شنبه, ۴ بهمن, ۱۳۹۹ / 23 January, 2021
حمید فتاحی
وضعیت مناسبی در لایه خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات نداریم
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / اینترنت / شبکه ملی اطلاعات / حمید فتاحی / رسول جلیلی / سامانه شاد
وضعیت مناسبی در لایه خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات نداریم
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: در شبکه ملی اطلاعات، لایه ارتباطات از لایه فناوری اطلاعات بهتر است و این لایه نیز وضعیت بهتری از لایه خدمات پایه دارد اما در این لایه وضعیت مناسبی نداریم.
پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات در لایه زیرساخت
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / اینترنت / شرکت ارتباطات زیرساخت / رسول جلیلی / شبکه ملی اطلاعات / حمید فتاحی / وزارت آموزش و پرورش
پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات در لایه زیرساخت
تهران – ایرنا- معاون وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات در حوزه زیرساخت‌های مربوط به شبکه ملی اطلاعات بین ۷۰ تا۸۰ درصد پیشرفت داشته است.
نشست «شبکه ملی اطلاعات؛ انتظارات و چشم‌اندازها» برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / شبکه ملی اطلاعات / نشست هم اندیشی / رسول جلیلی / حمید فتاحی
نشست «شبکه ملی اطلاعات؛ انتظارات و چشم‌اندازها» برگزار می شود
نشست «شبکه ملی اطلاعات؛ انتظارات و چشم‌اندازها» با حضور عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی و معاون وزیر ارتباطات برگزار می شود.
اهمیت پیوست پدافند غیرعامل در پروژه های زیربنایی ارتباطات
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / حمید فتاحی / شرکت ارتباطات زیرساخت / پدافند غیرعامل
اهمیت پیوست پدافند غیرعامل در پروژه های زیربنایی ارتباطات
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فنی و زیربنایی حوزه ارتباطات، اهمیت پیوست پدافند غیرعامل را به‌عنوان یک الزام مدنظر قرار دادیم.
چرا پیام‌رسان‌های داخلی محبوب نیستند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / صدا و سیما / اختصاصی ایرنا / حمید فتاحی / شبکه ملی اطلاعات / تلگرام / اسنپ / قوه قضاییه / پیامرسان های بومی
چرا پیام‌رسان‌های داخلی محبوب نیستند؟
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: علت عدم رشد پیام‌رسان‌های بومی، موارد زیرساختی نیست. مشکل اصلی، نبود خدمت بر بستر پیام‌رسان‌هاست که مانع از جذب کاربران می‌شود.
مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج‌فارس با توان داخلی اجرایی شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / حمید فتاحی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / جزایر 3 گانه
مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج‌فارس با توان داخلی اجرایی شد
قشم - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج‌فارس با توان داخلی اجرایی شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / ارتباطات و فناوری اطلاعات / حمید فتاحی / شبکه ملی اطلاعات
افتتاح مسیر دوم فیبرنوری با هزینه ۳۲ میلیارد تومانی
تهران - ایرنا - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج‌فارس واقع در جزیره قشم در روز چهارشنبه، با هزینه‌ای بالغ‌ بر ۳۲۰ میلیارد ریال خبر داد.
آمادگی ایران برای همکاری با روسیه در حوزه هوش مصنوعی
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / حمید فتاحی / هوش مصنوعی / روسیه / همکاری مشترک
آمادگی ایران برای همکاری با روسیه در حوزه هوش مصنوعی
معاون وزیر ارتباطات در کارگروه همکاری های ایران و روسیه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از علاقمندی و آمادگی ایران برای همکاری مشترک با روسیه در زمینه هوش مصنوعی خبر داد.
دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات یکشنبه بهره‌برداری می‌شود/ افزایش کیفیت ارتباطات برای خدمات پایه
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / حمید فتاحی / شبکه ملی اطلاعات / دیتا سنتر / شبکه پیام رسان داخلی
دیتاسنتر مادر شبکه ملی اطلاعات یکشنبه بهره‌برداری می‌شود/ افزایش کیفیت ارتباطات برای خدمات پایه
معاون وزیر ارتباطات از بهره‌برداری مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات و مرکز تبادل داده ترافیکی با هدف افزایش کیفیت ارتباطات خدمات پایه در این شبکه، خبر داد.
آماده سازی مرکز داده برای حمایت از پیام‌رسان‌ها و جستجوگرها
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / شرکت ارتباطات زیرساخت / ایالات متحده آمریکا / حمید فتاحی / شبکه ملی اطلاعات
آماده سازی مرکز داده برای حمایت از پیام‌رسان‌ها و جستجوگرها
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از آخرین مراحل آماده‌سازی مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات خبر داد. مرکز داده‌ای که بیشترین تمرکز را روی حمایت از پیام‌رسان‌ها و موتورهای جستجو دارد.
اعلام آمادگی ۹۳ هزار هیات برای شرکت در طرح «خیمه‌های رسانه‌ای»
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / صدا و سیما / ارتباطات / حمید فتاحی / شبکه ملی اطلاعات / سازمان تبلیغات اسلامی
اعلام آمادگی ۹۳ هزار هیات برای شرکت در طرح «خیمه‌های رسانه‌ای»
تهران - ایرنا - سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، وزارت ارتباطات و سازمان تبلیغات اسلامی با هدف همگرایی برای اجرای طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» در محرم ۹۹ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
مشکل «پینگ» بازی‌های آنلاین حل شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / حمید فتاحی / سجاد بنابی
مشکل «پینگ» بازی‌های آنلاین حل شد
تهران-ایرنا- عضو هیات مدیره شرکت‌ ارتباطات زیرساخت از تعمیر کابل دریایی قطع شده که پینگ (زمان دسترسی کاربر به محتوا) بازی‌های آنلاین را بالا برده بود، خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
آمادگی شرکت زیرساخت برای رفع موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از آمادگی این شرکت برای رفع موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات خبر داد. حمید فتاحی در توییتر با اشاره به حضور وزیر ارتباطات در مجلس و اعلام موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات گفت: آذری‌جهرمی در مجلس به انحصار در ارتباطات درون‌شهری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات و افزایش کیفیت دسترسی‌ اشاره کرد و از مجلس برای رفع این انحصار کمک خواست. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: هم شرکت‌های بخش‌خصوصی و هم شرکت ارتباطات زیرساخت آمادگی دارند این مشکل را به سرعت حل کنند. وزیر ارتباطات روز شنبه در مجلس درباره مشکلات توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات گفت: مانع بزرگی به نام مخابرات ایران انحصار ذاتی دارد و امروز نمی‌گذارد شبکه ارتباطی پیش برود. کانال زیرزمینی که جزو انفال …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نرخ خدمات پهنای باند تنها ۱۵ درصد افزایش داشته است
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه با ادامه توزیع بسته‌های رایگان اینترنت موافقت نشد، در دفاع از قیمت اینترنت گفت: نرخ پهنای باند در چند سال اخیر تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، حمید فتاحی در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه بنا به دلایلی با ادامه توزیع بسته‌های رایگان اینترنت به کاربران موافقت نشد، گفت: اما با توجه به سبد مصرفی خانوار و هزینه‌های پهنای باند، درمی‌یابیم که نرخ خدمات مخابراتی به ویژه پهنای باند در چند سال اخیر تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته است که در مقایسه با دیگر خدمات و محصولات کمتر بوده است. وی در پاسخ به این سوال که برای افزایش کیفیت و سرعت اینترنت در شب‌های قدر چه تدابیری در نظر گرفته شده است، گفت: استفاده از محتوای …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / توییتر / شبکه ملی اطلاعات / حمید فتاحی
بازدید مجازی رهبر انقلاب از کارخانه‌های تولیدی در بستر شبکه ملی اطلاعات
معاون وزیر ارتباطات گفت: بازدید مجازی رهبر انقلاب از کارخانه های تولیدی از طریق شبکه ملی اطلاعات انجام شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / شبکه ملی اطلاعات / ماه رمضان ۹۹ / حمید فتاحی
زیرساخت محافل مذهبی در شبکه‌ ملی اطلاعات فراهم شد
معاون وزیر ارتباطات از فراهم شدن زیرساخت محافل مذهبی برای دوست‌داران اهل بیت در شبکه‌ ملی اطلاعات خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / شرکت ارتباطات زیرساخت / حمید فتاحی / شبکه ملی اطلاعات
برگزاری ۱۰ هزار هیات مذهبی در بستر شبکه ملی اطلاعات
تهران- ایرنا- رییس شرکت ارتباطات زیرساخت در توئییتر خود اعلام کرد: زیر ساخت برگزاری زنده 10 هزار هیات مذهبی همزمان در شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات راه‌اندازی شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / اینترنت / پیام رسان بومی / آموزش مجازی / دانشگاه های ایران / حمید فتاحی / ویروس کرونا
اختلالات اینترنت مانع آموزش مجازی دانشگاهها/ اعلام آمادگی برای تقویت پیام رسانهای داخلی
ضعف در کیفیت اینترنت یکی از موانع آموزش مجازی دانشگاهها در بحران کرونا است و به نظر می رسد این چالش با توسعه زیرساختهای شبکه ارتباطی کشور و تقویت پیام رسان های داخلی حل شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / شرکت ارتباطات زیرساخت / ویروس کرونا / حمید فتاحی / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
تلاش برای بهبود کیفیت ارتباطات
تهران-ایرنا- ارتباطات و بخصوص اینترنت با کیفیت در روزهای بحرانی برای اطلاع رسانی و ارتباط شهروندان با یکدیگر از زیرساخت‌های حیاتی به حساب می‌آید. شرکت ارتباطات زیرساخت متولی تامین و اپراتورهای مخابراتی مسوول توزیع این نیاز حیاتی محسوب می شود.  
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
حمله گسترده هکرها به زیرساخت‌های ارتباطی کشور
هکرهای اجاره‌ای، روز شنبه گسترده‌ترین حمله تجربه‏شده در تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور اجرا کردند که به گفته مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، پیش از این نظیر نداشته است.به گزارش ایسنا، از قبل ساعت ۱۲ روز شنبه، اینترنت در کشور دچار اختلال شد، به خصوص اینترنت بین‌الملل و بیشترین اختلال مربوط به اپراتورهای ثابت بود. در این باره حمید فتاحی، ‏‏معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در پستی در توئیتر اعلام کرد که هکرهای اجاره‌ای، (شنبه) گسترده‌ترین حمله تجربه‏شده در تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور اجرا کردند. میلیون‏ها مبدا، میلیون‏ها مقصد را هدف گرفته‌اند و با حمله SYN flood با نرخ ۱۸۰ میلیون PPS به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت ایران هستند. حمله …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت: دیروز گسترده‌ترین حمله علیه زیرساخت‌های ایران انجام شد
شفقنا- روز گذشته حملات DdoS علیه زیرساخت‌های اینترنت ایران انجام شده تا آنجا که مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت این حمله گسترده را تاریخی می‌داند. «حمید فتاحی» در توییتر خود نوشت: هکرهای اجاره‌ای، گسترده‌ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را...
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / حمله سایبری به ایران / حمله سایبری به زیرساخت‌های ارتباطی / حمید فتاحی
بزرگ‌ترین حمله سایبری به زیرساخت‌های کشور خنثی شد
به گزارش الف، حمید فتاحی در توئیتر نوشت: هکرهای اجاره‌ای گسترده‌ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور اجرا کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اینترنت / حمید فتاحی / دیتا سنتر
مراکز تبادل ترافیک داده در شیراز فعال شد
معاون وزیر ارتباطات از فعال سازی مراکز تبادل ترافیک اطلاعات در شیراز با هدف بهبود کیفیت خدمات برای کاربران جنوب کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / شرکت ارتباطات زیرساخت / شبکه ملی اطلاعات / حمید فتاحی / هوشمندسازی مدارس
۶۰۰ مدرسه کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: تاکنون ۶۰۰ مدرسه کشور با صرف اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / حمید فتاحی / ارتقای زیرساخت‌ها / تحریم اقتصادی ایران
توسعه تمامی ظرفیت های ارتباطی کشور با وجود تحریم ها
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: به رغم تحریم ها و شرایط سخت توانستیم در توسعه تمامی ظرفیت های ارتباطی کشور به ویژه ظرفیت شبکه انتقال، شبکه فیبرنوری و اینترنت پیشرفت های خوبی کسب کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / فیلترینگ / VPN
فشار مضاعف برای محدودیت و بسته شدن VPN‌ها
با مطرح شدن طرح vpn قانونی در کارگروه«تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» و نقل قول این مطلب از زبان حمید فتاحی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، وی در گفت‌وگو با «ایران» گفت: عده‌ای در کشور با فشار بر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌دنبال بستن تمام vpn‌ها هستند. این در حالی است که نمی‌توان با یک فرمول این کار را انجام داد، چرا که در شرایط کنونی که کشور تحریم است برای فعالیت‌های مالی اقتصادی باید با vpnها تحریم‌ها را دور زد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
فیلتر فیلتر شکن ها در راه است
با مطرح شدن طرح vpn قانونی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و نقل قول این مطلب از زبان حمید فتاحی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، وی در گفت‌و‌گو با «ایران» گفت: عده‌ای در کشور با فشار بر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌دنبال بستن تمام vpn‌ها هستند. این در حالی است که نمی‌توان با یک فرمول این کار را انجام داد، چرا که در شرایط کنونی که کشور تحریم است برای فعالیت‌های مالی اقتصادی باید با vpnها‌ تحریم‌ها را دور زد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
بررسی VPN قانونی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه طرح وی پی ان قانونی در دست بررسی کمیته فیلترینگ است، گفت: دسترسی به اینترنت بدون فیلتر بنا بر مقتضیات شغلی و اجتماعی کاربران از دلایل اجرای این طرح است. حمید فتاحی با بیان اینکه طرح VPN قانونی در سال ۱۳۹۱ از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت مطرح شده بود و هم‌اکنون این شرکت مسوولیتی در این باره ندارد، گفت: هم‌اکنون کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه طبق تقسیم کاری که مرکز ملی فضای مجازی انجام داده، متولی و مسوول این موضوع است. وی گفت: هدف از اجرای این طرح آن است که به نحوی برنامه‌ریزی صورت بگیرد تا اقشار مختلف مردم که با توجه به شرایط شغلی و اجتماعی‌شان، نیازمندی‌هایی برای دسترسی به اینترنت بدون فیلتر دارند بتوانند از این دسترسی استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / حمید فتاحی / فیلترینگ / وی پی ان
به دلایل کارشناسی با انسداد vpn مخالفیم
تهران_ایرنا_مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: عده‌ای علاقه‌مند هستند تا همه vpn ها در کشور مسدود شود و با جدیت پیگیر این موضوع هستند ولی ما به دلایل کارشناسی با آن مخالفیم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / vpn قانونی / حمید فتاحی / مصادیق محتوای مجرمانه
معاون وزیر ارتباطات: طرح VPN قانونی بررسی می‌شود
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه طرح وی پی ان قانونی در دست بررسی کمیته فیلترینگ است، گفت: دسترسی به اینترنت بدون فیلتر بنابر مقتضیات شغلی و اجتماعی کاربران از دلایل اجرای این طرح است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / فیلترینگ / حمید فتاحی / مرکز ملی فضای مجازی / دادستانی کل کشور
فهرست درگاههای تبلیغات و فروش فیلترشکن گزارش شد
معاون وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات لیست درگاههای فروش فیلترشکن و VPN را در خردادماه به مرکز ملی فضای مجازی و دادستانی ارائه کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / حمید فتاحی / شرکت ارتباطات زیرساخت / استارت آپ
زیرساخت های مورد نیاز استارت‌آپها فراهم می شود
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه شاهد نشانه های روشنی از انقلاب صنعتی چهارم و اقتصاد دیجیتال در کشور هستیم، گفت: زیرساخت‌های پایه‌ای مورد نیاز کسب و کارهای IT و استارت‌آپها فراهم می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / شرکت ارتباطات زیرساخت / حمید فتاحی
شبکه ملی اطلاعات؛ قدم‌های طی شده و مسیر باقی مانده
اولین قدم مجری برای اجرای یک طرح و دستیابی به یک هدف از پیش تعیین شده، ارائه یک تعریف واحد و دقیق از آن طرح و توافق همه ذینفعان بر سر آن تعریف است. این موضوع وقتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که قرار است پروژه‌ای با پسوند ملی تعریف و اجرا شود. در این حالت ذینفعان طرح تمام اقشار و گروه‌های یک جامعه هستند و اگر یک تعریف واحد مورد توافق در میان نباشد، آن گاه هر بخش از جامعه انتظار دارد برداشت خودش از پروژه خروجی نهایی کار باشد و این اولین نقطه افتراق ذینفعان و مجری خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
انتقاد معاون جهرمی از مخالفان اینترنت جهانی
معاون وزیر ارتباطات گفت: عده‌ای با شبکه ملی اطلاعات به‌دنبال قطع ارتباطات ایران با دنیا بودند. حمید فتاحی در توییتر نوشت: عده‌ای با شبکه ملی اطلاعات دنبال قطع ارتباطات ایران با دنیا بودند، اما ما به پشتوانه مصوبه شورای عالی فضای مجازی، به‌دنبال کسب سهم جهانی جوانان ایرانی در فضای بزرگ مجازی هستیم. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: قربانگاه شرکت‌های ایرانی، تحریم آمریکا و تنگ‌نظری‌های داخلی بوده و است. اما در این چالش‌ها با همت جوانان ایرانی سربلند می‌شویم. وی در توییت دیگری نیز تاکید کرد: ارتباطات خوبی با کشورهای همسایه در حوزه ارتباطات برقرار کرده‌ایم؛ در گام اول شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه افغانستان گل کاشتند و قراردادهای خوبی نصیبشان شد. معاون وزیر ارتباطات افزود: فرصت حضور در ارمنستان، …
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / شرکت ارتباطات زیرساخت / حمید فتاحی
عده‌ای با شبکه ملی اطلاعات دنبال قطع ارتباطات با دنیا بودند
تهران- ایرنا- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در توئیتر خود با اشاره به این که عده‌ای با شبکه ملی اطلاعات به دنبال قطع ارتباطات ایران با دنیا بودند، تاکید کرد: به پشتوانه مصوبه شورای عالی فضای مجازی، به دنبال کسب سهم جهانی جوانان ایرانی در فضای بزرگ مجازی هستیم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / شرکت ارتباطات زیرساخت / حمید فتاحی / سیروس موثقی
مجمع عمومی سالانه شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شد
مجمع عمومی سالانه شرکت ارتباطات زیرساخت برای رسیدگی به‌ صورت‌های مالی منتهی به سال ۱۳۹۷ با حضور معاونان وزیر ارتباطات برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
دستوری برای کاهش پهنای باند دسترسی به اینستاگرام نداشتیم
معاون وزیر ارتباطات صحت برخی اخبار مبنی‌بر اقدام وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند دسترسی به شبکه اجتماعی اینستاگرام را در راستای کندشدن دسترسی به این شبکه، تکذیب کرد. به دلیل بروز برخی اختلالات مقطعی و کندشدن دسترسی کاربران به شبکه اجتماعی اینستاگرام، برخی اخبار غیررسمی از اقدام وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند اینترنت برای دسترسی به این شبکه اجتماعی حکایت دارد. در این زمینه حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت این موضوع را کاملا بی‌پایه و اساس عنوان کرد. وی با بیان اینکه هیچ‌گونه اقدامی تاکنون برای کاهش دسترسی پهنای باند شبکه اجتماعی اینستاگرام نداشته‌ایم، گفت: به‌طور کل موضوع محدودکردن و محدودسازی در حیطه اختیارات وزارت ارتباطات نیست و تنها در صورتی که به ما …
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / حکم انتصاب / شرکت ارتباطات زیرساخت / حمید فتاحی
سرپرست معاونت فناوری اطلاعات شرکت زیرساخت منصوب شد
معاون وزیر ارتباطات با صدور حکمی سرپرست حوزه معاونت فناوری اطلاعات شرکت ارتباطات زیرساخت را منصوب کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
رشد 200 درصدی شناسایی حملات سایبری به کشور
معاون وزیر ارتباطات گفت: با راه‌اندازی «دژفا» به‌عنوان سد محکم در برابر تهدیدات خارجی، پایش و شناسایی حملات سایبری به کشور ٢٠٠ درصد رشد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، حمید فتاحی گفت: این روزها بسیاری بر این اعتقادند که شبکه ملی اطلاعات به معنی دیوار کشیدن در اطراف فضای مجازی کشور و به‌نوعی فیلترینگ و محدودسازی است و سعی بر آن دارند که نظر خود را به دیگران القا کنند و این در حالی است که با اجرای شبکه ملی اطلاعات قرار بر آن نیست که محدودسازی در کشور صورت بگیرد. وی افزود: شبکه ملی اطلاعات سبب شده است تا اثر تحریم‌ها به کمترین میزان خود برسد تا آنجا که با اجرای این شبکه در ۷۰ درصد تجهیزات شبکه ثابت و ۳۰ درصد شبکه سیار خودکفا شدیم تا اثر تحریم‌ها را به حداقل برسانیم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / شرکت ارتباطات زیرساخت / حمید فتاحی / شبکه ملی اطلاعات
خودکفایی از ۷۰ درصد تجهیزات شبکه ثابت با شبکه ملی اطلاعات
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: شبکه ملی اطلاعات سبب شده اثر تحریم‌ها به کمترین میزان خود برسد تا آنجا که با اجرای این شبکه در ۷۰ درصد تجهیزات شبکه ثابت و ۳۰ درصد شبکه سیار خودکفا شدیم تا اثر تحریم‌ها را به حداقل برسانیم.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲ / پیام رسان بومی / حمید فتاحی / شرکت ارتباطات زیرساخت
۲۰ میلیون کاربر پیام رسان بومی نصب کردند
معاون وزیر ارتباطات گفت: آمار نصب کل پیام‌رسان‌های داخلی از مرز ۲۰ میلیون کاربر گذشته است اما تعداد کاربران فعال کمتر از این ارقام است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / شرکت ارتباطات زیرساخت / جویشگر بومی / حمید فتاحی
توسعه زیرساخت؛ زیرساخت توسعه
تهران- ایرنا- حدود دو ماه قبل شرکت زیرساخت با مدیریت جدید شروع به کار کرد؛ این مجموعه که سال گذشته نیز توانسته بود به اهداف خود خصوصا در زمینه تجاری دست یابد، در نظر دارد در دوره جدید مدیریت، توسعه زیرساخت‌های کشور را در محورهای گوناگون مورد توجه ویژه‌ قرار دهد چرا که اعتقاد دارد، توسعه زیرساخت، زیرساخت توسعه در کشور است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / شرکت ارتباطات زیرساخت / پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات / حمید فتاحی
پیشبرد فعالیت‌های پژوهشی شرکت ارتباطات زیرساخت و پژوهشگاه فناوری اطلاعات
تهران- ایرنا- پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت در نظر دارند ضمن برگزاری جلسات کارشناسی مشترک، نسبت به پیشبرد فعالیت‌های پژوهشی و خدمات آزمایشگاهی امنیت مشارکتی اقدام کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / شرکت ارتباطات زیرساخت / حمید فتاحی / عراق
کاهش تعرفه ترانزیت اینترنت ایران و عراق بررسی شد
در جریان حضور وزیر ارتباطات کشور عراق به کشورمان و دیدار با مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، موضوع کاهش تعرفه ترانزیت اینترنت میان دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
بررسی مشکلات گیمرها در شرکت زیرساخت
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از کاربران خواست مشکلات دسترسی به سرورهای گیم را به این شرکت اعلام کنند. حمید فتاحی در توییتر خطاب به کاربران اینترنت نوشت: ما در شرکت ارتباطات زیرساخت آماده‌ایم تا شما تجربه بهتری از آنلاین بازی کردن داشته باشید. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران از کاربران خواست: از این پس، اگر مشکلی در دسترسی به سرورهای بازی داشتند از طریق ایمیل game@tic.ir موضوع را برای بررسی به این شرکت اعلام کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / حمید فتاحی / شرکت ارتباطات زیرساخت / بازی رایانه ای ایرانی
بررسی مشکلات دسترسی به سرورهای گیم/کاربران مشکلات را اعلام کنند
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از کاربران خواست مشکلات دسترسی به سرورهای گیم را به این شرکت اعلام کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹
رشد 400درصدی مصرف اینترنت داخل
معاون وزیر ارتباطات از انجام ۵۰ پروژه و اقدام کلان در جهت تحقق اهداف سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: ۱۰۰ مانور برای تاب آوری شبکه ملی اطلاعات در زمان قطع اینترنت، انجام شد. حمید فتاحی اظهار کرد: با رسیدن به ۸۰ درصد اهداف سند شبکه ملی اطلاعات، نتایجی از جمله افزایش میزان پهنای باند مصرفی داخل کشور را دریافت کرده‌ایم به این معنی که مصرف پهنای باند داخلی در شبکه ملی اطلاعات هم اکنون به هزار گیگ رسیده و نسبت به دو سال قبل با رشد ۴۰۰ درصدی همراه بوده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / حمید فتاحی / شبکه ملی اطلاعات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
اجرای ۱۰۰مانور برای شبکه ملی اطلاعات/ مصرف اینترنت داخل ۴۰۰ درصد رشد کرد
معاون وزیر ارتباطات از انجام ۵۰ پروژه و اقدام کلان در جهت تحقق اهداف سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: ۱۰۰ مانور برای تاب آوری شبکه ملی اطلاعات در زمان قطع اینترنت، انجام شد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
قیمت مکالمات بین‌الملل 5/ 2 برابر شد
مهر: معاون وزیر ارتباطات گفت: به دلیل افزایش نرخ ارز، قیمت مکالمات بین‌الملل از مقصد ایران به سایر کشورها نسبت به سال گذشته حدود ۲ تا 5/ 2 برابر افزایش یافته است. حمید فتاحی با اشاره به افزایش ۲ تا 5/ 2 برابری قیمت تماس تلفنی از سمت ایران با سایر کشورها گفت: قیمت مکالمات تابعی از قیمت ارز است و زمانی که مکالمه از کشور ما به سمت کشورهای خارج حرکت می‌کند، هزینه آن به‌صورت ارزی محاسبه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / محمد جواد آذری جهرمی / حکم انتصاب / حمید فتاحی
تغییرات مدیریتی در وزارت ارتباطات انجام شد
با معرفی و احکام جداگانه ای از سوی وزیر ارتباطات، تغییرات مدیریتی در سطح این وزارتخانه انجام شد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
اختلاف ۲خانواده در ایلام منجر به قتل شد
سرهنگ حمید فتاحی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی اختلاف دیرینه بین ۲خانواده، عصر امروز یک نفر به ضرب گلوله با اسلحه شکاری یک نفر دیگر را به قتل می‌رساند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
طعنه‌ی معاون وزیر ارتباطات به شبکه‌های اجتماعی غربی
حمید فتاحی خطاب به شبکه‌های اجتماعی غربی نوشت: صفحات پاسدارانی که با تروریسم مبارزه می‌کنند را پاک می‌کنید، اما صفحه تروریستی که مردم را به قتل تهدید می‌کند، نه!
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
متن شکایت از پیش نوشته شده ای که علیه وزیر ارتباطات در حال پخش است
حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات، در حساب توییتری خود نوشت: «از این برگه‌ی درحال پخش، خودجوش بودن جمع‌آوری امضا علیه وزیر ‎آذری جهرمی قشنگ پیداست».
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •