شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
کلیسای نوتردام
عکس سال | نوتردام در آتش
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بین‌المللی
عکس سال | نوتردام در آتش
دود و آتش از کلیسای نوتردام پاریس در میانه تلاش آتش‌نشانان برای مهار شعله‌ها بلند شده است.
ویرانگر 2020 ویترین‌های گردشگری
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
ویرانگر 2020 ویترین‌های گردشگری
رویدادها و حوادث طبیعی و غیرطبیعی در سال 2019 از «تغییرات اقلیمی» در نقاط مختلف دنیا گرفته تا «آتش سوزی» کلیسای جامع نوتردام و گنجینه‌های قاچاق، در روند آسیب‌رسانی به میراث فرهنگی جهانی و در نتیجه کاهش نبض گردشگری در کشورهای مختلف بسیار تاثیرگذار بوده است. «تغییرات اقلیمی» براساس حداقل دو مطالعه جهانی، ویرانگر اصلی بناها و شهرهای میراثی و فرهنگی جهان در سال 2020 معرفی شده است که می‌تواند این بناها و فضاها که ویترین کشورها برای جذب و پذیرش توریست هستند را تخریب کند.
آتشِ «نوتردام» دامن کریسمس را هم گرفت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فرهنگی و هنری
آتشِ «نوتردام» دامن کریسمس را هم گرفت
در پی آتش‌سوزی ماه آوریل کلیسای قرون وسطایی «‌نوتردام»،‌ مردم برای نخستین‌بار در ۲۰۰ سال گذشته قادر نخواهند بود روز کریسمس در این کلیسا تجمع کنند.
  آتش سوزی کلیسای نوتردام  کلیسای نوتردام  پاریس  کریسمس
نوتردام سوت و کور است | اولین کریسمس بدون جشن پس از ۲۱۷ سال
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بین‌المللی
نوتردام سوت و کور است | اولین کریسمس بدون جشن پس از ۲۱۷ سال
نخستین بار در بیش از ۲۰۰ سال اخیر جشن‌های مربوط به سال نو میلادی و کریسمس در کلیسای نوتردام پاریس برگزار نمی‌شود.
نگاهی به برجسته‌ترین خبرهای میراث سال ۲۰۱۹
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فرهنگی و هنری
نگاهی به برجسته‌ترین خبرهای میراث سال ۲۰۱۹
مجله تخصصی فرهنگی هنری «آرت نیوز پیپر» با نزدیک شدن به سال نو میلادی فهرستی از مهم‌ترین خبرهای حوزه میراث در سال ۲۰۱۹ تهیه کرده است که از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام گرفته تا زیر آب رفتن مناطق دیدنی و تاریخی ونیز را در برمی‌گیرد.
  آتش سوزی کلیسای نوتردام  سیل ونیز  آثار باستانی
روایتی تازه از آتش‌سوزی کلیسای مشهور اروپایی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / فرهنگی و هنری
روایتی تازه از آتش‌سوزی کلیسای مشهور اروپایی
مهر نوشت: چند شرکت مطرح اروپایی با الهام از سریال «چرنوبیل» قصد ساختن مینی سریالی درام درباره آتش‌سوزی یک نماد فرهنگی را دارند.
  کلیسای نوتردام  پاریس  سریال خارجی
اروپا درباره آتش‌سوزی نوتردام مینی سریال تلویزیونی می‌سازد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / فرهنگی و هنری
اروپا درباره آتش‌سوزی نوتردام مینی سریال تلویزیونی می‌سازد
چند شرکت مطرح اروپایی با الهام از سریال «چرنوبیل» قصد ساختن مینی سریالی درام درباره آتش‌سوزی یک نماد فرهنگی را دارند.
  کلیسای نوتردام  پاریس  سریال خارجی  چرنوبیل
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
آتش‌سوزی کلیسای «نوتردام» سوژه سریال می‌شود
یک سریال درباره داستان آتش‌سوزی سال گذشته کلیسای قرون وسطی ‌نوتردام با استفاده از تحقیقات نشریه نیویورک‌تایمز درخصوص نحوه و علت این حادثه ساخته می‌شود.به گزارش ایسنا و به نقل از هالیوود ریپورتر، شرکت‌های فیلمسازی فرانسوی «‌پتی» و «وندام پیکچرز» به طور مشترک تهیه‌کنندگی این سریال را که برای مخاطبان بین‌المللی ساخته می‌شود، برعهده خواهند داشت. این سریال درام که هنوز نامی برایش در نظر گرفته نشده است،‌ اولین پروژه سریالی مشترک «پنی» و «وندام»‌ محسوب می‌شود.این مجموعه تلویزیونی روند اتفاقات پانزدهم آوریل وقتی زنگ هشدار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام به صدا درآمد را روایت خواهد کرد. تهیه‌کنندگان این سریال برای پوشش دادن وقایع و اقدامات قهرمانانه برای نجات کلیسا با نشریه نیویورک‌تایمز در ارتباط خواهند …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / بین‌المللی
مرگ 4 نفر در مقر پلیس پاریس
یک فرد مهاجم روز پنج‌شنبه در مقر مرکزی پلیس در پاریس با چاقو چهار مامور پلیس را کشت و خود نیز با شلیک گلوله از پای درآمد. منابع داخلی به نقل از یک مقام پلیس گزارش داده‌اند که فرد مهاجم یکی از کارکنان همین مرکز پلیس بوده است. به گفته لوئیک تراور، از مقام‌های اتحادیه پلیس فرانسه، فرد مهاجم حمله خود را از یکی از بخش‌ها آغاز کرد و پس از آن چاقو به دست به مناطق گسترده‌ای تا تقاطع کلیسای نوتردام رفت. این مقام پلیس فرانسه همچنین با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در سابقه فرد مهاجم دیده نمی‌شود، گفت انگیزه او از این اقدام هنوز روشن نیست. محوطه اطراف محل حادثه از طرف پلیس مسدود شده و رفت‌وآمد در این منطقه نیز محدود شده است. گفته می‌شود مهاجم از کارمندان بخش کامپیوتر و 45 ساله بوده است.او از دفتر خود بیرون آمده …