دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
اختراع و مخترعان
چگونه اختراع ثبت کنیم؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / فناوری
چگونه اختراع ثبت کنیم؟
یاسوج- ایرنا- محافظت از حقوق مادی و معنوی اختراع در مقابل سارقان، همواره در همه جای دنیا یکی از مهمترین دغدغه های مخترعان بوده است. سارقانی که نه چهره هایشان را می پوشانند و نه شبانه از دیواری بالا می روند. سارقانی که  ممکن است یک دانشمند ، داور ، استاد دانشگاه و حتی یک مشاور ، دوست و دانشجو باشد.
  کهگیلویه وبویراحمد  تهران  شرکت دانش بنیان  حق ثبت اختراع  إیران  پارک علم و فناوری
بـرترین اخـتراع هـای 2019
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فناوری
بـرترین اخـتراع هـای 2019
در پایان هر سال میلادی، نشریات، سایت ها و سازمان های علمی دنیا فهرستی از بهترین و بزرگ ترین فناوری ها و اختراع های سال گذشته را از دید خود منتشر می کنند. در این فهرست ها عواملی همچون کمک به زندگی بهتر انسان ها، حفظ محیط زیست و منابع انرژی، اصالت، خلاقیت، تاثیر، جاه‌طلبی و... در نظر گرفته می شود که به نوعی راهنمای دانشمندان و پژوهشگران و مخترعان برای سال های آینده نیز به حساب می آید.
امکان ادامه تحصیل بدون کنکور اعضای «استعداد درخشان» باشگاه پژوهشگران در دانشگاه آزاد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / علمی و آموزشی
امکان ادامه تحصیل بدون کنکور اعضای «استعداد درخشان» باشگاه پژوهشگران در دانشگاه آزاد
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد گفت: اعضای استعداد درخشان باشگاه می توانند با تایید شورای هدایت استعدادهای درخشان بدون کنکور در دانشگاه ادامه تحصیل دهند.
  بابک نگاهداری  دانشگاه آزاد اسلامی  استعداد درخشان  ثبت اختراع  اختراع و مخترعان
وسیله‌ای برای اصلاح چمن‌ها!
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
وسیله‌ای برای اصلاح چمن‌ها!
برخی وسایل خیلی پیش‌پا‌افتاده هستند و کمتر کسی به این موضوع فکر می‌کند که مخترع و مبدع آن که بوده است. یکی از این وسایل دستگاه چمن‌زنی است که البته کاربری عمومی چندانی در شهرها ندارد، اما استفاده از آن آنقدر وسیع است که امکان ندارد، شما نمونه‌ای از آن را ندیده باشید. این وسیله در رشته‌های ورزشی مختلف مانند فوتبال، بیس‌بال، کریکت، تنیس و به‌طور کلی ورزش‌هایی که روی چمن انجام می‌شود هم کاربری بسیاری دارد. «ادوین بِرد بادینگ» در قرن نوزدهم، دستگاه چمن‌زن را اختراع کرد و نام خود را وارد کتاب مخترعان …
خودروی برقی باریکی که از حجم ترافیک می کاهد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / علمی و آموزشی
خودروی برقی باریکی که از حجم ترافیک می کاهد
یک مخترع خودروی برقی باریکی با طول ۸.۵ فوت و عرض ۳۹ اینچ ساخته که دارای ۴ موتور است و با باتری لیتیوم یونی کار می کند. این خودرو با هدف کاهش حجم ترافیک ساخته شده است.
  صنعت خودروسازی  اختراع و مخترعان  خودروی برقی  ترافیک
راه‌اندازی موتور تشخیص چهره و بازشناسایی افراد در تبریز
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / علمی و آموزشی
راه‌اندازی موتور تشخیص چهره و بازشناسایی افراد در تبریز
تبریز- چند جوان در تبریز موفق شده‌اند یک سیستم تشخیص چهره با دقت و سرعت عمل فوق‌العاده بالایی را برای اولین بار در کشور راه‌اندازی کنند.
  تبریز  فناوری اطلاعات  اختراع و مخترعان