چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
جایزه علمی
«ققنوس» مکمل گفتمانی «فجر» است/ تقابل و موازی‌کاری نداریم
مهر / ۲۸ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
«ققنوس» مکمل گفتمانی «فجر» است/ تقابل و موازی‌کاری نداریم
حسین الهام دبیر علمی نهمین دوره محفل هم‌اندیشی «سینما انقلاب» و جایزه سینمایی «ققنوس» ضمن انتقاد از مواجهه جشنواره فجر با تحریم‌کنندگان تأکید کرد تقابلی با جشنواره فیلم فجر ندارند.
  جایزه سینمایی ققنوس  فیلم سینمایی  جشنواره فیلم فجر  سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر  حسین الهام
برای ششمین سال متوالی؛ بانک پاسارگاد تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران را دریافت کرد
الف / ۴۵ ساعت قبل / اقتصادی
برای ششمین سال متوالی؛ بانک پاسارگاد تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران را دریافت کرد
به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، در این همایش دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد ضمن تبریک به مناسبت روز میلاد حضرت فاطمه(س)، با تأکید بر اهمیت تداوم جایزه‌ی مدیریت مالی، وجود یک نهاد برای این کار را ضروری دانست و گفت: در وزارت علوم 370 انجمن علمی فعالیت می‌کنند که امیدواریم انجمن مدیریت مالی ایران که درحال شکل گیری‌است، بتواند در این حوزه سرآمد انجمن‌های علمی کشور باشد.
  بانک پاسارگاد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
شیوه‌نامه ارزیابی و پرداخت جایزه چاپ مقالات علمی در دانشگاه آزاد ابلاغ شد
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی شیوه‌نامه ارزیابی و پرداخت جایزه چاپ مقالات علمی را به معاونان روسای مراکز مدیران کل سازمان مرکزی، روسای استان ها، واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه ابلاغ کرد.
  دانشگاه آزاد اسلامی  دانشجو   محمد مهدی طهرانچی
موسسات علمی کتاب‌های برگزیده سال را نقادی کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / فرهنگی و هنری
موسسات علمی کتاب‌های برگزیده سال را نقادی کنند
تهران- ایرنا- دبیر علمی سی و هفتمین جایزه کتاب سال در آئین اختتامیه این جایزه بر دو نکته تاکید کرد: نقادی آثار برگزیده از سوی موسسات علمی و حرکت به سوی ترجمه این آثار.
  موسسه خانه کتاب ایران  جایزه کتاب سال  سی و هفتمین دوره کتاب سال
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
تفسیر جالب اینشتین از شعر هاتف اصفهانی
شعر و ادبیات فارسی، هر جا که پا بگذارد، غوغا می‌کند؛ حتی غربی‌های متکبر و تجربه‌گرا هم نمی‌توانند در برابر مفاهیم بلند و ناب شعر فارسی تاب بیاورند؛ انگار در این ابیات، سحری نهفته است که از ضمیر ناخودآگاه انسان‌ها سخن می‌گوید؛ از فطرت پاکی که پرتوی از انوار رحمت الهی است و فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی، به خوبی آن‌را در دستاورد‌های ادبی و هنری‌اش، متجلی کرده است.این است که گاه از سحر کلام حافظ شیرین سخن برای گوته آلمانی می‌شنویم و روز دیگر، درباره فیتز جرالد انگلیسی که رباعیات خیام با او و خوانندگان ترجمه‌اش چه کرد و امروز، می‌خواهیم از تأثیر شعر فارسی بر مردی بگوییم که یکپارچه تجربه‌گرایی بود و همگان می‌انگاشتند که در خیالش، معبری به سوی عالم معنا پیدا نمی‌شود؛ آلبرت اینشتین، فیزیک دان نامی، برنده …
بزرگ‌ترین چالش تاریخ بشریت
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ...
بزرگ‌ترین چالش تاریخ بشریت
اره لی‌ین بارو، نویسنده کتاب بزرگ‌ترین چالش تاریخ بشریت، استاد دانشگاه «گرونوبل - آلپ» فرانسه در رشته‌های اخترفیزیک ذره‌ای، سیاه‌چاله‌ها و گیتی‌شناسی است و در مرکز ملی پژوهش‌های علمی فرانسه نیز تحقیقات خود را دنبال می‌کند. او تا به حال چند جایزه مهم علمی دریافت کرده است. نویسنده در آغاز کتاب توضیح می‌دهد که کارشناس مسائل محیط‌زیست نیست و تنها به‌عنوان یک شهروند نگران دنیا این کتاب را نوشته است. او بر این نکته تأکید می‌کند که مغز انسان در پیش‌بینی‌های درازمدت چندان توانا نیست و به همین علت باید به‌کرات …
گسترش شبکه خیرین بنیاد علمی مصطفی/ جذب ۵ میلیارد سرمایه
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / فناوری
گسترش شبکه خیرین بنیاد علمی مصطفی/ جذب ۵ میلیارد سرمایه
مدیر اجرایی بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) گفت: صندوق موقوفات و سرمایه‌گذاری جایزه در سال جاری مبلغ پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جذب سرمایه داشته است.
  جایزه مصطفی (ص)  علی عمرانی  وقف
نگرش نویسنده یا مترجم در ارزیابی جایزه کتاب سال اثر ندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / فرهنگی و هنری
نگرش نویسنده یا مترجم در ارزیابی جایزه کتاب سال اثر ندارد
تهران- ایرنا- دبیر علمی سی و هفتمین جایزه کتاب سال، گفت: جز بعضی خطوط قرمز خاص، خط قرمز دیگری در ارزیابی وجود ندارد و کتابی به خاطر نگرش، رویه و جهت‌گیری مولف یا مترجم از داوری کنار گذاشته نشده است.
  جوایز ادبی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  موسسه خانه کتاب ایران  آلمان  کتاب  جایزه کتاب سال  سی و هفتمین دوره کتاب سال
کرونا به جایزه کتاب سال هم رسید/ کشف یک کتاب دزدی در میان نامزدهای نهایی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / فرهنگی و هنری
کرونا به جایزه کتاب سال هم رسید/ کشف یک کتاب دزدی در میان نامزدهای نهایی
دبیر علمی جایزه کتاب سال از راه‌یابی یک کتاب در حوزه مطالعات تفسیری به مرحله نهایی داوری‌ها خبر داد و گفت: در نهایت متوجه شدیم این کتاب بازنویسی یک رساله دکتری در هند است و کتاب‌دزدی محسوب می‌شود.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی
بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری به منظور ترویج اندیشه‌های ناب اسلامی براساس آثار شهید مطهری و مقارن با یکصدمین سالگرد ولادت آن استاد، اقدام به برگزاری مسابقه ملی کتاب‌خوانی از ۵۷ صفحه منتخب کتاب گرانسنگ آینده انقلاب اسلامی ایران کرده است.  این مسابقه در بستر اپلیکیشن استاد مطهری که شامل همه آثار استاد است، برگزار می‌شود. در این اپلیکیشن کلیه آثار استاد به صورت تمام متن قرار دارد. دو بخش دیگر هم برای استفاده بهتر در این اپلیکیشن وجود دارد؛ در بخش اول امکان بارگیری کلیه کتب صوتی استاد شامل آثار قلمی ایشان فراهم شده و در بخش دوم سخنرانی‌های استاد در اختیار عموم قرار گرفته است. این مسابقه از اول بهمن‌ماه شروع شده و تا پایان بهمن ادامه دارد و جوایز ارزنده‌ای هم …
۱۸ ابهام اساسی طرح جدید بانکداری
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
۱۸ ابهام اساسی طرح جدید بانکداری
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه الزهرا(س) گفت: در این طرح کسی صلاحیت رئیس بانک مرکزی را دارد که چند جایزه نوبل اقتصاد داشته باشد.
  بانکداری ربوی  قانون اساسی  بانک مرکزی  اقتصاد مقاومتی  ربا
۱۸ ابهام اساسی طرح جدید بانکداری/ وام‌های ربوی با پوشش اسلامی ادامه پیدا خواهد کرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
۱۸ ابهام اساسی طرح جدید بانکداری/ وام‌های ربوی با پوشش اسلامی ادامه پیدا خواهد کرد
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه الزهرا(س) با بیان اینکه طرح جدید بانکداری مانند قبل، وام‌های ربوی با پوشش اسلامی را ادامه خواهد داد گفت: در این طرح کسی صلاحیت رئیس بانک مرکزی را دارد که چند جایزه نوبل اقتصاد داشته باشد.
برگزیدگان کتاب سال را به عرصه‌های جهانی وارد کنید
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / فرهنگی و هنری
برگزیدگان کتاب سال را به عرصه‌های جهانی وارد کنید
امیرحسین خداپرست معتقد است: مزیت‌سازی برای برگزیدگان جایزه کتاب سال، باید به‌گونه‌ای باشد که مولفان و مترجمان را به فضای ادبیات، تولید محصولات علمی و پژوهشی جهانی وارد کند.
ارزش افزوده کالاهای فرهنگی از جنس مد نظر اقتصاد دانش‌بنیان است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / علمی و آموزشی
ارزش افزوده کالاهای فرهنگی از جنس مد نظر اقتصاد دانش‌بنیان است
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم پایانی پنجمین دوره جایزه فیروزه،گفت: ارزش افزوده ایجاد شده در کالاهای فرهنگی از جنس ارزش افزوده مد نظر اقتصاد دانش‌بنیان است.
  کالاهای فرهنگی  جایزه فیروزه  اقتصاد دانش بنیان  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
معرفی دانشجویان شاهد و ایثارگر برتر علوم پزشکی به جایزه ایثار
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / علمی و آموزشی
معرفی دانشجویان شاهد و ایثارگر برتر علوم پزشکی به جایزه ایثار
کمیته علمی چهارمین جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار شد و ۱۵ دانشجوی شاهد و ایثارگر برتر علمی دانشگاه­ های علوم پزشکی به دبیرخانه این دوره از جایزه ایثار معرفی شدند.
  دانشجویان شاهد و ایثارگر  دانشگاه های علوم پزشکی  فرهنگ ایثار و شهادت
کسب رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سومین دوره سمپوزیوم بازی‌های جدی کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / علمی و آموزشی
کسب رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سومین دوره سمپوزیوم بازی‌های جدی کشور
نرم افزار واقعیت مجازی تریاژ در بحران، نماینده دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سومین دوره از رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۸ (SEGAP۲۰۱۹) موفق به کسب رتبه دوم بازی منتخب ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری شد.
  استانی-علمی و آموزشی  دانشگاه علوم پزشکی مشهد
معرفی برگزیدگان نهایی جایزه ملی ایثار
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
معرفی برگزیدگان نهایی جایزه ملی ایثار
تهران - ایرنا - مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران از تشکیل کمیته‌های علمی و داوری انتخاب نفرات برتر چهارمین جشنواره آموزشی و تحصیلی جایزه ملی ایثار در سطح دستگاه‌های آموزشی عضو طرح شاهد و تعیین برگزیدگان نهایی آن خبر داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون خبر داد
نفت و گاز مارون، نشان برنزین جایزه 34000 تعالی مدیریت منابع انسانی را دریافت کردمدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از موفقیت این شرکت در کسب نشان برنزین C3 جایزه 34000 تعالی مدیریت منابع انسانی از سوی دانشگاه تهران خبر داد.مهندس حمید کاویان ضمن تقدیر از تلاش­های مدیریت منابع انسانی این شرکت در راستای کمک به ماموریت و ایفای نقش محوری در تحقق اهداف تولیدی شرکت، گفت: برای اولین بار است که یک شرکت با ماهیت تولید نفت و گاز موفق به دریافت این جایزه شده و توانستیم بین 174 شرکت کشوری، به این مهم دست یابیم که این نتیجه رعایت نسبی استانداردها و رویه های جاری مدیریت منابع انسانی در راستای تعالی سازمان بوده است.وی افزود: ارزیابی فرآیندهای منابع انسانی و سطح بلوغ آنها موجباتی را فراهم آورده تا بتوانیم …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
اختتامیه جایزه مهرگان به تعویق افتاد
دبیرخانه جایزه مهرگان با اعلام همدردی با مردم ایران، برگزاری مراسم پایانی این جایزه را به تعویق انداخت.به گزارش ایرنا، دبیرخانه جایزه مهرگان ادب و مهرگان علم از به تعویق افتادن مراسم نهایی اهدای جایزه و اعلام برگزیدگان تا زمان مهیا شدن فضای مناسب برای برگزاری این‏گونه رخدادهای شوق‌انگیز خبر داد.دبیرخانه جایزه مهرگان شرایط پرالتهاب و سخت این روزها، وقوع حوادث ناگوار و مکرر، اندوه و ناخشنودی گروه بزرگی از مردم خصوصاً اهالی علم، ادبیات و هنر را مهم‌ترین دلیل این تصمیم اعلام می‌کند.علیرضا زرگر، مدیر جایزه مهرگان از سوی خود، هیئت‌های داوری جایزه مهرگان و اعضای دبیرخانه ضمن ابراز تاسف عمیق و اظهار همدردی با خانواده انسان‌های بی‌گناهی که از آبان‌ماه تا امروز به دلیل سوءتدبیر و خطاهای پی‌درپی جان‏شان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
دستیابی به نتایج پایدار حاصل پیاده سازی تعالی در سازمان است
برات کریمی، مدیرعامل بانک دی ایجاد چرخه بهبود مستمر، تقویت رویکرد فرآیندی و دستیابی به نتایج پایدار را که چکیده رفتار و تجارب موفق بهترین سازمان های دنیا است مهم ترین هدف بانک دی برای شرکت در ارزیابی تعالی سازمانی دانست.به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات، در پی شرکت بانک دی در تعالی سازمانی، جلسه افتتاحیه ارزیابی تعالی سازمانی با حضور برات کریمی، مدیرعامل، آذر محصصی، مدیر تعالی، معاونین و مدیران ارشد بانک و ارزیابان سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.بر اساس این گزارش، مدیرعامل بانک دی در این جلسه ضمن خیرمقدم به ارزیابان و تسلیت به مناسبت شهادت جانگداز مجاهد نستوه، سردار سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: بانک دی که در سال های گذشته توجه و اهتمام ویژه ای به پیاده سازی تعالی در سازمان داشته است در سال …
اتمام داوری‌های جایزه کتاب سال/جای خالی آثار برگزیده در جریان نقد کشور
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / فرهنگی و هنری
اتمام داوری‌های جایزه کتاب سال/جای خالی آثار برگزیده در جریان نقد کشور
دبیر علمی جایزه کتاب سال از اتمام داوری‌های این دوره جایزه خبر داد و از نبود جریان نقد آثار برگزیده در طول سال انتقاد کرد.
انتظار شکل‌گیری تمدن علمی - اسلامی از دانشمندان جهان اسلام
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
انتظار شکل‌گیری تمدن علمی - اسلامی از دانشمندان جهان اسلام
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: برگزیدگان جایزه مصطفی(ص)، جریان علمی نوظهور در جهان اسلام و تولید علم و سرعت دستیابی به قله‌های علمی، همگی نوید آن را می‌دهند که جهان اسلام مجدداً به جایگاه شایسته خود خواهد رسید.
آغاز داوری بر روی اثرات ارسالی به چهارمین جشنواره ملی ایثار
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
آغاز داوری بر روی اثرات ارسالی به چهارمین جشنواره ملی ایثار
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران از تشکیل کمیته‌های علمی و داوری انتخاب نفرات برتر چهارمین جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار خبر داد.
  محمدعلی فقیه  بنیاد شهید و امور ایثارگران  جانبازان و ایثارگران  وزارت آموزش و پرورش
لذت‌های نهفته در عصر روشنگری
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / فرهنگی و هنری
لذت‌های نهفته در عصر روشنگری
اندرو میلر (۱۹۶۰-) نویسنده معاصر انگلیسی با نخستین رمانش «درد نهفته» گام بلندی برداشت و توانست موفقیت‌های چشمگیری به دست بیارود: کتاب در سال ۱۹۹۷ جایزه یادبود تیت‌بلک، جایزه ادبی گراینزانه کاوور و مهم‌تر از همه جایزه ایمپک دابلین را به دست آورد. نیویورک‌تایمز «درد نهفته» را فوق‌العاده و آبزرور هم آن را خیره‌کننده توصیف کرد. اندرو میلر پس از این کتاب، هشت رمان دیگر منتشر کرد، که برای رمان «اکسیژن» به مرحله نهایی جایزه بوکر راه یافت و با رمان «pure » جایزه ادبی کاستا را برای بهترین رمان و کتاب سال به دست آورد. میلر در «درد نهفته» خواننده را به قرن هجدهم اروپا می‌برد؛ جایی‌که عصر انقلاب علمی و صنعتی و فکری است و شخصیت‌های بزرگی چون داروین و نیوتن ظهور کرده‌اند. جیمز دایر پزشک و قهرمان رمان نیز در …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
فولاد مبارکه در حوزه توسعه منابع انسانی پرچم استان را بالا نگه داشته است
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اصفهان به همراه جمعی از مدیران و معاونان منابع انسانی شرکت‌های برجسته استان اصفهان و به دعوت مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی شرکت فولاد مبارکه، به این شرکت آمدند تا ضمن بازدید، از تجارب آن در راه‌اندازی کانون ارزیابی و توسعه شایستگی آگاه و بهره‌مند شوند. صبا روزبهانی گفت: سازمان مدیریت صنعتی در واقع مجموعه‌ای مدیریتی، مشاوره‌ای و آموزشی است که برای جهت‌دهی و پشتیبانی‌های لازم در کنار شرکت‌ها قرار می‌گیرد و آن‌ها را برای بهبود شرایطشان در این حوزه حمایت می‌کند. در حال حاضر، همه مجموعه‌های ما به سمت علمی شدن پیش رفته‌اند و یا در حال گذر از سیستم‌های مدیریتی مدیر- مالکی هستند. برخی نیز در واقع در حال تقویت همان مدل‌های مدیر- مالکی هستند. بر همین اساس، مجموعه‌ها به …
جهاد برای علم آموزی در کشور ما باید نهادینه شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
جهاد برای علم آموزی در کشور ما باید نهادینه شود
تهران - ایرنا - رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش ملی دانش‌آموزی پنجاه‌ و هفتمین جایزه ملی بنیاد فرهنگی البرز با تأکید بر اینکه واقفان باید به وقف علمی توجه کنند، گفت: امروز بعضی از مسابقات دانش آموزی از برخی مسابقات دانشجویی پیشی می گیرند یعنی ما می توانیم سن اعتلا و اکتشاف را کمتر کنیم در واقع خیز بلند و جهاد برای علم آموزی در کشور ما باید نهادینه شود.
  سید مهدی خاموشی  اوقاف و امور خیریه  دانش‌آموزان
دانش آموزان برتر کشور تقدیر می شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
دانش آموزان برتر کشور تقدیر می شوند
تهران- ایرنا- مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز گفت: ۵۷ نفر از دانش آموزان برتر از نظر علمی که از سوی ادارات کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور معرفی شده اند، در همایش ملی پنجاه و هفتمین سال جایزه بنیاد فرهنگی البرز که با هدف حفظ نیت واقف به عنوان یک امانت برگزار می شود، تقدیر می شوند.
  وزارت آموزش و پرورش  دانش‌آموزان  وقف
اعطای جایزه موقوفه البرز به ۴۶۵۰ نخبه طی نیم قرن/ تجلیل از ۵۷ دانش‌آموز دردوره ۵۷
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / فرهنگی و هنری
اعطای جایزه موقوفه البرز به ۴۶۵۰ نخبه طی نیم قرن/ تجلیل از ۵۷ دانش‌آموز دردوره ۵۷
مدیر عامل بنیاد موقوفه البرز با اشاره به برگزاری جشنواره جایزه علمی کشور گفت: تاکنون این جایزه به ۴۶۵۰ نخبه علمی طی ۵۰ سال اعطا شده است.
جزئیات برگزاری پنجاه و هفتمین سال جایزه بنیاد البرز
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / فرهنگی و هنری
جزئیات برگزاری پنجاه و هفتمین سال جایزه بنیاد البرز
پنجاه و هفتمین سال جایزه بنیاد البرز در راستای تحقق امینانه نیت وقف در بخش "همایش ملی دانش‌آموزی" با هدف تقدیر از دانش‌آموزان برتر کشور در روز پنج‌شنبه (۲۸ آذرماه) با حضور مسئولان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی برگزار و در این مراسم از ۵۷ نفر از نفرات ممتاز دانش‌آموزی تجلیل می‌شود.
  وقف  موقوفه مرحوم حسینعلی البرز  همایش ملی دانش‌آموزی
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فرهنگی و هنری
وزیر ارشاد: ادبیات ما نگاهبان هویت ایرانی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اعلام اسامی هیات علمی و داوران جایزه ادبی جلال آل احمد از سوی دبیرخانه این جشنواره، گفت: این جایزه در فرایند فعالیت های خود با رویکرد شفاف سازی، اعتماد سازی را ارتقا می دهد.
  ادبیات ایران  جایزه جلال  وزیر ارشاد
جایزه ادبی جلال اعتمادسازی را ارتقا می‌دهد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فرهنگی و هنری
جایزه ادبی جلال اعتمادسازی را ارتقا می‌دهد
ایلنا: وزیر ارشاد با اشاره به اعلام اسامی هیات علمی و داوران جایزه ادبی جلال آل احمد از سوی دبیرخانه این جشنواره، گفت: این جایزه در فرایند فعالیت های خود با رویکرد…
  جایزه ادبی جلال  جایزه ادبی جلال آل احمد
جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر اعطا می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / فناوری
جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر اعطا می شود
دبیر علمی «جایزه ملی فاب» گفت: جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر (جایزه ملی فاب) همزمان با هفتمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات، به ۳ محصول منتخب فناوری اعطا می شود.
  فناوری اطلاعات  طرح پژوهشی  پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران
داوری جایزه ملی "فاب" کلید خورد/تمدید مهلت ارسال آثار تا ۲۵ آذرماه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / علمی و آموزشی
داوری جایزه ملی "فاب" کلید خورد/تمدید مهلت ارسال آثار تا ۲۵ آذرماه
دبیر علمی جایزه ملی فاب گفت: داوری جایزه ملی فاب شروع شده و ارزیابی خوبی از مشارکت و حضور پژوهشگران داریم. نهایتاً بر حسب امتیازات کسب شده سه محصول برتر فناوری اطلاعات سال مشخص شده و سازندگان آن‌ها تندیس فاب (فناوری اطلاعات برتر) را دریافت خواهند کرد.
  جایزه ملی فاب  فناوری اطلاعات برتر  هفتمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات
داوری جایزه ملی فاب کلید خورد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / علمی و آموزشی
داوری جایزه ملی فاب کلید خورد
تهران- ایرنا- دبیر علمی «جایزه ملی فاب» گفت: داوری جایزه ملی فاب شروع شده و ارزیابی خوبی از مشارکت و حضور پژوهشگران داریم.
  فناوری اطلاعات  پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران
بررسی جایزه نوبل اقتصاد 2019
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
بررسی جایزه نوبل اقتصاد 2019
انجمن علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی اولین جلسه با موضوع بررسی جایزه نوبل اقتصاد 2019 را برگزار می‌کند.
  باشگاه دانشجویان ایسنا
اعطای جایزه آکادمی علوم چین به استاد ایرانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
اعطای جایزه آکادمی علوم چین به استاد ایرانی
عضو هیأت علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس موفق به دریافت جایزه آکادمی علوم چین CAS در حوزه معماری شد.
  دانشگاه تربیت مدرس  آکادمی علوم چین
دبیر علمی جایزه جلال کارگاه داستان برپا می‌کند
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / فرهنگی و هنری
دبیر علمی جایزه جلال کارگاه داستان برپا می‌کند
کارگاه داستان نویسی پیشرفته محمدرضا شرفی خبوشان در مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری برگزار می شود.
  محمد رضا شرفی خبوشان  حوزه هنری  ادبیات
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
انتشار ترجمه دیگری از کتاب جدید اپرا وینفری
ترجمه دیگری از تازه‌ترین کتاب اپرا وینفری، مجری و بازیگر مشهور آمریکایی برنده جایزه اسکار به فارسی منتشر شد. به گزارش ایسنا، کتاب «راه نمایان شد» نوشته اپرا وینفری با ترجمه میعاد جهانتیغ از سوی انتشارات علمی در ۱۷۰ صفحه با قیمت ۳۹۵۰۰ تومان منتشر شده است.در معرفی ناشر از این کتاب عنوان شده است: طبق گفته‌های اپرا وینفری، «شغل واقعی در زندگی این است که هرچه سریع‌تر، هدف‌تان را پیدا کنید، خودتان را پیدا کنید و به ندای درون گوش کنید»؛ سفر از همین‌جا شروع می‌شود.اپرا در جدیدترین کتابش «راه نمایان شد» آن چیزی را به اشتراک می‌گذارد که آغازکننده بینشی عمیق از خود است و ارائه‌کننده چارچوبی برای خلق زندگی پر از موفقیت و پر از اهمیت است. ۱۰‌ فصل این کتاب به نوعی تنظیم شده‌اند تا به طی مراحل مهم زندگی در …
حضور دوباره اپرا وینفری در ایران/ «راه نمایان شد» منتشر شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / فرهنگی و هنری
حضور دوباره اپرا وینفری در ایران/ «راه نمایان شد» منتشر شد
تازه‌ترین کتاب اپرا وینفری مجری و بازیگر مشهور آمریکایی و برنده جایزه اسکار به فارسی ترجمه و از سوی انتشارات علمی منتشر شد.
  انتشارات علمی  اپرا وینفری  بازار نشر
جایزه‌ای برای کودکان و نوجوانان نخبه روستایی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اجتماعی
جایزه‌ای برای کودکان و نوجوانان نخبه روستایی
گزارشی از برگزاری جایزه علمی «نادهی» در «عمارت بی بی» روستای تاریخی «بهانگر»
  نخبگان  محسن کچویی  روستا
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / ...
برگزیدگان جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی تجلیل شدند
شفقنا-برگزیدگان جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی در آئین اختتامیه پنجمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی در قم تجلیل شدند. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، در این مراسم که با حضور آیت الله مصباح یزدی و سخنرانی وی نیز همراه بود، آیت الله علی اکبر رشاد و حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی به پاس سالها فعالیت علمی در عرصه تنظیم […]
تلنگر به نظریه‌ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اقتصادی
تلنگر به نظریه‌ها
ریچارد تیلر، استاد دانشگاه شیکاگو که در سال 2017 به دریافت جایزه نوبل اقتصاد نائل آمد، پژوهشگران مختلفی را در زمینه‌های گوناگون تحت تاثیر خود قرار داده و به‌طور اساسی نحوه تفکر ما به رفتار انسان‌ها را متحول ساخته است. تیلر را پدر «اقتصاد رفتاری» لقب داده‌اند، یک رشته نوین که جنبه‌های مختلف روانشناختی، قضاوت، تصمیم‌گیری و اقتصاد را برای فهم بهتر از رفتار بشر در دل خود جای داده است. علم اقتصاد همواره با قواعد دیگر در ماهیت خود متفاوت بوده است؛ علمی که می‌گوید اگر نه تمامی رفتارهای بشر، اغلب آنها را می‌توان به سادگی و با تکیه بر این فرض که ترجیحات ما (انسان‌ها) در طول زمان ثابت و منطقی هستند، توضیح داد. در دهه 90 میلادی، تیلر با نگاشتن مطالبی پیرامون نابهنجاری‌هایی در رفتار افراد که نمی‌توان آنها …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
نخستین تندیس سیمین جایزه ملی کیفیت ایران
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نقش دانشگاه‌ها را در توسعه کشور خوب برشمرد و گفت: امروز در علوم جدید حرف برای گفتن داریم.به گزارش مهر، منصور غلامی عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری مشترک شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی در حوزه آموزشی، پزشکی، صنایع و غیره وابسته به غرب و کارشناسان خارجی بودیم اما بعد از انقلاب اسلامی با نگاه جمهوری اسلامی، یکی ار راه‌های قطع تسلط بیگانگان، واگذاری امور به فرزندان کشور بوده است.وی افزود: مراکز آموزش عالی به سرعت در کشور توسعه یافت و امروز همه امور در دست فرزندان این آب و خاک است و علاوه بر اداره کشور، در کشورهای دیگر نیز کارهای مشاوره‌ای و تخصصی انجام می‌دهند و حداکثر مدیران حداکثر دوسوم مقاطع تحصیلی را در کشور گذرانده‌اند.وی با بیان …
دفاع از حضور منتقدان مطبوعاتی در داوری‌های جایزه جلال/ حرکت رو به جلوی ادبیات
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / فرهنگی و هنری
دفاع از حضور منتقدان مطبوعاتی در داوری‌های جایزه جلال/ حرکت رو به جلوی ادبیات
دبیر علمی جایزه جلال با اشاره به نقدهای مطرح شده درباره حضور برخی اسامی در میان داوران از حضور منتقدان مطبوعاتی در داوری‌های این دوره دفاع کرد و گفت: ادبیات داستانی در یکسال اخیر رو به جلو حرکت کرده است.
پاسخ به انتقادات درباره جایزه جلال/ تمام داوران، صاحب‌نظر هستند
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / فرهنگی و هنری
پاسخ به انتقادات درباره جایزه جلال/ تمام داوران، صاحب‌نظر هستند
دبیر علمی جایزه ادبی جلال آل احمد می‌گوید در انتخاب داوران این جایزه در سال جاری به دنبال ایجاد فضایی تازه برای بررسی آثار بوده است و انتظار حمایت از این رویه را دارد.
  محمد رضا شرفی خبوشان  جایزه جلال آل‌احمد  ادبیات
سینما عرصه ای برای طرح نظریه و یافته های علمی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / فرهنگی و هنری
سینما عرصه ای برای طرح نظریه و یافته های علمی است
رامتین شهبازی منتقد و استاد دانشگاه در نشست جایزه پژوهش سال سینمای ایران با عنوان «جایگاه مباحث میان رشته ای در سینمای ایران» بیان کرد که سینما عرصه ای برای طرح نظریه و یافته های علمی است.
  خانه سینما  دانشگاه تربیت مدرس  جایزه پژوهش سال سینمای ایران  منوچهر شاهسواری
پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی؛ افتتاحیه در تهران، اختتامیه در قم
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / فرهنگی و هنری
پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی؛ افتتاحیه در تهران، اختتامیه در قم
دبیر علمی شورای سیاست‌گذاری پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی با اشاره به ارسال ۴۶۵ چیکده مقالات و دریافت ۳۶۳ مقاله به این کنگره گفت: مراسم اختتامیه در شهر مقدس قم هم‌زمان با اهدای چهارمین جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی انجام می‌شود.
مراسم اعطای بیستمین دوره جایزه ترویج علم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / علمی و آموزشی
مراسم اعطای بیستمین دوره جایزه ترویج علم
بیستمین دوره جایزه ترویج علم پنجشنبه ۲۳ آبان ماه با حضور تنی چند از استادان و فعالان حوزه ترویج علم ایران و با سخنرانی دکتر اکرم قدیمی، رییس انجمن ترویج علم ایران و دکتر وحید احمدی، رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، برندگان جایزه ترویج علم سال ۱۳۹۸ معرفی و تقدیر شدند.
آگاهی‌بخشی عمومی، راه برون‌رفت موفق از بحران‌های اجتماعی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / علمی و آموزشی
آگاهی‌بخشی عمومی، راه برون‌رفت موفق از بحران‌های اجتماعی است
دبیر بیستمین دوره جایزه ترویج علم، مهمترین راه برون‌رفت موفق از بحران‌های مختلف اجتماعی، هویتی، اقتصادی و ... را ارتقای دانش اجتماعی و آگاهی‌بخشی عمومی از داشته‌هایمان دانست و ابراز امیدواری کرد دریافت‌کنندگان جایزه ترویج علم، در مسیر توسعه علمی کشور گام بردارند.
  جایزه ترویج علم ایران
نیازمند شبکه‌های ارتباطی دوفضایی دانشمندان مسلمان هستیم
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اجتماعی
نیازمند شبکه‌های ارتباطی دوفضایی دانشمندان مسلمان هستیم
افتتاحیه سومین هفته جایزه علمی و فناوری مصطفی(ص) روز شنبه ۱۸ /۸ /۹۸ در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.
تبادلات علمی و فناوری کشورهای اسلامی محدود به جایزه مصطفی (ص) نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
تبادلات علمی و فناوری کشورهای اسلامی محدود به جایزه مصطفی (ص) نیست
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: از امروز تا دو سال دیگر که چهارمین دوره جایزه برگزار می‌شود، اتفاقات بسیاری در این حوزه می‌افتد و تبادلات علمی و فناوری میان کشورهای اسلامی محدود به زمان برگزاری جایزه مصطفی (ص) نیست.
  سورنا ستاری  جایزه مصطفی (ص)
افزایش مشارکت زنان دانشمند جهان اسلام در جایزه مصطفی(ص)
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فناوری
افزایش مشارکت زنان دانشمند جهان اسلام در جایزه مصطفی(ص)
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: جایزه مصطفی (ص) سعی دارد مشارکت زنان در این جایزه را بیشتر کند.
  سورنا ستاری  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  جایزه مصطفی (ص)
سومین جایزه علمی و فناوری مصطفی(ص)
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / عکس
سومین جایزه علمی و فناوری مصطفی(ص)
ایرنا-تهران- سومین جایزه علمی و فناوری مصطفی(ص) روز دوشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی به ۵ نفر از دانشمندان جهان اسلام از کشور ایران و ترکیه اعطا شد.
  سورنا ستاری
برگزیده جایزه مصطفی(ص) خواستار راه‌اندازی آکادمی جهانی پزشکی آینده شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
برگزیده جایزه مصطفی(ص) خواستار راه‌اندازی آکادمی جهانی پزشکی آینده شد
تهران- ایرنا- پروفسور حسین بهاروند برگزیده سومین دوره جایزه علمی و فناوری مصطفی(ص) گفت: امیدواریم جایزه مصطفی (ص) منجر به راه اندازی آکادمی جهانی پزشکی آینده در زمینه پزشکی بین رشته‌ای شود.
  جایزه مصطفی (ص)  حسین بهاروند
احداث آکادمی جهانی پزشکی از طریق جایزه مصطفی (ص)
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / فناوری
احداث آکادمی جهانی پزشکی از طریق جایزه مصطفی (ص)
برگزیده سومین دوره جایزه گفت: با اعتبار علمی جایزه مصطفی (ص) می تواند مایه خیری برای راه اندازی اکادمی جهانی پزشکی باشد.
  تالار وحدت  حسین بهاروند  جایزه مصطفی (ص)
ستاری: ایران محور پیشتازی جهان اسلام در فناوری‌های آینده‌ساز است
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
ستاری: ایران محور پیشتازی جهان اسلام در فناوری‌های آینده‌ساز است
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آیین اختتامیه سومین جایزه مصطفی(ص)، ایران را محور پیشتازی جهان اسلام در فناوری‌های آینده‌ساز برشمرد.
جایزه مصطفی (ص) کانونی برای توجه جهانیان به توانمندی جهان اسلام است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
جایزه مصطفی (ص) کانونی برای توجه جهانیان به توانمندی جهان اسلام است
تهران- ایرنا- دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص) گفت: این جایزه کانونی برای توجه جهانیان به توانمندی دانشمندان جهان اسلام است.
  جایزه مصطفی (ص)  مهدی صفاری نیا
نفرات برتر جایزه مصطفی(ص) از کشور ترکیه و ایران هستند
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
نفرات برتر جایزه مصطفی(ص) از کشور ترکیه و ایران هستند
دبیر کارگروه جایزه مصطفی(ص) گفت: انتقال دانش و همکاری علمی مهم ترین هدف جایزه مصطفی(ص) است که خوشبختانه در سومین دوره نفرات برتر علم و فناوری از کشورهای ترکیه و ایران هستند.
جایزه مصطفی(ص) فرصتی برای همکاری علم و فناوری در جهان است
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / علمی و آموزشی
جایزه مصطفی(ص) فرصتی برای همکاری علم و فناوری در جهان است
دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) گفت: سومین دوره جایزه مصطفی(ص) فرصتی برای همکاری علم و فناوری در جهان است که می تواند سکوی پیشرفت علمی ایران شود.
کسب جایزه علمی فیزیولوژی توسط استاد دانشگاه تربیت مدرس
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / فناوری
کسب جایزه علمی فیزیولوژی توسط استاد دانشگاه تربیت مدرس
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در بیست و چهارمین کنگره ملی و سومین کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی موفق به کسب ارزشمندترین جایزه این کنگره شد.
  دانشگاه تربیت مدرس  عضو هیأت علمی  دانشگاه ها
شبکه‌سازی دانشگاهی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اقتصادی
شبکه‌سازی دانشگاهی
گزارشی که ارائه کرده‌ام، بیشتر در مورد اتفاقاتی است که شدنی است، نه اتفاقاتی که شدنی نیست. شبکه علمی ایران توانست در یک پروژه علمی در جهان از میان 110 پروژه از 97 کشور دنیا جایزه سازمان ملل را از آن خود کند. ماجرا این بود که شبکه علمی در یک اپراتوری که قرار است برای دانشگاه‌های کشور سرویس ارائه دهد نگاهش را به مفهومی به نام زیست‌بوم اقتصاد علم توسعه داده است. اما چرا زیست‌بوم اقتصاد علم؟ چون اساسا از نگاه پروژه شبکه علمی، شبکه علمی کشور می‌تواند GDP ایران را تحت‌تاثیر قرار دهد، به شرط آنکه همه در آن شرکت و فعالیت داشته باشند.
رونمایی از آثار محمدامین قانعی‌راد / یک عمر تلاش برای قرار دادن علم در مرکز اندیشه
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / علمی و آموزشی
رونمایی از آثار محمدامین قانعی‌راد / یک عمر تلاش برای قرار دادن علم در مرکز اندیشه
در همایش ملی مطالعات فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی علم و فناوری از آثار محمدامین قانعی‌راد عضو هیأت علمی جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران رونمایی و از یک عمر تلاش این استاد قدردانی شد.
اختراع جالب دختر ۱۴ ساله برای رفع نقاط کور خودرو
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / فیلم
اختراع جالب دختر ۱۴ ساله برای رفع نقاط کور خودرو
آلاینا گاسلر نوجوان ۱۴ ساله و دانش آموز کلاس هشتم توانسته یک ابزار الکترونیکی جدید طراحی کند که در آن نقاط کور خودرو را برای راننده پوشش می‌دهد. بسیاری از تصادفات رانندگی بر اثر این نقاط کور صورت می‌گیرد. برای این کار او یک از وب کم و یک پروژکتور کوچک استفاده کرده است. وب کم در قسمت بیرونی بدنه خودرو نصب می‌شود و با کمک پروژکتور تصویر نقطه کور را بر روی ستون به نمایش می‌گذارد. برای شفاف‌تر شدن تصویر از یک پرده بازتابی استفاده شده است. این دختر ۱۴ ساله به خاطر این اختراع توانست جایزه ۲۵ هزار دلاری رقابت علمی دبیرستان‌های آمریکا را از آن خود کند.
  اختراع جدید  خودرو  ابزار هوشمند
استقبال پژوهشگران از اولین سمپوزیوم بین‌المللی ژنتیک پزشکی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / علمی و آموزشی
استقبال پژوهشگران از اولین سمپوزیوم بین‌المللی ژنتیک پزشکی
تهران- ایرنا- تاکنون ۳۰۰ نفر از پژوهشگران، دانش‌پژوهان و دانشجویان علاقمند به زیست فناوری و ژنتیک در اولین سمپوزیوم ملی و بین‌المللی ژنتیک پزشکی ثبت نام کرده‌اند که نشان دهنده استقبال چشمگیر آنان از این رویداد علمی است.
  ژنتیک  سمپوزیوم ملی و بین‌المللی ژنتیک پزشکی  جایزه علمی و بین المللی مصطفی (ص)
حضور بیش از ۱۰۰ چهره علمی و دانشگاهی در مراسم اعطای سومین جایزه مصطفی(ص)
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / علمی و آموزشی
حضور بیش از ۱۰۰ چهره علمی و دانشگاهی در مراسم اعطای سومین جایزه مصطفی(ص)
دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی (ص) گفت: این هفته ضمن اعطای سومین دوره جایزه، برنامه های جانبی مختلفی نیز مانند ششمین دوره نشست تبادل علم و فناوری (استپ) با حضور بیش از ۱۰۰ چهره علمی و دانشگاهی از کشورهای مختلف برگزار می شود.
اعطای جایزه مصطفی (ص) به ۵ دانشمند برجسته جهان اسلام
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / علمی و آموزشی
اعطای جایزه مصطفی (ص) به ۵ دانشمند برجسته جهان اسلام
رئیس کارگروه علمی جایزه مصطفی (ص) از برگزاری سومین  دوره جایزه مصطفی…
  جایزه مصطفی (ص)
تامین مالی جایزه مصطفی(ص) بدون کمک دولت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / علمی و آموزشی
تامین مالی جایزه مصطفی(ص) بدون کمک دولت
تهران- ایرنا- دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی (ص) با اشاره به اینکه دولت هیچ نقشی در تامین مالی این جایزه علمی نداشته، گفت: ۳۹۰ میلیارد ریال در صندوق سرمایه‌گذاری جایزه مصطفی (ص) تامین مالی شده است.
  بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)  جایزه مصطفی (ص)
سومین جایزه مصطفی (ص) را دانشمندان ایران و ترکیه دریافت می‌کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / علمی و آموزشی
سومین جایزه مصطفی (ص) را دانشمندان ایران و ترکیه دریافت می‌کنند
تهران - ایرنا- دبیر کار گروه علمی جایزه مصطفی (ص) از اعطای سومین جایزه مصطفی(ص) به ۵ دانشمند از کشورهای ایران و ترکیه خبر داد.
  جایزه مصطفی (ص)  ایران  ترکیه
پژوهشگاه مواد و انرژی میزبان کارگاه بین‌المللی "نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر "
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / اقتصادی
پژوهشگاه مواد و انرژی میزبان کارگاه بین‌المللی "نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر "
کارگاه بین‌المللی "نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر" با حمایت سازمان‌های بین‌المللی کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH) و بنیاد علمی اکو (ECOSF) و با همکاری بنیاد علمی و فناوری جایزه مصطفی (ص) و دبیرخانه برنامه تبادل علم و فناوری (STEP)، در تاریخ ۱۹ آبان ماه جاری در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار می‌شود.
  پژوهشگاه مواد و انرژی  استانی-علمی و آموزشی  انرژی‌های تجدیدپذیر
اعضای هیئت علمی جایزه جلال معرفی شدند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / فرهنگی و هنری
اعضای هیئت علمی جایزه جلال معرفی شدند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعضای هیئت علمی دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد را منصوب کرد.
مهلت ارسال آثار جایزه پژوهش سال سینمای ایران تمدید شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / فرهنگی و هنری
مهلت ارسال آثار جایزه پژوهش سال سینمای ایران تمدید شد
پژوهشگران سینمایی می‌توانند با فرصت بیشتری برای ارسال کارهای علمی خود اقدام کنند.
فراخوان جایزه دانشمند جوان انسان و کره مسکون یونسکو منتشر شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / علمی و آموزشی
فراخوان جایزه دانشمند جوان انسان و کره مسکون یونسکو منتشر شد
سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (UNESCO) برای جایزه با عنوان دانشمند جوان انسان و کره مسکون (MAB) فراخوان داده است.
  یونسکو  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  دانشجویان
چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ...
چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود
دبیر چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) از تجلیل 100 دانشجوی برگزیده از 10 دانشگاه منتخب آذربایجان شرقی به میزبانی دانشگاه تبریز خبر داد.
  استانی - علمی دانشگاهی  جایزه علمی  دانشگاه تبریز
جزئیات برگزاری جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین تشریح شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / علمی و آموزشی
جزئیات برگزاری جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین تشریح شد
دبیر علمی نخستین دوره جایزه ملی لجستیک و زنجیره تامین، جزئیات برگزاری این دوره در دانشگاه صنعتی امیرکبیر را تشریح کرد.
سمپوزیوم ژنتیک پزشکی با شرکت محققان خارجی برگزار می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اجتماعی
سمپوزیوم ژنتیک پزشکی با شرکت محققان خارجی برگزار می‌شود
تهران-ایرنا- اولین سمپوزیوم ملی و بین‌المللی ژنتیک پزشکی ۱۸ و ۱۹ آبان ماه با حضور بیش از ۱۰ تن از استادان مطرح و صاحب علم داخلی و خارجی از کشورهایی نظیر انگلستان، ترکیه، هندوستان، مالزی و اندونزی با همکاری بنیاد جایزه علمی مصطفی (ص) و انجمن ژنتیک ایران برگزار خواهد شد.
  جایزه مصطفی (ص)  انجمن ژنتیک ایران
فراخوان نخستین دوره جایزه علمی صادق آئینه‌وند منتشر شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / فرهنگی و هنری
فراخوان نخستین دوره جایزه علمی صادق آئینه‌وند منتشر شد
همشهری آنلاین: فراخوان نخستین دوره دوسالانه جایزه علمی دکتر صادق آئینه‌وند با موضوع رساله های دوره دکتری تاریخ منتشر شد.