پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
حذف انتگرال از ریاضی
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / حذف انتگرال از ریاضی
نظر ریاضی‌دان برجسته خوزستانی درباره حذف "انتگرال" از کتب دبیرستان
ریاضی‌دان برجسته خوزستانی در خصوص حذف انتگرال از کتب دبیرستان گفت: حذف انتگرال، بدون در نظر گرفتن تاثیر آن بر دروس دانشگاهی اشکال دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / استانی-علمی و آموزشی / حذف انتگرال از ریاضی
انتقاد به روش تدریس ریاضی/ بایدها و نبایدهای حذف انتگرال
یک مدرس دانشگاه با انتقاداتی نسبت به روش تدریس ریاضی در سیستم آموزشی، گفت: موضوع حذف انتگرال، موضوعی کارشناسی شده و علمی نیست.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / حذف انتگرال از ریاضی
حذف «انتگرال» غیر کارشناسی بوده است
موضوع مهم این است که ما در حسابان می‌خواهیم دو موضوع یا حساب را به دانش‌آموز یاد دهیم که این دو حساب دیفرانسیل و انتگرال است. حالا با حذف انتگرال دانش‌آموز فقط یک حساب یاد می‌گیرد که این به‌نظرم اصلاً به صلاح نظام آموزشی و دانش‌آموز نیست. این حذف نشان داد که نگاه کارشناسی روی موضوع ریاضی وجود ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / حذف انتگرال از ریاضی / مبحث انتگرال / چالش‌های یک حذف جنجالی / ریاضیات
در ترمی که گذشت، خیلی اذیت شدیم/در درس فیزیک به مشکل برخوردیم
برخی از دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۸ معتقدند اگر انتگرال را پیش از ورود به دانشگاه می‌آموختند، هم خودشان و هم استادان شرایط بهتری را در ترم تحصیلی گذشته تجربه می‌کردند. آن‌ها می‌گویند بیش از این‌که در درس ریاضی چالش داشته باشند، در درس فیزیک دچار مشکل شدند و تعدادی از آن‌ها مجبور شدند این درس‌ را حذف کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
چرا انتگرال از کتب درسی حذف شد؟
آفتاب یزد – گروه شبکه: حذف و تغییرات کتب درسی مدتی است که جنجال آفرین شده که حذف انتگرال از ریاضیات دبیرستان یکی از آن موارد است. در خصوص چرایی حذف انتگرال،‌معاون وزیر آموزش و پرورش گفته است: «حذف انتگرال در کتب درسی بر اساس مطالعاتی بود که از چند سال قبل شروع شده است.» حجت‌الاسلام علی ذوعلم در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به سوالی درباره حذف برخی مفاهیم درسی و اینکه آیا این حذفیات ادامه خواهد داشت؟ گفت: «وقتی بحث تدوین دروس به صورت ملی مطرح می‌شود، برخی از مفاهیم خود به خود برای این که در نظام درسی قرار گیرند، اولویتی نخواهد داشت و نیازهای جدید در حوزه‌های تربیتی که مورد غفلت بوده، بیش‌ازپیش مورد توجه قرار می‌گیرد.» معاون وزیر آموزش و پرورش درباره لحاظ کردن برخی آموزش‌های مهارتی به جای دروس حذف …
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / حذف انتگرال از ریاضی / فیزیک / چالش‌های یک حذف جنجالی / دانشگاه امیرکبیر / مبحث انتگرال
تاثیر حذف "انتگرال" بر یادگیری درس فیزیک در دانشگاه
عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره مشکلاتی که حذف انتگرال از دوره‌ پیش از دانشگاه ایجاد کرده است، گفت: دانشجویانی که به تازگی وارد دانشگاه می‌شوند، "حد"، "پیوستگی" و "مشتق" را به صورت کامل در دبیرستان نمی‌خوانند، در نتیجه ما مجبوریم ابتدا این بخش‌ها را به دانشجویان آموزش داده و سپس انتگرال را تدریس کنیم. اما مشکلی که پیش می‌آید، این است که وقتی دانشجو انتگرال را حتی در سطح مقدماتی نیاموخته، در درس "فیزیک ۱" و به تبع آن، در دروس دیگر مشکل پیدا می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / چالش‌های یک حذف جنجالی / ریاضیات / حذف انتگرال از ریاضی / مبحث انتگرال
مسائل جدی آموزش ریاضی، بی‌پناه و بی‌قاعده در معرض تخریب قرار گرفته
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی درباره تاثیر حذف انتگرال از دوره پیش از دانشگاه گفت: به نظر من، مسئله حذف انتگرال، باعث باز شدن سرِ دُمَلی شده است که بیش از یک دهه است که مشغول از جاکندن رگ و ریشه ریاضی مدرسه­‌ای و به تبع آن، ریاضی دانشگاهی در ایران شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
از علت حذف انتگرال از ریاضی تا انتقاد به واگذاری مهدهای کودک به بهزیستی
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه زیرنظام برنامه درسی تقریبا اجرا و وارد فرایند همسوسازی شده است گفت: علاوه بر انتگرال مباحث دیگری هم از کتب درسی حذف شده‌اند. باید اینها کنار بروند تا جا برای مهارت و سبک زندگی باز بشود، حرکت‌هایی شروع شده و سازمان می‌تواند بازطراحی دوره دوم را تا ۱۴۰۰ انجام دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •