پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
تیپ شخصیتی
شخصیت شناسی افراد بر اساس شیوه رانندگی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / شخصیت شناسی / شیوه رانندگی / خصوصیات اخلاقی / پارسی خبر / سبک زندگی
شخصیت شناسی افراد بر اساس شیوه رانندگی
شخصیت هر فرد مجموعه‌­ای از ویژگی‌ها و خصوصیات اخلاقی است که نحوه تعامل او با دنیا را مشخص می­‌کند. به عبارتی می‌­توان این چنین بیان کرد که سبک شخصیتی هر فرد، بر تمامی رفتار‌ها و تعاملات وی تاثیر خواهد گذاشت. با گسترش شهر‌ها و توجه به وسایل نقلیه شخصی برای رفت و آمد در سطح شهر، شاید بتوان گفت که رانندگی و تردد یکی از رفتار‌هایی است که شخصیت افراد را به معرض نمایش می­‌گذارد. با توجه به اینکه تقریبا تمامی ما در دنیای حاضر، بخشی از روز را مشغول رانندگی هستیم و یا در تعامل با چنین افرادی قرار داریم، بهتر است تا نکاتی راجع به چگونگی بروز صفات شخصیتی در رفتار رانندگی را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم. تیپ شخصیتی A و B در یک تقسیم بندی ساده، انسان‌­ها به دو گروه یا تیپ شخصیتی A و B تقسیم می­‌شوند. افراد …
نگاهی روانشناختی به شخصیت اجتنابی در رمان «رسم عاشق کشی»
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / علی موذنی / نشر اسم / ادبیات داستانی
نگاهی روانشناختی به شخصیت اجتنابی در رمان «رسم عاشق کشی»
امیر نشاط شخصیت اول رمان «رسم عاشق کشی» علی موذنی رفتاری شبیه به تیپ شخصیتی اجتنابی و کناره‌گیر در تقسیم بندی آلفرد آدلر از انواع شخصیت‌ها دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
شرکت در آزمون راهنمایی و رانندگی قبل از 18 سالگی!
دانش‌آموزان منطقه 21 قبل از ورود به سن 18 سالگی در آزمون مقررات راهنمایی ورانندگی شرکت می‌کنند.  معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار منطقه 21، گفت: «برنامه‌ای برای نخستین بار در کشور در قالب آزمون مقررات راهنمایی و رانندگی و تیپ شخصیتی دانش‌آموزان تدارک دیده شد. البته این برنامه از سوی یک تیم جوان مجری طرح آموزش ترافیک به شکل حرفه‌ای و کارشناسی شده و با هماهنگی مدیریت دبیرستان «ندای اندیشه اسلام» به اجرا در آمد.» «محمدرضا سالمی»، افزود: «در مرحله نخست، موضوع روان‌شناسی ترافیک و مدیریت بر خشم در رانندگی …
کدام تیپ شخصیتی، گرفتار طلاق عاطفی نمی‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
کدام تیپ شخصیتی، گرفتار طلاق عاطفی نمی‌شود؟
طلاق عاطفی، یکی از معضلات پیچیده‌ای است که اخیراً در بسیاری از جوامع ازجمله کشور خودمان دیده می‌شود و بایستی برای کاهش وقوع آن چاره‌ای مؤثر اندیشید. محققان کشور طی مطالعه‌ای، نوع شخصیت‌هایی را که ممکن است به‌سوی این اقدام بروند، شناسایی کرده‌اند.
نوع تیپ شخصیتی رابطه مستقیمی با محل زندگی دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
نوع تیپ شخصیتی رابطه مستقیمی با محل زندگی دارد
آیا محل زندگی می‌تواند تاثیری روی تیپ شخصیتی ما داشته باشد؟ مطالعه‌ تحقیقاتی جدید نشان می‌دهد افرادی که مناطق کوهستانی زندگی ‌می‌کنند، دارای تیپ شخصیتی مشابهی با یکدیگر هستند.
مهم‌ترین دلیل ناکامی‌ها در بزرگسالی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / دلایل ناکامی / تیپ شخصیتی افراد / دانستنی های روانشناسی / سبک زندگی / پارسی خبر
مهم‌ترین دلیل ناکامی‌ها در بزرگسالی
یک مشاور روانشناسی، مهم‌ترین دلیل ناکامی‌ها در بزرگسالی را نتیجه ناسازگاری تیپ شخصیتی افراد با انتخاب‌های دوران نوجوانی دانست.
اصول برخورد منطقی با بی منطق ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
اصول برخورد منطقی با بی منطق ها
پارسینه: سر و کله زدن با آدم‌هایی که تیپ شخصیتی‌شان «دشوار و مشکل‌ساز» است، راه و روش خاص خودش را دارد.
سلامت روان در افراد با تیپ شخصیتی متفاوت/ شما چه تیپ شخصیتی‌ای دارید؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / سلامت مردان / سلامت روان / سلامت / روانشناسی / اختلال روانی
سلامت روان در افراد با تیپ شخصیتی متفاوت/ شما چه تیپ شخصیتی‌ای دارید؟
ایرنا به نقل از verywellmind نوشت: شخصیت های ما نقش مهمی در تعیین رفتارها و عادات ما دارند.
بررسی تیپ شخصیتی افراد از نحوه دست گرفتن موبایل
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
بررسی تیپ شخصیتی افراد از نحوه دست گرفتن موبایل
اطلاعاتی که از گوشی‌های هوشمند کاربران جمع آوری می‌شوند، می‌توانند برای شناسایی چهار تیپ شخصیتی بر اساس مدل «پنج عامل بزرگ شخصیت» مورد استفاده قرار بگیرند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
رقص خشم‌آلود یحیی
وقتی در بازی نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا 2004 تصمیم گرفت، چیپ بزند و همان تصمیم باعث شد تیم ملی در یکی از بهترین دوران‌هایش از رسیدن به فینال باز بماند، خونسردی وحشتناکش کفر هواداران فوتبال را درآورد. با این حال نمی‌شد کاریش کرد. خونسردی یکی از ویژگی‌های تیپیکال یحیی گل‌محمدی بود و هست. او با همان خونسردی‌اش در دیدار نخست ایران در جام جهانی 2006 مقابل مکزیک گلزنی کرد و شادی گلش بسیار کنترل شده بود. انگار که در لیگ آزادگان با پیراهن پرسپولیس دروازه یکی از تیم‌های میانه جدول را باز کرده باشد. یحیی همین خونسردی و طمانینه را به دوران مربیگری‌اش هم آورد. در تمام سال‌هایی که روی نیمکت تیم‌های مختلف لیگ برتر نشسته به یاد نمی‌آوریم او به معنای …
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
فروختن و رفتن
هیچ‌وقت دوست نداشتم نفر اول باشم؛ رییس جایی یا همه‌کاره دستگاهی. در عوض همیشه دلم می‌خواست یک آدم کناری موثر باشم، یک نفر دوم صاحب‌نفوذ. به مرور متوجه شدم این تمایل که کسی بخواهد بازیگر اصلی باشد یا آن‌طرف‌تر از وسط گود، ناشی از تیپ شخصیتی و خصوصیات روانشناختی است. در هر صورت چه مادرزاد و ذاتی و چه تربیتی و اکتسابی، مهم این است که نفر دوم بودن هم برای خود عالمی است. در آپارتمان نسبتا پرجمعیتی که در آن سکونت دارم، کارها توسط یک مدیر ساختمان و یک حسابدار انجام می‌شود. مدیر در واقع نفر اول و مسوول اصلی در ساختمان است و حسابدار نفر دوم. حسابدار هم مسوول دریافت‌ها و پرداخت‌هاست و هم به نوعی مشاور و معاون و کمک‌حالِ مدیر. وقتی تعداد واحدها زیاد باشد …
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
سایه سنگین تیپ شخصیتی ترامپ بر آمریکا
محمدعارف فصیحی‌دولتشاهی . استاد دانشگاه
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / روانشناسی
می خواهید بدانید چه تیپ شخصیتی دارید؟
ایسنا نوشت:مدرس سمینار جادوی جهانی ارتباط با تشریح ویژگی‌های انواع تیپ‌های شخصیتی به رفتارشناسی شخصیت‌های مختلف پرداخت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / روانشناسی / تیپ شخصیتی / شخصیت / سمینار / ارتباطات / استانی-علمی و آموزشی
تیپ شخصیتی شما چیست؟
مدرس سمینار جادوی جهانی ارتباط با تشریح ویژگی های انواع تیپ های شخصیتی به رفتارشناسی شخصیت های مختلف پرداخت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سایت مشاورانه / مشاوره شغلی / تیپ شخصیتی
مشاوره شغلی بر اساس تیپ شخصیتی: شغل مناسب خود را کشف کنید
بر اساس تیپ شخصیتی خود، شغل مناسب را انتخاب کنید.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
ارتباط تماشای فیلم‌های ترسناک با تیپ شخصیتی
برخی از افراد از تماشای فیلم‌های ترسناک لذت می‌برند و برخی دیگر از آن‌ها متنفرند؛ کارشناسان در زمینه‌ی این اختلاف علاقمندی و ارتباط آن با ویژگی‌های شخصیتی فرد سخن می‌گویند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / دانش آموزان / سلامت روان دانش‌آموزان / بازگشایی مدارس / آموزش و پرورش / کنکور / کتب درسی / استرس / اضطراب
وضعیت سلامت روان دانش‌آموزان تهران
رئیس اداره مشاوره تحصیلی شهر تهران با بیان اینکه علی رغم اظهارات سازمان‌های دیگر، دانش‌آموزان ما از سلامت روان خوبی برخوردار هستند، گفت: در صورتی که حجم کتب درسی و فشار روانی که از سوی خانواده‌ها و مؤسسات کمک آموزشی به دانش‌آموزان وارد می‌شود کاهش یابد و کنکور نیز بر مبنای سنجش توانایی و استعداد و تیپ شخصیتی دانش‌آموزان حرکت کند، حتی فشارهای روانی جزئی موجود بین دانش‌آموزان نیز برطرف خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / حسن نمکدوست تهرانی
معرفی هفت تیپ شخصیتی برای موفقیت تولیدکنندگان محتوای رسانه
حسن نمکدوست تهرانی در کارگاه «مخاطب امروز، رسانه امروز» مباحثی را پیرامون تیپ‌شناسی مخاطبان و ملزومات جریان‌ساز شدن رسانه‌ها بیان کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
مردی که 39 سال است بین ما نیست و هست
الگوی چمران، الگویی برآمده از راه و روشی نوین برای پیاده‌سازی یک تیپ شخصیتی در جهت ارائه به میدانی عملی است؛ چمرانی که می‌تواند مثل همه انقلابی‌های حاضر در جایگاه‌های متفاوت باشد و در عین حال شبیه هیچ‌کدام از آنها نیز نبوده باشد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳
خودخواهی؛ مثبت یا منفی؟
این روزها شکایت‌های بسیاری از افراد پیرامون مسئله خودخواهی می‌شنویم. بخش بزرگی از این درد‏و‏دل‌ها را می‌توان از والدین شنید که از ناسپاسی‌ها و خودخواهی‌های فرزندان خود ناراحت هستند. بخش دیگری نیز از زبان دوستان، زوجین و به‏طور‏کلی افراد مختلف یک اجتماع نقل می‌شود. از این‌رو می‌توان گفت متاسفانه موضوع خودخواهی به گونه‌ای عمومی شده است و جز صفاتی طبقه‌بندی می‌شود که امروزه بیش از گذشته میان مردم دیده می‌شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به آنالیز زوایای مختلف این ویژگی بپردازیم. مدیریت خودخواهیخودخواهی و یا به اصطلاح «خود‏پرستی» یکی از بزرگ‏ترین مشکلات دنیای امروزی است. اگر فردی وجود دارد که در زندگی روزمره خود باید ساعت‌ها با وی در ارتباط باشید و این فرد شخصی خودخواه است، توصیه می‌شود پیش …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •