سه شنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 28 January, 2020
انرژی پاک
توسعه حمل و نقل برقی راهکار پاکستان برای کاهش آلودگی هوا
ایرنا / ۳۶ ساعت قبل / بین‌المللی
توسعه حمل و نقل برقی راهکار پاکستان برای کاهش آلودگی هوا
اسلام آباد - ایرنا -پاکستان در نظر دارد برای کاهش آلودگی هوا و توسعه انرژی پاک تا سال ۲۰۳۰ حدود ۳۰ درصد از ناوگان حمل و نقل این کشور را به خودروهای برقی مجهز کند.
  پاکستان  انرژی برق  ناوگان عمومی  خودرو برقی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
پیگیری ده ساله محیط زیست هرمزگان بابت سوخت مصرفی صنایع
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان هرمزگان در نشست خبری بمناسبت روز جهانی هوای پاک در جمع خبرنگاران استان، گفت : محیط‌زیست هرمزگان بالغ‌بر ۱۰ سال است که پیگیر مسئله سوخت مصرفی صنایع به‌خصوص نیروگاه بندرعباس است. جمیله دبیری نیا : حبیب مسیحی تازیانی با بیان اینکه شعار این هفته   «هوای پاک : اقدام و عمل » است، افزود :در جلساتی که با مسئولین گاز استان و مکاتباتی که با مجموعه وزارت نیرو، وزارت نفت و سازمان محیط زیست برای پیگیری این موضوع داشتیم قول‌هایی مبنی بر استفاده از عمده گاز تولیدی استان در این مجموعه گرفتیم.وی ادامه داد: بهبود این شرایط نیاز به تصمیمات کلان در سطح کشوری دارد و امیدواریم بتوانیم به زودی گازرسانی به صنایع غرب بندرعباس به‌خصوص نیروگاه برق بندرعباس را داشته باشیم.مسیحی تازیانی با بیان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
به اجبار از سوخت مازوت استفاده می کنیم
جمیله دبیری نیا : مدیر عامل مدیریت تولید نیروی برق هرمزگان در نشست خبری بمناسبت روز جهانی «هوای پاک » در جمع خبرنگاران گفت : نیروگاه بندرعباس تمایلی به استفاده از سوخت مازوت ندارد ، به اجبار از مازوت استفاده می کنیم. حسین سلیمی با بیان اینکه نیروگاه بندرعباس از جمله شرکت های پیشرو دراجرای طرح های زیست محیطی ، توسعه فضای سبز و حفظ ساحل است ،افزود : نیروگاه بندرعباس بزرگترین نیروگاه جنوب شرق کشور است که با ظرفیت اسمی ۱۳۲۰ مگاوات وظیفه تامین انرژی برق شبکه  جنوب وجنوب شرق کشور و ۶۰ درصد برق استان  را برعهده دارد.وی با اشاره به اینکه نیروگاه بندرعباس نیروگاهی است که سوخت پایه آن گاز می باشد ، عنوان  کرد : این نیروگاه جهت پایداری شبکه نیاز به ۸ میلیون متر مکعب گاز به صورت روزانه دارد .سلیمی ادامه …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
ستاره‌ها حیا کنید بلا رو ازما دور کنید
امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه امروز به موضوع بسیار مهمی پرداختیم. چون در یکی از جراید دولتی نوشته: " شاید اتفاقاتی در طبیعت یا در آسمان در حال رخ دادن است که این طور بلا بر سرمان می‌بارد. در روزهای گذشته برخی افراد که خود را استرولوگ (معادل شیک شده طالع‌بین) معرفی می‌کنند،تحلیل‌هایی ارائه می‌دهند" یکی ازهمکاران گفت: بله برخی از این استرولوگ‌ها که عین میشل استروگوف آدم‌های ماجراجویی هستند با استفاده از مسائل نجومی ادعا می‌کنند: مدتیه ستاره‌ها و نجوم را رصد می‌کنند. حال سیارات و ستاره‌ها خوب نیست برای همین در چند مدت اخیر اتفاقات و بلایایی رخ داده حتی حادثه سیل و.... یکی از همکارا ن گفت: بله یک دوست رمال دارم، بررسی کرد می‌گوید تا اوضاع کواکب به هم ریخته باشد مجمع، سی اف تی را تصویب نمی‌کند. بعد …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
میزان مرگ و میر کودکان بر‌اثر آلودگی هوا در ایران ۶ برابر ترکیه
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انحصار را عامل اصلی عقب‌ماندگی در توسعه و ویرانی محیط زیست دانست.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست، عیسی کلانتری در نشست مشترک اعضای کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی و جمعی از صنعتگران در مرکز آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی افزود: ۸۳ درصد آلایندگی کشور دستاورد صنعت خودرویی است که بیش از۶۱ درصد ذرات آلاینده کمتر از ۲.۵ میکرون را که به ‌طور مستقیم وارد سلول‌های خونی انسان می‌شود را شامل می‌شوند. وی با اشاره به این‌که امسال به دلیل آلودگی هوا مجبور شدیم مدارس را ۱۲ روز در شهر تهران تعطیل کنیم، تاکید کرد: میزان مرگ و میر کودکان زیر یک سال بر‌اثر آلودگی هوا در ایران 6 برابر کشور ترکیه است و متاسفانه آنچه خریدار ندارد نگاه بلند‌مدت درخصوص حفظ …
علی اکبر صالحی در پیامی شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / بین‌المللی
علی اکبر صالحی در پیامی شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت
رئیس سازمان انرژی اتمی در پیامی به مناسبت شهادت شهیدان سلیمانی و ابومهدی گفت: خون پاک و مطهر این دو شهید عزیز، موجب اتحاد و همبستگی روزافزون ملت‌های ایران و عراق خواهد شد.
انتقال کامل به انرژی پاک تا سال ۲۰۵۰ ممکن خواهد بود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
انتقال کامل به انرژی پاک تا سال ۲۰۵۰ ممکن خواهد بود
دانشمندان "دانشگاه استنفورد"، طرح جدیدی برای تامین انرژی پاک ارائه داده‌اند که اجرای آن تا سال ۲۰۵۰ امکان‌پذیر خواهد بود.
  انرژی پاک  تغییرات اقلیمی  انرژی تجدید‌پذیر  دانشگاه استنفورد
عدم مدیریت یکی از دلایل اصلی اجرا نشدن قانون هوای پاک است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
عدم مدیریت یکی از دلایل اصلی اجرا نشدن قانون هوای پاک است
عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی با تاکید بر این‌که «قانون هوای پاک یک قانون مترقی است»، گفت: بی‌برنامگی و عدم مدیریت یکی از دلایل اصلی اجرایی نشدن این قانون بوده که دستگاه‌های مختلف باید در خصوص عدم اجرای وظایف خود در این حیطه پاسخگو باشند.
  مسئولان هوای پاک  آلودگی هوا  قانون هوای پاک
راه‌اندازی بزرگترین مزرعه خورشیدی خصوصی در چین
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / بین‌المللی
راه‌اندازی بزرگترین مزرعه خورشیدی خصوصی در چین
این مزرعه خورشیدی نخستین پروژه از مجموعه پروژه های انرژی پاک است که بدون دریافت یارانه در چین فعالیت می کنند و به تنهایی با نیروگاههای زغال سوز و گازسوز رقابت خواهند کرد.
برگزاری کنفرانس سالانه انرژی پاک در کرمان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / علمی و آموزشی
برگزاری کنفرانس سالانه انرژی پاک در کرمان
پژوهشکده انرژی طی فراخوانی از برگزاری هفتمین دوره کنفرانس سالانه انرژی پاک، درتاریخ‌های ۲۰ و ۲۱ خرداد ۹۹ در محل مرکز همایش‌های دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان خبر داد.
  انرژی پاک  کنفرانس  اخبار علمی - کرمان  استانی-علمی و آموزشی
پشتیبانی ۱۰۰ میلیون دلاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / علمی و آموزشی
پشتیبانی ۱۰۰ میلیون دلاری "جف بزوس" از یک استارتاپ همجوشی هسته‌ای
"جف بزوس" رئیس آمازون و ثروتمندترین فرد حال حاضر دنیا، صد میلیون دلار از یک استارتاپ حوزه انرژی که قصد دارد از همجوشی هسته‌ای به عنوان یک منبع انرژی پاک استفاده کند، حمایت کرد.
  هم‌جوشی هسته‌ای  جف بزوس  انرژی پاک
چه تعداد از مردم جهان به برق دسترسی ندارند؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
چه تعداد از مردم جهان به برق دسترسی ندارند؟
محدود بودن منابع انرژی به چالشی جدی در عصر حاضر تبدیل شده است. برق یکی از مهم ترین انرژی های پاک است که می تواند برای یک اقتصاد در حال توسعه مانند ایران اهمیت بسزایی داشته باشد.
  برق  اتحادیه آفریقا  کره جنوبی  کره شمالی  چین  هند  انرژی
آمازون مزرعه خورشیدی می‌سازد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / علمی و آموزشی
آمازون مزرعه خورشیدی می‌سازد
تهران- ایرنا- کمپانی آمازون که به دنبال جبران تاثیر کربنی بالای کسب‌وکار خود است، از سه پروژه تولید انرژی پاک در قالب ساخت مزارع خورشیدی در اسپانیا و آمریکا رونمایی کرد.
  محیط زیست  مزرعه خورشیدی  آمازون
قانون هوای پاک بدون ردیف بودجه‌!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
قانون هوای پاک بدون ردیف بودجه‌!
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن انتقاد از اینکه پس از گذشت دو سال از تصویب قانون هوای پاک هنوز اجرای این قانون هیچ بودجه‌ مشخصی ندارد، گفت: پیش از سهمیه‌بندی بنزین از دولت خواسته بودیم که بخشی از منابعی را که از طریق افزایش قیمت انرژی به دست می‌آورد را به محیط زیست اختصاص دهد.
  قانون هوای پاک  آلودگی هوا  سهمیه بندی بنزین
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اقتصادی
کاهش سهم تجدیدپذیرها در سرمایه‌گذاری‌ها
سرمایه‌گذاری انرژی جدید در اقتصادهای نوظهور از رکورد ۱۶۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۱۳۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کرد که عمدتا به‌دلیل کندی رشد سرمایه‌گذاری در چین بود. بلومبرگ نیوانرژی فاینانس در گزارش سالانه آب و هوا نوشت: چین به دلیل سهم اعظم خود در سرمایه‌گذاری انرژی پاک جهان عامل عمده افت این سرمایه‌گذاری‌ها بوده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
افزایش قیمت بنزین؛ اصلاح نرخ یا شوک‏تراپی فریدمنی
با در نظر گفتن پیامدهای شوک‏درمانی در ایران و حتی سایر کشورها، منطقی بود که مسئولان تصمیم‌گیر کشور در شرایط خطیر کنونی کشور و منطقه از این سیاست اجتناب کرده و راه را برای انجام اصلاحات اقتصادی راستین که در راستای آحاد جامعه ایران به‏ویژه تولیدکنندگان است، باز کنند تا اقتصاد کشور که ربط وثیقی به سرنوشت و آینده کشور دارد از این بزنگاه تاریخی به سلامت عبور کند.به گزارش ایلنا، موضوع افزایش قیمت بنزین در روزهای اخیر تبدیل به یکی از مناقشه‏برانگیزین مباحث اقتصاد سیاسی ایران شده است به ‏گونه‌ای که پس از اعلام افزایش نرخ بنزین از 1000 تومان به 1500 و 3000 تومان، شاهد اعتراضات گسترده از سوی مردمی بودیم که در شرایط تحریم اقتصادی و رکود تورمی، بار سنگین آن را بر دوش خود تحمل می‌کنند.شاید این شرایط باعث …
نتوانستیم از دانش سم‌شناسی در صنعت و انرژی پاک استفاده کنیم
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اجتماعی
نتوانستیم از دانش سم‌شناسی در صنعت و انرژی پاک استفاده کنیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نتوانستیم از ظرفیت سم‌شناسی در زمینه‌های صنعت، معدن، اکوسیستم، انرژی پاک و مواد غذایی استفاده کنیم و این ظرفیت مغفول مانده است.
۲۱ نیروگاهی که فوکوشیمای ذوب شده را زنده می‌کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / علمی و آموزشی
۲۱ نیروگاهی که فوکوشیمای ذوب شده را زنده می‌کند
ژاپنی‌ها برای احیای فوکوشیما از یک منطقه ویران شده به یک شهر زنده قصد دارند با سرمایه گذاری ۲.۷ میلیارد دلاری، ۲۱ نیروگاه تولید انرژی تجدیدپذیر تاسیس کنند و آن را به یک شهر نامدار در حوزه انرژی پاک تبدیل کنند.
  نیروگاه خورشیدی  انرژی تجدید‌پذیر  فوکوشیما
مروری بر تهدیدها و فرصت‌های تغییر اقلیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
مروری بر تهدیدها و فرصت‌های تغییر اقلیم
مدیرکل توسعه کاربردهای هواشناسی سازمان هواشناسی گفت: تبدیل ایران به قطب بین‌المللی انرژی پاک خورشیدی با استفاده از منابع عظیم انرژی خورشیدی در مناطق "مرکزی" و "جنوبی" و برنامه‌ریزی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارتقای فناوری‌های نوین در نیروگاه‌های تولید انرژی تجدیدپذیر خورشیدی از جمله فرصت‌های تغییر اقلیم برای ایران است.
  علم باز، برای همه  تغییر اقلیم  ترویج علم  مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
بتن‌ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر
بتن‌ریزی واحد ۲ نیروگاه اتمی بوشهر روز یکشنبه در آئینی با حضور علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، جمعی از مقامات کشوری و استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مقامات دولتی و مدیران شرکت‌های روسی در ساختگاه نیروگاه اتمی بوشهر برگزار شد. > صالحی:نیروگاه بوشهر از امنیت و ایمنی کامل برخوردار استعلی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مراسم بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر، طی سخنانی انرژی هسته‌ای را جزو انرژی‌های پاک برشمرد و گفت: هر هزار مگاوات نیروگاه هسته‌ای مانع انتشار هفت میلیون تن آلاینده یا گازهای گلخانه‌ای می‌شود و در افقی تا ۱۴۰۶ دارای سه هزار مگاوات برق هسته‌ای خواهیم بود که مانع انتشار بیش از ۲۱ میلیون تن گازهای آلاینده خواهد شد. وی گفت …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / سیاسی
صالحی: تا 1406 دارای سه هزار مگاوات برق هسته ای خواهیم بود
صالحی انرژی هسته ای را جزو انرژی های پاک برشمرد و اضافه کرد: هر هزار مگاوات نیروگاه هسته ای مانع انتشار هفت میلیون تن آلاینده یا گازهای گلخانه ای می شود و در افقی تا 1406 دارای سه هزار مگاوات برق هسته ای خواهیم بود که مانع انتشار بیش از 21 میلیون تن گازهای آلاینده خواهد شد.
صالحی:تا سال 1406 دارای سه هزار مگاوات برق هسته ای خواهیم بود / نیروگاه بوشهر سالانه 660 میلیون دلار صرفه جویی دارد / هر نیروگاه 5 میلیارد دلار هزینه می برد؛ شش سال می تواند هزینه اولیه را برگرداند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
صالحی:تا سال 1406 دارای سه هزار مگاوات برق هسته ای خواهیم بود / نیروگاه بوشهر سالانه 660 میلیون دلار صرفه جویی دارد / هر نیروگاه 5 میلیارد دلار هزینه می برد؛ شش سال می تواند هزینه اولیه را برگرداند
صالحی انرژی هسته ای را جزو انرژی های پاک برشمرد و اضافه کرد: هر هزار مگاوات نیروگاه هسته ای مانع انتشار هفت میلیون تن آلاینده یا گازهای گلخانه ای می شود و در افقی تا 1406 دارای سه هزار مگاوات برق هسته ای خواهیم بود که مانع انتشار بیش از 21 میلیون تن گازهای آلاینده خواهد شد.
ساخت یک باتری جدید برای ذخیره انرژی‌های پاک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / علمی و آموزشی
ساخت یک باتری جدید برای ذخیره انرژی‌های پاک
دانشمندان دانشگاه "برکلی" موفق به توسعه باتری‌های بهتری برای ذخیره‌سازی انرژی تولید شده توسط خورشید و باد شده‌اند.
  باتری جریان  باتری  انرژی پاک  انرژی تجدید‌پذیر
کوتاهی ایران در استفاده از انرژی تجدید پذیر
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / اقتصادی
کوتاهی ایران در استفاده از انرژی تجدید پذیر
چندی پیش خبری مبنی بر دو برابر شدن تولید انرژی های پاک و تجدید پذیر در ایران اعلام شد.
آینده تریلیون دلاری در انتظار نیروی بادی فراساحلی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۸-۰۴ / اقتصادی
آینده تریلیون دلاری در انتظار نیروی بادی فراساحلی
آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد نیروی بادی فراساحلی با کاهش شدید هزینه‌ها و بهبود فناوری که امکان بهره‌برداری بیشتر از منابع انرژی پاک را فراهم کرده است، می‌تواند به صنعتی به ارزش یک تریلیون دلار تبدیل شود.
نیروی بادی فراساحلی صنعت یک تریلیون دلاری می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اقتصادی
نیروی بادی فراساحلی صنعت یک تریلیون دلاری می‌شود
آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد نیروی بادی فراساحلی با کاهش شدید هزینه‌ها و بهبود فناوری که امکان بهره‌برداری بیشتر از منابع انرژی پاک را فراهم کرده است، می‌تواند به صنعتی به ارزش یک تریلیون دلار تبدیل شود.
  آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)  نیروی بادی فراساحلی
ایران یک سر و گردن بالاتر از جهان است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اقتصادی
ایران یک سر و گردن بالاتر از جهان است
آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرده ظرفیت نیروی تجدیدپذیر جهانی تحت تاثیر نصب تاسیسات فوتوولتائیک خورشیدی در خانه‌ها، ساختمان‌ها و صنعت، تا پنج سال دیگر ۵۰ درصد رشد خواهد کرد. در این راستا با توجه به این‌که ضریب بار تولیدی این نیروگاه‌ها در ایران نسبت به میانگین جهانی بالاتر است، دولت درصدد توسعه بیش‌تر این انرژی پاک است و طبق برآوردها بیش از ۱۵۰ هزار مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه‌های خورشیدی در کشور وجود دارد.
  انرژی تجدید‌پذیر  نیروگاه خورشیدی
انرژی هسته ای، تنها منبع پاک و بدون کربن
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / اقتصادی
انرژی هسته ای، تنها منبع پاک و بدون کربن
یک کارشناس انرژی با اشاره به آلودگی‌زا بودن انرژی خورشیدی، گفت: انرژی هسته‌ای حتی نمونه فعلی آن، قابلیت خود در کربن‌زدایی را به نمایش گذاشته است.
  انرژی تجدید پذیر  انرژی هسته ای  انرژی  دی اکسید کربن  محمد مهدی صدیقی  انرژی خورشیدی
شناسایی 150 هزار مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه‌‌های خورشیدی
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
شناسایی 150 هزار مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه‌‌های خورشیدی
معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه بیش از 150 هزار مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه‌های خورشیدی در کشور وجود دارد، گفت: ضریب بار تولیدی این نیروگاه‌ها در ایران نسبت به میانگین جهانی بالاتر است و درصدد توسعه انرژی پاک در کشور هستیم.
ظرفیت تولید ۲۱۰هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
ظرفیت تولید ۲۱۰هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در کشور
معاون وزیر نیرو عنوان کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید ۲۱۰ هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در قالب انرژی‌های پاک در کشور وجود دارد.
  استانی-اقتصادی
انرژی‌های پاک تولیدی به یک هزار مگاوات افزایش می‌یابد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
انرژی‌های پاک تولیدی به یک هزار مگاوات افزایش می‌یابد
قم – ایرنا - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، گفت: انرژی بادی و خورشیدی در کشور تا پایان سال ۹۸ به بیش از یک هزار مگاوات و تا پایان دولت تدبیر و امید به ۴ هزار مگاوات افزایش می ابد.
  قم  افتتاح طرح  انرژی پاک  وزارت نیرو
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
اخبار آینده | آینده انرژی پاک در گرو انرژی هسته ای ایمن و قابل اعتماد
شفقنا آینده- برنامه‌ای در جریان است تا انرژی هسته‌ای به‌عنوان یک مسیر پاک و باثبات برای تامین آینده جهان جایگاه مطلوبش را پیدا کند. برنامه پروگرام این هدف را با دنبال کردن سه مرحله دنبال می‌کند. طبق این برنامه دنیا باید در سال ۲۰۵۰ بخش قابل توجهی از انرژی مورد نیازش را از طریق نیروگاه‌های هسته‌ای تامین کند. به گزارش […]
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / عکس
عکس/ بازداشت جین فوندا بازیگر برنده اسکار توسط پلیس آمریکا
هنرپیشه 81 ساله آمریکایی که در تجمع برابر کاخ کنگره با یک گروه حامی انرژی پاک حضور یافته بود که توسط پلیس دستگیر شد.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
بستک، قطب انرژی پاک کشور می‌شود
فرماندار شهرستان بستک گفت: این شهرستان به زودی به قطب تولید انرژی پاک در کشور تبدیل خواهد شد.  به گزارش فارس «سیدشمس‌الدین حسینی‌قتالی» در نشست با سرمایه‌گذاران این شهرستان با اشاره به شعار سال به نام «رونق تولید» هدف از برگزاری این نشست را تجمیع پول‌های زکات و خیریه برای ایجاد تولید و اشتغال در شهرستان بیان کرد.  وی در ادامه با اشاره به این‌که ۶ درصد کل نیروگاه‌های خورشیدی کشور در بستک اجرا شده است بیان کرد: در آینده‌ای نزدیک بستک به قطب تولید انرژی پاک در کشور تبدیل خواهد.  حسینی‌قتالی …
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / بین‌المللی
معاون اسبق آژانس: گام‌های برجامی ایران برگشت‌پذیرند اما دانشی که به‌دست آورده نه
معاون اسبق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید: اگرچه درست است که می‌توان سانتریفیوژهای نصب شده را باردیگر از کار انداخت، اما حقیقت این است که تجربه بدست آمده در آزمایش‌‌های مرتبط با توسعه زنجیره‌ای از سانتریفیوژها قابل حذف و پاک شدن نیست.
  اولی هاینونن  برجام  کاهش تعهدات ایران در برجام
استفاده از فرایند سبز برای تبدیل گرما به انرژی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / علمی و آموزشی
استفاده از فرایند سبز برای تبدیل گرما به انرژی
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه ایالتی اوهایو فرایند جدیدی را برای تبدیل گرمای تلف‌شده به انرژی الکتریکی ابداع کردند.
  انرژی پاک  انرژی سبز
محیط زیست را فدای تجمل‌گرایی و مصرف‌گرایی نکنیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / علمی و آموزشی
محیط زیست را فدای تجمل‌گرایی و مصرف‌گرایی نکنیم
تهران- ایرنا- بیست و هشتم سپتامبر (ششم مهرماه) به منظور تفکر در مورد آنچه می‌خریم و مصرف می‌کنیم و تاثیر آن بر محیط زیست، روز جهانی مصرف‌کننده سبز نامیده شده است.
  روز جهانی مصرف کننده سبز  انرژی پاک  انرژی سبز  بازیافت
گرایش بزرگترین اقتصادهای آسیا به سمت خودروهای هیدروژنی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / اقتصادی
گرایش بزرگترین اقتصادهای آسیا به سمت خودروهای هیدروژنی
طرفداران خودروهای هیدروژنی می گویند هیدروژن پاک ترین منبع انرژی برای خودرو هاست و با گذشت زمان و ایجاد زیرساخت‌های بیشتر سوختگیری، مورد قبول قرار می گیرد.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / ...
همجوشی هسته‌ای؛ انرژی نامحدود و پاک
بسیاری از دانشمندان همجوشی هسته‌ای را به‌عنوان انرژی نامحدود و پاک قلمداد می‌کنند. اما بشر برای تولید این نوع انرژی با چالش‌های بزرگی مواجه است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / اقتصادی
تغییر نام اداره‌کل صنایع خودرو و نیرومحرکه
دفتر تخصصی و اداره‌کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، تغییر نام داد. براساس هماهنگی‌های انجام شده و بنا به درخواست دفتر تخصصی صنایع خودرو و با موافقت وزیر صمت، اداره‌کل صنایع خودرو و نیرو محرکه به اداره‌کل صنایع حمل‌و‌نقل تغییر نام داد. اداره‌کل حمل‌و‌نقل صمت شامل گروه خودرو، اجزا و قطعات مربوطه است. در وظایف این اداره‌کل می‌توان مشارکت در تنظیم ضوابط و دستورالعمل‌های مرتبط با توسعه پایدار از جمله ضوابط استقرار و حدود مجاز آلایندگی واحد‌های صنعتی و انواع خودرو، استاندارد‌های مصرف سوخت، نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی و خروج خودرو‌های فرسوده، بهره‌برداری از سوخت‌های پاک و جایگزین در چرخه حمل‌و‌نقل و استفاده بهینه از منابع انرژی و کاهش ضایعات و بازیابی ضایعات و اسقاط (چرخه مدیریت …
ساختمانی که بیش از دو برابر نیاز مصرفی، الکتریسیته تولید می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / علمی و آموزشی
ساختمانی که بیش از دو برابر نیاز مصرفی، الکتریسیته تولید می‌کند
تهران– ایرنا– طراحان یک شرکت معماری بین‌المللی در نروژ موفق به طراحی و ساخت یک ساختمان اداری شده‌اند که قادر است دو برابر بیشتر از نیاز مصرفی الکتریسیته تولید کند.
  انرژی پاک  پانل خورشیدی
تامین انرژی جهان با استخراج سوخت پاک از نور خورشید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / علمی و آموزشی
تامین انرژی جهان با استخراج سوخت پاک از نور خورشید
پژوهشگران آمریکایی، فناوری جدیدی ارائه داده‌اند که می‌تواند نیاز جهان به انرژی را با استفاده از سوخت پاک فراهم کند.
  انرژی  سوخت پاک  فناوری  خورشید
پاک کردن یخبندان شیشه خودرو با شیشه پاک کن حرارتی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / علمی و آموزشی
پاک کردن یخبندان شیشه خودرو با شیشه پاک کن حرارتی
محققان موفق به ساخت یک سیستم یخ زدایی شده‌اند که در کمترین زمان ممکن با انرژی بسیار کمی یخ‌های روی شیشه خودرو را آب می‌کند.
  یخبندان  یخ بستن شیشه خودرو
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / ...
محصولاتی جدید از برند پرطرفدار ایرانی (ویژه آقایان)
هنگامی که صحبت از مراقبت های پوستی و محصولات آرایشی و بهداشتی مای به میان می‌آید شاید بیشتر زنان به آن توجه نشان داده و پیگیر انجام مراقبت های پوستی خود باشند و در این میان بسیاری از مردان از این موضوع مهم غافل بوده و یا اینکه با استفاده از روش های سنتی آن را انجام دهند. البته در جوامع امروزی بسیاری از آقایان نیز نسبت به محصولات آرایشی و بهداشتی مای شناخت لازم و کافی را داشته و به دنبال داشتن پوستی شاداب، جوان و جذاب می باشند. در این باره لازم است با دقت و توجه به کسب اطلاعاتی در رابطه با پوست خود و چگونگی مراقبت از آن و همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی مای بپردازند. محصولات آرایشی و بهداشتی مای پیشنهاد ما به شماست. شما به وسیله‌ی این محصولات می‌توانید سلامتی پوستتان را تضمین نمایید.محصولات آرایشی …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / اجتماعی
کولر گازی بوش فقط با ضمانت نامه هوای پاک ایران
در ایران به دلیل هزینه های سنگین مصرف انرژی حتما در خرید کولر گازی باید به میزان مصرف آن نهایت دقت را داشته باشد تا بتوانید در تابستان از خنکای دستگاه کولر گازی خود نهایت استفاده را نموده و هزینه کمی بابت برق ماهیانه خود پرداخت نمایید .
سومین کشور بزرگ منتشرکننده گازهای گلخانه‌ای کجاست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / اجتماعی
سومین کشور بزرگ منتشرکننده گازهای گلخانه‌ای کجاست؟
هند، سومین کشور انتشاردهنده بزرگ گازهای گلخانه‌ای در جهان متعهد شده تا انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش داده و قصد دارد تا سال 2030 حدود 40 درصد انرژی پاک از منابع انرژی تجدیدپذیر تولید کند.
  انرژی تجدید‌پذیر  گازهای گلخانه‌ای
انرژی پاک پس‌انداز است نه هزینه!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / علمی و آموزشی
انرژی پاک پس‌انداز است نه هزینه!
یک دانشمند حوزه انرژی باور دارد که انرژی پاک، بیش از اینکه هزینه داشته باشد، موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.
  انرژی پاک  سوخت فسیلی  انرژی تجدید‌پذیر  کربن
دستیابی به انرژی از مزارع خورشیدی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / اقتصادی
دستیابی به انرژی از مزارع خورشیدی
خرم آباد - ایرنا – یکی از کسب و کارهای جدید در کشور ایران، تولید انرژی برق توسط مشترکان خانگی است، شغلی که افزون بر اطمینان از درآمدزایی آن، انرژی پاک را به ریه های شهر تزریق و نوعی اشتغال خانگی که در عین مصرف کنندگی به تولید کمک می کند.
  برق رسانی  لرستان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / ...
توزیع برق اصفهان همراه با تابش خورشید طرحی نو در انداخت
اصفهان-بهمن راعی : بزرگترین رویداد شهر خورشیدی با تفاهم نامه همکاری بین شرکت توزیع برق اصفهان و شهرداری اصفهان کلید خورد.بزرگترین رویداد شهر خورشیدی با حضورعابدی و تاج الدین نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی ،حجه الاسلام لارگانی رئیس مجمع نمایندگان اصفهان ، پیرپیران مدیر عامل شرکت توزیع برق اصفهان ، نوروزی شهردار اصفهان، قاضی عسگرسرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان ، خسروی رئیس مرکز پژوهش های شورای شهر اصفهان که در ارگ جهان نمای اصفهان مشرف به میدان امام حسین علیه السلام برگزار شد با هدف فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ استفاده حداکثری از انرژی خورشیدی و در راستای اجرای سیاست کلان استفاده از منابع و امکانات و به کار گیری توانمندی های موجود بین شرکت توزیع برق اصفهان و شهرداری اصفهان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / ...
سوخت گاز نیروگاه شهیدرجایی قزوین به۹۳ درصد رسید
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین گفت: ۹۳درصد سوخت نیروگاه قزوین به گاز طبیعی تغییر یافته و آلایندگی به حداقل رسیده و آماده تولید سالانه ۱۳.۱میلیارد مگاوات ساعت برق هستیم.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ علی فرهور مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی قزوین در نشست خبری با نمایندگان رسانه های گروهی استان اظهار کرد: در سال گذشته ۸۸درصد سوخت نیروگاه شهیدرجایی با گاز بود که ۲میلیارد و ۶۰۰میلیون مترمکعب مصرف نیروگاه بود که ۱۲درصد هم گازوئیل و مازوت به میزان ۴۰۰میلیون لیتر بود که ۲۳۰میلیون لیتر گازوئیل و ۱۷۰ میلیون لیتر مازوت بود.فرهور تصریح کرد: در سه ماهه امسال ۹۳درصد سوخت نیروگاه شهید رجایی با گاز طبیعی بوده و ۷ درصد گازوئیل و مازوت بوده که اگر سیستم دیسپاچینگ دستور داده و سوخت پاک تامین شود آمادگی داریم …
سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون پوندی بریتانیا برای توسعه نیروگاه‌های بادی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / اقتصادی
سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون پوندی بریتانیا برای توسعه نیروگاه‌های بادی
ایلنا: نیروگاه‌هایی بادی به عنوان انرژی پاک و بدون آلودگی، چشم‌انداز اقتصاد انرژی بریتانیا را تشکیل داده است. این کشور در حال سرمایه‌گذاری بیشتر در این بخش است.
دسترسی به انرژی پاک با مواد ترموالکتریک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / علمی و آموزشی
دسترسی به انرژی پاک با مواد ترموالکتریک
پژوهشگران آمریکایی سعی دارند با استفاده از مواد ترموالکتریک، دسترسی ساده‌تری به انرژی پاک داشته باشند.
  انرژی پاک  مواد ترموالکتریک  زباله  گرما
تولید انرژی پاک از مولکول آب
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / علمی و آموزشی
تولید انرژی پاک از مولکول آب
تهران - ایرنا - محققان ایرانی موفق شدند با استفاده از گاز H2 موجود در مولکول آب، انرژی پاک گرمایی و الکتریسته تولید کنند.
  محیط زیست
ایران از توسعه سدهای برقآبی جا ماند/روایتی دیگر از لزوم سدسازی
مهر / ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / اقتصادی
ایران از توسعه سدهای برقآبی جا ماند/روایتی دیگر از لزوم سدسازی
یک پژوهشگر حوزه آب گفت:بسیاری کشورهاعمده برق مورد نیاز خودرا از سدهای برقابی به عنوان انرژی پاک تامین می کنند، اما ظرفیت تولید برق ایران از این حوزه تنها ۱۱ گیگاوات و بسیار اندک است.
  سدسازی  تالاب هورالعظیم  سد کرخه  تولید برق  نیروگاه برق‌آبی  نیروگاه برق  برق رسانی  سیلاب  خسارات سیلاب  سیل خوزستان
تغییر مدل سرمایه‌گذاری در تجدیدپذیرها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / اقتصادی
تغییر مدل سرمایه‌گذاری در تجدیدپذیرها
برآوردها نشان می‌دهد هدایت سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی به‌ سمت تجدیدپذیرها به توسعه پتانسیل‌های بالقوه این نوع انرژی‌ها برای ثبات تغییرات اقلیمی و بهره‌برداری از برقی همیشه پایدار کمک شایانی خواهد کرد. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در سال‌های آتی بزرگ‌ترین‌ سهم سرمایه‌گذاری جهانی در بخش برق انرژی‌های پاک، از آن آسیایی‌ها خواهد بود که تا سال 2020 سالانه به حدود 178 میلیارد دلار خواهد رسید. اما ایران در بخش انرژی‌های‌نو، چه میزان سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی جذب کرده است؟ «دنیای‌اقتصاد» در گفت‌وگو با سیدمحمد صادق‌زاده، رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، به بررسی و واکاوی روند سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه انرژی‌های پاک پرداخته است. معاون وزیر نیرو معتقد است با وجود سد تحریم‌ها، مسیر …
انرژی خورشیدی پایان گازهای گلخانه‌ای را رقم می‌زند
فارس / ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / علمی و آموزشی
انرژی خورشیدی پایان گازهای گلخانه‌ای را رقم می‌زند
دسترسی به انرژی پاک و تنوع سبد انرژی یکی از دغدغه‌های محققان در تمام کشورهای دنیا است،از این رو تبدیل نورخورشید با استفاده از فناوری به انرژی خورشیدی یکی از راهکارهایی است که می‌تواند کمبود انرژی در کشورها را جبران کند.
نفت پاک روسیه طی یک هفته به مجارستان و اسکواکی می‌رسد
فارس / ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / اقتصادی
نفت پاک روسیه طی یک هفته به مجارستان و اسکواکی می‌رسد
وزارت انرژی روسیه گفت نفت خام پاک این کشور از طریق خط لوله «دروژبا» طی یک هفته به مجارستان و اسکواکی می‌رسد.
نفت پاک در بندر آست لوگای روسیه بارگیری شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / اقتصادی
نفت پاک در بندر آست لوگای روسیه بارگیری شد
وزیر انرژی روسیه گفت که نفت کش‌ها در بندر بالتیک آست لوگا با نفت تمیز بارگیری شده‌اند.
رشد تجدیدپذیرها راکد شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ / اقتصادی
رشد تجدیدپذیرها راکد شد
روند رشد استفاده از انرژی تجدیدپذیر سال گذشته آهسته شد و زنگ خطر را درباره روند گذر به انرژی پاک به صدا درآمد.
  تجديدپذير
دشتی قطب نخست تولید انرژی پاک استان بوشهر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ / فرهنگی و هنری
دشتی قطب نخست تولید انرژی پاک استان بوشهر است
بوشهر - ایرنا- فرماندار دشتی گفت: این شهرستان قطب نخست تولید انرژی پاک و خورشیدی در استان بوشهر شده است.
استاندار اردبیل: تسهیلات برای تولید انرژی خورشیدی  تامین می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ / اقتصادی
استاندار اردبیل: تسهیلات برای تولید انرژی خورشیدی تامین می شود
اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: تسهیلات مورد نیاز بخش خصوصی برای تولید برق با استفاده از انرژی پاک و پنل های خورشیدی در این استان تامین و پرداخت می شود.
مدیریت سبز ضرورت امروز کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ / ...
مدیریت سبز ضرورت امروز کشور
افزایش مخاطرات زیست محیطی، کشور را با چالش‌های زیست محیطی روبه رو کرده است و در این میان پیشرو بودن دانشگاه‌ها در عرصه نوآوری مدیریت سبز امری ضروری است. مدیریت سبز با ترویج استفاده از انرژی‌های پاک موجب کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی می‌شود.
  محیط زیست
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ / ...
دستاورد بلاک چین برای انقلاب انرژی‌های تجدیدپذیر چیست؟
بلاک‌چین می‌تواند زمینه را برای قیمت‌گذاری و رقابت عادلانه‌ی منابع انرژی پاک در شبکه‌های هوشمند و اعطای حق انتخاب به مصرف‌کنندگان فراهم کند.
کارشناس نفتی: ایران تحریم‌های آمریکا را به فرصت تبدیل کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ / اقتصادی
کارشناس نفتی: ایران تحریم‌های آمریکا را به فرصت تبدیل کند
لندن - ایرنا - کارشناس انگلیسی مسائل نفتی تصمیم واشنگتن برای تمدید نشدن معافیت برای خریداران نفت ایران را فرصتی توصیف کرد که می‌توان با پشتوانه منابع غنی و نیروی انسانی عظیم آن را به قطب تبادل تهاتری انرژی و سرمایه‌گذاری روی انرژی‌های پاک تبدیل کرد.
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ / اقتصادی
انفجار ناگهانی یک تسلا در پارکینگ/ آیا خودروهای پاک خطرناکند؟
در سال 2018، چین با گزارش 40 حادثه آتش سوزی در خصوص خودروهایی با انرژی جدید روبه‌رو شده است.
هفتمین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر برگزار می شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ / علمی و آموزشی
هفتمین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر برگزار می شود
تهران- ایرنا- هفتمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران با شعار 'انرژی پاک برای ایران پاک' توسط دانشگاه شهیدبهشتی از21 الی 23 خرداد 1398 برگزار می شود.
چگونه رنج کشیدن به خاطر گذشته را کنار بگذاریم؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ / فیلم
چگونه رنج کشیدن به خاطر گذشته را کنار بگذاریم؟
بسیاری از مردم همچنان در گذشته زندگی می‌کنند، آن‌ها هرروز به اشتباهاتشان درگذشته فکر می‌کنند، بارها و بارها آن‌ها را آنالیز می‌کنند و آرزو می‌کنند به گذشته برگردند تا اشتباهاتشان را پاک کنند، تصمیماتشان را تغییر دهند و همه‌چیز را عوض کنند. این تفکرات دلیل بی‌خوابی بسیاری از مردم است. اما چگونه می‌توان این تفکرات را کنار گذاشت و از رنج آن‌ها رها شد؟ در این ویدیو یاد می‌گیرید چطور این تفکرات را کنار بگذارید و انرژی را که به خاطر آنالیز اتفاقات گذشته هدر می‌دهید، برای برنامه‌ریزی و فکر کردن به آینده استفاده کنید.
برق در لوله گاز/ اروپایی‌ها باد و نور اضافه‌شان را به شکل هیدروژن در خطوط انتقال گاز ذخیره می‌کنند
سازندگی / ۱۳۹۸-۰۱-۲۲ / اقتصادی
برق در لوله گاز/ اروپایی‌ها باد و نور اضافه‌شان را به شکل هیدروژن در خطوط انتقال گاز ذخیره می‌کنند
اورستد (Orsted)، بزرگ‌ترین شرکت انرژی دانمارک، ماه گذشته اعلام کرد مزرعه‌های بادی که قرار است در دریای شمال نصب کند بخشی از برق اضافه‌شان را به گاز تبدیل خواهند کرد. برقی که از آب‌های ساحلی جریان می‌یابد واحدهای الکترولیزی را در ساحل تغذیه می‌کند که آب را به سوخت پاک هیدروژن تجزیه می‌کنند و محصول جانبی این فرایند نیز اکسیژن است.
  برق  انرژی  گاز  هیدروژن  الکتریسیته پاک  هیدروژن سبز
خودروسازان آلمان به کارشکنی در توسعه انرژی پاک متهم شدند
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۱۶ / اقتصادی
خودروسازان آلمان به کارشکنی در توسعه انرژی پاک متهم شدند
اتحادیه اروپا روز جمعه شرکت های خودروسازی «بی ام دبلیو»، «دایملر» و «فولکس واگن» آلمان را به تبانی برای محدود کردن توسعه فناوری کاهش میزان آلایندگی در خودروهای…
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ / اقتصادی
شیلی جزیره خورشیدی شناور ساخت
جزیره‌ای از پنل‌های خورشیدی در شیلی ساخته شده که به‌طور آزمایشی روی یک دریاچه شناور شده‌اند. یک جزیره شناور از پنل‌های خورشیدی در شیلی ساخته و آزمایش شده است. هدف از این آزمایش تولید انرژی پاک و کاهش تبخیر سطح آب در عملیات استخراج از معادن است. این در حالی است که دولت شیلی سعی دارد به یکی از پیشروهای استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر در آمریکای جنوبی و جهان تبدیل شود.
تولید آب آشامیدنی از هوا
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ / علمی و آموزشی
تولید آب آشامیدنی از هوا
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه تگزاس واقع در آستین آمریکا دستگاه جدیدی را ساختند که قادر است با استفاده از انرژی خورشیدی، رطوبت موجود در هوا را جذب کرده و آن را به شکل آب آشامیدنی پاک جمع‌آوری کند.
55 آنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ / ...
انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران؛ ظرفیت‌ها و فناور‌ی‌ها
ایران در مداری کامل از انواع منابع تجدیدپذیر جهان قرار گرفته؛ ظرفیت‌‌سنجی منابع انرژی خورشیدی، بادی، زیست‌‌توده، زمین‌‌گرمایی و آبی همگی حاکی از دسترسی کامل به آینده‌‌ای پاک در دوران پسانفتی است.
۷ نکته مهم و کاربردی که باید قبل از خرید ماشین ظرفشویی بدانید!
ایلنا / ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ / اقتصادی
۷ نکته مهم و کاربردی که باید قبل از خرید ماشین ظرفشویی بدانید!
ایلنا: اگر شستن روزانه ظروف برایتان کسل و خسته کننده شده و یا زمان لازم برای انجام این کار ندارید، با یک تیر دو نشان بزنید. با خرید ماشین ظرفشویی خوب، نه تنها از شستن ظروف راحت می شوید، بلکه می توانید در مصرف آب و انرژی و در نتیجه هزینه های خود به طور قابل توجهی صرفه جویی کنید. از این رو می توان گفت خرید ماشین ظرفشویی، بهترین سرمایه گذاری در خانه شما محسوب می شود. همچنین کارشناسان سلامت بر این موضوع تأکید دارند که شستشوی ظروف با دست، کاملاً آن ها را تمیز نمی کند. چرا که دمای مناسب برای تمیز کردن کامل ظروف حدود 60 درجه سانتی گراد است که تحمل این دما عملاً برای دست امکان پذیر نیست. ماشین ظرفشویی با رساندن دمای آب به دمای مطلوب، به خوبی ظروف را از چربی و آلودگی پاک می کند.
یادداشت | فناوری‌های برافکن در صنعت نفت و آینده ما
تسنیم / ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ / اقتصادی
یادداشت | فناوری‌های برافکن در صنعت نفت و آینده ما
پاسخ به این سوال که فناوری برافکن بعدی در صنعت انرژی چه خواهد بود، آسان نیست. ممکن است فناوری برافکن بعدی در حوزه زغال سنگ باشد و امکان تبدیل آن به سوخت مایع (که هم اکنون نیز این موضوع در دنیا مطرح است) یا سوخت پاک وجود دارد.
حملات سایبری هکرهای ایرانی به بیش از 200 شرکت در سراسر جهان
سخت‌افزارمگ / ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ / فناوری
حملات سایبری هکرهای ایرانی به بیش از 200 شرکت در سراسر جهان
بر اساس گزارش های منتشر شده ظاهرا مایکروسافت اعلام کرده که هکرهای ایرانی در دو سال اخیر به 200 شرکت خصوصی و دولتی در سراسر جهان آسیب رسانده اند و میلیون ها دلار خسارت وارد کرده اند. در این حملات سایبری از سوی هکرهای ایرانی، به پاک کردن اطلاعات و سرقت داده ها اشاره شده است. ظاهرا این خسارت ها بیش از صدها میلیون دلار بوده است که در ادامه جزییات بیشتر را شرح خواهیم داد. بر اساس گزارش ها بخش عمده ی این حملات در شرکت های حوزه تولید ماشین آلات، نفت، نظامی، هوایی، انرژی و گاز بوده و کشورهایی نظیر …
ویدیو: «افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال
55 آنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ / وبگردی
ویدیو: «افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال
«افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال این هتل که 2021 افتتاح خواهد شد، کنار یخچال طبیعی Svartisen ساخته می شود و از انرژی پاک استفاده کرده تا در مقایسه با سایر هتل ها هزینه کمتری برای سوخت خواهد پرداخت.
فعالیت بخش انرژی پاک اتریش با ایجاد موسسات کوچک در ایران ادامه می‌یابد/ ایران هاب تولید انرژی تجدیدپذیر در منطقه
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ / اقتصادی
فعالیت بخش انرژی پاک اتریش با ایجاد موسسات کوچک در ایران ادامه می‌یابد/ ایران هاب تولید انرژی تجدیدپذیر در منطقه
اتریش در تلاش است تا با ایجاد شرکت های کوچک توسعه انرژی های تجدیدپذیر در ایران را که به عنوان هاب انرژی تجدیدپذیر در منطقه طلقی می شود گسترش دهد.
استفاده از انرژی های پاک در ایران اجرایی نشده است
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ / علمی و آموزشی
استفاده از انرژی های پاک در ایران اجرایی نشده است
شیراز- ایرنا - دبیر ششمین کنفرانس سالانه انرژی پاک گفت: برخی کشورهای همسایه ایران مانند امارات، کویت و عمان نیروگاه های خورشیدی را به کار گرفته اند اما این موضوع هنوز در کشور ما با وجود تحقیقات علمی به مرحله اجرا نرسیده است.
چین همچنان ناموفق در کاهش واردات نفت و گاز
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ / اقتصادی
چین همچنان ناموفق در کاهش واردات نفت و گاز
پکن- ایرنا- چین در تلاش است با توسعه منابع انرژی پاک و تجدید پذیر، میزان واردات نفت خام را کاهش دهد اما آمارها نشان می دهد وابستگی این کشور به منابع وارداتی در یک دهه گذشته روند رو به رشدی داشته است.