جمعه, ۲۷ دی, ۱۳۹۸ / 17 January, 2020
بهره وری
شایسته سالاری یکی از شاخص های مهم بهره وری است
ایسنا / ۲۵ ساعت قبل / ...
شایسته سالاری یکی از شاخص های مهم بهره وری است
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه، گفت: شایسته سالاری یکی از شاخص های مهم بهره وری است.
  استانی-اقتصادی  سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور  بهره‌وری
اصلاح کیفیت نامناسب C5Cut؛ تلاش متخصصان جم برای بهره‌وری بیشتر
ایلنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
اصلاح کیفیت نامناسب C5Cut؛ تلاش متخصصان جم برای بهره‌وری بیشتر
متخصصان شرکت پتروشیمی جم جهت افزایش بهره وری واحد الفین موفق به اصلاح کیفیت نامناسب خوراک C5Cut و تولید محصولات باارزش افزوده بالا در این واحد شدند.
  بهره وری  پارس جنوبی  پتروشیمی  خوراک  معاون
سه چالش مهم بخش کشاورزی ایران/ واقعی‌سازی نرخ ارز به نفع کشاورزان شد
ایلنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
سه چالش مهم بخش کشاورزی ایران/ واقعی‌سازی نرخ ارز به نفع کشاورزان شد
ایلنا: سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: کمبود آب، بهره وری پایین و ناپایداری منابع تولید سه چالش مهم بخش کشاورزی کشور ما است.
  ایران  بخش کشاورزی  بهره وری  وزارت جهاد کشاورزی  امنیت
افزایش بهره‌وری؛ شرط پرداخت پاداش سالانه به هیات مدیره شرکت‌های دولتی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سیاسی
افزایش بهره‌وری؛ شرط پرداخت پاداش سالانه به هیات مدیره شرکت‌های دولتی
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ گفت که براساس مصوبه این کمیسیون پرداخت هر گونه پاداش سالانه به اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت‌های دولتی در سال آینده صرفا براساس افزایش بهره وری خواهد بود.
  مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 99
ایجاد ۵۰۰ هزار شغل طی یکسال گذشته در کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
ایجاد ۵۰۰ هزار شغل طی یکسال گذشته در کشور
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با بیان اینکه طی یک سال گذشته در کشور بیش از ۵٠٠ هزار شغل ایجاد شده است، افزود: رشد در کشور همزمان با تشکیل سرمایه گذاری، افزایش بهره وری و اشتغال ایجاد می‌شود و اگر یکی از این عوامل وجود نداشته باشد، توسعه محقق نمی‌شود.
  استانی-اقتصادی  عیسی منصوری  شورای عالی اشتغال  فارس  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
طرح فنلاند: کاهش ساعت کاری برای زندگی بهتر کارگران و کارمندان
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بین‌المللی
طرح فنلاند: کاهش ساعت کاری برای زندگی بهتر کارگران و کارمندان
مایکروسافت کار 4 روز در هفته را در یکی از دفاتر ژاپن خود به صورت آزمایشی اجرایی کرد. آنها  پس از اجرای این طرح از افزایش بهره وری و کاهش هزینه‌های تجاری خبر دادند.
امامزاده زیدبن‌علی (ع) بافت تاریخی، فرسوده و موقوفه است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
امامزاده زیدبن‌علی (ع) بافت تاریخی، فرسوده و موقوفه است
معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: امامزاده زیدبن‌علی(ع) سه ویژگی بافت تاریخی، فرسوده و هم موقوفه است که در هر زمینه به یک دستگاه جداگانه مرتبط است.
  امامزاده زیدبن علی(ع)  بافت فرسوده  موقوفه  استانی-فرهنگی و هنری
شهرکهای کشاورزی گامی در صیانت از آب و خاک و افزایش بهره وری
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
شهرکهای کشاورزی گامی در صیانت از آب و خاک و افزایش بهره وری
قزوین- مدیر شرکت شهرک کشاورزی استان قزوین گفت: با ایجاد شهرک کشاورزی در استان گام مهمی در صیانت از منابع آب و خاک، افزایش بههر وری و رونق تولید برداشته شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
سایت آموزشی شرکت توزیع نیروی برق گلستان در شهرستان علی آباد کتول افتتاح شد
سایت آموزشی شرکت توزیع نیروی برق گلستان با حضور سخنگو و عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم علی آباد و کمالان در مجلس شورای اسلامی ، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان و معاونین ، مدیر دفتر توسعه و بهره وری شرکت توانیر ، فرماندار شهرستان و دیگر مسئولین شهرستان در علی آباد کتول افتتاح گردید.به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان ؛ علی اکبر نصیری مدیرعامل شرکت در این افتتاحیه گفت : هدف از راه اندازی سایت آموزشهای فنی و مهارتی ،توسعه و تعمیم آموزشهای تخصصی شغلی و مهارتی و ارتقاء سطح دانش و مهارت کارکنان صنعت توزیع نیروی برق ،شناخت میزان توانایی کارکنان و افزایش دانش و مهارت آنان در انجام وظایف محوله و ارتقاء سطح استانداردهای آموزش مهارت و ارتقاء سطح علمی است.وی …
میانگین بهره‌وری نیروی کار در صنعت ساخت فقط یک درصد است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
میانگین بهره‌وری نیروی کار در صنعت ساخت فقط یک درصد است
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران با بیان اینکه، رشد بهره‌وری نیروی کار در اقتصاد جهان ۲.۸ درصد است، میانگین رشد بهره‌وری نیروی کار فقط در صنعت ساخت را یک درصد عنوان کرد.
  فاطمه پهلوانی  ساختمان سازی  بهره وری  سازمان بهره وری ایران  بهره وری نیروی کار
سهم نیروگاه‌ها از آلودگی هوا چقدر است؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
سهم نیروگاه‌ها از آلودگی هوا چقدر است؟
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مطالعات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران می‌گوید در سال گذشته ۶ میلیارد لیتر گازوئیل و ۳.۵ میلیارد لیتر مازوت در نیروگاه‌های حرارتی کشور مصرف شده است.
  اردکانیان  وزارت نفت  پرسش از خبر  آلودگی هوا  رضا اردکانیان  وزارت نیرو  خبرسازی در مورد ذرت‌های آلوده
مسئول بهره وری پایین کیست!؟
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
مسئول بهره وری پایین کیست!؟
محمد ماکویی‪-‬ جهت بحث و مذاکره در باره افزایش حقوق، مصدق اوقات شریف و گرامی مدیر عامل محترم شدم. آقای رئیس با نگاهی تحقیرآمیز، سراسر وجود مبارک من را نشانه گرفته و "در یک سال گذشته، دست به سیاه و سفید نزده‌ای! اضافه حقوق هم می‌خواهی!؟" را بر زبان آورد.آقای رئیس کاملا درست می‌گفت، اما متاسفانه او نمی‌دانست که میان آن‌هایی که وظایف محوله را به نحو اقبح به انجام می‌رسانند و کسانی که کاری برای انجام دادن در اختیار نمی‌گیرند، تفاوتی اساسی وجود دارد.به عبارت دیگر، همانطور که مقصر انجام نادرست یک کار، انجام دهنده است و شایسته است او را با گفتن "مدرکت را از کجا گرفته‌ای!؟" یا چیزهایی مشابه، شرمنده نمود، عدم انجام وظایف غیر محوله به عملکرد ضعیف مدیری بر می‌گردد که بیش از نیاز دست به استخدام زده و یا …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
دانش و تجربه کارکنان سرمایه ای ماندگار برای پالایشگاه گاز ایلام است
ایلام -«ابتکار»: مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به تلاش در جلب حمایت و مشارکت همه کارکنان و مدیران در ثبت دانش و تجارب گفت: دانش و تجربه کارکنان سرمایه ای ماندگار و یک مزیت رقابتی است که با مدیریت صحیح آن، کارآمدی در بخش های مختلف شرکت پایدار خواهد شد. شهریار داری پور در سمینار اهمیت مدیریت دانش و تقویت انگیزه های آن که در محل پالایشگاه گاز ایلام برگزار شد، افزود: رویکردهای نوین مدیریتی ایجاب می نماید در راستای افزایش بهره وری و ارتقای تعالی سازمانی، استقرار مدیریت دانش از اولویت بالایی برخوردار باشد.وی اظهار داشت: مستند سازی دانش خبرگان، روان سازی جریان دانش در همه ابعاد، ایجاد بسترهای لازم برای بروز خلاقیت و نوآوری، شناسایی توانایی های نهفته کارکنان و غنی سازی دانش با انتقال تجارب …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
12 پروژه در برق منطقه ای گیلان، افتتاح ، بهره برداری و کلنگ زنی شدند
در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، 12 پروژه ملی و زیربنایی به ارزش 4185 میلیارد ریال توسط مقام عالی وزارت نیرو، در برق منطقه ای گیلان بهره برداری و کلنگ زنی شد.رضا اردکانیان در سفر امروز خود به استان گیلان با حضور در محل پست GIS صومعه‌سرا، همزمان با دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، 8 پروژه پست و 2 پروژه خط انتقال برق را افتتاح و عملیات اجرایی 2 پروژه برق‌رسانی را آغاز کرد.افتتاح پست جدید 63.20 کیلوولت شهید مومن‌زاده صومعه‌سرا، بهره‌برداری از ترانسفورماتور 230.63 کیلوولت شهدای نفوت صومعه‌سرا، افزایش 100 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست چابکسر، افزایش 100 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست شفت، افزایش 100 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای پست کیاشهر، افزایش 50 درصدی ظرفیت ترانسفورماتورهای …
۱۰ خوراکی فوق العاده و محبوب زمستانی
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / وبگردی
۱۰ خوراکی فوق العاده و محبوب زمستانی
با کمی برنامه ریزی و با بهره وری از طعم و مزه‌های متفاوت خوراکی‌ها در طول فصل زمستان و مصرف غذای سالم، بدن خود را در مقابل عوامل بیماری زا تقویت کنید.
  خوراکی های مفید  خوراکی زمستانی  زمستان  مواد غذایی
رئیس دیوان محاسبات: کسری بودجه ۹۹ حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان است
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
رئیس دیوان محاسبات: کسری بودجه ۹۹ حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان است
رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: کسری بودجه ۹۹ چیزی حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی می‌شود. وی همچنین افزود: بخش عمده‌ای (بیش از نیمی) از شرکت‌های دولتی زیان ده هستند و به لحاظ مدیریتی و بهره وری مشکل دارند که باید برای آن فکری کرد.
رشد شاخص کارآفرینی نتیجه ورود جوانان  است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
رشد شاخص کارآفرینی نتیجه ورود جوانان است
تهران – ایرنا - مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رشد ۱۳ پله‌ای کارآفرینی ایران در شاخص جهانی نتیجه ورود جوانان به کارآفرینی است نه بهبود اکوسیستم کارآفرینی.
  اشتغال زایی  کارآفرینی  وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
سفر معاون اول رییس جمهور به بوشهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
سفر معاون اول رییس جمهور به بوشهر
اسحاق جهانگیری دوشنبه ۲ دیماه در ادامه برنامه های سفر یک‌روزه خود به استان بوشهر، طرح احداث و توسعه گلخانه با ظرفیت تولید ۱۶ هزار تن محصول را افتتاح کرد. این طرح در زمینی به مساحت ۷۵ هکتار و با سرمایه گذاری ۱۵۶۷ میلیارد ریال اجرا شده است. این طرح که با هدف افزایش بهره وری و کارایی مصرف آب کشاورزی اجرا شده است، ‌برای ۶۷۵ نفر به صورت مستقیم اشتغال آفرینی کرده است.
۱۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی  سنندج تعمیر و بازسازی شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
۱۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی سنندج تعمیر و بازسازی شد
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج گفت: ۱۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی در سنندج در راستای کاهش آسیب های زیست محیطی، افزایش بهره وری و استفاده حداکثری از امکانات موجود تعمیر و بازسازی و به چرخه حمل و نقل شهری باز گشت.
  ناوگان حمل و نقل عمومی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر شرکت گاز مازندران برگزار شد
"جعفر احمدپور" مدیرعامل شرکت گاز مازندران در این آیین با گرامیداشت هفته پژوهش و قدردانی از زحمات پژوهشگران این شرکت، گفت: شرکت گاز استان در راستای ارائه خدمات مطلوب به مشترکان از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی از سوی همکاران و یا پژوهشگران و محققان خارج از شرکت استقبال می کند.وی پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی را در راستای پویایی سازمان ها بسیار موثر دانست و افزود: تمام سازمان ها در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات خود باید خود را با علم و تکنولوژی روز منطبق کنند.احمدپور در نظر گرفتن خواسته ها و نیازهای مخاطبان هر سازمان را نیز در کمک به ارتقای سطح کیفی خدمات بسیار موثر دانست و گفت: نظرسنجی و نظرخواهی از مخاطبان سازمان ها می تواند کمک فراوانی به کیفیت بخشی خدمات به مخاطبان داشته باشد.مدیرعامل شرکت گاز مازندران …
همه مقامات ارشد از استعفای حجتی متأسف هستند/ بهره وری بخش کشاورزی افزایش یافت
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
همه مقامات ارشد از استعفای حجتی متأسف هستند/ بهره وری بخش کشاورزی افزایش یافت
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه مجموعه اقدامات محمود حجتی در ۶ سال گذشته منجر به افزایش تولید و بهره وری بخش کشاورزی شد، گفت: تمام مقامات ارشد کشور از جدایی او از دولت متأسف هستند.
  محمود حجتی  جهاد کشاورزی  زنگنه  اسحاق جهانگیری  وزارت جهاد کشاورزی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
برنامه های هفته پژوهش شرکت برق منطقه ای خوزستان
معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان برنامه ها و سمینارهای هفته پژوهش با شعار«پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین، رونق تولید» را تشریح کرد.سید مهرداد بلادی موسوی اظهار کرد: این برنامه ها در دو بخش کارگاه عمومی و سمینار علمی در دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران و سالن کنفرانس ساختمان شماره یک شرکت، برگزار خواهد شد.وی افزود: امروز کارگاه عمومی بررسی و تحلیل علل اختلاف در درآمدها با رویکرد تحلیل اقتصاد خرد با ارائه کیوان خورسند در سالن کنفرانس شرکت (ساعت ۹ تا ۱۱) برگزار شد.در روز یکشنبه کارگاه عمومی شخصیت شناسی با ارائه روح اله معین فر در سالن کنفرانس شرکت ( ساعت ۱۰ تا ۱۲)، نیازسنجی پژوهشی با عنوان بررسی خطا و تخمین زمان وقوع خطا روی مقره های ناشی از پدیده گرد و غبار با ارائه عبدالرسول …
ارتشها پیشران توسعه هستند/ بهره وری باید هدف سازمان ها باشد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
ارتشها پیشران توسعه هستند/ بهره وری باید هدف سازمان ها باشد
رئیس سازمان ملی بهره وری گفت: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، ارتش­ ها همواره پیشران توسعه بوده ­اند.
  فاطمه پهلوانی  بهره وری  سازمان بهره وری ایران  ارتش جمهوری اسلامی ایران
پیشرفت عملیات عمرانی پروژه سوزنبان در منطقه 11
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
پیشرفت عملیات عمرانی پروژه سوزنبان در منطقه 11
ساماندهی خرد فضاهای شهری و پیشگیری از ایجاد فضاهای بی دفاع، ایجاد ارتباط بین فضای ورزشی و پارک، افزایش بهره وری پارک امیریه، افزایش نظارت اجتماعی، افزایش حس تعلق ساکنین به بافت، تحقق زندگی شبانه پویا در کانون ها و شریان های اصلی شهر و توسعه و ترغیب سرمایه گذاری در ناحیه از جمله مهمترین اهداف اجرای این پروژه می باشد.
بازار مسکن | موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
بازار مسکن | موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن
شفقنا اقتصادی_ مدیرعامل بانک عامل حوزه مسکن از موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن از محل اوراق تسهیلات خبر داد. مهر نوشت: ابوالقاسم رحیمی انارکی در مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب این بانک در خراسان شمالی بر لزوم توجه بیشتر به بحث افزایش بهره وری تمامی فعالیت ها در شرایط کنونی تاکید […]
ترویج بهره وری یک وظیفه ملی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
ترویج بهره وری یک وظیفه ملی است
رئیس سازمان بهره وری با بیان اینکه ترویج بهره وری یک وظیفه ملی است، گفت: کشورهای توسعه یافته برای حفظ و افزایش سهم خود از بازارهای جهانی و منطقه ای به دنبال راهکارهای نوین بهره وری هستند.
  بهره وری  سازمان بهره وری ایران  فاطمه پهلوانی
افزایش سودعملیاتی شرکت مخابرات ایران با انتشار صورت های مالی 6 ماهه
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / علمی و آموزشی
افزایش سودعملیاتی شرکت مخابرات ایران با انتشار صورت های مالی 6 ماهه
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: با افزایش کیفیت خدمات و بهبود بهره وری در بخش های مختلف، جهش قابل توجهی در تحقق درآمدهای عملیاتی و شاخص‌های سودآوری شرکت رخ داده است.
بهره‌وری در اراضی کشاورزی حوضه دریاچه‌ ارومیه افزایش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / علمی و آموزشی
بهره‌وری در اراضی کشاورزی حوضه دریاچه‌ ارومیه افزایش یافت
تبریز- ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: بر اثر اجرای طرح‌های مختلف کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه بهره‌وری تولید در این منطقه افزایش یافت.
  آذربایجان شرقی  کشاورزی  بهره وری  ستاد احیای دریاچه ارومیه
تأکید بر ادغام معاونت عمرانی وحمل و نقل/ رفع یک سوم گره‌های ترافیکی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
تأکید بر ادغام معاونت عمرانی وحمل و نقل/ رفع یک سوم گره‌های ترافیکی
تأکید بر ارتقا و بهره وری خطوط موجود مترو از اولویت‌های دو سال آینده مدیریت شهری در حوزه توسعه حمل و نقل همگانی است که باید در دستور کار مدیریت شهری قرار بگیرد.
  شورای اقتصاد  کمیسیون عمران  شورای شهر تهران  طرح تفصیلی  شهرداری تهران
مدیریت در متروی تبریز بهره وری بالایی را رقم زده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / ...
مدیریت در متروی تبریز بهره وری بالایی را رقم زده است
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اقدامات سازمان قطار شهری را در طول یک سال گذشته، قابل توجه عنوان کرد و گفت: مدیریت در مجموعه قطار شهری بهره وری بالایی را رقم زده است.
  استانی-اقتصادی  مترو تبریز
میانگین کار مفید در کشور هفته‌ای ۱۵ ساعت است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
میانگین کار مفید در کشور هفته‌ای ۱۵ ساعت است
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر و دبیر همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری اعلام کرد: در سال گذشته میانگین کار مفید در کشور هفته ای ۱۵ ساعت بود که این آمار نشان می دهد وضعیت ما از این حیث در میان کشورهای منطقه نیز مطلوب نیست.
  شهرداری تهران  مدیریت شهری  مدیر عامل شرکت خدمات اداری شهرداری تهران  بهره وری  همایش
آلودگی هوا سمبل عدم توجه به بهره وری در بخش‌های مختلف کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
آلودگی هوا سمبل عدم توجه به بهره وری در بخش‌های مختلف کشور
مدیر عامل شرکت خدمات اداری شهر عدم توجه به بهره وری در بخش‌های مختلف کشور را معضل اصلی در مسیر کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها خواند.
  شهرداری تهران  آلودگی هوا
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
بانک‌ها به رونق صنعت کمک کنند
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: همکاری و تعامل با دستگاههای اجرایی استان و مراکز دانشگاهی و صنعتی باعث افزایش بهره وری و عملکرد می‌شود.
  استانی-اقتصادی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
با حضور مسئول GIS شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد
جلسه هم اندیشی گروه GIS شرکت که با حضور مسئول GIS شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور محرابی برگزار شد.در این جلسه محرابی مسئول GIS شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به مواردی در راستای سیاست گذاری ها، SDI کشوری و ضرورت راه اندازی آن، مکانمند شدن اطلاعات، ، برنامه راهبردی و استقرار و توسعه  GIS سازمانی، اهداف و برنامه ها را تشریح کرد.وی همچنین اظهار داشت: واحد GIS فقط در زمینه زیرساخت، متمرکز نمودن و نگهداری اطلاعات مسئولیت دارد و کلیه معاونتها باید در رابطه با برداشت اطلاعات GIS و نظارت در حوزه خود فعالیت نمایند و با این شرط که کلیه پروژه ها پس از تصویب در کمیته تخصصی متشکل از نماینده GIS معاونت ها اجرا گردد.در ادامه حمزه پور رئیس ‌هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با …
جایگزین نفت «بهره‌وری» است/ باید مخاطرات وابستگی را کاهش دهیم
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اقتصادی
جایگزین نفت «بهره‌وری» است/ باید مخاطرات وابستگی را کاهش دهیم
رئیس سازمان ملی بهره وری با بیان اینکه جایگزین نفت قطعا «بهره وری» است، گفت: باید با استفاده از بهره‎وری اثر نفت را در اقتصاد کاهش دهیم و مخاطرات وابستگی را از بین ببریم.
  فاطمه پهلوانی  بهره وری  رشد اقتصادی ایران  نفت  تحریم اقتصادی ایران  سازمان بهره وری ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
تجهیز ۱۷۲۰هکتار شالیزار در گیلان آغاز شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: جلوگیری از تغییرکاربری و کاهش هزینه تمام شده تولید برنج از دستاوردهای مهم تجهیز ۱۷۲۰هکتار شالیزار استان است.  علی درجانی ایسنا با بیان اینکه گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد، گفت: کاهش هزینه های تولید برنج از اولویت های کاری سازمان جهاد کشاورزی گیلان در شالیزارها است و به همین منظور توسعه طرح تجهیز و نوسازی این اراضی هم اکنون در دست اجرا است.وی افزود: امروز در مساحت ۱۷۲۰هکتار طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیکاری استان آغاز شده است.درجانی خاطرنشان کرد: این تجهیز به منظور جلوگیری از تغییرکاربری زمین های شالیزاری و افزایش بهره وری و بهبود کشت و زرع محصول استراتژیک برنج و بهبود وضعیت کشاورزان در راستای توسعه پایدار انجام می شود.وی دیگر هدف از اجرای طرح تجهیز …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
مهمترین راه پیشگیری از چاقی
دبیر علمی‌هفتمین کنگره ملی پیشگیری و درمان چاقی ایران گفت: چاقی و اضافه وزن به معنی وجود چربی بیش از حد معمول در بدن است. به‌عنوان تعریف عملی به شاخص توده بدنی مساوی یا بیشتر از 30 کیلوگرم بر مترمربع اطلاق می‌شود. دکتر مجید ولی‌زاده، افزود: این وضعیت به‌علت تعادل مثبت انرژی و توسعه بافت چربی در طول زمان ایجاد می‌شود. در نتیجه درمان آن نیز ایجاد تعادل منفی در انرژی بدن است که با محدودیت کالری مصرفی (رژیم‌های غذایی مناسب) و افزایش فعالیت بدنی اتفاق می‌افتد. وی درباره علت عمده چاقی و مهمترین راهکارها گفت: عوامل مختلفی منجر به بروز چاقی می‌شوند که در بین آنها می‌توان به عوامل وراثتی، محیطی، روانشناختی و رفتاری، تغذیه ای، کم خوابی و استرس اشاره کرد. دبیر علمی‌هفتمین کنگره ملی پیشگیری و درمان چاقی …
رسانه‌های گروهی، نقش اول در بیان اهمیت ارتقاء بهره وری را دارند
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اجتماعی
رسانه‌های گروهی، نقش اول در بیان اهمیت ارتقاء بهره وری را دارند
دبیر اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری با تاکید بر توجه ویژه به اصل بهره وری در مدیریت شهری، رسانه های گروهی را مهمترین عامل در بیان اهمیت ارتقاء شاخص های بهره وری دانست.
  شهرداری  مجلس شورای اسلامی  رسانه های گروهی  بهره وری
راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند با فناوری فضایی بررسی می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / فناوری
راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند با فناوری فضایی بررسی می شود
رویداد «راهکارهای پیاده‌سازی کشاورزی هوشمند» با تاکید بر استفاده از فناوری فضایی برای افزایش بهره وری در حوزه کشاورزی، ۱۰ آذرماه جاری در تهران برگزار می شود.
  مرتضی براری  سازمان فضایی ایران  کشاورزی  فناوری فضایی
ساعت بدن با سیستم «نور آبی» مصنوعی تنظیم می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / علمی و آموزشی
ساعت بدن با سیستم «نور آبی» مصنوعی تنظیم می‌شود
محققان استرالیا یک سیستم روشنایی ایجاد کرده‌اند که می‌تواند با تغییر میزان نور آبی که افراد در معرض آن قرار دارند، کیفیت خواب، هوشیاری و بهره وری آنها را بهبود دهد.
مدیریت شهری برای افزایش بهره وری نیازمند چابک سازی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اجتماعی
مدیریت شهری برای افزایش بهره وری نیازمند چابک سازی است
رئیس شورای  شهر تهران گفت: برای افزایش و بهبود بهره وری در مدیریت شهری نیازمند چابک سازی و اصلاح فرایندها و ساختارهای سازمانی هستیم، ماموریتی که شورای پنجم به شهرداری تهران داده است.
  محسن هاشمی  شهر تهران  شورای شهر تهران
برای ارتقای بهره وری مسیر طولانی در پیش داریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اجتماعی
برای ارتقای بهره وری مسیر طولانی در پیش داریم
رئیس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اینکه برای ارتقای بهره وری مسیر طولانی در پیش داریم گفت: جا دارد برای ارتقای بهره وری مدیریت شهری بستری را فراهم کند .
  بهره‌وری  شهرداری تهران
نیازمند بازتعریف زنجیره بهره‌وری موقوفات هستیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
نیازمند بازتعریف زنجیره بهره‌وری موقوفات هستیم
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: هرچند زمینه بهره وری از موقوفات نسبت به گذشته رشد یافته اما در این خصوص نیازمند تعریف بهتر از زنجیره بهره وری موقوفات هستیم.
  استانی-فرهنگی و هنری  موقوفات  سازمان اوقاف وامور خیریه  حجت‌الاسلام و المسلمین خاموشی  وقف  مشهد
فقط شعار بهره وری را سر داده ایم
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اجتماعی
فقط شعار بهره وری را سر داده ایم
شهردار تهران، گفت: در کشور در حوزه بهینه سازی بیشتر شعار می دهیم تا عمل کنیم.
  شهردار تهران  پیروز حناچی  شهر تهران
بهره‌وری می‌تواند موتور توسعه کشور باشد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
بهره‌وری می‌تواند موتور توسعه کشور باشد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی موضوع بهره وری را یکی از چالش‌های اصلی شهر خواند و افزود: قطعا بهره‌وری می‌تواند موتور توسعه کشور باشد.
بهره‌وری یکی از راهکارهای مناسب برای محدودیت‌های مالی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اجتماعی
بهره‌وری یکی از راهکارهای مناسب برای محدودیت‌های مالی است
معاون شهردار تهران بهره‌وری را یکی از راهکارهای مناسب برای شرایطی خواند که محدودیت‌های مالی وجود دارد و افزود: قطعا بهره وری در شرایط محدودیت‌های مالی رشد اقتصادی را به همراه دارد.
  شورای شهر تهران  شهرداری تهران
بهره‌وری یکی از چالش‌های اصلی شهر است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
بهره‌وری یکی از چالش‌های اصلی شهر است
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی موضوع بهره وری را یکی از چالش‌های اصلی شهر خواند و افزود: قطعا بهره وری می‌تواند موتور توسعه کشور باشد.
  محمدرضا عارف
بهره‌وری در مدیریت شهری باید مدنظر قرار گیرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اجتماعی
بهره‌وری در مدیریت شهری باید مدنظر قرار گیرد
شهردار تهران گفت: در دوره‌ای شهردار تهران۲۴ هزار نیرو داشت و امروز این آمار به ۶۵ هزار نفر افزایش پیدا کرده اما آیا خدمات ویژه‌تری به شهروندان ارائه می‌شود که جواب منفی است، لذا باید موضوع بهره وری در مدیریت شهری به طور جد مد نظر قرار دهیم.
افشای فشار شدید کاری در آمازون بر کارکنان ساده
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / علمی و آموزشی
افشای فشار شدید کاری در آمازون بر کارکنان ساده
مدیران ارشد شرکت آمازون با هدف افزایش بهره وری و درآمد، فشار کاری زیادی را بر کارگران و کارمندان ساده این شرکت وارد می کنند که همین امر آمار جراحت و آسیب های کاری را در آمازون افزایش داده است.
مغفول ماندن بهره‌وری در کشور/ مدیریت در اقتصادهای نفتی یعنی بیشتر هزینه کردن است
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
مغفول ماندن بهره‌وری در کشور/ مدیریت در اقتصادهای نفتی یعنی بیشتر هزینه کردن است
رئیس‌سازمان ملی بهره وری با بیان اینکه بهره وری یکی از سه رکن رشد اقتصاد یک کشور است، گفت: در اقتصادهای نفتی مدیران، مدیران هزینه هستند و نه مدیران بهره وری و ما توقع داریم این مدیران زاویه دیدشان را به سمت بهره‌وری سوق دهند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
بدهی 600 میلیارد تومانی چالشی در برابر اهداف دانشگاه 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در نشست بررسی وضعیت بهداشت و درمان گیلان، با تشریح وضعیت موجود در زمینه لجستیک و زیرساخت بدهی این دانشگاه را بیش از 600 میلیارد تومان عنوان کرد.ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در نشست بررسی وضعیت بهداشت و درمان گیلان که با حضور وزیر بهداشت و مسئولین و مدیران استان در استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به مشکلات و کمبودهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: یکی از مشکلات موجود جهت عدم امکان تجهیز و نوسازی برخی از واحدها استیجاری بودن آنها میباشد که امکان سرمایه گذاری و نوسازی را از دانشگاه سلب کرده است و در شرایط موجود نیز بهره وری مدنظر را به دلیل فقدان استانداردهای لازم ندارند لذا باید با توجه و حمایتهای مورد نیاز تملک این واحدها در دستور دانشگاه …
یک سوم رشد اقتصادی برنامه ششم از ناحیه ارتقا بهره وری خواهد بود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اجتماعی
یک سوم رشد اقتصادی برنامه ششم از ناحیه ارتقا بهره وری خواهد بود
رئیس شورای عالی استانها گفت: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است یک سوم رشد اقتصادی از ناحیه ارتقا بهره وری صورت گیرد و لذا اهمیت و ضرورت بهره وری از همین ابتدا قابل درک است.
  مرتضی الویری  شورای شهر تهران  شورای عالی استان‌ها
ارتقاء راندمان آبیاری در ۶سال گذشته بی‌نظیر بوده است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / سیاسی
ارتقاء راندمان آبیاری در ۶سال گذشته بی‌نظیر بوده است
وزیر جهاد کشاورزی گفت: اقداماتی که برای ارتقای راندمان مصرف آب و بهره وری از آب در بخش کشاورزی در طول ۶ سال گذشته انجام شده است، در طول تاریخ کشور بی نظیر بوده است.
  محمود حجتی  وزارت نیرو  وزارت جهاد کشاورزی  مجلس شورای اسلامی  احد آزادیخواه
پاتوق‌های گفتگوی کارآفرینان را شکل دهیم
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
پاتوق‌های گفتگوی کارآفرینان را شکل دهیم
مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت کار در جریان افتتاحیه هفته جهانی کارآفرینی گفت: در حوزه سیاست گذاری باید از تجربه مفید کارآفرینان استفاده لازم را داشته باشیم.
هیچ دستگاهی برای استقرار چرخه بهره‌وری برنامه نداد/ امیدوارم برنامه هفتم واقع‌بینانه باشد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
هیچ دستگاهی برای استقرار چرخه بهره‌وری برنامه نداد/ امیدوارم برنامه هفتم واقع‌بینانه باشد
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: هنوز هیچ دستگاهی برنامه عملیاتی خود را برای اجرای ماده ۵ برنامه ششم توسعه جهت استقرار چرخه بهره وری تهیه نکرده است.
  فاطمه پهلوانی  بهره وری  سازمان بهره وری ایران  رشد اقتصادی ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
استاندارد سازی ارتباطات در شهرداری اهواز انجام می شود
اولین جلسه هم اندیشی مدیران ارتباطات مناطق هشتگانه شهرداری اهواز با مدیرکل جدید ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز برگزار شد.در این نشست مسائل، مشکلات مدیران روابط عمومی مناطق و چگونگی افزایش بهره وری و راندمان کاری توسط مدیرکل ارتباطات مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.علیجانی ضمن خوش امدگویی به مدیران ارتباطات مناطق گفت: شهرداری یک نهاد خدماتی و اجتماعی است . خدمات دهی مطلوب ارتباط مستقیم تعامل با شهروندان است که این تعامل توسعه شهر را در پی دارد.علیجانی با اشاره به مشکلات اداره های ارتباطات در مناطق گفت: مدیران روابط عمومی تنها مسئول تشریفات نیستند. روابط عمومی ها باید به دنبال تاثیر مثبت عملکرد و اقدام هایشان باشند و انتظار می رود مدیران مناطق هشتگانه شهرداری اهواز با نگاه فرا منطقه ای به …
عذرخواهی فدراسیون فوتبال به خاطر باخت به عراق و بحرین
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / سیاسی
عذرخواهی فدراسیون فوتبال به خاطر باخت به عراق و بحرین
فدراسیون فوتبال ضمن عذرخواهی از نتایج دو دیدار اخیر تیم ملی، تاکید می‌کند که ارزیابی تمام مباحث مرتبط جهت بررسی دقیق فرآیند‌های طی شده و بهره وری از ظرفیت‌های بالقوه آتی آغاز شده و نتایج آن به اطلاع مردم شریف خواهد رسید.
  فدراسیون فوتبال  باخت تیم ملی
برداشت بیش از ظرفیت آب در برخی مناطق/روش‌های مصرف بهینه درکشاورزی
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
برداشت بیش از ظرفیت آب در برخی مناطق/روش‌های مصرف بهینه درکشاورزی
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه برداشت آب در برخی مناطق بیش از ظرفیت است، گفت: برای افق ۱۴۰۵ برنامه ملی افزایش بهره وری محصولات زراعی پیش بینی شده است.
  عباس کشاورزی  کشاورزی  وزارت جهاد کشاورزی  آبیاری نوین
برنامه ملی افزایش بهره وری کشاورزی اجرا می شود/اجرای سناریوهای مختلف در حوضه دریاچه ارومیه
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
برنامه ملی افزایش بهره وری کشاورزی اجرا می شود/اجرای سناریوهای مختلف در حوضه دریاچه ارومیه
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای افق ۱۴۰۵یک برنامه ملی افزایش بهره وری محصولات زراعی پیش بینی شده است.
تقاضای نفت از سال ۲۰۲۵ به بعد کم می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
تقاضای نفت از سال ۲۰۲۵ به بعد کم می‌شود
آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش سالانه "دورنمای انرژی جهان" پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت به میزان یک میلیون بشکه در روز تا سال ۲۰۲۵ رشد خواهد کرد و از آن به بعد به دلیل بهبود بهره وری سوخت و حضور خودروهای برقی بیشتر در جاده‌ها، کمتر خواهد شد.
  رشد تقاضا برای نفت  آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)
اجرای ۳ طرح مهم پژوهشی در آبفای کهگیلویه و بویراحمد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
اجرای ۳ طرح مهم پژوهشی در آبفای کهگیلویه و بویراحمد
مدیر دفتر تحقیقات و بهبود بهره وری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ۳ طرح مهم پژوهشی در آبفای استان خبر داد.
  استانی-اجتماعی  آبفا  آب و فاضلاب  کهگیلویه و بویراحمد
پیشنهاد مرکز تحقیقات شهرسازی برای احداث ساختمان‌های سبز
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
پیشنهاد مرکز تحقیقات شهرسازی برای احداث ساختمان‌های سبز
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی احداث ساختمان های سبز را عامل افزایش بهره وری در صنعت ساخت و ساز و کاهش مصرف انرژی در بخش ساختمان دانست.
  ساخت و ساز  محمد شکرچی زاده  مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
مایکروسافت مزایای هفته با 4 روز کاری را نام برد
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / بین‌المللی
مایکروسافت مزایای هفته با 4 روز کاری را نام برد
در ژاپن بهره وری کارمندان مایکروسافت پس از تبدیل هفته کاری از پنچ روز به چهار، به میزان قابل توجهی افزایش یافت.
زردی روی زعفران کاران فاروجی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
زردی روی زعفران کاران فاروجی
زعفران محصولی با ارزش تولید و بهره وری آب بالا است که توسعه آن فرصتی برای کاهش فقر در مناطق روستایی و رونق اقتصادی به شمار می آید.
  استانی-شهرستانها  برداشت زعفران  کارگر
جزئیاتی از راه‌اندازی اولین مدرسه با بهره‌وری سبز در پایتخت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اجتماعی
جزئیاتی از راه‌اندازی اولین مدرسه با بهره‌وری سبز در پایتخت
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از راه‌اندازی اولین مدرسه با بهره وری سبز کشور در پایتخت خبر داد و جزئیاتی از آن اعلام کرد.
  مدرسه با بهره وری سبز  مدرسه سبز
اولین صندوق منطقه‌ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / ...
اولین صندوق منطقه‌ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور
‌مدیر توسعه و بهره وری صندوق توسعه کشاورزی کشور ‌در جلسه هماهنگی تشکیل این صندوق که در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زابل برگزار شد، گفت: صندوق منطقه ای سیستان با سرمایه اولیه ۶۰میلیارد ریال و با مشارکت ۵ شهرستان( زابل، هیرمند، نیمروز، هامون و زهک) به مرکزیت زابل تشکیل خواهد شد.
  صندوق منطقه‌ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی  استانی-اقتصادی
۱۹ طرح انرژی‌های تجدیدپذیر در ۱۰ استان بهره‌برداری می‌شود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اقتصادی
۱۹ طرح انرژی‌های تجدیدپذیر در ۱۰ استان بهره‌برداری می‌شود
سخنگوی سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) گفت: در قالب پویش #هرهفته‌_الف_ب_ایران، از ۱۹ طرح در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر در ۱۰ استان کشور بهره‌برداری خواهد شد.
تمام تجهیزات مورد نیاز نیروگاه‌های تجدیدپذیر تولیدکننده داخلی دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اقتصادی
تمام تجهیزات مورد نیاز نیروگاه‌های تجدیدپذیر تولیدکننده داخلی دارد
تهران-ایرنا- رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) با اشاره به اینکه برنامه افزایش ۳۰ درصدی نرخ خرید برق برای نیروگاه‌های استفاده کننده از تجهیزات داخلی عملیاتی و اجرا شده است، گفت: اکنون همه تجهیزات مورد نیاز در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر حداقل دو تا سه تولید کننده داخلی دارد.
  ایران
تصاویر / گلخانه های LED در هلند!
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / عکس
تصاویر / گلخانه های LED در هلند!
ساخت گلخانه ها در هلند ،پاسخی به نیاز روزافزون کشور به مواد غذایی برای مصرف داخلی و صادرات به بازارهای بین المللی است. وجود این گلخانه ها باعث شده صادرکنندگان هلندی رده های برتر جهانی صادرات مواد غذا را از آن خود کنند. اگرچه که گلخانه ها بهره وری باورنکردنی دارند و در تمام طول سال از طریق درجه حرارت و رطوبت بالا مواد غذایی تولید می کنند اما آلودگی نوری دارند! «تامز هگن» با هدف بررسی تاثیرات انسانی بر فرآیندهای بیولوژیکی ، زمین شناختی و جوی عکاسی می کند تا ابعاد مداخله انسانی را در فضاهای طبیعی برجسته تر نشان دهد. او به گلخانه های LED در هلند رفته تا با استفاده از زبان عکاسی ،بیننده را با موضوع ارتباط دهد. هلند دارای بزرگترین گلخانه ها در دنیاست که ساخت آنها در این کشور از اواسط قرن ۱۹ آغاز …
صدور ضمانتنامه برای تعاونی زنان تا سقف 500 میلیون تومان با سفته
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
صدور ضمانتنامه برای تعاونی زنان تا سقف 500 میلیون تومان با سفته
معاون تعاون وزیرکار با اشاره به تثبیت 1.8 میلیون شغل موجود در بخش تعاونی و افزایش بهره وری گفت: صدور ضمانت نامه برای تعاونی های زنان تا سقف 500 میلیون تومان با سفته در دستور کار است.
حجتی: تولید پنبه با رهایی از سرکوب قیمتی 40 درصد رشد کرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اقتصادی
حجتی: تولید پنبه با رهایی از سرکوب قیمتی 40 درصد رشد کرد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: دلیل افزایش 40 درصدی تولید پنبه در سال جاری، افزایش قیمت مناسب این محصول بود که تولید را از لحاظ بهره وری و سطح زیر کشت ارتقا داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
تعهد و التزام مدیریت مهمترین نقطه قوت در ممیزی شرکت توزیع نیروی برق مازندران
قریشی سرممیز خارجی سیستم مدیریت کیفیت که به منظور بررسی از نظامهای مدیریتی شرکت توزیع نیروی برق مازندران از بخش های مختلف این شرکت در ستاد و امورهای توزیع برق شمال بابل به مازندران سفر کرده بود پس از بررسی همه جانبه از سیستم مدیریت کیفیت در ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در جمع معاونین  و مدیران این شرکت گفت : تعهد و التزام مدیریت مهمترین نقطه قوت در ممیزی شرکت توزیع نیروی برق مازندران است .وی نظم بخشی در سیستم مدیریت کیفیت سازمان ها را بسیار موثر و مفید دانست و افزود : در شرکت توزیع نیروی برق مازندران روی سیستم های مدیریتی کارهای خوبی صورت گرفته و موفق عمل کرده و توانسته ضمن شناسایی فرصت های بهبود ، آنها را در جهت بهبود فرآیند ... که روند کار را آسان نموده است .قریشی تمرکز ممیزان را بیشتر روی موضوعات …
لانیت سالم عامل اصلی بهره وری و توسعه است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
لانیت سالم عامل اصلی بهره وری و توسعه است
رئیس دانشگاه کردستان عقلانیت بدن های سالم و تنومند را موجب سرعت بخشیدن به قطار توسعه دانست و گفت: عقلانیت سالم عامل اصلی بهره وری و توسعه است.
  استانی-ورزشی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
بالغ بر 22 هزار نفر ساعت دوره آموزشی در منطقه 8 انتقال گاز برگزار شد
تبریز – پاشائی: رئیس آموزش منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران از برگزاری بیش از 22 هزار نفر ساعت دوره آموزشی فنی و تخصصی برای کارکنان این منطقه خبرداد.غلامرضا روشنی با اعلام این خبر گفت: طی شش ماهه نخست سالجاری، این واحد برمبنای نیازهای واصله از سوی واحدها و تقویم آموزشی با برگزاری 57 دوره آموزشی در بخش های مختلف از جمله عمومی، تخصصی، HSE، سیستمهای مدیریتی و مشارکت، توانست به رسالت خویش عمل کند.روشنی بر تاثیر امر آموزش در ارتقاء سطح علمی کارکنان، همگام با روند روزافزون پیشرفتهای علمی در سطح جامعه جهانی، تاکید کرد و افزود: ماحصل این دوره های آموزشی، رشد چشمگیر و کیفی فعالیتها و عملکرد در این منطقه می باشد.وی ادامه داد: واحد آموزش این منطقه در تلاش است با برگزاری دوره های آموزشی بعد از پیاده سازی …
اموال دولت را به بهانه خصوصی سازی به ثمن بخس واگذار کردند
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اقتصادی
اموال دولت را به بهانه خصوصی سازی به ثمن بخس واگذار کردند
خصوصی سازی یا کاهش تصدی گری دولت و واگذار کردن مدیریت بخشهای اقتصادی به مردم ضرورتی است که همه کارشناسان و فعالان اقتصادی، به خاطر بهبود عملکرد و افزایش بهره وری برآن اجماع و تاکید دارند.
۸۴۱ مگاوات ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر فعال است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اقتصادی
۸۴۱ مگاوات ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر فعال است
تهران-ایرنا- سخنگوی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران گفت: اکنون درهمه استان‌های کشور نیروگاه‌های تجدیدپذیر راه‌اندازی شده و ظرفیت نصب شده به ۸۴۱ مگاوات رسیده است.
  وزارت نیرو
10 میانبر کاربردی صفحه کلید ویندوز
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / فناوری
10 میانبر کاربردی صفحه کلید ویندوز
اگر به طور مرتب از ویندوز استفاده می کنید ، قطعاً این پست باعث افزایش بهره وری شما می شود. در زیر یک لیست گردآوری شده اختصاصی از میانبرهای صفحه کلید ویندوز است که به شما کمک می کند تا در کارهای روزانه خود از آن بهره ببرید.
عرضه سهام شرکت های شهرداری منجر به افزایش بهره‌وری می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اجتماعی
عرضه سهام شرکت های شهرداری منجر به افزایش بهره‌وری می شود
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: با عرضه سهام شرکت ها و سازمان های شهرداری در بازار سرمایه شاهد افزایش بهره وری و چابک سازی در شهرداری تهران خواهیم بود.
  کمیسیون برنامه و بودجه  شهرداری تهران  بازار سرمایه  سهام
7 نرم افزار بهره وری برای بهبود عملکرد کار شما
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / فناوری
7 نرم افزار بهره وری برای بهبود عملکرد کار شما
بهره وری توانایی انجام کارها به صورت کارآمد و به موقع است. در دنیای مشاغل شلوغ و رقابتی امروز ، بهره وری برای هر کسب و کار ، سازمان یا شرکت مهم است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
اهتمام بر مدیریت مصرف منابع مالی و صرفه جویی در هزینه ها
تبریز - لیلا پاشایی: رئیس امور مالی منطقه 8 عملیات انتقال گاز در اولین جلسه کارگروه انضباط مالی و صرفه جویی در هزینه های سال جاری بر اهتمام صرفه جویی و مدیریت مصرف منابع تاکید کرد. در این جلسه که اعضای کارگروه انضباط مالی، صرفه جویی در هزینه ها و اصلاح الگوی مصرف این منطقه حضور داشتند، علی اصغر زمانی، رئیس امور مالی منطقه 8 عملیات انتقال گاز، اصلاح فرآیندها را در سازمان یکی از اصلی ترین و مهمترین کار مدیریتی دانست و گفت: باید با تمام توان در جهت کاهش هزینه ها و نهادینه سازی مدیریت صحیح مصرف منابع در سازمان تلاش نماییم تا زمینه برای بهبود مستمر و نتیجه کیفی فعالیتها فراهم گردد. زمانی افزود: با مدیریت صحیح در مصرف منابع مالی و سرلوحه قرار دادن صرفه جویی در هزینه ها ضمن جلوگیری از هدر رفت سرمایه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
اشتغال زایی یکی از مهمترین دستاوردهای فولاد هرمزگان در استان
شرکت فولاد هرمزگان سومین شرکت بزرگ فولادی کشور با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن تختال در کرانه خلیج همیشه فارس و غرب بندرعباس واقع شده است . این شرکت سهم به سزایی در اقتصاد کشور و به تبع آن اقتصاد محلی شهرستان بندرعباس داراست. یکی از عوامل تاثیرگذاری اقتصاد محلی این شرکت، گردش های مالی فولاد هرمزگان در بانک های استان و پرداخت های بیمه و مالیات این شرکت در استان هرمزگان می باشد که این خود می تواند نقش مهمی در اقتصاد استان هرمزگان ایفا نماید . عمل به مسئولیت های اجتماعی در استان هرمزگان در خلال وظایف تولیدی، نکته مهم دیگری است که می توان به آن اشاره نمود . مهمتر از همه این نکات بحث اشتغال زایی این شرکت می باشد. مبحثی که ارتباط مستقیمی با اقتصاد هرمزگان و مسائل اجتماعی و فرهنگی مردم این خطه دارد. …
ابداع روش جدید تبدیل دی اکسیدکربن به مواد ارگانیک
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / علمی و آموزشی
ابداع روش جدید تبدیل دی اکسیدکربن به مواد ارگانیک
دی اکسیدکربن یکی از مواد آلاینده مهم است و محققان در تلاش برای مهار آن با هدف کاهش گرمایش کره زمین هستند. به تازگی روشی با بهره وری بالا بدین منظور ابداع شده است.
  آلودگی هوا  گرمایش زمین  دی اکسید کربن  چین  ژاپن
در آمد ۱۷۰ میلیارد تومانی سالانه با ارتقای بهره وری نیروگاه‌ها
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اقتصادی
در آمد ۱۷۰ میلیارد تومانی سالانه با ارتقای بهره وری نیروگاه‌ها
وزیر نیرو گفت: با بهره‌برداری از سیستم پایش، عیب‌یابی و کنترل نیروگاه‌های کشور شاهد صرفه‌جویی و درآمد حدود ۱۷۰ میلیارد تومان در سال هستیم.
  رضا اردکانیان  نیروگاه برق  تولید برق  برق  صنعت برق
تفکر خلاق کارکنان و نظام پیشنهادها موجب افزایش بهره وری در ذوب آهن اصفهان شده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اقتصادی
تفکر خلاق کارکنان و نظام پیشنهادها موجب افزایش بهره وری در ذوب آهن اصفهان شده است
همایش آموزشی مدیریت مشارکت در سازمان به همت مدیریت برنامه ریزی و مهندسی صنایع و مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی و با همکاری مدیریت روابط عمومی چهارشنبه 17 مهرماه در تالار آهن برگزار شد .
بحث آب همچنان چالش جدی کشور است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / ...
بحث آب همچنان چالش جدی کشور است
معاون وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت با تاکید بر اینکه باید توجه به مصرف و مدیریت مصرف آب در اولویت برنامه های ما باشد، گفت: بحث آب و پایین بودن بهره وری و ناپایداری بخش کشاورزی همچنان چالش جدی کشور است.
  استانی-اقتصادی  آب  کشاورزی  مدیریت آب  فرسایش خاک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اجتماعی
برگزاری نخستین همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری
نخستین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری آذر ماه در برج میلاد برگزار می‌شود.
  مدیریت شهری
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اجتماعی
تنها راه مدیریت گرمایش زمین
مدیرکل دفتر مدیریت، مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو گفت: هیچ راهکاری برای کنترل گرمایش زمین جز مدیریت گازهای گلخانه ای وجود ندارد.
  گرمایش زمین
کنترل گازهای گلخانه‌ای تنها راه مدیریت گرمایش زمین
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
کنترل گازهای گلخانه‌ای تنها راه مدیریت گرمایش زمین
مدیرکل دفتر مدیریت، مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو گفت: هیچ راهکاری برای کنترل گرمایش زمین جز مدیریت گازهای گلخانه ای وجود ندارد.
  وزارت نیرو  آبفا  بنفشه زهرایی
طرح سازگاری با کم آبی به صورت پایلوت در خراسان جنوبی اجرایی می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ...
طرح سازگاری با کم آبی به صورت پایلوت در خراسان جنوبی اجرایی می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اجرایی شدن طرح سازگاری با کم آبی به صورت پایلوت در خراسان جنوبی، افزود: این طرح برای ارتقاء بهره وری از آب برنامه ریزی و پروژه‌های سازه‌ای و غیرسازه‌ای در این سند تعریف شده است.
  استانی-اجتماعی  جهاد کشاورزی
ترکیه خودروسازی ندارد که بخواهد با ما شریک شود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اقتصادی
ترکیه خودروسازی ندارد که بخواهد با ما شریک شود
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: مدیریت و بهره‌ وری در خودروسازی ما وجود ندارد برای همین است اگر امروز بخواهیم یک خودروی روز دنیا را در کشور تولید کنیم هزینه آن ۸۰۰ میلیون تومان می‌شود در حالیکه کارخانه اصلی آن را ۴۰۰ میلیون تومان می‌فروشد و مردم مجبور هستند هزینه این عدم بهره وری و عدم آشنایی با اصول مدیریت در خودروسازی را بپردازند.