دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
حفظ محیط زیست
روزنامه ابتکار / ۱۳ ساعت قبل / ...
پیگیری ده ساله محیط زیست هرمزگان بابت سوخت مصرفی صنایع
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان هرمزگان در نشست خبری بمناسبت روز جهانی هوای پاک در جمع خبرنگاران استان، گفت : محیط‌زیست هرمزگان بالغ‌بر ۱۰ سال است که پیگیر مسئله سوخت مصرفی صنایع به‌خصوص نیروگاه بندرعباس است. جمیله دبیری نیا : حبیب مسیحی تازیانی با بیان اینکه شعار این هفته   «هوای پاک : اقدام و عمل » است، افزود :در جلساتی که با مسئولین گاز استان و مکاتباتی که با مجموعه وزارت نیرو، وزارت نفت و سازمان محیط زیست برای پیگیری این موضوع داشتیم قول‌هایی مبنی بر استفاده از عمده گاز تولیدی استان در این مجموعه گرفتیم.وی ادامه داد: بهبود این شرایط نیاز به تصمیمات کلان در سطح کشوری دارد و امیدواریم بتوانیم به زودی گازرسانی به صنایع غرب بندرعباس به‌خصوص نیروگاه برق بندرعباس را داشته باشیم.مسیحی تازیانی با بیان …
روزنامه ابتکار / ۱۳ ساعت قبل / ...
به اجبار از سوخت مازوت استفاده می کنیم
جمیله دبیری نیا : مدیر عامل مدیریت تولید نیروی برق هرمزگان در نشست خبری بمناسبت روز جهانی «هوای پاک » در جمع خبرنگاران گفت : نیروگاه بندرعباس تمایلی به استفاده از سوخت مازوت ندارد ، به اجبار از مازوت استفاده می کنیم. حسین سلیمی با بیان اینکه نیروگاه بندرعباس از جمله شرکت های پیشرو دراجرای طرح های زیست محیطی ، توسعه فضای سبز و حفظ ساحل است ،افزود : نیروگاه بندرعباس بزرگترین نیروگاه جنوب شرق کشور است که با ظرفیت اسمی ۱۳۲۰ مگاوات وظیفه تامین انرژی برق شبکه  جنوب وجنوب شرق کشور و ۶۰ درصد برق استان  را برعهده دارد.وی با اشاره به اینکه نیروگاه بندرعباس نیروگاهی است که سوخت پایه آن گاز می باشد ، عنوان  کرد : این نیروگاه جهت پایداری شبکه نیاز به ۸ میلیون متر مکعب گاز به صورت روزانه دارد .سلیمی ادامه …
ورزشکاران باید نسبت به حفظ محیط زیست مطالبه‌گر باشند
مهر / ۴۶ ساعت قبل / اجتماعی
ورزشکاران باید نسبت به حفظ محیط زیست مطالبه‌گر باشند
رئیس سازمان محیط زیست گفت: ورزشکاران به عنوان سفیران محیط زیست داشتن محیط زیست سالم و خطر آلودگی محیط زیست را حقوق شهروندی خود تلقی کرده و نسبت به آن مطالبه گر باشند.
  اداره کل محیط زیست استان تهران  وزارت ورزش و جوانان  سازمان محیط زیست  عیسی کلانتری  کمیته ملی المپیک
حفظ حقوق نسل‌های آینده بزرگترین گمشده کشور است
ایسنا / ۴۷ ساعت قبل / اجتماعی
حفظ حقوق نسل‌های آینده بزرگترین گمشده کشور است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه در توسعه پایدار چهار اصل مد نظر است، اظهارکرد: اول اینکه هر اقدامی باید توجیه اقتصادی داشته باشد، دوم اینکه اقدام‌ها نباید سیستم اجتماعی را برهم بزنند، سومین اصل حفظ محیط زیست و چهارم حفظ حقوق نسل‌های آینده است که بزرگترین گمشده در کشور ماست.
  سازمان محیط زیست ایران  ورزش  عیسی کلانتری
اولین دوره مسابقات تیراندازی داخل سالن برای محیط بانان برگزار شد
مهر / ۲ روز قبل / اجتماعی
اولین دوره مسابقات تیراندازی داخل سالن برای محیط بانان برگزار شد
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: تلفیق و همراهی موضوع ورزش و محیط زیست در حفظ و افزایش روحیه و همچنین سلامت جسمی و فکری همکاران محیط بان ما اثرگذار است.
  فدراسیون تیراندازی  اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران  یگان حفاظت محیط زیست  محمدرضا خویشتن‌دار  محیط بان
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
راه اندازی تماس گیر خودکار هوشمند و حذف قبوض کاغذی در شرکت آب و فاضلاب استان گیلان
معاون برنامه ریزی و منابع انسانی این شرکت با اشاره به دستورالعمل های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وظایف شرکت های تابعه وزارت نیرو برای حفظ محیط زیست و بهبود روند وصول مطالبات از راه اندازی تماس گیر خودکار هوشمند و حذف قبوض کاغذی خبر داد.رضا پورشعبان معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اعلام این خبر افزود: یادآوری پرداخت قبوض مشترکین و راه اندازی تماس گیر خودکار هوشمند با همکاری دفتر آمار و فناوری اطلاعات و معاونت خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان گیلان طراحی شد.وی در ادامه گفت: با بهره گیری از امکانات و قابلیت های سیستم تماس گیر هوشمند، در بازه های زمانی تعیین شده تماس خودکار با مشترکین برقرار و بنا بر مدت زمان سپری شده از تاریخ صدور قبض، پیام یادآوری …
معدن طلای اندریان ، توسعه زیر ذره‌بین پایش زیست محیطی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
معدن طلای اندریان ، توسعه زیر ذره‌بین پایش زیست محیطی
تبریز- ایرنا- ‌ توسعه و پیشرفت کشورها مدیون فناوری‌های به روز است که باید با حفظ محیط زیست همراه باشد و ‌نمونه این رویکرد در آذربایجان‌شرقی فعالیت معدن طلای اندریان زیر ذره‌بین پایش‌های زیست محیطی است.
  محیط زیست  استخراج معدن  آذربایجان شرقی  محمدرضا پورمحمدی
نیروهای نظامی در کنار محیط زیست برای حفظ گونه‌های نادر جانوری
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
نیروهای نظامی در کنار محیط زیست برای حفظ گونه‌های نادر جانوری
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: حضور نیروهای پرتلاش ارتش در مرز، همکاری و تعامل این افراد با حفاظت محیط زیست در راستای پیشگیری، شناسایی و حتی دستگیری افراد متخلف و شکارچیان گونه‌های نادر بسیار حائز اهمیت است.
  استانی-اجتماعی  محیط زیست
نیاز کشتی‌های ایرانی به سوخت کم‌سولفور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
نیاز کشتی‌های ایرانی به سوخت کم‌سولفور
براساس استانداردهای سازمان جهانی دریانوردی، کشتی‌هایی که در آب‌های بین‌المللی تردد می‌کنند باید استانداردهای سوخت مصرفی خود را به حدی قابل قبولی برای حفظ محیط زیست برسانند که این موضوع با توجه به تحریم های آمریکا علیه ایران مشکلاتی را برای شرکتهای ایرانی به وجود آورده است.
  کشتیرانی  سوخت کم سولفور
واردات چوب و مساله حفظ جنگل‌ها در مازندران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
واردات چوب و مساله حفظ جنگل‌ها در مازندران
ساری-ایرنا- حساسیت‌های محیط زیست جنگلهای شمال برغم نیازهای واحدهای صنایع چوبی و سلولزی به واردات چوب باعث شد تا سازمان جهاد کشاورزی مازندران با صدور مجوز قرنطینه چوب به دلیل آنچه که جلوگیری از ورود آفات اعلام شده، مخالفت کرده و عملا آب پاکی را روی دست این واحدها ریخت.
  وزارت جهاد کشاورزی  قاچاق چوب  مازندران  جنگل های هیرکانی
تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا امضا شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا امضا شد
این جلسه، با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس پلیس فتا در محل سازمان محیط زیست برگزار و طرفین به ضرورت حفظ محیط زیست در فضای سایبری و فضای حقیقی کشور تاکید کردند.
بـرترین اخـتراع هـای 2019
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فناوری
بـرترین اخـتراع هـای 2019
در پایان هر سال میلادی، نشریات، سایت ها و سازمان های علمی دنیا فهرستی از بهترین و بزرگ ترین فناوری ها و اختراع های سال گذشته را از دید خود منتشر می کنند. در این فهرست ها عواملی همچون کمک به زندگی بهتر انسان ها، حفظ محیط زیست و منابع انرژی، اصالت، خلاقیت، تاثیر، جاه‌طلبی و... در نظر گرفته می شود که به نوعی راهنمای دانشمندان و پژوهشگران و مخترعان برای سال های آینده نیز به حساب می آید.
حفظ محیط‌زیست در فضای سایبری تقویت می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / علمی و آموزشی
حفظ محیط‌زیست در فضای سایبری تقویت می‌شود
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا به امضا رسید و طرفین به ضرورت حفظ محیط زیست در فضای سایبری و فضای حقیقی کشور تاکید کردند.
  سازمان حفاظت محیط زیست  امضای تفاهمنامه  پلیس فتا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
میزان مرگ و میر کودکان بر‌اثر آلودگی هوا در ایران ۶ برابر ترکیه
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انحصار را عامل اصلی عقب‌ماندگی در توسعه و ویرانی محیط زیست دانست.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست، عیسی کلانتری در نشست مشترک اعضای کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی و جمعی از صنعتگران در مرکز آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی افزود: ۸۳ درصد آلایندگی کشور دستاورد صنعت خودرویی است که بیش از۶۱ درصد ذرات آلاینده کمتر از ۲.۵ میکرون را که به ‌طور مستقیم وارد سلول‌های خونی انسان می‌شود را شامل می‌شوند. وی با اشاره به این‌که امسال به دلیل آلودگی هوا مجبور شدیم مدارس را ۱۲ روز در شهر تهران تعطیل کنیم، تاکید کرد: میزان مرگ و میر کودکان زیر یک سال بر‌اثر آلودگی هوا در ایران 6 برابر کشور ترکیه است و متاسفانه آنچه خریدار ندارد نگاه بلند‌مدت درخصوص حفظ …
مشکلات زیست محیطی بخش صنعت را پیگیری خواهیم کرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
مشکلات زیست محیطی بخش صنعت را پیگیری خواهیم کرد
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تنها کشوری هستیم که حفظ حقوق نسل‌های بعد، برایمان مهم نیست و خودخواهانه در راه نابودی محیط زیست، قدم بر می‌داریم.
  محیط زیست
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / سیاسی
مرگ و میر کودکان بر اثر آلودگی هوا در ایران ۶ برابر ترکیه است| ۸۳ درصد آلایندگی بخاطر صنعت خودرو است| تنها کشوری هستیم که حفظ حقوق نسل‌های بعد برایمان مهم نیست
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انحصار را عامل اصلی عقب ماندگی در توسعه و ویرانی محیط زیست دانست و گفت: هم‌اکنون ۷۳ درصد اتوبوس‌ها، ۶۰ درصد کامیون‌ها، ۸۷ درصد...
گردشگری در گنبد نمکی قم محدود شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / فرهنگی و هنری
گردشگری در گنبد نمکی قم محدود شود
قم - ایرنا - معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست قم گفت:‌ برای حفظ گنبد نمکی باید گردشگری در محدوده این پدیده طبیعی محدود و به صورت مدیریت شده،‌ انجام شود.
  محیط زیست  گردشگری  سازمان محیط زیست  قم
سرمایه راه‌اندازی سایت تکثیر یوز برای حفظ زیستگاه هزینه شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
سرمایه راه‌اندازی سایت تکثیر یوز برای حفظ زیستگاه هزینه شود
یک کارشناس محیط زیست می‌گوید هزینه‌های هنگفت برای راه‌اندازی سایت تازه تکثیر در اسارت یوزها با توجه به احتمال بسیار پایین موفقیت به صرفه نیست و این هزینه بهتر است برای حفاظت زیستگاه صرف شود.
  محیط زیست سمنان  یوزپلنگ ایرانی  کوشکی  یوزپلنگ  حیات وحش  امیر عبدوس  سازمان محیط زیست  حامد ابوالقاسمی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
راه‌های مدیریت مصرف آب درجلسه هم اندیشی بررسی شد
جلسه هم اندیشی با سمن‌های فعال در حوزه محیط زیست با حضور شرکت‌ها و سازمانهای متولی آب و محیط زیست با ابتکار روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در سالن فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.در این جلسه شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، آب منطقه ای، منابع طبیعی، محیط زیست، جهاد کشاورزی، دانشگاه پیام نور و پژوهشکده آب و فاضلاب استان با مدیریت دانشگاه خلیج فارس و حضور فعال سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌های استان به بررسی مدیریت مصرف آب پرداختند.در این جلسه که سازمان مردم نهاد نجات بیرمی و شرکت نواندیشان محیط پاک حضور داشتند مسئولان متولی آب استان بوشهر به بررسی مدیریت مصرف و توزیع در مورد منابع آب پرداختند و تقاضای همکاری و مساعدت سمن‌ها در راستای مدیریت مصرف آب شدند.در این نشست …
هرمز هزار رنگ، زیستگاه گونه‌های ارزشمند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
هرمز هزار رنگ، زیستگاه گونه‌های ارزشمند
تهران- ایرنا- در کنار خاک هزار رنگ جزیره هرمز، وجود گونه‌های مهمی همچون انواع پرندگان مهاجر، لاک‌پشت‌های دریایی در خطر انقراض و جبیر (گونه‌ای آهوی بومی شبه قاره هند و ایران)، این جزیره را به محلی با ارزش زیست‌محیطی بسیار تبدیل کرده به طوری که سازمان محیط زیست برای حفظ این نگین ارزشمند، فعالیت معدن خاک سرخ آن را با قدمت یک قرن متوقف کرده است.
  محیط زیست  قلعه پرتقالی‌ها  تنگه هرمز
هشدار دبیر کل اتحادیه مالکان کشتی به وزارت نفت:سوخت کشتی‌ها تامین نشود هزینه تمام شده کالا بالا می‌رود
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
هشدار دبیر کل اتحادیه مالکان کشتی به وزارت نفت:سوخت کشتی‌ها تامین نشود هزینه تمام شده کالا بالا می‌رود
افزایش قابل توجه سهم حمل و نقل دریایی در تجارت و جابه‌جایی کالا در سال‌های گذشته باعث شده در کنار اهمیت امنیت دریاها، حفظ محیط زیست و کاهش آلایندگی کشتی‌های تجاری در دریاهای بین‌المللی به یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های سازمان جهانی دریانوردی تبدیل شود و این سازمان در سال‌های گذشته، کنوانسیون‌های بین‌المللی جدیدی را تصویب کرده که هدف آنها کاهش سهم کشتی‌ها در آلایندگی دریاهاست.
اجرای ۱۱ سد لاستیکی در کشور برای حفظ محیط زیست
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
اجرای ۱۱ سد لاستیکی در کشور برای حفظ محیط زیست
وزیر نیرو از اجرای ۱۱ سد لاستیکی در جهت حفظ محیط زیست بویژه در استان‌های شمالی کشور خبر داد.
  استان گیلان  پرورش ماهی  مجلس شورای اسلامی  وزارت نیرو  حفظ محیط زیست
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
نمایشگاه خاص یک نقاش جوان
هدف اولیه من از طراحی و اجرای این نمایشگاه آن بود که نمادها و المان‌های نو و متفاوتی را وارد کارهایم کنم. در ابتدای کار ایده‌هایی که در آنها مفاهیمی چون حفظ محیط زیست برجسته باشد در ذهنم نبود. اما در ادامه متوجه شدم که به صورت ناخودآگاه این موضوع در کارها وارد شده و حضور پررنگی هم دارد و البته مخاطبان هم با دیدن این کارها بیشتر مفاهیمی را تداعی می‌کنند. قصه این است که گیاهان سال‌های پیش نیز به عنوان عنصر اصلی در کارهایم وجود داشتند و در این مجموعه نیز نمی‌خواستم از آنها زیاد فاصله بگیرم و حضور گیاهان راه را برای حضور مفاهیم زیست‌محیطی فراهم کرد. کارهای قبلی من مفاهیم شاعرانه، لطیف و زنانه داشتند و عینیت و واقعیت روز جامعه چندان در آنها دیده نمی‌شد اما مجموعه جدید بسیار واضح و حتی شعارگونه است. …
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / فرهنگی و هنری
برنامه‌های موسیقایی هفته فرهنگی گلستان در تهران
چند برنامه موسیقایی در «هفته فرهنگی گلستان» با هدف حفظ هویت تاریخی، پاسداشت فرهنگ، محیط زیست و حمایت از ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی و گردشگری این استان در تهران برگزار می‌شود.
  فرهنگسرای گلستان  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران  موسیقی نواحی
تولید کود کمپوست از پسماندهای تر کیفیت محیط زیست را ارتقا می‌دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / علمی و آموزشی
تولید کود کمپوست از پسماندهای تر کیفیت محیط زیست را ارتقا می‌دهد
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: تهیه کمپوست از پسماندهای تر علاوه بر کاهش میزان پسماندهای دفن شده، کاهش تولید شیرابه و گاز متان و بوی نامطبوع، باعث بهبود هوای منطقه و حفظ سلامتی افراد ساکن در اطراف مجتمع و حفظ بهداشت محیط نیز می‌شود.
  پسماند  دفع زباله  سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران  بازیافت
اقتصاد آبی چیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
اقتصاد آبی چیست؟
مدیرکل دفتر زیست بوم و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد: مفهوم اقتصاد آبی از منابع موجود محلی در جهت اشتغال زایی، افزایش درآمد و در عین حال حفظ محیط زیست بهره می برد.
  میکرو پلاستیک  سازمان محیط زیست ایران  اندونزی  مصر  اسپانیا  بنگلادش  خلیج فارس  استانی-اقتصادی  آبزی‌پروری
از دود ذغال گیری های جنوب تهران تا آلودگی منطقه خلازیر
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
از دود ذغال گیری های جنوب تهران تا آلودگی منطقه خلازیر
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: باید با تمام توان، اقدامات عملیاتی و مدیریتی را به منظور بهبود کیفیت هوا و حفظ سلامت شهروندان انجام دهیم.
  اداره کل محیط زیست استان تهران  خلازیر  صنایع آلاینده  سعید محمودی
رئیس قوه قضائیه: نگرش در حوزه شهری باید مبتنی بر قانون اساسی باشد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
رئیس قوه قضائیه: نگرش در حوزه شهری باید مبتنی بر قانون اساسی باشد
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه نگرش در حوزه شهری و حفظ حقوق عامه باید مبتنی بر قانون اساسی باشد، هر توسعه اقتصادی را فرع بر حفظ محیط زیست و سرمایه‌های اصلی حقوق عامه عنوان کرد.
  سید ابراهیم رییسی  مدیریت شهری  قوه قضاییه
گیاهخواری؛ مفید یا مضر؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / وبگردی
گیاهخواری؛ مفید یا مضر؟
هر سال با صرف هزینه و وقت زیاد برای تبلیغ و ترویج گیاهخواری درصد بیشتری از مردم رژیم‌های غذایی مبتنی بر گوشت را کنار می‌گذارند. علت اصلی این همه تلاش برای گیاهخواری جز حفظ سلامت و البته کمک به محیط زیست چیز دیگری نیست، اما آیا گیاهخواری هر دوی این اهداف را برآورده می‌سازد؟
جنگلانه بافق
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / فیلم
جنگلانه بافق
دوستداران طبیعت در یزد با سر سبز کردن دامن طبیعت به حفظ محیط زیست کمک می نمایند.
استفاده آتش نشانی هلند از ماشین های برقی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / فناوری
استفاده آتش نشانی هلند از ماشین های برقی
اداره آتش نشانی شهر آمستردام هلند با هدف کمک به حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا در حال آزمایش ماشین های آتش نشانی برقی است.
  خودروی برقی  آتش نشانی  هلند
تولید خمیردندان به شکل قرص
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / فناوری
تولید خمیردندان به شکل قرص
محققان کانادایی برای کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از رهاشدن صدها میلیون بسته خمیردندان در طبیعت، برای اولین بار خمیردندانی به شکل قرص تولید کرده اند.
  مسواک زدن  کانادا  حفاظت از محیط زیست
انتقاد به تاخیر در اصلاح لایحه حفظ و گسترش فضای سبز
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
انتقاد به تاخیر در اصلاح لایحه حفظ و گسترش فضای سبز
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نسبت به تاخیر در اصلاح لایحه حفظ و گسترش فضای سبز انتقاد کرد.
  شورای شهر تهران  خدمات شهری  شهر تهران
ساخت مبلی پر شده با لباس‌های کهنه
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / وبگردی
ساخت مبلی پر شده با لباس‌های کهنه
مسئله‌ای که این روزها دغدغه بسیاری از هنرمندان و صنعتگران در حوزه مبلمان و لباس و سایر کالاها شده است، محیط زیست و متوقف کردن فعالیت‌هایی است که به این حوزه آسیب می‌رساند؛ بنابراین رویکردی در پیش گرفته‌اند که نه‌تنها کمترین آسیب را به محیط زیست بزنند، بلکه با طراحی‌های خود به حفظ آن کمک کنند.
افتخاری: حفظ محیط زیست دلیل توقف عملیات های عمرانی در کشور نیست
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
افتخاری: حفظ محیط زیست دلیل توقف عملیات های عمرانی در کشور نیست
نماینده مردم فومن در مجلس در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: حفظ محیط زیست دلیلی برای توقف عملیات عمرانی و پروژه های توسعه ای در کشور نیست.
مستند «قرقبان» حقایق تلخ از شکارهای غیرمجاز/گوشت مارال کیلویی ۳۰۰هزار تومان
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / فرهنگی و هنری
مستند «قرقبان» حقایق تلخ از شکارهای غیرمجاز/گوشت مارال کیلویی ۳۰۰هزار تومان
کارگردان و شخصیت اول مستند «قرقبان» از مسأله محیط زیست و شکارهای غیرقانونی و تأثیر مستند بر حفظ گونه‌های حیات وحش خبر دادند.
چالش گیاهخواری
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
چالش گیاهخواری
تهران - ایرنا - هر سال با صرف هزینه و وقت زیاد برای تبلیغ و ترویج گیاهخواری درصد بیشتری از مردم رژیم‌های غذایی مبتنی بر گوشت را کنار می‌گذارند. علت اصلی این همه تلاش برای گیاهخواری جز حفظ سلامت و البته کمک به محیط زیست چیز دیگری نیست اما آیا گیاهخواری هر دوی این اهداف را برآورده می‌سازند؟
  سویا  بهداشت و درمان  اسید آمینه
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / بهداشت و سلامت
طرح‌های جمهوری آذربایجان برای کاهش آلودگی هوا (فیلم)
جمهوری آذربایجان با اجرای طرح‌های گوناگون در مسیر حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا حرکت می‌کند.
پرداخت حق آلایندگی شرکت نفت و گاز گچساران کاهش پیدا کرده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / اقتصادی
پرداخت حق آلایندگی شرکت نفت و گاز گچساران کاهش پیدا کرده است
اهواز- ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران حفظ محیط زیست را با اهمیت خواند و از کاهش پرداخت حق آلایندگی این شرکت طی ۲ سال گذشته خبر داد.
  خوزستان  محیط زیست  نمایشگاه نفت  اهواز
‌هر آنچه باید درمورد بازیافت بدانید؛ قسمت اول
زومیت / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / فناوری
‌هر آنچه باید درمورد بازیافت بدانید؛ قسمت اول
بازیافت یکی از فعالیت‌های تأثیرگذار در حفظ محیط زیست محسوب می‌شود و می‌تواند به بهبود اقتصاد کشورها نیز تاحدودی کمک کند.
مقابله با تغییرات اقلیمی نیازمند عزم جهانی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / سیاسی
مقابله با تغییرات اقلیمی نیازمند عزم جهانی است
تهران - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با برشمردن اقدامات جمهوری اسلامی ایران در خصوص حفظ و نگهداری محیط زیست گفت: مقابله با تغییرات اقلیمی نیازمند عزم جهانی است.
  مجلس شورای اسلامی  محیط زیست  محمدرضا تابش  سازمان ملل متحد  دریاچه ارومیه  وزارت آموزش و پرورش  سازمان بهزیستی کشور
برخورد جدی با متجاوزین به منابع طبیعی و محیط زیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
برخورد جدی با متجاوزین به منابع طبیعی و محیط زیست
در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری مازندران بر برخورد جدی با متخلفین و متجاوزین به حوزه منابع طبیعی و محیط زیست تاکید شد و همچنین رییس کل دادگستری مازندران دستور داد پرونده های مرتبط با آزادراه قائشمهر- ساری با سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد تا روند اجرای این پروژه ملی تسریع شود.
  استانی-اجتماعی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / عکس
(تصاویر) بازدید سفیر اتریش در ایران از مرکز بازیافت زباله کرمانشاه
سفیر اتریش در ایران از مرکز بازیافت زباله کرمانشاه بازدید کرد. اشتفان شلتس این مرکز را در حد و اندازه های جهانی و مرکزی برای حفظ محیط زیست دانست.
  سفیر اتریش  بازیافت زباله  کرمانشاه  اشتفان شلتس  محیط زیست  اتریش  ایران
آمریکایی ها مردگانشان را به خاک تبدیل می کنند
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فناوری
آمریکایی ها مردگانشان را به خاک تبدیل می کنند
یک شرکت نوپا در آمریکا از برنامه های خود برای تبدیل جنازه افراد به خاک برای کمک به حفظ محیط زیست خبر داده است.
  فرسایش خاک  حفاظت از محیط زیست  ایالات متحده آمریکا  درگذشت چهره ها
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
اطلاع رسانی و شفاف سازی عملکرد شرکت گاز آذربایجان شرقی
تبریز – فلاح: رئیس بهره برداری مرکز استان از طریق تریبون نماز عبادی، سیاسی جمعه 15 آذر سال جاری گفت: شرکت گاز استان آذربایجان شرقی یکی از 4 شرکت بزرگ صنعت گاز کشور بوده که عملاً از سال 79 در گستره آذربایجان شرقی ارائه خدمات کرده که ماحصل این زحمات بهره مندی 100 درصد تمامی شهرها و 95/35 درصد روستاهای استان از نعمت گاز می باشد که با اجرای 21 هزار و 467 کیلومتر شبکه گازرسانی در اقطار مختلف و نصب 662 هزار و 382 انشعاب شهری و 2037 انشعاب روستایی محقق گردیده است.وی توضیح داد: علاوه بر تامین گاز متقاضیان خانگی، این شرکت در راستای بهبود زیرساخت های اقتصادی و رونق چرخه تولید استان تا کنون 52 شهرک و محور صنعتی،2070 واحد صنعتی عمده، 6171 واحد صنعتی جزء و 167 جایگاه CNG را به مدار مصرف گاز طبیعی متصل …
اُتریش خواهان حفظ
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
اُتریش خواهان حفظ "برجام" است/ محیط زیست نباید قربانی تحریم شود
سفیر اتریش در ایران بر حمایت این کشور از حفظ و استمرار برجام تاکید کرد و گفت: تلاش داریم هم به لحاظ اقتصادی و هم از نظر اجتماعی از ایران حمایت کنیم تا گامی در جهت حفظ برجام باشد.
  استانی-اجتماعی  برجام  اتریش  بازیافت زباله  کرمانشاه
طبیعت نیوزلند از نمایی دیگر
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / فیلم
طبیعت نیوزلند از نمایی دیگر
«نیوزیلند / New Zealand» یا زلاندنو که زبان مائوری «آئوتئاروا / Aotearoa» (به معنی سرزمین ابرهای کشیده) خوانده می‌شود، کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است، این کشور از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق خودمختار نیووی، جزایر کوک، توکلائو و راس را هم در بر می‌گیرد. محیط زیست زلاندنو با جانوران و گیاهان منحصربفرد خود از تمام نقاط دنیا متمایز است. این سرزمین حدود 82 میلیون سال است که از خشکی‌های دیگر کره زمین جدا افتاده و همین موجب ایجاد جاندارانی شگفت‌انگیز شده که در برخی موارد ویژگی‌های باستانی ابرقاره گندوانا را حفظ کرده و به صورت فسیل‌هایی زنده درآمده‌اند. این کشور تا قبل از ورود انسان در حدود سال ۱۲۸۰ میلادی فاقد هر نوع پستاندار خشکی‌زی بود و جایگاه بوم‌شناختی پستانداران …
رتبه دهم ایران در تولید کربن
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
رتبه دهم ایران در تولید کربن
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه ایران دهمین کشور تولیدکننده کربن در جهان هستیم، گفت: توسعه پایدار در کنار حفظ محیط زیست باید در نظر گرفته شود تا بیش از این شرمنده نسل‌های آینده نشویم.
  تولید کربن  اداره کل محیط زیست استان تهران  توسعه پایدار
فولاد آلیاژی مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات دنیا است/ فولاد آلیاژی 4 نوبت صاحب تندیس صنعت سبز کشور شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
فولاد آلیاژی مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات دنیا است/ فولاد آلیاژی 4 نوبت صاحب تندیس صنعت سبز کشور شد
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی گفت: خوشبختانه شرکت فولاد آلیاژی طی 4 نوبت صاحب تندیس صنعت سبز کشور شده و سالیانه 7 میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست در این شرکت هزینه می‌شود. فولاد آلیاژی یکی از کارخانه‌ها کم آب‌بر بوده و 8 تا 9 بار آب بازچرخانی می‌شود.
  ایتالیا  شرکت فولاد  صنعت  فولاد  حفظ محیط زیست
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / بین‌المللی
چشم‌انداز اقتصادهای حوزه خلیج فارس
بانک جهانی در تازه‌ترین برآورد خود از وضعیت اقتصادهای شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد که این اقتصادها در سال 2019 به‌واسطه سطح پایین قیمت‌های نفت و مازاد عرضه این محصول تضعیف شدند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» بانک جهانی در این گزارش ضمن اعلام این خبر افزود: برآوردها نشان می‌دهد در نتیجه این وضعیت، مجموع تولید ناخالص داخلی اقتصادهای مذکور در سال‌جاری به 8/ 0 درصد افت کرده است؛ درحالی‌که رقم رشد تولید ناخالص داخلی این اقتصادها در سال گذشته 2 درصد بوده است. بر این اساس گرچه اغلب اقتصادهای شورای همکاری خلیج فارس توانستند جایگاه خارجی قدرتمند خود را در سال 2019 حفظ کنند، اما کندی اقتصادی جاری در چین و تداوم جنگ تجاری، تلاش آنها برای رونق‌بخشی به صادرات غیرنفتی آنان را بی‌اثر …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
86 درصد مشترکین گاز استان برای دریافت قبض پیامکی ثبت نام کردند
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: 86 درصد مشترکین گاز شهری و روستایی این استان برای تکمیل اطلاعات و دریافت پیامکی قبض گاز ثبت نام کردند.زبه گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی با اعلام این خبر اظهار کرد: از مجموع دو میلیون و 333 هزار مشترک گاز در استان، تاکنون یک میلیون و 996 هزار و 296 مشترک معادل 86 درصد در طرح حذف کاغذی قبوض گاز مشارکت کردند.وی با قدردانی از تعامل و همکاری خوب شهروندان در اجرای این طرح ملی افزود: بیشترین آمار ارسال اطلاعات مربوط به درگز با 96 درصد همکاری است. همچنین در شهرستان مشهد نیز از مجموع یک میلیون و 254 هزار مشترک، تاکنون 986 هزار و 629 مشترک اطلاعات خود را تکمیل و بروزرسانی کردند.مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که تلاش می کنیم …
تقویت فرهنگ حفظ محیط زیست پیش‌نیاز توسعه طبیعت‌گردی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / سیاسی
تقویت فرهنگ حفظ محیط زیست پیش‌نیاز توسعه طبیعت‌گردی است
مشهد- ایرنا- معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه گفت: تقویت و ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست پیش‌نیاز توسعه طبیعت‌گردی است.
  گردشگری  مشهد  اکوتوریسم  غلامحسین دهقانی  خراسان رضوی
آخرین تلاش‌ها برای حفظ یوز ایرانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
آخرین تلاش‌ها برای حفظ یوز ایرانی
امروز (۴ دسامبر) روز جهانی یوزپلنگ است؛ گونه‌ای که تعداد آن در کشور ما بر اساس آخرین آمار رسمی منتشر شده در سال ۲۰۱۶ کمتر از ۴۰ قلاده تخمین زده شده است. همین موضوع سبب شده که طی چندین سال اخیر با استفاده از روش‌های مختلفی از جمله حفاظت از زیستگاه‌ها و تکثیر در اسارت سعی در جلوگیری از انقراض این گونه با ارزش شود. سازمان محیط زیست نیز از ادامه اقدامات خود در این حوزه خبر می‌دهد و پروژه بین‌المللی یوز در حال استخدام نیرو برای حفاظت از زیستگاه‌ها است.
  یوزپلنگ ایرانی  روز جهانی یوزپلنگ  حیات وحش  سازمان محیط زیست ایران
مدیریت شهری ملزم به حفظ سفره های آب زیرزمینی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
مدیریت شهری ملزم به حفظ سفره های آب زیرزمینی است
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران، گفت: با توجه به وضعیت کشور و ملاحظات وزارت نیرو نسبت به سفره های آب زیرزمینی، مدیریت شهری ملزم به مصرف درست آب و حفظ سفره های آب زیرزمینی است.
  وزارت نیرو  شورای شهر  شهرداری تهران
صورت حساب 389 هزار میلیارد تومانی؛ یارانه‌ها کجا خرج شد؟
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
صورت حساب 389 هزار میلیارد تومانی؛ یارانه‌ها کجا خرج شد؟
دخل و خرج قانون هدفمندی یارانه‌ها از سال 1389 تا پایان 1397 اعلام شد. مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی مفصل با اتکا به اطلاعات سازمان‌های هدفمندی یارانه‌ها و برنامه و بودجه منابع و مصارف این قانون و همچنین میزان تحقق اهداف پیش‌بینی شده در قانون را منتشرکرد. براساس این گزارش، قانون هدفمندی یارانه‌ها به اهداف خود شامل عادلانه ‌کردن نظام توزیع یارانه‌ها، افزایش کارآیی اقتصادی، افزایش رفاه، کاهش زمینه قاچاق سوخت، کاهش هزینه‌های دولت و حفظ محیط زیست دست نیافته است.
نگارش آیین نامه اجرایی قانون حفاظت از خاک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
نگارش آیین نامه اجرایی قانون حفاظت از خاک
معاون حفظ کاربری سازمان امور اراضی کشور با اشاره به ابلاغ قانون «حفاظت از خاک»، گفت: آیین‌نامه اجرایی این قانون توسط وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست در حال نگارش و تدوین است.
  استانی-اقتصادی  خاک
تخلفات گسترده در اجرای قانون هدفمندی/ هیچ یک از اهداف محقق نشد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
تخلفات گسترده در اجرای قانون هدفمندی/ هیچ یک از اهداف محقق نشد
قانون هدفمندی یارانه‌ها به اهداف خود شامل عادلانه‌کردن نظام توزیع یارانه‌ها، افزایش کارایی اقتصادی، افزایش رفاه،‌ کاهش زمینه قاچاق سوخت، کاهش هزینه‌های دولت و حفظ محیط زیست دست نیافت.
  یارانه  مرکز پژوهشهای مجلس  هدفمندی یارانه‌ها  سازمان هدفمندی یارانه ها
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
7 روستای کوهستانی شرق مازندران گازدار شد
 طی آیینی با حضور استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و محلی طرح گازرسانی به 7 روستای کوهستانی شرق مازندران به بهره‌برداری رسید.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، جعفر احمدپور مدیرعامل شرکت گاز استان، روز پنچ شنبه در آیین افتتاح و بهره برداری از این طرح ها در روستای غریب محله بهشهر گفت: طرح گازرسانی به هفت روستای غریب محله، گالش محله، چالکده، ولم، شیرداری، پرکلا و سورک با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اجرایی شد. وی افزود: با افتتاح این طرح بیش از 75۰ انشعاب نصب و ساکنان 5۰۰ خانواری این روستاها از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند. احمدپور تصریح داشت: گازرسانی به ۱۵۱ روستای شرق مازندران از سال ۹۵ اجرایی شده است و تاکنون حدود 58 روستای شرق مازندران در مناطق کوهستانی از این نعمت …
از نقش گاز در تضمین امنیت انرژی غافل نشوید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اقتصادی
از نقش گاز در تضمین امنیت انرژی غافل نشوید
مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) در پنجمین نشست خود اعلام کرد گاز طبیعی بخش ضروری از سبد جهانی انرژی به منظور محدود کردن تاثیر تغییرات جوی و حفظ محیط زیست است.
  اوپک گازی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
قبوض گاز از آذرماه امسال الکترونیکی می شود
تبریز - ماهان فلاح: در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک قبوض گاز از آذرماه سال جاری الکترونیکی خواهد شد.سخنگوی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: حذف قبوض کاغذی در راستای اهداف دولت الکترونیک و همچنین حفظ محیط زیست، صرفه­ جویی در هزینه­ های جاری، ارتقای سطح کیفی و دقّت و سرعت در خدمات قابل ارائه انجام خواهد شد.غلامرضا قنبری در این خصوص ادامه داد: با این اقدام مهم علاوه بر جلوگیری از تولید مداوم کاغذهای باطله که موجب اتلاف هزینه و همچنین آلودگی های زیست محیطی می گردد، زمان و کیفیت ارائه خدمات و اطلاع رسانی به مردم افزایش یافته و مشترکین در کمترین زمان ممکن و بصورت الکترونیکی قبوض گاز خود را دریافت کرده و مشکلاتی از قبیل عدم دریافت بموقع، ناخوانا بودن و مفقود شدن قبوض، .... مرتفع …
دانشجویان علوم بهزیستی با مبانی محیط زیست آشنا می شوند
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / علمی و آموزشی
دانشجویان علوم بهزیستی با مبانی محیط زیست آشنا می شوند
دانشجویان مقطع کارشناسی تمامی رشته های دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، براساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه، یک واحد درسی تحت عنوان «آشنایی با مبانی محیط زیست» می گذرانند.
  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  حفظ محیط زیست  دانشجویان
انسان می تواند برای حفظ محیط زیست از تکنولوژی استفاده کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / علمی و آموزشی
انسان می تواند برای حفظ محیط زیست از تکنولوژی استفاده کند
تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره انجمن ایرانی اخلاق در علوم و فناوری با بیان اینکه تکنولوژی می تواند به کمک انسان بیاید، گفت: برای حفظ محیط زیست می توان از تکنولوژی استفاده کرد.
  تخریب محیط زیست
سخنان تکان‌دهنده کلانتری: باید ١١روز تهران را تعطیل می‌کردیم!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / سیاسی
سخنان تکان‌دهنده کلانتری: باید ١١روز تهران را تعطیل می‌کردیم!
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط زیست از حقوق مردم است و نباید حفظ محیط زیست را شوخی تلقی کرد در حالی که هم اکنون برخی قوانین نظیر قانون آب، کارایی خود را از دست داده‌ است. به دلیل عدم رعایت استانداردها توسط کارخانه های خودروسازی، تیرماه امسال آلودگی گاز اُزُن در هوا آن قدر زیاد شد که باید ۱۱ روز تهران را تعطیل می‌کردیم.
  عیسی کلانتری  آلودگی هوا  تعطیلی تهران  ازن
طرح ملی «اردوهای بوم‌گشت ایران» در اردبیل برگزار شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / ...
طرح ملی «اردوهای بوم‌گشت ایران» در اردبیل برگزار شد
این اردوی بوم گشت ایران در منطقه مشگین‌شهر و با هدف حفظ محیط زیست و طبیعت گردی برگزار شد
  استانی-فرهنگی و هنری  بوم گشت  طرح ایران، مرز پرگهر
پاکسازی، کاشت نهال و نه به زباله برای محیط زیست
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اجتماعی
پاکسازی، کاشت نهال و نه به زباله برای محیط زیست
فعالان محیط زیست هفته سوم آبان ماه را با انجام فعالیت‌هلای مختلفی برای حفظ محیط زیست سپری کردند.
  قرار سبز  حفظ محیط زیست  سازمان های مردم نهاد
محقق ایرانی بتن حافظ محیط زیست تولید کرد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / فناوری
محقق ایرانی بتن حافظ محیط زیست تولید کرد
یک محقق ایرانی نوعی بتن ابداع کرده که با فیبرهای پلی اتیلن تقویت شده است. این بتن علاوه بر قدرت بیشتر، سبکتر است و همچنین به حفظ محیط زیست کمک می کند.
  تحقیقات علمی  نوآوری  سیمان  بتن  محقق ایرانی
بهترین راه از بین بردن اجساد حیوانات آزمایشگاهی/ دانشگاه تأییدیه محیط زیست دارد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / علمی و آموزشی
بهترین راه از بین بردن اجساد حیوانات آزمایشگاهی/ دانشگاه تأییدیه محیط زیست دارد
یک مقام مسئول دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بهترین راه برای دفع لاشه های حیوانات آزمایشگاهی، سوزاندن آنها در کوره استاندارد است و دانشگاه به عنوان متولی بهداشت، ضد وظایف خود عمل نمی کند.
  دانشگاه علوم پزشکی تهران  آزمایشگاه  حیوانات آزمایشگاهی  حفظ محیط زیست  فردین عمیدی
خوشحال باشیم یا حسرت بخوریم؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
خوشحال باشیم یا حسرت بخوریم؟
اگر نروژی وجود دارد که در عین مالکیت ذخایر عظیم نفتی تصمیم دارد برای حفظ محیط زیست و رفاه هر چه بیشتر شهروندانش در چند سال آینده تنها از خودروهای الکتریکی استفاده کند، در مقابل ما در ایران، این روزها در حال خفه‌شدن از دود ناشی از سوخت نفت و مشتقات یارانه‌ای آن هستیم!
  نفت
فروش لاشه ۲۰۰ هزارتومانی به نام مبارزه با فقر
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اجتماعی
فروش لاشه ۲۰۰ هزارتومانی به نام مبارزه با فقر
ویدیویی که دیروز ١٩ آبان ٩٨  از بازار غیر قانونی لاشه فروشی فریدونکنار تهیه شده خبر از کشتار انبوه و بیرحمانه پرندگان مهاجر در روزه سکوت متولیان حفظ محیط زیست و استانداری مازندران می‌دهد.
  سازمان محیط زیست  استانداری مازندران  عباس اسکندری  شکارچی  صید و شکار  حیات وحش  پرندگان مهاجر  فریدونکنار
فرهنگ‌سازی حفظ محیط زیست، رسالت مهم رسانه است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
فرهنگ‌سازی حفظ محیط زیست، رسالت مهم رسانه است
مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: فرهنگ‌سازی عمومی در خصوص اهمیت حفظ محیط زیست و حیات‌وحش، رسالت مهم رسانه‌ها است.
  استانی-فرهنگی و هنری  صداوسیما  مستند  زنجان
استفاده از کاغذ پلیمری در تولید کتاب‌های پیام نور برای اولین بار در کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / علمی و آموزشی
استفاده از کاغذ پلیمری در تولید کتاب‌های پیام نور برای اولین بار در کشور
رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه چاپ و انتشارات دانشگاه برای اولین بار در کشور از کاغذ مصنوعی(پلیمری) برای تولید جلد کتاب استفاده کرده است، گفت: استفاده از این کاغذ، علاوه بر صرفه جویی، موجب ارتقای کیفیت کتابها، کاهش هزینه انرژی و استهلاک دستگاه ها واز همه مهم تر موجب حفظ محیط زیست و بهبود روند مدیریت سبز در دانشگاه خواهد شد.
  دانشگاه پیام نور  کاغذ پلیمری
تداوم شعار ایران‌کیش در راستای حفظ محیط‌زیست و کاهش رول
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
تداوم شعار ایران‌کیش در راستای حفظ محیط‌زیست و کاهش رول
ایران کیش شعار خود را در حوزه خدمات پرداخت الکترونیک در راستای حفظ محیط زیست و کاهش استفاده از کاغذ رسیدهای تراکنش دستگاه‌های کارتخوان ادامه می‌دهد.
  ایران کیش  پرداخت الکترونیک  حفاظت از محیط زیست
حکایت جدید گسترده شدن دام های هوایی/ بهانه تازه محیط زیست برای حفظ دامگاه
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اجتماعی
حکایت جدید گسترده شدن دام های هوایی/ بهانه تازه محیط زیست برای حفظ دامگاه
مدیرکل محیط زیست مازندران گفته قرار است نوع خاص اردک و چنگر توسط دامگاه‌داران از طریق ایجاد «کرس» تکثیر و کرس به مرور جمع شود اما محیط‌زیستی‌ها این را بهانه‌تراشی برای حفظ کرس می‌دانند.
  فریدونکنار  صید پرندگان در فریدون کنار  فرزاد علیزاده  حیات وحش  پرندگان مهاجر  محیط زیست مازندران  پرندگان  حسینعلی ابراهیمی کارنامی
دریای خزر را برای آینده حفظ کنیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / علمی و آموزشی
دریای خزر را برای آینده حفظ کنیم
تهران- ایرنا- رئیس گروه پژوهشی مدیریت محیط زیست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دریای خزر منبع بسیار غنی از منابع آبی است که در آینده و در شرایط بحران کم‌آبی می‌تواند برای برون‌رفت از آن کمک کند بنابراین بیاییم این پهنه آبی ارزشمند را برای آیندگان حفظ کنیم.
  محیط زیست  سمنان  دریای خزر  مازندران
احکام محیط زیستی جایگزین حبس صادر شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اجتماعی
احکام محیط زیستی جایگزین حبس صادر شود
همشهری آنلاین: رئیس کل دادگستری استان همدان تاکید کرد: نوع مجازات‌های محیط زیستی از حبس به احکام جایگزین با هدف حفظ محیط زیست تغییر کند.
بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در حفظ محیط زیست موثر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / علمی و آموزشی
بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در حفظ محیط زیست موثر است
اراک - ایرنا - معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در حفظ محیط‌زیست و حل مشکلات این حوزه نقش موثری دارد.
  محیط زیست  استان مرکزی  هفتاد قله اراک
هند و چالش حفظ محیط زیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اجتماعی
هند و چالش حفظ محیط زیست
دهلی نو-ایرنا- هند با گستردگی اقلیمی و تنوع آب و هوایی و دارا بودن طیف وسیعی از حیات وحش، به دلیل افزایش جمعیت و اقدامات مخرب زیست محیطی درسالهای اخیر با مشکل حفظ گونه های در معرض خطر مواجه است.
  هند  محیط زیست  حیات وحش
فرهنگ‌سازی و دید همگانی، لازمه گسترش ورزش سه‌گانه است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ورزشی
فرهنگ‌سازی و دید همگانی، لازمه گسترش ورزش سه‌گانه است
زنجان- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش سه‌گانه ایران گفت: فرهنگ‌سازی و دید همگانی، لازمه گسترش این ورزش در کشور است و فرهنگ‌سازی این موضوع که فعالان این رشته به حتم نباید قهرمان شوند و فعالیت در آن به سلامت جامعه، حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی‌ها کمک می‌کند موجب جذب حداکثری می‌شود.
  ورزش  فرهنگ سازی  زنجان  فدراسیون سه گانه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
آمار ساعات کار بدون حادثه در منطقه 8 عملیات انتقال گاز
تبریز - ماهان فلاح: رییس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل منطقه 8 عملیات انتقال گازایران از ثبت بیش از یک میلیون و 500 هزار نفرساعت کار بدون حادثه در نیمه نخست سال جاری در این منطقه خبر داد.فرهاد قدیمی، ثبت این مقدار ساعت کار بدون حادثه را برای منطقه بسیار با ارزش دانست و گفت: این منطقه در اجرا و استمرار سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست تلاش مضاعفی داشته و همواره سعی بر آن دارد با نگاه فرآیند محور، اهتمام به الزامات ایمنی و ارائه آموزش های هدفمند این مهم را گسترش دهد. قدیمی افزود: از این میزان ساعت کارکرد بدون حادثه، 822250 نفرساعت کارکرد به نیروهای رسمی و قراردادی و 717370 نفرساعت به نیروهای پیمانکاری اختصاص یافته است. وی، رعایت اصول ایمنی، بهداشت و سلامت را از اولویت های …
پیگیری و رصد میزان گوگرد سوخت تهران در کمیته محیط زیست شورا
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اجتماعی
پیگیری و رصد میزان گوگرد سوخت تهران در کمیته محیط زیست شورا
عضو شورای شهر تهران از پیگیری و رصد کمیته محیط زیست شورا برای افزایش گوگرد سوخت در تهران خبر داد و گفت: بی‌تردید برای شهر تهران سعی در بهبود کیفیت هوا داشته‌ایم و حفظ استانداردها نیز با توجه به شرایط متغیر تولید سوخت مورد درخواست شورای شهر است.
چرا کلانتری با انتقال آب دریای خزر موافق است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اجتماعی
چرا کلانتری با انتقال آب دریای خزر موافق است؟
طرح انتقال آب از دریای کاسپین به استان سمنان، طرحی است برای انتقال بودجه از محل خزانه‌ی کشور به شرکت‌های دست‌اندرکار ساخت‌وساز. این طرح، کمکی به مدیریت منابع آب سمنان نخواهد کرد و فقط ریخت‌وپاش آب را بیشتر می‌کند. موافقت رییس سازمان حفاظت محیط زیست با چنین طرح مخربی نشانگر آن است که عیسی کلانتری نه برای حفظ محیط زیست، بلکه با مأموریت دیگری به این پست گمارده شده است.
  محیط زیست  دریای خزر  انتقال آب دریای خزر به سمنان  عیسی کلانتری  سازمان محیط زیست
شکارچی متخلف گناوه‌ای به تهیه مقاله تحقیقی محکوم شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / علمی و آموزشی
شکارچی متخلف گناوه‌ای به تهیه مقاله تحقیقی محکوم شد
گناوه - ایرنا - براساس رای یک قاضی درگناوه شکارچی متخلف حیات وحش به مطالعه، تحقیق و تهیه مقاله با استفاده از نظر مراجع در ارتباط با شکار وحوش و حفظ محیط زیست ملزم شد.
  بندرگناوه  محیط زیست  دادگستری  شکار پرندگان
خط مشی ۱۰ ساله کشور در حوزه سیلاب‌ها مشخص شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / علمی و آموزشی
خط مشی ۱۰ ساله کشور در حوزه سیلاب‌ها مشخص شد
رئیس کارگروه محیط زیست هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها، نقش محیط زیست در کنترل سیلاب‌ها را بسیار موثر عنوان کرد و گفت: بر اساس گزارش تهیه شده مشخص شد اگر به موضوع حفظ محیط زیست و همچنین تالاب‌ها توجه شود، علاوه بر حفظ آب از وقوع سیل و همچنین خسارت‌های مالی زیاد جلوگیری می‌شود.
  سیل  سیلاب  _دانشگاه تهران
نباید وضعیت طبیعی پهنه‌های سبز شهر برهم بخورد
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اجتماعی
نباید وضعیت طبیعی پهنه‌های سبز شهر برهم بخورد
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، بر حفظ چهره طبیعی پهنه‌های سبز شهر تاکید کرد.
  زهرا صدراعظم نوری  شهرداری تهران  شورای شهر تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
افزایش سرمایه پالایشگاه اصفهان از 20 هزار میلیارد ریال به 51 هزار میلیارد ریال
اصفهان-راعی : جلسه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت پالایش نفت اصفهان (سهامی عام) با دستور جلسه تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه و اصلاح ماده ۵ اساسنامه مرتبط با میزان سرمایه و تعداد سهام این شرکت روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه برگزار شد. در این جلسه که حدود ۶۳.۵۷ درصد از سهامداران حضور داشتند، با موافقت سهامداران، مصوبه مجمع برای افزایش سرمایه شرکت از ۲۰ هزار میلیارد ریال به ۵۱ هزار میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفت، همچنین با اصلاح بند ۵ اساسنامه شرکت، سرمایه آن ۵۱ هزار میلیارد ریال معادل ۵۱ میلیارد سهم هزار ریالی تعیین گردید.در ابتدای این جلسه، مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان گزارشی از وضعیت شرکت و گزارش توجیهی هیات مدیره در مورد افزایش سرمایه ارائه کرد و گفت: ماموریت اصلی شرکت پالایش نفت اصفهان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / ...
5/98 درصد از روستا های استان بوشهر از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد
مدیرعامل شرکت گاز بوشهر همزمان با روز ملی روستا و عشایر و تبریک به مناسبت این روز به همه روستانشینان استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۴۱۶ روستای استان بوشهر از نعمت گاز برخوردار است.وی افزود: تمامی روستای استان بوشهر که قابلیت گازرسانی را دارند طی برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال ۱۴۰۰ از نعمت گاز طبیعی برخوردارخواهند شد.وی با اشاره به گازرسانی۴۱۶ روستا در سطح استان بوشهر، افزود: ۹۶ درصد از روستاها و ۹۹ درصد از شهرهای استان بوشهر از نعمت گاز برخوردار هستند.مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر ادامه داد: بقیه روستاها هم با توجه اعتباراتی که در بند(ق) تبصره ۲ قانون بودجه پیش بینی شده گازرسانی خواهند شد و تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام روستاهایی که قابلیت گازرسانی را دارند، ازاین نعمت استفاده خواهند کرد.رحمانی …
پیگیری آموزش تخصصی محیط زیست در دانشگاه ها
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / علمی و آموزشی
پیگیری آموزش تخصصی محیط زیست در دانشگاه ها
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: آموزش تخصصی محیط زیست را در آموزش عالی به صورت جدی پیگیری می کنیم.
  دانشگاه ها  سازمان برنامه و بودجه  منصور غلامی  حفظ محیط زیست