یکشنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۹ / 17 January, 2021
کنفرانس بحرین
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / بحرین / اسرائیل / حزب الله لبنان
حزب الله لبنان اقدام بحرین در عادی سازی روابط با رژیم اسراییل را محکوم کرد
بیروت – ایرنا - حزب الله لبنان چهارشنبه شب با صدور بیانیه ای در بیروت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در کنفرانس بحرین را که توسط دولت این کشور با عنوان «آزادی های دینی» و با حضور پررنگ شخصیت های صهیونیستی برگزار شد محکوم کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / کاهش تنش ها در خلیج فارس / مناقشات واشنگتن و تهران / حمایت سعودی و اماراتی از تحریم ها علیه ایران / معماری امنیتی منطقه ای / کنفرانس بحرین
حمایت اعراب از تحریم های ترامپ علیه ایران کاهش می یابد؟
پیشروی سعودی ها در مسیر مذاکره پایان دادن به جنگ یمن به منظور آغاز گفت و گو با ایران می تواند تداوم حمایت کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس از رویکرد اعمال فشار حداکثری دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، علیه جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اعراب و اسرائیل / کنفرانس بحرین / نشست منامه
رای الیوم: کنفرانس بحرین شروع رسمی عادی سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسرائیل است
رسانه رای الیوم که در انگلستان منتشر می شود نوشت: کنفرانس بحرین برای بحث و بررسی امنیت دریایی و مقابله با نفوذ ایران شروع رسمی عادی سازی روابط نظامی کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسرائیل است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / بحرین / حماس / رژیم صهیونیستی / تنگه هرمز
حماس حضور رژیم صهیونیستی در کنفرانس بحرین را محکوم کرد
تهران-ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز یکشنبه، حضور هیات رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیت دریایی در بحرین را که قرار است در منامه برگزار شود، محکوم کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / هیئت اسرائیلی / تشکیل ائتلاف آمریکایی برای حفاظت از کشتیرانی در خلیج فارس
هیئت اسرائیلی در کنفرانس امنیت دریایی در بحرین شرکت می‌کند
شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد، هیئتی از رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) در کنفرانس بحرین پیرامون بررسی تشکیل ائتلاف دریایی با هدف تامین امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس مشارکت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
اهداف پشت‌پرده سفر داماد ترامپ به منطقه/ فتنه‌انگیزی درباره قیمومیت اماکن مقدس فلسطین
جارد کوشنر مشاور و داماد دونالد ترامپ پس از شکست فضاحت‌بار کنفرانس بحرین با ماهیت معامله قرن، اخیراً سفرهایی به چندین کشور عربی و سرزمین‌های اشغالی ترتیب داده و به‌دنبال برگزاری یک کنفرانس دیگر است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / بحرین / واشنگتن / دونالد ترامپ / تنگه هرمز / کنفرانس بحرین
ائتلاف‌سازی در خلیج فارس؛ هزینه‌ها را چه کسی می‌دهد
تهران- ایرنا- ائتلاف‌سازی در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز به هر بهانه‌ای نه تنها کمکی به امنیت منطقه نمی‌کند، بلکه زمینه‌ساز افزایش تنش، برخود و تصادم را در منطقه افزایش می‌دهد و در چنین محیطی بیشترین آسیب را کسانی می‌بینند که منابع و امکانات خود را در اختیار چنین سیاست و راهبردی قرار می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / جرد کوشنر / بحرین / دونالد ترامپ / فلسطین / غزة / کنفرانس بحرین
اعتصاب پیمانکاران آنروا در نوار غزه
تهران-ایرنا- منابع فلسطینی از اعتصاب فراگیر پیمانکاران آژانس امدارسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل(آنروا) در نوارغزه و درخواست آنها برای آزادی عمل بخش خصوصی برای بازسازی غزه خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
تقدیر هنیه از نبیه بری به سبب مخالفت با معامله قرن و کنفرانس بحرین
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از رئیس پارلمان لبنان به سبب تلاش‌هایش در برگزاری نشست گفت‌وگوی لبنانی فلسطینی وهمچنین مخالفت با معامله قرن و کنفرانس بحرین تقدیر کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی ساف / کنفرانس منامه
عریقات از اعراب حاضر در کنفرانس منامه خواست درباره یهودی سازی قدس توضیح دهند
دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) و مذاکره‌کننده ارشد فلسطین از تمامی شرکت کنندگان در کنفرانس بحرین که آمریکا آن را ترتیب داده بود، خواست تا با "معامله قرن"، مشروعیت بخشیدن به شهرک‌سازی و یهودی سازی شهر قدس مخالفت کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
تغییر نام خیابان «بحرین» در یکی از شهرهای کرانه باختری
یکی از شهرداران جنوب کرانه باختری در اعتراض به برگزاری کنفرانس بحرین موسوم به «کارگروه منامه»، نام یکی از خیابان‌های این شهر را که «بحرین» نام داشت، تغییر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / کنفرانس بحرین / فلسطین
رسانه صهیونیستی: کنفرانس بحرین نتوانست فلسطینی ها را وادار به تسلیم کند
تهران- ایرنا- تحلیلگران رسانه های صهیونیستی تاکید کردند که نشست بحرین نتوانست فلسطینی ها را وادار به کنارگذاشتتن حقوق ملی آنها کند و به همین علت ناکام ماند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
آزادی بازرگان بازداشت شده توسط تشکیلات خودگردان فلسطین
ایلنا: روزنامه «معاریو» اسرائیل گزارش داد که تشکیلات خودگردان فلسطین بازرگانی را که به دلیل مشارکت در کنفرانس بحرین بازداشت شده بود، آزاد کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
مصاحبه|کارشناس آمریکایی: کنفرانس بحرین بی اعتنایی به حقوق اساسی فلسطینی‌ها بود
یک کارشناس آمریکایی با اشاره به این موضوع که طرح به اصطلاح «معامله قرن» اصولاً برنامه‌ای خبیثانه است، گفت که کنفرانس تحت حمایت آمریکا در بحرین حقوق بنیادین فلسطینی‌ها را نادیده گرفت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
شیخ نعیم قاسم: فلسطین فروشی نیست
بیروت- ایرنا- " شیخ نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه کنفرانس بحرین از همان ابتدا با شکست روبه رو شد، تاکید کرد، نمی‌توان فلسطین را در مقابل پول به فروش گذاشت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۸
شیخ نعیم قاسم: فلسطین را نمی‌توان با پول فروخت/ آمریکا عامل همه بحران‌هاست
معاون دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه نمی‌توان فلسطین را با پول فروخت، خاطر نشان کرد که کنفرانس بحرین از همان لحظه برگزاری شکست خورد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۸
تاکید حماس بر اراده شوم بانیان کنفرانس بحرین برای حذف مسئله فلسطین
یک عضو مطرح جنبش حماس از اراده شوم بانیان کنفرانس بحرین برای حذف مسئله فلسطین خبر داد و تاکید کرد حماس و ملت فلسطین با قدرت این توطئه‌ها مقابله خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
هیئت ملی راهپیمایی بازگشت: کنفرانس بحرین خیانتی آشکار به خون ملت فلسطین است
هیئت ملی راهپیمایی بازگشت کنفرانس صهیونیستی- آمریکایی منامه را خیانتی آشکار به خون ملت فلسطین دانست.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
آغاز شصت و چهارمین راهپیمایی بازگشت؛ زخمی شدن 6 فلسطینی درحمله صهیونیست‌ها
شصت و چهارمین راهپیمایی بازگشت در محکومیت کنفرانس بحرین، در محل چادرهای بازگشت در شرق غزه آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
خطیب جمعه صیدا: بقای معامله قرن محال است
بیروت- شیخ «صادق النابلسی» خطیب نماز جمعه شهر صیدا در جنوب لبنان با اشاره به خیانت برخی کشورهای عربی و مشارکت در کنفرانس بحرین، گفت: بقای معامله قرن محال است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
کنفرانس بحرین؛ بیانیه انشائی و دیگر هیچ
نشست بحرین با یک‌سری جملات انشایی و ابهامات بعد از دو روز برگزاری و در غیاب فلسطینی‌ها (تشکیلات خودگردان) و حضور محدود اعراب روز چهارشنبه پنجم تیرماه پایان یافت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
فلسطین|برگزاری شصت و چهارمین راهپیمایی بازگشت در محکومیت کنفرانس بحرین
مردم فلسطین خود را برای برگزاری یکی دیگر از راهپیمایی‌های جمعه راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره در مرزهای شرقی نوار غزه با شعار «کنفرانس بحرین باید شکست بخورد» آماده می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷
آماده شدن فلسطینیان برای تظاهرات بازگشتی دیگر در غزه
شفقنا- ساکنان نوار غزه خود را برای شرکت در تظاهرات بازگشتی دیگر در مرزهای این باریکه آماده می‌کنند. به گزارش ایسنا، هیئت عالی ملی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره طی بیانیه‌ای خواستار مشارکت گسترده فلسطینیان در تظاهرات امروز شد. این تظاهرات با شعار “کنفرانس بحرین شکست خواهد خورد” برگزار می‌شود. هیئت مذکور اشاره کرد که تظاهرات بزرگ بازگشت تا […]
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
هدف اصلی کنفرانس بحرین از نگاه شیخ نعیم قاسم/ شکست کامل نشست سه‌جانبه مقامات روسی، آمریکایی و صهیونیستی
معاون دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر شکست کنفرانس بحرین، هدف اصلی بانیان آن از برگزاری چنین نشست ضد فلسطینی را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
جهاد اسلامی و جبهه خلق: معامله قرن و کنفرانس بحرین مرده به دنیا آمدند
عضو دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین تأکید کرد معامله قرن یک توطئه آمریکایی ــ صهیونیستی است که منشأ و ایجاد آن توسط نتانیاهوست و توسط آمریکا و ترامپ اجرا می‌شود و رژیم‌های مرتجع عربی هم هزینه‌های آن را پرداخت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
درخواست هنیه از قطر و سازمان ملل/ تقدیر از حامیان ملت فلسطین و انتقاد از کنفرانس بحرین
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از قطر، مصر و سازمان ملل خواست رژیم صهیونیستی را وادار کنند به تفاهمات آتش بس پایبند باشد و آن را اجرا کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
البردویل از رهبران حماس : کوتوله‌های جمع شده در کنفرانس بحرین هرگز ملت فلسطین را شکست نخواهند داد
یک عضو مطرح جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) تاکید کرد ملت فلسطین اراده‌ای را در اختیار دارند که دشمن صهیونیستی هرگز نتوانسته است آنها را شکست دهند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
واکنش سعد الحریری به کنفرانس بحرین
سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان بالاخره نسبت به برگزاری کنفرانس منامه واکنش نشان داد و آن را مردود اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / غزه / معامله قرن / کنفرانس بحرین
تظاهرات‌ گسترده در غزه علیه معامله قرن و کنفرانس بحرین
ده‌ها هزار تن از ساکنان غزه روز چهارشنبه علیه طرح صلح آمریکا موسوم…
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
پایان کنفرانس بحرین با سخنان جنجالی داماد ترامپ
کنفرانس اقتصادی بحرین با سخنان جنجالی داماد و مشاور ترامپ در این نشست به کار خود پایان داد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / معامله قرن / تشکیلات خودگردان فلسطین / کنفرانس بحرین / فلسطین
ورکشاپ منامه؛ نامی و دیگر هیچ
تهران-ایرنا- خشم ملت های مسلمان و عرب راه را بر توافقی موسوم به "معامله قرن" از دروازه منامه و نشست اقتصادی آن بست و چشم ها را به افق تاریک سازشکاران حامی صهیونیسم در سایه تعمیق شکاف بین این دولت ها و ملت هایشان دوخت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / معامله قرن / کنفرانس بحرین
پایان کنفرانس اقتصادی بحرین در سایه اعتراض مسلمانان
تهران – ایرنا- کنفرانس اقتصادی بحرین چهارشنبه شب در سایه اعتراضات سراسری و تحریم آن از سوی مسلمانان به ویژه فلسطینیان به کار خود پایان داد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
رهبر مسیحی فلسطینی: کنفرانس بحرین نقاب از چهره واقعی دوستان فلسطین برداشت
سراسقف کلیسای روم ارتدوکس در بیت‌المقدس گفت: کنفرانس بحرین نقاب از چهره کسانی برداشت که آنها را دوست فلسطین می‌پنداشتیم.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
علمای یمن : شرکت‌کنندگان در کنفرانس بحرین خائن و مزدور هستند
علمای یمن مشارکت برخی رژیم‌های عربی در کنفرانس بحرین را خیانت بزرگی به خداوند و رسول(ص) و تمام ارزش‌های الهی و انسانی توصیف کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
معامله قرن و مذاکره با ایران، برگ‌های برنده دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ هستند
در حوزه اقتصادی، قرار است پس از پذیرش این طرح، مبلغ ۵۰ میلیارد دلار توسط کشور‌های مختلف در اراضی اشغالی سرمایه گذاری شود. با توجه به مقاومت‌های صورت گرفته و مخالفت گسترده مردم فلسطین، تشکیلات خودگردان، حماس، ایران و محور مقاومت، این طرح در حوزه سیاسی شکست خورده است و در حوزه اقتصادی هم عقیم خواهد ماند. مدیر اجرایی این طرح یعنی آقای کوشنر داماد دونالد ترامپ، اصرار دارد حداقل این طرح در حوزه اقتصادی عملیاتی شود. کنفرانس بحرین برای پرداختن به ابعاد اقتصادی در حال برگزاری است، اما با توجه به نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی که پیرامون شکست فاز اقتصادی این طرح وجود دارد، اغلب مشارکت‌ها در سطح پایینی است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
آغاز کنفرانس بحرین بدون مشارکت فلسطینی ها/ نشست منامه منجر به پیشبرد معامله قرن خواهد شد!؟
کنفرانس منامه با عنوان کارگاه اقتصادی در حالی با حضور هیئتی از اسرائیل و برخی دوات های عربی آغاز شد که برجسته‌ترین غایبان در این کنفرانس، فلسطینیان اعم از گروه‌های مقاومت و تشکیلات خودگردان هستند. این کنفرانس با هدف ادعایی «برای ترغیب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی»، به‌دعوت بحرین و آمریکا به‌عنوان اولین گام برای اجرای بخش اقتصادی «معامله قرن» برگزار شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
عطوان : حاضران در کنفرانس بحرین هیزم جنگ‌های آمریکا در منطقه می‌شوند
مشارکت‌کنندگان در کنفرانس بحرین حضورشان به خاطر قدس یا فلسطین و یا یاری هرگونه مسئله عربی یا اسلامی نبوده بلکه به خاطر نشان دادن وفاداری‎شان به ترامپ و دامادش و نیز ابراز حمایت‌شان از جنگ‌های قریب‌الوقوعی بوده است که هیزم آتش آنها خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
گفت‌وگوی کوشنر با الجزیره
جرد کوشنر پیش از آغاز کنفرانس بحرین در گفت‌وگو با الجزیره گفت: فکر می‌کنم همه این را تشخیص داده‌اند که اگر قرار است توافقی ایجاد شود نمی‌تواند در امتداد طرح صلح عربی باشد. این توافق باید چیزی میان طرح صلح عربی و موضع اسرائیل باشد. کوشنر پیش از ترک واشنگتن یک گفت‌وگو با سایت خبری الجزیره داشته و گفته است: همه ما می‌دانیم اگر قرار باشد توافقی صورت بگیرد، آن توافق مبتنی بر طرح صلح عربی نخواهد بود.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
انصارالله: عربستان و امارات در راس خائنان عرب قرار دارند
دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن همزمان با آغاز کنفرانس بحرین، بیانیه‌ای را در رد معامله قرن و حمایت از فلسطینیان منتشر و در آن بر نابودی همه طرح‌های توطئه‌آمیز علیه امت اسلامی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
هنیه: کنفرانس بحرین و معامله قرن مرده متولد شده‌‎اند؛ امروز کشورهای مقاوم هواپیماهای آمریکا را سرنگون می‌کنند‌
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که کنفرانس بحرین و معامله قرن مرده متولد شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / عربستان / کنفرانس بحرین
عربستان اسامی هیات شرکت‌کننده در نشست منامه را اعلام کرد
ایلنا: عربستان سعودی امروز- سه شنبه- به صورت رسمی اسامی هیأت شرکت کننده این کشور در کنفرانس بحرین را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
تظاهرات در فلسطین و اردن در محکومیت کنفرانس بحرین/ جولان خبرنگاران صهیونیست در منامه
رسانه‌های عربی از برگزاری تظاهرات در مناطق فلسطینی(نوار غزه و کرانه باختری) و اردن در محکومیت کنفرانس بحرین خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
جان بولتون: ایران با بر هم زدن کنفرانس بحرین اشتباه بزرگی می‌کند
راه برای «گفت‌وگوهای واقعی با ایران به منظور اطمینان کامل و قابل کنترل محو برنامه دستیابی به سلاح هسته‌ای، از بین بردن سیستم انتقال موشک‌های بالستیک، حمایت ایران از تروریسم جهانی و دیگر رفتارهای شریرانه در سطح جهانی» باز است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
تأکید مجدد عریقات بر مخالفت رسمی فلسطین با کنفرانس بحرین و طرح اقتصادی آمریکا
ایلنا: دبیر کل کمیته اجرائی سازمان آزادی‌بخش فلسطین بر موضع رسمی این کشور در مخالفت با کنفرانس اقتصادی آمریکا که قرار است از امروز- سه شنبه- به منظور بررسی ابعاد اقتصادی «معامله قرن» برگزار شود، ‌تأکید کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
المرزوقی با انتقاد از عربستان: کنفرانس بحرین نمایش رسانه‌ای بیهوده برای جلب رضایت آمریکا است
رئیس‌جمهور سابق تونس کنفرانس اقتصادی بحرین با موضوع «معامله قرن» را صرفا «نمایش رسانه‌ای بیهوده» خواند که هیچ دستاوردی نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
تحرکات سیاسی و مردمی لبنان علیه معامله قرن
نهادهای رسمی و گروه‌های مختلف مردمی در لبنان از جمله پناهندگان فلسطینی در این کشور به رد و محکومیت کنفرانس بحرین و معامله قرن پرداختند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
اعتصاب فراگیر در اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در مخالفت با کنفرانس بحرین
رسانه‌های عربی از اعتصاب فراگیر در اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در مخالفت با کنفرانس بحرین خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
نماینده مجلس سوریه: معامله قرنی وجود نخواهد داشت
بیروت- ایرنا- "منال الشیخ امین" نماینده مجلس سوریه با اشاره به برگزاری کنفرانس بحرین در ارتباط با معامله قرن گفت: یکی از اهداف تمام تحولات منطقه عربی، زمینه چینی مناسب برای طرح موسوم به معامله قرن است حال آنکه شکست آمریکا و حامیانش در سرنگونی دولت سوریه مانع بزرگی در برابر اجرای معامله قرن به شمار می آید.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
حماس: کنفرانس بحرین فروش فلسطین در مزایده علنی است
عضو دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن محکومیت کنفرانس اقتصادی بحرین، تأکید کرد که هدف از این کنفرانس از بین بردن مسئله فلسطین و فروش فلسطین در مزایده علنی است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
پارلمان کویت: کنفرانس بحرین تحریم شود
نمایندگان پارلمان کویت این دولت این کشور خواستند تا مواضع قاطعی را برای تحریم آن اتخاذ کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
هشتگ مخالفت با کنفرانس بحرین ترند نخست توئیتر شد
هشتگ مخالفت با کنفرانس صهیونیستی آمریکایی بحرین ترند نخست توئیتر شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
تصاویر|تظاهرات در کرانه باختری و غزه در رد کنفرانس بحرین
هزاران فلسطینی در آستانه برگزاری کنفرانس بحرین در غزه و کرانه باختری دست به تظاهرات زدند و با سردادن شعارهایی آن را محکوم کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
تأکید ملت بحرین بر حمایت از مسئله فلسطین/ تظاهرات مردمی در رام‌الله در مخالفت با معامله قرن
رسانه‌های عربی از برگزاری تظاهرات مردمی در کرانه باختری در مخالفت با کنفرانس بحرین و طرح معامله قرن آمریکا خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
عضو جهاد اسلامی تأکید کرد: شکست مفتضحانه در انتظار کنفرانس بحرین و معامله قرن
یک عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر شکست کنفرانس بحرین و طرح معامله قرن آمریکا تأکید کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
چرا لبنان در «معامله قرن» مشارکت نمی‌کند؟
کنفرانس بحرین که قرار است با ماهیت معامله قرن اجرا شود، تاثیرات منفی زیادی در شرایط لبنان دارد و همین مسئله موجب شده تا لبنان به‌طور قاطع آن را رد کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
مـاموریت غیـرممکـن کوشنـر در منـامه
در آستانه کنفرانس بحرین، کاخ‌سفید طرحی ۵۰ میلیارد دلاری را رونمایی کرد که ظاهرا بخشی از طرح دولت ترامپ در قبال اسرائیل و فلسطین موسوم به «معامله قرن» است و بخشی از این ۵۰ میلیارد دلار هم برای کریدور حمل‌ونقل کنار گذاشته شده که غزه را به کرانه باختری پیوند...
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
«معامله قرن» صلحی به گروگان گرفته شده
روزنامه واشنگتن‌پست آمریکا در گزارشی نوشت: شرکت‌کنندگان در کنفرانس بحرین بهتر است وقت خودشان را روی طرح راهکار همیشگی درگیری اسرائیل‌- فلسطین صرف کنند؛ پیش‌ نیازی ضروری برای درک کامل حق تعیین سرنوشت فلسطینیان و یافتن راهکاری دائمی برای وضعیت آوارگان فلسطینی که در راستای قطعنامه‌های مرتبط سازمان ملل و قوانین بین‌المللی باشد.‌به گزارش ایسنا، در ادامه این گزارش آمده است: توافق به اصطلاح قرن که از دید دولت ترامپ راهکار درگیری فلسطین-اسرائیل است، در کنفرانس اواخر ژوئن در بحرین رونمایی خواهد شد؛ دست‌کم بخشی از آن. منابع تاکید می‌کنند یکی از مسائل مورد بحث، آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) خواهد بود؛ سازمانی که در حدود ۷۰ سال گذشته به ارائه خدمات حیاتی به میلیون‌ها …
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
کاخ سفید از طرح ۵۰ میلیارد دلاری مربوط به «معامله قرن» رونمایی کرد
در آستانه کنفرانس بحرین، کاخ سفید طرحی ۵۰ میلیارد دلاری را رونمایی کرد که ظاهراً بخشی از طرح دولت ترامپ در قبال اسرائیل و فلسطین موسوم به «معامله قرن» است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
نشست فوق‌العاده وزرای دارایی کشورهای عربی در آستانه کنفرانس بحرین
وزیران دارایی کشورهای عربی، امروز نشستی فوق‌العاده را برای گفت‌وگو درباره کمک به تشکیلات خودگردان فلسطین برای مقابله با بحران مالی شدید آن، برگزار می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
حماس و فتح: ترامپ از اعراب از طریق بخش اقتصادی «معامله قرن» به شکل تحقیرآمیزی باج‌خواهی می‌کند
جنبش‌های فلسطینی حماس و فتح بیانیه کاخ سفید درباره بخش اقتصادی «معامله قرن»، که طی هفته جاری در کنفرانس بحرین اعلام خواهد شد را رد کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
ابومازن: معامله قرن هرگز اجرا نمی‌شود/ در کنفرانس بحرین شرکت نمی‌کنیم
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان اینکه "معامله قرن هرگز اجرا نمی‌شود"، بر مخالفت این تشکیلات با حضور در کنفرانس بحرین تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
زخمی‌شدن ده‌ها فلسطینی در راهپیمایی بازگشت؛ فراخوان برای راهپیمایی همزمان با کنفرانس بحرین
منابع فلسطینی از زخمی‌شدن ده‌ها تن به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در جریان شصت و سومین راهپیمایی بازگشت خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
یک دیپلمات صهیونیست: مشارکت اعراب در کنفرانس بحرین دستاوردی برای آمریکاست
یک دیپلمات رژیم صهیونیستی مشارکت برخی رژیم‌های عربی در کنفرانس ضدفلسطینی بحرین را دستاوردی برای آمریکا قلمداد کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
تاکید مجدد گروه‌های مقاومت بر تحریم کنفرانس ضد فلسطینی بحرین
گروه‌های مقاومت فلسطین بار دیگر کنفرانس بحرین را مردود خوانده و خواستار تحریم آن شدند .
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •