چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
اشتغال زایی
این فرصت اشتغال  را دریابید!
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
این فرصت اشتغال را دریابید!
سال هاست اقتصاد ایران با معضل قاچاق دست و پنجه نرم می کند. این اتفاق درباره اقلامی نظیر پوشاک به صورت جدی مطرح بوده و هست و تاثیر منفی بر اشتغال در این بخش داشته است. اگر از منظر اشتغال زایی نگاه کنیم، صنعت پوشاک، صنعتی مبتنی بر نیروی کار و بسیار اشتغال زا محسوب می شود.
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
پرداخت تسهیلات اشتغال زایی بانک ملی به افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی
در مدت مذکور، 4 هزار و 911 فقره تسهیلات خود اشتغالی و 382 فقره تسهیلات مشاغل خانگی نیز به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی تخصیص یافته که ارزش ریالی این تسهیلات به ترتیب بالغ بر یک هزار و 458 میلیارد و 737 میلیون ریال و 74 میلیارد و 250 میلیون ریال بوده است.
شرکت‌های دانش بنیان باید اشتغال زایی کنند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / علمی و آموزشی
شرکت‌های دانش بنیان باید اشتغال زایی کنند
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی گفت: شرکت‌های موجود در کشور به خصوص دانش بنیان‌ها باید باعث اشتغالزایی و کارآفرینی نیروی انسانی شوند اما این اتفاق هنوز در کشور نیفتاده است.
نگاهی به بازار کار آمریکا
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
نگاهی به بازار کار آمریکا
با وجود رسیدن نرخ بیکاری آمریکا به کمترین سطح نیم قرن اخیر، شتاب اشتغال زایی به نحو محسوسی کم شده است.
  آمریکا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
شهرداران زیرساخت‌های شهر هوشمند را فراهم کنند
شهرکرد «ابتکار» محمود مولوی : شرکت های فناوری و دانش بنیان در پنج سال گذشته از شتاب خوبی برخوردار بوده و با توجه به سیاست های کلی نظام و دولت در حوزه پارک های فناوری و دانش بنیان رویکرد حمایتی توسعه وجود داشته است . اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم وفناوری استان چهارمحال وبختیاری گفت : در راستای نهادینه شدن حمایت از کالای ایرانی ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ، شر کت های دانش بنیان و پارک های علم وفناوری هم افزایی می کنند که شرکت های دانش بنیان بخش عمده ای از توسعه اقتصاد مقاومتی را در بر گیرند . وی افزود : در حال حاضر حدود 4 هزار شرکت دانش بنیان و 7 هزار پارک علم وفناوری در سطح کشور وجود دارد که جریان دانش پژوهش و ایده محوری را حمایت می کنند و کار نمونه سازی و …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
حمایت «همراه اول» از تولیدکنندگان گوشی هوشمند ایرانی
مراسم امضای تفاهم‌نامه «طرح حمایتی ارتقای سهم بازار گوشی هوشمند تولید داخل» با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مدیرعامل «همراه اول» در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. همراه اول با انعقاد این تفاهم‌نامه به سمت توسعه سهم بازار تلفن همراه هوشمند تولید داخل، افزایش توان رقابتی تولید داخل نسبت به نمونه مشابه خارجی و ارتقای توان تولید داخل در تامین و پشتیبانی از نیازمندی‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری کاربران ایرانی حرکت می‌کند. وزیر ارتباطات در این مراسم گفت: تصمیم گرفتیم تا چالش‌ها را به فرصت تبدیل کرده و با تولید گوشی‌های داخلی باکیفیت و قیمت مناسب، ضمن کمک به مردم و صنعت تولیدات داخلی، زمینه اشتغال زایی را نیز فراهم کنیم.
جزئیات 10 پیشنهاد اتاق تعاون برای اصلاح لایحه بودجه 99
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
جزئیات 10 پیشنهاد اتاق تعاون برای اصلاح لایحه بودجه 99
تجمیع سازی و جلوگیری از موازی کاری در فعالیت ها جهت اشتغال زایی و حمایت از محرومان، عدم استفاده از منابع تورم زا همانند ذخایر قانونی بانک مرکزی جهت تأمین مالی دولت از مواردی است که پیشنهاد می شود که در بودجه اصلاح شود.
پرداخت ماهانه ۶۵۰ میلیون تومان وام در مناطق محروم چالدران
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
پرداخت ماهانه ۶۵۰ میلیون تومان وام در مناطق محروم چالدران
بنیاد علوی در طول ۲ سال بیش از ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی (میانگین ماهانه ۶۵۰ میلیون تومان) در چالدران پرداخت کرده است.
ششمین اقتصاد بزرگ جهان افت کرد
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
ششمین اقتصاد بزرگ جهان افت کرد
شفقنا- پس از سال ها رشد بالای هفت درصد، هند اکنون با رشد پنج درصدی مواجه خواهد شد. به گزارش ایسنا، موسسه رتبه بندی ” مودی” در گزارش جدید خود اعلام کرد که با توجه به کند شدن روند اشتغال زایی در هند، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی را به تنها ۵.۶ درصد کاهش […]
پرنده‌ای کوچک، اما پر سود
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فیلم
پرنده‌ای کوچک، اما پر سود
راه اندازی و شکوفایی صنعت پرورش بلدرچین علاوه بر اشتغال زایی فرصت مناسبی برای صادرات این محصول است.
۲ هزار شغل در واحدهای فناور قم ایجاد شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / علمی و آموزشی
۲ هزار شغل در واحدهای فناور قم ایجاد شد
قم – ایرنا – رئیس پارک علم و فناوری استان قم گفت: در حال حاضر استان قم یک پارک علم و فناوری، شش مرکز فناوری و سه شتابدهنده دارد که بیش از ۲۰۰ واحد فناور در این مراکز مستقر هستند و بیش از ۲ هزار اشتغال در آنان ایجاد شده است.
  قم  شرکت دانش بنیان  اشتغال زایی  پارک علم و فناوری  علم و فناوری  حوزه دانش بنیان
افتتاح ۱۳۳۱ طرح اشتغال زایی با ایجاد ۴۸۲۱ شغل در استان مازندران
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / سیاسی
افتتاح ۱۳۳۱ طرح اشتغال زایی با ایجاد ۴۸۲۱ شغل در استان مازندران
مخبر با بیان اینکه بنگاه‌های معطل شده و نیمه تعطیل در کشور بسیار زیاد هستند، تصریح کرد: یکی از کار‌هایی که همه باید انجام دهند احیای همین ظرفیت‌های معطل شده است.وی با تاکید بر این که سرمایه‌های معطل شده ما در کشور زیاد هستند گفت: ستاد اجرایی فرمان امام توسط نهضت احیا، ۲۰هزار و ۵۰۰ طرح را ظرف ۱۳ تا ۱۴ ماه به چرخه تولید کشور برگرداند.
استارتاپی برای کمک به اقتصاد ایران
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فناوری
استارتاپی برای کمک به اقتصاد ایران
در شرایطی که تحریم های آمریکا بر اقتصاد ایران فشارهای زیادی آورده است و نتیجه ملموس آن ورشکستگی برخی از کسب و کارها و افزایش بیکاری در جامعه است، طلوع ایده ای در جهت اشتغال زایی می تواند نور امیدی برای بهبود وضعیت اقتصادی جامعه باشد. در چنین شرایطی استارتاپی با هدف ایجاد اشتغال زایی برای همه گروه های مردم می تواند نقش یک اهرم حمایتی برای مقابله با نتایج اقتصادی تحریم ها در سطح خرد را بازی کند که در نهایت می تواند در بلندمدت به نتایج اقتصادی مثبت در سطح کلان نیز بیانجامد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
بهشت‌های شغلی آمریکا معرفی شدند
در شرایطی که نرخ اشتغال زایی آمریکا در ماه نوامبر به بالاترین سطح ۱۰ ماه اخیر رسید، شهرهای بزرگ کماکان بار اصلی اشتغال‌زایی را بر دوش می‌کشند.
جزییات سه طرح ملی برای توسعه صنعت CNG/اشتغالزایی ۱۲۰ هزار نفری
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
جزییات سه طرح ملی برای توسعه صنعت CNG/اشتغالزایی ۱۲۰ هزار نفری
اجرای سه طرح ملی و استراتژیک در صنعت CNG، منجر به اشتغال زایی بیش از ۱۲۰ هزار نفر در این حوزه و صرفه‌جویی ۲۰ میلیون لیتر بنزین در این حوزه می شود.
تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی کمیته امداد به کارآفرینان برای اشتغال هر مددجو
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اجتماعی
تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی کمیته امداد به کارآفرینان برای اشتغال هر مددجو
رئیس کمیته امداد با تشریح خدمات این نهاد برای اشتغال زایی مددجویان، گفت: کمیته امداد به ازای به کارگیری هر مددجو، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به کارآفرینان ارائه می‌دهد.
  دفاع مقدس  سید مرتضی بختیاری  کمیته امداد  هیئت دولت
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
اسنپ‎ تریپ و نقش آن بر اشتغال‎ زایی زنان
اسنپ‎ تریپ سامانه‌ای برای‎ رزرو آنلاین هتل و بلیت هواپیما و اتوبوس است. این سامانه با گسترش فرهنگ سفر آسان، به رونق گردشگری کمک می‌کند و از این راه، به شکل مستقیم و غیرمستقیم بر رشد اشتغال، خصوصا اشتغال زنان تاثیر می‌گذارد.
اشتغال زایی و کاریابی برای 4700 مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
اشتغال زایی و کاریابی برای 4700 مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی از اشتغال زایی برای سه هزار و 700 نفر مددجو با هزینه‌ای بالغ بر 110 میلیارد تومان خبرداد و افزود: برای یک هزار مددجو یا فرزندان مددجویان نیز در کارخانجات و شرکت‌ها کاریابی شده است.
  استانی-اقتصادی  کمیته امداد امام خمینی
کارآفرینی و اشتغال زایی برای معلولان‎
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / عکس
کارآفرینی و اشتغال زایی برای معلولان‎
ایرنا- بجنورد- مؤسسه خیریه کارآفرینی «مهر و امید پویان مینو» از اردیبهشت‌ ماه سال ۱۳۹۰ با هدف اشتغال‌زایی، خودباوری و توان‌یابی جسمی به معلولان در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی آغاز به کار کرد و در حال حاضر ۳۲ معلول جسمی و حرکتی، نابینا و ناشنوا در این مؤسسه به دوخت و دوز لباس‌های کار و فرم مدارس، کالاهای آشپرخانه، حوله و تن پوش، عروسک های بافتنی و... مشغول هستند.
  بجنورد  اشتغال زایی  معلولان
آموزش طرح های اشتغال با ۴۳۰ تسهیلگر در ۲۸ استان
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اجتماعی
آموزش طرح های اشتغال با ۴۳۰ تسهیلگر در ۲۸ استان
مدیرعامل بنیاد برکت گفت: ۴۳۰ تسهیلگر در ۲۸ استان نسبت به آموزش طرح های اشتغال زایی اجتماع محور فعالیت می کنند.
  امیرحسین مدنی  بنیاد برکت  تسهیلات اشتغالزایی
جهان باید خود را برای هوش مصنوعی آماده کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / علمی و آموزشی
جهان باید خود را برای هوش مصنوعی آماده کند
نیویورک- ایرنا- مدیر اجرایی موسسه آمادگی برای هوش مصنوعی، روند تعامل و تبادل جوامع با سیستم‌های هوشمند را رو به افزایش دانست و گفت جهان باید همچون انقلاب صنعتی، خود را برای ورود هوش مصنوعی به عرصه‌های مختلف آماده کند.
  هوش مصنوعی  اشتغال زایی
ضرورت توسعه صنعت فرآوری انار برای توسعه اقتصادی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ...
ضرورت توسعه صنعت فرآوری انار برای توسعه اقتصادی
سرپرست فرمانداری نطنز گفت: توسعه صنعت فرآوری محصولات جانبی انار، می تواند به توسعه اقتصاد شهرستان نطنز و اشتغال زایی کمک کند.
  استانی-شهرستانها  جشنواره انار  وزارت جهادکشاورزی
وزیر اقتصاد: آمارهای اشتغال‌زایی و رشد صادرات امیدوارکننده است
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
وزیر اقتصاد: آمارهای اشتغال‌زایی و رشد صادرات امیدوارکننده است
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه آمارهای اشتغال زایی و رشد صادرات در کشور امیدوار کننده است، گفت: صادرات غیرنفتی در هفت ماه اول امسال با ثابت بودن ارزش پایه نسبت به سال گذشته، ١٠ درصد و به لحاظ ارزشی نیز ٢٧ درصد رشد داشته است.
تسهیلات اشتغال پایدار به مرز نشینان نوآور ایرانی رسید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / علمی و آموزشی
تسهیلات اشتغال پایدار به مرز نشینان نوآور ایرانی رسید
تهران- ایرنا- توسعه اشتغال پایدار در روستاهای ایران به ویژه مناطق کم برخوردار از جمله اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، در این راستا با توجه به توافقات صورت گرفته، شرکت‌های واجد شرایط می‌توانند تسهیلات ویژه با سود ۴ تا ۱۰ درصد دریافت کنند.
  کسب و کارهای کوچک دانش بنیان  اشتغال زایی
استارت آپ‎ها ۳۳۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / علمی و آموزشی
استارت آپ‎ها ۳۳۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کردند
تبریز - ایرنا - دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این‌که تحول عظیمی در حوزه فناوری، نانو و استارتاپ‌ها در کشور به وجود آمده است، گفت ۳۳۰ هزار شغل توسط استارت آپ‌ها ( شرکت‌های فناور نوپا ) ایجاد شده است.
  تبریز  استارتاپ  شرکت دانش بنیان  اشتغال زایی
کردستان 15 هزار فارغ اتحصیل بیکار دارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
کردستان 15 هزار فارغ اتحصیل بیکار دارد
رئیس ادارە توسعە تعاون استان کردستان،گفت: قریب بە 15هزار دانشجوی فارغ التحصیل بیکار در سطح استان وجود دارد و هدف سازمان تعاون، ایجاد بستری مناسب برای دانشجویان فارغ‌التحصیل برای اشتغال زایی و کسب‌درآمد جوانان است.
  فارغ التحصیل بیکار  استانی-اقتصادی
چند طرح کشاورزی و اشتغال زایی در فیروزکوه افتتاح شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اقتصادی
چند طرح کشاورزی و اشتغال زایی در فیروزکوه افتتاح شد
فیروزکوه- چند طرح کشاورزی و اشتغال زایی با حضور معاون اول رییس جمهور در فیروزکوه افتتاح شد.
  اسحاق جهانگیری  معاون اول رئیس جمهور  طرح اشتغالزایی
نرخ بیکاری کانادا در پایین ترین سطح ۴۰ سال اخیر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اقتصادی
نرخ بیکاری کانادا در پایین ترین سطح ۴۰ سال اخیر
نرخ اشتغال زایی کانادا به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۲ رسید.
  بیکاری  کانادا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
اشتغال زایی یکی از مهمترین دستاوردهای فولاد هرمزگان در استان
شرکت فولاد هرمزگان سومین شرکت بزرگ فولادی کشور با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن تختال در کرانه خلیج همیشه فارس و غرب بندرعباس واقع شده است . این شرکت سهم به سزایی در اقتصاد کشور و به تبع آن اقتصاد محلی شهرستان بندرعباس داراست. یکی از عوامل تاثیرگذاری اقتصاد محلی این شرکت، گردش های مالی فولاد هرمزگان در بانک های استان و پرداخت های بیمه و مالیات این شرکت در استان هرمزگان می باشد که این خود می تواند نقش مهمی در اقتصاد استان هرمزگان ایفا نماید . عمل به مسئولیت های اجتماعی در استان هرمزگان در خلال وظایف تولیدی، نکته مهم دیگری است که می توان به آن اشاره نمود . مهمتر از همه این نکات بحث اشتغال زایی این شرکت می باشد. مبحثی که ارتباط مستقیمی با اقتصاد هرمزگان و مسائل اجتماعی و فرهنگی مردم این خطه دارد. …
کارخانه تولید نان صنعتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / عکس
کارخانه تولید نان صنعتی
ایرنا- البرز-سال ها مردم ایران تمامی مراحل تولید قوت غالب خود یعنی نان را به سبک و شیوه سنتی انجام می دادند.اما طی چند دهه اخیر و با بروز و ظهورعلم و تکنولوژی در سبک زندگی مردم، تهیه نان و شیرینی نیز دستخوش تحولاتی گردید. کارخانه های صنعتی تهیه آرد و نان حجیم و نیمه حجیم با توجه به تولید ملی و اشتغال زایی میان جوانان ایرانی رونق چشمگیری یافته است .
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
آموزش زبان انگلیسی و چالش های آینده
آموزش زبان انگلیسی به عنوان یکی از بزرگترین و در عین حال مهمترین زبان ارتباطی جهان از اهمیت غیر قابل انکاری به منظور پیشرفت در جنبه های مختلف تحصیلی، تجاری و حتی اشتغال زایی برخوردار است. امروزه حتی به منظور ادامه تحصیلات در دانشگاه های مطرح جهان ضرورتا باید با زبان انگلیسی آشنایی کاملی داشته باشید.
کیفیت آموزشی؛ مقوله‌ای که حتی مقدم‌تر از فعالیت علمی است
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / علمی و آموزشی
کیفیت آموزشی؛ مقوله‌ای که حتی مقدم‌تر از فعالیت علمی است
به عقیده کارشناسان تحصیلی کیفیت آموزشی در حوزه تعلیم و تربیت مقدم بر هر فعالیت علمی است که باید در راستای منویات مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گیرد و بیش از گذشته بر روی مباحث مهارت‌افزایی، کارآفرینی و اشتغال زایی کار شود.
روحانی: ساخت مسکن و اصلاح بافت‌های فرسوده، سیاست دولت است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / سیاسی
روحانی: ساخت مسکن و اصلاح بافت‌های فرسوده، سیاست دولت است
رئیس جمهور، استانداران و مسئولان دستگاه های اجرایی را به تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر در راستای حل مشکلات و کمبودها در بخش های مختلف بویژه در زمینه معیشت مردم و رفع موانع در مسیر اشتغال زایی برای جوانان و رونق تولید توصیه و بر حمایت همه جانبه دولت از مسئولان استانی تاکید کرد.
  دولت الکترونیک  حسن روحانی
استانداران در مسیر تولید، رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی و افزایش اشتغال بکوشند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / سیاسی
استانداران در مسیر تولید، رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی و افزایش اشتغال بکوشند
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری، استانداران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی را به تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر در راستای حل مشکلات و کمبودها در بخش‌های مختلف به ویژه در زمینه معیشت مردم و رفع موانع در مسیر اشتغال زایی برای جوانان و رونق تولید توصیه و بر حمایت همه جانبه دولت از مسئولان استانی تاکید کرد.
  انوشیروان محسنی بندپی  البرز  قم  دولت  حسن روحانی
بهره‌برداری از ۲ هزار و ۴۸۰طرح اقتصادی و اشتغال زایی روستایی در کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ...
بهره‌برداری از ۲ هزار و ۴۸۰طرح اقتصادی و اشتغال زایی روستایی در کشور
با حضور معاون اول رئیس جمهور، ۲ هزار و ۴۸۰ طرح اقتصادی و اشتغال زایی در روستاهای کشور به بهره برداری رسید.
  اشتغالزایی  استانی-اقتصادی
مهمترین هدف فولاد سنگان، ایجاد تولید، اشتغال زایی و توسعه همه جانبه در منطقه است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
مهمترین هدف فولاد سنگان، ایجاد تولید، اشتغال زایی و توسعه همه جانبه در منطقه است
ایلنا: مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان با اشاره به توجه این شرکت به محرومیت‌زدایی از منطقه گفت: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی تاکنون در روستاهای محروم 4 مدرسه…
افراد دارای معلولیت سه برابر افراد عادی مشکل اشتغال دارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / ...
افراد دارای معلولیت سه برابر افراد عادی مشکل اشتغال دارند
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که مشکلات متعددی در زمینه‌ی اشتغال زایی ناشنوایان در استان وجود دارد، گفت: علی رغم این‌که مشکل اشتغال ناشنوایان در استان با حمایت کارآفرینان تاحدودی حل می‌شود ولی همچنان در این زمینه مشکل داریم؛ در حال حاضر افراد دارای معلولیت سه برابر افراد عادی در استان مشکل اشتغال دارند.
  استانی-اجتماعی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / ...
ربیعی: در مکران بحث زمین‌خواری مطرح نیست
وی اظهار داشت: در مکران بحث زمین‌خواری مطرح نیست، اصلا به این فرد زمین واگذار نشده و فقط اجاره داده شده است و اشتغال زایی هم شده است.
تمام برنامه‌های دانشگاه خوارزمی برای کمک به دانشجویان بخصوص در بحث اشتغال‌زایی
فارس / ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / علمی و آموزشی
تمام برنامه‌های دانشگاه خوارزمی برای کمک به دانشجویان بخصوص در بحث اشتغال‌زایی
رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: دانشگاه خوارزمی برای اشتغال زایی دانشجویان طرح‌های خوبی را انجام داده به طوری که سال گذشته طرح مهارت دانشجویی را اجرا کردیم که در این طرح هر دانشجو در 24 رشته می تواند موضوع خود را انتخاب کند و آموزش ببیند.
منطقه ویژه ماکائو؛ محور مهم‌ اشتغال‌زایی چین
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / اقتصادی
منطقه ویژه ماکائو؛ محور مهم‌ اشتغال‌زایی چین
پنجمین رئیس دوره‎ای منطقه اداری ویژه ماکائو چین گفت: با تسریع ساخت منطقه خلیج بزرگ گوانگ دونگ – هنگ کنگ – ماکائو، زمینه برای اشتغال زایی فراهم شده است.
  ماکائو  چین  اشتغال  اشتغال‌زایی
سهم زنان از تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی به ۴۱ درصد رسید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / اجتماعی
سهم زنان از تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی به ۴۱ درصد رسید
یاسوج- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بر اساس آمار موجود ، در سال ۹۷ سهم زنان از تسهیلات اشتغال زایی روستایی و عشایری افزون بر ۴۱ درصد بوده است.
  کهگیلویه وبویراحمد  تسهیلات اشتغال  معصومه ابتکار
آموزش‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای جهادی‌ترین راه اشتغالزایی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / علمی و آموزشی
آموزش‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای جهادی‌ترین راه اشتغالزایی است
سمنان- ایرنا- معاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای کشور گفت: آموزش‌های دانشکده و آموزشکده‌های این دانشگاه جهادی‌ترین راه به منظور رفع معضل بیکاری در جامعه است.
  آموزش عالی  سمنان  دانشگاه  اشتغال زایی  فنی و حرفه ای
سرمایه‌گذاری امروز خیران در حوزه فناوری آینده جوانان را می‌سازد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / علمی و آموزشی
سرمایه‌گذاری امروز خیران در حوزه فناوری آینده جوانان را می‌سازد
سمنان- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور گفت: سرمایه‌گذاری خیران در حوزه فناوری، رویکردی ماندگار و تامین‌کننده آینده، شغل و زندگی جوانان است.
  سمنان  خیران  شهمیرزاد  سورنا ستاری  اشتغال زایی  استانداری سمنان  پارک علم و فناوری
رونمایی از ۲ مدل گوشی تلفن همراه در کردستان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / علمی و آموزشی
رونمایی از ۲ مدل گوشی تلفن همراه در کردستان
سنندج - ایرنا - آیین رونمایی از ۲ مدل گوشی تلفن همراه با نام «ای‌هشت پلاس و تیبا» که توسط شرکت آلفا موب در کردستان تولید شده، شامگاه شنبه در مراسمی برگزار شد.
  کردستان  تولید ملی  توسعه اقتصادی  تلفن همراه  اشتغال زایی  اقتصاد
معادن غنی در منطقه آزاد ماکو درآمد زایی بدنبال دارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / ...
معادن غنی در منطقه آزاد ماکو درآمد زایی بدنبال دارند
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو گفت: معادن غنی و منحصرد بفرد منطقه آزاد ماکو می‌تواند در رشد اشتغال و درآمدزایی نقش بسزایی ایفا کند.
  آذربایجان غربی  منطقه آزاد ماکو  سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو
۸۰۲ طرح اشتغال روستایی در کشور راه اندازی می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / اقتصادی
۸۰۲ طرح اشتغال روستایی در کشور راه اندازی می شود
قم - ایرنا - معاون ساماندهی و توانمند سازی صندوق کارآفرینی امید کشور با بیان اینکه اشتغال زایی در مناطق روستایی یکی از رسالت های مهم دولت تدبیر و امید است، گفت: در هفته دولت ۸۰۲ واحد تولیدی با ظرفیت اشتغال سه هزار و ۲۷۲ تن با حمایت های تسهیلاتی صندوق کارآفرینی امید در بخش ها و روستاهای کشور راه اندازی می شود.
  قم  هفته دولت  کارآمدی دولت
ایجاد ۴ هزار شغل برای جوانان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / اجتماعی
ایجاد ۴ هزار شغل برای جوانان
تهران- ایرنا- معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان حدود ۱۰۶ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال زایی جوانان هزینه کرده و تاکنون برای چهار هزار نفر شغل ایجاد شده است.
شرکت آرکا پوشش کاسپین در رشت به بهره برداری رسید
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / اقتصادی
شرکت آرکا پوشش کاسپین در رشت به بهره برداری رسید
شرکت آرکا پوشش کاسپین با هدف اشتغال زایی برای 200 نفر سالانه و تولید ظرفیت 300هزار عدد انواع محصولات نساجی افتتاح شد.
۱۴ پروژه گردشگری هفته دولت در کرمانشاه به بهره برداری می رسد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / اقتصادی
۱۴ پروژه گردشگری هفته دولت در کرمانشاه به بهره برداری می رسد
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، از افتتاح ۱۴ پروژه گردشگری، قامتی و صنایع دستی با سرمایه‌گذاری ۲۱ میلیارد و ۸۱۰ میلیون تومان و با اشتغال زایی ۸۸ نفر در هفته دولت خبر داد.
  هفته دولت  میراث فرهنگی  کرمانشاه
موشکافی یک طرح حمایتی و تناقضات اشتغال زایی در ایران
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / اقتصادی
موشکافی یک طرح حمایتی و تناقضات اشتغال زایی در ایران
آیا حمایت از ایده‌های نوآورانه که به انقباض خدمات در یک بازار می‌رسند با طرح افزایش و توانمند سازی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط همخوانی دارد؟
همه اتفاق‌های خوب یک مسجد/ مسجد المهدی (عج) ، پایگاه اشتغال زایی ، امور درمانی و حتی ازدواج
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / فرهنگی و هنری
همه اتفاق‌های خوب یک مسجد/ مسجد المهدی (عج) ، پایگاه اشتغال زایی ، امور درمانی و حتی ازدواج
خراسان نوشت: این‌جا خیابان نبرد جنوبی، منطقه‌ای در جنوب شرقی پایتخت است که 27 سال پیش با تلاش اهالی و روحانی محل بنا شده و نامش را «مسجد المهدی» گذاشته‌اند. هرچند در نگاه اول، گنبد فیروزه‌ای و گلدسته‌های آن است که در معرض دید بیننده خودنمایی می‌کند و با حضور در شبستان، حوض آب و سرسبزی باغچه جلوه‌گر عبادتگاهی مصفا می‌شود اما با دقت بیشتر به رفت و آمدها در این مکان مقدس در می‌یابیم که انگار این‌جا شبیه برخی از مساجد دیگر شهر نیست که نمازگزاران فقط برای انجام فریضه نماز به آن‌ها مراجعه می‌کنند.
  مسجد  درمان  ازدواج
جوانان می‌توانند با ارائه یک ضامن از تسهیلات اشتغالزایی استفاده کنند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / اجتماعی
جوانان می‌توانند با ارائه یک ضامن از تسهیلات اشتغالزایی استفاده کنند
سخنگوی دولت، گفت: سال گذشته ۹۰ میلیارد تومان و امسال ۱۵۰ میلیارد تومان وام با بهره ۴ و ۲ درصد برای کارآفرینی و اشتغال زایی جوانان اختصاص خواهد یافت.
  علی ربیعی  شرایط دریافت تسهیلات اشتغال زایی
۶۸۸ نفر در سامانه رصد دماوند ثبت‌نام کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / اقتصادی
۶۸۸ نفر در سامانه رصد دماوند ثبت‌نام کردند
تهران – ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی شهرستان دماوند گفت: از ابتدای امسال ۶۸۸ نفر در سامانه متقاضیان طرح‌های اشتغال زایی این شهرستان(سامانه رصد اشتغال) ثبت نام کردند.
بنادر تفریحی نداریم/ استفاده از ظرفیت داخلی برای تولید ناوگان
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / اقتصادی
بنادر تفریحی نداریم/ استفاده از ظرفیت داخلی برای تولید ناوگان
وزیر راه و شهرسازی با بیان احوزه حمل و نقل دریایی فرصت های زیادی برای اشتغال زایی در بنادر صیادی و در بنادر تجاری کوچک وجود دارد، گفت: ولی متاسفانه بنادر تفریحی و گردشگری نداریم.
  شرکت نفتکش  محمد اسلامی  وزارت راه و شهرسازی  روز جهانی دریانوردی
ارائه تخصص‌های اشتغال‌زایی به دانشجویان دانشگاه پیام نور
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / اجتماعی
ارائه تخصص‌های اشتغال‌زایی به دانشجویان دانشگاه پیام نور
رئیس دانشگاه پیام نور اعلام کرد: براساس تفاهم نامه با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، تخصص لازم برای اشتغال زایی به فارغ التحصیلان ارائه می‌شود.
۳هزار طرح اشتغال زایی به بانک های هرمزگان معرفی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / اقتصادی
۳هزار طرح اشتغال زایی به بانک های هرمزگان معرفی شد
بندرعباس- ایرنا- ۳ هزار و ۴۸۷ طرح اشتغال روستایی با اعتبار بیش از ۵ هزار و ۴۰۰میلیارد ریال در راستای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها به بانک‌های عامل معرفی شده است.
  تسهیلات اشتغال  هرمزگان  وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  تعاونی
بهزیستی به دنبال درمان معتادان و اشتغال زایی برای آنان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / اجتماعی
بهزیستی به دنبال درمان معتادان و اشتغال زایی برای آنان است
کرمانشاه-ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: هدف بهزیستی در مرکز ماده ۱۶، درمان معتادان و اشتغال زایی برای آنها پس از خروج از مرکز است.
  معتادان متجاهر  فرماندهی نیروی انتظامی کرمانشاه  اعتیاد  سازمان بهزیستی کشور
بازیابی حلقه مفقوده تجاری‌سازی فناوری‌های فرهنگی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / علمی و آموزشی
بازیابی حلقه مفقوده تجاری‌سازی فناوری‌های فرهنگی
تهران- ایرنا- رئیس مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی جهاد دانشگاهی گفت: این مرکز تخصصی با تمرکز بر توسعه کسب و کارهای نوپای اسلامی آغاز به فعالیت کرده است که با ارائه خدمات حمایتی، زمینه ایجاد و رشد کسب و کارهای نوپا در این حوزه را فراهم می‌کند تا حلقه مفقوده تجاری‌سازی فناوری­‌های فرهنگی بازیابی شود.
  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  سازمان جهاد دانشگاهی  اشتغال زایی  کارآفرینی  استارتاپ ها  دانشگاه تهران
روند اشتغال زایی آمریکا کند شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / اقتصادی
روند اشتغال زایی آمریکا کند شد
روند اشتغال زایی در آمریکا در مقایسه با ماه قبل کاهش یافت.
  اشتغالزایی آمریکا
بسترسازی برای اشتغال با همگام‌سازی صنعت و دانشگاه
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ / اجتماعی
بسترسازی برای اشتغال با همگام‌سازی صنعت و دانشگاه
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و مجلس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی عنوان کرد: با کمک جوانان نخبه و همگام سازی صنعت و دانشگاه ، توانائی به چرخش در آوردن چرخه تولید و اشتغال زایی را داریم.
طرح های جدید کشاورزی آذربایجان شرقی ۱۰هزار فرصت شغلی ایجاد می کند
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / اقتصادی
طرح های جدید کشاورزی آذربایجان شرقی ۱۰هزار فرصت شغلی ایجاد می کند
مرند – وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح های کشاورزی آذربایجان شرقی با اشتغال زایی قریب به ۱۰ هزار نفر به طور همزمان به بهره برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آن ها آغاز شد.
  مرند  کشاورزی  وزیر جهاد کشاورزی
‌250 هزار نفر در ارومیه در ساکن سکونتگاه‌های غیررسمی هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / ...
‌250 هزار نفر در ارومیه در ساکن سکونتگاه‌های غیررسمی هستند
فرماندار ارومیه از اشتغال زایی برای 2 هزار نفر از مردم ارومیه در قالب طرح های اشتغال روستایی و عشایری در سال جاری خبر داد.
  سکونتگاه‌های غیررسمی
تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان بهزیستی تا سقف 50 میلیون تومان پرداخت می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / فرهنگی و هنری
تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان بهزیستی تا سقف 50 میلیون تومان پرداخت می شود
کرمانشاه- ایرنا- معاون مشارکت های مردمی، اشتغال، مسکن و مراکز غیردولتی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، از افزایش میزان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تا سقف 50 میلیون تومان خبر داد.
  مددجویان  تسهیلات اشتغال  کرمانشاه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / ...
ششمین جشن دانش آموختگان و ازدواج دانشجویی برگزار شد
روابط عمومی شرکت برق منطقه ای همدان - خبرنگار روزنامه ابتکار- در مراسمی که به مناسبت جشن فارغ التحصیلی و ازدواج دانشجویی برگزار شد رئیس دانشگاه پیام نور همدان صفی الله صفایی بیان کرد: با توجه به اینکه کرسی های آزاد اندیشی به دانشگاه سپرده شد باید شرایطی فراهم شود که همه دانشجویان بدون هیچ گونه دغدغه ای مسائل فکری ،سیاسی و نظری خود را مطرح کنند و به مباحثه بگذارند .وی افزود : دانشگاه پیام نور استان مفتخر است که در کنار کار فرهنگی به کار آفرینی احتمام ویژه ای دارد و با توجه به اینکه رسالت دانشگاه اشتغال زایی نیست اما در کنار برنامه های آموزشی شرایطی فراهم شده که دانشجو علاوه بر تحصیل با کار آفرینی ،شیوه های بازاریابی و اشتغال آشنا شود؛امروزه دولت شرایط استخدام و جذب نیرو را ندارد باید دانشجو …
رونمایی از طرح‌های وزارت ارتباطات در حوزه اشتغال زایی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ / عکس
رونمایی از طرح‌های وزارت ارتباطات در حوزه اشتغال زایی
ایرنا - تهران - مراسم رونمایی از طرح‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه اشتغال زایی و کسب و کار عصر چهارشنبه با حضور و سخنرانی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کتابخانه ملی برگزار شد. / عکس از مجتبی محمدلو
الف / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / بین‌المللی
نرخ بیکاری در آمریکا افزایش یافت
با وجود روند بسیار خوب اشتغال زایی ماه ژوئن، نرخ بیکاری آمریکا افزایش یافت.
افتتاح چند پروژه کشاورزی در چالدران توسط بنیاد علوی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / اقتصادی
افتتاح چند پروژه کشاورزی در چالدران توسط بنیاد علوی
چند پروژه کشاورزی و دامپروری از محل اعتبارات اشتغال زایی بنیاد علوی برای ایجاد اشتغال روستائیان در شهرستان چالدران به بهره برداری رسید.
اعطای وام با پول نفت، مشکلات اشتغال زایی را حل نمی کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / اجتماعی
اعطای وام با پول نفت، مشکلات اشتغال زایی را حل نمی کند
تهران- ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: دادن وام با پول نفت، نتوانسته است مشکلات موجود بر سر راه اشتغال زایی را حل کند. برای حل این مشکل نیاز به توسعه سیاسی - اجتماعی داریم.
رونق تولید و اشتغال در پیشگیری از اعتیاد موثر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / اجتماعی
رونق تولید و اشتغال در پیشگیری از اعتیاد موثر است
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان، اشتغال زایی را از موضوع های مهم در صیانت و پیشگیری از اعتیاد برشمرد و گفت: در این راستا باید به مقوله آگاه سازی با مفهوم تغییر دانش، نگرش و رفتار توجه ویژه ای شود.
  کرمان  ایرنا  مبارزه با موادمخدر  استانداری کرمان
رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس: دستگاه اجرایی خسته است
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / اقتصادی
رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس: دستگاه اجرایی خسته است
رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس کندی مجوزهای کسب و کار و اشتغال زایی را بر گردن دولت دانست و گفت: دستگاه اجرایی پیچیده و خسته است و باید برای مردم پروژه های اشتغال و کاریابی تعریف کند.
۴۲ هزار انشعاب گاز یزد مربوط به واحدهای  صنعتی و تجاری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / اقتصادی
۴۲ هزار انشعاب گاز یزد مربوط به واحدهای صنعتی و تجاری است
یزد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز یزد گفت: از ۴۲ هزار انشعاب گاز واحدهای صنعتی و تجاری استان، ۳۰۰ مورد آن مربوط به بخش صنعت میبد است که با هدف اشتغال زایی و رونق تولید واگذاری انشعاب گاز در این بخش سیر افزایشی دارد.
  میبد  صنعت  شرکت گاز
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / ...
اموال نامشروع مسئولان صرف اشتغال زایی خواهد شد/ در بین مسئولین افرادی هستند که ممکن است مال نامشروع داشته باشند؛ رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت و گو با شفقنا
شفقنا- رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه اعاده اموال نامشروع مسئولان در جهت ایجاد اشتغال هزینه می شود، اظهار کرد: پیام این قانون این است که نه تنها شامل مسوولین قبل از انقلاب بلکه شامل مسئولین بعد از انقلاب هم می شود؛ یعنی هر کسی از مسئولین به هر طریقی مال نامشروع به دست آورده باشد باید […]
زمینه اشتغال ۶۲۷۵ نفر در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / اقتصادی
زمینه اشتغال ۶۲۷۵ نفر در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شد
یاسوج- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین آمار با پرداخت حدود ۲ هزار میلیارد ریال به طرح های اشتغال زایی روستایی و عشایری در این استان، زمینه اشتغال ۶ هزار و ۲۷۵ نفر فراهم شده است.
  تسهیلات اشتغال
۲ و نیم میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در محلات پرداخت شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / اقتصادی
۲ و نیم میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در محلات پرداخت شد
خمین - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) محلات گفت: ۲ و نیم میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا امسال به مددجویان این نهاد حمایتی در محلات پرداخت شده است.
  تسهیلات اشتغال  کمیته امداد  اقتصادی
نباید صنعت تولید شناور از استان خارج شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / ...
نباید صنعت تولید شناور از استان خارج شود
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: تمامی دستگاه های مرتبط می بایست از صنعت ساخت و تولید داخلی شناور که موجب اشتغال زایی و توزیع متوازن جمعیت در سواحل استان می شود حمایت کنند .
  شناور
سه روستای اهر  پایلوت طرح‌های اشتغال زایی انتخاب شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / اجتماعی
سه روستای اهر پایلوت طرح‌های اشتغال زایی انتخاب شدند
تبریز- ایرنا- فرماندار اهر اعلام کرد: ۳ روستای «ورگهان»، «آذغان» و «خونیق» این شهرستان به عنوان پایلوت اجرای طرح‌های اشتغال زایی انتخاب شدند.
  تولید و اشتغال
مطالبه تدوین سند ملی کار شایسته پابرجاست
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / اقتصادی
مطالبه تدوین سند ملی کار شایسته پابرجاست
سندی که از سوی معاونت اشتغال تحت عنوان سند ملی کار شایسته و اشتغال مبتنی بر آن منتشر شده، عملا سندی برای کارشایسته نیست و بهتر بود آن را سند ملی اشتغال می خواندند. عملا بررسی این سند نشان می دهد در ادامه یک سیاست پنج ساله معاونت اشتغال وزارت کار همچنان فرودست سازی نیروی کار را به عنوان مهم ترین عامل اشتغال زایی می داند که البته در عمل نتیجه آن شکست بوده است.
  کارگر  اشتغال
تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با رئیس جمهور: دولت محرومیت زدایی و گره گشایی از مشکلات مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / سیاسی
تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با رئیس جمهور: دولت محرومیت زدایی و گره گشایی از مشکلات مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد
حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در محل تالار ولایت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه به دنبال استفاده از امکانات آستان قدس رضوی در راستای سیاست‌های دولت هستیم، گفت: این آستان مقدس در مسیر سیاست‌های دولت و در کنار دستگاه‌های دولتی و عمومی در جهت خدمت به مردم حرکت خواهد کرد، در جریان سیل امسال، آستان قدس رضوی با هماهنگی بخش‌های مختلف دولتی و غیر دولتی، امکانات خود را در مسیر اشتغال زایی برای سیل زدگان به کار گرفت.
افزون بر سه میلیارد ریال وام مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی مهریز پرداخت شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / اقتصادی
افزون بر سه میلیارد ریال وام مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی مهریز پرداخت شد
یزد - ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی به فعالان مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی این شهرستان پرداخت شده است.
  صنایع دستی یزد  اشتغال  شهرستان مهریز
۲۰ طرح اشتغال برای ایجاد یک میلیون و۹۰هزار شغل/جزئیات منابع مالی
مهر / ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / اقتصادی
۲۰ طرح اشتغال برای ایجاد یک میلیون و۹۰هزار شغل/جزئیات منابع مالی
ایجاد یک میلیون و ۹۰ هزار فرصت شغلی با اجرای ۱۸ طرح و اقدام اشتغال زایی و کارآفراینی برای سال ۹۸ از سوی دولت هدف گذاری شده است.
  اشتغال  تسهیلات اشتغالزایی  طرح اشتغالزایی  طرحهای اشتغالزایی  اشتغال‌زایی
پرورش مرغ محلی بستر ساز اشتغال زنان روستایی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / اقتصادی
پرورش مرغ محلی بستر ساز اشتغال زنان روستایی
یاسوج - ایرنا - طرح پرورش مرغ محلی که از سوی افراد خیر و خودجوش در روستای های محروم بخش دیشموک اجرا شده، زمینه اشتغال و درآمد زایی زنان خانه دار را در این بخش محروم فراهم کرده است.
  مرغداری
استاندار زنجان: ارائه گزارش عملکرد از سوی مدیران، حق مردم است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / اقتصادی
استاندار زنجان: ارائه گزارش عملکرد از سوی مدیران، حق مردم است
زنجان - ایرنا - استاندار زنجان به ضرورت ارائه گزارش هایی جامع و دقیق از فعالیت های انجام شده در حوزه اشتغال زایی در این استان تاکید کرد و گفت: دادن گزارش از اقدامات انجام شده توسط مدیران، حق مردم است.
  اشتغال  تسهیلات اشتغالزایی  فتح الله حقیقی
پس انداز مردم از بانک سر در می‌آورد یا طلا و مسکن؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / اقتصادی
پس انداز مردم از بانک سر در می‌آورد یا طلا و مسکن؟
در نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی ایسپا از پاسخگویان پرسیده شده است که شما ترجیح می‌دهید پس انداز خود را چگونه مدیریت کنید؟ در قالب این نظرسنجی ۲۴.۸‏‬ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند در بانک، ۱۴.۹ درصد در زمین و مسکن، ۱.۵ درصد در بورس پس انداز می‌کنند. ۹.۹ درصد مردم اعلام کردند طلا و سکه و ۱.۲ درصد ارز و دلار خریداری می‌کنند. ۱۰.۶ درصد پاسخگویان ترجیح می‌دهند پس انداز خود را صرف اشتغال زایی و کارآفرینی کنند. ۳۴.۳ درصد پاسخگویان نیز اعلام کرده‌اند پس اندازی ندارند.
بستان آباد در زمینه اشتغال زایی رتبه دوم را کسب کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / اقتصادی
بستان آباد در زمینه اشتغال زایی رتبه دوم را کسب کرد
تبریز-ایرنا- فرماندار بستان آباد گفت: این شهرستان در سال ۹۷ با جذب بیش از ۵۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر، رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است
  تسهیلات اشتغالزایی
معاون وزیر کشور: 1279 واحد تولیدی در کشور احیا شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / اقتصادی
معاون وزیر کشور: 1279 واحد تولیدی در کشور احیا شد
تبریز- ایرنا - معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: با برررسی مشکلات واحدهای تولید در جلسات رفع موانع تولید استان ها و راهکارهای ارائه شده، شاهد احیای 1297 واحد مشکل دار با اشتغال زایی 12 هزار 677 نفر در کشور هستیم.
  اشتغال.تولید.احیا.معاون وزیر کشور.دین پرست  تولید و اشتغال
توانمندسازی زنان سرپرست خانواده بر بستر  اشتغالزایی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / اقتصادی
توانمندسازی زنان سرپرست خانواده بر بستر اشتغالزایی
تبریز - ایرنا - «توانمندی سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار» از جمله طرح های مورد تاکید دولت در راستای کمک به رفع نیازهای معیشتی زنان سرپرست خانوار از یک سو و کمک به افزایش اشتغال زایی از سوی دیگر است که در آذربایجان شرقی برای تحقق آن بر مبنای «الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی» تلاش می شود.
  آذربایجان شرقی.زنان سرپرست خانوار.توانمندسازی  توانمندسازی زنان سرپرست خانوار
هدف دولت اشتغالزایی است یا سرمایه گذاری؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / اقتصادی
هدف دولت اشتغالزایی است یا سرمایه گذاری؟
دوگانگی بین نظام بودجه ای و نظام تصمیم گیری و سیاستگذاری اشتغال، واگذاری تمامی تکالیف اشتغال زایی بودجه با محوریت سازمان برنامه و غفلت از وزارت کار به عنوان نهاد سیاستگذار اشتغال؛ این سوال را ایجاد می کند آیا هدف دولت اشتغالزایی است یا سرمایه گذاری؟