ای را با مهربانی و دلسوزی به آنها آموخت. مدتی بعد که زمینه فعالیت هنری آقای معلم در تلویزیون فراهم شد، مجموعه تلویزیونی «می خوام حرف بزنم» را با حضور و نقش‌آفرینی …
پخش سریالی با بازی مرحوم اکبری مبارکه
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / تلویزیون سریال
پخش سریالی با بازی مرحوم اکبری مبارکه
شبکه آی‌فیلم پخش سریال «پشت بام تهران» را با بازی مرحوم کریم اکبری مبارکه از روز جمعه ۲۳ آبان آغاز می‌کند.
پخش یک سریال از بازیگری که به تازگی درگذشت
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / تلویزیون / برنامه‌های تلویزیونی / سریال ایرانی
پخش یک سریال از بازیگری که به تازگی درگذشت
ایسنا نوشت: آی فیلم پخش سریالی با بازی مرحوم کریم اکبری مبارکه را از روز جمعه (۲۳ آبان ماه) آغاز می‌کند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
امین زندگانی: زکات روزهای رفاه و امنیت‌مان را بپردازیم
در روزهای اخیر بحث بر سر اینکه سینماگران تولید پروژه‌های سینمایی را متوقف کنند یا خیر به یکی از جنجالی‌ترین مباحث در سینما و تلویزیون تبدیل شده است آن‌هم برای اینکه در چند ماه گذشته بسیاری از اهالی سینما و تلویزیون به کرونا دچار شده‌اند. درگذشت کریم اکبری‌مبارکه، بازیگر سریال در دست تولید «جشن سربرون» زنگ خطر را با صدای بلند  به صدا درآورد و بر دغدغه هنرمندان افزود. اگر نگاهی گذرا به فهرست بلندبالای بازیگران مبتلا به کرونا بیندازیم، متوجه خطری می‌شویم که اهالی سینما و تلویزیون ایران را تهدید می‌کند. محمدرضا گلزار، نوید محمدزاده، لاله اسکندری، مهران رجبی، لیلا بلوکات، یکتا ناصر، بهاره رهنما، نرگس محمدی، علی اوجی، بهنوش بختیاری، بهروز بقایی، …
پاشنه آشیلی که «اکران آنلاین» را با سر به زمین زد!
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / خانه سینما / حسین مهکام / محمدرضا لطفی / کریم اکبری مبارکه / محمدرضا مقدسیان / فیلم طلا / فیلم خروج / فرهنگ و ارشاد اسلامی / بنیاد سینمایی فارابی / ویروس کرونا
پاشنه آشیلی که «اکران آنلاین» را با سر به زمین زد!
محمدرضا لطفی کارگردان فیلم سینمایی «تعارض» در یک گفتگوی رادیویی ضمن آسیب‌شنایی جریان اکران اینترنتی فیلم‌ها، «قاچاق» را مهمترین پاشنه‌آشیل در این حوزه توصیف کرد.
عذرخواهی تهیه‌کننده «جشن سربرون» از خانواده اکبری مبارکه
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / کریم اکبری مبارکه / مجموعه جشن سر برون / حسن نجاریان / همه_باهم_علیه_کرونا
عذرخواهی تهیه‌کننده «جشن سربرون» از خانواده اکبری مبارکه
پسر مرحوم کریم اکبری مبارکه که تا کنون از سازندگان سریال «جشن سربرون» بابت نپذیرفتن مسوولیت و عذرخواهی نکردن بابت قصور در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سر صحنه گله‌مند بود، اکنون می‌گوید تهیه‌کننده سریال بابت کوتاهی‌هایی صورت گرفته از او و خانواده‌اش عذرخواهی کرده است.
مردم‌داری سخت سینما و تلویزیون
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / سازمان صدا وسیما / سازمان صداوسیما / کریم اکبری مبارکه / سیدغلامرضا موسوی / اکبری‌مبارکه / کریم‌ اکبری‌مبارکه / اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران / کلانشهر تهران / ویروس کرونا
مردم‌داری سخت سینما و تلویزیون
در روزهایی که مخاطبان سینما و تلویزیون بیش از همیشه به خانه‌نشینی توصیه می‌شوند، آیا راهی غیر از سرگرم کردن مخاطبی که وادار شده تا در خانه بماند، جز همین آثار نمایشی وجود دارد؟
بازتاب‌های ترور غیرمنتظره «خاوری»/ رنگی که «پورنگ» به آنتن می‌دهد
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / سام درخشانی / عمو پورنگ / داریوش فرضیایی / کریم اکبری مبارکه / رضا رشیدپور / شهاب حسینی / مصطفی زمانی
بازتاب‌های ترور غیرمنتظره «خاوری»/ رنگی که «پورنگ» به آنتن می‌دهد
بازتاب‌های سکانس جنجالی ترور «خاوری» در سریال «خانه امن»، درگذشت تلخ و پرواکنش زنده‌یاد کریم اکبری‌مبارکه و استمرار درخشش «عموپورنگ» در حوزه برنامه‌سازی از اهم نکات تلویزیون در این هفته بود.
نامه وزیر بهداشت به صداوسیما درمورد تولید سریال در بحران کرونا: مفید است!
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
نامه وزیر بهداشت به صداوسیما درمورد تولید سریال در بحران کرونا: مفید است!
طی روزهای اخیر و بحث از مرگ مرحوم «کریم اکبری مبارکه» بر اثر بیماری کرونا، برخی آن را به حضور در سریال «جشن سربرون» ارتباط دادند و خواستار تعطیلی پروژه های سینمایی و تلویزیونی شدند. وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان صداوسیما بر تولید سریال‌های جدید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و آن را در شرایط کرونا تاثیرگذار و مفید دانست.
نامه وزیر بهداشت درباره ساخت سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / ساخت سریال / مقابله با کرونا / نمکی وزیر بهداشت
نامه وزیر بهداشت درباره ساخت سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی
به گزارش فارس، طی روزهای اخیر و بحث از مرگ مرحوم «کریم اکبری مبارکه» بر اثر بیماری کرونا، برخی آن را به حضور در سریال «جشن سربرون» ارتباط دادند و خواستار تعطیلی پروژه های سینمایی و تلویزیونی شدند. حتی در این باره «زالی» رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان صدا و سیما درخواست کرد که با توجه به شیوع کرونا، هرچه سریع تر نسبت به توقف پروژه‌های سینمایی اقدام کنند که با واکنش هنرمندان و فیلمسازان روبرو شد.
اعتراض شدید لاله اسکندری به تهیه‌کننده سریال «جشن سربرون»
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / ویروس کرونا / لاله اسکندری / سریال ایرانی / بازیگران سینما و تلویزیون ایران
اعتراض شدید لاله اسکندری به تهیه‌کننده سریال «جشن سربرون»
لاله اسکندری، بازیگر «جشن سربرون»، با اعتراض به تهیه‌کننده این سریال، از او خواست تا بابت ابتلا چند نفر از عوامل این پروژه تلویزیونی به کرونا و درگذشت کریم اکبری مبارکه، از خودش سلب مسئولیت نکند.
چند سریال درگیر کرونا شدند؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / کرونا / کووید19 / سریال / قرنطینه / پروژه های تلویزیونی / تعطیلی
چند سریال درگیر کرونا شدند؟
درست یا غلط، در روز‌های گذشته کریم اکبری مبارکه ـ بازیگر سریال «جشن سر برون» ـ قربانی تولید پروژه‌ای تصویری در شرایط کرونا لقب گرفت. اما عوامل تولید سریال تاکید دارند که دقیقا نمی‌توان گفت، او چه زمان و چگونه به این ویروس منحوس مبتلا شده است.
کار بزرگی که کریم‌ اکبری‌مبارکه‌ انجام داد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / بازیگران تئاتر / سریال ایرانی
کار بزرگی که کریم‌ اکبری‌مبارکه‌ انجام داد
ایسنا نوشت: حسن بیانلو در نوشتاری با عنوان «کریم اکبری مبارکه کار بزرگی که کرد» درباره بازیگر سریال «امام علی (ع)» نوشت.
کمتر کسی از این فعالیت اکبری مبارکه خبر داشت
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / کریمی مبارکه
کمتر کسی از این فعالیت اکبری مبارکه خبر داشت
حسن بیانلو در نوشتاری تحت عنوان "کریم اکبری مبارکه کار بزرگی که کرد"؛ نوشتاری را منتشر کرد.
کریم اکبری‌مبارکه در اوج توانایی رفت
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / سینما / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان / سریال تاریخی
کریم اکبری‌مبارکه در اوج توانایی رفت
تهران- ایرنا- مجتبی راعی کارگردان سینمای ایران چند روز بعد از درگذشت کریم اکبری مبارکه بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که در آخرین سریال این کارگردان با عنوان «جشن سربرون» به عنوان بازیگر حضور داشت با انتشار یادداشتی از ویژگی های اخلاقی و هنری این هنرمند فقید کشورمان سخن گفت.
یادداشت کارگردان «جشن سربرون» درباره فوت کریم اکبری‌مبارکه و مشکلات تولید سریال در شرایط کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / کرونا / مجتبی راعی / سیمافیلم / شیوع ویروس کرونا / جشن سربرون / کریم اکبری‌مبارکه / تولید سریال
یادداشت کارگردان «جشن سربرون» درباره فوت کریم اکبری‌مبارکه و مشکلات تولید سریال در شرایط کرونا
ایلنا: مجتبی راعی نویسنده و کارگردان سریال «جشن سربرون» در سوگ از دست دادن زنده‌یاد کریم اکبری‌مبارکه بازیگر بااخلاق و پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون یادداشتی نوشت.
روایت مجتبی راعی از آخرین پروژه کریم اکبری مبارکه
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / کریم اکبری مبارکه / مجتبی راعی / مجموعه جشن سر برون
روایت مجتبی راعی از آخرین پروژه کریم اکبری مبارکه
مجتبی راعی ـ کارگردان و نویسنده سریال «جشن سر برون» است که از آن به عنوان آخرین سریال مرحوم کریم اکبری مبارکه قبل از درگذشت به خاطر کرونا ـ یاد می شود. حالا راعی به یاد بازیگری که آخرین روزهای عمرش را در سریال او گذراند، یادداشتی نوشت.
در فراغ «آسد محمد» جشن سربرون/ او در اوج توانایی رفت
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / مجتبی راعی / کریم اکبری مبارکه / یادداشت
در فراغ «آسد محمد» جشن سربرون/ او در اوج توانایی رفت
مجتبی راعی کارگردان سینمای ایران چند روز بعد از درگذشت کریم اکبری مبارکه بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با انتشار یادداشتی از ویژگی های اخلاقی و هنری این هنرمند فقید کشورمان سخن گفت.
گشتی در اخبار تئاتر زیر سایه سنگین کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / نادر برهانی‌ مرند / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / تئاتر دفاع مقدس / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان / اکران آنلاین / نمایش
گشتی در اخبار تئاتر زیر سایه سنگین کرونا
تهران- ایرنا- تئاتر از شاخه‌های حوزه فرهنگ و هنر در هفته جاری با اتفاقات متعدد روبه‌رو بود که از مهمترین آنها می‌توان به درگذشت کریم اکبری‌مبارکه پیشکسوت بازیگری به دلیل کرونا تا اجرای برخط چند فیلم تئاتر و اعلام آثار راه‌یافته به جشنواره‌ها اشاره کرد.
سریالی که این روزها حال خوبی ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / کرونا / ویروس کرونا / فیلم‌خانه | سریال / اختصاصی ایرنا / سریال / هنرمندان / تلویزیون / سریال تاریخی
سریالی که این روزها حال خوبی ندارد
تهران-ایرنا- تهیه‌کنندۀ سریال «جشن سربرون» گفت: سریال ما به دلیل درگذشت «کریم اکبری مبارکه» و اتفاقاتی که افتاده ، این روزها حال خوبی ندارد و بسیار متاثر و متاسف هستیم.
کیهان: هشدار داده بودیم بازیگران ممکن است کرونا بگیرند، توجه نکردید
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
کیهان: هشدار داده بودیم بازیگران ممکن است کرونا بگیرند، توجه نکردید
روزنامه کیهان نوشت که این روزنامه پیش از این نسبت به خطرات شایع در صحنه تولید فیلم‌ها و سریال‌ها در دوران بیداد کرونا هشدار داده بود، اما درگذشت کریم اکبری مبارکه، از بازیگران بی‌حاشیه سینما و تلویزیون، بار دیگر لزوم نظارت جدی‌تر بر رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در محل تصویربرداری این‌گونه پروژه‌ها را مورد تاکید قرار داد.
فضای مجازی/ بحران کرونا و روزهای سخت
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
فضای مجازی/ بحران کرونا و روزهای سخت
لاله اسکندری، بازیگر سریال «جشن سربرون» که در زمان فیلمبرداری این سریال به بیماری کرونا مبتلا شده و در قرنطینه به سر می‌برد با انتشار پستی اینستاگرامی به درگذشت کریم اکبری مبارکه که در این سریال با هم همکاری داشتند، اینطور واکنش نشان داد: «آقای مبارکه عزیز... انسان شریف.... بازیگر بی‌حاشیه.... چه مظلومانه از میان ما رفتید. با احساس مسئولیتی که داشتید برای اینکه کارگروه لنگ نماند با وجود ضعفی که داشتید جلوی دوربین رفتید.... جایتان تا همیشه سبز خواهد ماند.... روزهای سیاه کرونا رکورد می‌زند و روزانه …
به یاد بازیگر نجیب
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / کرونا / ویروس کرونا / هنرمندان / ویدیوژورنال
به یاد بازیگر نجیب
کریم اکبری مبارکه، دو روز پیش به سبب ابتلا به کرونا در صحنه فیلمبرداری، درگذشت.
چرا از نامِ بازیگر ابن‌ملجم برای توقف فیلم‌ها استفاده می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
چرا از نامِ بازیگر ابن‌ملجم برای توقف فیلم‌ها استفاده می‌کنند؟
کریم اکبری درگذشت و باید با خاطراتش او را به یاد بیاوریم اما عده‌ای از همان لحظات اول این خبر تلخ، پروژه توقف آثار سینمایی و تلویزیونی را کلید زده‌اند.
همه پروژه‌های فیلمبرداری را تا پایان پیک کرونا، متوقف کنید
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / کانون کارگردانان سینمای ایران / کارگردانان سینمای ایران / ویروس کرونا / سریال ایرانی
همه پروژه‌های فیلمبرداری را تا پایان پیک کرونا، متوقف کنید
شورای مرکزی کانون کارگردانان خانه سینما، با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن تسلیت درگذشت کریم اکبری‌مبارکه، خواستار تعطیلی موقت همه فعالیت‌های فیلمسازی تا فروکش کردن کرونا شد.
کریم اکبری‌مبارکه به خاک سپرده شد/ بدرقه مرد اخلاق سینما تا خانه ابدی
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
کریم اکبری‌مبارکه به خاک سپرده شد/ بدرقه مرد اخلاق سینما تا خانه ابدی
پیکر زنده‌یاد کریم‌ اکبری‌مبارکه با حضور تعداد محدودی از همکاران و خانواده ی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
کانون کارگردانان درپی درگذشت کریم اکبری مبارکه: صدا و سیما بخاطر هشدارهایمان از ما شکایت قضایی کرده!/ فیلمبرداری همه پروژه‌ها باید تا پایان پیک کرونا متوقف شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
کانون کارگردانان درپی درگذشت کریم اکبری مبارکه: صدا و سیما بخاطر هشدارهایمان از ما شکایت قضایی کرده!/ فیلمبرداری همه پروژه‌ها باید تا پایان پیک کرونا متوقف شود
کانون کارگردانان سینمای ایران در متن اطلاعیه‌اش آورده است: «بیماری کرونا و بلای قرن، هنرمند دیگری را از ما گرفت. کریم اکبری مبارکه بازیگری که به سلامت نفس و بی آلایشی شهره بود؛ در پی ابتلا به کرونا و در فاصله‌ای بسیار کوتاه درگذشت و همکاران و دوستدارانش را غمگین و افسرده برجای گذاشت.
خاکسپاری اکبری مبارکه و گله‌های یک خانواده عزادار
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / کریم اکبری مبارکه / کروناویروس / فیمبرداری در روزهای کرونایی
خاکسپاری اکبری مبارکه و گله‌های یک خانواده عزادار
پیکر مرحوم کریم اکبری مبارکه به خاک سپرده شد، اما خانواده این هنرمند…
خاکسپاری بازیگری که آرزو داشت با امام علی (ع) محشور شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / بازیگران تئاتر / تئاتر / بهشت زهرا / بازیگران سینما و تلویزیون ایران
خاکسپاری بازیگری که آرزو داشت با امام علی (ع) محشور شود
در مراسم تشییع و خاکسپاری کریم اکبری‌مبارکه که امروز در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد، از داریوش ارجمند نقل شد که آن هنرمند که ایفاگر نقش ابن‌ملجم در سریال امام علی بود، آرزو داشت با آن حضرت محشور شود.
تاکید «کانون کارگردانان» بر تعطیلی پروژه‌ها تا پایان پیک کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / کریم اکبری / بیماری کرونا / صدا و سیما / ویروس کرونا / کریم اکبری مبارکه / خانه سینما
تاکید «کانون کارگردانان» بر تعطیلی پروژه‌ها تا پایان پیک کرونا
شورای مرکزی کانون کارگردانان بر لزوم تعطیلی موقت همه پروژه‌های فیلمبرداری تا پایان پیک کرونا تاکید کرد.
پیام کانون کارگردانان برای درگذشت کریم اکبری‌مبارکه/ لزوم تعطیلی همه پروژه‌ها تا پایان پیک کرونا/ شکایت صداوسیما از کانون کارگردانان به‌خاطر هشدار و پیگیری!
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / کانون کارگردانان / پیک کرونا / کریم اکبری‌مبارکه
پیام کانون کارگردانان برای درگذشت کریم اکبری‌مبارکه/ لزوم تعطیلی همه پروژه‌ها تا پایان پیک کرونا/ شکایت صداوسیما از کانون کارگردانان به‌خاطر هشدار و پیگیری!
ایلنا: کانون کارگردانان سینمای ایران در پی درگذشت کریم‌ اکبری‌مبارکه بیانیه‌ای صادر کرد.
«سلمان» به سلامت باد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
«سلمان» به سلامت باد
شهروندآنلاین: درحالی‌که در روزهای گذشته خبر رسید کریم اکبری‌مبارکه، بازیگر نقش ابن ملجم در سریال «امام علی(ع)» حین بازی در یکی از سریال‌های تلویزیونی به جهت ابتلا به کرونا درگذشته است، ساخت سریال «سلمان فارسی» همچنان با مشقات فراوان ادامه دارد. در واقع این موضوع می‌تواند هشداری باشد برای دیگر دست‌اندرکاران سینما و تئاتر و تلویزیون که همچنان در مجموعه‌های مختلف در حال فعالیت هستند. به همین علت خبرگزاری ایسنا گفت‌وگویی با تهیه‌کننده پروژه تاریخی «سلمان فارسی» انجام داده است؛ سریالی که این روزها به کارگردانی داوود میرباقری در شهرک سینمایی نور در حال ساخت است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
«جشن سر برون» جشن کروناست
باید از همین خبر شروع کرد که ساعت 11 امروز مراسم تشییع و خاک‌سپاری کریم اکبری‌مبارکه برگزار می‌شود. کریم اکبری‌مبارکه متولد سال۱۳۳۲ و فارغ‌التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر بود که پنجشنبه، هشتم آبان‌ماه بر اثر بیماری کرونا از دنیا رفت. نوید؛ فرزند او به رسانه‌ها اعلام کرد: پدرم در روزهای اخیر مشغول بازی در سریالی بود که یکی از عوامل آن و بعد هم خانم لاله اسکندری مبتلا به کرونا شدند و با توجه به بیماری زمینه‌ای که پدرم داشتند، بیماری تمام ریه‌اش را درگیر کرد. چند روز قبل عکس ریه از ایشان گرفته …
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟!
درگذشت کریم اکبری‌مبارکه بر اثر کرونا، در شرایطی که مشخص شد همین اواخر و در اوج شیوع این ویروس در کشور، مقابل دوربین‌های یک سریال تلویزیونی بوده‌ است، حالا صدای بلند آژیرهای قرمز را برای پروژه‌های پربازیگر تلویزیونی به صدا درآورده است؛ هرچند پیشتر هم ابتلای چند بازیگر به کرونا در شرایطی که آنها هم درگیر بازی در سریال‌ بودند، ‌می‌توانست زنگ خطری به حساب آید برای پیشگیری از اتفاقاتی بزرگتر از این دست.درست است مختصات بیماری کووید۱۹ به گونه‌ای است که به طور قطع نمی‌توان اعلام کرد، قربانی آن، دقیقا چگونه و چه زمان پذیرای این ویروس منحوس شده است، اما قطع به یقین یکی از راهکارهای اساسی برای جلوگیری از انتقال این بیماری، بارها و بارها پرهیز از اجتماعات گروهی و فعالیت‌های دسته‌جمعی عنوان شده است؛ شرایطی …
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
از «مرگ یزدگرد» تا «ابن ملجم»
کریم اکبری مبارکه بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون درگذشت.به گزارش ایسنا، این بازیگر متولد سال ۱۳۳۲ در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر تحصیل کرده بود که پنجشنبه ۸ آبان ماه به دلیل کرونا از دنیا رفت.نوید اکبری مبارکه - فرزند این بازیگر - با تایید این خبر به ایسنا گفت: پدرم در روزهای اخیر مشغول بازی در سریالی بود که یکی از عوامل آن و بعد هم خانم لاله اسکندری مبتلا به کرونا شدند و با توجه به بیماری زمینه‌ای که پدر من داشتند، بیماری تمام ریه‌اش را درگیر کرد. او افزود: چند روز قبل عکس ریه از ایشان گرفته شد ولی داروها موثر نبودند و دیروز صبح که پدر را در بیمارستان بستری کردیم در فاصله ۲۴ ساعت فوت کردند و همه ما در شوک هستیم. وی اضافه کرد: در این باره بیمارستان هم کوتاهی کرده و دارویی را که باید …
بازیگر نقش ابن ملجم درگذشت
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / امام علی / بهرام بیضایی / تلویزیون / لاله اسکندری / مرگ
بازیگر نقش ابن ملجم درگذشت
کریم اکبری مبارکه بازیگر نقش ابن ملجم در سریال «امام علی ع)» به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت. او دومین نفری بود که سر صحنه سریال «جشن سربرون» مبتلا به کرونا شد.
یادگارهای اخلاقی و هنری کریم اکبری‌مبارکه از نگاه یک دوست و همکار
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / تاجبخش فنائیان / تئاتر / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / بازیگران تئاتر
یادگارهای اخلاقی و هنری کریم اکبری‌مبارکه از نگاه یک دوست و همکار
تاجبخش فنائیان، کارگردان تلویزیون، تئاتر و استاد دانشگاه، می‌گوید، بسیار سخت است ما بتوانیم، شخصیت‌هایی مثل کریم‌ اکبری‌مبارکه را با آن همه تواضع و شناخت هنری، دوباره به جامعه تحویل دهیم.
معاون سیمافیلم در واکنش به درگذشت کریم اکبری‌مبارکه: اتفاق ممکن است هر جایی بیفتد
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سریال ایرانی / تلویزیون / سازمان صدا و سیما
معاون سیمافیلم در واکنش به درگذشت کریم اکبری‌مبارکه: اتفاق ممکن است هر جایی بیفتد
ایسنا نوشت: مدیر گروه فیلم و سریال سیمافیلم درباره شرایط ساخت سریال‌های تلویزیونی در شرایط اوج بحران کرونا و خطرات احتمالی برای عوامل، با تاکید بر اینکه پروتکل‌ها کاملا سر صحنه سریال‌ها رعایت می‌شود، در عین حال می‌گوید اتفاق ممکن است هر جایی رخ بدهد.
پروتکل‌ها را رعایت کرده ایم/اتفاق ممکن است هر جایی بیفتد
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / مجموعه جشن سر برون / کریم اکبری مبارکه / گروه فیلم و سریال سیما / اکبر شاهی / همه_باهم_علیه_کرونا
پروتکل‌ها را رعایت کرده ایم/اتفاق ممکن است هر جایی بیفتد
مدیر گروه فیلم و سریال سیمافیلم درباره شرایط ساخت سریال‌های تلویزیونی در شرایط اوج بحران کرونا و خطرات احتمالی برای عوامل، با تاکید بر اینکه پروتکل‌ها کاملا سر صحنه سریال‌ها رعایت می شود، در عین حال می‌گوید اتفاق ممکن است هر جایی رخ بدهد.
مراسم خاکسپاری «کریم اکبری مبارکه» شنبه برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
مراسم خاکسپاری «کریم اکبری مبارکه» شنبه برگزار می‌شود
مراسم خاکسپاری «کریم اکبری مبارکه» بازیگر سینما و تلویزیون صبح روز شنبه برگزار می‌شود.
همه غریب می‌میریم و «کریم آقا» از همه غریب‌تر
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / بنیاد رودکی / محمود فرهنگ / تئاتر دفاع مقدس / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان / محمد مهدی افضلی / نمایش / قادر آشنا / اداره کل هنرهای نمایشی
همه غریب می‌میریم و «کریم آقا» از همه غریب‌تر
تهران- ایرنا- پنجشنبه (هشتم آبان ماه) خبر درگذشت کریم اکبری‌مبارکه بازیگر و کارگردان عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون به سبب بیماری کرونا روی خروجی خبرگزاری‎های قرار گرفت. این خبر تلخ و فقدان ناگهانی، او موجی از پیام‌های تسلیت مدیران، هنرمندان و همکاران این هنرمند فقید را با خود به همراه داشت.
تعهد، باور و یاریگری سه ویژگی مهم زنده‌‎نام اکبری‌مبارکه بود
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان / نمایش
تعهد، باور و یاریگری سه ویژگی مهم زنده‌‎نام اکبری‌مبارکه بود
تهران- ایرنا- مدیر دفتر تئاتر کودک حوزه هنری و از دوستان نزدیک زنده‌نام کریم اکبری مبارکه که از دوران دانشجویی با او همراه بوده است، ضمن تلخ، سخت و زود خواندنِ فقدان و از دست دادن این هنرمند گفت: تعهد، باور و یاریگری سه ویژگی مهم زنده‎نام اکبری‌مبارکه است.
بازیگر
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / سینما / سریال / رسانه ملی / تلویزیون
بازیگر "مختارنامه" فردا در خانه ابدی‌اش آرام می‌گیرد
مراسم خاکسپاری «کریم اکبری مبارکه» بازیگر سینما و تلویزیون که او را با نقش ابن‌ملجم به یاد می‌آوریم صبح روز شنبه در قطعه هنرمندان برگزار می‌شود.
تسلیت مدیرعامل بنیاد رودکی در پی درگذشت کریم اکبری مبارکه
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / تئاتر / خانواده / سینما و تلویزیون / عشق / فرهنگی و هنری / فوت / درگذشت / کرونا / بنیاد رودکی / مهدی افضلی
تسلیت مدیرعامل بنیاد رودکی در پی درگذشت کریم اکبری مبارکه
ایلنا: مدیرعامل بنیاد رودکی در پیامی درگذشت کریم اکبری مبارکه بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.
پیام انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس برای درگذشت کریم اکبری مبارکه
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس / پیام تسلیت / کریم اکبری مبارکه
پیام انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس برای درگذشت کریم اکبری مبارکه
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پی درگذشت کریم اکبری مبارکه پیام تسلیتی صادر کرد.
تاکید تهیه‌کننده‌ها بر رعایت پروتکل‌ها درپی درگذشت یک بازیگر
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / کریم اکبری مبارکه / کارگروه کرونا / اتحادیه تهیه کنندگان سینما / فیلمبرداری در روزهای کرونایی
تاکید تهیه‌کننده‌ها بر رعایت پروتکل‌ها درپی درگذشت یک بازیگر
رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران اعلام کرد:‌ این اتحادیه از همکاران تهیه‌کننده انتظار دارد در هنگام تولید همچون گذشته کلیه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
کرونا در سریال «جشن سربرون» قربانی گرفت؟/پاسخ تهیه‌کننده
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / سریال ایرانی / تلویزیون
کرونا در سریال «جشن سربرون» قربانی گرفت؟/پاسخ تهیه‌کننده
مهر نوشت: حسن نجاریان تهیه‌کننده سریال «جشن سربرون» در واکنش به ابتلای زنده‌یاد کریم اکبری‌مبارکه به کرونا در فرآیند تولید این سریال، توضیحاتی ارائه کرد.
ببینید | نقش‌های ماندگار هنرپیشه فیلم‌های بهرام بیضایی که به خاطر کرونا درگذشت
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / مجموعه تلویزیونی مختارنامه / تلویزیون / سینمای ایران / ویروس کرونا
ببینید | نقش‌های ماندگار هنرپیشه فیلم‌های بهرام بیضایی که به خاطر کرونا درگذشت
کریم اکبری مبارکه را بسیاری برای بازی در نقش منفی ابن ملجم مرادی در سریال امام علی می شناسند اما او در دهه ۶۰ کارهایی فراموش نشدنی در تلویزیون و سینمای ایران دارد.
جشن سربرون هنرمندان در نبود نظارت/ آیا پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی باید تعطیل شوند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / تلویزیون / خانه سینما / سازمان صدا و سیما / لاله اسکندری / سازمان سینمایی / شیوع کرونا / جشن سر برون / سعید رجبی‌فروتن / کریم اکبری‌مبارکه
جشن سربرون هنرمندان در نبود نظارت/ آیا پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی باید تعطیل شوند؟
ایلنا: درگذشت کریم اکبری‌مبارکه شوک بزرگی به سینما و تلویزیون ایران بود و نگرانی این است که عادی‌سازی فعالیت تولیدات سینمایی و تلویزیونی تبدیل به جشن سر برون…
ببینید | پنج‌شنبه‌ای تلخ؛ هنرمندی که با کرونا از سر صحنه رفت اما قاب‌هایی ماندگار از خود به جای گذاشت
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / هنرمندان / تلویزیون / ویروس کرونا
ببینید | پنج‌شنبه‌ای تلخ؛ هنرمندی که با کرونا از سر صحنه رفت اما قاب‌هایی ماندگار از خود به جای گذاشت
«کریم اکبری‌مبارکه» بازیگر فیلم «مرگ یزدگرد» که در سریال «امام علی (ع)» نقش «ابن‌ ملجم» را بازی کرده بود، صبح پنجشنبه ۸ آبان بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. از دیگر آثار سینمایی او می‌توان به «مسافران»، «چند می‌گیری گریه کنی؟» و «قندون جهیزیه»‌ اشاره کرد. منبع: خبرآنلاین
واکنش بازیگران و کاربران نسبت به فوت ابن ملجم بر اثر ابتلا به ویروس کرونا +عکس
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
واکنش بازیگران و کاربران نسبت به فوت ابن ملجم بر اثر ابتلا به ویروس کرونا +عکس
کریم اکبری، بازیگر دیگری که جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داد!
یک بازیگر پیشکسوت دیگر بر اثر کرونا درگذشت
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / درگذشت بازیگر پیشکسوت / کریم اکبری مبارکه
یک بازیگر پیشکسوت دیگر بر اثر کرونا درگذشت
به گزارش ایسنا، این بازیگر متولد سال ۱۳۳۲ در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر تحصیل کرده بود که پنجشنبه ۸ آبان ماه به دلیل کرونا از دنیا رفت.نوید اکبری مبارکه-فرزند این بازیگر - با تایید این خبر به ایسنا گفت: پدرم در روزهای اخیر مشغول بازی در سریالی بود که یکی از عوامل آن و بعد هم خانم لاله اسکندری مبتلا به کرونا شدند و با توجه به بیماری زمینه‌ای که پدر من داشتند، بیماری تمام ریه‌اش را درگیر کرد.او افزود: چند روز قبل عکس ریه از ایشان گرفته شد ولی داروها موثر نبودند و دیروز صبح که پدر را در بیمارستان بستری کردیم در فاصله ۲۴ ساعت فوت کردند و همه ما در شوک هستیم.وی اضافه کرد: در این باره بیمارستان هم کوتاهی کرده و دارویی را که باید استفاده می‌کرده به پدرم تزریق نکردند چون می‌گویند …
هشدار کرونایی فاطمه معتمدآریا
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / فاطمه معتمدآریا / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / بازیگران تئاتر
هشدار کرونایی فاطمه معتمدآریا
فاطمه معتمدآریا، رییس انجمن بازیگران سینما، در پیامی، درگذشت کریم اکبری‌مبارکه را تسلیت گفت و خواستار تدابیر فوری برای مراقبت از هنرمندان و بازیگران در محیط کاری شد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / علی عسگری / سریال / تلویزیون / رسانه ملی
رئیس صدا و سیما درگذشت "کریم اکبری مبارکه" را تسلیت گفت
عبدالعلی علی عسگری رئیس رسانه ملّی در پیامی درگذشت کریم اکبری مبارکه، هنرمند پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما را تسلیت گفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •