چهارشنبه, ۱۵ مرداد, ۱۳۹۹ / 5 August, 2020
بسته های آموزشی
تدوین بسته‌های آموزش مجازی برای شرایط زرد و قرمز کرونایی
۲ روز قبل / آموزش / پژوهش / برنامه درسی / کتاب
تدوین بسته‌های آموزش مجازی برای شرایط زرد و قرمز کرونایی
جلسه بحث و بررسی آماده سازی بسته های آموزشی مجازی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در شرایط زرد و قرمز کرونایی برگزار شد و جداول مدنظر مورد ارزیابی قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
با حضور  کارشناسان و مسئولین آموزش و پرورش شهرستانها برگزار شد
تشکیل کارگروه ارائه  بسته رسانه ای در سند تحویل بنیادین آموزش و پرورش استان بوشهرتشکیل کارگروه ارائه  بسته رسانه ای در سند تحویل بنیادین آموزش و پرورش استان بوشهر با حضور  کارشناسان و مسئولین آموزش و پرورش شهرستانها و معاون مشارکتهای نوسازی مدارس استان بوشهربرگزار شد.اجرایی مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اهداف تشکیل کار گروه رسانه ای چنین میباشد.1 - فرهنگ سازی و ترویج برنامه های اجرایی زیر نظام های سند تحول و بهره گیری از فضاهای رسانه ای.2 – ارتقاع سطح کیفی رسانه  با صدا و سیما و خبرگزاری ها3 – افزایش کیفیت گزارش از اقدام زیر نظام های 6 گانه سند تحول بنیادین توسط مسئولین زیربطاجرایی افزود : بسته های رسانه ای شامل  :  الف-  صدا و سیما    ب – خبرگزاری و پایگاه های خبری   …
آموزش ترکیبی از اول مهرماه ارائه می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سید حسن الحسینی / وزارت آموزش و پرورش / شبکه شاد
آموزش ترکیبی از اول مهرماه ارائه می‌شود
مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول برنامه شاد گفت: از اول مهر آموزش ترکیبی را داریم که آمیزه ای از حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس، آموزش مجازی، بسته های آموزشی و آموزش تلویزیونی است.
دانش آموز با اخذ دیپلم باید به هویت نسبی جامعی رسیده باشد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
دانش آموز با اخذ دیپلم باید به هویت نسبی جامعی رسیده باشد
تهران - ایرنا- سرپرست معاونت طراحی و تولید بسته های یادگیری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموز باید در زمان اخذ دیپلم به هویت نسبی جامعی رسیده باشد تا به استناد آن بتواند تعاملاتش را در برخورد با موضوعات زندگی انتظام‌بخشی کند.
استرس کرونایی با دارو و قرص برطرف خواهد شد؟ /توصیه های رئیس سازمان روانشناسی به مردم
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
استرس کرونایی با دارو و قرص برطرف خواهد شد؟ /توصیه های رئیس سازمان روانشناسی به مردم
روانشناسان ما دارند در طول روز بسته های آموزشی را از طریق فضای مجازی یا از طریق سامانه 4030 یا از طریق سامانه هایی که در استان ها با کمک استانداری و ها و دفاتر مقابله با بحران شکل گرفته است، این خدمات را به مردم ارائه می دهند.
حاجی میرزایی: بسته‌های آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم ارسال می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / معلم / محسن حاجی‌ میرزایی / دانش‌آموزان / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
حاجی میرزایی: بسته‌های آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم ارسال می‌شود
تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: در مناطقی که ابزار استفاده از شبکه شاد وجود ندارد، علاوه بر ارسال بسته های آموزشی، معلمان با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی،‌مشکلات آموزشی و درسی دانش آموزان را رفع می‌کنند.
توزیع ۳۰ هزار بسته آموزشی ویژه دانش آموزان روستایی هرمزگان
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / استانی-علمی و آموزشی / اخبار علمی - هرمزگان / کروناویروس
توزیع ۳۰ هزار بسته آموزشی ویژه دانش آموزان روستایی هرمزگان
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان ازتوزیع ۳۰ هزار بسته آموزشی ویژه دانش آموزان مناطق روستایی فاقد دسترسی به تلویزیون اینترنت (فضای مجازی) ، دستگاه های الکترونیکی و پخش صوتی و تصویری با همکاری گروه های آموزشی و راهبران آموزشی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اجرای طرح ابتکاری معلم یار با اعطای ابلاغ به مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی
تبریز - لیلا پاشایی: برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش کشور، اولین ابلاغ طرح ابتکاری" معلم یار" در روستاهای محروم، به مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اعطا شد.در یک اقدام نادر و به دنبال تعطیلی اضطراری مدارس کشور و با هدف جبران عقب افتادگی تحصیلی و آموزش دانش آموزان مناطق محروم استان در کلاسهای چند پایه و زیر حدنصاب 15 نفر با اجرای یک طرح ابتکاری، برای اولین بار در سطح کشور؛ از سوی رئیس آموزش و پرورش منطقه محروم خواجه، جعفر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به عنوان معلم یار روستای سولوجا (با چهار دانش آموز) منصوب شد.مدیرکل آموزش و پرورش استان با اعلام آغاز طرح ابتکاری " معلم یار" در استان آذربایجان شرقی گفت: این طرح با مشارکت همزمان 1300 نفر از کادر اداری آموزش و پرورش مناطق …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ویروس کرونا / مدارس / دانش آموزان / تلویزیون
(تصاویر) مدرسه در تلویزیون
با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس تمامی دانش اموزان برای جبران دروس عقب افتاده از بسته های آموزشی و شبکه آموزش صداسیما استفاده بهینه می کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / آموزش و پرورش / اخبار علمی - کرمان / استانی-علمی و آموزشی / کروناویروس
ارسال بسته بهداشتی و آموزشی برای ۳۱ هزار دانش آموز روستایی و عشایری استان کرمان
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: یکسری فعالیت های آموزشی و بسته بهداشتی برای ۳۱ هزار دانش آموز روستائی و عشایری استان کرمان که اینترنت و شبکه های مجازی را ندارند، تهیه شده و امروز برای آنها ارسال می شود.
توزیع بسته های بهداشتی - مراقبتی از کرونا در قم
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
توزیع بسته های بهداشتی - مراقبتی از کرونا در قم
از شامگاه ششم اسفند ماه بسته های بهداشتی مراقبتی در مقابل ویروس کرونا در مناطق کم برخوردار شهر قم به صورت رایگان توسط پایگاه های بسیج محل ها توزیع شد. این بسته ها شامل محلول ضد عفونی کننده، ماسک و بروشور آموزشی به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
امدادرسانی به ۳۵۸۰ نفر توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در برف
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: عوامل این جمعیت در روزهای برفی به ۳ هزار و ۵۸۰ نفر گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند. رامین معبودی با اعلام این خبر افزود: ۳۰۰ نفر نجاتگر طی ۶۰ عملیات امدادی به این افراد امدادرسانی کردند.وی اضافه کرد: ۹۲۵ نفر توسط جمعیت هلال احمر در پایگاه های بین شهری، مساجد و مراکز آموزشی اسکان اضطراری داده شدند‌.وی اظهار کرد: ۱۶ زن باردار و ۷ بیمار دیالیز هم توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان به مراکز درمانی منتقل شدند.معبودی با اشاره به حضور بالگرد جمعیت هلال احمر در استان اردبیل تصریح کرد: امروز با مساعد شدن هوا بالگرد هوایی جمعیت هلال احمر در شهرستان خلخال، در ۶ روستا امداد هوایی انجام شده و بسته های غذایی ۷۲ ساعته نان بین آن ها توزیع گردید که امداد هوایی …
آموزش چهره به چهره پیشگیری از سرطان در کشور
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / سرطان / علی قنبری مطلق / وزارت بهداشت
آموزش چهره به چهره پیشگیری از سرطان در کشور
رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، به تشریح برنامه پیشگیری از سرطان در کشور در قالب بسته های آموزشی چهره به چهره پرداخت.
بسته های آموزشی پیشگیری از کرونا ویروس پیامک می شود
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ویروس کرونا / سعید نمکی / وزارت بهداشت
بسته های آموزشی پیشگیری از کرونا ویروس پیامک می شود
وزیر بهداشت، از پیامک حاوی بسته های آموزشی و بهداشتی پیشگیری از کرونا ویروس خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
تاکنون 20مدرسه احداث شده است
مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه‏النبی(س) اعلام کرد: این بنیاد درنظر دارد مطابق سیاست‏های مدیرعامل بانک گردشگری، به ازای هر شعبه بانک، یک مرکز آموزشی در مناطق محروم کشور احداث کند.به گزارش روابط‏عمومی گروه مالی گردشگری، فائض فرخی گفت: استان‏های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان دارای کمترین سرانه فضای آموزشی در کشور هستند و به همین علت، بنیاد یاس برنامه احداث مراکز آموزشی را در این استان‏‏ها درنظر گرفته است.وی افزود: بنیاد یاس تاکنون 20 مدرسه در مناطق محروم کشور احداث کرده و هم اکنون صدها دانش‏‏آموز در این مجتمع‏های آموزشی در مقاطع ابتدایی و راهنمایی در حال تحصیل هستند. مدیرعامل بنیاد نیکوکاری یاس ادامه داد: برای ساخت 20 مدرسه با عنوان «کیمیای دانش» در استان‏های سیستان و بلوچستان، کرمان و …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها / درس مجازی / دانشگاهیان
درس مجازی «تکنیک‌های عملیات روانی و نبرد رسانه‌ای» منتشر شد
مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان، جدیدترین بسته آموزشی خود را که در حوزه جنگ نرم تولید شده با عنوان تکنیک‌های عملیات روانی و نبرد رسانه‌ای ویژه فعالان فرهنگی سیاسی و تشکل های دانشجویی منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
۶ هزار بسته مهربانی در مناطق کم برخوردار توزیع شد
تهران- ایرنا- مدیرعامل خیریه زینب کبری(س) گفت: برای سومین سال متوالی کمپین کوله های مهربانی بنیاد خیریه زینب کبری (س) راهی روستاهای کم برخوردار استان های کشور شد و امسال توانستیم ۶ هزار بسته آموزشی و حمایتی در مناطق کم برخوردار توزیع کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / موسسه محک / کودکان سرطانی / سرطان
ارائه بسته های حمایتی آموزشی برای کودکان مبتلا به سرطان
سرپرست واحد مددکاری موسسه خیریه محک، از ارائه بسته‌های حمایتی آموزشی برای کودکان مبتلا به سرطان در سراسر کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / کودکان خیابانی / دانش‌آموزان
۴٠٠ دانش آموز آسیب دیده از کارتن خوابی بسته آموزشی دریافت کردند
تهران- ایرنا- مدیرعامل انجمن طلوع بی نشان ها گفت: ۴٠٠ دانش آموز آسیب دیده از کارتن خوابی یا اعتیاد بسته های حمایتی شامل کیف، کفش، لوازم التحریر، لباس فرم مدرسه، هزینه های شهریه مدرسه و کتاب دریافت کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / صادرات / ستاد ویژه توسعه فناوری نانو / بسته های آموزشی / چین
قرارداد یک میلیون دلاری صادرات بسته‌های آموزشی نانو به چین
تهران- ایرنا- یک شرکت فعال در حوزه نانو، طی قراردادی ۵ ساله به ارزش یک میلیون دلار تجهیزات نانویی به همراه بسته‌های آموزشی به چین صادر می‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
عملکرد شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی اعلام شد
تبریز - فلاح: مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب آذربایجان شرقی عملکرد دفتر روابط عمومی شرکت را در هفته صرفه جویی در مصرف آب در سال 98 تشریح کردباقرزاده در تشریح عملکرد و فعالیت های این دفتر در هفته صرفه جویی در مصرف آب گفت: کشور ما با محدودیت منابع آب روبرو بوده و بهره گیری صحیح از این نعمت الهی ضروری است لذا آموزش و ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب در جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شرکت آب و فاضلاب استان نیز تلاش می کند تا نگاه جامعه و مردم را به موضوع حیاتی آب معطوف نماید .وی افزود : در این راستا دفتر روابط عمومی سعی دارد با بهره گیری از همکاریهای جمعی و مشارکت های همگانی بخصوص با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های سازمانهای مردم نهاد نسبت به فرهنگ سازی مصرف بهینه آب اقدام نماید . مدیر روابط …
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / کلان مناطق آموزشی / وزارت بهداشت / آموزش علوم پزشکی
بررسی جذب اعضای هیات علمی و برنامه‌ توسعه زیرساخت های IT در دانشگاه‌ها
به منظور بررسی اقدامات انجام شده در راستای"بسته توسعه و ارتقای زیرساخت های آموزش علوم پزشکی" در کلان مناطق آمایشی و به اشتراک گذاری تجارب موفق و تبادل نظر برای ارائه راهکار جهت رفع موانع و چالش های اجرایی، نشست مجازی با حضور مسئولین ستادی بسته بسته توسعه و ارتقای زیرساخت های آموزش علوم پزشکی، معاونین آموزشی و مسئولین بسته توسعه و ارتقای زیرساختهای آموزش علوم پزشکی در ۱۰ کلان منطقه آمایشی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
برگزاری مانور عملیاتی اطفاء حریق در بندر بوشهر
مانور عملیاتی اطفاء حریق و مهار آتش از مایعات قابل اشتعال در فضای بسته کانتینر ، در بندر بوشهر با موفقیت انجام شد. ایمان زیارتی مسئول آتش نشانی اداره کل بنادر ودریانوردی استان بوشهر در این باره گفت:بمنظور ارتقاء سطح دانش و ارزیابی توان عملیاتی نیروهای آتش نشانی درمقابله با حریق و حوادث احتمالی ،مانور عملیاتی اطفاء حریق و مهار آتش سوزی مایعات قابل اشتعال در فضای بسته کانتینر در محوطه عملیاتی اداره کل انجام شد.زیارتی افزود :آتش‌نشانان در این مانور با نکاتی از قبیل دستیابی به حریق در اماکن سرپوشیده ، آموزش در نحوه عملکرد نیروی آتش نشانی در شرایط مهار آتش از مایعات قابل اشتعال در فضای کانتینر و جلوگیری از گسترش حریق و سرایت به کالاهای همجوار آشنا شدند.وی اظهار کرد: بروز بودن ملزومات و نیروهای …
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
تدوین بسته آموزشی پیشگیری از طلاق و تعیین اثربخشی آن بر صمیمیت و کیفیت ارتباط زوجین
هدف تحقیق تدوین بسته آموزشی پیشگیری از طلاق و تعیین اثربخشی آن بر صمیمیت و کیفیت ارتباط زوجین و روش تحقیق ترکیبی از طرح های اکتشافی که در بخش کیفی از نوع روایتی و دربخش کمی از نوع نیمه تجربی بود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
دانشگاهیان برای مدیریت بحران بسته‌های آموزشی تدوین کنند
شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: محققان در رشته های علوم اجتماعی و جامعه شناسی باید پژوهش و بسته های آموزشی تدوین کنند تا در زمان بحران بتوانیم مسائل را به درستی مدیریت کنیم.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خلاء آموزش حقوق شهروندی در کتاب های درسی
تهران- ایرنا-با توجه به اهمیت نقش آموزش و پرورش در فرایند جامعه پذیری کودکان و آموزش حقوق شهروندی و نیز وجود ضعف هایی در این زمینه، تغییر محتواهای درسی، تهیه بسته های آموزشی و تربیت معلمان خلاق، با تجربه و نوآور در این عرصه ضروری است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
تطبیق بسته های تحول آموزش علوم پزشکی با بیانیه راهبردی رهبری
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام اینکه راهکارهای پیاده سازی بیانیه مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت در دست پیگیری است، گفت: لازم است عزمی ملی در حوزه آموزش علوم پزشکی کشور برای حرکت در مسیر اجرایی سازی بیانیه راهبردی مقام معظم رهبری ایجاد شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •