سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
بیمارستان های خصوصی
۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانی-شهرستانها
۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: هم اکنون حدود ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های خصوصی و دولتی استان گیلان بستری هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
*واقعیت های بیمارستان صنایع پتروشمی ماهشهر*
مدعیان بی تقوای بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر نمی خواهند بیمارستان بر مدار توسعه حرکت کند.به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی طب صنعت ماهشهر با توجه به جوسازی های اخیر در فضای رسانه ای و مجازی از سوی عده ای معلوم الحال، سبب شد در راستای شفاف سازی و تنویر افکار عمومی توضیحاتی در خصوص چگونگی و اهداف تاسیس شرکت پتروشیمی طب صنعت ارئه شود.عرصه و اعیان بیمارستان صنایع پتروشیمی از ابتدا تا کنون متعلق به پتروشیمی بندرامام می باشد و تنها مدیریت درمان آن با سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بوده است و طبق قانون می بایست سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت طی سال های گذشته بابت عرصه و اعیان بیمارستان که در اختیار داشت به پتروشیمی بندرامام اجاره بها پرداخت می کرد که هیچ زمان اجاره ای پرداخت نشده است.طی سال های …
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / تعدیل پرستاران / تعدیل پرستاران در بیمارستان های خصوصی
پشت‌ پرده تعدیل پرستاران در بیمارستان‌های خصوصی
روزنامه همشهری نوشت: «یک‌ ماه پیش مدیرعامل یکی از بیمارستان‌های تهران از تعدیل نیروی ۵۰درصدی پرستاران خبر داد؛ درست زمانی که بیمارستان‌های دولتی درگیر پاندمی کرونا بودند. حالا در مقطعی که به‌ نظر می‌رسد آمار مبتلایان به کرونا کاهش نسبی پیدا کرده، دوباره بحث بر سر تعدیل پرستاران اوج گرفته است؛ تا جایی که تعدادی از پرستاران شاغل در بیمارستان‌های خصوصی شغلشان را از دست داده یا در آستانه بیکاری هستند. اما ماجرا چیست؟
رایگان بودن درمان بیماران مبتلا به کرونا/ شکایات مردمی از برخی بیمارستان های خصوصی
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
رایگان بودن درمان بیماران مبتلا به کرونا/ شکایات مردمی از برخی بیمارستان های خصوصی
مدیرکل بازرسی،ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت با بیان اینکه:« با توجه به آخرین بخشنامه وزیر بهداشت درباره رایگان شدن درمان بیماران کرونایی ، براساس گزارشات مردمی و بازرسی های انجام شده، برخی بیمارستان ها دریافت هایی از مردم داشتند که مقرر شد از ظرفیت های خاص بیمه و مددکاری اجتماعی استفاده شود تا مردم پرداختی نداشته باشند. » گفت:«در حوزه بیمارستانی شکایاتی از بیش دریافتی برخی بیمارستان ها بخصوص بیمارستان های خصوصی داشتیم که در حال کنترل آن هستیم.»
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
جزئیات عملیات مقابله با ویروس کرونا و برنامه فاصله گذاری اجتماعی در بیمه آسیا اعلام شد
مدیرعامل بیمه آسیا با ارائه گزارشی، اهم فعالیت های این شرکت در مقابله با ویروس کرونا و حفاظت از سلامت کارکنان و مشتریان بیمه آسیا و اجرای برنامه فاصله گذاری اجتماعی را اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، مسعود بادین نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا اظهار داشت: بیمه آسیا به عنوان بزرگ ترین بیمه خصوصی و با بیش از 7 میلیون بیمه گذار در سراسر کشور، از روزهای نخست شیوع بیماری کرونا، وظیفه خطیر اتخاذ پروتکل های بهداشتی را بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، در کلیه ساختمان های مرکزی و شعب سراسر کشور با دقت تمام به اجرا گذاشت.نایب رییس هیات مدیره بیمه آسیا، اقدامات بیمه آسیا را به منظور حفظ سلامت کارکنان و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، شامل شیفت بندی و تغییر ساعات کار کارکنان براساس …
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
1290 نفر دیگر در ووهان فوت‌شده‌اند!
مقامات ووهان واقع در مرکز چین جایی که نخستین بیمار مبتلا به کرونا در آنجا شناسایی شد روز گذشته (جمعه) بعد از هفته ها، آمار مربوط به مرگ و میر و همچنین تعداد مبتلایان در این شهر را اصلاح کردند تعداد فوتی ها با افزایش ۱۲۹۰ نفری به سه هزار و ۸۶۹ تن و تعداد مبتلایان هم با افزایش ۳۲۵ نفری به ۵۰ هزار و ۳۳۳ تن رسید. به گزارش شینهوا بر این اساس، آمار قربانیان کرونا در چین که برای هفته‌ها ثابت و حدود ۳۳۰۰ نفر بود روز گذشته (جمعه) با افزایش ۱۲۹۰ نفر به ۴۶۰۰ تن رسید. ستاد فرماندهی پیشگیری و مهار بیماری ویروس کرونا در شهر ووهان در مورد دلایل اصلاح آمار این شهر ۱۱ میلیون نفری با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: در آغاز شیوع بیماری، شمار مبتلایان به سرعت افزایش یافت و سبب بروز کمبود منابع پزشکی و درمانی شد …
بیمارستان های عاری از کرونای گیلان کدامند؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
بیمارستان های عاری از کرونای گیلان کدامند؟
نماینده وزیر بهداشت در گیلان، با اشاره به دغدغه مردم با بیماری های خاص و اورژانسی و نیازمند عمل های جراحی، خاطرنشان کرد: بیمارستان های خصوصی و تعدادی از بیمارستان های دولتی اکنون عاری از کرونا هستند و می توانند به سمت درمان مردم بروند.
هنوز مدیحه‌سرایی از پرستاران تمام نشده که فله‌ای اخراج می‌کنند/ سیاستگذاران حوزه درمان به دنبال ارزان‌سازی نیروی کار هستند
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / جراحی / درمان / نیروی کار / ویروس / بیمارستان های خصوصی
هنوز مدیحه‌سرایی از پرستاران تمام نشده که فله‌ای اخراج می‌کنند/ سیاستگذاران حوزه درمان به دنبال ارزان‌سازی نیروی کار هستند
ایلنا: هنوز دو ماه از شیوع کرونا نگذشته است که پرستاران زیادی از بیمارستان‌های خصوصی اخراج شده‌اند.
بیمارستان های خصوصی گرفتار بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / محمدرضا ظفرقندی / سعید نمکی / سازمان نظام پزشکی
بیمارستان های خصوصی گرفتار بحران کرونا
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه ای به وزیر بهداشت، خواستار توجه به وضعیت اقتصادی بیمارستان های خصوصی کشور بعد از شیوع کرونا شد.
اولین پزشک افغان بر اثر کرونا جان باخت
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / ویروس کرونا / افغانستان / پزشکی / هراس جهانی از ویروس کرونا
اولین پزشک افغان بر اثر کرونا جان باخت
کابل - ایرنا - وزارت بهداشت افغانستان تائید کرد که یک پزشک افغان که در یکی از بیمارستان های خصوصی کابل فعالیت می کرد به عنوان نخستین پرسنل درمانی کشور بر اثر ابتلا بیماری کرونا و بی توجهی مسئولان بیمارستان جان باخت.
مراجعین مطب‌ها به یک دهم کاهش پیدا کرده/ مردم در
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / استانی-اجتماعی / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / نوروز / نظام پزشکی
مراجعین مطب‌ها به یک دهم کاهش پیدا کرده/ مردم در "نوروز" بی دوا و دکتر نمی‌مانند
رییس سازمان نظام پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: تمام بیمارستان های خصوصی و دولتی و درمانگاه های شبانه روزی در نوروز شیفت بندی بوده و فعال هستند و مردم نباید نگران بحث دوا و دکتر در تعطیلات نوروز باشند.
اجرای کمپین ملی «تو قهرمان منی»
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / کرونا / کمپین تو قهرمان منی
اجرای کمپین ملی «تو قهرمان منی»
به گزارش ستاد خبری کمپین تو قهرمان منی،در این پویش موضوع تحریک مسوولیت اجتماعی شرکت ها جهت حمایت از پرسنل درمانی کشور مطرح است و در گام نخست بسته های منقش به هشتگ #تو_قهرمان_منی در مراکز بهداشتی و درمانی ویژه بیماران کرونایی و دیگر بیمارستان های دولتی و خصوصی توزیع شد.
استاندار: گیلان در کانون بیماری کرونا قرار دارد / باید ۷۵ درصد ظرفیت بیمارستان های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص یابد
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
استاندار: گیلان در کانون بیماری کرونا قرار دارد / باید ۷۵ درصد ظرفیت بیمارستان های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص یابد
استاندار گیلان این استان را در کانون بیماری کرونا دانست و گفت: باید وزارت بهداشت به این مورد در تامین امکانات و پشتیبانی بیشتر، توجه جدی داشته باشد.
پیمانکاران حتما برای دریافت گواهینامه ایزو معتبر اقدام نمایند
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
پیمانکاران حتما برای دریافت گواهینامه ایزو معتبر اقدام نمایند
گواهینامه ایزو ، گواهینامه ای است که شرکت ها پس از پاس کردن الزامات استانداردهای بین المللی ایزو دریافت می کنند. در حال حاضر عموم سازمان ها و شرکت های دولتی و نیمه خصوصی کشور نظیر شرکت گاز ، شرکت آب و فاضلاب ، شهرداری ها ، پتروشیمی ها ، سازمان ها و ادارات دولتی ، بیمارستان ها ، مراکز مرتبط با فناوری اطلاعات و ... داشتن و ارائه گواهینامه ایزو مربوط به حوزه کاری خود را برای پیمانکاران خود الزامی کرده اند.
۶۷ نفر مصدومان حادثه مراسم تشییع کرمان، بستری در بیمارستان‌ها
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / شهادت سردار سلیمانی
۶۷ نفر مصدومان حادثه مراسم تشییع کرمان، بستری در بیمارستان‌ها
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: هم اکنون از کل ۲۱۲ نفر مصدوم اعزامی به بیمارستان های دولتی و خصوصی کرمان در حادثه مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی، ۶۷ نفر همچنان در بخش های مختلف بستری هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
تاریخ‌ های تولدساز
زهرا داستانی این روزها دیگر اعدادی که شماره تلفن همراه‌ شما را تشکیل می‌دهند، میزان خاص بودنتان را مشخص نمی‌کنند‌ بلکه عددهایی که در کنار هم قرار می‌گیرند تا جای تاریخ ازدواج شما را در عقدنامه یا تاریخ ‌تولد فرزندتان را در شناسنامه ثبت کنند، مرتبه شما را بالاتر می‌برند. اعدادی که هرچه رُندتر باشند، ارزش و شان بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورند. مثلا اگر کودکی در تاریخ 9/9/99 متولد شود به مراتب از کودکانی که در تاریخ 9/9/98 به دنیا می‌آیند، تولد لاکچری‌تری دارد و آنچه میزان لاکچری‌تر بودن این تاریخ‌ها را مشخص می‌کند، تنها کودکان دهه نودی به خوبی می‌دانند. کودکانی که والدینشان آنها را دیرتر یا زودتر از موعد مقرر به دنیا آورده‌اند تا آنچه در برگه هویتی‌شان ثبت می‌شود، یک تاریخ لاکچری باشد. اما به …
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / سزارین / تولد نوزاد / وزارت بهداشت
وزارت بهداشت: سزارین زودهنگام نوعی کودک آزاری و مرگ‌آور است
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اعلام رصد موارد سزارین در روزهای خاص و تاریخ های رند سال گفت: حدود ۵۰ درصد موارد زایمان در کشور به روش سزارین انجام می شود که آمار بالایی است. بر اساس توصیه های جهانی باید حدود ۱۵ درصد زایمان ها به روش سزارین انجام شود اما در کشور ما این آمار بالاست و حدود ۴۷ درصد اولین فرزند خانواده های ایرانی در بیمارستان های دولتی و خصوصی به روش سزارین به دنیا می آیند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰
تجلیل از تلاش های بانک ملت در مسیر احداث بیمارستان یون درمانی
مسوولان بیمارستان یون درمانی با حضور در بانک ملت، از مدیرعامل و دیگر دست اندرکاران این بانک خصوصی بابت حمایت از مراحل ساخت این بیمارستان، تجلیل کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / علوم پزشکی / شیراز / معاونت پرستاری وزارت بهداشت / سازمان نظام پرستاری ایران
واکنش‌ها به پزشک متخصص اعصاب که پرستار را در شیراز کتک زد
شیراز- ایرنا- پخش یک کلیپ در فضای مجازی که کتک کاری را نشان می‌داد و گفته شد پزشک متخصص اعصاب در بیمارستان خصوصی شیراز یک پرستار را کتک زده و به او فحش داده است،با واکنش برخی تشکل های پرستاری مواجه شد و این تشکل ها خواستار رسیدگی قضایی و بررسی موضوع شدند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
پذیرش بیماران در بخش خصوصی طبق تعرفه سال ۹۸ انجام می شود
تهران- ایرنا- سازمان نظام پزشکی اعلام کرد: سندیکای بیمارستان های خصوصی پس از مذاکرات فراوان با نمایندگان سندیکای بیمه گران تصمیم به پذیرش بیماران بر اساس تعرفه ابلاغی وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۸ گرفتند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷
جلسه مدیریت درمان تامین اجتماعی با هیئت مدیره خانه کارگر
شهدی نژاد مدیریت درمان تامین اجتماعی در این نشست ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار داشت: من با جامعه کارگری و دردهای آن آشنا هستم و بصورت مختصر و مفید حسش کردم و با بیماریها هم درگیر بودم و کاملا درکش می کنم .شهدی نژاد مدیریت درمان تامین اجتماعی در این نشست ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار داشت: من با جامعه کارگری و دردهای آن آشنا هستم و بصورت مختصر و مفید حسش کردم و با بیماریها هم درگیر بودم و کاملا درکش می کنم .مدیریت درمان تامین اجتماعی استان با اشاره به مطلب فوق اذعان داشت سازمان مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان برای درمان رایگان و با کیفیت بیمارستانهای تامین اجتماعی در سطح کشور رتبه اول را دارا می باشد .وی در ادامه افزود هدف اصلی ما در سال 98 نگه داشتن خدمات کیفی بوده …
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / طرح ملی کنترل فشار خون / استان قزوین / بهداشت و درمان
فشار خون ۲۳ هزار و ۹۶۶ نفر در بیمارستان های قزوین سنجش شد
قزوین - ایرنا - فشار خون ۲۳ هزار و ۹۶۶ نفر در بیمارستان های خصوصی و دولتی استان با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون غربالگری شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / اجتماعی / وزارت نفت / اعتصاب کارکنان / آبادان
کارکنان بیمارستان پتروشیمی ماهشهر به خصوصی سازی معترض شدند
آبادان - ایرنا - کارکنان بیمارستان صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر صبح شنبه در اعتراض به خصوصی سازی این بیمارستان و افزایش تعرفه های درمان دست از کار کشیدند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / فرهنگی / مطبوعات / اهم اخبار / هرمزگان
مهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته ای که گذشت
بندرعباس- ایرنا- صدور حکم فرماندار بندرعباس، آتش سوزی در بخشی از نخلستان های سیاهو، تخصیص 33 میلیون مترمکعب آب به حوزه کشاورزی، صادرات بزرگترین لنج باری، ساخت بیمارستان توسط بخش خصوصی و اعلام تعطیلی اداره ها در روزهای پنجشنبه از جمله مهمترین اخبار هرمزگان در هفته گذشته است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۳
9 درمانگاه خصوصی ایلام ایام نوروز فعالیت می کنند
ایلام - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: برای خدمت رسانی بیشتر علاوه بر همه مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان های دولتی و خصوصی استان، 9 درمانگاه خصوصی نیز فعال است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
بیمارستان های ساوه و زرندیه در آمادگی کامل هستند
ساوه - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه گفت: بیمارستان های دولتی ساوه و زرندیه در ایام تعطیلات نوروزی مکلف هستند که با همه توان خود و بیمارستان های خصوصی نیز باید با 50 درصد ظرفیت برای خدمات دهی به مردم فعالیت کنند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
تذکر به بیمارستان های خصوصی در نوروز/بخش های تصویربرداری شبانه روزی باید فعال باشند
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند ۹۷ آغاز و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
عوارض درمان در بیمارستان های دولتی از خصوصی کمتر است
تهران - ایرنا- معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور گفت: باید نرخ تعرفه های پزشکی را به شکل درست و منطقی در کشور ایجاد کنیم و به این تکته توجه کنیم که تعداد بیماران در بخش دولتی از خصوصی بیشتر است در حالی که عوارض بیماران در بخش دولتی نسبت به خصوصی کمتر است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
طرح های مهم وزارت بهداشت در گیلان افتتاح شد
لاهیجان-ایرنا- با حضور وزیر بهداشت دو بیمارستان خصوصی و دولتی در لاهیجان و چندین طرح مهم این وزارتخانه درگیلان با دستور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و بهره برداری شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •