شنبه, ۳ خرداد, ۱۳۹۹ / 23 May, 2020
100 سالگی سینما
داستان یک عکس به روایت سیف‌الله صمدیان + تصویر
۵۶ دقیقه قبل / سیف‌الله صمدیان / 100 سالگی سینما / باغ فردوس / موزه سینما
داستان یک عکس به روایت سیف‌الله صمدیان + تصویر
تصویری از یک ماهنامه هنرهای تصویری در مقابلمان است که به مناسبت صدمین سالگرد سینما منتشر شده است. بر اساس اطلاعات روی جلد مجله، این نسخه در سومین سال انتشار آن در شماره ۱۷ با قیمت ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسیده است. تصویر اصلی، عکسی از جمشید بایرامی، عکاس فیلم «سلام سینما» است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
«ریشی کاپور» درگذشت
«ریشی کاپور» از معروف‌ترین هنرپیشه‌های سینمای هند در سن ۶۷ سالگی و بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت. به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، «ریشی کاپور» بیشتر برای بازی در فیلم‌های عاشقانه سینمای هند معروف بود و در طول دوران فعالیت خود در بیش از ۱۰۰ فیلم بلند سینمایی نقش‌آفرینی کرده بود. او از دو سال پیش با بیماری سرطان مبارزه می‌کرد و برای مدتی نیز برای درمان به نیویورک رفت و دوباره به بمبئی بازگشت. «ریشی کاپور» در شهر بمبئی و در خانواده بزرگ و سرشناس سینمایی کاپور به عنوان اولین خانواده بالیوود به دنیا آمد. پدر او «راج کاپور» بازیگر و کارگردان افسانه‌ای سینمای هند و پدربزرگش «پریتویراج» بازیگر و کارگردان بزرگ تئاتر بود. برادران و عموهای «ریشی کاپور» نیز بازیگر بودند و «رانبیر» پسر او نیز هم اکنون یکی …
خاطره‌بازی با «آقای صدا» در سینما/ ۱۷سالگی صد فیلم در کارنامه داشتم
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
خاطره‌بازی با «آقای صدا» در سینما/ ۱۷سالگی صد فیلم در کارنامه داشتم
اسحاق خانزادی از صدابرداران و صداگذاران پیشکسوت سینما در مرور نوروزی خاطرات خود ضمن اشاره به آغاز کارش در سینما در سن ۱۳ سالگی، از صداگذاری نزدیک به ۱۰۰ فیلم تا ۱۷ سالگی خود گفت.
 •  •  •  •