دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
اپراتورهای ارتباطی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
تحول دیجیتال مصرف‏کنندگان کلید ورود به نسل پنجم
معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول گفت: «تحول دیجیتال» در سمت مصرف‏کنندگان، یکی از کلیدواژه‏های ورود به نسل پنجم است.به گزارش اداره‏کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مرتضی طاهری‏بخش معاون فنی و توسعه شبکه همراه در بیست‏و‏پنجمین کنفرانس بین‏المللی انجمن کامپیوتر ایران که با حضور دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات، پژوهشگران، دانشجویان و مهندسان بخش‏های صنعتی کشور برای تبادل یافته‏ها و دستاوردهای علمی در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد، با رویکردی متفاوت به مقوله شبکه‏های نسل آینده پرداخت و بحث خود را با یک سوال آغاز کرد.طاهری بخش تصریح کرد: اصولا چه اهمیتی دارد که تکنولوژی ۵G‏ بیاید؟ مگر با تکنولوژی‏های ۴G‏و ۳G‏ چه کار کردیم؟!وی ادامه داد: نباید از اپراتورهای ارتباطی انتظار داشته باشید که به …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
جریمه ۵ میلیاردی در انتظار اپراتور متخلف در خدمات کد دستوری
طبق مصوبه هیات‌وزیران، اپراتورهای خدمات ارتباطی ثابت و همراه در صورت نقض تعهداتشان در حوزه ارائه خدمات شناسه دستوری (USSD) باید جریمه‌های سنگینی از ۵ تا ۳۰ میلیارد تومان پرداخت کنند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول برای خدمت‌رسانی مطلوب اربعین
وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و برقراری ارتباط ایمن و پایدار جهت خدمات‌رسانی مطلوب به زائران اربعین تقدیر کرد.به گزارش اداره‏کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در مراسم تقدیر از خادمان اربعین که با حضور محمد‌جواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران این وزارتخانه و اپراتورهای خدمات ارتباطی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، از اقدامات مدیرعامل همراه اول و سه مدیر دست‏اندرکار در کمیته اربعین این اپراتور تقدیر شد.همراه اول ضمن کاهش تعرفه تماس رومینگ بین‌الملل شامل «مکالمه»، «پیامک» و «اینترنت همراه» برای مشترکان خود در عراق که در ایام اربعین حضور داشتند، در خدمتی دیگر به مشترکانی که در بازه زمانی١۶ تا ٣٠ مهر به کشور عراق مسافرت کرده …
حضور سامانتل در تله کام ۲۰۱۹ با تمرکز بر خدمات سازمانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
حضور سامانتل در تله کام ۲۰۱۹ با تمرکز بر خدمات سازمانی
مدیرعامل سامانتل نمایشگاه تله کام را فرصت مناسبی برای معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های اپراتورهای MVNO در تأمین نیازهای ارتباطی سازمان‌ها، شرکت‌ها و مردم کشورمان در همه نقاط شهری و روستایی دانست.
  سامانتل  تلکام 2019
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
جزئیات اینترنت جبرانی برای مشترکان موبایل
مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کنندگان رگولاتوری گفت: بسته‌های جبرانی برای قطع اینترنت در هفته‌های اخیر، فعلا برای کاربران موبایل فعال می‌شود و درحال مذاکره با اپراتور‌های اینترنت ثابت نیز هستیم. به گزارش مهر،‌پیمان قره داغی، درباره تمهیداتی که اپراتورهای ارتباطی برای جبران بسته‌های از دست رفته اینترنت به دلیل عدم استفاده کاربران از اینترنت بین‌الملل در دو هفته اخیر در نظر گرفته‌اند، گفت: پیرو هماهنگی‌های انجام شده اپراتورهای موبایل پذیرفته‌اند که عینا همان بسته‌های اینترنتی که از سوی مشترکان خریداری شده بود اما به دلیل عدم دسترسی به اینترنت بین‌الملل، مورد استفاده قرار نگرفت، بار دیگر برای مشترکان فعال شود. وی ادامه داد: برای مثال اگر مشترکی بسته یک گیگ یک روزه خریداری کرده بود اما نتوانسته بود در …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اقتصادی
زمان محدودیت دسترسی به اینترنت مشخص نیست
یک مسوول مطلع در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته و زمان پایان آن هنوز مشخص نیست، گفت: دسترسی به سایت‌های داخلی و خدمات آنلاین بومی مقدور است. یک مسوول مطلع در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به محدودیت اینترنتی طی روزهای جاری گفت: این محدودیت ارتباطی به وزارت ارتباطات ندارد و با تصویب شورای امنیت کشور (شاک) و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتورهای اینترنت صورت پذیرفته است. وی خاطرنشان کرد: زمان برطرف شدن محدودیت اینترنت هنوز مشخص نیست. براساس این گزارش، در حال حاضر مکان‌های ضروری همچون روزنامه‌ها و سایت‌های خبری این محدودیت را ندارند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
شبکه ۵G | یک فاجعه استراتژیک در تاریخ آمریکا
شفقنا اقتصادی_ یکی از مشاوران ارشد کاخ سفید، سیاست‌گذاری‌های مربوط به توسعه شبکه ۵G در آمریکا را یک فاجعه استراتژیک در تاریخ این کشور نامید. ایسنا نوشت:  شرکت چینی هواوی یکی از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای اینترنتی و ارتباطی در جهان است که در طول یک سال گذشته تحت‌تاثیر عوامل مختلفی همچون اتهام جاسوسی […]
رزمایش پایداری شبکه مخابرات برگزار شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / علمی و آموزشی
رزمایش پایداری شبکه مخابرات برگزار شد
رزمایش پایداری شبکه ارتباطی استان تهران با حضور اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران، اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های مخابرات منطقه تهران و قزوین برگزار شد.
احراز هویت فردی و مکانی متقاضیان خدمات ارتباطی الزامی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / علمی و آموزشی
احراز هویت فردی و مکانی متقاضیان خدمات ارتباطی الزامی است
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از الزام احراز هویت فردی و مکانی متقاضیان خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات خبر داد.
  اپراتورهای ارتباطی  احراز هویت  رگولاتوری
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اقتصادی
شروع فعالیت رسمی شرکت تعاونی پست پیشگامان در سراسر کشور
با اعطای احکام ایجاد و مدیریت شعب، فعالیت رسمی شرکت تعاونی پست پیشگامان، تنها اپراتور تعاونی پست کشور آغاز شد. به گزارش روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان، مراسم اعطای احکام و مدیریت شعب شرکت تعاونی پست پیشگامان، همزمان با روز جهانی پست 17 مهر با اعطای احکام مدیران شعب استان‌های خراسان رضوی، مازندران، یزد، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان، خوزستان و زنجان برگزار شد. مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در این مراسم با تاکید بر اهمیت فعالیت اپراتورهای خصوصی و مزایای خصوصی‌سازی پست کشور به بیان اولویت‌های ضروری این حوزه پرداخت و نوآوری و کاهش زمان ارائه خدمات را از جمله مواردی دانست که اپراتورهای بخش خصوصی باید برای آن اهمیت …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اقتصادی
ورود نخستین اپراتور پست خصوصی به زیست‌بوم ارتباطی کشور
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اتاق ایران، روز دوشنبه از ورود نخستین اپراتور پست خصوصی به حوزه پست کشور رونمایی خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، نخستین اپراتور خصوصی پست کشور با اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند. محمدحسن کرباسیان، مدیرعامل پست اول، با اعلام این خبر گفت: در این مراسم، اثرات اقتصادی و اجتماعی حضور اپراتورهای خصوصی در حوزه پست ایران تبیین خواهد شد. مجلس شورای اسلامی در مرداد ۹۵، با تصویب اساسنامه شرکت ملی پست، دولت را مکلف کرد تا زمینه حضور دو کارور (اپراتور) خصوصی پستی را فراهم کند که ارتقای خدمات پست نوین و بزرگ‌تر شدن بازار خدمات پستی از تکالیف اصلی آنها است. هم‌اکنون ۸۰ درصد بازار خدمات پستی در اختیار فعالان …
تخفیف ۳۰ درصدی هزینه انتقال ترافیک صوتی بین ایران و عراق
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اقتصادی
تخفیف ۳۰ درصدی هزینه انتقال ترافیک صوتی بین ایران و عراق
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: ظرفیت‌های ایجادشده در زیرساخت ارتباطی پایانه‌های مرزی علاوه بر تامین نیاز اپراتورهای حوزه ICT، نیاز سایر دستگاهه‌ای خدماتی، امنیتی، امدادرسان، صدا و سیما و راهنمائی رانندگی را پوشش می‌دهد.
  اربعین ۹۸
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / ...
رومینگ اینترنت برای زائران اربعین ۳۰۰ درصد ارزان شد
وزیر ارتباطات بابیان اینکه زیرساخت‌های ارتباطی در کشور و همچنین مسیر راهپیمایی اربعین توسعه یافته است، گفت: بهای رومینگ اپراتورهای داخلی ۳۰۰درصد ارزان‌تر شد.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / ...
فراتر از ارتباطات
اگر بخواهیم نگاهی گذرا به وضعیت شرکت های ارتباطی در ایران بیندازیم، شاهد وضعیت نامطلوبی در مدیریت، ارائه خدمات، توجه به مسائل مغفول جامعه (که اپراتورهای جامعه با توجه به گستردگی مشتریان و میزان نزدیکی ارتباط مردمی آنان امری سهل الوصول است) خواهیم بود.
بررسی مصوبه احراز صلاحیت مدیران اپراتورهای ارتباطی به مجلس رفت
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / علمی و آموزشی
بررسی مصوبه احراز صلاحیت مدیران اپراتورهای ارتباطی به مجلس رفت
کارگروه طرح اصلاح موادی از قانون اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی، مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را درباره لزوم احراز صلاحیت مدیران اپراتورهای ارتباطی بررسی می کند.
  کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات  اصل 44 قانون اساسی  اپراتورهای ارتباطی
۱۲ سایت ارتباطی سیار در پایانه‌ مرزی مهران راه‌اندازی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / علمی و آموزشی
۱۲ سایت ارتباطی سیار در پایانه‌ مرزی مهران راه‌اندازی شد
ایلام - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: ۱۲ سایت ارتباطی توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل برای افزایش کیفیت ارتباطات در پایانه‌ مرزی مهران راه‌اندازی شده است.
  استان ایلام  اینترنت رایگان  مرز مهران  اربعین ۹۸