شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
حمید فتاحی
توسعه تمامی ظرفیت های ارتباطی کشور با وجود تحریم ها
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / علمی و آموزشی
توسعه تمامی ظرفیت های ارتباطی کشور با وجود تحریم ها
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: به رغم تحریم ها و شرایط سخت توانستیم در توسعه تمامی ظرفیت های ارتباطی کشور به ویژه ظرفیت شبکه انتقال، شبکه فیبرنوری و اینترنت پیشرفت های خوبی کسب کنیم.
  حمید فتاحی  ارتقای زیرساخت‌ها  تحریم اقتصادی ایران
فشار مضاعف برای محدودیت و بسته شدن VPN‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
فشار مضاعف برای محدودیت و بسته شدن VPN‌ها
با مطرح شدن طرح vpn قانونی در کارگروه«تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» و نقل قول این مطلب از زبان حمید فتاحی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، وی در گفت‌وگو با «ایران» گفت: عده‌ای در کشور با فشار بر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌دنبال بستن تمام vpn‌ها هستند. این در حالی است که نمی‌توان با یک فرمول این کار را انجام داد، چرا که در شرایط کنونی که کشور تحریم است برای فعالیت‌های مالی اقتصادی باید با vpnها تحریم‌ها را دور زد.
  فیلترینگ  VPN
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اقتصادی
بررسی VPN قانونی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه طرح وی پی ان قانونی در دست بررسی کمیته فیلترینگ است، گفت: دسترسی به اینترنت بدون فیلتر بنا بر مقتضیات شغلی و اجتماعی کاربران از دلایل اجرای این طرح است. حمید فتاحی با بیان اینکه طرح VPN قانونی در سال ۱۳۹۱ از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت مطرح شده بود و هم‌اکنون این شرکت مسوولیتی در این باره ندارد، گفت: هم‌اکنون کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه طبق تقسیم کاری که مرکز ملی فضای مجازی انجام داده، متولی و مسوول این موضوع است. وی گفت: هدف از اجرای این طرح آن است که به نحوی برنامه‌ریزی صورت بگیرد تا اقشار مختلف مردم که با توجه به شرایط شغلی و اجتماعی‌شان، نیازمندی‌هایی برای دسترسی به اینترنت بدون فیلتر دارند بتوانند از این دسترسی استفاده کنند.
فیلتر فیلتر شکن ها در راه است
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
فیلتر فیلتر شکن ها در راه است
با مطرح شدن طرح vpn قانونی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و نقل قول این مطلب از زبان حمید فتاحی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، وی در گفت‌و‌گو با «ایران» گفت: عده‌ای در کشور با فشار بر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌دنبال بستن تمام vpn‌ها هستند. این در حالی است که نمی‌توان با یک فرمول این کار را انجام داد، چرا که در شرایط کنونی که کشور تحریم است برای فعالیت‌های مالی اقتصادی باید با vpnها‌ تحریم‌ها را دور زد.
به دلایل کارشناسی با انسداد vpn مخالفیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / علمی و آموزشی
به دلایل کارشناسی با انسداد vpn مخالفیم
تهران_ایرنا_مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: عده‌ای علاقه‌مند هستند تا همه vpn ها در کشور مسدود شود و با جدیت پیگیر این موضوع هستند ولی ما به دلایل کارشناسی با آن مخالفیم.
  حمید فتاحی  فیلترینگ  وی پی ان
فهرست درگاههای تبلیغات و فروش فیلترشکن گزارش شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / علمی و آموزشی
فهرست درگاههای تبلیغات و فروش فیلترشکن گزارش شد
معاون وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات لیست درگاههای فروش فیلترشکن و VPN را در خردادماه به مرکز ملی فضای مجازی و دادستانی ارائه کرده است.
  فیلترینگ  حمید فتاحی  مرکز ملی فضای مجازی  دادستانی کل کشور
زیرساخت های مورد نیاز استارت‌آپها فراهم می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / علمی و آموزشی
زیرساخت های مورد نیاز استارت‌آپها فراهم می شود
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه شاهد نشانه های روشنی از انقلاب صنعتی چهارم و اقتصاد دیجیتال در کشور هستیم، گفت: زیرساخت‌های پایه‌ای مورد نیاز کسب و کارهای IT و استارت‌آپها فراهم می شود.
  حمید فتاحی  شرکت ارتباطات زیرساخت  استارت آپ
نرم افزار جامع راهنمای زائر اربعین رونمایی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / اجتماعی
نرم افزار جامع راهنمای زائر اربعین رونمایی شد
تهران- ایرنا- نرم افزار جامع راهنمای زائر اربعین حسینی با حضور حسین ذوالفقاری و حمید رضا فتاحی معاونین وزیر کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات، رضا تقی پور عضو شورای عالی فضای مجازی و حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان رونمایی شد.
  برنامه تلفن همراه  عراق  اربعین ۹۸