جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
بسته علمی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
میز خبر
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: هشدار درباره افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان [شهروند] معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان هشدار داد. محمدمهدی تندگویان در نشست «بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم» با بیان اینکه تمام مسائل تئوری جامعه را که امروز مطرح می‌شود، به شکل ملموس و عینی در بین جوانان می‌بینیم، گفت که این موضوع بسیار نگران‌کننده است. او با انتقاد از اینکه مهاجرت نخبگان در کشور از مدت‌ها پیش آغاز شده است، ادامه داد:   «مهاجرت جوانان بر دو نوع مهاجرت علمی و مهاجرت اجتماعی است که امروز مورد دوم هم به شکل ملموسی افزایش یافته است.» او گفت: «با این روند در آینده تنها قشری …
آب شیرین‌کن اتمی نیاز کشور به آب ورودی را کاهش می دهد 
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
آب شیرین‌کن اتمی نیاز کشور به آب ورودی را کاهش می دهد 
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی گروه برنامه ریزی آمایش سرزمینی دانشگاه تربیت مدرس گفت: راه اندازی آب شرین کن اتمی در صورت تلفیق با افزایش تاب آوری، پایدارترین بسته سیاستی در کاهش وابستگی نواحی شرقی کشور به منابع آبی و به تبع آن کاهش وابستگی کشور به منابع آب ورودی از کشورهای همسایه خواهد بود.
  فصلنامه آمایش محیط  دانشگاه تربیت مدرس
ویدئو / از ساخت کشتی خودران تا کوچکترین حسگر زیستی دنیا
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / علمی و آموزشی
ویدئو / از ساخت کشتی خودران تا کوچکترین حسگر زیستی دنیا
ماموریتی تازه برای یافتن حیات در مریخ در راه است و کوچکترین حسگر زیستی دنیا نیز ساخته شده است. ناوهای هوشمند و سخنگو در راهند و ارتباطی تازه میان چاقی و سرطان کشف شده است. در این بسته خبری، با هم تازه‌ترین رویدادهای علمی دنیا را مرور می‌کنیم.
  بسته اخبار علم و فناوری
خـزان خزر
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
خـزان خزر
٦٠ رودخانه، مزارع سمی گیلان، مازندران و گلستان را می‌شوید و به دریای بسته خزر می‌ریزد. اعضای هیأت علمی سازمان تحقیقات گیاه‌پزشکی ایران گزارش داده‌اند که مازندران به تنهایی ٧٠‌درصد سموم کشاورزی ایران را مصرف می‌کند و پسابش را به خزر می‌ریزد. هوشنگ برادرزن موسی‌الرضا روی شالیزار مردم کارگری می‌کند و دل پری از سم‌های بی‌خاصیت چینی دارد که هم مصرف کشاورزها را بالا برده است و هم خرج و مخارج شان را.
ویدئو / از موجودات فضایی بدبو تا برفِ آهنی در هسته زمین
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / علمی و آموزشی
ویدئو / از موجودات فضایی بدبو تا برفِ آهنی در هسته زمین
در حالی که تیمی از محققان MIT با بررسی یک ترکیب شیمیایی بدبو، به شواهد تازه‌ای از وجود حیات در فضا دست یافته‌اند، گروهی دیگر از پژوهشگران دریافتند که در هسته زمین، پدیده‌ای شبیه بارش برف رخ می‌دهد؛ اما با دانه‌های آهنی. با تازه‌ترین بسته اخبار علم و فناوری ایسنا همراه باشید.
  بسته علمی  رولزرویس  بسته اخبار علم و فناوری  زوال عقل
ارتباطات به گشوده شدن جهان‌های بسته کمک می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
ارتباطات به گشوده شدن جهان‌های بسته کمک می‌کند
تهران - ایرنا - عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان این که کار ارتباطات این است که به مقدار زیادی به گشوده شدن جهان‌های بسته کمک کند، گفت: این مسائل با کمک رسانه که بخشی از ارتباطات به ویژه ارتباطات انسانی و فرهنگی است، انجام می‌گیرد.
  محمد جواد غلامرضا کاشی  دانشگاه علامه طباطبایی  هادی خانیکی  دانشگاه شهید بهشتی  صلح
چه نوع زخم‌هایی می‌توانند سبب مرگ بیمار شوند؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
چه نوع زخم‌هایی می‌توانند سبب مرگ بیمار شوند؟
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه درمان زخم مشابه، در افراد مختلف بسته به ویژگی‌های زخم متفاوت است، به این پرسش پاسخ داد که؛ چه‌نوع زخم‌هایی می‌توانند سبب مرگ بیمار شوند؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
آشنایی با نکات طلایی در زمینه ارائه مقاله به ژورنال‌های بین‌المللی
ژورنال‌های علمی بین‌المللی، مهمترین روش انتشار علم در عرصه جهانی هستند و محققان بسیار زیادی هستند که سالانه مقالات علمی خود را به این ژورنال‌ها می‌فرستند. با این حال اکثر این مقالات رد می‌شوند و تعداد معدودی از آن‌ها تایید می‌شوند و در کشور ما نیز بسیاری از دانشجویان و محققین به این در بسته می‌خورند. علت این مسئله این است که تایید مقالات نیازمند رعایت اصولی است که بسیاری از نویسندگان مقالات به آن بی‌توجه هستند یا اطلاعات کمی در مورد آن دارند.
درمان زخم نیاز به کار گروهی پزشکی دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
درمان زخم نیاز به کار گروهی پزشکی دارد
تهران- ایرنا- عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه درمان زخم مشابه در افراد مختلف بسته به شرایط بیمار و ویژگی‌های زخم متفاوت است، گفت: درمان زخم نیاز به برنامه گروهی و تیمی پزشکی دارد.
  بهبود زخم  تهران  بیماری  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بهداشت و سلامت
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: به آسمان حواله ندهید
شفقنا- هفته اول زمستان در شرایطی شروع شد که نفس کشیدن در کلان‌شهرها دشوار است. وقتی در غیاب دانش‌آموزان بازیگوش و بانشاط از مدارسی که روزهای متوالی با تعطیلی مواجه می‌شوند و یا خالی از جوانانی که مراکز آموزش علمی را آلودگی هوا به روی آنان بسته است، از خیابان‌های شهری که مرکز کشور است عبور می‌کنی و همان اندک […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
اغتشاشات آبان ماه در ۸ استان کشور «محدود» بود
دادستان کل کشور با بیان این‌که هشت استان کشور در آبان ماه گرفتار اغتشاشات محدود بود گفت: کرج و اطراف کرج یکی از نقاطی بود که دشمن بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده بود.محمدجعفر منتظری در مراسم تودیع و معارفه دادستان کرج‌ گفت: امنیت برای یک شهر و یک جامعه این چنین است اگر امنیت باشد در سایه امنیت انسان می تواند آسایش و راحتی داشته باشد، رشد و پیشرفت انسان در همه حوزه‌ها منوط و مشروط به داشتن امنیت است، اگر امنیت باشد اقتصاد رشد و دانشگاه‌ها و مراکز علمی فعالیت می‌کنند، هنرمند، صنعتگر، کارگر، مدیر و دانشجو همه در سایه امنیت می‌توانند کار، تلاش، پیشرفت و ترقی کنند، امنیت که نباشد هیچ نخواهد بود نه استادی می‌تواند درس دهد، نه شاگردی می‌تواند درس بخواند، نه کارگر می‌تواند کار کند، نه خیاط و عطار و سایر …
اختصاص
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / علمی و آموزشی
اختصاص "کارانه پژوهش" در حکم حقوقی اساتید، هر شش ماه یک‌بار
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر آنکه نظام دانشگاهی ما فقط نظام آموزشی را به رسمیت می‌شناسد، گفت: فعالیت‌های پژوهشی اعضای هیئت علمی هر شش ماه یک‌بار و بسته به میزان کار انجام شده، در حکم حقوقی آن‌ها لحاظ خواهد شد.
  کارانه پژوهش  دانشگاه آزاد اسلامی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
دشمنان ما مشتریان اطلاعات مهندسی زیرساختی کشور هستند
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه دشمنان ما مشتریان اطلاعات مهندسی زیرساختی کشور هستند، اظهار کرد: پدافند غیرعامل باید به جای پیوست در ذات طرح‌های فنی و مهندسی به ویژه زیرساختی گنجانده شود.سردار جلالی در نشست هم‌‌اندیشی مجریان، ناظران و نمایندگان دستگاه‌‌های اجرایی مرتبط با پدافند غیرعامل با بیان اینکه موضوع نظام فنی مهندسی پدافند غیرعامل، نسبت به سایر موضوعات فنی مهندسی جوان است و نیازمند رشد و تعالی بیشتری دارد، اظهار کرد: استراتژیست‌های نظامی و سیاسی معتقدند که در هر عصر و دوره‌ای با توجه به رشد و ظهور فناوری‌ها و فرصت‎های جدید، زمینه برخی تهدیدات نیز فراهم می‎شود. هر عصر و دوره‌ای جنگ خاص خود را دارد. این تهدیدات هم شامل تهدیدات نظامی و سیاسی و هم تهدیدات فناوری و علمی است. …
دادستان کل کشور: در حوادث آبان ماه فریاد زدیم آقای وزیر ارتباطات! این مسیر جهنمی فضای مجازی که دارد مملکت را به آشوب می‌کشد را ببند؛ چرا باید با ۴۸ ساعت تأخیر فضای مجازی بسته شود؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ...
دادستان کل کشور: در حوادث آبان ماه فریاد زدیم آقای وزیر ارتباطات! این مسیر جهنمی فضای مجازی که دارد مملکت را به آشوب می‌کشد را ببند؛ چرا باید با ۴۸ ساعت تأخیر فضای مجازی بسته شود؟
حجت الاسلام منتظری گفت: آن‌کسی که مطالب آن‌چنانی را پشت تریبون مجلس یا در فضای مجازی یا در مطبوعات می‌گوید اگر خود در این حوادث آسیب‌دیده بود این‌چنین حرف می‌زد، اضافه کرد: آیا اگر خانه و کاشانه و ناموس و مردم توسط اشرار آسیب‌دیده بود این‌گونه کرکری می‌خواند؟امنیت کشور و جان مردم چیزی نیست که به‌آسانی از دست دهیم و همه مسئولان وظیفه‌داریم در تأمین امنیت تلاش کنیم زیرا امنیت سرمایه بزرگی است و اگر امنیت باشد، اقتصاد خواهد بود و چرخ کارخانه‌ها می‌چرخد و مراکز علمی به دانش و تحقیق خواهد پرداخت و مجلس به کار خود می‌پردازد.
ویدئو / از نابودی ابرمیکروب‌ها تا دلیل تازۀ نابودی دایناسورها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ...
ویدئو / از نابودی ابرمیکروب‌ها تا دلیل تازۀ نابودی دایناسورها
در حالی که محققان راهی تازه برای نابودی ابرمیکروب‌ها را توسعه داده‌اند، برخی دیگر از پژوهشگران دلیل تازه‌ای برای نابودی دایناسورها یافته‌اند. این‌ها و چند خبر دیگر از دنیای علم و فناوری را در این بسته اخبار علمی ایسنا دنبال کنید.
کسری 150 هزار میلیارد تومانی لایحه بودجه 99/زیر سوال رفتن شان مجلس با تصویب لایحه
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
کسری 150 هزار میلیارد تومانی لایحه بودجه 99/زیر سوال رفتن شان مجلس با تصویب لایحه
عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی با تاکید بر اینکه لایحه بودجه 99 بر مبنای درآمدهای غیرپایدار، غیرواقعی و صوری بسته شده است، گفت: در نظر گرفتن صادرات یک میلیون بشکه نفت خام، استقراض و برداشت از صندوق توسعه ملی و در نظر گرفتن ارقام غیرواقعی برای فروش اموال دولتی گواهی بر این مدعاست
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
حرکت آغاز شده در تقریب مذاهب اسلامی را نوسازی کنید
آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام حمید شهریاری را به دبیرکلی مجمع تقریب مذاهب اسلامی منصوب کردند.متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ حمید شهریاری دامت توفیقاتهبه پیشنهاد شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی جنابعالی را که بحمدالله از دانش و تجربه‌ لازم برخوردار می‌باشید به دبیرکلی آن مجمع منصوب می‌کنم و امیدوارم در ادامه‌ تلاش‌هایی که در مدیریت‌های پیشین به کار رفته، جنابعالی نیز به توفیقات بزرگ دست یابید. امروز نشانه‌های ناکامیِ سیاست‌های تفرقه‌افکن میان برادران مسلمان بیش از همیشه مشهود است و این در حالی است که تلاش استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه در دهه‌های اخیر بیش از همیشه بوده است. بحمدالله امروز در سراسر جهان اسلام عقلانیت برخوردار از هدایت الهی، نخبگان …
ویدئو / از اتمام کار ناتمام بتهوون تا خانه‌تکانی فضایی در آینده نزدیک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / علمی و آموزشی
ویدئو / از اتمام کار ناتمام بتهوون تا خانه‌تکانی فضایی در آینده نزدیک
هوش مصنوعی پای خود را در کفش آهنگسازان کرده و قرار است سمفونی ناتمام بتهوون را تکمیل کند. از سوی دیگر، همزمان با اعلام برنامه ناسا برای ارائه گزارش سفرهای کاوشگر خود به نزدیک‌ترین فاصله ممکن تا خورشید، آژانس فضایی اروپا هم اعلام کرده قصد دارد زباله‌های فضایی اطراف زمین را پاکسازی کند. در تازه‌ترین بسته اخبار علمی ایسنا، با برخی از مهمترین تحولات حوزه علم و فناوری آشنا شوید.
  بسته علمی  بسته علم و فناوری  ناسا  بتهوون
شکستن قیمت کتاب، راه حل کلیشه‌ای بخش دولتی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
شکستن قیمت کتاب، راه حل کلیشه‌ای بخش دولتی
سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی قم گفت: در صنعت چاپ، نشر و بسته بندی، شکستن قیمت‌ها توسط بخش دولتی نه تنها موثر و صحیح نیست بلکه کلیشه‌ای و مانع پیشرفت بخش خصوصی است.
  استانی-فرهنگی و هنری  نشر کتاب  قم
آمار منتشره درباره دریافت نشدن یارانه، هیچ مبنای علمی ندارد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
آمار منتشره درباره دریافت نشدن یارانه، هیچ مبنای علمی ندارد
ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی دولت اعلام کرد: به دنبال انتشار برخی آمار و اطلاعات در تعدادی از رسانه‌ها مبنی بر دریافت نشدن یارانه از سوی برخی اقشار جامعه (کارگران، بازنشستگان، معلمان، کارکنان) به اطلاع می‌رساند این اطلاعات فقط گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای بوده و هیچ مبنای علمی و متقنی ندارد.
برخی آمارهای اعلامی درخصوص بسته معیشتی مبنای علمی ندارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
برخی آمارهای اعلامی درخصوص بسته معیشتی مبنای علمی ندارد
ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی دولت به دنبال انتشار برخی آمار و اطلاعات در تعدادی از رسانه‌ها مبنی بر عدم دریافت یارانه از سوی برخی اقشار جامعه (کارگران، بازنشستگان، معلمان، کارکنان ) اعلام کرد که این اطلاعات صرفا گمانه زنی‌های رسانه‌ای بوده و هیچ مبنای علمی و متقنی ندارد.
  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  بسته معیشتی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
فاز اول پروژه‌های ازدیاد برداشت از 6 میدان نفتی در مرحله نهایی
در نشستی با حضور مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، پیشرفت پروژه های پژوهشی ازدیاد برداشت و بهبود تولید از 6 میدان هیدروکربوری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بررسی شد.‌ مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در این نشست اظهار کرد:‌ پروژه‌های پژوهشی ازدیاد برداشت و بهبود تولید از 6 میدان نفتی اهواز، گچساران، کوپال، منصوری، کرنج و بی‌بی‌حکیمه به 5 دانشگاه و مرکز علمی کشور واگذار شد که فاز اول این قراردادها در حال اتمام است.احمد محمدی گفت: اغلب پروژه های پژوهشی در مناطق نفت‌خیز جنوب به دلیل اینکه نتایج آنها ارتباط مستقیم با تولید دارند، از اولویت ویژه ای برخوردار هستند و ضرورت دارد به منظور تسریع و تکمیل به موقع آنها نسبت به برگزاری نشست های مشترک با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اقدام شود.وی با تاکید …
تبدیل غله آلوده به سوخت/ اقتصاد چگونه با زیست فناوری مقاوم می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / فناوری
تبدیل غله آلوده به سوخت/ اقتصاد چگونه با زیست فناوری مقاوم می شود
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: فناوری زیستی می تواند با بسته اقتصاد زیستی، گردش مالی ۳۰ میلیارد دلاری برای کشور رقم بزند.
  زیست فناوری  دارو  واکسن  شرکت دانش بنیان  مصطفی قانعی  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  مجلس شورای اسلامی  سوخت زیستی  کود شیمیایی  محصولات تراریخته
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
پرفروش‌ترین کتاب‌های علمی دنیا معرفی شدند
«بدن‌تان شما را نگه‌ می‌دارد»، «آغاز مرگ»، «پشه»، «چرا ما می‌خوابیم» و «سکوت» پر فروش‌‌ترین کتاب‌های علمی در سال 2019 هستند.کتاب «بدن‌تان شما را نگه‌ می‌دارد» که در لیست پرفروش‌های سایت نیویورک تایمز قرار گرفته است، به نقش مغز، ذهن و بدن در ترمیم زخم‌ها می‌پردازد. بسل ون‌در کولک؛ نویسنده این اثر در واقع یک محقق پیشگام و یکی از برجسته‌ترین متخصصان جهان است که در زمینه استرس آسیب‌زا الگوی جدیدی برای بهبود بیماران ارائه می‌دهد.دومین کتاب پر فروش از نگاه نیویورک تایمز، «آغاز مرگ» نوشته آتول گاوند است. گفتنی است این اثر علاوه بر فروش بالا عنوان بهترین کتاب سال از دیدگاه واشنگتن پست را به خود اختصاص داده است. نویسنده در کتابش تشریح می‌کند که روند پیر شدن بدن با افزایش سن موضوع ترسناکی نیست.«پشه» عنوان …
ویدئو / اکتشافات و اختراعات تازه در زمین و هوا
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / علمی و آموزشی
ویدئو / اکتشافات و اختراعات تازه در زمین و هوا
محققان و پژوهشگران در زمین و فضا در حال رونمایی از اکتشافات و اختراعات تازه‌ای هستند. در حالی که جدیدترین خودروی برقی شرکت تسلا رونمایی شده، بوئینگ، فضاپیمای خود را برای پرتاب به فضا آماده می‌کند. با تازه‌ترین بسته اخبار علم و فناوری ایسنا همراه باشید.
  بسته علمی  تسلا  سایبرتراک  استارلاینر  بسته اخبار علم و فناوری
حمایت‌های مشاوره‌ای به جمع خدمات آزمایشگاهی پیوست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / علمی و آموزشی
حمایت‌های مشاوره‌ای به جمع خدمات آزمایشگاهی پیوست
تهران- ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از متنوع‌تر شدن سبد حمایتی شبکه خبر داد و گفت: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با هدف کمک به رشد آزمایشگاه‌ها، بسته حمایت خدمات مشاوره را به ماموریت‌های سازمانی خود افزود.
  مشاوره  شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی
برخی مساجد شمال تهران همانند تالار است/ لوکس شدن دلیلی برای بسته بودن درب مسجد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / فرهنگی و هنری
برخی مساجد شمال تهران همانند تالار است/ لوکس شدن دلیلی برای بسته بودن درب مسجد
عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: مسجد باید آرایه‌های هنری داشته باشد، آراسته باشد اما از یک جایی به بعد این مسائل آفت است. در برخی از مساجد شمال شهر مسجد از حالت مسجد بودن خارج شده و آدم احساس می‌کند وارد تالار شده است.
ویدئو / ترک اعتیاد با الکترود مغزی و طول عمر بیشتر با پیاده‌روی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / علمی و آموزشی
ویدئو / ترک اعتیاد با الکترود مغزی و طول عمر بیشتر با پیاده‌روی
اشعه گاما، هوش مصنوعی و الکترود مغزی، به کمک زندگی و سلامتی انسان‌ها آمده‌اند؛ اما تحقیقات علمی محدود به این روش‌های سخت و تخصصی نیست؛ گاهی یک پیاده‌روی ساده هم می‌تواند زندگی سالم‌تر و طولانی‌تری را برای انسان به ارمغان بیاورد. با بسته اخبار علم و فناوری ایسنا همراه باشید.
  بسته اخبار علم و فناوری
رویداد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
رویداد "چاره‌جو" با محوریت صنعت چاپ و بسته‌بندی برگزار می‌شود
سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد استان قم از برگزاری اولین رویداد چاره جو با محوریت صنعت چاپ و بسته بندی در قم خبرداد.
  استانی-اجتماعی  چاپ  نشر
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
شکوفایی استعدادهای انسانی، شرط تحقق دموکراسی
همدلی| نیلوفر شریف زاده:پراگماتیسم فلسفه‌ای است که برای اولین بار در دهه 1980 میلادی در آمریکا شکل گرفت. این فلسفه در تفکر و حیات عقلی این کشور تاثیر زیادی از خود بر جای گذاشته است. پراگماتیسم را نخستین‌بار چارلز پیرس در مقاله معروفش، با عنوان «چگونه می‌توان اندیشه‌های خود را روشن ساخت»، به کار برده است. پیرس در این مقاله ثابت کرده که برای شکافتن یک اندیشه، توجه به تعیین رفتاری که این اندیشه را برمی‌انگیزد کافی است. مقصود او از به کاربردن این واژه، روشی برای حل کردن و ارزشیابی مسائل عقلی بود. امروزه همگان رشد این فلسفه را مدیون پیرس و هم‌قطاران قرن بیستمی‌اش، ویلیام جیمز و جان دیویی می‌دانند.بعد از ضربات سنگینی که هیوم و کانت به پیکر متافیزیک وارد کردند و حتی کانت باب متافیزیک را بسته اعلام کرد، …
بسته فرهنگی حجاب و عفاف با ۳۰ گام به دانشگاه‌ها ابلاغ شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / علمی و آموزشی
بسته فرهنگی حجاب و عفاف با ۳۰ گام به دانشگاه‌ها ابلاغ شد
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با بیان اینکه مهم‌ترین اقدام در حوزه حجاب و عفاف ابلاغ یک بسته فرهنگی به دانشگاه‌ها است، گفت: مجموعه ای از سیاست‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی را با مضمون ۳۰ گام در اختیار مراکز علمی و دانشگاه‌ها قراردادیم.
"نژادپرستی علمی" کار محققان ایرانی را سخت کرده/رد یک چهارم مقالات ایرانی به خاطر مسائل سیاسی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / علمی و آموزشی
"نژادپرستی علمی" کار محققان ایرانی را سخت کرده/رد یک چهارم مقالات ایرانی به خاطر مسائل سیاسی
قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مورد ظلم واقع شدن ایران را در مجامع علمی بین‌المللی فریاد زده‌ایم، تأکید کرد: نژادپرستی علمی کار ما را سخت‌تر کرده اما مسیر پیشرفت علمی هنوز بسته نشده و چاپ نکردن مقالات در مجلات خارجی به معنای ایزوله کردن خودمان در دنیاست.
  مقاله  نژادپرستی علمی
علت «سکته قلبی» چیست؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / بهداشت و سلامت
علت «سکته قلبی» چیست؟
دبیر علمی سومین کنگره تازه‌های آنژیوپلاستی اورژانس گفت: علت ایجاد سکته قلبی، بسته شدن ناگهانی یکی از شریان‌های مسئول خون رسانی به عضله قلب است و قطع خون رسانی به عضله قلب اگر بیش از ۲۰ دقیقه طول بکشد منجر به شروع مرگ سلول‌های عضله قلب می‌شود.
اصلاح ساختار بودجه؛ آیا دخل وخرج کشور در سال آینده بدون نفت بسته می‌شود؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
اصلاح ساختار بودجه؛ آیا دخل وخرج کشور در سال آینده بدون نفت بسته می‌شود؟
علی قنبری عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط برای انجام اصلاحات لازم در بودجه سنواتی کشور فراهم است، گفت: «سال‌هاست که ضرورت انجام این اصلاحات حس می‌شود، اما بعد از اتفاقات...
  بودجه 99  بوجه سنواتی  بودجه بدون نفت  کاهش درآمدهای نفتی  درآمدهای مالیاتی  جایگزینی درآمدهای مالیاتی  فرار مالیاتی  مبارزه با فرار مالیاتی  مالیات پزشکان