پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
خاطرات
امید حاجیلی در لباس سربازی + عکس
۹ ساعت قبل
امید حاجیلی در لباس سربازی + عکس
امید حاجیلی از خاطرات سربازی خودش یاد کرد.
مخاطرات فرهنگی در پاندمیک کرونا
۱۱ ساعت قبل / پاندمیک کرونا / سرانه مطالعه / فرهاد رحمانی نیا
مخاطرات فرهنگی در پاندمیک کرونا
به نظر می‌رسد مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا رفاه خانوار‌های ایرانی را تحت تاثیر قرار داده و با افزایش مخارج مرتبط با تغذیه، بهداشت و تحصیل در سال جاری باید انتظار داشت که میزان هزینه کرد ایرانیان در زمینه‌های فرهنگی کمتر از گذشته شود و این موضوع غیر از خسارت جبران‌ناپذیر بر دست اندرکاران حوزه نشر و اهل هنر به مخاطرات جدی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی کشورمان منجر خواهد شد.
انتشار ۳۵۲ جلد کتاب با محوریت وصیتنامه، زندگی‌نامه و خاطرات شهدا در تهران
۱۸ ساعت قبل / اداره امور ایثارگران شهرداری تهران
انتشار ۳۵۲ جلد کتاب با محوریت وصیتنامه، زندگی‌نامه و خاطرات شهدا در تهران
مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران گفت: کسب رتبه نخست شهرداری تهران در خدمت رسانی به جامعه ایثارگری جز با رضایت حداکثری خانواده‌های شهدا و ایثارگران حاصل نشده است.
از آموزش آمادگی در برابر مخاطرات تا پویش «غرق نشویم»
۱۹ ساعت قبل
از آموزش آمادگی در برابر مخاطرات تا پویش «غرق نشویم»
The post از آموزش آمادگی در برابر مخاطرات تا پویش «غرق نشویم» appeared first on شهروند آنلاین.
شماره جدید «شیرازه» منتشر شد/ هشت سال جنگ، یک قرن روایت
۲۱ ساعت قبل / خاطرات دفاع مقدس / کتاب
شماره جدید «شیرازه» منتشر شد/ هشت سال جنگ، یک قرن روایت
مجمع ناشران انقلاب اسلامی در شماره جدید «شیرازه» با عنوان هشت سال جنگ، یک قرن روایت به مطالبه رهبر انقلاب مبنی بر ۱۰۰ برابری شدن آثار دفاع مقدس پرداخته است.
خاطره‌انگیزترین روزهای کاری منوچهر آذری
۲۲ ساعت قبل
خاطره‌انگیزترین روزهای کاری منوچهر آذری
منوچهر آذری این روزها اصلاً آن آذری سابق نیست و بی حوصله کنج خانه عزلت پیشه کرده و کتاب می خواند و در آرشیو کاست های رادیویی صبح جمعه با شما و دیگر آثارش و عکس های قدیمی اش غرق در خاطرات شده است.
استقبال از آخرین اثر حمید حسام ادامه دارد/ «مهاجر سرزمین آفتاب» دوباره به کتابفروشی‌ها آمد
۲۳ ساعت قبل / کتابفروشی‌ها / سوره مهر / سوره مهر
استقبال از آخرین اثر حمید حسام ادامه دارد/ «مهاجر سرزمین آفتاب» دوباره به کتابفروشی‌ها آمد
«مهاجر سرزمین آفتاب»، خاطرات یگانه مادر شهید ژاپنی در ایران، از سوی انتشارات سوره مهر برای پنجمین‌بار بازچاپ و روانه کتابفروشی‌ها شد.
راهبری TBMها در زمین‌های سخت و نرم
۲۴ ساعت قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی دانشجویی مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیر کبیر / ششمین دوره آنلاین مجموعه معدن / راهبری TBMها در زمین های سخت و نرم
راهبری TBMها در زمین‌های سخت و نرم
انجمن علمی دانشجویی مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ششمین دوره مجموعه معدن را با موضوع راهبری " TBMها در زمین‌های سخت و نرم با مخاطرات زمین‌شناسی و راهکارهای مقابله" را برگزار می‌کند.
ارتباط اقتصاد و سیاست خارجی؛ تاریخ چه می‌گوید؟
۲۵ ساعت قبل
ارتباط اقتصاد و سیاست خارجی؛ تاریخ چه می‌گوید؟
اگر وقتی ترامپ از برجام خارج شد و تحریم‌های کشنده آغاز شد و بعد از یک سال سخت، سیاست‌های کلان حکومتی کار را به اعتراضات خشن و خونین آبان کشاند و قیمت‌ها غلیان کرد و اگر پیش از عید نوروزی که گذشت به ما می‌گفتند که قیمت‌های کمرشکن وقت دلار و سکه، یعنی دلار ۱۴ هزار تومانی و سکه حدود چهار میلیونی، طی هفت ماه به خاطراتی خوش از روزگاران سرخوشی جامعه بدل می‌شود، یا این کلام مزاح قلمداد می‌شد، یا در عقل و خرد گوینده تشکیک می‌شد و یا اتهام سیاه‌نمایی و هم‌صدایی با دشمن روانه راوی می‌شد. حالا، اما آن پیشگویی تلخ، واقعیت زندگی در ایران است. بحران اقتصادی خود را در همه ابعاد زندگی ایرانیان نشان داده است. با این حال این روزها و در محافل سیاسی ایران در مورد ریشه بحران اقتصادی اختلاف نظر جدی‌ای وجود دارد. گروهی …
عرضه چاپ هفتم خاطرات «جان بولتون» به‌زودی
۲۷ ساعت قبل / خاطرات بولتون / انتشارات امیرکبیر / جان بولتون / اتاقی که در آن اتفاق افتاد / خاطرات کاخ سف&#x
عرضه چاپ هفتم خاطرات «جان بولتون» به‌زودی
مدیر دفتر تبلیغ و ترویج انتشارات امیرکبیر از اتمام چاپ ششم ترجمه کتاب خاطرات بولتون خبر داد و گفت: عرضه چاپ هفتم ترجمه کتاب «اتاقی که در آن اتفاق افتاد» شامل خاطرات جان بولتون در راه است.
اظهارات غیرمنتظره ترامپ و قهقه جان بولتون و پمپئو
۲۷ ساعت قبل / جان بولتون / آمریکا - دونالد ترامپ
اظهارات غیرمنتظره ترامپ و قهقه جان بولتون و پمپئو
جان بولتون، مشاورامنیت ملی سابق ترامپ در بخشی از خاطرات خود از قهقهه زدن خودش و پمپئو در پی حرف های ترامپ می گوید.
یکی از بهترین راهکارهای روانی در دوران کرونا
۳۳ ساعت قبل / حسین آتش‌پرور / تاریخ شفاهی / میراث مستند / میراث کرونا / کروناویروس
یکی از بهترین راهکارهای روانی در دوران کرونا
حسین آتش‌پرور که معتقد است نوشتن خاطرات روزانه می‌تواند به عنوان ماده خام، یکی از بهترین راهکارها و پشتوانه‌های روانی و فرهنگی دوران کرونا باشد، می‌گوید: نوشتن خاطرات دوران و یادداشت‌های روزانه می‌تواند در عبور از تک‌صدایی فردی تمرینی بسیار ارزشمند باشد.
۳۳ ساعت قبل
پنج پاکبان نمونه پایتخت تقدیر می شوند
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از تقدیر پاکبان های نمونه پایتخت با حضور شهردار تهران خبر داد.صدرالدین علیپور با اعلام این خبر گفت: رفت و روب روزانه ۱۲۴ کیلومتر مربع از کلانشهر تهران به همت 14 هزار پاکبان پرتلاش پایتخت انجام می شود.او افزود: پاکبان‌های سازمان پسماند شهرداری تهران از مهم ترین گروه‌های تلاشگر در راستای کنترل بهداشت محیط بویژه در روزهای همه گیری ویروس کرونا در جامعه هستند که فعالیت‌های آنان با وجود اینکه در خط مقدم مقابله با کرونا هستند شاید کمتر به‌چشم بیاید. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: در راستای تقدیر از زحمات و مخاطرات شبانه روزی این تلاشگران، سازمان مدیریت پسماند موضوع انتخاب پاکبان نمونه شهر تهران را در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه سال جاری در دستور …
۳۴ ساعت قبل
رسیاست، عرصه علم و نه تاریخ
کورش الماسی- این موجز تلاش دارد به یک پرسش بنیادی پاسخی بسیار کلی و مختصر بدهد. اینکه چرا با وجود انواع چالش‫های اجتماعی و ملی بی‫سابقه که هستی شهروندان و کشور را با انواع مخاطرات مواجه کرده؛ وطن دوستان، فعالان، کارشناسان، متخصصین و تحول خواهان عرصه سیاسی، عاجز از نقش آفرینی و تاثیر گذاری بر روند بهبود امور و کارآمد کردن مدیریت کلان هستند؟ شاید مختصر ترین پاسخ به پرسش حیاتی فوق، این باشد که مدیدریت کلان مبتنی بر علم (علوم) نیست. مدیریت کلان فاقد بنیادهای علمی، به چه معنی است؟سیاست در جهان معاصر مبتنی بر علم(تشخیص، درک، تحلیل، محاسبه و برنامه‫ریزی) و نه کپی یا تقلید از اندیشه‫های و امور تاریخی یا کپی یا واردات اندیشه و طرح از جوامع توسعه یافته است. علم به بیانی کلی به معنی کنترل شرایط مادی و …
۳۴ ساعت قبل
«سایه» و «پَر سوم»؛ آش نخورده و دهان سوخته
همزمان با فوت استاد محمدرضا شجریان، با توجه به قرابت وی با امیرهوشنگ ابتهاج، شاعر نام آشنا، ویدئوها و نقل قول‌های فراوانی از وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. در ابتدا این نقل قول‌ها بیشتر درباره خاطرات و یا بریده اظهارات و احساسات ه.ا.سایه نسبت به شجریان و هنرش بودند؛ اما مورد توجه قرار گرفتن ادبیات جذاب ابتهاج باعث شد ویدئوها و اظهارات دیگری هم از وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شوند. این روند هر چند در شناخته شدن چهره، صدا و اندیشه این شاعر کمک بسیار کرده، اما باعث شده نام او هم همچون پرفسور سمیعی، پرفسور حسابی، حسین پناهی، الهی قمشه‌ای و ... به طرف نقل قول‌های جعلی در فضای مجازی باز شود.از جمله این موارد، فرزند امیرهوشنگ ابتهاج (ه.ا.سایه) بار دیگر نسبت به انتشار متن جعلی درباره «پَر سوم» در «شاهنامه» …
۳۴ ساعت قبل
علم حکومت
  حمیدرضا محمدی    خیلی نزدیک بود، شاید نزدیک‌ترین. در آن 9‌سالی که وزیر دربار بود خود را چنان به شاه نزدیک کرد که محرمِ خصوصی‌ترین حرف‌ها شده بود. شاید حتی بیش از نخست‌وزیر هویدا، شاه را می‌دید، هرروز و حتی هر ناهار یا شام. این را می‌شود از خاطرات روزانه‌اش هم فهمید که معمولا با «صبح شرفیاب شدم» یا چیزی شبیه به این آغاز می‌شود. اما در میان سطور خاطرات اسدالله علم، ازجمله نکاتی که شاید کمتر درباره‌اش صحبت شده، ماجرای قرارداد میان ایران و افغانستان برسر حقابه رود هیرمند است و البته واکنش‌های او …
از مصاحبه با رئیس پلیس کشور در سال ۸۸ تا ضعیف شدن اراذل و اوباش نسبت به ۱۰ سال پیش
۳۶ ساعت قبل / هفته ناجا / هفته نیروی انتظامی / ناجا / اسماعیل احمدی مقدم
از مصاحبه با رئیس پلیس کشور در سال ۸۸ تا ضعیف شدن اراذل و اوباش نسبت به ۱۰ سال پیش
به مناسبت هفته نیروی انتظامی یک خانم خبرنگار سابق حوزه انتظامی از خاطرات خود درباره مواجهه با اراذل و اوباش در سال های گذشته گفت و اینکه حتی در این سالها مدل جرائم هم عوض شده است.
خاطرات جالب یک طلبه از زندان مرکزی زاهدان
۴۱ ساعت قبل / کتابفروشی‌ها / امام حسین (ع)
خاطرات جالب یک طلبه از زندان مرکزی زاهدان
«هشت بند»، نوشته مهرداد خالقی، از تازه‌ترین آثار نشر معارف است که در آن خاطرات یک طلبه از زندان مرکزی زاهدان در محرم سال 95 ذکر شده است.
کتاب «پسرهای ننه عبدالله» چاپ و منتشر شد
۴۲ ساعت قبل / کتاب / خرمشهر
کتاب «پسرهای ننه عبدالله» چاپ و منتشر شد
کتاب «پسرهای ننه عبدالله» نوشته سعید علامیان شامل خاطرات محمد نورانی از مدافعان خرمشهر در آغاز جنگ تحمیلی منتشر و راهی بازار نشر شد.
در مصاحبه با CBS SPORT/ ایگواین: داشتم از حذف رئال لذت می‌بردم!
۴۳ ساعت قبل / یوونتوس / ایگواین
در مصاحبه با CBS SPORT/ ایگواین: داشتم از حذف رئال لذت می‌بردم!
گونسالو ایگواین با سابقه 6 سال بازی برای رئال مادرید یکی از بهترین خاطراتش شکست 1-3 این تیم در برنابئو برابر یوونتوس است.
«پسرهای ننه عبدالله» وارد بازار نشر شدند/کتابی از مدافعان خرمشهر
۴۷ ساعت قبل / سعید علامیان / ادبیات دفاع مقدس / انتشارات سوره مهر / خرمشهر
«پسرهای ننه عبدالله» وارد بازار نشر شدند/کتابی از مدافعان خرمشهر
کتاب «پسرهای ننه عبدالله» نوشته سعید علامیان شامل خاطرات محمد نورانی از مدافعان خرمشهر در آغاز جنگ تحمیلی، توسط انتشارات سوره مهر، منتشر و راهی بازار نشر شد.
تحریر خاطرات دفاع مقدس به قلم دانش‌آموزان در فارس
۲ روز قبل / دفاع مقدس / دانش آموزان / فارس / استانی-فرهنگی و هنری
تحریر خاطرات دفاع مقدس به قلم دانش‌آموزان در فارس
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کتاب خاطرات ۸ سال دفاع مقدس به قلم دانش آموزان فارس به رشته تحریر در می‌آید.
پای خاطرات جوخه بازنشستگان
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / بازنشستگان / نیروی انتظامی
پای خاطرات جوخه بازنشستگان
صدای سایش لولای در من را از اعماق خواب شیرین سحرگاهی بیرون می‌کشد؛ شنیدن چنین صداهایی صبحگاهان در خانه ما جای تعجب ندارد.
۲ روز قبل
فرود فلامینگوها زیر سایه خاطرات تلخ بوتولیسم در میانکاله
فلامینگوها به عنوان پرشمارترین پرندگان مهاجر زمستان‌گذران در حالی امسال بار دیگر در تالاب بین‌المللی میانکاله استان مازندران فرود آمده‌اند که خاطره تلخ تلفات چند ده هزاری این گونه بر اثر آنچه که مسمومیت غذایی یا «بوتولیسم» نامیده شد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.کارشناسانی که تلفات فلامینگوها را در منطقه مورد بررسی قرار دادند، اعلام کردند که تلفات این گونه پرنده به خاطر مسمومیت ناشی از دو میکروب «کلوستریدیوم» و «بوتولینیوم» بوده است که بیماری بوتولیسم یا همان مسمومیت طبیعی را ایجاد می‌کند.به اعتقاد این کارشناسان با توجه به اینکه آب تالاب میانکاله به خاطر خشکسالی‌های چند سال قبل راکد و باتلاقی شده بود همین شرایط منجر به تولید سم …
۲ روز قبل
کرونا و آفت بی‌تصمیمی
در اینکه کرونا یک پاندمی جهانی است و در کشورهای گوناگون قربانی می‌گیرد هیچ تردیدی وجود ندارد. آمار مرگ و میر در این چند ماهه در تمام دنیا به شکلی باورنکردنی بالا رفته و بسیاری از دولت‌ها چاره‌ای جدی به منظور کنترل یا کاهش تلفات انسانی نمی‌یابند. اما کرونا هم در ایران مانند فراوان موضوع دیگر، با مسائلی متعدد پیوند برقرار کرده است. پیوندی که نگرانی‌هایی را فراتر از اصل مسئله پدید می‌آورد.از جمله مسائل نگران‌کننده می‌توان به بی‌توجهی و کم‌التفاتی نهادهای تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز کشور به تجربه‌های بشری و جهانی اشاره کرد. گویی تلاش و شکست چندباره حاکمیت در اختراع دوباره چرخ پایان پیدا نمی‌کند. در حالی که بسیاری از کشورهای جهان طی ماه‌های گذشته قرنطینه‌ای دست‌کم چند هفته‌ای را هنگام اوج بیماری تجربه کرده‌اند …
۲ روز قبل
دولت ناسزاگویان
امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه اخیر شورا به موضوع انتقادات و برخی ناسزا گویی‌ها به دولت روحانی پرداختیم. اولین نفر در این مورد جناب پرفسور بود که گفت: بنده خودم به دولت روحانی به قدری انتقاد دارم که حتی از رنگ بنفش هم رویگردان شدم. هر گاه نقاشی می‌کنم رنگ بنفش بکار نمی‌برم. اما با تمام کدورت‌های انباشته شده همطراز مطالبات انباشته شده‌ام، به ناسزاگویان عرض می‌کنم: ناسزاگویی یک واکنش است اما علاج درد نیست. همه خندیدند اما جناب "تندمزاج" سکوت کرد.همکار دیگرمان معروف به "روایتچی" گفت: این روزها باب شده هر کی می‌خواد خودی نشون بده دولت را منبع القصورمی داند و چندتا ناسزا به دولت میدهد. کی را دیدید با ناسزا محبوب شود؟ خدا رحمتش کنه یه آقا کریم تو محل بود از بس ناسزا می‌داد معروف بود به "کریم دهن ول" اما …
۲ روز قبل
رایگان، آموزش مدیریت بحران ببینید
 معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: شهروندان می‌توانند با ثبت نام در سامانه آموزش مجازی مدیریت بحران در دوره‌های آموزشی رایگان آن شرکت کنند. به گزارش همشهری، حیدر کلهری با بیان اینکه شهر تهران با مخاطرات زیادی ازجمله زلزله، آتش‌سوزی، سیل، توفان و رعد و برق مواجه است، افزود: از این‌رو مطالب آموزشی مدیریت بحران در 2بخش تئوری و عملی تقسیم‌بندی شده و در سامانه آموزش مجازی مدیریت بحران قرار داده شده است. او ادامه داد: با توجه به شکل طراحی سامانه آموزش مجازی، مطالب …
اعتراض فرشچیان به تخریب‌ها در اصفهان
۲ روز قبل
اعتراض فرشچیان به تخریب‌ها در اصفهان
به دنبال با اجرایی شدنِ ساختِ هتلی با ارتفاع ۲۲ متر در حریم محور فرهنگی تاریخی چهارباغ عباسی، فعالان میراث فرهنگی نامه‌های مختلفی را به متولیان میراث فرهنگی کشور نوشته و نسبت به وضعیت آینده این محور فرهنگی تاریخی در نصف‌جهان هشدار دادند و درخواست کردند تا دست‌کم این طرح در شورایعالی معماری و شهرسازی رد شود. محمودفرشچیان، نقاش و نگارگر سرشناس زاده اصفهان نیز علاوه بر امضای این درخواست، نامه‌ای با دست‌خطِ خود منتشر کرد که در آن آمده: «امید است اولیاء محترم و مخصوصا مسئولین وطن‌دوست و علاقه‌مند به شهر زیبای اصفهان اقدام یا مجوزی صادر نفرمایند و به هیج عنوان اجازه ندهند که با بلندمرتبه‌سازی و (ساخت) ساختمان‌های بی‌رویه در اطراف چهارباغ یا در راسته زاینده‌رود، زیانِ غیرقابل جبرانی به اصالت شهر اصفهان …
توخل: از منچستر‌یونایتد خاطرات خوبی نداریم
۲ روز قبل / منچستر یونایتد / توماس توخل (سرمربی) / ادینسون کاوانی / پل پوگبا / پاری سن ژرمن
توخل: از منچستر‌یونایتد خاطرات خوبی نداریم
توماس توخل، سرمربی آلمانی پاری‌سن‌ژرمن معتقد است که تیمش مقابل منچستریونایتد کار دشواری پیش رو خواهد داشت.
بازخوانی خاطرات زنان یک روستا از جنگ تحمیلی
۲ روز قبل / دفاع مقدس
بازخوانی خاطرات زنان یک روستا از جنگ تحمیلی
کتاب «نان سال‌های جنگ» از سوی انتشارات راه یار با ویرایشی جدید به چاپ دوم رسید. این اثر خاطرات زنان یک روستا طی هشت سال دفاع مقدس است.
مهدی پازوکی، اقتصاددان: علاوه بر تحریم و کرونا، فشارهای غیرمنطقی از جانب گروه های ذی نفوذ و صاحب قدرت به بانک مرکزی، بر رشد اقتصادی اثر منفی گذاشته / بخشی از این فشارها ناشی از منافع گروه های رانتخوار و بخشی دیگر به علت شناخت ناکافی از فضای اقتصاد است / تا جایی که مطلع هستم، بانک مرکزی تاکنون در مقابل این فشارها مقاومت کرده که قابل تحسین است / نپذیرفتن FATF باعث شد تا حتی بانک های درجه دوم هم حاضر به همکاری با ما نباشند / اگر همتی، خاطرات خود را بنویسد برای آیندگان بسیار خواندنی خواهد شد؛ در این صورت مشخص می شود گروه های مختلف چگونه بر بانک مرکزی فشار وارد می کردند تا او از اصول کارشناسی و تصمیمات بخردانه اش عدول کند
۲ روز قبل
مهدی پازوکی، اقتصاددان: علاوه بر تحریم و کرونا، فشارهای غیرمنطقی از جانب گروه های ذی نفوذ و صاحب قدرت به بانک مرکزی، بر رشد اقتصادی اثر منفی گذاشته / بخشی از این فشارها ناشی از منافع گروه های رانتخوار …
علاوه بر محدویت‌های فعلی، مشکل دیگری که وجود دارد فشارهای غیرمنطقی است که از جانب گروه‌های مختلف به بانک مرکزی وارد می‌شود که تاکنون در مقابل این فشارهای داخلی مقاومت کرده و این مهم قابل تحسین است.
«نان سال‌های جنگ» به چاپ دوم رسید
۲ روز قبل / انتشارات راه یار / دفاع مقدس / معرفی کتاب
«نان سال‌های جنگ» به چاپ دوم رسید
چاپ دوم کتاب «نان سال‌های جنگ» که خاطرات زنان روستایی در پشتیبانی دفاع مقدس را روایت می‌کند، توسط انتشارات «راه یار» با ویرایش جدید راهی بازار نشر شد.
۳ روز قبل
این بار سرکار استوارها و ستوان‌ها از نیروی انتظامی گفتند
هر ساله در هفته ناجا روسای پلیس های تخصصی از ناجا برای مردم گفتند، اما این بار به سراغ پرسنل ناجا با درجه های پایین رفتیم تا آنها از ناجا برایمان بگویند.هفته ناجا همیشه با شروع مراسم صبحگاه و رژه پلیس‌های تخصصی و سخنرانی فرمانده نیروی انتظامی آغاز می‌شود و به ترتیب و در طول هفته روسای پلیس از رسانه‌های مختلف بازدید می‌کنند و به ارائه عملکرد یک ساله خود می‌پردازند.به گزارش مهر، در این هفته بیشتر عملکرد پلیس در سالی که گذشت و همچنین اقداماتی که در راستای محقق شدن شعار سال ناجایی انجام شده است مرور می‌شود و کمتر به پرسنل ناجا تریبونی برای ارائه مشکلات و سختی‌هایی که دارند و حتی بیان خاطرات تلخ و شیرین‌شان داده می‌شود.به دلیل شیوع کرونا در کشور تمامی برنامه‌های هفته ناجا تحت تاثیر این ویروس منحوس …
مهدی رحمتی و خاطره برخورد با بدل لیونل مسی/عکس
۳ روز قبل / مهدی رحمتی / باشگاه استقلال / تیم ملی فوتبال ایران / باشگاه شهر خودرو
مهدی رحمتی و خاطره برخورد با بدل لیونل مسی/عکس
دروازه‌بان سابق تیم‌ملی همیشه خاطرات شنیدنی برای گفتن دارد.
مخاطرات به‌روز در زمینه پدافند غیرعامل شناسایی شود
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی
مخاطرات به‌روز در زمینه پدافند غیرعامل شناسایی شود
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه موضوع پدافند غیرعامل باید جدی‌تر از گذشته پیگیری شود اعلام کرد که مخاطرات جدید و به‌روز جامعه باید شناسایی شود و برای پیشگیری از آن برنامه‌ریزی شود.
ربیع‌خواه: کسی که خودش را به خواب زده بیدار نمی‌شود/ همه روزهایم در پرسپولیس خاطرات خوب بودند
۳ روز قبل / پرسپولیس / لیگ برتر / لیگ قهرمانان آسیا / محسن ربیع خواه / برانکو / قرمز / قهرمانی
ربیع‌خواه: کسی که خودش را به خواب زده بیدار نمی‌شود/ همه روزهایم در پرسپولیس خاطرات خوب بودند
هافبک جدا شده پرسپولیس گفت: وقتی شما خوابید می‌توان شما را بیدار کرد ولی وقتی خودتان را به خواب می‌زنید نمی‌توان شما را بیدار کرد.
۳ روز قبل
نمایشگاه عکس بر دیوارهای روستایی در خوزستان (عکس)
نمایشگاه عکس "حنین اربعین" با هدف به تصویر کشاندن میزبانی اهالی روستای خلیفه حیدر (شوش خوزستان) از زوار حسینی در سال‌های گذشته است. اهالی این روستا طی سال های متمادی میزبان زوار کربلا بودند و همه ساله در کنار رودخانه های دز چشم انتظار کاروان های حسینی می مانند تا به استقبال زوار بروند و از آنها میزبانی و پذیرایی کنند. برای زنده نگهداری این فرهنگ حسینی و خاطرات زیبای گذشته قاب های عکس بر دیوارهای روستا به صورت نمایشگاه عکس برپا شد. عکاس: فاطمه رحیماویان برگزار کننده: قاسم منصور آل کثیر
خاطرات وکیل/ «چطور می‌شود از ازدواج زوری فرار کرد؟»
۳ روز قبل / قوه قضاییه
خاطرات وکیل/ «چطور می‌شود از ازدواج زوری فرار کرد؟»
روی صندلی راهرو دادگاه منتظر اعلام وقت دادرسی بودم که بدون مقدمه سلامی داد و نشست کنارم، خلاف ظاهر دخترانه اش صدایی مردانه و دورگه داشت.
نگرانی ترامپ از ورود امریکا به جنگ جهانی سوم به روایت بولتون
۴ روز قبل / جان بولتون / آمریکا - دونالد ترامپ
نگرانی ترامپ از ورود امریکا به جنگ جهانی سوم به روایت بولتون
بولتون در بخشی از خاطراتش می‌نویسد: از نظر ترامپ اصولاً خروج از ناتو اهمیتی نداشت، زیرا به این نتیجه رسیده بود که ناتو نفعی برای امریکا نداشته است.
ماجرای گفتگوی آیت الله خامنه‌ای و هاشمی رفسنجانی درباره کاندیدای نخست وزیری
۴ روز قبل / هاشمی رفسنجانی
ماجرای گفتگوی آیت الله خامنه‌ای و هاشمی رفسنجانی درباره کاندیدای نخست وزیری
مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخشی از کتاب خاطرات خود به تاریخ ۲۶ مهرماه سال ۱۳۶۰ نوشته است: با آقای ‌خامنه‌ای‌ درباره نخست‌ وزیر صحبت‌ کردم‌؛ بنا شد در جلسه عصر شورای‌ مرکزی‌ حزب‌ آقای‌ علی‌ اکبر ولایتی‌ را مطرح‌ کنند.
۴ روز قبل
چرا موسسان نهادهای جامعوی همیشه شایسته تکریمند؟
تاکنون نقدهای بسیاری به اقدامات، تاملات و نوشته‌های بزرگانی چون دکتر غلامعباس توسلی ایراد شده است. من بی‏آنکه بخواهم به خصوص در این موقعیت که فقدان جانسوز ایشان را تجربه می‌کنیم، درباره صدق این قبیل نقدها قضاوت کنم، مایلم این نکته را تذکر دهم که قضاوت منصفانه درباره افرادی چون دکتر توسلی تنها و تنها با پیش چشم‏داشتن شرایط بغرنجی ممکن خواهد بود که او و هم‏نسلانش در آن می‏زیستند. من افتخار شاگردی مستقیم ایشان را نداشتم اما در روزگار دانشجویی با یکی از هم‏نسلان و هم‏مسلکان ایشان (دکتر فریدون وحیدا استاد بازنشسته جامعه‏شناسی در دانشگاه اصفهان که عمرش دراز باد) موانست و مجالست بسیار داشتم و در باب دشواری‏های اشتغال به جامعه‏شناسی در عصری که در آن «انقلاب …
4G در ماه
۴ روز قبل
4G در ماه
عمادالدین قاسمی پناه_خبر‌نگار ایجاد ارتباط بین فضانوردان با یکدیگر در کره‌ماه و همچنین ارتباط با زمین یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازمان‌های فضایی است. این ارتباط علاوه بر اینکه میزان ماندگاری فضانوردان را در‌ماه افزایش می‌دهد، می‌تواند از بسیاری از مخاطرات جلوگیری و به اکتشافات جدید کمک کند. از این رو این سازمان می‌خواهد وقتی فضاپیمای ناسا در سال 2024به سوی‌ماه پرتاب می‌شود، روشی کارآمد و قابل اعتماد برای ارتباط فضانوردان با یکدیگر وجود داشته باشد. به همین منظور دست کمک به سمت نوکیا به‌عنوان یک …
غذای مردم را می‌‌رسانند اما حال خودشان خوب نیست
۵ روز قبل / قانون کار / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کارگری / کرونا / تشکل های کارگری / وزارت تعاون ،‌ کار و رفاه اجتماعی / کارگران غذایی
غذای مردم را می‌‌رسانند اما حال خودشان خوب نیست
ایلنا: با این حال و با گذشت بیش از هشت ماه از ورود و همه گیری کرونا در کشور، کارگران شاغل در بخش‌های تحویل مواد غذایی بی‌هیچ برنامه خاصی نه فقط مخاطرات کرونایی را از…
بازیگر سریال هرکول پوآرو در گذر زمان +ویدئو
۵ روز قبل
بازیگر سریال هرکول پوآرو در گذر زمان +ویدئو
خاطرات کاربران شبکه های اجتماعی با سر دیوید سوشه بازیگر مشهور بریتانیایی!
کتاب «صبح شام» با دستور سردارسلیمانی تدوین شد
۵ روز قبل / امیر عبداللهیان / خاطرات / سردار قاسم سلیمانی / سوریه / کتاب صبح شام
کتاب «صبح شام» با دستور سردارسلیمانی تدوین شد
به گزارش مهر، آئین رونمایی از کتاب «صبح شام، روایتی از بحران سوریه خاطرات دکتر حسین امیرعبداللهیان» با حضور حسین امیرعبداللهیان، محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، زینب سلیمانی، فرزند سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، محسن مؤمنی شریف، رئیس پیشین حوزه هنری، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید فخرزاده، مشاور در حوزه فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری، برگزار شد.
دلتنگی‌ برای پیاده‌روی رضوی
۵ روز قبل / کرونا / امام رضا / حرم امام رضا / زیارت
دلتنگی‌ برای پیاده‌روی رضوی
ایرنا- امسال سفر پیاده به مشهد برای زیارت امام رضا(ع) در ایام شهادتشان به خاطر محدودیت‌های کرونایی برگزار نمی‌شود و مشتاقان حضور در این مراسم، دلتنگی خود را با قاب خاطرات گذشته این سفر بازگو می‌کنند.
خاطرات یک ایرانی شاغل در ناسا در «مکث»
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / صدا و سیما / شبکه دو سیما / تلویزیون
خاطرات یک ایرانی شاغل در ناسا در «مکث»
تهران- ایرنا- روایت فراز و نشیب‌های زندگی یک نخبه و پروفسور گمنام ایرانی محور امشب برنامۀ «مکث» خواهد بود.
می‌توانیم تاریخ را از ادبیات استخراج کنیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / میراث کرونا / محمد شادروی‌منش / میراث مستند / تاریخ شفاهی / میراث مکتوب
می‌توانیم تاریخ را از ادبیات استخراج کنیم؟
محمد شادروی‌منش با بررسی چگونگی استخراج تاریخ از ادبیات می‌گوید: مورخان راستین موظف هستند خاطرات، سفرنامه‌ها و مطالبی را که به صورت تاریخ شفاهی هستند با هم سنجش کنند و بتوانند از بین آن‌ها تاریخ علمی دقیق بی‌طرفانه‌ای استخراج کنند.
پاسخ کوبنده مبلّغ ایرانی به یک وهابی +فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / دین اسلام / حضرت محمد / حضرت مسیح / مسیحیت / فرانسه / پیامبر اسلام / وهابیت
پاسخ کوبنده مبلّغ ایرانی به یک وهابی +فیلم
حجت‌الاسلام موسوی کارشناس مذهبی، از خاطرات خاص خود در راه تبلیغ چهره واقعی دین مبین اسلام گفت.
تصاویر | مانور پدافندی مقابله با عملیات تروریستی در مراکز حیاتی
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / پدافند غیرعامل / هلال احمر
تصاویر | مانور پدافندی مقابله با عملیات تروریستی در مراکز حیاتی
درآستانه هفته پدافند غیرعامل، مانور مشترک اطفاء نشت گاز کلر و مقابله با مخاطرات آن و عملیات تروریستی، با مشارکت اداره کل پدافند غیر عامل، نیروی انتظامی، آتش نشانی، ستاد مدیریت بحران، هلال احمر و سایر دستگاه‌ها پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ در تصفیه خانه شهید بهشتی همدان برگزار شد. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۳ مهر ۱۳۷۶: سیدحسن نصرالله گفت می‌خواهد داوطلب‌های غیرشیعه و غیرمسلمان را هم برای جهاد بپذیرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۳ مهر ۱۳۷۶: سیدحسن نصرالله گفت می‌خواهد داوطلب‌های غیرشیعه و غیرمسلمان را هم برای جهاد بپذیرد
خاطرات آیت الله هاشمی: [جامعه] روحانیت مبارز [تهران ] در دفترم جلسه داشـت . بحـث دربـار فعـال کـردن روحانیت مبارز، بعد از ناکامى در انتخابـات اخیـر بـود. آقـاى [محمدرضـا] فـاکر، [نماینـده مشهد]، شکایت کرد از اینکه [جامعه] روحانیت، بعـضى از نامزدهـاى انتخابـات مجلـس را تأییــد کرده کــه صــلاحیت ندارنــد و از خــانم [مرضــیه] وحیددســتجردى و خــانم [عاتقــه] صدیقى، [همسر شهید رجایی ،] دو نمایند [جامعه] روحانیت از تهران، شکایت داشـت کـه در پیشنهادهایشان در مجلس مراعات احکام شرعى را نمی‌کنند.
همبازی روزهای توت و انگور
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
همبازی روزهای توت و انگور
نیلوفر ذوالفقاری می‌خواستیم از خودش بشنویم، روایت روزهای کودکی و نوجوانی‌اش را در زادگاهش در خراسان، جایی که همیشه روحش را به میان باغ‌های سرسبز کشانده و نقش آن در شعرهایش کمرنگ نشده است. اما دیگر همه می‌دانند که شاعر خوشنام و محبوب عصر ما، استاد محمدرضا شفیعی‌کدکنی، اهل مصاحبه و گفت‌وگو نیست و ترجیح می‌دهد بخواند، بنویسد و بسراید. از کوچه‌باغ‌های پردرخت کدکن تا پشت میز و نیمکت‌های کلاس سه‌شنبه‌ها در دانشکده ادبیات، هرجا که ردپایی از استاد شفیعی‌کدکنی مانده، خاطرات فراموش‌نشدنی در ذهن اطرافیانش …
یاد ایام
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
یاد ایام
 احسان رحیم‌زاده_خبرنگار  خیابان ارشاد مشهد قرار است به‌زودی تغییر نام بدهد و بشود خیابان «استاد شجریان». نام شجریان هنوز «زینت‌بخش» تابلوهای این خیابان نشده است. به جز این خیابان که احتمالا به‌زودی تغییر نام می‌دهد، چه رد و اثر ملموسی از شجریان در شهر مشهد باقی مانده؟ تقریبا هیچ. این جواب فردی است که چند سال در مشهد زندگی کرده و چند روز به‌دنبال رد پای شجریان در این شهر گشته است. البته میراث معنوی شجریان، خاطرات خوشی است که از او در ذهن مردم مشهد به جا مانده، اما میراث ملموسی که بشود آن را در …
مار‌های پشمالو!
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
مار‌های پشمالو!
سیدسروش طباطبایی‌پور: نام گروه ما «مافیا» است که از حرف‌های اول اسم‌هایمان متین‌روپایی، احمدپسته، فرزادکرگدن، یاورنردبون و اردلان‌خان،یعنی خودم ساخته شده است. این یادداشت‌ها، روزنگاری‌هایم از ماجراهای من وگروه مافیا در روزهای کروناست.که در دفتر خاطراتم می‌نویسم؛ باشد که بماند به یادگاربرای آیندگان! دیوار اعتماد! دفترم! یاد امتحان‌های سال قبل به‌خیر!  مدرسه آن‌قدر به بچه‌ها اعتماد داشت که اگر وسط آزمون ریاضی، احتیاج به سرویس بهداشتی پیدا می‌کردی، بدون گرفتن اجازه، حتی اگر گروهی از بچه‌ها، جلسه‌ی …
ماجراجویی سینمایی تن تن و کاپیتان هادوک
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
ماجراجویی سینمایی تن تن و کاپیتان هادوک
[شهروندآنلاین] “تن تن” پسرک خبرنگار ماجراجو در خاطرات چندین و چند نسل جایگاه ثابتی دارد و برای همین هم همواره هدف خوبی برای سینماگران بوده تا با اقتباس از داستان‌هایش فیلم‌هایی بسازند که موفقیت اقتصادی‌شان تا حد زیادی تضمین‌شده است. این قضیه به خصوص در چند سال اخیر، بعد از ساخت فیلم “تن تن” توسط استیون اسپیلبرگ شدت بیشتری گرفته است.
جلد چهارم «ستاره‌های نبرد هوایی» منتشر شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / نیروی هوایی ارتش
جلد چهارم «ستاره‌های نبرد هوایی» منتشر شد
جلد چهارم «ستاره‌های نبرد هوایی» نوشته احمد مهرنیا که به خاطرات و رشادت‌های نیروی هوایی ارتش ایران اسلامی در طول جنگ تحمیلی می‌پردازد، منتشر شد.
اصغر نقی‌زاده: نشد که یار امام حسین (ع) باشم/ خاطرات ناگفته از
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / سینما / دفاع مقدس / امام حسین (ع) / بازیگران سینما و تلویزیون / سریال / رسانه ملی / تلویزیون
اصغر نقی‌زاده: نشد که یار امام حسین (ع) باشم/ خاطرات ناگفته از "وضعیت سفید" و نعمت‌الله
در سریال "دادِستان" ایفای نقش کرده اما در خانه نشسته و منتظر است کاری پیشنهاد شود؛ چرا که در گفته‌هایش می‌گوید کرونا همه‌چیز را تعطیل کرد.
شگردهای شکارچیان مخوف زنان + تصاویر
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / شکارچیان زنان / تجاوز / سبک زندگی / پارسی خبر / خفاش زنان
شگردهای شکارچیان مخوف زنان + تصاویر
 چندی قبل هشتگی در فضای مجازی به راه افتاده بود که دختران و زنانی را که مورد تعرض و آزار جنسی قرار گرفته بودند، تشویق می‌کرد پرده از این ماجرا بردارند. به دنبال این هشتگ، سریال آزار و اذیت‌های مردی به نام «کیوان. الف» از سوی قربانیان یکی یکی برملا شد و هر دختری با انتشار ماجرایی، راز آزار‌های خود از سوی این جوان را فاش کرد. او خیلی زود توسط پلیس بازداشت و مشخص شد این متجاوز سریالی دختران دانشجو را به شکل‌های مختلف به خانه‌اش می‌کشانده و بعد با خوراندن نوشیدنی مسموم به آن‌ها تجاوز می‌کرده است. امروز در کنار بررسی آخرین جزئیات پرونده این متهم، به سراغ پرونده‌های مشابه پر سر و صدای چند شکارچی زنان و دختران رفته و در پایان هم درباره شگرد‌های مشترک آن‌ها نوشته ایم. ماجرا و آخرین وضعیت پرونده کیوان. …
پشت صحنه فیلم خاطرات چرنوبیل
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
پشت صحنه فیلم خاطرات چرنوبیل
فیلم سینمایی «خاطرات چرنوبیل / Chernobyl Diaries» به کارگردانی برد پارکر و نویسندگی اورن پلی، کری ون دایک و شین وان دیک این اثر را تدوین کردند. محصول سال 2012 است. توریست‌هایی تصمیم می‌گیرند به جای رفتن به مسکو، عازم یک سفر تفریحی هیجان انگیز و ویژه، به شهر متروکه‌‌ی پریپیات در اوکراین شوند و به منطقه‌ای که نیروگاه اتمی منفجر شده است. پریپیات که در بیست کیلومتری نیروگاه اتمی چرنوبیل واقع شده است، زمانی محل زندگی کارمندان و کارکنان نیروگاه چرنوبیل به شمار می‌آمد. در سال 1986 که نیروگاه اتمی چرنوبیل به دلیل نقص در تمهیدات ایمنی منفجر شد، ساکنان اطراف نیروگاه به شعاع سی کیلومتری مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. بدین ترتیب شهر بزرگ پریپیات که زمانی پنجاه هزار سکنه داشت و به شهر گل‌های رز معروف بود …
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
کتاب «رفیق خوشبخت ما» روایتی از حاج قاسم
وی اضافه می‌کند: این کتاب دارای فصول مختلفی است از جمله: مراحل سیر و سلوک عارفانه شهید حاج قاسم سلیمانی، وصیت‌نامه آن شهید بزرگوار، خاطراتی که یا خود شهید نقل کرده یا همرزمانش از این شهید بزرگوار نقل کرده‌اند و... ضمناً بخشی از خاطرات این کتاب برای نخستین مرتبه منتشر می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
میراث لرزاده
خانه‌های رجال تاریخی از آن جهت که یادآور آنها و تجربه‌های زیسته‌شان هستند، واجد ارزشند. همین ارزش سبب می‌شود به عنوان یک گنجینه از خاطرات جمعی جامعه حفظ شده و در معرض توجه قرار گیرند. آنچه این خانه‌ها را مهم می‌کند، اعتباری است که به واسطه انتساب به شخصی خاص به دست می‌آورند و نقشی که خانه می‌تواند ایفا بکند همین اشاره به شخص و آن هم نه اشاره به نام، بلکه به آن شخصیت اجتماعی فرد است. سال پیش در هفته تهران، خانه استاد حسین لرزاده یکی از مشهورترین معماران معاصر ایرانی به عنوان خانه‌موزه ایشان گشایش یافت. خانه‌ای که پس از سال‌ها وقفه و کاربری قبلی، تبدیل به موزه شد تا اشارتی به پدیدآورنده‌اش یعنی مرحوم لرزاده باشد. اما موزه لرزاده قرار …
رونمایی از کتاب الکترونیکی شهدای 3محله
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
رونمایی از کتاب الکترونیکی شهدای 3محله
کتاب الکترونیکی شهدای محله یاخچی‌آباد به همت اداره اجتماعی و روابط‌عمومی ناحیه4 شهرداری منطقه16 رونمایی شد و به‌زودی در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت. شهردار ناحیه4 منطقه16 درباره مشخصات این کتاب الکترونیکی گفت: «شهروندان با مطالعه این کتاب الکترونیکی از سبک زندگی شهدا، وصیتنامه، سرگذشت، خاطرات نزدیکان و همرزمان شهدا و همچنین تصاویری از رشادت رزمندگان دوران دفاع‌مقدس بهره‌مند می‌شوند.»«حامد خداوردی» افزود: «این کتاب الکترونیکی شامل زندگینامه شهدای والامقام محله یاخچی‌آباد، چهارصددستگاه و شهرک وصال …
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۲ مهر ۱۳۷۶: اخوى محمد، [معاون اجرایی رییس‏‌جمهور] از ضعف دفتر رییس‏ جمهور اظهار نگرانی کرد /حسین مرعشى گفت گروه‌های چپ او را رابط با من برای حل مشکل کرباسچی قرار داده‌اند / [عباس] ملکى از رفتار [کمال] خرازى در وزارت خارجه و برکنارى اکثر معاونان و مدیران گله‏ کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۲ مهر ۱۳۷۶: اخوى محمد، [معاون اجرایی رییس‏‌جمهور] از ضعف دفتر رییس‏ جمهور اظهار نگرانی کرد /حسین مرعشى گفت گروه‌های چپ او را رابط با من برای حل مشکل کرباسچی قرار داده‌اند / [عباس] …
خاطرات آیت الله هاشمی: عصر اعضاى کمیسیون دیوان محاسبات مجلس آمدند. گزارش‏ کار دادند و راهنمایى خواستند و درخواست نمودند که به مجلس بروم. از ضعف و بی برنامگى مجلس اظهار ناراحتى کردند.
شب تلخ کاپیتان آلمان؛/ خاطرات لئو مسی برای مانوئل نویر زنده شد! (عکس)
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / بارسلونا / لیونل مسی / مانوئل نویر / تیم ملی آلمان
شب تلخ کاپیتان آلمان؛/ خاطرات لئو مسی برای مانوئل نویر زنده شد! (عکس)
مانول نویر، دروازه بان تیم ملی آلمان امشب سه بار در مقابل ستاره های سوئیس تسلیم شد.
ماجرای «ایمیل‌های فاش شده» هیلاری کلینتون؛ متن‌هایی که وجود خارجی نداشت
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / هیلاری کلینتون / ایمیل
ماجرای «ایمیل‌های فاش شده» هیلاری کلینتون؛ متن‌هایی که وجود خارجی نداشت
با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ تلاش دارد یک پرونده قدیمی که پیشتر برای او خاطرات خوبی را ساخته، دوباره باز کند؛ «ایمیل‌های هیلاری کلینتون»
ضرورت مشارکت عمومی برای افزایش تاب آوری جامعه در برابر مخاطرات اجتماعی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / استانی-اجتماعی / سمن‌های مردم نهاد
ضرورت مشارکت عمومی برای افزایش تاب آوری جامعه در برابر مخاطرات اجتماعی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای افزایش تاب آوری جامعه در برابر مخاطرات اجتماعی باید عزمی عمومی رقم بخورد.
یادداشت| مخاطرات امنیتی توافق سنجار
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / عراق / توافق سنجار / مخاطرات
یادداشت| مخاطرات امنیتی توافق سنجار
همزمان با اعلام توافق «سنجار» که برخی از مقامات عراقی آن را «غافلگیرکننده» توصیف کرده‌اند، اقدام نخست‌وزیر عراق در پذیرفتن نقش اقلیم کردستان در اداره منطقه حساس سنجار، تحریک‌آمیز ارزیابی شده است.
ویدئو | مرور خاطرات برنامه هنر هفتم پس از ۳۰ سال
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / سینمای ایران
ویدئو | مرور خاطرات برنامه هنر هفتم پس از ۳۰ سال
حدود ۳۰ سال قبل زمانی که تلویزیون فقط دو شبکه داشت، پخش برنامه‌ای تخصصی در حوزه‌ سینما به نام «هنر هفتم»، فصل تازه‌ای از برنامه‌های تلویزیونی را گشود.
بلیط هواپیما قشم چارتر بخریم یا سیستمی؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / قشم / قیمت بلیط هواپیما / پرواز داخلی
بلیط هواپیما قشم چارتر بخریم یا سیستمی؟
خرید بلیط هواپیما قشم از ره بال آسمان، نویدی امیدبخش برای سفری هیجان‌انگیز و مسرت‌بخش به این جزیره زیبای جنوبی است. خاطرات زیبایتان را با ره بال آسمان رقم بزنید.
خاطرات والدین شهدا یک گنجینه است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / استانی-سیاسی / سپاه فجر فارس / دفاع مقدس / شهید علی‌جان اللهیاری
خاطرات والدین شهدا یک گنجینه است
فرمانده سپاه فجر فارس گفت: در فرآیند مستندسازی آثار مربوط به شهدای دفاع مقدس، باید خاطرات پدران و مادران شهدا به عنوان یک گنجینه ارزشمند ملی و حماسی در نظر گرفته شوند.
بسط فرهنگ پهلوانی سبب کاهش مخاطرات اجتماعی می شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / سردار حسین رحیمی / فرمانده انتظامی تهران بزرگ / ورزش همگانی
بسط فرهنگ پهلوانی سبب کاهش مخاطرات اجتماعی می شود
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت:بسط فرهنگ پهلوانی سبب کاهش مخاطرات اجتماعی می شود.
لذت‌هایی که با اکبر عالمی تجربه کردیم/ «اجرا» به مثابه اثر هنری
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / فرزاد حسنی / اکبر عالمی / مجری تلویزیون
لذت‌هایی که با اکبر عالمی تجربه کردیم/ «اجرا» به مثابه اثر هنری
فرزاد حسنی ضمن مرور خاطرات خود از تماشای برنامه‌های تلویزیونی زنده‌یاد اکبر عالمی تأکید کرد که برای این مجری و کارشناس فقید تلویزیون، «اجرا» چیزی شبیه به یک «اثر هنری» بود.
ناگفته هایی از مقاطع حساس انقلاب در کتاب «حجره شماره دو» منتشر شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / قم / معرفی کتاب / انتشارات سوره مهر / انقلاب اسلامی ایران
ناگفته هایی از مقاطع حساس انقلاب در کتاب «حجره شماره دو» منتشر شد
قم- کتاب «حجرۀ شمارۀ دو» خاطرات حجت‌‏الاسلام ابوالقاسم اقبالیان، اثری در حوزۀ تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس است که به قلم رضا یزدانی و به همت حوزه هنری قم و انتشارات سوره مهر منتشر شده است.
مخاطرات طبیعی لازمه حیات شناختی کره‌ زمین هستند
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه / پژوهش
مخاطرات طبیعی لازمه حیات شناختی کره‌ زمین هستند
استادیار دانشکده منابع طبیعی و محیط ‌زیست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: پدیده‌هایی مانند فوران آتشفشان، خشکسالی و سیل که برای زمین نقش تعادل دارند، لازمه حیات شناختی کره زمین هستند. این مخاطرات زمانی که کنترل نشوند، باعث بروز خسارت‌های اجتماعی، اقتصادی، اجتماعی، مالی و جانی می‌شوند و منجر به وقوع بلایا می‌شوند. 
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
معضلات زیست‌محیطی انتقال پسماند روی
رضا رمضانی|  پسماندهای شهرک روی زنجان که در حال حاضر بیش از هفت میلیون تن پسماندهای سمی و خطرناک را شامل می‌شود، حاصل یک سلسله تصمیم‌های غلط و نادرست است که نقطه شروع آن ایجاد این شهرک با نقض آشکار مقررات محیط‌زیستی و معیارهای علمی آن است. این اقدام فراقانونی با تاکید و اصرار استاندار وقت زنجان، مسعود سلطانی‌فر صورت پذیرفت و معلوم نیست که چرا ایشان به سبب این اقدام بحران‌آفرین که سلامت و توسعه جمعیتی نیم میلیونی را در حال و آینده به مخاطره انداخته است مواخذه نمی‌شود و تاوانی پرداخت نمی‌کند؟! واحدهای صنعتی متعددی در این شهرک، در محلی نادرست مستقر شده‌اند و در طول سال‌های متوالی، پسماندهای خود را که حاوی فلزات سنگین خطرناکی مانند کادمیوم، آرسنیک …
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
«یک خانواده عجیب» در کتاب‌فروشی‌ها
کتاب «یک خانواده عجیب» نوشته بوفی نیل با ترجمه بهاره قاسم‌پور منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب با عنوان فرعی «برای تماشای گذشته زل بزن به نزدیک‌ترین آینه» در ۲۲۴ صفحه و با قیمت ۳۵ هزار تومان از سوی نشر خزه منتشر شده است.در معرفی ناشر از کتاب «یک خانواده عجیب» عنوان شده است: «نویسنده این کتاب ۲۰ سال تمام در حوزه علوم کامپیوتر کار می‌کرد، اما همواره مشتاق بود که برای فرار از روزمرگی‌ها بتواند درباره داستان‌ها و اتفاقات غیرعادی زندگی­‌اش بنویسد. نهایتاً هم تصمیم‌ خود را عملی کرد که نتیجه‌اش شد کتاب «یک خانواده‌ عجیب». این کتاب از همان بدو انتشار مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفت؛ چنان ‌که مجله­ نقد کتاب کرکاس درباره‌اش نوشت: «کتابی دلنشین و احساس ‌بر ­ انگیز درباره ­ کمی متفاوت بودن.» سایت آمازون …
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
در تمام نیمه دهه ۱۹۲۰، او از سخنرانی در بیشتر ایالت‌های آلمانی ممنوع شد ؛اما با گذشت زمان و فراموشی یا به تاریخ سپردن خاطرات کودتا، آن ممنوعیت‌ها به تدریج برداشته شدند. در مجموع، هیتلر پس از آزادی از زندان متعهد شده بود که تابع قوانین مشروعیت باشد. ساکسونی در آغاز سال ۱۹۲۷، اولین دولت بزرگی بود که ممنوعیت سخنرانی را برداشت و به دنبال آن باواریا و دیگران هم این محدودیت‌ها را برداشتند. آخرین دولتی که چنین کرد دولت بسیار مهم پروس بود که تاکنون بزرگ‌ترین دولت در این فدراسیون بود (گوبلز می‌گفت: «هر کسی پروس را در دست داشته باشد، کل رایش را در دست دارد»). اوضاع چنین بود تا پس از انتخابات سپتامبر ۱۹۲۸ یعنی زمانی که نازی‌ها ۶/ ۲ درصدِ جزئی از آرا را به دست آوردند ؛ اما پس از آن، نمایش مبهمِ ممنوعیت …
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
«ابووهب» که بود؟
پروانه بهرام‌نژاد   مراسم رونمایی از کتاب «حدیث حاضر غایب» با موضوع زندگی شهید سردار حسین همدانی با حضور خانواده شهید و «محسن صیفی‌کار» نویسنده اثر، «جعفر مظاهری» راوی کتاب، حجت‌الاسلام و المسلمین فخرزاده، مدیر تاریخ شفاهی حوزه هنری و جمعی از اهالی فرهنگ و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در فرهنگسرای امید برگزار شد. این مراسم که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد، بخش‌های مختلفی داشت که در ادامه می‌خوانید. ارزش های تاریخی خاطرات دفاع مقدس بخش اول مراسم رونمایی از کتاب «حدیث حاضر غایب»، …
استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی برای ثبت خاطرات رزمندگان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / استانی-اجتماعی / دفاع‌مقدس / انقلاب اسلامی / رزمندگان
استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی برای ثبت خاطرات رزمندگان
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با تأکید بر لزوم برگزاری کارگاه‌های نویسندگی و ویراستاری در استان، گفت: برای تهیه تاریخ شفاهی و ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان می‌توان از ظرفیت گروه‌های جهادی استفاده کرد.
میزان بالای مخاطرات انسان ساخت در ایران
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / ، محمداسماعیل مطلق
میزان بالای مخاطرات انسان ساخت در ایران
ایلنا: گزارش مرکز مطالعات اپیدمیولوژیک بلایا نشان می‌دهد سالیانه به طور میانگین ۳۸۴ بلای طبیعی در جهان به وقوع می پیوندد. مخاطراتی نظیر زلزله، سونامی، گردباد و سیل…
خاطرات حمید داوودآبادی به چاپ هجدهم رسید
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / انتشارات شهید کاظمی / تجدید چاپ / حمید داودآبادی / حمید داوود آبادی / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / ادبیات دفاع مقدس
خاطرات حمید داوودآبادی به چاپ هجدهم رسید
کتاب «دیدم که جانم می‌رود» شامل خاطرات حمید داوود آبادی با رفیق قسم خورده‌اش شهیدمصطفی کاظم زاده در سالگرد شهادت این شهید توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ هجدهم رسید.
«صبح شام»، اولین روایت ایرانی از بحران سوریه / اهدای کتاب به خانواده شهید قاسم سلیمانی
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / محسن مؤمنی شریف / ادبیات مقاومت / کتاب و ادبیات / شهید سپهبد قاسم سلیمانی / سردار قاسم سلیمانی
«صبح شام»، اولین روایت ایرانی از بحران سوریه / اهدای کتاب به خانواده شهید قاسم سلیمانی
مراسم رونمایی از «صبح شام»، خاطرات حسین امیرعبداللهیان از سوریه با حضور جمعی از اهالی فرهنگ برگزار و این کتاب به خانواده شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهدا شد.
زیدان بهترین شاگردم بود/ لیپی: سال 2003 اسپانیایی ها را قتل عام کردیم!
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / مارچلو لیپی (سرمربی) / آندره آ پیرلو / یوونتوس / پاول ندود (مدیر ورزشی) / زیدان (سرمربی) / گنارو گتوزو / تیم ملی ایتالیا / چین / تیم ملی چین / آث میلان
زیدان بهترین شاگردم بود/ لیپی: سال 2003 اسپانیایی ها را قتل عام کردیم!
مارچلو لیپی سال ها هدایت یوونتوس را برعهده داشت و یکی از تلخ ترین خاطراتش فینال لیگ قهرمانان سال 2003 است.
خاطرات قدیمی‌ترین بازمانده ژاندارم‌های اردکان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / ژاندارمری / اردکان / نیروی انتظامی / یزد / هفته ناجا
خاطرات قدیمی‌ترین بازمانده ژاندارم‌های اردکان
«سید مرتضی بزاززاده» قدیمی‌ترین جامانده ژاندارمری اردکان به مناسبت هفته ناجا از تلاش و مردم‌داری و نظم و انظباط همکارانش در ژاندارمری گذشته و  تلاش‌های بی وقفه این روزهای سبزپوشان نیروی انتظامی می‌گوید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •