یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
ارز
ارزش واقعی سهام عدالت چقدر است؟
۵۰ دقیقه قبل / ارزش سهام عدالت / سهام عدالت
ارزش واقعی سهام عدالت چقدر است؟
ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه حدود ۵۰۰ هزار تومان که چندی پیش تا به زیر ۱۰ میلیون تومان رسیده بود، دوباره تحت تاثیر روند صعودی بازار تا حدود ۱۳ میلیون نیز افزایش یافت. البته این رقم طی هفته‌های قبل و به دلیل روند نزولی بورس کاهشی بود و تا روز گذشته زیر ۱۰ میلیون تومان بود.
بیت کوین به مقاومت خورده است؟
۲ ساعت قبل / ارز دیجیتال / بیت کوین
بیت کوین به مقاومت خورده است؟
به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، بیتکوین که امسال تا کانال ۴۰ هزار دلاری نیز موفق به پیشروی شده بود پس از ریزش اخیر خود هنوز نتوانسته است از سد مقاومت مهم ۳۴ هزار دلاری عبور کند و نوسانات آن در بازه ۳۰ تا ۳۳ هزار دلاری مانده است. همین مساله ورود جریان نقدینگی تازه به بازار را نیز کاهش داده است. 
ارزش ضایعات محصولات زراعی لرستان۳۰۰ میلیارد تومان است
۳ ساعت قبل / سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان / بازار محصولات / لرستان
ارزش ضایعات محصولات زراعی لرستان۳۰۰ میلیارد تومان است
خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۲ میلیون و ۲۰۰هزار تن محصول زراعی در لرستان تولید می شود که حدود ۱۰۰ هزارتن آن معادل ۳۰۰ میلیارد تومان به ضایعات تبدیل می شود.
روزهای آرام بازار خودرو همراه با نوسانات ارزی
۳ ساعت قبل
روزهای آرام بازار خودرو همراه با نوسانات ارزی
بازار خودرو تحت تاثیر کاهش نرخ ارز و همچنین کاهش ریسک‌های غیراقتصادی و تورم انتظاری روند نزولی قیمتی را پیش گرفته است.
ارز ۴۲۰۰ تومانی، عامل قاچاق ۶۰ درصدی دارو از کشور
۳ ساعت قبل / ارز 4200 تومانی / قاچاق دارو
ارز ۴۲۰۰ تومانی، عامل قاچاق ۶۰ درصدی دارو از کشور
جواد نیک بین، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و نهاده های  دامی گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی با هدف کاهش قیمت کالاهای اساسی به نهاده‌های دامی، دارو و برخی کالاهای مصرفی مردم پرداخت می شد. علی‌رغم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی، متاسفانه شاهد تورم ۷۰ الی ۹۰ درصدی در کالاهای مشمول این ارز بوده ایم.
ارزش بازار «وسبحان» افزایش یافت
۳ ساعت قبل
ارزش بازار «وسبحان» افزایش یافت
ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری سبحان در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹، با افزایش ۸۰۴ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال به ۳ هزار و ۱۹۵ میلیارد و ۹۱۶ میلیون ریال رسید.
آیا وزارت صمت از آزاد کردن واردات لوازم آرایشی عقب نشینی می‌کند؟
۴ ساعت قبل / واردات لوازم آرایشی / وزارت صمت
آیا وزارت صمت از آزاد کردن واردات لوازم آرایشی عقب نشینی می‌کند؟
به گزارش ایسنا، از اردیبهشت سال گذشته، قرار گرفتن لوازم آرایشی و بهداشتی در گروه (27) که اولویت ارزی آن غیرفعال است، موجب ممنوع شدن ترخیص این کالاهای دپو شده در گمرک والبته ممانعت از واردات جدید آن شده است. اما بررسی های ایسنا نشان داد که اخیرا طی رایزنی های صورت گرفته و تصمیم وزارت صمت صورت جلسه ای تنظیم شده که طی آن تعرفه‌های مربوط به عطریات و لوازم آرایش -با شماره تعرفه ۳۳۰۳۰۰۹۰- و فرآورده های پاکیزگی و آرایش مو-با شماره تعرفه ۳۳۰۵۹۰۱۰-  از اولویت کالایی گروه (۲۷) خارج و به گروه (۲۶) منتقل شده است که در این حالت این کالاها با ممنوعیت و موانعی در ترخیص یا واردات مواجه نخواهند بود.
۴ ساعت قبل
در باب احضار وزیر جوان
ظاهرا هرگاه می‌خواهیم به اقدامات و اصلاحات آقای رییسی در قوه قضاییه امیدوار شویم و فعالیت و مدیریت ایشان را در قوه قضاییه منشا پایان رویه‌های ناصواب پیشین تلقی کنیم، «برگ برنده» دیگری از سوی یکی از ارکان یا اجزای این قوه رو می‌شود که انگار در همچنان بر همان پاشنه می‌چرخد و قرار نیست اتفاقی ویژه که نشان‌دهنده پایان اعمال سلیقه و یکسونگری باشد، صورت بگیرد. اگرچه از حق نباید گذشت و برخی اقدامات صورت گرفته در قوه قضاییه طی مدت حضور رییس جدید، ارزشمند و شایسته تقدیر است اما برخی تصمیمات و اقدامات حکایتی دیگر است و به اشارتی، تاثیر روانی برخی از آن اقدامات مثبت و ارزنده در ذهن‌ها کمرنگ می‌شود.  آخرین نمونه آن، احضار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات …
۴ ساعت قبل
فروش 12 میلیاردی و اختلال وب‌سایت
اگرچه در خبرها آمده است که ۴۳۸۷۳ سفارش در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ثبت شد، اما خبرهای دیگری نیز حاکی از وجود اختلال‌هایی در این نمایشگاه است. ایسنا در همین باره گزارش داد که وب‌سایت این رویداد از نخستین ساعت‌های برگزاری با اختلالاتی مواجه بوده است. به گزارش ایسنا، سرعت پایین وب‌سایت نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از روز نخست برگزاری این رویداد (چهارشنبه، یکم بهمن) تاکنون (شنبه، چهارم بهمن‌ماه) همواره موجب ایجاد اختلال در دسترسی خریداران و ناشران و گاهی از دسترس خارج شدن آن شده است. هر چند که در شامگاه دومین روز از برگزاری نمایشگاه (پنجشنبه، دوم بهمن‌ماه) از ارتقای سایت این رویداد خبر داده شد، اما هنوز هم در دسترسی به آن اختلالاتی وجود دارد.  با این …
۴ ساعت قبل
مبارزه با انحصار یا دفاع از منافع؟
علی ولی‌اللهی
۴ ساعت قبل
صادرکنندگان انحصاری اجازه ریزش قیمت ارز را نمی‌دهند
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در تحلیلی مدعی شده که دلار ۱۱ تا ۱۲ هزار تومانی شدنی نیست و قیمت واقعی دلار حوالی ۲۰ هزار تومان است. تیمور رحمانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس قیمت 20هزار تومانی برای دلار را «بر اساس مطالعات انجام‌شده» عنوان کرده و می‌گوید: «صادرکنندگان، روی تنزیل ارز مقاومت می‌کنند و اجازه کاهش نمی‌دهند.» تیمور رحمانی ادامه داد: صادرکنندگان انحصاری در سامانه نیما که قدرت‌شان کم  هم  نیست، اجازه ریزش قیمت ارز را نمی‌دهند و از طرفی جهش قیمت مسکن و سهام نیز با واقعیت‌ها و منطق اقتصادی همخوان نیست. وی گفته است: فکر نمی‌کنم نرخ ارز جا داشته باشد که خیلی پایین بیاید. بر اساس مبانی و بنیادهای اقتصاد …
۴ ساعت قبل
هنر در پیشگاه فلسفه
هنر چیست؟ زیبایی یعنی چه؟ آیا هر امر هنری زیباست؟ اینها و ده‌ها پرسش مرتبط دیگر با این مسائل  از میانه سده هجدهم  به پیدایش شاخه معرفتی مستقلی یاری رساندندکه امروزه زیبایی‌شناسی (Aesthetic) خوانده می‌شود و البته برخی به تسامح آن را با فلسفه هنر یکی می‌انگارند. آن‌ طورکه کای همرمایستر مدعی است، مسائل مربوط به هنر و زیبایی، اگرچه قدمتی به درازنای عمر بشر دارند اما «در قرن هجدهم بود که مسائل مربوط به ارزش معرفت شناخت و عملی نیز ماهیت اثر هنری و زیبایی در قالب یک رشته نظام‌مند و مستقل فلسفی یکپارچه شد و زیبایی‌شناسی نام گرفت.»  تا پیش از آن هیچ هنری خواه در مقام مهارتی عملی و خواه در مقام عضوی از خانواده هنرهای زیبایی، مستقل و خودآیین …
۴ ساعت قبل
سخت‌جانی جامعه مدنی
جامعه مدنی امکان مشارکت مستقیم شهروندان در تصمیم‌گیری و اعمال قدرت مردمی برای بالابردنِ کیفیت زندگی را فراهم می‌کند. شرط ضروری جامعه مدنی «مدنیت» است و مدنیت محصول خردورزی یا رفتار مبتنی بر خرد از سوی مردم است به این معنا که مردم در صورتی وارد فرآیند زندگی واقعی می‌شوند که از حق اساسی برخورداری از سعادت و نیل به خوشبختی برخوردار باشند و بتوانند در تمام حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جامعه مسوولیت سازماندهی زندگی خویش را بر مبنای همکاری با یکدیگر به عهده بگیرند. اصل همکاری آزادانه مبتنی بر به رسمیت شناختن حقوق یکدیگر باعث می‌شود تا شهروندان بهتر منافع خود را تامین و حقوق خود را  تضمین کنند.  برای رسیدن به جامعه مدنی و تقویت آن استقلال نهادهای مدنی …
۴ ساعت قبل
عکس‌نوشت
خبرگزاری مهر با انتشار مجموعه عکسی گزارش داد: « بازگشایی مدارس ابتدایی در همدان؛ مدارس ابتدایی پایه اول و دوم به صورت اختیاری از امروز شنبه ۴ بهمن در همدان آغاز شد. بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از اول بهمن‌ماه مدارس فقط برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی به صورت کاملا اختیاری بازگشایی شدند و باید کلاس‌های زیر ۱۰ نفر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فقط برای رفع اشکال برگزار شوند.»
دلار ۵۰ هزار تومانی؛ داستان پرماجرای دلار در این سال‌ها؟!
۴ ساعت قبل / دلار 50 هزار تومانی / نرخ دلار / عبدالناصر همتی / رئیس کل بانک مرکزی / کاهش قیمت دلار / دلار چند؟ / بازار ارز
دلار ۵۰ هزار تومانی؛ داستان پرماجرای دلار در این سال‌ها؟!
مرتضی افقه گفت: نرخ ارز همواره یکی از مهم‌ترین متغیر‌های اقتصادی کشورمان است که هرگونه نوسان و التهاب قیمتی در آن بازار‌های مختلف را با تلاطم روبرو می‌کند، بر این اساس هرگاه ارز دچار نوسان شود، به تبع آن نیز اقتصاد تعادل خود را از دست می‌دهد، این در حالی است که برخی از اظهار نظر‌ها در رابطه به مدیریت ارز نیز نمی‌توان چندان مورد تائید باشد، در این رابطه به تازگی همتی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده اگر اقدامات این بانک نبود، امروز دلار ۵۰ هزار تومان بود، اما در این باره چند نکته وجود دارد که باید به آن‌ها اشاره شود.
«قطب سیب ایران» چشم‌انتظار رفع موانع صادراتی/ صورتِ زرد سیب سرخ!
۴ ساعت قبل / صادرات / سیب / مراغه / کیفیت / میوه / کارت بازرگانی / سیب درختی / تبریز / آذربایجان / روسیه
«قطب سیب ایران» چشم‌انتظار رفع موانع صادراتی/ صورتِ زرد سیب سرخ!
سالانه یک ونیم میلیون تن سیب صادر می شود ولی امسال به خاطر تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگان میوه و تره بار به دلیل مشکلات پیمان سپاری ارزی تحقق صادرات این محصول باغبانی را در هاله‌ای از ابهام قرار دارد
عامل نجات‌دهنده طلا
۴ ساعت قبل / قیمت طلا
عامل نجات‌دهنده طلا
در هفته گذشته و در روز چهارشنبه یعنی روزی که جو بایدن به‌عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا رسما وارد کاخ سفید شد، طلا با جهش ۷/ ۱ درصدی استقبال مثبتی از رئیس‌جمهور جدید داشت؛ با جهش روز چهارشنبه ارزش طلا تا قیمت ۱۸۷۰ دلاری نیز بالا رفت، اما پس از آن مشخص شد این مرز به یکی از خطوط مقاومتی جدید برای طلا تبدیل شده است.
ساعت مچی بایدن جنجالی شد!
۵ ساعت قبل / ساعت مچی / جو بایدن
ساعت مچی بایدن جنجالی شد!
مجموعه ساعت‌های مچی بایدن نیز شامل دو ساعت اومگا اسپیدمستر مون‌واچ پروفشنال و اومگا سی‌مستر دایور ۳۰۰ ام است که ارزش هر دو بین پنج تا هفت هزار دلار برآورد می‌شود.
پیش‌بینی یک اقتصاددان از میزان کاهش نرخ دلار
۵ ساعت قبل / قیمت دلار
پیش‌بینی یک اقتصاددان از میزان کاهش نرخ دلار
یک اقتصاددان گفت: با کاهش ریسک های بیرونی، نرخ ارز می تواند به رقم های پایین تر از مقدار فعلی برسد.
وزیر‌خارجه‌عراق: امنیت عراق بر روابط خارجی آن تاثیر دارد
۵ ساعت قبل
وزیر‌خارجه‌عراق: امنیت عراق بر روابط خارجی آن تاثیر دارد
وزیر خارجه عراق ثبات امنیتی در کشورش را با روابط بین المللی مرتبط دانست و گفت که به منظور مبارزه با باند‌های تروریستی داعش، کشور‌ها آماده کمک به عراق برای بهبود امنیت آن هستند.
دلار عقب نشست
۵ ساعت قبل
دلار عقب نشست
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۰.۲۰ واحد بسته شد.
اختلاف مجلس و دولت در سیاست ارزی ۱۴۰۰ بر سر چیست؟
۵ ساعت قبل / بودجه 1400 / حسن روحانی / محمد باقر قالیباف
اختلاف مجلس و دولت در سیاست ارزی ۱۴۰۰ بر سر چیست؟
برای نخستین بار محمدباقر نوبخت نرخ ارز لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرده بود. این نرخ به شرطی بود که میزان فروش نفت در سال آینده روزانه به سطح ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه برسد. براساس این آمار میزان درآمد‌های ریالی حاصل از صادرات نفت و میعانات گازی در سال آینده به رقم حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسید که این رقم ۲۵ درصد از کل منابع عمومی بودجه را شامل می‌شود.
۵ ساعت قبل
امارات امضای معامله فروش جنگنده‌های اف 35 را تایید کرد
سفارت امارات در واشنگتن اعلام کرد که دونالد ترامپ در آخرین روز ریاست جمهوری‌اش معامله تسلیحاتی ۲۳ میلیارد دلاری را با ابوظبی امضا کرده است. به گزارش روسیاالیوم، سفارت امارات در واشنگتن در بیانیه‌ای تایید کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در آخرین روز حضورش در کاخ سفید توافقنامه تسلیحاتی را به ارزش ۲۳ میلیارد دلار با امارات امضا کرده است. طبق این بیانیه، این معامله شامل فروش ۵۰ فروند جنگنده اف ـ ۳۵، هجده فروند پهپاد مسلح و تجهیزات دفاعی دیگر می‌شود. سفارت امارات در ادامه بیانیه خود آورده توافقنامه‌ها برای تأیید شرایط خرید، از جمله هزینه‌ها، مشخصات فنی و برنامه‌های پیش‌بینی شده برای تحویل، در تاریخ ۱۹ ژانویه نهایی شد. پیش از این خبرگزاری رویترز به …
آیا زمان ترک بازار ارز و طلا فرا رسیده؟
۵ ساعت قبل / قیمت دلار / قیمت سکه / قیمت طلا
آیا زمان ترک بازار ارز و طلا فرا رسیده؟
کسانی که در تیرماه دلار ۱۸ هزار تومانی خریده بودند می‌توانستند در مهرماه با سود ۸۰ درصدی از بازار خارج شوند در حال حاضر این عدد برای سرمایه‌گذاران به ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است و اگر هنوز در این بازار مانده‌اید، باید توجه داشته باشید که در صورت تکرار سناریوی زیرش سه مرتبه‌ای قیمت دلار، این بار کل سود و البته اصل سرمایه‌تان در خطر است
تخلف ۹۰۰ میلیارد تومانی انبارها
۵ ساعت قبل / انبار / احتکار
تخلف ۹۰۰ میلیارد تومانی انبارها
از زمان ابلاغ شیوه نامه تاکنون تعداد ۱۳۵ هزار و ۱۰۷ مورد بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا انجام شده که در این بررسی‌ها تعداد ۳۱۸۷ مورد واحد متخلف شناسایی و پرونده تخلف این واحدها به ارزش بیش از ۹۰۴ میلیارد تومان تشکیل و جهت صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال شده است.  
تصاویر: بازگشایی مدارس ابتدایی در همدان
۵ ساعت قبل
تصاویر: بازگشایی مدارس ابتدایی در همدان
بازگشایی مدارس ابتدایی پایه اول و دوم به صورت اختیاری از امروز شنبه ۴ بهمن در همدان آغاز شد. بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از اول بهمن ماه مدارس فقط برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی به صورت کاملاً اختیاری بازگشایی شدند و باید کلاس‌های زیر ۱۰ نفر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فقط برای رفع اشکال برگزار شوند.
افت خفیف دلار
۵ ساعت قبل / دلار / بازار ارز
افت خفیف دلار
ارزش دلار در مقابل رقبایش کمی کاهش یافت.
۶ ساعت قبل
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.کیهان: تحلیف بایدن نمادی از فروپاشی آمریکا۱- برخلاف روسای‌جمهور قبل آمریکا که در ظاهر با توپی پُر و خط و نشان کشیدن برای دنیا و دیگر کشورها در مراسم تحلیف خود ظاهر می‌شدند، اما جو بایدن با توپی خالی تحت تاثیر حوادث حمله به کنگره و جو امنیتی حاکم بر آمریکا و جنبش‌های اعتراضی ناشی از مشکلات اقتصادی و نژادپرستی و نابرابری عدالتی که پرچم و مجسمه بنیان‌گذاران آمریکا و تمام نمادهای ارزش‌های لیبرال‌ دموکراسی را به پایین کشیده‌اند، در پایین‌ترین سطح اعتماد به نفس سخنرانی خود را انجام داد. ۲- هرچند برخی رسانه‌ها مثل بی‌بی‌سی فارسی هنگامی ‌که بایدن از شک و ‌تردید آمریکایی‌ها به آینده سخن …
۶ ساعت قبل
سید جواد هاشمی تبلیغات را انجام داد و عذرخواهی کرد
آفتاب یزد گروه شبکه: ترغیب مردم به خرید خانه در دبی، توسط سید جواد هاشمی بازیگر کشورمان حاشیه ساز شد. او که در یک ویدئو تبلیغاتی ظاهر شده است، می‌گوید:«همین بغل بیخ گوش خونتون، رفتید دبی خونه‌ها رو ببینید؟ واقعا لایف استایل خونه‌های دبی با هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست قبول دارید؟... میتونه شرایط ویژه برای خرید خونه تو اونجا رو براتون فراهم کنه. برید بخرید و حالشو ببرید. بچه‌هاتون هم دعاتون میکنن».او حتما به خوبی می‌داند در این اوضاع اقتصادی مردم چگونه روزگار می‌گذرانند، حال چگونه مردم را ترغیب به خرید خانه آنهم در دبی می‌کند؟ لابد فقط چون لایف استایل خانه‌های آنجا با هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست یا از اینکه از این رهگذر ارزهای زیادی از کشور خارج شود سود می‌برد! از همین رو اینکه چرا این بازیگر چنین …
۶ ساعت قبل
عجیب‌ترین بند‌های قرارداد ستاره‌های دنیای فوتبال
برخی از فوتبالیست‌ها شروط متفاوت و عجیبی را برای حضور در تیم‌های باشگاهی در نظر می‌گیرند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از موارد عجیب و جالب که در خارج زمین فوتبال حواشی زیادی را به همراه دارد، قرارداد‌های بازیکنان فوتبال با باشگاه‌های مختلف و بند‌های عجیب آن‌ است.ستاره‌های فوتبال همیشه مفاد خاصی را برای عقد قرارداد با باشگاه‌های مختلف در نظر می‌گیرند.۱. ماریو بالوتلیتیم فوتبال لیورپول پس از جدایی لوئیس سوارز مجبور به عقد قرارداد با ماریو بالوتلی بازیکن پر حاشیه آن روز‌های پالرمو شد.لیورپول در قرارداد با این بازیکن نوشته بود در صورت ایجاد حاشیه و جنجال در زمین و یا خارج از زمین باشگاه لیورپول می‌تواند قرارداد خود با ماریو بالوتلی را فسخ کند.۲. رادامل فالکائوفالکائو در نیم فصل دوم ۲۰۱۴ از …
۶ ساعت قبل
۱۰۰ روز دشوار بایدن
«جو بایدن» با توجه به بحران‌های متعدد در سیاست داخلی و خارجی آمریکا و اولویت‌هایی که برای روزهای نخست ریاست‌جمهوری‌اش در نظر گرفته شده، ۱۰۰ روز دشوار را پیش رو خواهد داشت.به گزارش ایرنا 100 روز نخست ریاست جمهوری «جو بایدن» تعیین کننده اعلام شده است. رئیس جمهوری ایالات متحده با توجه به بحران‌های سخت در داخل و خارج، برنامه‌های متعددی را برای چند ماه اول زمامداری‌اش در کاخ سفید دارد و این در حالی است که وی شماری از تصمیمات بسیار مهم را باید در همان روز اول اتخاذ کند.خبرگزاری آلمانی د.پ.آ. نوشت: بایدن در شرایطی بحرانی ریاست جمهوری ایالات متحده را بر عهده گرفته است. در زمانی هک همه‌گیری کرونا لجام گسیخته‌تر شده و اقتصاد آمریکا به شدت آسیب دیده است. در پس زمینه ماجرا، تحولات اقلیمی در حال بدتر شدن …
۶ ساعت قبل
وعده‌ای تازه برای اقتصاد در سال 1400
کیمیا نجفیاز سال 97 با جهش نرخ ارز، کشور با مشکلات بی‌شماری روبه‌رو شد، اقتصاد از آن موقع تا کنون با بی‌ثباتی روزگار را گذراند و در این میان بیشترین آسیب به معیشت مردم تحمیل شد. اما اکنون پس از تحمل دوران سخت تحریم و سیاست‌های غلط درون‌مرزی با تحولات سیاسی و تغییر رئیس جمهور آمریکا برخی از مسئولان امید بهبود وضعیت اقتصاد ایران را می‌دهند. این درحالی است که برخی دیگر از مسئولان معتقدند که حتی در صورت تدام تحریم‌ها اقتصاد ایران دیگر همانند قبل نخواهد بود و روزهای باثبات‌تری را پیش‌رو خواهد داشت.اخیرا عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشت جدیدی در اینستاگرام تاکید کرد که شرایط کشور به‌هیچ‌وجه به وضعیت بی‌ثبات قبل بازنمی‌گردد، حتی با تداوم تحریم‌ها. وی در این یادداشت نوشت: «سه‌شنبه‌ شب گذشته، …
۶ ساعت قبل
باشگاه مشتریان، تعامل دوسویه بین سازمان و مشتریان
ایجاد تعامل و همراهی در هر ارتباطی پدیدآورنده یک رابطه دوستانه و استحکام رابطه خواهد بود. امروزه وجود پل ارتباطی قوی بین نیازهای موجود و خدمات و محصولات برای تسریع در کارها به یک ضرورت همه جانبه تبدیل شده‌است. همین امر صاحبان مشاغل و کسب‌و‌کارها را به‌سمت نوآوری در ارائه خدمات ترغیب کرده‌است. نام پدیده‌ای با عنوان باشگاه مشتریان چند صباحی است که در سطح جامعه به گوش می‌رسد. پدیده‌ای که با شکل گرفتن آن نحوه برقرار شدن ارتباط میان مشتریان و صاحبان کسب‌وکارها دستخوش تغییر شده‌است. در واقع ایجاد این سرویس را می‌توان یک قدم رو به‌جلو برای هر نام تجاری‌ای دانست. اما باید توجه داشت که باشگاه مشتریان زمانی معنی و مفهوم واقعی به‌خود می‌گیرد که بتواند تعامل مناسبی میان ارائه دهنده محصولات یا خدمات و مشتری …
۶ ساعت قبل
پیام تسلیت رهبر‌ انقلاب درپی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین علوی سبزواری
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم پارسا حجت‌الاسلام والمسلمین علوی سبزواری را تسلیت گفتند.به گزارش ایسنا، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:درگذشت عالم پارسا و پرهیزگار جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای سیّدمحمّدحسن علوی سبزواری رحمت‌الله‌علیه را به خاندان مکرم و بازماندگان و ارادتمندان آن مرحوم و به عموم مردم عزیز سبزوار تسلیت عرض می‌کنم. همراهی آن عالم ربانی با حرکت مبارزان در دوران طاغوت و با فعالیت‌های انقلابی در دوران جمهوری اسلامی، حسنه‌ ارزشمندی در محاسبات الهی و قدرشناسی‌های مردمی است. علو درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسالت می کنم. سیّدعلی خامنه‌ای
۶ ساعت قبل
محکومیت میلیاردی تعزیرات برای قاچاق ۱۳ هزار لیتر سوخت
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از محکومیت یک میلیارد و ۳۰۳ میلیون ریالی قاچاقچی سوخت خبر داد.به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، حجت الله هراتی در این رابطه اظهار کرد: با گزارش شرکت نفت منطقه البرز مبنی بر فروش سوخت یارانه‌ای به مقدار ۱۳ هزار و ۶۲ لیتر گازوئیل به صورت عمده و تجاری از طریق کارت سوخت هوشمند خودرو کامیون، پرونده این گزارش به شعبه پنجم بدوی رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز این اداره کل ارجاع شد.وی افزود: پس از رسیدگی و احراز تخلف، متهم به پرداخت یک میلیارد و ۳۰۳ میلیون ریال جزای نقدی و همچنین از جهت اتلاف مقدار سوخت، علاوه بر مجازات مذکور، وی به پرداخت ۶۵۱ میلیون ریال به عنوان بهای مال تلف شده محکوم شد.
۶ ساعت قبل
۳ واحد تولیدی استان در جمع واحد‌های نمونه کشوری
شهرکرد خبرنگارابتکار : ۳ واحد تولیدی صادرات محور چهارمحال وبختیاری در سال جهش تولید در زمره واحد‌های نمونه صادراتی ملی قرار گرفتند. مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گفت: واحد صنعتی برفاب با تولید ۱۸ نوع لوازم خانگی و اشتغال یکهزار و ۵۰۰ نفر برای دومین سال متوالی به جمع صادرکنندگان ممتاز کشور پیوست.سجاد رستمی افزود: واحد‌های تولید موکت ظریف مصور و ورق خودرو هم توانستند به جمع واحد‌های صادرکننده نمونه کشور راه یابند.معاون توسعه تجارت خارجی اداره کل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری هم گفت: کارخانه برفاب بزرگترین واحد تولید کولر کشور و خاورمیانه است که پارسال بیش از ۱۸ میلیون دلارارزآوری برای کشور داشت. نظری افزود: ۵۴ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری صادرات محورند که با انتخاب سه واحد تولیدی ممتاز …
۶ ساعت قبل
بیش از 1145 میلیارد ریال از اراضی دولتی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، سرهنگ حسین مهدوی نژاد فرمانده یگان حفاظت از اراضی این اداره کل گفت: در دیماه 99 بیش از 53 مورد رفع تصرف فوری داشته ایم که مساحت آن 461300متر مربع بوده است.فرمانده یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده 1145 میلیارد ریال می باشد.وی اذعان داشت: تعداد احکام اجرا شده قضایی که با صدور حکم اجرا شده 5 مورد بوده است و مساحت اراضی که با رای قوه قضائیه باز پس گرفته شده 47 هزار متر مربع است.سرهنگ مهدوی نژاد افزود: ارزش ریالی اراضی که با رای قوه قضائیه باز پس گرفته شد 95 میلیارد ریال می باشد.وی تصریح کرد: یگان حفاظت راه و شهرسازی فارس با توجه به مسئولیت و وظایف خود بدون اغماض با سودجویان و متعرضین به اراضی …
۶ ساعت قبل
۲۰۰ دستگاه بیت کوین غیرمجاز در سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شد
زاهدان  خبرنگار  ابتکار : به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰۰ دستگاه ماینر از ۱۰ مرکز استخراج بیت کوین غیرمجاز طی سومین مانور سراسری و پنجمین مانور استانی اصلاح شبکه توزیع نیروی برق در این استان شناسایی و جمع‌آوری شده است.خلیل عوض زاده با بیان اینکه کشف این تعداد ماینر باعث صرفه جویی ۴۰۰ کیلو وات انرژی شده است تصریح کرد: جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز از جمله محورهای مهم تعیین شده برای کاهش مصرف برق و کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌هاست.وی با بیان اینکه شناسایی مراکز رمز ارز غیر مجاز همچنان ادامه دارد افزود: شهروندان سیستان و بلوچستان می‌توانند با شماره‌گیری سامانه ۱۲۱ اتفاقات شرکت توزیع نیروی برق، نسبت …
۶ ساعت قبل
سومین مانور اصلاح شبکه توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان برگزار شد
زاهدان  خبرنگار  ابتکار : سومین مانور سراسری و پنجمین مانور استانی اصلاح شبکه توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان همزمان با سراسر کشور در ۲۳ امور توزیع برق این استان برگزار شد. مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در حاشیه این مانور اظهار داشت: هدف از برگزاری مانور اصلاح معایب شبکه توزیع برق، افزایش پایداری شبکه و مبارزه با مصارف غیر متعارف و رمز ارز های غیر مجاز است. خلیل عوض زاده با بیان اینکه این مانور در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ دیماه انجام شد ادامه داد: ۱۲۱ تیم فعال ( ۹۱ تیم اصلاح انشعاب و ۳۰ تیم تعدیل بار ) ۵۵۸ نفره در این مانور حضور داشتند. وی به لزوم همراهی مردم در مصرف بهینه برق اشاره کرد و افزود: با توجه به سرد شدن هوا و بدنبال آن ایجاد محدودیت در تامین سوخت نیروگاه‌های برق لزوم …
۶ ساعت قبل
به اندازه یک ماه ذخیره انسولین در کشور داریم
مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: به اندازه‌ی یک ماه مصرف کشور انسولین داریم، البته باید به اندازه‌ی ۳ ماه ذخیره داشته باشیم.به گزارش ایلنا، حیدر محمدی مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به برخی کلیپ‌های منتشر شده‌ی مبنی بر حضور بیماران دیابتی جلوی درب داروخانه‌ها به دلیل کمبود انسولین بیان کرد: باید به این نکته توجه کرد، زمانی کمبود را ملاک قرار می‌دهیم که هیچ کجای کشور آن دارو را پیدا نکرده باشیم و در رابطه با انسولین هم باید بگویم که انسولین‌های متنوع در کشور داریم و شرایط مثل قبل نیست که فقط یک مدل انسولین داشته باشیم، بلکه انسولین‌های ویالی و قلمی متنوعی در کشور داریم و در کمیسیون‌هایی که امسال داشتیم، رای دادیم تا تولید داخل انسولین‌های قلمی هم داشته …
۶ ساعت قبل
تهمت ناروا نزنید؛ هیچ‌ کس قادر به تعیین نرخ ارز نیست
رئیس مجلس با انتقاد از لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: مجلس نرخ ارز و سقف فروش نفت را تعیین نمی‌کند بلکه می‌خواهد مانع از تصمیم‌گیری‌های تورم‌زای دولت شود.به گزارش تسنیم، محمدباقر قالیباف با حضور در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن تبریک ولادت با سعادت دخت نبی اکرم صدیقه کبری(ع) و آغاز دهه فجر و ولادت با سعادت حضرت امام خمینی(ره) گفت: از اینکه امروز توفیق پیدا کرده‌ام در جمع شما باشم بسیار خوشحالم، چندماهی است که تلاش دارم چنین فرصتی ایجاد شود تا در خدمت شما باشم چرا که اعتقاد قلبی بنده این است که مرکز پژوهش‌ها اهمیت زیادی برای کشور و تحول در کشور دارد.رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ماه بهمن فرصتی را برای حضور در جمع کارشناسان مرکز پژوهش‌ها در نظر می‌گیرد، نکاتی را درخصوص …
۶ ساعت قبل
تقدیر مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز از شرکت گاز آذربایجان غربی
آذربایجان شرقی - فلاح: در نشست مشترک مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز با مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی، بر زمینه های همکاری دو جانبه در جهت استفاده بهینه از انرژی و صرفه جویی گاز طبیعی و همچنین حفظ حریم ایمنی خطوط لوله تاکید شد.مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز در این نشست مشترک گفت: باید با دید واقع بینانه نیاز جامعه و مردم را ارزیابی کرد و همگام با نتایج حاصله در جهت رفع این نیازها به نحوی که صرفه و صلاح میهن اسلامی را در نظر بگیریم، گام برداریم. فیروز خدائی با اشاره به اهمیت خطیر انتقال گاز افزود: با توجه به اهمیت موضوع و نقش حیاتی انرژی گاز در زندگی روزمره مردم و صنایع کشور و لزوم پیش بینی نیازها و تامین آن، انتقال بهینه گاز طبیعی به مبادی مصرف خصوصاً در بخش خانگی، ضروری بوده و استفاده …
۶ ساعت قبل
کفه مخالفت با FATF در مجمع تشخیص مصلحت سنگین‌تر است
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دست دولت برای توجیه اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب پیوستن به لوایح باقی مانده از FATF خیلی پر نیست.مرتضی نبوی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت بررسی لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: دست دولت خیلی برای توجیه اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب پیوستن به لوایح باقی مانده از FATF پر نیست و با این اطلاعاتی که دولت داده است، روند بررسی خیلی در مجمع تشخیص مصلحت تغییری نکرده است.وی ادامه داد: ‌یک بحثی در مجمع بوده است که ما تصویب کنیم که به دو سازمان جهانی مبارزه با تروریسم و فساد بپیوندیم اما بعد از زمانی که تحریم‌ها کاملا برداشته شود که معنای این هم در واقع نپذیرفتن FATF است.نبوی با اشاره به اینکه در دوره قبلی در این زمینه تعادلی …
۶ ساعت قبل
آیفون ۱۳ احتمالا به لطف فیس آیدی جدید ناچ کوچکتری خواهد داشت
بر اساس گزارش یک روزنامه تایوانی، آیفون ۱۳ از سیستم تشخیص چهره جدید برخوردار است به همین دلیل اندازه بریدگی نمایشگر در آن کوچکتر خواهد شد.روزنامه Digitimes با انتشار گزارش جدیدی اعلام کرد که آیفون ۱۳ به خاطر بهره مندی از Face ID جدید ناچ کوچکتری خواهد داشت. این روزنامه همچنین با استناد به منابع خود در زنجیره تامین اپل مدعی شد که دوربین فوق عریض در آیفون‌های امسال قوی‌تر می‌شود. این سومین مرتبه‌ای است که شایعه باریک یا کوچک شدن ناچ در سری آیفون ۱۳ مطرح می‌شود. خبرگزاری ژاپنی Mac Otakara پیشتر با استناد به منابع آگاه در زنجیره تامین چنین ادعایی را مطرح کرد. همچنین «Ice Universe» که از منابع موثق در حوزه تکنولوژی به شمار می‌رود نیز از کوچک شدن ناچ آیفون‌های جدید خبر داد. در هر دو گزارش اشاره شده …
۶ ساعت قبل / ارز / دلار / لایحه بودجه / مجلس شورای اسلامی / واردات
اقتصاد کلان
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فواید حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از لایحه بودجه ۱۴۰۰ تاکید کرد:
بازی ارزی با «مرغ و تخم مرغ»
۶ ساعت قبل / ارز / دولت / گوشت / لایحه بودجه / یارانه
بازی ارزی با «مرغ و تخم مرغ»
کمیسیون تلفیق مجلس در حالی در لایحه بودجه 1400 طرحی مبنی بر حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی ارایه کرده است که دولت از سال گذشته در حال انجام اقداماتی در راستای حذف ارز دولتی بوده است.
۶ ساعت قبل / تورم / دولت / لایحه بودجه / نرخ ارز / نفت
رویداد
رییس مجلس با انتقاد از لایحه بودجه ۱۴۰۰، گفت: مجلس نرخ ارز و سقف فروش نفت را تعیین نمی‌کند بلکه می‌خواهد مانع از تصمیم‌گیری‌های تورم‌زای دولت شود.
انتظارات تورمی به دنبال کاهش نرخ ارز کاهش یافته است
۶ ساعت قبل / ارز / دلار / شاخص / نرخ ارز / یورو
انتظارات تورمی به دنبال کاهش نرخ ارز کاهش یافته است
بازار ارز در ادامه روند کاهشی هفته‌های اخیر، با افت شاخص ارزی همراه شده است.در حالی که قیمت دلار در بازار آزاد به 22670 تومان، یورو 27300 و درهم 6290 تومان معامله شد
۶ ساعت قبل
همکاری‌های مشترک تجاری با کشورهای عضو ACD
آینده جامعه تجاری کشورهای عضو سازمان گفت‌وگوی همکاری آسیا (ACD) در دوران پسا کرونا و لزوم همکاری بخش خصوصی کشورها در مبارزه با اثرات کووید-19، محور اولین کنفرانس مجازی اتاق‌های بازرگانی و صنعت کشورهای عضو این سازمان بود که هفته گذشته برگزار شد.
صادرات دام در دام سیاستی
۶ ساعت قبل
صادرات دام در دام سیاستی
تبعات سیاست‌های ممنوعیت‌زا در حوزه صادرات دام چیست؟ طی سه سال اخیر سیاست‌گذار تلاش کرد از مسیر ممنوع کردن صادرات دام زنده، بازار داخلی گوشت را تنظیم کند؛ اما این سیاست نه‌تنها باعث از دست رفتن درآمدهای ارزی و بازارهای هدف شده، بلکه از جهش قیمت گوشت هم جلوگیری نکرده است. یکی دیگر از ترکش‌های این رویکرد سیاستی، قاچاق دام زنده از کشور طی سال‌های اخیر بوده است. یک سیاست برد-برد برای تولید دام و بازار گوشت داخلی، بازگشایی دروازه صادرات است تا به واسطه «احیای انگیزه برای تولید بیشتر»، تعادل نسبی در بازار گوشت قرمز برقرار شود.
۶ ساعت قبل
تدوین برنامه‌ توسعه‌ای برای ۴ گروه صنعتی
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌ کرد چهار گروه کالایی شامل «آشامیدنی و غذایی»، «نساجی، پوشاک و کیف و کفش»، «گوهر سنگ‌ها» و «لوازم‌خانگی» سهم بالایی در ارزش تولیدات صنعتی کشور دارند و قرار است برای توسعه این صنایع، برنامه راهبردی طراحی شود. به گزارش شاتا، مهدی صادقی‌نیارکی در سلسله نشست‌های بررسی وضعیت زنجیره صنعت پوشاک و کفش افزود: اکنون در صنعت لوازم خانگی چند برند بزرگ را شناسایی و از آنها خواستیم با برنامه‌ریزی برای تجمیع تقاضا در زنجیره تامین، سبد محصول با استفاده از ظرفیت‌های خالی صنایع پایین‌دستی ارائه دهند.
۶ ساعت قبل
ارزیابی اقتصادی مالی پروژه‌های ساختمانی
در شرایطی که اکثر پیش‌بینی‌ها حاکی از وضعیت سخت صنعت ساختمان طی چند سال آینده است، باید آن دسته از طرح‌ها و پروژه‌ها انتخاب و اجرا شوند که توجیه اقتصادی آنان به‌صورت واقع‌بینانه تهیه شده باشد. تنها در چنین شرایطی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند امیدوار به تحقق سودهای پیش‌بینی شده باشند. براین اساس آشنایی کارشناسان و تصمیم‌گیران با تکنیک‌های ارزیابی اقتصادی پروژه‌های ساختمانی، ضرورتی انکارناپذیر است. واحد آموزش روزنامه «دنیای اقتصاد» برای تشریح ابعاد پیدا و پنهان ارزیابی اقتصادی طرح‌های ساختمانی (مسکونی، اداری و تجاری) یک دوره آموزشی برگزار خواهد کرد. در این دوره فشرده تلاش می‌شود با حل مثال‌هایی بر پایه نرم‌افزار اکسل، شرکت‌کنندگان به‌طور عملی، تدوین گزارش ارزیابی اقتصادی برای پروژه‌های ساختمانی …
۶ ساعت قبل
ماهی‌گیری مبلغان ارزهای دیجیتال از آشفته‌حالی بورس
رشد 3 درصدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته، چگونگی انتخاب رئیس جدید سازمان بورس و نقش دولت در این انتخاب، پیش‌بینی بورس در هفته جاری و بحث‌وجدل درباره چگونگی جلب اعتماد سهامداران خرد به حوزه بورس ازجمله موضوعاتی بود که دیروز در شبکه‌های اجتماعی درباره آن صحبت می‌شد. در ادامه نگاهی‌ داریم به موضوعاتی که دیروز در حوزه بورس و بازار سرمایه بیشتر جلب‌توجه می‌کرد و قابل‌تأمل بود. صحبت‌های عباس معمارنژاد، معاون وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه فعلا نمی‌خواهیم دارا دوم را عرضه کنیم و تا زمانی که بازار سرمایه به ثبات نرسد، دارا دوم بورسی نخواهد شد و آن را عرضه نمی‌کنیم، یکی از سوژه‌های دیروز در شبکه‌اجتماعی توییتر بود.
۶ ساعت قبل
ضرورت استقلال عمل بانک‌مرکزی در مدیریت ارزی کشور
یک اقتصاددان با تاکید بر لزوم استقلال عمل بانک‌مرکزی اظهار کرد: اگر نرخ ارز شناور و در اختیار بازار باشد، همه مسوولیت آن بر عهده بانک‌مرکزی گذاشته نمی‌شود.
سردرگمی در بازار دلار
۶ ساعت قبل
سردرگمی در بازار دلار
در اولین روز هفته، دلار بین دو کانال جابه‌جا شد، امری که از سردرگمی قیمتی در بازار ارز خبر می‌داد. روز شنبه، اسکناس آمریکایی معاملات خود را در محدوده 22 هزار و 400 تومانی آغاز کرد که 400 تومان کمتر از نرخ بسته شده روز پنج‌شنبه بود. شروع کاهشی دلار در یک ساعت ابتدایی روز ادامه یافت و این ارز تا محدوده 22 هزار و 100 تومانی پایین رفت. از این نقطه، بازیگران ارزی وارد فاز خرید شدند و قیمت در نیمه دوم روز توانست وارد کانال 23هزار تومانی شود. حدود ساعت 3 بعدازظهر، اسکناس آمریکایی در بازار در محدوده 23 هزار و 200 تومان معامله می‌شد که 400 تومان بالاتر از روز پنج‌شنبه بود.
۶ ساعت قبل
وضعیت کیفی وانت‌ها در آذرماه
آخرین ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) از وضعیت کیفیت گروه وانت‌های تولیدی داخل در آذرماه سال جاری نشان می‌دهد، علاوه‌براینکه وانت‌ها کیفیتی بالاتر از سه ستاره ندارند، دو مدل آنها در پایین‌ترین سطح کیفیت تولید می‌شوند.
رمزگشایی از عقب‌نشینی شورای رقابت
۶ ساعت قبل
رمزگشایی از عقب‌نشینی شورای رقابت
بازار خودرو طی هفته‌های اخیر همراه با نوسانات نرخ ارز روزهای آرامی را سپری کرده، این در شرایطی است که سیاست‌گذار خودرو و شورای رقابت دلخوش به آرامش بازار، برنامه‌ریزی‌ها در راستای جهش تولید و اصلاح قیمتی را فعلا معلق نگه داشته‌اند.
۶ ساعت قبل
پیگیری معاون دادستان کشور برای ممنوعیت واردات موبایل‌های بالای 300 یورو
معاون قضایی دادستان کل کشور خواستار اجرای مصوبه ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای 300 یورو شد. بعد از گذشت چند ماه از لغو مصوبه ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای 300 یورو، گویا یک‌بار دیگر این موضوع به جریان افتاده است. این طرح که در نیمه تیر ماه گذشته و با پیگیری‌های کمیته تخصیص ارز بانک مرکز و وزارت صنعت، معدن و تجارت تصویب شد و با رشد نجومی قیمت‌ها، چند روزی بازار را دچار تلاطم کرد؛ در نهایت با انتقاد وزارت ارتباطات مواجه و به‌دنبال واکنش‌های رسانه‌ای و کارشناسان متوقف شد. در اولین روز تصویب و اجرای این طرح محمدجواد آذری‌جهرمی در حساب توییترش گفت که این تصمیم ایرادات جدی دارد و از احتمال بازنگری در این تصمیم خبر داد.
۶ ساعت قبل
هشدار جانسون در مورد ویروس مرگبار انگلیسی
از بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، انتظار می‌رود که کارزار جدید و موفقیت‌آمیزی را برای مقابله با ویروس جدید شناسایی شده در این کشور انجام دهد. در همین ارتباط او روز جمعه اعلام کرد که کشورش 4/ 5 میلیون نفر را در برابر کرونا واکسینه کرده است.
۶ ساعت قبل
موز و توت فرنگی، گران‌ترین و هندوانه ارزان‌ترین میوه‌های میادین
براساس تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، به‌ترتیب موز، توت فرنگی و گلابی گران‌ترین و هندوانه، پرتقال آبگیری و گریپ فروت ارزان‌ترین میوه‌های میادین میوه و تره بار هستند. به گزارش همشهری، هم‌اکنون موز و توت فرنگی با قیمت بالای 20هزار تومان و هندوانه، پرتقال آبگیری، گریپ‌فروت، انار آبگیری، سیب قرمز و لیمو شیرین با قیمت زیر 10هزار تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند و میانگین قیمت هر کیلوگرم میوه در میادین میوه و تره بار 11256تومان است. نرخنامه میادین میوه و تره بار همچنین …
۶ ساعت قبل
«فردوسی» جای «علاءالدوله» نشست
بهاره خسروی خیابان فردوسی، خیابانی که این روزها نامش با ارز و دلار گره ‌خورده است، از قدیمی‌ترین و پرماجراترین خیابان‌های تهران است؛ گذری که کانون بسیاری از اتفاقات و خاستگاه برخی جریان‌های سیاسی و اجتماعی تاریخ ایران و حتی جهان بوده است. خیابان فردوسی در دوره قاجاریه شکل گرفت و به‌واسطه قرار گرفتن باغ ایلخانی در آن به خیابان «باغ ایلخانی» مشهور شد. ساختمان «بانک ملی ایران» در دل این باغ توسط الله‌قلی خان ایلخانی ساخته شد. این خیابان بعدها به احترام «محمدرحیم ‌خان علاءالدوله» از وزیران و رجال …
۶ ساعت قبل
آزمون سخت بایدن برای تعامل با چین
 خاویر سولانا- مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا وقتی زمان ارزیابی کارنامه جو بایدن در حوزه روابط بین‌الملل فرا برسد، یک شاخص خیلی مهم، رابطه‌ای است که دولت او با چین ایجاد می‌کند. بایدن مطمئنا با مهارت، مسئولیت‌پذیری بیشتر و ذهن بازتر نسبت به دونالد ترامپ عمل خواهد کرد. رقابت چین-آمریکا این روزها تبدیل به یک موضوع استراتژیک مهم جهانی شده است؛ اما واشنگتن و پکن باید سعی کنند به جای رویارویی، یکدیگر را درک کنند. زیرا بدون شک پیشرفت و صلح جهانی در قرن بیست و یکم به رابطه دوجانبه میان این دو …
۶ ساعت قبل
ایران ناجی طاق کسری
 محمد باریکانی- خبرنگار  قرار است این هفته تیم کارشناسی ایران با سفر به عراق با مستندسازی طاق کسری، خسارات وارد شده برای مرمت اضطراری ایوان مدائن را ارزیابی کند . ایران و عراق سرانجام پس از گذشت دهه‌ها توافق‌ شفاهی و 4سال از گذشت امضای تفاهمنامه همکاری مشترک وزیر آثار باستانی عراق و رئیس وقت سازمان میراث‌فرهنگی ایران تصمیم به نجات طاق کسری گرفتند و براساس اعلام مسئولان وزارت میراث فرهنگی، هیأت اجرایی وزارت میراث فرهنگی شامل مرمتگران و متخصصان به بغداد اعزام می‌شوند تا مستندنگاری و برآورد خسارات …
۶ ساعت قبل
صعود بورس روی موج حمایت حقوقی ها
   ارزش بازارسهام در مبادلات دیروز 180هزار میلیارد تومان رشد کرد  شاخص کل بورس تهران دیروز برای دومین روز متوالی از چهارشنبه هفته قبل با رشد مواجه شد و با 3.2درصد رشد بار دیگر به کانال یک میلیون و 200هزار واحد بازگشت با این رشد بیش از 180هزار میلیارد تومان به ارزش بازار سهام اضافه شد، آنطور که آمار‌ها نشان می‌دهد و کارشناسان هم تأیید می‌کنند ظرف دو روز گذشته از حجم عرضه سهامداران حقوقی کاسته شده و همین عامل یکی از دلایل رشد بازار سهام صرف‌نظر از عوامل بلندمدت نظیر تورم، قیمت‌های جهانی و رشد سودآوری …
۶ ساعت قبل
نکته بازی/رفت تا سال بعد
واقعیتش این است که برخوردهای فیزیکی کریم باقری با بازیکنان پرسپولیس حرفه‌ای نیست و به سختی می‌توان معادل بین‌المللی برای آن پیدا کرد. به همین‌خاطر هم بعضی‌ها انتقاد دارند. برخی هم نگران هستند یک‌بار یکی از بازیکنان هدف گرفته‌شده از سوی باقری کنترلش را از دست بدهد و توی روی او بایستد؛ اینطوری کاریزمای ارزشمند کریم هم خدشه‌دار خواهد شد. همه این اما و اگرها به جای خودش درست است، اما یادمان هم نرود کریم هر روز دنبال یک نفر نمی‌گردد که او را کتک بزند و لایک جمع کند! او از اقتدارش هر یکی، 2 سال یک بار، …
درگذشت مجری گفت وگو‌های چالشی
۶ ساعت قبل
درگذشت مجری گفت وگو‌های چالشی
لری کینگ مجری مشهور برنامه «تاک‌شو» ی شبکه خبری «سی ان ان» بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در 87سالگی درگذشت. کینگ در ابتدای ‌ماه ژانویه سال‌جاری به‌منظور اقدامات درمانی در مرکز پزشکی«سدارز – سینایی» بستری شده بود. لری کینگ را متخصص برجسته و مطرح گفت‌وگوهای چالشی با سلبریتی‌ها، روسای جمهور، سیاستمداران و افراد مشهور و خبرساز 5دهه اخیر می‌دانند.«نلسون ماندلا» و اغلب روسای جمهور آمریکا از زمان نیکسون با وی گفت‌وگو داشته‌اند. ازجمله ساستمداران آمریکایی که در برنامه‌های گفت‌وگو‌محور لری کینگ شرکت کرده‌اند …
ممنوعیت واردات محصولات آرایشی پابرجاست
۶ ساعت قبل
ممنوعیت واردات محصولات آرایشی پابرجاست
فرخنده رفائی ـ خبرنگار بازگشت تحریم‌های اقتصادی علیه ایران از سال97 با کاهش صادرات نفتی و غیرنفتی، منابع ارزی را محدود و کشور را در زمینه تامین ارز برای واردات کالا با مشکلات بسیاری مواجه کرد. از ماه‌های ابتدای سال98 واردات بسیاری از اقلام غیرضروری و کالاهایی که مشابه داخلی داشتند، به‌منظور حفظ منابع ارزی کشور، محدود یا ممنوع شد که این ممنوعیت، بخش زیادی از محصولات آرایشی و بهداشتی را نیز شامل شد. دیروز خبری درباره لغو این ممنوعیت بعد از 2سال روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت. از حمید مقیمی، رئیس …
اجازه ندهیم حق مردم ضایع شود
۶ ساعت قبل
اجازه ندهیم حق مردم ضایع شود
موقعیت مناسب بیمارستان جرجانی در منطقه و دسترسی‌های مطلوب، این فضا را از سایر بیمارستان‌های در حال ساخت منطقه نیز متمایز کرده است. بیمارستان جرجانی نخستین بیمارستانی نیست که با بی‌مهری برخی مسئولان مواجه شده است، اما این مسأله باید در نظر گرفته شود که رها ماندن و مستهلک شدن یک فضای قابل استفاده و مورد نیاز شهروندان، مصداق حق‌الناس است. در مورد بیمارستان جرجانی، 3 نکته حائز اهمیت است: ۱. مطالعه کافی و استفاده صحیح از منابع موجود و ظرفیت‌های منطقه‌ای وسعت این زمین و ارزش پروژه، نشان از سرمایه‌ای …
عراقچی: اعتماد به آمریکا و اروپا را به طور کامل از دست داده‌ایم
۶ ساعت قبل / ایران و آمریکا / عراقچی
عراقچی: اعتماد به آمریکا و اروپا را به طور کامل از دست داده‌ایم
-آنچه در واشنگتن اتفاق افتاد چهره واقعی دموکراسی آمریکایی را به ما نشان می‌دهدسؤال: انتقال قدرت از دولت ترامپ به دولت بایدن را چگونه می‌بینید؟ ارزیابی شما از حمله طرفداران ترامپ به کنگره چه بود؟عراقچی: ما موضع خاصی در برابر این انتقال قدرت بین دو دولت نداریم. فقط منتظریم ببینیم رئیس جمهور جدید آمریکا چگونه می‌خواهد مواضع اشتباه ترامپ را تصحیح کند. آنچه در تلویزیون در جریان حمله به کنگره دیدیم، باعث طرح این سؤال می شود که آیا واقعا همین آمریکاست که می‌خواهد به دنیا یاد بدهد «حاکمیت قانون» و دموکراسی چیست؟ آنچه در واشنگتن اتفاق افتاد چهره واقعی دموکراسی آمریکایی را به ما نشان می‌دهد. اکنون روشن شده است که آنها هیچ حقی ندارند که به هیچکس در دنیا بگویند که مشکلات …
سانتافه هم‌قیمت پژو ۴۰۵ / کمپین نخریدن خودرو جواب می‌دهد؟
۷ ساعت قبل / آزادسازی قیمت خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / قیمت خودرو / کاهش قیمت خودرو
سانتافه هم‌قیمت پژو ۴۰۵ / کمپین نخریدن خودرو جواب می‌دهد؟
با هر افزایشی در قیمت خودرو، مردم همدیگر را به کمپین نخریدن خودرو تشویق می‌کنند و می‌گویند اگر مردم خودرو نخرند خودروسازان ناچار از کاهش قیمت‌ها و افزایش عرضه در بازارند. از طرفی می‌گویند رفع تحریم‌ها قیمت سانتافه را به قیمت پژوه ۴۰۵ می‌رساند. آیا با نخریدن، خودرو ارزان می‌شود؟ نوشته سانتافه هم‌قیمت پژو ۴۰۵ / کمپین نخریدن خودرو جواب می‌دهد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۷ ساعت قبل
میزان ارز قابل پرداخت برای تحصیل و اقامت دانشجویان در خارج از کشور
تأمین و انتقال یا پرداخت ارز برای دانشجویان بورسیه شده یکی دیگر از خدماتی است که شبکه بانکی ارایه می‌دهد که برای دانشجویان مقطع لیسانس این پرداخت تنها برای ترم تحصیلی جاری و ترم‌های بعدی صورت می‌گیرد و برای مقاطع لیسانس به بالا در جهت هزینه‌های اقامت ماهیانه حداکثر ۵۰۰ دلار و به منظور شهریه ۱۵‌هزار دلار خواهد بود.  به گزارش ایسنا، تأمین و انتقال یا پرداخت ارز دانشجویان بورسیه با ارایه درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با امضای ذیحساب و مدیر امور مالی و معاونت مربوطه هر یک از وزارتخانه‌ها به نرخ روز اعلامی از سوی این بانک بلامانع است.
۷ ساعت قبل
صعود ۳۸‌هزار واحدی شاخص بورس
بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ سبز آغاز کرد و شاخص کل این بازار بیش از ۳۸‌هزار واحد افزایش یافت. به گزارش ایسنا، در معاملات دیروز بازار سرمایه شاخص کل با ۳۸‌هزار و ۹۲ واحد افزایش تا رقم یک‌میلیون و ۲۲۲‌هزار واحد افزایش یافت. شاخص کل با معیار هم‌وزن هم ۷۲۵۲ واحد افزایش یافت و به رقم ۴۴۰‌هزار و ۳۸۳ واحد رسید. معامله‌گران دیروز ۸۱۵‌هزار معامله به ارزش ۷۱‌هزار و ۴۳۷‌میلیارد ریال انجام دادند.
ارزیابی رفتار هر معلم در کلاس درس
۷ ساعت قبل / آموزش / معلم / کلاس درس / آموزش و پرورش / دانشگاه فرهنگیان / حاجی میرزایی / محسن حاجی میرزایی
ارزیابی رفتار هر معلم در کلاس درس
وزیر آموزش و پرورش گفت: برای تحقق اهداف تربیتی لازم است از نوع رفتار هر معلم در کلاس درس و نحوه برخورد با دانش‌آموزان ارزیابی دقیق داشته باشیم.
شام بخورید تا چاق نشوید!
۷ ساعت قبل
شام بخورید تا چاق نشوید!
محققان دانشگاه اوزاکا، که در مطالعه آنها عادت‌های صبحانه، ناهار و شام را ارزیابی کردند، نتیجه گرفتند که نخوردن شام تاثیر قابل توجهی در افزایش وزن دارد.
۷ ساعت قبل
شیب ملایم افزایش ابتلا به کرونا
در حالی که براساس آمار دیروز وزارت بهداشت، مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا به 69 نفر رسیده است، اما کارشناسان بهداشتی از شیب ملایم رو به افزایش ابتلا به کرونا در کشور می‌گویند. در همین باره دیروز علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی کرونا از افزایش بیماران سرپایی کرونا در بعضی استان‌های کشور خبر داده است. رئیسی گفت که براساس آخرین ارزیابی‌ها در برخی استان‌ها میزان بیماران سرپایی افزایش پیدا کرده این زنگ خطری است که اگر بی توجهی کنیم به افزایش موارد بستری و مرگ و میر منتهی می‌شود. او رشد ۴۷ درصدی ترددها نسبت به اول دی ماه را نگران کننده خوانده است. همچنین دیروز سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت از توقف روند کاهشی بیماری در کشور از هفته گذشته خبر داد و گفت: وضعیت در تمام نقاط …
مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا: 
دسترسی ایران به دارایی‌هایش آسان‌تر می‌شود
۷ ساعت قبل
مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا: دسترسی ایران به دارایی‌هایش آسان‌تر می‌شود
مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا گفت: ارزیابی من نسبت به عملکرد دولت آقای روحانی از نظر اقتصادی بسیار منفی است. فرصت‌های خوبی که حاصل کوشش‌های دیپلماسی در دولت اول بود، ایجاد شد. اما به دلیل عدم ایستادگی و ضعف مدیریت در برابر رانت‌خواران، این دولت واسطه‌ای شد برای اینکه اقتصاد ایران بر پایه رانت و الیگارشی بنا شود. این فاجعه و پروژه اقتصادی که در دولت آقای احمدی‌نژاد آغاز شد، متاسفانه در دولت روحانی هم تداوم داشت.
عمار حکیم: اجازه نمی‌دهیم تروریست‌ها فرصت بازگشت به عراق بیابند
۷ ساعت قبل
عمار حکیم: اجازه نمی‌دهیم تروریست‌ها فرصت بازگشت به عراق بیابند
رهبر ائتلاف عراقیون بر لزوم مبارزه امنیتی و اطلاعاتی در راستای جلوگیری از قدرت گرفتن مجدد تروریست‌ها در اراضی عراق تاکید کرد.
کریم بنزما در یک قدمی مسی و سوارز (عکس)
۸ ساعت قبل / بارسلونا / لوئیس سوارز / کریم بنزما / رئال مادرید / لیونل مسی
کریم بنزما در یک قدمی مسی و سوارز (عکس)
بنزما در شب درخشانش توانست برابر آلاوس دبل کرده و خودش را در لالیگا 10 گله کند.
آینده مسکن چه می‌شود؟
۸ ساعت قبل / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / نرخ ارز
آینده مسکن چه می‌شود؟
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور در خصوص پیش‌بینی بازار مسکن تا پایان سال گفت: با توجه به شرایط موجود و قدرت پایین خرید و انتظار برای کاهش قیمت‌ها بعید به نظر می‌رسد معاملات در بازار مسکن رشد چندانی داشته باشد. نوشته آینده مسکن چه می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واکنش محافل عراقی به تغییرات امنیتی الکاظمی
۸ ساعت قبل
واکنش محافل عراقی به تغییرات امنیتی الکاظمی
محافل سیاسی عراقی به برکناری یکی از فرماندهان عالی رتبه از سوی الکاظمی که در مبارزه با تروریسم نقش چشمگیری داشته است با دیده تردید نگریستند و از نخست وزیر خود خواستند که شتابزده عمل نکند.
رکوردشکنی ارزش سهام اپل
۹ ساعت قبل
رکوردشکنی ارزش سهام اپل
روز گذشته، ارزش سهام اپل رشد ۱٫۶۱ درصدی را تجربه کرد و به بیشترین حدش تاریخ رسید. تحلیلگران از پیش‌بینی درآمد ۱۰۰ میلیارد دلاری اپل در فصل تعطیلاتِ سپری‌شده خبر می‌دهند.
نقش بورس در نوسان دلار + نمودار
۹ ساعت قبل
نقش بورس در نوسان دلار + نمودار
اقتصاد نیوز:بازار سهام، انتظارات در بازار دلار را افزایشی کرده است؛ این ادعایی است که از سوی برخی معامله گران ارزی در روز شنبه مطرح شد.
۹ ساعت قبل / آزادی اربیل / بارزانی / قاسم سلیمانی / کردستان عراق
روایت تصویری نجات کردستان عراق توسط سردار سلیمانی+فیلم
وقتی داعش پشت دروازه‌های اربیل بود و تماسهای بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق با آمریکا و اروپا بی نتیجه مانده بود چه کسی امید و مقاومت را به کردستان هدیه کرد؟
وضعیت متفاوت سوارز در بارسلونا و اتلتیکو را ببینید!
۹ ساعت قبل / کاریکاتور / لالیگا / بارسلونا
وضعیت متفاوت سوارز در بارسلونا و اتلتیکو را ببینید!
سوارز که با بی مهری از بارسلونا کنار گذاشته شد در زمان حضور در اتلتیکو مادرید تبدیل به ستاره این باشگاه شده است. موضوعی که سوژه کارتونی در یورو اسپورت ‌شد.
باید شاخص های قابل اندازه گیری از بهره وری داشته باشیم
۹ ساعت قبل
باید شاخص های قابل اندازه گیری از بهره وری داشته باشیم
جهانگیری، معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: باید با پرهیز از کلی گویی در مورد راهکارهای افزایش بهره وری، شاخص هایی قابل رصد، ارزیابی و اندازه گیری ایجاد کرد تا شاهد اثربخشی و افزایش بهره وری در بخش‌های مختلف کشور باشیم.
مخالفت دولت با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به دلیل نگرانی از گرانی ها نیست
۹ ساعت قبل
مخالفت دولت با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به دلیل نگرانی از گرانی ها نیست
دهنوی، عضو هیات رئیسه مجلس گفت: مجلس اجازه نمی‌دهد کسانی که ارز برای واردات کالا اساسی دریافت کردند اما کالایی وارد کشور نکردند مجددا ارز دریافت کنند یا طبقه جهانگیری با ارز رانتی ارتزاق کند.
مجلس تصمیم نهایی را درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو گرفت
۹ ساعت قبل / ارز - بازار داخلی / بودجه ۱۴۰۰ / دارو / مجلس شورای اسلامی
مجلس تصمیم نهایی را درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو گرفت
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ از برگزاری جلسه‌ای درباره تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو و تجهیزات پزشکی و نتیجه نهایی آن خبر داد.
توهین تند نماینده مجلس به معاون اول رئیس جمهور: مجلس اجازه نمی‌دهد طبقه جهانگیری با ارز رانتی ارتزاق کند!!
۹ ساعت قبل
توهین تند نماینده مجلس به معاون اول رئیس جمهور: مجلس اجازه نمی‌دهد طبقه جهانگیری با ارز رانتی ارتزاق کند!!
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس را تهدید می‌کنند که اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی را بردارید، کالاها را گران می‌کنیم اما مجلس نمی‌گذارد طبقه «جهانگیری» با ارز رانتی ارتزاق کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •