یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
تلکام
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
تاکیدوزیر ارتباطات بر حضور استارت‌آپ‌ها در بورس
وزیر ارتباطات با اشاره به این مساله که حضور شرکت‌های استارت‌آپی می‌تواند مشکلات اقتصادی بخش را مرتفع کند، گفت: در حوزه بورس ما دو مدل شرکت داریم. یکی شرکت‌های حوزه تلکام که مشکل خاصی برای حضور در بورس ندارند، مانند شرکت ملی مخابرات و همراه اول که در حال حاضر در بورس فعال هستند. شرکت‌هایی مانند آسیاتک و شاتل نیز در حال تلاش برای ورود به بازار بورس هستند. در حوزه فناوری اطلاعات شرکت‌های استارت‌آپی مانند اسنپ و تپسی که بزرگ شده‌اند و اکنون پیشران این حوزه هستند برای حضور در بورس علاقه‌مند هستند چرا که این کار شفافیت نظام ارزش‌گذاری و تامین منابع مالی آنها را مشخص می‌کند. اما از آنجا که مشکلاتی در شناسایی ارزش دارایی‌های آنها وجود دارد، ورودشان به بورس با تاخیر همراه شده است. پرونده‌های آنها آماده …
حجم بازار تلکام ایران به 50 هزار میلیارد تومان رسید
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
حجم بازار تلکام ایران به 50 هزار میلیارد تومان رسید
وزیر ارتباطات گفت: حجم بازار حوزه تلکام به 50‌هزار میلیارد تومان رسید.
رگولاتوری در بازار ارتباطات سیار
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
رگولاتوری در بازار ارتباطات سیار
صنعت مخابرات مانند هر صنعت دیگری با تغییر پارادایم‌های اقتصادی و نیازهای مصرف‌کنندگان نیاز به بازآفرینی زیست‌بوم خود دارد. گاهی تغییر و بهینه‌سازی ساختار و پاسخگویی به نیاز بازار از طریق ایجاد یک زیرساخت یا فناوری جدید میسر می‌شود، در مواقعی هم نیاز به ایجاد انواع جدید کسب‌وکار یا اعمال تغییراتی شگرف در نحوه مدیریت عملکرد و ارائه خدمت بنگاه‌ها وجود دارد. بعد از ورود تلفن‌همراه به ایران و ورود هر یک از اپراتورهای تلفن‌همراه (MNO)، بازار ارتباطات سیار پیشرفت‌های سریعی را شاهد بود، اما بعد از گذشت نزدیک به یک دهه از ورود آخرین اپراتور تلفن‌همراه به بازار، شاهد یکنواختی در خدمات ارائه شده توسط عرضه‌کنندگان این بازار هستیم. از طرفی گسترش روزافزون اپراتورهای مجازی (MVNO) در جهان، به‌ویژه در کشورهای …
در دوران کرونا، VOD تهدید یا فرصت؟!
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / ابراهیم حاتمی‌کیا / ابراهیم حاتمی کیا / صدا و سیما / اینستاگرام / دولت چین / صادق یاری / کارگروه کرونا / VODفیلم‌نت / موسسه فرهنگی « آیینه‌ جادو » / روسیه
در دوران کرونا، VOD تهدید یا فرصت؟!
بسیاری از بزرگ‌ترین شانس‌های تجاری سال 2020 در سینمای آمریکا با شیوع کرونا اکران‌شان را به سیستم VOD منتقل کردند.
ابتلا به کووید 19 در ترک تلکام آرنا؟/ فاتح تریم؛ جنجالی ترین مورد کرونا در ترکیه
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / ترکیه / تیم ملی ترکیه / فاتح تریم (سرمربی)
ابتلا به کووید 19 در ترک تلکام آرنا؟/ فاتح تریم؛ جنجالی ترین مورد کرونا در ترکیه
فاتح تریم سرمربی سابق تیم ملی ترکیه و فعلی گالاتاسارای یکی از اولین چهره های معروف فوتبال ترکیه بود که به بیماری کووید 19 مبتلا شد.
آغاز به کار نمایشگاه
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / نمایشگاه / نمایشگاه الکامپ / نمایشگاه تلکام / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / استارتاپ
آغاز به کار نمایشگاه "الکامپ و تلکام" در کرمانشاه
هفتمین نمایشگاه "الکامپ" و اولین نمایشگاه "تلکام" کرمانشاه آغاز به کار کرد.
بازدید مدیران و مسئولان حوزه ICT از غرفه شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / شرکت مخابرات ایران / مخابرات
بازدید مدیران و مسئولان حوزه ICT از غرفه شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام
مدیران و مسئولان حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات، با حضور در نمایشگاه تلکام پلاس ۲۰۱۹ از غرفه‌های این نمایشگاه بازدید و با غرفه داران گفتگو کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
حمایت تازه همراه اول از تولیدکنندگان ایرانی
همراه اول در دومین دور «میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات»، با عقد ١۵ قرارداد و تفاهم‌نامه با تولیدکنندگان ایرانی به حمایت از تولید ملی پرداخت. دومین «میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات» چهارشنبه همزمان با دومین روز نمایشگاه تلکام 2019، با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای‌اسلامی، جمعی از مدیران مخابراتی و نیز نمایندگان تولیدکنندگان داخلی در سالن خلیج‌فارس محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این مراسم مرتضی طاهری‌بخش معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول، ١۵ قرارداد با کاهش ارزبری بالغ‌بر ٣٠ میلیون دلار با شرکت‌های مرتبط امضا کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / شرکت مخابرات ایران / اخبار مخابرات
ارائه سرویس ویژه VPN/MPLS شرکت مخابرات ایران در تلکام پلاس ۲۰۱۹
شرکت مخابرات ایران با ارائه سرویس MPLS با امکانات فراوان برای مشتریان تجاری و عمده در بیستمین نمایشگاه بین المللی مخابرات و راه حل‌های نوآورانه (تلکام پلاس) حضور یافته است.
استقبال بیشتر از ظرفیت ما بود
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / نمایشگاه بین المللی تهران / تلکام
استقبال بیشتر از ظرفیت ما بود
تهران- ایرنا- چند ساعت بیشتر به پایان نمایشگاه تلکام باقی نمانده است. رییس سندیکای صنعت مخابرات ایران در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: استقبال در بیستمین نمایشگاه تلکام از ظرفیت ما بیشتر بود.
پدسا؛ یک قدم جلوتر از حملات سایبری
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / وحید یزدانیان / توییتر / ارتباطات / تلگرام
پدسا؛ یک قدم جلوتر از حملات سایبری
تهران- ایرنا- پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در بیستمین نمایشگاه تلکام به رونمایی از دستاوردهای خود پرداخت. به گفته رییس این پژوهشگاه، «پدسا» بلوغی در حوزه زیرساخت‌های امنیتی است که باعث می‌شود ایران یک قدم از حملات سایبری جلوتر باشد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
وزارت ارتباطات مسوول سامان بخشی به پیام‌رسان‌ها شد
به گفته رئیس مرکز ملی فضای مجازی خدمات کاربردی شبکه ملی اطلاعات از ابتدا در سند مصوب شورای‌عالی فضای مجازی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است. ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه تلکام درباره تکلیف خدمات شبکه ملی اطلاعات که به عهده وزارت ارتباطات است، گفت: این موضوع در سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات مصوب سال ۹۵ شورای‌عالی فضای مجازی به‌صورت صریح آمده که خدمات کاربردی اعم‌ از خدمات ابری، دیتاسنتر، خدمات داده، موتور جست‌وجو و پیام‌رسان مردم که پرکاربرد هستند و همچنین زیرساخت شبکه‌ای آنها باید فراهم شود. وی با اشاره به موضوع ضعف پیام‌رسان‌های داخلی اظهار کرد: در آخرین جلسه شورای‌عالی درباره این موضوع بحث شده و قرار است وزارت ارتباطات ظرف سه هفته طرح خود را بفرستد و امیدواریم بتوانیم در …
دبیر شورای عالی فضای مجازی: شبکه‌ ملی اطلاعات باید متناسب با توسعه‌ ارتباطات تغییر کند
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
دبیر شورای عالی فضای مجازی: شبکه‌ ملی اطلاعات باید متناسب با توسعه‌ ارتباطات تغییر کند
شفقنا- رئیس مرکز ملی فضای مجازی، گفت: باید شبکه‌ی ملی اطلاعاتی داشته باشیم که بتوانیم در داخل نیازهای شهروندان را به صورت تاب‌آور و با کیفیت خوب، ارزانتر، امن‌تر و پایدارتر ارائه دهیم. به گزارش سیتنا، دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی امروز (سه شنبه) در حاشیه‌ی نمایشگاه تلکام پلاس ۹۸ و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار سیتنا درباره‌ی […]
نمایشگاه های تلکام ، فناوری و فن بازار و تجهیزات آزمایشگاهی
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / نمایشگاه بین المللی تهران
نمایشگاه های تلکام ، فناوری و فن بازار و تجهیزات آزمایشگاهی
ایرنا- تهران - بیستمین نمایشگاه تلکام، صنایع مخابرات و اطلاع رسانی، همزمان با بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت روز سه‌شنبه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برای بازدید عموم افتتاح شدند.
بیستمین نمایشگاه بین المللی مخابرات و راه حل های نو آورانه (تلکام پلاس) آغاز به کار کرد
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / مخابرات / اینترنت / تلکام
بیستمین نمایشگاه بین المللی مخابرات و راه حل های نو آورانه (تلکام پلاس) آغاز به کار کرد
بیستمین نمایشگاه بین المللی مخابرات و راه حل های نو آورانه (تلکام پلاس) دقایقی پیش با حضور دکتر فیروز آبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، مهندس صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بازدید از دستاوردهای شرکت مخابرات ایران در سالن ۳۸B بیستمین نمایشگاه تلکام پلاس افتتاح شد.
ارائه آخرین دستاوردهای دیجیتال و سازمانی همراه اول در «تلکام پلاس»
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / همراه اول / نمایشگاه تلکام پلاس
ارائه آخرین دستاوردهای دیجیتال و سازمانی همراه اول در «تلکام پلاس»
همراه اول با حضور در «تلکام پلاس» به رونمایی و معرفی آخرین دستاوردهای دیجیتال و سازمانی خود می‌پردازد.
رئیس شورای عالی فضای مجازی: وزارت ارتباطات باید مسوولیت بپذیرد
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / تلکام / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
رئیس شورای عالی فضای مجازی: وزارت ارتباطات باید مسوولیت بپذیرد
تهران- ایرنا- رئیس شورای عالی فضای مجازی درخصوص وظایف وزارت ارتباطات در حوزه شبکه ملی اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات باید مسئولیت مسائلی که بر عهده او گذاشته شده است را قبول کند اینها وظیفه نیست بلک مسوولیت است و نهاد مربوطه باید مسوولیت‌پذیر باشد.
لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات از ابتدا برعهده وزارت فاوا بود
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / نمایشگاه تلکام
لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات از ابتدا برعهده وزارت فاوا بود
به گفته رئیس مرکز ملی فضای مجازی خدمات کاربردی شبکه ملی اطلاعات اعم‌ از خدمات ابری، موتور جست‌وجو، پیام‌رسان و ایمیل از ابتدا در سند مصوب شورای عالی فضای مجازی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است.
بیستمین نمایشگاه تلکام با حضور رئیس مرکز ملی فضای مجازی افتتاح شد
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / نمایشگاه بین‌المللی تهران / سندیکای صنعت مخابرات / سید ابوالحسن فیروز آبادی / مالزی / ستار هاشمی / محمد جواد آذری جهرمی
بیستمین نمایشگاه تلکام با حضور رئیس مرکز ملی فضای مجازی افتتاح شد
تهران- ایرنا- بیستمین نمایشگاه صنعت مخابرات با نام تلگرام‌پلاس صبح روز سه شنبه با حضور ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای‌عالی فضای مجازی کشور، ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، فرامرز رستگار رییس سندیکای صنعت مخابرات و مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران افتتاح شد.
حضور سامانتل در تله کام ۲۰۱۹ با تمرکز بر خدمات سازمانی
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سامانتل / تلکام 2019
حضور سامانتل در تله کام ۲۰۱۹ با تمرکز بر خدمات سازمانی
مدیرعامل سامانتل نمایشگاه تله کام را فرصت مناسبی برای معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های اپراتورهای MVNO در تأمین نیازهای ارتباطی سازمان‌ها، شرکت‌ها و مردم کشورمان در همه نقاط شهری و روستایی دانست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / رویداد24 / نمایشگاه تلکام / آذری جهرمی
حضور وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح نمایشگاه تلکام
بیستمین نمایشگاه تلکام ۲۶ آذر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز به کار می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / نمایشگاه بین‌المللی تهران / ارتباطات / تلکام
به استقبال ۲۰ سالگی تلکام
تهران- ایرنا- بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات و راه حل‌های نوآورانه صبح سه شنبه با حضور وزیر ارتباطات در نمایشگاه بین‌المللی تهران افتتاح می‌شود و تا روز جمعه ۲۹ آذر ماه ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / لوازم خانگی
برگزاری میزهای لوازم خانگی و تاسیسات به زودی
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در پنجمین کمیته راهبری میز تخصصی تعمیق ساخت داخل گفت: میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت برق، الکترونیک و مخابرات در حاشیه نمایشگاه تلکام در ۲۷ آذرماه امسال برگزار شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / وسیله نقلیه خودران / کشتی / اینترنت نسل پنجم
کشتی‌های خودران با استفاده از شبکه ۵G به حرکت درآمدند
تهران-ایرنا- شرکت‌ اس کی تلکام و کمپانی صنایع سنگین سامسونگ یک پلتفرم ناوبری مبتنی بر شبکه‌های ۵G ساختند که امکان حرکت خودکار کشتی‌ها به یک مقصد معین را فراهم می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / تلکام / ارتباطات / تهران / ایران / شرکت مخابرات ایران
"تلکام" با رویکرد جدید
تهران- ایرنا- بیستمین نمایشگاه "تلکام" که برگزاری آن با حواشی زیادی همراه بود اما در نهایت قرار است روزهای ۲۶ تا ۲۹ آذرماه امسال در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / تلکام / شرکت مخابرات ایران
فضای کنفرانس ظرفیت را به وزارت ارتباطات پیشکش می‌کنیم
تهران-ایرنا-برگزاری نمایشگاه تلکام امسال، با حواشی زیادی درگیر و برگزاری آن در زمان مقرر منتفی شد. وزیر ارتباطات نیز اعلام کرد بهتر است به جای این نمایشگاه، کنفرانس ظرفیت برگزار شود. اما دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران آستانه بیستمین سال برگزاری تلکام، تمام تلاشش را به کار گرفت تا نمایشگاه جدید تحت عنوان تلکام پلاس برگزار شود. او می‌گوید: «بخش کنفرانس ظرفیت را به وزارت ارتباطات پیشکش می‌کنیم.»
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
بیستمین نمایشگاه تلکام ۲۶ آذرماه برگزار می‌شود
شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اعلام کرد، بیستمین دوره‌ی نمایشگاه صنعت مخابرات و اطلاع‌رسانی (تلکام) در تاریخ ۲۶ تا ۲۹ آذرماه برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / نمایشگاه تلکام / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
تلکام حتما برگزار می‌شود/ نحوه درآمدزایی برخی "وس‌"ها غیرقانونی است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شائبه‌هایی که درباره برگزار نشدن نمایشگاه تلکام مطرح شده بود، گفت: با توجه به کاهش بازدید عمومی از نمایشگاه تلکام، پیشنهاد شد که تلکام را ۴۵ روز دیگر به جای نمایشگاهی برای حضور عمومی، با فضایی برای گفت‌وگو بین شرکت‌های تولیدکننده، اپراتورها، حاکمیت و دانشگاه‌ها برگزار کنیم و حتما برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
مشخصات فنی و قیمت شیائومی ردمی 8 پیش از رونمایی رسمی فاش شد
شیائومی ردمی ۸، با صفحه‌نمایش ۶/۲۱ اینچی و باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی و قیمت ۲۲۴ دلار در سایت چاینا تلکام دیده شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
نمایشگاه تلکام بیستم در تاریخ دیگری برگزار خواهد شد
شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اعلام کرد، بیستمین دوره‌ی نمایشگاه صنعت مخابرات و اطلاع‌رسانی (تلکام) ۸ تا ۱۱ مهرماه برگزار نمی‌شود و تاریخ مجدد آن اعلام خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
ادغام تلکام و الکامپ همانقدر عجیب است که ادغام تلکام با صنعت مقنی‌گری!
شفقنا- دبیر و عضو هیات مدیره‌ی سندیکای صنعت مخابرات ایران، گفت: در فضایی که ما توانمندی‌هایمان را نشان می‌دهیم، باید دست اندرکاران دولتی مانند مدیران ارشد وزارت صنعت، وزارت ارتباطات و همچنین مدیران و کارشناسان اپراتورها که بزرگترین مصرف کننده‌ی محصولات و خدمات شرکت‌های عضو سندیکا هستند، هم حضور داشته باشند. مهندس فرامرز رستگار پیرامون اطلاعیه‌ی اخیر سندیکا مبنی بر عدم […]
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / تلکام / کربلای معلی / شرکت مخابرات ایران / عراق / نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات
حضور متخصصان ایرانی برای ارائه سرویس‌های با کیفیت ارتباطی در عراق
تهران- ایرنا- آشنایی با راهکارهای تجارت با عراق به دلیل ارتباط تنگاتنگ تجارت و اقتصاد این کشور با ساختار فرهنگی، سیاسی و اجتماعی آن بسیار مهم است و باید مورد توجه فعالان اقتصادی ایران قرار گیرد، در این راستا همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات، متخصصین ایرانی برای ارائه سرویس‌های برتر ارتباطی به این کشور رفته‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / پاویون شرکت های دانش بنیان / فناوری نانو / صندوق نوآوری و شکوفایی / مجارستان
دانش‌بنیان‌های ایرانی در جمع برترین‌های نمایشگاه ITU مجارستان
تهران- ایرنا- در مراسم پایانی نمایشگاه تلکام بوداپست ۲۰۱۹ از برگزیدگان نمایشگاه در بخش‌های مختلف تجلیل شد که برای اولین بار در تاریخ حضور پاویون ایران در نمایشگاه‌های ITU ، سه جایزه در بخش‌های مختلف به پاویون ایران تعلق گرفت.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / اتحادیه جهانی مخابرات / رگولاتوری / مخابرات
دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات از غرفه رگولاتوری بازدید کرد
هولین ژائو دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات راه دور از غرفه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاویون ملی ایران در نمایشگاه بین المللی تلکام بوداپست مجارستان بازدید کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷
ساعات پایانی تلاش‌ها برای آماده سازی نمایشگاه تلکام بوداپست
شفقنا- مراحل نهایی تکمیل پاویون ملی ایران در نمایشگاه ۲۰۱۹ ITU Telecom World از ۹ تا ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹ معادل ۱۸ تا ۲۱ شهریور در شهر بوداپست مجارستان برگزار و درب‌های نمایشگاه تا ساعاتی دیگر باز می‌شود. به گزارش سیتنا، این نمایشگاه به عنوان معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه‌ی ITU با حضور دبیرکل اتحادیه‌ی جهانی مخابرات و وزرا و […]
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / نسیم تلکام / کال سنتر / مرکز تماس
چرا باید از مرکز تماس و کال سنتر ایرانی استفاده کنیم؟
امروزه نرم‌افزارهای مرکز تماس زیادی در دنیا تولید و توسعه یافته‌اند و بعضا به فارسی نیز ترجمه شده‌اند. اما چرا باید از مرکز تماس ایرانی استفاده کنیم؟
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / ودافون
رقابت تنگاتنگ اپراتورهای مخابراتی برای توسعه 5G در آلمان
به نظر می‌رسد که شرکت ودافون با توسعه و برقراری شبکه اینترنت 5G در آلمان، گوی رقابت را از شرکت مخابراتی دوئیچه تلکام ربوده است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
طرح توسعه شبکه فیبر نوری کیش به اجرا گذاشته شد
کیش - ایرنا- قرار داد مشارکت و اجرای طرح توسعه شبکه فیبر نوری جزیره کیش بین سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت فناپ تلکام امضا شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
پای شبکه 5G به دنیای ربات‌ها هم باز شد
تهران- ایرنا- شرکت‌های ال جی (LG) و اس کی تلکام (SK Telecom) از همکاری خود برای طراحی و ساخت ربات‌هایی که از شبکه‌های بی سیم ۵G استفاده می‌کنند، خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
تحقیقات نوکیا، اریکسون و اپراتور کره‌ای در مورد G6
اپراتور مخابراتی کره ای‌اس‌کی تلکام و دو شرکت نوکیا و اریکسون تحقیقات خود در زمینه استاندارد مخابراتی نسل ششم را آغاز کرده‌اند. در شرایطی که استاندارد مخابراتی نسل پنجم تلفن همراه هنوز در بسیاری از کشورها عملیاتی نشده، کره‌ای‌ها با همکاری نوکیا و اریکسون درحال بررسی نیازمندی‌های راه‌اندازی نسل بعدی شبکه‌های ارتباطی همراه هستند. در همین راستا SK Teleco، تفاهم‌نامه‌ای را با نوکیا و اریکسون برای آغاز بررسی‌های مشترک سه‌جانبه به امضا رسانده است. در بیانیه SK Telecom در این مورد آمده است: همکاری میان سه شرکت برای پیشبرد فناوری و استاندارد شبکه‌های نسل ششم که هنوز به درستی تعریف نشده است، بسیار مهم است. اپراتور کره‌ای همچنین اعلام کرده برای ارتقای شبکه‌های نسل پنجم با شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات مخابراتی …
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
حضور یک شرکت ایرانی در نمایشگاه تلکام روسیه
نمایشگاه بین‌المللی تلکام روسیه (SVIAZ) هفته اول اردیبهشت در مسکو درحالی با حضور شرکت‌های مخابراتی مهم برگزار شد که تنها یک شرکت ایرانی در این رویداد جهانی حضور داشت. شرکت دانش‌بنیان نیان الکترونیک به‌عنوان تنها شرکت ایرانی حاضر در این نمایشگاه به معرفی محصولات دانش محور خود در زمینه‌های تجهیزات مخابراتی، تامین انرژی و انرژی‌های تجدید پذیر پرداخت و کیفیت و مشخصات محصولات ارائه شده توسط این شرکت، توجه بازدیدکنندگان را به‌دنبال داشت. نیان الکترونیک بزرگ‌ترین تولید‌کننده محصولات مخابراتی شرق کشور با در اختیار داشتن کارخانه‌هایی در شهرک صنعتی توس مشهد است که تولیداتش علاوه بر تامین نیاز اپراتورهای داخلی به کشورهای منطقه صادر می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •