شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران
خاک را عقیم و حیات‌وحش را یتیم نکنیم 
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / مزرعه / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران
خاک را عقیم و حیات‌وحش را یتیم نکنیم 
تهران- ایرنا - هر ساله با آغاز کشت دوم در نقاط مختلف کشور شاهد آتش زدن مزارع با هدف از بین بردن بقایای گیاهی هستیم که این کار موجب تخریب محیط‌زیست، از بین رفتن حیات‌وحش، فرسایش خاک، نابودی بانک بذر، افزایش میزان گاز CO۲ و افزایش بیماری‌های تنفسی می‌شود.
از کشف پرندگان وحشی تا محکومیت یک واحد آلاینده
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / پرنده / واحد آلاینده / مدیر کل حفاظت از محیط زیست تهران
از کشف پرندگان وحشی تا محکومیت یک واحد آلاینده
بر اساس اعلام اداره کل محیط زیست استان تهران تعدادی پرنده وحشی در گشت و پایش ماموران یگان حفاظت تهران کشف شد همچنین حکم محکومیت قطعی برای واحد آلاینده تولید صنایع غذایی در شهرستان بهارستان صادر شد.
فراهم آوردن تمهیدات افزایش شانس زادآوری ایران در پارک توران
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / سازمان حفاظت محیط زیست / سمنان / یوزپلنگ آسیایی / دلبر / کوشکی و دلبر در سمنان؛ انتقادها و پاسخ‌ها
فراهم آوردن تمهیدات افزایش شانس زادآوری ایران در پارک توران
سمنان- ایرنا- دامپزشک و کارشناس بیماری‌های حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: تله‌های زنده‌گیری یوزپلنگ نر برای کمک به زادآوری یوزپلنگ انتقالی به استان سمنان از پارک پردیسان تهران با نام «ایران» در محدوده پارک ملی توران نصب شد.
روزانه ۸۰ تا ۱۱۰ تن پسماند بیمارستانی در تهران تولید می شود
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ویروس کرونا / دفع زباله / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / کرونا و محیط زیست
روزانه ۸۰ تا ۱۱۰ تن پسماند بیمارستانی در تهران تولید می شود
تهران- ایرنا- رئیس اداره محیط زیست انسانی استان تهران گفت: با توجه به شیوع کرونا و افزایش تعداد مراجعه‌کنندگان و افراد بستری شده در بیمارستان ها در فروردین ماه امسال میزان زباله های بیمارستانی بین ۸۰ تا ۱۱۰ تن در روز متغیر شد.
محیط زیست تهران: واحدهای متخلف تولید کننده جوجه برخورد قانونی می شوند
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / شهر تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / جوجه
محیط زیست تهران: واحدهای متخلف تولید کننده جوجه برخورد قانونی می شوند
تهران- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران،با اشاره به اینکه معدوم سازی جوجه های یک روزه در تهران اتفاق نیافتاده است گفت: کارشناسان محیط زیست واحدهای تولید کننده جوجه را نظارت می کنند و با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.
۳ گونه پرنده در باغ وحش ارم تهران تلف شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / باغ وحش ارم / شهر تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / پرنده شکاری
۳ گونه پرنده در باغ وحش ارم تهران تلف شد
تهران- ایرنا- معاون فنی حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: سه گونه پرنده به خاطر کهولت سن و عفونت چشم در باغ وحش ارم تلف شدند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
ایران به توران رسید اما ...
گروه اجتماعی | پس از آنکه کیفیت بیهوش کردن سه یوزپلنگ محصور در پارک پردیسان تهران برای انتقال به پارک ملی توران در سمنان در روزهایی که کرونا همه‌چیز را تحت‌الشعاع قرار داده بود، خبرساز شد برنامه‌های مختلف خبری در صدا و سیما پخش شد تا این موضوع را موجه جلوه دهد. علاوه بر این فیلمی منتشر شد که در آن «ایران» یوزپلنگ ماده و جوان به منطقه محصور واقع در پارک ملی توران منتقل شده است. در این فیلم به ناگاه این گربه‌ساز خجول از آن محفظه انتقال بیرون می‌جهد. همین رفتار خود پرسشی را به همراه داشته که آیا چنین رفتاری از او نشانه مثبتی است؟ به هر حال سازمان محیط زیست برنامه‌ای را اجرایی کرد که بیش از آنچه برای نجات یوزپلنگ‌های در معرض انقراض باشد بحث یک بودجه …
از کوهستان‌های استان تهران چه می‌دانیم؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / کوهستان / منطقه ورجین / کاوه ده / پارک ملی لار
از کوهستان‌های استان تهران چه می‌دانیم؟
رییس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: کوه‌ها به عنوان اکوسیستم‌های کلان یک سوم سطح خشکی‌های جهان را می‌پوشانند که نشاندهنده اهمیت زیاد این اکوسیستم است.
واکنش محیط زیست تهران به اظهارات یکی از اعضای شورای شهر درباره آلودگی هوا
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
واکنش محیط زیست تهران به اظهارات یکی از اعضای شورای شهر درباره آلودگی هوا
در پی انتشار مطلبی با عنوان «معمای آلودگی هوای پایتخت در روزهای خلوت و انتقاد از سکوت محیط زیست» از قول عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در ایسنا، اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اقدام به ارائه پاسخی در این زمینه کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / آلودگی هوای تهران
آلودگی هوای پایتخت طی دو روز آینده
به گزارش ایسنا، براساس اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران پایداری هوا و سکون نسبی جو طی فردا (۱۵ اسفند ماه) تا جمعه (۱۶ اسفند ماه) سبب افزایش آلاینده‌های جوی می‌شود  و کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت.
اطلاعیه محیط‌زیست درباره آلودگی‌ هوای‌تهران
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
اطلاعیه محیط‌زیست درباره آلودگی‌ هوای‌تهران
مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از کاهش کیفیت هوای پایتخت طی فردا (۱۵ اسفند ماه) و پس‌فردا (۱۶ اسند ماه) خبرداد.
آلودگی دوباره در راه پایتخت/کاهش کیفیت هوا در روزهای آخر هفته
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / مرکز پایش آلودگی هوا / آلودگی هوا / وضعیت هوای تهران
آلودگی دوباره در راه پایتخت/کاهش کیفیت هوا در روزهای آخر هفته
مرکز پایش آلودگی هوا در اطلاعیه‌ای هشدار داده که طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه آلاینده‌های جوی افزایش خواهد یافت و در این راستا توصیه‌هایی نیز کرده است.
تمساح در تهران کشف شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / شهر تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران
تمساح در تهران کشف شد
تهران- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از کشف و ضبط تعداد زیادی گونه های حیات وحش از جمله تمساح در بازار خرید و فروش آبزیان نواب و یک قبضه سلاح شکاری خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
۲۹۷۲۰ قطعه پرنده سرشماری شد
معاون فنی حفاظت محیط زیست استان تهران از پایان برنامه سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبزی استان تهران خبر داد.مهرداد کتال محسنی با اشاره به اینکه هرساله سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر در یک برنامه هماهنگ و با راهبری اداره نظارت بر امور حیات وحش استان با همکاری کارشناسان پرنده‌شناس همگام با کل کشور انجام می‌شود، افزود: اطلاعات و نتایج حاصل از سرشماری بلندمدت پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر، به‌عنوان پایه و اساس بررسی اندازه و روند تغییرات جمعیتی در برنامه‌های حفاظتی و مدیریتی جمعیت‌ پرندگان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. وی با بیان اینکه این برنامه سرشماری در فاصله زمانی  ۲۱ دی الی ۸ بهمن و با ابزار تلسکوپ و دوربین‌های چشمی برای دستیابی به حداکثر اهداف پیش‫بینی شده در ۸ سایت …
هیچ‌گونه مرگ و میر پرندگان در تالاب‌های تهران مشاهده نشده است
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / آنفولانزای پرندگان / شهر تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران
هیچ‌گونه مرگ و میر پرندگان در تالاب‌های تهران مشاهده نشده است
تهران- ایرنا- رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: هیچ گونه بیماری، آنفلوآنزا و مرگ و میر پرندگان در تالاب‌های این استان مشاهده نشده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / آلودگی هوا / آلودگی هوای تهران
آلوده‌ترین منطقه تهران کجاست؟
مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطاعیه‌ای اعلام کرد که متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز (چهارشنبه، نهم بهمن‌ماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.
آیا سوسک ها به تهران حمله می کنند؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / معاونت خدمات شهری / شهرداری تهران / فضای سبز / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / علمی
آیا سوسک ها به تهران حمله می کنند؟
تهران- ایرنا - افزایش آلودگی هوا در تهران و مشکلات ناشی از آن موجب شده است تا این روزها برخی از کارشناسان از پدیده ای به نام افزایش غیرقابل مهار سوسک های قرمز در پایتخت سخن بگویند؛ مساله ای که اگر درست باشد، می توان آن را حمله به تهران توصیف کرد.
سهم صنایع آلاینده در آلودگی هوای تهران، معضلی ادامه‌دار
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / طرح کنترل آلودگی هوا / شهرداری تهران / تهران / دولت / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران / واحدهای آلاینده / مشارکت اجتماعی / حمل و نقل عمومی
سهم صنایع آلاینده در آلودگی هوای تهران، معضلی ادامه‌دار
تهران- ایرنا- بر اساس انتشار سیاهه سال ۹۶ شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، سهم آلودگی منابع ثابت مانند صنایع آلاینده در آلودگی هوای پایتخت ۳۹.۲ درصد گزارش شده است که با تمام نظارت و پایش‌هایی که صورت می‌گیرد، همچنان این موضوع معضلی ادامه دار قلمداد می‌شود.
دو ورزشکار المپیکی سفیر محیط زیست  شدند
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
دو ورزشکار المپیکی سفیر محیط زیست شدند
همزمان با معرفی علی پاکدامن و حمیده عباسعلی ورزشکاران المپیکی به عنوان سفیران محیط زیست، سند تفاهم نامه همکاری های مشترک میان اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و کمیسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک به امضا رسید.
اولین دوره مسابقات تیراندازی داخل سالن برای محیط بانان برگزار شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / فدراسیون تیراندازی / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / یگان حفاظت محیط زیست / محمدرضا خویشتن‌دار / محیط بان
اولین دوره مسابقات تیراندازی داخل سالن برای محیط بانان برگزار شد
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: تلفیق و همراهی موضوع ورزش و محیط زیست در حفظ و افزایش روحیه و همچنین سلامت جسمی و فکری همکاران محیط بان ما اثرگذار است.
مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / فدراسیون تیراندازی / علی دادگر / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / محیط بان / تیراندازی
مردم اشتیاق و زمینه برخورداری از فرهنگ محیط زیست را دارند
نخستین دوره مسابقات تیراندازی داخل سالن محیط بانان حفاظت محیط زیست استان تهران صبح دیروز همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار هوای پاک، اقدام و عمل در محل فدراسیون تیراندازی برگزار شد.
آلودگی صوتی ۱۷ نقطه تهران در وضعیت خطرناک است
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / آلودگی هوا / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / کارگروه ملی تخصصی آلودگی صوتی / آلودگی صوتی
آلودگی صوتی ۱۷ نقطه تهران در وضعیت خطرناک است
تهران-ایرنا- براساس اطلاعات منتشر شده از ایستگاه‌های ثابت سنجش صوت در تهران، آلودگی صوتی در ۱۷ نقطه در مرحله خطرناک قرار دارد.
جواب آزمایش‌های دلفین مرده برج میلاد به محیط زیست ارسال شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / محیط زیست / تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / برج میلاد
جواب آزمایش‌های دلفین مرده برج میلاد به محیط زیست ارسال شد
تهران- ایرنا- معاون فنی اداره کل محیط ‌زیست استان تهران گفت: جواب آزمایش‌ها و نمونه‌برداری‌های دلفین «آلفا» که در دلفیناریوم برج میلاد تلف شد، به سازمان محیط زیست ارسال شده است.
نبرد بی امان پایتخت با موش های نروژی
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / شهرداری تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / مدیریت شهری
نبرد بی امان پایتخت با موش های نروژی
تهران-ایرنا- موش های بزرگ پایتخت موسوم به «موش های نروژی» سالها است در کوچه ها و خیابانها جولان می دهند و شهرداری تهران در نبرد بی امان خود برای غلبه بر آنها دستاورد چندانی نداشته است. حالا؛ مسئولان شهری از مردم برای مشارکت جدی تر در این مبارزه یاری خواسته اند.
ماجرای مرگ «آلفا»
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / مرگ ناگهانی / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / برج میلاد تهران
ماجرای مرگ «آلفا»
تهران- ایرنا- یکی از دو دلفین دلفیناریوم برج میلاد به نام « آلفا» در ۲۹ آذر تلف شد که علت مرگ این دلفین در حال بررسی است.
۵۲ شکارچی غیرمجاز در تهران دستگیر شدند
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / شکارچیان غیرمجاز / استان تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / حیات وحش
۵۲ شکارچی غیرمجاز در تهران دستگیر شدند
تهران- ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: ۵۲ شکارچی متخلف قبل از اقدام به شکار گونه‌های حیات وحش در مناطق حفاظت شده این استان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
٧٠ واحد آلاینده غیرمجاز در استان تهران پلمب شد
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / استان تهران / آلودگی هوا / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / واحدهای آلاینده
٧٠ واحد آلاینده غیرمجاز در استان تهران پلمب شد
تهران- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در طرح گشت و پایش شبانه در یک هفته گذشته ۷۰ واحد آلاینده غیرمجاز در این استان پلمب و جمع‌آوری شد.
چشم‌ها دوخته به آسمان تا غبار از چهره پایتخت بشوید
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / آلودگی هوا / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران / اداره کل هواشناسی استان تهران
چشم‌ها دوخته به آسمان تا غبار از چهره پایتخت بشوید
تهران- ایرنا- چشمهایی که از پشت پنجره غبارآلود به آسمان دوخته شده است و ثانیه‌ها را یکی پس از دیگری می شمارد تا شاید قطره‌های نم نم باران غبار از چهره پایتخت بشوید و نفسی تازه و جانبخش را به شهروندان هدیه کند.
غاز پیشانی سفید بزرگ مهمان زیستگاه‌های شرق تهران شد
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / مهاجرت پرندگان / استان تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران
غاز پیشانی سفید بزرگ مهمان زیستگاه‌های شرق تهران شد
تهران- ایرنا- رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در پایش های زیست محیطی کارشناسان، غاز پیشانی سفید بزرگ در زیستگاه های شرق استان مشاهده شد.
نفس‌های تهران به خس خس افتاد
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / هوای ناسالم / طرح زوج و فرد / آلودگی هوا / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / واحدهای آلاینده / اداره کل هواشناسی استان تهران / شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران / نفسِ تنگ شهرها
نفس‌های تهران به خس خس افتاد
تهران- ایرنا- باز هم آلودگی هوا و غباری که شهر را فرا گرفته و نفس هایی که همزمان با آخرین روزهای پاییز به خس خس افتاده است، هوایی که نفس کشیدن در آن بیماران قلبی و ریوی را راهی بیمارستان و دانش آموزان را خانه نشین کرده و افراد سالم را هم در ادامه دچار عارضه خواهد کرد.
محیط زیست تهران: سوخت مازوت در کلیه واحدهای صنعتی ممنوع است
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / هوای ناسالم / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / آلودگی هوا / واحدهای آلاینده
محیط زیست تهران: سوخت مازوت در کلیه واحدهای صنعتی ممنوع است
تهران- ایرنا- معاون پایش و نظارت اداره‌کل محیط زیست تهران گفت: استفاده از سوخت مازوت بخاطر ایجاد آلودگی در کلیه واحدهای صنعتی ممنوع است و اگر واحدی تخلف کند به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / آلودگی هوا / اداره کل محیط زیست استان تهران / نمایشگاه بین المللی محیط زیست
آلودگی هوا،محور برنامه‌های محیط زیست تهران در نمایشگاه محیط زیست
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: این اداره کل قصد دارد تا امسال با محور موضوع آلودگی هوای تهران، برنامه‌ها و چالش‌های این حوزه و تبیین قوانین موجود با توجه به نقش آموزش و مشارکت عمومی در نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست شرکت کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / محیط زیست / زباله سوزی / محیط زیست استان تهران / پسماند سوزی
افزایش زباله‌سوزی در سطح استان تهران/ اطفاء ١٠٩ مورد در هفته گذشته/ اتوبان تهران- ساوه در صدر
ایلنا: معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از افزایش پسماندسوزی و ضایعات‌سوزی در سطح استان تهران، بخصوص حاشیه بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها و مسیرهای…
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / پسماند‌سوزی / محیط زیست
اتوبان تهران - ساوه رکورددار معضل پسماندسوزی در پایتخت
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از افزایش پسماندسوزی و ضایعات‌سوزی در سطح استان تهران، خصوصا حاشیه بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها و مسیرهای مواصلاتی بین تهران و استان‌های مجاور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
اطفاء ١٠٩ مورد پسماندسوزی در تهران
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از افزایش پسماند سوزی در سطح استان تهران، خصوصا حاشیه بزرگراه‌ها و مسیرهای مواصلاتی بین تهران و استان‌های مجاور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / رویداد24 / بوی نامطبوع تهران / اداره کل حفاظت محیط زیست / منشا بوی نامطبوع تهران
علت بوی نامطبوع تهران شناسایی نشد
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: با وجود پیگیری‌ها و اعزام تیم‌های کارشناسان در سطح شهر علت و منشاء بوی نامطبوع تهران شناسایی نشد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران / تعطیلی مدارس / طرح زوج و فرد / آلودگی هوا / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران
تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها نفس پایتخت را باز نکرد
تهران- ایرنا- امروز ۹ روز از دومین فصل پاییز ماه آذر می گذرد که هفت روز آن ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان) و یک روز ناسالم برای همه گروه‌ها بود که تعطیلی دو روزه مدارس هم نتوانست به نفس‌های گرفته پایتخت جان تازه‌ ببخشد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / مهاجرت پرندگان / استان تهران / تالاب / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / پرندگان مهاجر
هوای پرندگان مهمان شهرمان را داشته باشیم
تهران- ایرنا- همزمان با فصل پاییز و آغاز سفر پرندگان به تالاب‌ها و آبگیرهای استان تهران، همه باهم در کنار محیط بانان شهرمان بسیج شویم تا آب در دل این مهمانان تکان نخورد و خاطره خوشی به یادگار تا اوج آسمان ببرند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / مناطق چهارگانه حفاظت شده / بارش برف / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / حیات وحش
سرما پای حیات وحش را به مناطق شهری باز کرد
تهران- ایرنا- فصل پاییز و بارش‌های پراکنده برف در ارتفاعات شمال تهران، پای گله‌های قوچ و میش، کل و بز را برای ادامه حیات و پیدا کردن غذا به دامنه‌های پایین دست کوه‌ها و حریم‌های شهری و روستایی باز کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
‌آسمان تهران تا آخر هفته دودی است
به‌دنبال افزایش غلظت آلایندگی‌ها در هوای تهران «سعید محمودی» مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران هم در گفتگو با ایسنا از تشکیل گشت‌های شبانه خبر می‌دهد. او «ضایعات‌سوزی» را یکی از معضلات زیست‌محیطی جنوب استان تهران می‌داند و می‌گوید: «برای مقابله با این اقدام و شناسایی کامل این نقاط تیم‌های پایش شبانه در جنوب استان تهران تشکیل شده است.» محمودی «پسماند سوزی» در جنوب استان تهران را کار برخی اتباع، معتادان و دوره‌گرد‌ها می‌داند. کسانی که شبانه پسماند‌ها را آتش می‌زنند و صبح برای جمع‌آوری سیم‌ها یا باقیمانده پسماند‌هایی که ارزش مادی دارد به محل برمی‌گردند. کسانی که شناسایی آن‌ها برای سازمان حفاظت محیط زیست کار آسانی نیست. او می‌گوید: «اگر کارخانه‌ها و مراکز صنعتی اقدام به «پسماند سوزی» کنند …
۱۳۹۸-۰۹-۰۲
هشدار؛ بیماران قلبی، کودکان و سالمندان از فعالیت بدنی خودداری کنند
مرکز پایش آلودگی هوای تهران مستقر در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، براساس پیش بینی هواشناسی مبنی بر پایداری جوی و احتمال افزایش آلاینده های هوا در روزهای آینده، اطلاعیه‌ای منتشرکرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / مرکز پایش آلودگی هوا / آلودگی هوا / وضعیت هوای تهران
گروه‌های حساس‌ از فعالیت بدنی در فضای باز خودداری کنند
مرکز پایش آلودگی هوای تهران مستقر در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، بر اساس پیش بینی هواشناسی مبنی بر پایداری جوی و احتمال افزایش آلاینده های هوا در روزهای آینده، اطلاعیه‌ای منتشرکرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سد طالقان / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / شهرداری تهران
اجرای خط دوم آبرسانی سد طالقان یک گام برای پدافند غیرعامل تهران
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: طرح انتقال آب از سد طالقان به آبگیر بیلقان یکی از طرح‌هایی است که در راستای اجرای پدافند غیرعامل استان تهران تاثیر بسزایی دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۲
«رفاه و معیشت محیط‌بانان» در اولویت برنامه‌های اداره کل محیط زیست استان تهران
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تأکید بر اینکه تأمین رفاه و معشیت محیط‌بانان اهمیت زیادی دارد، گفت: محیط‌بانی از جمله مشاغل حساس، پر مسؤولیت و خطرناک است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / محیط زیست / تهران / آلودگی هوا / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / مهر
محیط زیست: هوای پایتخت تا عصر امروز سالم می‌شود
تهران- ایرنا- معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران پیش بینی کرد هوای پایتخت که طی ۲ روز گذشته برای گروه های حساس( از جمله بیماران قلبی و ریوی) ناسالم بوده تا عصر امروز سالم شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / زمین خواری / سازمان محیط زیست ایران / محیط بانی / پسماند / آلودگی هوا
زمین خواری در اطراف شهر تهران از عمده معضلات زیست‌محیطی استان
مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران موضوع زمین خواری در اطراف شهر تهران را از عمده‌ترین مشکلات استان دانست و گفت: تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا عرصه را بر زمین‌خواران و شکارچیان سنگدلی که به دنبال از بین بردن ذخایر ژنتیک و ارزشمند هستند، تنگ کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / شهرستان دماوند / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / پلاستیک / کارآمدی دولت
فرهنگ پرهیز از پلاستیک رو به گسترش است
تهران - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: فرهنگ استفاده کمتر از پلاستیک در جامعه رو به گسترش و مشهود است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / کیومرث کلانتری / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / سازمان محیط زیست / قانون مجازات اسلامی / محیط بان
افتتاح پروژه های زیست محیطی در هفته دولت
پاسگاه محیط بانی جاجرود با حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست، مدیرکل محیط زیست استان تهران و جمعی از مسئولان و محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
افتتاح پروژه‌های زیست‌محیطی در هفته دولت/ پیگیری تامین اعتبار احداث ۶ واحد محیط بانی جدید
پیش از ظهر امروز و در سومین روز از گرامیداشت هفته دولت پاسگاه محیط بانی جاجرود با حضور سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست، کیومرث کلانتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و جمعی از مسئولان و محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران افتتاح و به بهره برداری رسید.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / سازمان حفاظت محیط زیست
آموزش همگانی محیط زیست از معیارهای انتخاب اداره محیط زیست برتر
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به کسب رتبه برتر این اداره کل در بین ادارات حفاظت محیط زیست استان‌ها گفت: آموزش همگانی محیط زیست ویژه مخاطبان اثرگذار اجتماعی و گسترش سواد و اخلاق محیط زیستی از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری از جمله معیارهای انتخاب اداره محیط زیست برتر است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
افزایش «اُزن» از جوزدگی تا نگرانی برای سلامت مردم
معاون شهردار تهران آلودگی هوا را به اُزن نسبت داد، اما معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران معتقد است جوی ایجاد شده تا اُزن را بسیار خطرناک جلوه دهد در حالی که اثرات این آلاینده مثل ذرات معلق است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / کیومرث کلانتری / رودخانه جاجرود / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / مجتبی یزدانی / شهرداری تهران / وزارت بهداشت / مدیریت پسماند
عزم جدی برای مدیریت پسماندهای تهران/ درساماندهی نخاله های ساختمانی به شهرداری کمک می کنیم
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از آغاز طرح جامع مدیریت پسماندهای شهر تهران و مطالعات مکان یابی برای انتقال پسماندها به محل جدید توسط شهرداری تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / وزارت ورزش و جوانان / سازمان محیط زیست / کمیته ملی المپیک / دومیدانی / پارک پردیسان
هدف مشترک ورزش و محیط زیست سلامت اجتماعی است
ورزشکاران و قهرمانان ملی به عنوان الگوهای شاخص در تغییر رویکرد شهروندان نسبت به محیط زیست و چالش های موجود در این حوزه نقش اساسی دارند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / آرش یوسفی / اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران / کمیته ملی المپیک / پارک پردیسان / ورزش
قهرمان محیط زیست باشید
به مناسبت روز ورزش و محیط زیست برنامه‌های متنوعی با شعار «قهرمان محیط زیست باشید با نه به کیسه‌های پلاستیکی» در روز سوم تیر ماه در پارک پردیسان برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / آرادکوه / پسماند / شهرداری تهران / مرکز دفع پسماند / مرکز دفن آراد کوه
شهرداری هنوز جایگزینی برای مرکز دفع پسماند آرادکوه معرفی نکرده است
مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه محیط زیست آماده همکاری با شهرداری تهران برای انتقال مرکز دفع پسماند آراد کوه است، گفت: شهرداری تهران هنوز اقدامی در این زمینه انجام نداده و مکانی را جهت جایگزینی به ما معرفی نکرده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
پاسکاری‌ برخورد با زمین‌خواران شمال تهران
در حالی که اداره کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان تهران به زمین‌خواری در مناطق حفاظت شده شمیرانات طی سال‌های گذشته اذعان دارند ولی هریک از این ادارات،دیگری را مسوول برخورد با متخلفان می‌داند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •