چهارشنبه, ۷ اسفند, ۱۳۹۸ / 26 February, 2020
برنامه ششم توسعه
اتکا به درآمدهای نفتی، مهم‌ترین دلیل رد کلیات بودجه ۹۹ بود
ایسنا / ۸ ساعت قبل / ...
اتکا به درآمدهای نفتی، مهم‌ترین دلیل رد کلیات بودجه ۹۹ بود
یک عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می‌خواهیم از اقتصاد متکی به نفت به یک اقتصاد دانش‌بنیان گذر کنیم باید بپذیریم در بودجه باید دست از منابع نفتی بکشیم و منابع حاصل از صادرات درآمد نفت را در چارچوب برنامه ششم توسعه کشور در حساب صندوق توسعه ملی واریز کنیم.
  بودجه ۹۹  مجلس شورای اسلامی  دولت  درآمدهای نفتی
جزییات بازگشت به کار جانبازان در وزارت آموزش و پرورش
ایرنا / ۲۹ ساعت قبل / دانشگاه/آموزش‌وپروش
جزییات بازگشت به کار جانبازان در وزارت آموزش و پرورش
تهران-ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه نحوه اعاده به خدمت جانبازان، آزادگان، همسران و فرزندان شهدا مشمول قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه را به همه ادارات آموزش و پرورش و سازمان‌های وابسته ابلاغ کرد.
کمیسیون تلفیق کدام ایرادات بودجه ۹۹ را باید رفع کند؟ +جدول
مشرق / ۲۹ ساعت قبل / سیاسی
کمیسیون تلفیق کدام ایرادات بودجه ۹۹ را باید رفع کند؟ +جدول
لایحه بودجه سال ۹۹ به دلایلی همچون عدم تطابق با شرایط جنگ اقتصادی، فقدان شفافیت، درآمدهای غیر واقعی و بی توجهی به عدالت اجتماعی دیروز از سوی نمایندگان مجلس رد شد؛ حالا قرار است ایرادهای این لایحه را در کمیسیون تلفیق بررسی و رفع کند.
  بودجه  مجلس  کمیسیون تلفیق  رشد اقتصادی  بودجه ۹۹  ابوالفضل ابوترابی  صندوق توسعه ملی  نادر قاضی‌پور  برنامه ششم توسعه
رد کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور/ مخالفان و موافقان چه گفتند؟
مشرق / ۲ روز قبل / سیاسی
رد کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور/ مخالفان و موافقان چه گفتند؟
نمایندگان مجلس با کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ مخالفت کردند؛ مخالفان بودجه معتقد بودند که این بودجه متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نوشته نشده است.
  بودجه ۹۹  علی لاریجانی  مجلس شورای اسلامی  بانک مرکزی  برجام  صندوق توسعه ملی  برنامه ششم توسعه  قانون اساسی  دولت
لایحه بودجه ۹۹ غیر واقعی و خلاف برنامه ششم است
ایرنا / ۲ روز قبل / سیاسی
لایحه بودجه ۹۹ غیر واقعی و خلاف برنامه ششم است
تهران-ایرنا- مخالفان لایحه بودجه ۹۹ ضمن انتقاد از عدم اصلاح ساختاری بودجه، آن را غیر واقعی و خلاف برنامه ششم توسعه عنوان کردند.
انطباق مصوبات لایحه بودجه ۹۹ با برنامه ششم، در اولویت بود
ایرنا / ۲ روز قبل / سیاسی
انطباق مصوبات لایحه بودجه ۹۹ با برنامه ششم، در اولویت بود
تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه ۹۹ راه هایی برای جبران کاهش درآمدهای نفتی پیش بینی شده است، گفت: در کمیسیون  تلفیق تلاش شد که لایحه از قانون برنامه ششم توسعه تبعیت کمی و کیفی داشته باشد.
  هادی قوامی  سازمان برنامه و بودجه  انتخابات مجلس شورای اسلامی  بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق  بودجه ۹۹
بودجه ۹۹ با برنامه ششم توسعه مطابقت ندارد/ فقط ارقام جابه‌جا شده است
ایلنا / ۲ روز قبل / سیاسی
بودجه ۹۹ با برنامه ششم توسعه مطابقت ندارد/ فقط ارقام جابه‌جا شده است
ایلنا: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سالانه باید برشی از برنامه توسعه باشد اما بودجه ۹۹ مطابقتی با برنامه ششم توسعه ندارد.
الف / ۲ روز قبل / سیاسی
نوروزی: جهت‌گیری‌های برنامه ششم در بودجه دیده نمی‌شود
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن نوروزی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف کلیات لایحه بودجه ۹۹، اظهار کرد: از برادران کمیسیون تلفیق تشکر می‌کنم که زحمت خوبی کشیدند ولی یادمان نرود که بودجه باید برش یک پنجم از برنامه تصویب شده باشد، اما جهت‌گیری لازم وجود ندارد و اولویت‌های برنامه ششم توسعه در بودجه رعایت نشده است.
  بررسی بودجه در مجلس  بودجه 99  حسن نوروزی  کلیات بودجه 99
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: تطبیق لایحه بودجه با اهداف برنامه در اولویت کمیسیون بود
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: تطبیق لایحه بودجه با اهداف برنامه در اولویت کمیسیون بود
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مهم‌ترین اولویت کمیسیون تبعیت کیفی و کمی لایحه بودجه از اهداف برنامه ششم توسعه بود.
  بودجه ۹۹
اهداف بخش برق، تحت تاثیر کمبود منابع قرار دارد
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
اهداف بخش برق، تحت تاثیر کمبود منابع قرار دارد
تهران - ایرنا - نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: کمبود منابع و اعتبارات، تاکنون مانع تحقق اهداف برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶) در بخش برق شده است.
  انرژی برق  مصرف بهینه برق  برق  وزارت نیرو
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران3
ماده21 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در حال حاضر دارای 7تبصره است که 3تبصره آن در قانون جامع به همراه ماده 21 به تصویب رسیده است، 2تبصره برابر قانون برنامه ششم توسعه به آن ملحق شده است و 3 تبصره برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی پس از تصویب قانون جامع در مجمع تشخیص مصلحت نظام از بند(و) ماده44 قانون برنامه پنجم به ماده21 ملحق شده است. دستگاه‌های اجرایی و دیوان عدالت اداری بدون توجه به این تغییرات و تبصره‌های الحاقی نسبت به صدور رأی اقدام می‌کنند و با نادیده گرفتن نکته‌هایی که در این تبصره‌ها وجود …
دولت  به جز مدتی اندک،‌ ۵ سال را تحت فشارهای تحریم بود/ پس از برجام نگاه به خارج نداشتیم
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / سیاسی
دولت به جز مدتی اندک،‌ ۵ سال را تحت فشارهای تحریم بود/ پس از برجام نگاه به خارج نداشتیم
معاون اول رییس جمهور گفت: پس از برجام نیز بر خلاف برخی حرف و حدیث ها که عده ای می گویند، دولت در سیاست های اقتصادی خود به هیچ وجه نگاه به خارج نداشت بلکه در مسیر تقویت بنیان های اقتصاد کشور حرکت کرد.
  برجام  صندوق توسعه ملی  اقتصاد مقاومتی  اسحاق جهانگیری  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی  برنامه ششم توسعه  مجلس شورای اسلامی  امام خمینی  دولت تدبیر و امید  مقام معظم رهبری
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
برداشت گندم با کمباین ضایعات را کاهش می دهد
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که برداشت گندم با کمباین میزان ضایعات این محصول را تاحدود زیادی کاهش می دهد.کامبیز عباسی در نشست ستاد برداشت غلات و کلزای کشور که در مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی واقع در کرج برگزار شد، افزود: در ابتدای کار دولت در سال ۱۳۹۲ میزان ریزش گندم و ضایعات با برداشت کمباین حدود ۷.۵ درصد بود که به گذر زمان حدود سه تا چهار درصد کاهش یافته است.وی ، نیاز کشور برای کاهش ضایعات برداشت گندم را تامین به موقع کمباین، نظارت بیشتر و استانداردسازی کمباین ها، اصلاح بعضی از ارقام که ریزیش دارند و بهبود شرایط مزرعه دانست و گفت : تلاش می شود تا میزان ضایعات گندم تا پایان برنامه ششم به بین ۲ تا ۲.۵ درصد برسد.البرز …
نگاه تصمیم‌گیرندگان باید به سمت‌ گردشگری برود/ با انبوهی از درخواست‌ها برای تسهیلات سرمایه‌گذاری روبرو هستیم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / فرهنگی و هنری
نگاه تصمیم‌گیرندگان باید به سمت‌ گردشگری برود/ با انبوهی از درخواست‌ها برای تسهیلات سرمایه‌گذاری روبرو هستیم
ایلنا: سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری و امور مجلس وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بخش‌های گردشگری متعلق به بخش خصوصی است ما به‌عنوان دولت وظیفه‌ داریم برای…
  سرمایه‌گذاری  تأمین مالی  قوانین برنامه ششم توسعه
برنامه‌های شش‌گانه توسعه و چالش‌های بنیادین مسکن
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سیاسی
برنامه‌های شش‌گانه توسعه و چالش‌های بنیادین مسکن
تهران- ایرنا- برنامه‌های شش‌گانه توسعه هر چند طی ۳۰سال گذشته قرار بود راهبردهای توسعه کشور در بخش مسکن و راه برون‌رفت از چالش‌های این بخش را معین‌سازد اما همچنان معضل بدمسکنی و بی‌مسکنی به وفور به‌چشم می‌خورد.
  قیمت مسکن  طرح ملی اقدام مسکن  تسهیلات مسکن  برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران  وام مسکن  بازار مسکن
انتظار مردم از مسئولان تامین معیشت و مقابله با گرانی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ...
انتظار مردم از مسئولان تامین معیشت و مقابله با گرانی است
معاون اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه یکی از انتظارات مردم از مسئولان تامین معیشت و مقابله با تورم و گرانی است، اظهار کرد: در شرایطی که دشمن از همه راه ها مشکلات اقتصادی در کشور افزایش داده مسئولان نیز راهکارهای لازم را برای تامین مایحتاج مردم ارائه کرده‌اند.
  برنامه ششم توسعه  شهرداری بوشهر  آبزیان  استان بوشهر  معیشت  استانی-اقتصادی  اقتصاد
انقلاب ریلی در دولت تدبیر و امید
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
انقلاب ریلی در دولت تدبیر و امید
تهران- ایرنا- توسعه شبکه ریلی طبق قانون برنامه‌های توسعه، دستور رهبری و پیگیری رئیس‌جمهوری از ابتدای دولت یازدهم در اولویت قرار گرفت و امروز می‌بینیم که ۴۵ درصد خطوط ریلی کشورمان طی هفت سال گذشته ایجاد و با ساخت هزار کیلومتر جدید تا سال ۱۴۰۰، نیمی از شبکه ریلی در این دولت به ظرفیت موجود اضافه شده‌است.
  وزارت راه و شهرسازی  شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران  برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
عـــدد خــبــــر
8٪ سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی امیدعلی پارسا، رئیس‌ کل سازمان امور مالیاتی گفت: «در ایران سهم مالیات در تولید ناخالص داخلی ۸‌درصد است، درحالی ‌که این عدد در کشورهای درحال توسعه به ۱۴ تا ۱۵‌درصد می‌رسد.»  او به مهر گفت: «در کشورهای توسعه‌یافته سهم مالیات از GDP بالای ۳۰‌درصد و درکشورهای درحال توسعه ۱۴ تا ۱۵‌درصد است.» پارسا ادامه داد: «درکشور ما مطابق با آنچه در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده بود، باید این عدد به ۱۰‌درصد برسد، اما فعلا حدود ۸‌درصد است و به این راحتی‌ها هم این نرخ افزایش نمی‌یابد.»
من چه در مجلس  باشم چه نباشم پیگیر مطالبات کارگران شاغل و بازنشسته خواهم بود/ پیشکسوتان جامعه کارگری عقلای بازنشستگان تامین اجتماعی هستند از آنها انتظار راهکار داریم
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / اجتماعی
من چه در مجلس باشم چه نباشم پیگیر مطالبات کارگران شاغل و بازنشسته خواهم بود/ پیشکسوتان جامعه کارگری عقلای بازنشستگان تامین اجتماعی هستند از آنها انتظار راهکار داریم
ایلنا: نماینده مرم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۱۳ برنامه ششم توسعه در مجلس درباره تعیین تکلیف پرداخت بدهی دولت به سازمان‌تامین اجتماعی گفت: با تحقق…
  اسلامشهر  انتخابات  محجوب
سهم ۸ درصدی مالیات از تولید ناخالص داخلی / فاصله‌ای معنادار با کشورهای دیگر داریم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
سهم ۸ درصدی مالیات از تولید ناخالص داخلی / فاصله‌ای معنادار با کشورهای دیگر داریم
رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: در ایران سهم مالیات در تولید ناخالص داخلی ۸ درصد است، در حالی که این عدد در کشورهای در حال توسعه به ۱۴ تا ۱۵ درصد می رسد.
  تولید ناخالص داخلی  امیدعلی پارسا  مالیات  برنامه ششم توسعه
گام بلند شاهرود در مسیر توسعه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
گام بلند شاهرود در مسیر توسعه
استاندار سمنان با اشاره به اجرایی شدن پروژه‌های متعددی در شهرستان شاهرود معتقد است که این شهرستان که از ظرفیت بالقوه بالایی برخوردار است، اینک در مسیر توسعه قدم گذارده است.
  استانی-اقتصادی  شاهرود  برنامه ششم توسعه  استاندار سمنان
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
افزایش قیمت اجاره‌بها، حاشیه‌نشینی در پایتخت را ۱۸ درصد افزایش داد
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش سرسام‌آور اجاره‌بهای مسکن منجر به توسعه حاشیه‌ها شده؛ بنابراین باید فکری اساسی برای حل معضل مسکن شود و از مهاجرت بی‌رویه به حاشیه شهرها جلوگیری کرد. مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خانه ملت، رشد سکونت‌گاه‌های غیررسمی را نگران‌کننده خواند و گفت: حدود 30 درصد جمعیت شهری یعنی 20 میلیون نفر از جمعیت کشور در سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه‌ها زندگی می‌کنند؛ سکونت‌گاه‌های غیررسمی به صورت غیرقانونی و خارج از برنامه‌ریزی رسمی ساخته شده‌اند و در آنها مهاجران روستایی و نیازمندان و تهیدستان زندگی می‌کنند. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه باید 2 هزار و …
نیاز ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی برای توسعه شبکه فاضلاب
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
نیاز ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی برای توسعه شبکه فاضلاب
تهران- ایرنا- بر اساس برنامه ششم توسعه تاپایان سال ۱۴۰۰، قرار است جمعیت تحت پوشش تاسیسات جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب به ۷۲درصد برسد که این مهم نیازمند اختصاص اعتباری ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی در بخش شهری است.
بی‌اثری مجلس در رفع مشکلات اقتصادی
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / سیاسی
بی‌اثری مجلس در رفع مشکلات اقتصادی
نمایندگان مجلس دهم، اقداماتی را برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی انجام دادند اما نتوانستند تاثیر لازم را روی بهبود معیشت مردم بگذارند.
  مجلس دهم  دولت روحانی  قانون برنامه ششم توسعه  بانک مرکزی  مجلس شورای اسلامی  لایحه بودجه
۸۱ میلیارد تومان، وصول استان از محل یک درصد فروش معادن و فعالیت صنایع معدنی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
۸۱ میلیارد تومان، وصول استان از محل یک درصد فروش معادن و فعالیت صنایع معدنی
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با اشاره به منابع مالی که شورای معادن می تواند برای آن برنامه ریزی کند، گفت: در راستای بند «الف» ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه در سال جاری تاکنون از محل یک درصد فروش معادن و فعالیت صنایع معدنی حدود ۸۱ میلیارد تومان وصول شده که پیش بینی ۱۰۰ میلیارد تومان را تا پایان سال داشته ایم.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
بولدوزرها در 370 قدمی «گنبد نمکی»
[مهتاب جودکی]«مجتبی» قدم‌هایش را از گنبد نمکی تا مزرعه میگو شمرده است، 370 قدم. از استخرهای درحال ساخت تا گنبد نمکی راه دوری نیست، اما آنها که از اجرای این عملیات در ژئوپارک قشم دفاع می‌کنند، دست می‌گذارند روی فاصله 6کیلومتری بولدوزرها تا غار نمکی و می‌گویند این ساخت‌وساز به غار آسیب نخواهد زد. مثل استاندار که دیروز از غار بازدید کرد و گفت: «برخی براساس خبری جعلی برای افکار عمومی دغدغه ایجاد می‌کنند، اما تبلیغات منفی که براساس منافع یا ناآگاهی شکل می‌گیرد، راه به جایی نمی‌برد.» با واگذاری 1200 هکتار زمین و صدور مجوز پرورش میگو در کنار گنبد و غار نمکی، حریم این اثر نقض شده و بعد از مخالفت‌های بسیار، رئیس‌جمهوری هم به سرپرست …
نقشه راه ساماندهی فضای کسب و کار کشور با بودجه ۹۹
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
نقشه راه ساماندهی فضای کسب و کار کشور با بودجه ۹۹
تهران- ایرنا- از آنجا که مطالعات و بررسی‌های داخلی و بین‌المللی محیط کسب و کار نشان می‌دهند که در مجموع شاخص‌های محیط کسب و کار ایران نیاز به بهبود دارد، انتظار می‌رود لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ به‌عنوان نقشه راه مالی دولت و در اجرای قانون برنامه ششم توسعه در طول یک سال آینده، بتواند بستر لازم را برای تسهیل محیط کسب و کار از طریق حفظ ثبات اقتصادی، عدم تغییر قوانین و مقررات و... را فراهم کند.
  سازمان برنامه و بودجه  اشتغال زایی  روزنامه ایران  بهبود فضای کسب و کار  بودجه ۹۹
مناطق آزاد ایران چرا و چگونه شکل گرفتند؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / سیاسی
مناطق آزاد ایران چرا و چگونه شکل گرفتند؟
تحلیل عملکرد مناطق آزاد تجاری-صنعتی ایران بسیار امر دشواری است، چراکه عمدا یا سهوا تقریبا کمترین داده و اطلاعات از عملکرد این بخش‌ها منتشر می‌شود.
  قانون برنامه ششم توسعه  دریای مدیترانه  دریای سیاه  اتحادیه اروپا  اتاق بازرگانی ایران  مجلس شورای اسلامی  جنگ دوم جهانی
ارائه آمارهای کمی برای رشته‌های کیفی/ اختصاص ردیف بودجه مشخص برای بیمه هنرمندان/ افزایش صادرات چمدانی صنایع دستی با ثبت جهانی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / فرهنگی و هنری
ارائه آمارهای کمی برای رشته‌های کیفی/ اختصاص ردیف بودجه مشخص برای بیمه هنرمندان/ افزایش صادرات چمدانی صنایع دستی با ثبت جهانی
ایلنا: بعد از افزایش شهرهای جهانی صنایع دستی ایران به ۱۴ شهر و قرار گرفتن در رتبه نخست جهانی، آمارهای کمی درخصوص رشته‌هایی مطرح می‌شود که باید کیفی‌سازی شوند.
  صنایع دستی  لالجین  برنامه ششم توسعه  منبت ملایر  شهرهای جهانی صنایع دستی
ثبت جهانی شهرهای صنایع دستی چه اهمیتی دارد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / فرهنگی و هنری
ثبت جهانی شهرهای صنایع دستی چه اهمیتی دارد؟
معاون صنایع دستی فواید جهانی شدن شهر و روستاها در شورای جهانی صنایع دستی را توضیح داد و در پاسخ به انتقادهای مطرح‌شده مبنی بر فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم برای ثبت این شهرها و روستاها خاطرنشان کرد که تاکنون تمام شهرها و روستاهایی که به ثبت جهانی رسیده‌اند با رشد شاخص‌های برنامه توسعه ششم همراه بوده‌اند.
  جهانی شدن شهرهای صنایع دستی
تقویت تعاملات بین‌المللی دانشگاهها درگرو حمایتهای اعتباری ومالی/بی‌تدبیری در بخش فناوری نرم است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / علمی و آموزشی
تقویت تعاملات بین‌المللی دانشگاهها درگرو حمایتهای اعتباری ومالی/بی‌تدبیری در بخش فناوری نرم است
معاون آموزشی سابق وزارت علوم به راهکارهای افزایش تعاملات بین‌المللی دانشگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: علی‌رغم همه تحریم‌ها و فشارهایی که وجود دارد، در حال حاضر بیش از ۵۵ هزار دانشجوی خارجی داریم که در نظام آموزشی کشور ما تحصیل می‌کنند این شرایط به هیچ وجه راضی‌کننده نیست و باید تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل چهار برابر این آمار دانشجوی خارجی جذب کنیم.
  تعاملات بین المللی دانشگاه ها  راهکارهای توسعه تعاملات بین المللی  آمار دانشجویان خارجی در ایران  فشارهای بین المللی در جامعه علمی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
الزامات تصمیم 250هزار میلیارد تومانی
250هزار میلیارد تومان منابع تبصره14 لایحه بودجه که هفته گذشته در کمیسیون تلفیق مجلس تصمیماتی درخصوص آن گرفته شد، یکی از مهم‌ترین ارکان بودجه برای موفقیت سیاست‌های رفاهی برای مقابله با فقر و کاهش تبعیض در شرایط سخت و پیچیده کشور است. تبصره14 لایحه بودجه که در قالب جدولی بنا بر ماده39 قانون برنامه ششم توسعه ایجاد شد، به جزئیات منابع و مصارف هدفمندی می‌پردازد. مطابق برنامه ششم توسعه، دولت می‌تواند منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی را با توجه قانون هدفمندکردن یارانه‌ها به‌منظور ارتقای عدالت اجتماعی …
نقش بیمه سامان در تحقق اهداف بیمه‌ای برنامه ششم توسعه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
نقش بیمه سامان در تحقق اهداف بیمه‌ای برنامه ششم توسعه
برنامه ششم توسعه تکلیف مهمی را برای صنعت بیمه در راستای افزایش چشمگیر سهم بیمه‌های زندگی از کل پرتفوی صنعت بیمه مشخص کرده است.
  بیمه سامان  اهداف بیمه‌ای برنامه ششم توسعه  بیمه درمان
انتقاد از ساختار نامناسب قیمت‌گذاری برق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
انتقاد از ساختار نامناسب قیمت‌گذاری برق
گروه بنگاه‌ها: کم‎توجهی به عرضه‌کنندگان انرژی برق در حوزه‎های مختلف، از جمله عدم پرداخت به‎موقع مطالبات نیروگاه‎ها و شرکت‎های تولیدکننده برق، بسیاری از آنها به‎ویژه شرکت‎های خصوصی را در معرض ورشکستگی قرار داده است. پیمان کنعان، مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم ضمن اعلام مطالب فوق گفت: ساختار نامناسب و مغایر با قانونمندی‎های اقتصاد انرژی در زمینه قیمت‎گذاری از مهم‌ترین مشکلات تولیدکنندگان برق، به‎ویژه شرکت‎های خصوصی، آن هم با سهم تولید 60 درصد از مجموع برق تولیدی کشور است. این کارشناس صنعت برق افزود: حتی در مواردی که قانون‎گذار دست به انجام اصلاحات ساختاری محدود در زمینه نظام قیمت‎گذاری می‎زند (از جمله ماده 6 دستورالعمل بند «ت» ماده 48 قانون برنامه ششم توسعه درخصوص تکلیف …
چهار هزار نیروی جدید جذب قوه قضاییه می شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اجتماعی
چهار هزار نیروی جدید جذب قوه قضاییه می شوند
کرج – ایرنا – قائم مقام مرکز آموزش قوه قضاییه با اشاره به پیگیری دستگاه قضایی درخصوص جذب نیروی انسانی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه چهار هزار نیروی انسانی جدید جذب این قوه می شوند.
  البرز  آزمون استخدامی  قوه قضاییه
جذب ۴۰۰۰ نیروی قضائی در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اجتماعی
جذب ۴۰۰۰ نیروی قضائی در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است
کرج - قائم مقام مرکز آموزش قوه قضاییه از پیش بینی جذب چهار هزار نیروی قضائی در برنامه ششم توسعه خبر داد.
  برنامه پنجم توسعه  قوه قضائیه  مرکز آموزش قوه قضاییه  دستگاه قضا
مصوبه مجلس درباره برخوردار شدن بازنشستگان شاغل از مزایا
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
مصوبه مجلس درباره برخوردار شدن بازنشستگان شاغل از مزایا
نمایندگان مجلس مصوب کردند که به بازنشستگان شاغل در مناطق عملیاتی زمان دفاع مقدس و پس از آن طبق قانون برنامه ششم توسعه مزایا مانند سایر بازنشستگان شاغل تعلق گیرد.
کمک معیشتی دولت شامل بسیاری از روستاییان نشده است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
کمک معیشتی دولت شامل بسیاری از روستاییان نشده است
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌عدالتی در پرداخت یارانه کمک معیشتی گفت: بسیاری از مردم نیازمند از جمله روستاییان از این یارانه بی‌بهره هستند.
  سیدحسن حسینی شاهرودی  مجلس شورای اسلامی  قانون برنامه ششم توسعه
دامنه مشمولان مزایای شاغلان مناطق عملیاتی افزایش یافت
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
دامنه مشمولان مزایای شاغلان مناطق عملیاتی افزایش یافت
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دامنه مشمولان مزایای شاغلان مناطق عملیاتی «ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه» را افزایش دادند.
  دفاع مقدس  برنامه ششم توسعه  ستاد کل نیروهای مسلح  سازمان امور اداری و استخدامی کشور
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
گزیده اخبار
ابلاغ آیین‌نامه تبلیغات بانک‌ها [ایرنا] بانک مرکزی آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور را ابلاغ کرد که براساس آن، انجام هرگونه تبلیغات در حوزه خدمات پولی و بانکی، تنها از سوی موسسه‌های پولی و بانکی دارای اجازه‌نامه فعالیت از بانک مرکزی مجاز است. بانک مرکزی در بخش‌نامه‌ای به تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد:  براساس قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه (۱۴۰۰- ۱۳۹۶)، هرگونه تبلیغ برای ارایه خدمات پولی و بانکی کشور به موجب آیین‌نامه‌ای است که توسط بانک مرکزی تهیه و به تصویب هیأت‌وزیران می‌رسد و انجام هرگونه تبلیغات در حوزه خدمات پولی و بانکی، تنها از سوی موسسات پولی و بانکی دارای اجازه‌نامه فعالیت از بانک مرکزی …
جذب ۱۵درصدی دانش آموزان درمدارس غیردولتی نیاز به برنامه مدون دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
جذب ۱۵درصدی دانش آموزان درمدارس غیردولتی نیاز به برنامه مدون دارد
بندرعباس- ایرنا- معاون وزیر آموزش وپرورش گفت: طبق برنامه ششم توسعه ۱۵ درصد دانش آموزان باید تحت پوشش مدارس غیرانتفاعی قرار بگیرند که تحقق این امر نیاز به برنامه ای مدون از سوی آموزش وپرورش استان‌ها است.
  ریاست سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی  مجتبی زینی وند  هرمزگان  مدارس غیر دولتی  وزارت آموزش و پرورش  دانش‌آموزان
طرح تأسیس موزه جنایات آمریکا بررسی می‌شود
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سیاسی
طرح تأسیس موزه جنایات آمریکا بررسی می‌شود
نمایندگان مجلس هفته جاری علاوه بر بررسی طرح تأسیس موزه جنایات آمریکا، طرح ممنوعیت ورود خبرنگاران رسانه‌های تبعیت کننده از تحریم‌های آمریکا به کشور ایران را بررسی می‌کنند.
  مجلس شورای اسلامی  ایران  قانون برنامه ششم توسعه  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  قانون اساسی
بررسی علل وقوع حادثه کرمان/ حضور ۴ وزیر در بهارستان
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سیاسی
بررسی علل وقوع حادثه کرمان/ حضور ۴ وزیر در بهارستان
کمیسیون امور داخلی و شوراها هفته آینده، گزارش‌های وزارت کشور و اطلاعات در خصوص علل وقوع حادثه جان باختن جمعی از هموطنان در تشییع پیکر سردار حاج قاسم سلیمانی در کرمان را بررسی می‌کند.
  کمیسیون امنیت ملی  برنامه ششم توسعه  قانون مجازات اسلامی  دانشگاه ها
انبوه تدابیر اقتصادی را معطل اخم و لبخند غرب نکنید
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سیاسی
انبوه تدابیر اقتصادی را معطل اخم و لبخند غرب نکنید
یک کارشناس اقتصادی ضمن نقد سخنان رئیس‌جمهور می‌گوید اقتصاد ما بیش از فشار تحریم‌های خارجی، تحت فشار بی‌تدبیری و بی‌برنامگی دولت است.
  روزنامه کیهان  امریکا  دانشگاه علامه طباطبایی  خبرگزاری دانشجو  احسان خاندوزی  آمریکای شمالی  برنامه ششم توسعه  اقتصاد مقاومتی  ایران  روسیه
فیش‌های حقوقی رو نشد؛ نوبت به اطلاعات کارکنان رسید!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
فیش‌های حقوقی رو نشد؛ نوبت به اطلاعات کارکنان رسید!
مجلس در حالی با پیشنهاد دولت، دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرده که در فرصتی کوتاه اطلاعات کارکنان خود را در سامانه "کارمند ایران" ثبت کنند و هرگونه پرداخت را مشروط به آن دانسته است که با توجه به تجربه قبلی برای اعلام اطلاعات کارکنان، تضمین اجرای این قانون جای سوال دارد؛ از جمله اینکه آیا مجلس و سایر دستگاه‌های نظارتی بر اجرای قانون برای اعلام اطلاعات حقوق کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در سامانه حقوق و مزایا نظارت کافی دارند و از آن مطمئن شده‌اند که تکلیف جدید تصویب کردند؟
  فیش حقوقی  قانون برنامه ششم توسعه  لایحه بودجه  سازمان اداری و استخدامی
مجلس دهم به روایت پروانه سلحشوری؛ ما تریبون نداشتیم!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
مجلس دهم به روایت پروانه سلحشوری؛ ما تریبون نداشتیم!
رأی به فهرست امید یک نه بزرگ به مجالس هفتم تا نهم و اصولگرایان بود. اتفاقاً مجلس دهم از نظر اجتماعی و اقتصادی عملکرد خوبی دارد. اگر این مجلس نبود مجالس هفتم تا نهم اجازه تصویب ماده‌ ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه را نمی‌دادند.مسئله این است ما در طول مدت نمایندگی خود در مجلس دهم، تریبون‌دار نبودیم. وظیفه ما بود به ایجاد یک رسانه از آن خودمان، همت کنیم.متأسفانه این همت را نکردیم. البته ما آن طور که باید منسجم هم نبودیم.کمیته‌های ما در فراکسیون امید آنطور نبود که به ازای هر طرح و یا لایحه‌ای که در کمیسیون مطرح می‌شد بیاییم چکش کاری کنیم.ما ضعف تشیکلاتی داریم. اما اصولگرایان به خاطر توان مالی تشکیلاتی هستند و رسانه هم دارند بنابراین مشکلات ما را ندارند.
  مجلس دهم  سلحشوری  فراکسیون امید
حداقل حقوق کارمندان در سال آینده مشخص شد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
حداقل حقوق کارمندان در سال آینده مشخص شد
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت:‌ با مصوبه اعضای کمیسیون تلفیق حداقل حقوق در سال آینده دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.
  سازمان انرژی اتمی  وزارت اطلاعات  قانون برنامه ششم توسعه  علی اصغر یوسف نژاد  سازمان اداری و استخدامی کشور  هیات دولت  علی‌اصغر یوسف‌نژاد  ساری  کمیسیون تلفیق
تاخیر دو ساله دستگاه‌های اجرایی در ارایه برنامه بهره‌وری
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
تاخیر دو ساله دستگاه‌های اجرایی در ارایه برنامه بهره‌وری
تهران - ایرنا - رییس سازمان ملی بهره‌وری گفت: قرار بود دستگاه‌ها ۶ ماه پس از ابلاغ برنامه ششم توسعه برنامه‌های بهره‌وری خود را ارایه کنند، اما در پایان سال سوم برنامه توسعه هنوز این اقدام، انجام نشده است.
  سازمان مدیریت صنعتی  فاطمه پهلوانی
واحدهای شناسنامه‌دار زیر تیغ
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
واحدهای شناسنامه‌دار زیر تیغ
وقتی برنامه ششم توسعه در سال 1395 به تصویب رسید در قانون بودجه سال 1395 درآمدهای مالیاتی 101 هزار میلیارد تومان برآورد شده بود و وقتی جدول پیش‌بینی درآمدهای مالیاتی در برنامه ششم توسعه را بررسی می‌کنیم و درآمد مالیاتی سال 1400 را می‌بینیم که 322 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، و رشد 300 درصدی را برای آن طی 5 سال پیش‌بینی می‌کند، سوالات زیادی را به ذهن می‌آورد که چطور و از چه منابعی؟
مخالفت جدی محیط زیست با تونل انتقال آب طالقان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
مخالفت جدی محیط زیست با تونل انتقال آب طالقان
مدیرکل محیط زیست البرز با اشاره به اینکه در بسیاری از پروژه های عمرانی استان پیوست‌های زیست محیطی رعایت نمی‌شود، توضیح داد: به عنوان مثال محیط زیست از تمامی پیمانکاران پروژه آزاد راه تهران – شمال در مراجع قضایی شکایت کرده و پرونده حقوقی آنها در جریان است.
  استانی-اجتماعی  قزوین  برنامه ششم توسعه  کرج  قانون هوای پاک  تالاب صالحیه  سازمان مدیریت پسماند  شورای عالی محیط زیست  سد کرج  سد طالقانی
مالیات انواع سیگار و محصولات دخانی تعیین شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سیاسی
مالیات انواع سیگار و محصولات دخانی تعیین شد
نمایندگان مجلس مالیات انواع سیگار و محصولات دخانی را تعیین کردند.
  مجلس  وزارت صنعت ، معدن و تجارت  مجلس شورای اسلامی  برنامه ششم توسعه
یک زن سرپرست معاونت استانداری البرز شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
یک زن سرپرست معاونت استانداری البرز شد
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: استاندار البرز همواره بر شایسته سالاری فارغ از قومیت گرایی و گرایش‌های فردی تاکید داشته و کارآمدی افراد برای تحقق اهداف نظام و سیاست های ابلاغی از سوی دولت را مد نظر دارد.
  استانی-سیاسی  برنامه ششم توسعه  استانداری البرز
موظف به رصد آسیب‌های اجتماعی در کشور هستیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
موظف به رصد آسیب‌های اجتماعی در کشور هستیم
معاون دفتر پیشگیری از معلولیت سازمان بهزیستی گفت: براساس برنامه ششم توسعه سازمان بهزیستی موظف به رصد آسیب‌های اجتماعی به ویژه معلولیت‌هاست تا از شیوع آن جلوگیری کند.
  استانی-اجتماعی
برنامه و بودجه | سند آمایش استان‌‌های مرکزی، زنجان، قزوین و چهارمحال و بختیاری در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش بررسی و تصویب شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
برنامه و بودجه | سند آمایش استان‌‌های مرکزی، زنجان، قزوین و چهارمحال و بختیاری در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش بررسی و تصویب شد
شفقنا اقتصادی –  در راستای عمل به تکلیف جزء یک بند الف ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توسعه کشور و با ابتکار امور برنامه¬ریزی، نظارت و آمایش سرزمین سازمان برنامه و بودجه کشور، اسناد آمایش سرزمین استان‌های -مرکزی، زنجان، قزوین و چهارمحال و بختیاری در جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش سرزمین بررسی و تصویب […]
طرحی برای کسانی که در مناطق عملیاتی خدمت کردند
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
طرحی برای کسانی که در مناطق عملیاتی خدمت کردند
مجلس دو فوریت استفساریه‌ای را به تصویب رساند که در صورت تصویب نهایی آن بازنشستگان واجد شرایط نیز از مزایای حضور در مناطق عملیاتی برخوردار می شوند.
  مجلس شورای اسلامی  قانون برنامه ششم توسعه  استفساریه
رفع مشکل بازنشستگان ایثارگر باید با فوریت صورت بگیرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
رفع مشکل بازنشستگان ایثارگر باید با فوریت صورت بگیرد
موافقان درخواست دوفوریت استفساریه بند (ج) ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه معتقدند که مشکلات بازنشستگان ایثارگر نادیده گرفته شده، بنابراین باید با قید فوریت در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
پیشنهاد مصری برای برخورداری بازنشستگان از مزایای حضور در مناطق عملیاتی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
پیشنهاد مصری برای برخورداری بازنشستگان از مزایای حضور در مناطق عملیاتی
نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، با دو فوریت طرح استفساریه بند ج ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه با 146 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای آبرسانی روستاها اختصاص پیدا می‌کند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای آبرسانی روستاها اختصاص پیدا می‌کند
 سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی روستایی و عشایری اختصاص پیدا می‌کند.
  مجلس شورای اسلامی  هادی قوامی  برنامه ششم توسعه  کمیسیون تلفیق  شورای اقتصاد
سوال مجلس از وزیر اقتصاد اعلام وصول شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
سوال مجلس از وزیر اقتصاد اعلام وصول شد
شفقنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: سوال نماینده داراب از وزیر اقتصادی و دارایی درباره عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق با سیاست های برنامه ششم توسعه اعلام وصول شد. در جلسه علنی امروز-دوشنبه- مجلس شورای اسلامی، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه از اعلام وصول یک فقره سوال ملی از وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد. وی گفت: […]
  سوال مجلس از وزیر اقتصاد  عدم پرداخت تسهیلات بانکی  فرهاد دژپسند  وزیر اقتصاد
اعلام وصول سوال نماینده داراب از وزیر اقتصاد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
اعلام وصول سوال نماینده داراب از وزیر اقتصاد
سوال نماینده داراب از وزیر اقتصاد در مورد عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق با سیاست‌های قانون برنامه ششم توسعه اعلام وصول شد.
  وزیر اقتصاد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
مولدسازی دارایی‌های دولت
مولدسازی دارایی‌ها، ایجاد منابع مالی حداکثری از طریق انواع قراردادها و ابزار‌های مالی برای انجمادزدایی و بازتوزیع دارایی‌های مازاد دولتی (حکومتی) است. این طرح در راستای اجرای بند (پ) ماده 10 قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه بوده و بر این منطق استوار است تا با کاهش نقش دولت در ساختار اقتصاد، هزینه‌های دولتی را کاهش و با پویاسازی و انجمادزدایی از اموال و دارایی‌های دولتی، خروج از رکود اقتصادی را تسریع بخشد. شفافیت میزان ارزش دارایی‌ها در تراز مالی دولت، تعیین تعداد و میزان ارزش دارایی‌ها، تجمیع آمار و اطلاعات کامل از نوع عرصه و اعیان، شناسایی دامنه اموال و دارایی‌های دولت، تاثیر منابع مالی پایدار از طریق مولد‌سازی دارایی و نیز رها‌سازی دارایی‌های بلااستفاده از جمله اهداف این طرح عنوان می‌شود. اما …
ضعف بنیه مالی مشکل اول و آخر واحدهای کوچک صنعتی صادراتی مازندران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
ضعف بنیه مالی مشکل اول و آخر واحدهای کوچک صنعتی صادراتی مازندران
ساری - ایرنا - در حالی مازندران بر اساس مصوبه شورای توسعه صادرات با توجه به ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی خود را برای رساندن رقم صادراتی سه میلیارد دلاری تا پایان برنامه ششم توسعه آماده می‌کند که تجار و صادر کنندگان ضعف بنیه مالی و سخت گیری بانک‌ها در تامین مالی به خصوص برای واحدهای کوچک را سد راه تحقق این برنامه‌ها می‌دانند.
  ساری  مازندران  صادرات غیر نفتی
سرمایه‌گذاری، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز کشور/ اجرایی نشدن قوانین باید عقوبت داشته باشد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
سرمایه‌گذاری، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز کشور/ اجرایی نشدن قوانین باید عقوبت داشته باشد
نود و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد. در این نشست روند اجرای حکم ماده 7 قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار و آیین‌نامه اجرایی آن مبنی بر تشکیل کمیته ساماندهی مراجعه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به واحدهای تولیدی و راه‌اندازی سامانه مربوط و اجرایی نشدن بند (پ) ماده 117 قانون برنامه ششم توسعه مورد بررسی قرار گرفت.
زراعت چوب، آب را می‌بلعد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
زراعت چوب، آب را می‌بلعد
الهام مصدقی راد _ خبرنگار  پایان سال 96اعلام شد که حدود 230هزار هکتار از عرصه‌های کشور زیرکشت زراعت چوب است. براساس برنامه ششم توسعه، ‌در پایان دوره باید 75هزار هکتار دیگر بر این میزان افزوده شود که با توجه به پتانسیل نیاز کشور به 13میلیون مترمکعب، همچنان بخشی از این نیاز بی‌جواب باقی خواهد ماند که نیازمند واردات است. صنایع چوب کشور هم‌اکنون حدود 6.5میلیون مترمکعب چوب خام نیاز دارد که اگر برنامه ششم توسعه به درستی اجرا شود، می‌توان حدود 5میلیون مترمکعب دیگر چوب تولید کرد. سرپرست سازمان جنگل‌ها …
ترکیب تامین مالی تولید برق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
ترکیب تامین مالی تولید برق
ارزیابی‌ها حاکی است برای پاسخگویی به رشد تقاضا، سالانه به 3 تا 5 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی برای تامین برق کشور نیاز است. برای بخش تولید، انتقال و فوق توزیع سالانه به‌طور متوسط به 50هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است که از این مقدار 40هزار میلیارد تومان صرف توسعه بخش تولید خواهد شد که عمدتا از منابع بانک‌ها یا صندوق توسعه ملی تامین می‌شود. در این میان وزارت نیرو هم برق تولید ‌شده از سمت فعالان بخش‌خصوصی را با نرخ تضمین که از طریق مناقصه مشخص می‌شود را پرداخت می‌کند. تفاوت این روش با روش‌های قبلی این است که براساس آیین‌نامه‌ای که در بند «ت» ماده (48) قانون برنامه ششم توسعه تعیین شده است، وزارت نیرو مکلف است مناقصه‌ای برای مناطقی که نیاز به احداث نیروگاه دارند برگزار می‌کند و از این …
چرا آمار مزاحمان تلفنیِ اورژانس اجتماعی افزایش پیدا کرده است؟
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
چرا آمار مزاحمان تلفنیِ اورژانس اجتماعی افزایش پیدا کرده است؟
رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفته است که از ۵۰۰ هزار مورد تماس از ابتدای امسال با اورژانس اجتماعی کشور با شماره ۱۲۳، نیمی از آن‌ها مزاحمان تلفنی بوده‌اند. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز نیز گفته است که در شش ماهه امسال، ۱۶۵ هزار تماس تلفنی در سامانه آتش‌نشانی این کلان‌شهر ثبت شده که ۱۴۰ هزار تماس از این تعداد، مزاحمت تلفنی بوده است. سوال اصلی اینجاست که چرا تاکنون این معضل، نه‌تنها کمرنگ‌تر نشده که حتی شدت هم پیدا کرده است؟ برای رهایی از این چالش چه باید کرد؟ در همین خصوص، احمد بیگدلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به دیدارنیوز گفت: این اتفاق نامبارک و آمار‌های عجیب و غریبی که در این خصوص ارائه می‌شود نشان از وجود ضعف فرهنگی در مملکت دارد. اگر سیستم آموزش و پرورش منطقی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
اقتصاد تعاونی راهگشای مبارزه با تحریم های اقتصادی است
مرضیه کولانی  : محمد کبیری معاون تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه خود به همدان در دیدار با برخی از شرکت های تعاونی در کمیته هماهنگی و توسعه تعاونی های استان همدان دیدار کرد .  معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: اقتصاد تعاونی راهگشای مناسبی برای مبارزه با تحریم‌ها و تحقق آن در گرو ‌همراهی همه نهادهای دولتی و غیردولتی است.محمد کبیری  افزود: باید از ظرفیت تعاونی ها بیش از پیش برای مبارزه با تحریم ها بهره برد.وی با بیان اینکه تشکیل تعاونی ها اقتصاد کشور را متحول کرده است، اظهار داشت: باید به شبکه سازی تعاونی ها کمک کنیم تا شرایط برای تثبیت اشتغال ایجاد شود.کبیری با تاکید بر اینکه بر اساس فضا و جغرافیای کسب و کار باید از تعاونی ها حمایت شود ادامه داد: …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
برآورد بدهی دولت به صندوق ارزی در سال ۹۹
با تایید پیشنهاد دولت برای واریز ۲۰ درصد از منابع ناشی از نفت و فرآورده‌های آن به صندوق توسعه ملی، دولت مابه‌التفاوت ۱۶ درصدی باقی مانده تا سهم قانونی صندوق را بدهکار می‌شود که حدود ۱.۲ میلیارد دلار بدهی جدید در سال ۱۳۹۹ ایجاد خواهد کرد.به گزارش ایسنا، طبق قانون برنامه پنجم توسعه باید در سال اول ۲۰ درصد از منابع ناشی از فروش نفت و فرآورده‌های آن به حساب صندوق توسعه ملی واریز و سالانه سه درصد به آن اضافه ‌می‌شد و در ادامه طبق قانون برنامه ششم توسعه، دولت باید از سال ۱۳۹۶ معادل ۳۰ درصد از منابع نفتی را به حساب صندوق توسعه ملی واریز و سالانه دو درصد به آن اضافه کند. بر این اساس، سهم صندوق برای سال ۱۳۹۹ به ۳۶ درصد می‌رسد.در چند سال اخیر با توجه به کاهش منابع نفتی و نیاز دولت به منابع در برخی سال‌ها …
کمیسیون تلفیق: حقوق کارگران تا ۲ میلیون و ۳۰۰هزار تومان از مالیات معاف می‌شوند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
کمیسیون تلفیق: حقوق کارگران تا ۲ میلیون و ۳۰۰هزار تومان از مالیات معاف می‌شوند
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: براساس مصوبه این کمیسیون، حقوق کارگران تا ۲ میلیون و ۳۰۰هزار تومان از مالیات معاف می‌شوند. بحث‌هایی در خصوص معافیت مالی پزشکان مطرح شد و در لایحه دولت یک پیشنهاد در این زمینه آمده است، اما به دلیل آنکه خلاف برنامه ششم توسعه است رأی لازم برای تصویب را نیاورد و آنچه که در لایحه دولت بود، با اصلاحاتی به تصویب رسید.
دخل و خرج ناموزون نان فانتزی‌‌‌ها
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
دخل و خرج ناموزون نان فانتزی‌‌‌ها
میزان مصرف نان‌های حجیم در کشور هنوز با هدفگذاری دولت برای افزایش میزان مصرف این نان‌ها در کشورفاصله دارد. طبق برنامه پنجم و ششم توسعه باید ۴۰درصد مصرف نان‌ کشور به سمت نان‌های حجیم می‌رفت که این امر تاکنون محقق نشده است
 ایثارگران درصورت تایید شورای نگهبان کارمند رسمی می‌شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
 ایثارگران درصورت تایید شورای نگهبان کارمند رسمی می‌شوند
تهران - ایرنا - وضعیت استخدامی مشمولان ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در صورت تأیید استفساریه تبصره ۱ بند (ذ) ماده ۸۷ برنامه ششم توسعه توسط شورای نگهبان، حداکثر پس از سه ماه باید به رسمی قطعی یا ثابت و یا دائم تبدیل شود.
  بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی ایران  ایثار و شهادت  آزمون استخدامی  شورای نگهبان  شهدا  جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی
صدور ضمانت نامه توسط بانکهای ایرانی برای صادرات خدمات فنی- مهندسی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
صدور ضمانت نامه توسط بانکهای ایرانی برای صادرات خدمات فنی- مهندسی
وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با برخی کشورهای همسایه برای دریافت ضمانت نامه بانکی ایرانی جهت پذیرش شرکت های مهندسی کشورمان خبر داد.
  وزارت راه و شهرسازی  محمد اسلامی  قانون برنامه ششم توسعه  صادرات خدمات فنی و مهندسی
۴۳ درصد از منازل روستایی مقاوم هستند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
۴۳ درصد از منازل روستایی مقاوم هستند
مدیرکل دفتر معاونت مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از مقاوم بودن ۴۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی کشور خبر داد.
  برنامه ششم توسعه  سازمان برنامه و بودجه  حمیدرضا سهرابی  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  مقاوم سازی مسکن روستایی
تولید فعلی مسکن معادل نصف نیاز بازار  است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
تولید فعلی مسکن معادل نصف نیاز بازار است
یکی از دلایل اصلی رشد قیمت‌ها در بازار مسکن، فشار تقاضاست و بنا به گفته یک نماینده مجلس، تولید مسکن حدود نصف اهداف تعیین شده در برنامه ششم توسعه است.
  مسکن  قیمت مسکن  بازار مسکن  ساخت و ساز
ساختار ادارات اجرای اسناد رسمی نیازمند تحول و چابکی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / سیاسی
ساختار ادارات اجرای اسناد رسمی نیازمند تحول و چابکی است
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: فعالیت ادارات اجرای اسناد رسمی مصداق کامل قضازدایی است و در برنامه ششم توسعه تکالیف جدیدی نیز به سازمان ثبت اسناد و املاک محول شده که در همین راستا ساختار این حوزه نیازمند تحول و چابکی است.
  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
۴ اقدامی که دولت در بودجه ۹۹ نادیده گرفت/ انتشار ۸۸ هزار میلیارد تومان اوراق، خلاف برنامه ششم است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
۴ اقدامی که دولت در بودجه ۹۹ نادیده گرفت/ انتشار ۸۸ هزار میلیارد تومان اوراق، خلاف برنامه ششم است
یک کارشناس اقتصادی گفت: مولدسازی دارایی‌ها، مدیریت بدهی‌ها به صورت منسجم‌تر، یکپارچه‌سازی مصارف حمایتی دستگاه‌ها و تشکیل کمیته کاهش هزینه در لایحه بودجه مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.
  مجید کریمی  اوراق مشارکت  اسناد خزانه اسلامی  تورم  بانک مرکزی ایران  برنامه ششم توسعه  بودجه شرکتهای دولتی  خزانه داری کل کشور  فروش نفت  دلار 4200 تومانی
سیاسی‌بازی اجازه پیشرفت در صنعت را نمی‌دهد/ اقتصاد گرفتار سلیقه دولت است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / سیاسی
سیاسی‌بازی اجازه پیشرفت در صنعت را نمی‌دهد/ اقتصاد گرفتار سلیقه دولت است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سرعت‌گیرهای سیاسی و سیاسی‌بازی‌ها اجازه پیشرفت و توسعه در بخش‌های صنعتی مثل خودروسازی را نمی‌دهد.
  ابوالفضل حسن بیگی  خرید تضمینی گندم  برنامه ششم توسعه
تولید برق | آسیب های تولید برق با استفاده از سوخت فسیلی
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
تولید برق | آسیب های تولید برق با استفاده از سوخت فسیلی
شفقنا اقتصادی -کشور ما ۶۰ هزار مگاوت ظرفیت تولید برق از منابع تجدیدپذیر را دارد که کمتر از ۱۰۰۰ مگاوت از این ظرفیت را استفاده می‌کند، بنابراین نه در حد بضاعت عمل کرده و نه به تعهدات بین المللی و برنامه ششم توسعه پایبند بوده است. به گزارش شف…
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
مصرف شیر؛ انتخاب نیست بلکه اضطرار است
مشاور انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران گفت: در کشور ما همیشه به جای هزینه برای پیشگیری به دنبال ساخت بیمارستان‌های بیشتر و افزودن تعداد تخت‌های بیمارستانی هستیم، به عبارت دیگر سیستم کشور ما سیستم بیمارمحور است.به گزارش ایلنا، حسین چمنی با اشاره به اهمیت مصرف لبنیات در حفظ سلامت دستگاه گوارش و اسکلت افراد جامعه، اظهار کرد: سرانه مناسب مصرف لبنیات برای حفظ سلامت افرد 270 کیلوگرم است در حالی که در خوش‌بینانه‌ترین حالت سرانه مصرف این مواد سودمند در کشور ما یک سوم مصرف استاندارد است. مرکز آمار ایران به عنوان یک مرجع رسمی، میزان تولید شیر در کشور را 6.7 میلیون تن در سال و وزارت جهاد کشاورزی میزان آن را 10 میلیون تن اعلام کرده‌اند، در حالی که میزان جذب شیر برای تولید مواد لبنی در صنایع حداکثر 8 میلیون …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / ...
مجوز به دولت برای جبران کسری درآمد نفتی از حساب ذخیره ارزی
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ از مصوبه این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن به دولت اجازه داده می‌شود درصورتی‏که نتواند سهم ۴۸ هزار میلیارد تومانی خود را از صادرات نفت به دست بیاورد این کسری را از منابع حساب ذخیره ارزی جبران کند.به گزارش ایسنا، هادی قوامی در نشست خبری پیش از ظهر دیروز چهارشنبه خود که در مجلس برگزار شد، با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: ما بررسی تبصره ۱ لایحه بودجه را در بخش درآمدی آغاز کردیم. در بند الف تبصره ۱ کل درآمد حاصله از محل فروش نفت و میعانات گازی ۲۲.۵ میلیارد دلار، سهم صندوق توسعه ۳۶ درصد معادل ۸ میلیارد دلار، سهم دولت ۱۱ میلیارد دلار معادل ۴۸ هزار میلیارد تومان و سهم شرکت ملی نفت ۱۴.۵ درصد معادل سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار پیش بینی شد. با توجه به اینکه …
جذب نیروی جدید در شهرداری‌ها ممنوع است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
جذب نیروی جدید در شهرداری‌ها ممنوع است
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان گفت: جذب نیروی جدید در شهرداری‌ها ممنوع است مگر این‌که مجوزهای لازم اخذ شود.
  برنامه ششم توسعه  شهرداری  استانداری  سازمان شهرداری‌ها
رییس انجمن علوم خاک ایران: یک ریال تاکنون برای مدیریت خاک اختصاص نیافته است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
رییس انجمن علوم خاک ایران: یک ریال تاکنون برای مدیریت خاک اختصاص نیافته است
کرج – ایرنا – رییس انجمن علوم خاک ایران گفت: در برنامه ششم توسعه مصوب شد تا سالانه ۵۰۰ هزار هکتار طرح های حفاظت خاک انجام شود ولی متاسفانه تاکنون حتی یک ریال برای این موضوع اختصاص نیافته است.
  روز جهانی خاک  استان البرز  فرسایش خاک
کتابخانه‌های سیار در راه روستاها
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / فرهنگی و هنری
کتابخانه‌های سیار در راه روستاها
معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: بر اساس بند «ث» ماده ۹۲ برنامه ششم توسعه به منظور توسعه کتابخانه‌های روستایی، تکالیفی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای روستاهای فاقد کتابخانه مشخص شده‌است.
گرایش ۳۵ درصد دانش آموزان به رشته های فنی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
گرایش ۳۵ درصد دانش آموزان به رشته های فنی است
گچساران- ایرنا- مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: گرایش ۳۵ درصد از دانش آموزان کشور به رشته های فنی است که تا پایان برنامه ششم توسعه نیز سهم آموزش فنی حرفه ای و کاردانش به ۵۰ درصد خواهد رسید.
  مدارس  کهگیلویه وبویراحمد  انتخاب رشته  وزارت آموزش و پرورش
سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی درجا می زند/ به اهداف برنامه ششم توسعه نمی رسیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فناوری
سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی درجا می زند/ به اهداف برنامه ششم توسعه نمی رسیم
با توجه به برنامه ششم، سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی باید به ۴ درصد برسد؛ عددی که هم اکنون زیریک درصد است و برای سال ۹۹ هم پیش‌بینی ها نشان می دهد این عدد همچنان به یک درصد نخواهد رسید.
  مسعود برومند  منصور غلامی  طرح های پژوهشی  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  بودجه پژوهشی
دولت به جای رتبه‌بندی، حقوق فرهنگیان را افزایش داده است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سیاسی
دولت به جای رتبه‌بندی، حقوق فرهنگیان را افزایش داده است
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت به جای رتبه‌بندی فرهنگیان، افزایش حقوق آنان را در دستور کار قرار داده است که با آن چیزی که مدنظر ماست، تفاوت دارد.
  قانون برنامه ششم توسعه  قاسم احمدی لاشکی  مجلس شورای اسلامی  نظام رتبه بندی معلمان
رقم واقعی بودجه ۷۳۴ هزار میلیارد است نه ۴۸۴ هزار میلیارد تومان
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
رقم واقعی بودجه ۷۳۴ هزار میلیارد است نه ۴۸۴ هزار میلیارد تومان
رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با بیان اینکه عدم شفافیت، بزرگترین مشکل بودجه کشور است، گفت: میزان بودجه عمومی دولت درلایحه بودجه۴۸۴ هزار میلیارد تومان اعلام شده است، ولی در بررسی اولیه نشان می دهد رقم واقعی آن۷۳۴هزار میلیارد تومان است.
  484 هزار میلیارد تومان  734 هزار میلیارد تومان  بودجه