سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ / 11 August, 2020
در حاشیه جلسه دولت
۵ روز قبل
بازگشت خبرنگاران به حیاط دولت پس از 5 ماه
خبرنگاران حوزه دولت رسانه‌های برخط و مکتوب اجازه‌ی حضور در حیاط ساختمان ریاست جمهوری پیدا کردند.پس از پنج ماه صبح دیروز (چهارشنبه) خبرنگاران اجازه‌ حضور در حیاط ساختمان ریاست جمهوری در انتهای خیابان پاستور را پیدا کردند تا پس از اتمام جلسه هیئت وزیران، در حاشیه این جلسه اقدام به تهیه گزارش و طرح پرسش از اعضای هیئت دولت کنند. پیش از این خبرنگاران رسانه‌های برخط و مکتوب چهارشنبه ۳۰ ام بهمن ماه ۹۸ در این برنامه‌ خبری حضور داشتند. با شیوع بیماری ویروس کرونا در کشور از اواخر بهمن ماه سال گذشته، فعالیت خبرنگاران نیز با محدودیت‌هایی مواجه شد که از جمله آنها می‌توان به عدم دعوت به بسیاری از برنامه‌های خبری سران قوا و وزارتخانه‌ها مختلف جهت پوشش اخبار و وقایع به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اشاره کرد. …
۵ روز قبل
برنامه‌ریزی 2/ 3 میلیارد دلاری برای بومی‌سازی
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش تولید در بخش‌های مختلف صنعتی، توان تولید ماسک و برنامه‌ریزی برای بومی‌سازی خبر داد و گفت: برنامه وسیعی برای بومی‌سازی تولید داخل وجود دارد که حدود 2/ 3 میلیارد دلار در برنامه سال ۹۹ پیش‌بینی شده است. حسین مدرس خیابانی در حاشیه جلسه هیات دولت به مهم‌ترین برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و افزود: تقویت بخش تولید داخل، توسعه صادرات، افزایش همه ابعاد تولید در کمیت و کیفیت تنوع محصول و نوع اتکا در توان تولید داخل از برنامه‌های این نهاد هستند. وی با اشاره به سخنان معاون اول رئیس‌جمهوری تصریح کرد: مهم‌ترین برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه معیشت مردم و تامین کالای اساسی با توجه به سفره مردم است.
۵ روز قبل
افزایش قیمت هم حاشیه زیان را کم نکرد
حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت و گزینه دولت برای در اختیار گرفتن سکان این وزارتخانه روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت عنوان کرده که دو خودروساز بزرگ کشور به‌رغم افزایش قیمت محصولات خود همچنان در حاشیه زیان قرار دارند.
کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می‌شود/ هیچ کس قصد تضعیف سازوکار بورس را ندارد
۵ روز قبل
کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می‌شود/ هیچ کس قصد تضعیف سازوکار بورس را ندارد
مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه هیات دولت با حمایت از سازوکار بورس کالا گفت: بورس، یک شبکه پذیرفته شده است و براساس اصل شفاف سازی و کشف قیمت عمل می کند. بورس، نقطه تلاقی عرضه و تقاضاست و به هیچ وجه کسی سعی در لغو کردن سازوکار بورس ندارد. سرپرست وزارت صمت تاکید کرد که حتما کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می‌شود.
ببینید | جهانگیری: با کالابرگ موافق نیستیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اسحاق جهانگیری
ببینید | جهانگیری: با کالابرگ موافق نیستیم
اسحاق جهانگیری در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت : با کالابرگ موافق نیستیم .
غلامی:بازرسان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزمون کارشناسی ارشد نظارت دارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / آزمون سراسری / کنکور دکتری 99 / منصور غلامی / آزمون‌های سراسری در سایه کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
غلامی:بازرسان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزمون کارشناسی ارشد نظارت دارند
منصور غلامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: بازرسان سازمان سنجش و وزارت بهداشت بر روند برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.
جهانگیری: الویت نخست دولت رسیدگی به مسائل معیشتی مردم است
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / ویروس کرونا / تحریم / اسحاق جهانگیری / حسن روحانی
جهانگیری: الویت نخست دولت رسیدگی به مسائل معیشتی مردم است
معاون اول رییس جمهوری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه استفاده از سیستم کالابرگ نیازمند سازوکار گسترده تامین و توزیع کالا از سوی دولت است، گفت: ما می‌توانیم کالای مورد نیاز مردم را به وفور تامین کنیم و احساس نمی‌کنیم که ساز و کار کالابرگ ضرورت داشته باشد.
حاشیه جلسه هیات دولت - ۱۵ مرداد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
حاشیه جلسه هیات دولت - ۱۵ مرداد
با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جلسه پرسش و پاسخ اعضای هیات دولت با خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت، چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و اعضای هیات دولت در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
وزیر علوم: بنا داریم برای کنکور از ورزشگاه‌ها استفاده کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / کنکور ۹۹ / منصور غلامی
وزیر علوم: بنا داریم برای کنکور از ورزشگاه‌ها استفاده کنیم
به گزارش فارس، منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در روز شنبه گفت: تدابیر بهداشتی برای برگزاری این آزمون دیده شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تفکیک وزارت صمت منتفی می‌شود؟
شنیده‌ها حاکی است، تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت فعلا منتفی شده و حسین مدرس خیابانی طی هفته جاری به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صمت به مجلس معرفی می‌شود. پیش از این دولت به دنبال تفکیک وزارت صمت به دو بخش صنعت و معدن و بازرگانی بود. یکشنبه همین هفته در حاشیه جلسه علنی مجلس، درخواست جمعی از بهارستان‌نشین‌ها برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مدت یک سال به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد. با توجه به تاکید محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس مبنی بر تعیین تکلیف موضوع وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت صمت در هفته جاری، پیش‌بینی می‌شود درخواست جمعی از نمایندگان مجلس برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی در همین هفته در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
دورکاری یک‌سوم کارکنان دولت تمدید شد
همزمان با تداوم وضعیت قرمز کرونا در تهران، دورکاری یک‌سوم کارکنان دولت در پایتخت برای یک هفته دیگر تمدید شد. به‌گزارش همشهری، استانداری تهران اعلام کرده است حضور و تجمع مردم در اماکن مختلف شهر به‌ویژه سیستم حمل‌ونقل عمومی به شیوع گسترده‌تر ویروس کرونا در تهران منجر شده و به همین دلیل از این هفته همزمان با لغو طرح ترافیک، نظارت بر اجرای پروتکل‌ها تشدید و با متخلفان برخورد می‌شود. انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تصمیم‌های جدید ستاد ملی کرونا برای استان تهران گفت: …
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
کنکور برگزار می‌شود
محمود واعظی، رییس‌ دفتر رییس‌جمهوری روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت به برخی سوالات خبرنگاران پاسخ داد. او تاکید کرد که آزمون سراسری با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود؛ چراکه به‌گفته او، پاییز امسال با کرونا و آنفلوآنزا مواجه خواهیم بود و اگر فکر می‌کردیم وضعیت ما طی یکی، دو ماه آینده بهتر از امروز است، آزمون سراسری را به تاخیر می‌انداختیم اما زمان آزمون را چندبار به تاخیر انداخته‌ایم، اما وضعیت بهتر نشده است. او با تاکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد، گفت: «به ‌جای برگزاری آزمون همانند همه‌ساله، کنکور به‌ جای 2 روز، در 4 روز برگزار می‌شود، همچنین تمام محل برگزاری آزمون ضدعفونی می‌شود و …
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
به تصمیمات شورای فقهی بانک مرکزی اعتقاد داریم
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ما(دولت) به هر آنچه شورای فقهی بانک مرکزی درباره وام ودیعه مسکن تصمیم بگیرد، اعتقاد داریم. به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه دیروز هیأت دولت افزود: دولت همچنین ۲۰ هزار میلیارد تومان به بانک های مختلف با سود۱۳ درصد برسا پرداخت وام ودیعه مسکن تخصیص داد که مستأجران در حال ارسال پیامک بوده و این وام پرداخت می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
دلایل افزایش قیمت کالا از زبان سرپرست «صمت»
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی یا سرمایه‌گذاری ۵ هزار و۶۰۰ میلیارد تومان خبر داد. حسین مدرس‌خیابانی در حاشیه جلسه دیروز هیات دولت اظهار کرد: وزارت صمت برای دستیابی به جهش تولید چهار مسیر استفاده از ظرفیت‌های خالی برای تولید، اتمام طرح‌های نیمه‌تمام، راه‌اندازی واحدهای غیرفعال و دستیابی به فناوری‌های نوین را دنبال می‌کند.
پاداش برای مشترکان کم مصرف برق
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / رضا اردکانیان / مشترکین برق کم مصرف / مصرف برق / وزیر نیرو
پاداش برای مشترکان کم مصرف برق
به گزارش فارس، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: مثل سال گذشته که در تابستان یک برنامه تشویقی برای خوش مصرف ها داشتیم امسال هم همین اقدام را انجام می‌دهیم.
مدرس خیابانی: فردا ۵ طرح بزرگ صنعتی و معدنی افتتاح می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / وزارت صنعت معدن و تجارت / مازندران / حسین مدرس خیابانی / فارس
مدرس خیابانی: فردا ۵ طرح بزرگ صنعتی و معدنی افتتاح می شود
سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه هیات دولت امروز چهارشنبه‌ گفت : از چهار مسیر برنامه جهش تولید در وزارت صمت را پیگیری می‌کنیم و فردا ۵ طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان های خوزستان، فارس و مازندران افتتاح می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
جمعیت هلال احمر در بحث کرونا درخشید
 [شهروند] حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری،  در حاشیه جلسه شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی که به دعوت کریم همتی صبح دیروز به میزبانی جمعیت هلال احمر برگزار شد، با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در 5 ماه اخیر نمود خوبی در رسانه‌ها و افکار عمومی داشته است، بیان کرد: «جمعیت هلال احمر مسئولیت‌ها و مأموریت‌های مهمی را در زمان حوادث و غیربحران انجام می‌دهد. در جلسه امروز دکتر همتی فعالیت‌ها و عملکرد این جمعیت را در 5 ماه گذشته تشریح کرد که این حجم از خدمات قابل تحسین است و نمودهای خوب آن را به صورت مرتب در رسانه‌ها و افکار عمومی شاهد هستیم.» معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری درباره حل مشکلات مربوط به …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
توسعه شهرک های صنعتی در شهرستان های لار، خنج، گراش و اوز  در اولویت برنامه های شرکت شهرک های صنعتی فارس
انعقاد 243قرارداد با سرمایه گذاران در این شهرستان هاجلسه بررسی مشکلات شهرک های صنعتی شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز با حضور نماینده مردم این شهرستان ها  در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و نیز فرمانداران این شهرستان ها  برگزار شد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این جلسه  با بیان اینکه 7شهرک صنعتی در شهرستان های لار،گراش،اوز و خنج  با مساحت افزون بر 343هکتار وجود دارد گفتکتاکنون در این شهرک ها و نواحی صنعتی 243قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد که از این تعداد 141واحد تولیدی،صنعتی،صنفی و خدماتی با اشتغالی افزون بر 1150نفر در مرحله تولید است.احد فتوحی با اشاره به اینکه  توسعه و گسترش شهرک های صنعتی در این مناطق  از مهمترین برنامه های این شرکت محسوب می شود گفت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
انتخاب‌های حاشیه در مجلس
گروه سیاسی: دیروز در میان ادامه انتخاب نمایندگان مجلس در شوراهای گوناگون و البته تعیین سمت‌های خاصی که صاحبان آن‌ها از سوی مجلس تعیین می‌شوند، دو انتخاب مورد توجه قرار گرفت: انتخاب علیرضا زاکانی به ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس و مهرداد بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات کشور. علیرضا زاکانی، عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، سابقه نمایندگی در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس از تهران را در کارنامه دارد و در این دوره از شهر قم به مجلس راه یافته است. او که پیش‫تر دو بار برای انتخابات ریاست جمهوری 92 و 96 هم ثبت‌نام کرده بود، اما نتوانست تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان را کسب کند، در حالی به ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس رسیده است که به دلیل اظهارنظرها و انتقادها تند و تیزش به ویژه به اصلاح‌طلبان و همچنین دولت …
ظریف: پیام روحانی را به پوتین رساندم/ ایران همواره برای روابط با عربستان آماده بوده است/ همکاری ۲۵ ساله ایران و چین کاملا شفاف است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ایران و روسیه / پیام روحانی / پیام روحانی به پوتین / روحانی / ظریف
ظریف: پیام روحانی را به پوتین رساندم/ ایران همواره برای روابط با عربستان آماده بوده است/ همکاری ۲۵ ساله ایران و چین کاملا شفاف است
شفقنا- ظریف در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در خصوص برخی شبهات مطرح شده در باره این قرارداد، تصریح کرد: مردم اطمینان داشته باشند که این دولت و نه هیچ دولت دیگری درایران یک وجب ازخاک ایران را نه...
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
شکل بد تخصیص وام اجاره
وزیر راه و شهرسازی روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت تلویحا جامعه هدف وام ودیعه مستاجران را مشخص کرد. محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی درخصوص جزئیات وام ودیعه مسکن گفت: پیشنهاد ما برای وام ودیعه مسکن هر رقمی که خواهد بود کمک به مستاجران است و اگر عددی از سوی رسانه‌ها اعلام شود، ممکن است مالکان اجاره‌بها را افزایش ‌‌دهند.
خبر خوش وزیر بهداشت درباره تولید داروی درمان با کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / داروی رمدسیویر / داروی کرونا / رمدسیویر / سعید نمکی / شیوع کرونا در ایران / وزیر بهداشت
خبر خوش وزیر بهداشت درباره تولید داروی درمان با کرونا
به گزارش ایرنا، سعید نمکی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون داروی موثر و قابل اعتماد برای درمان ویروس کرونا در دنیا وجود ندارد اما داروی رمدسیویر در اروپا و آمریکا برای مبتلایان به این ویروس تجویز می شود و به اندازه کافی در کشور موجود بوده و از هفته آینده تولید ملی آن نیز آغاز می شود.
قولی که روحانی به رهبر انقلاب داد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
قولی که روحانی به رهبر انقلاب داد
 حسن روحانی امروز چهارشنبه ۲۵ تیر در جلسه هیات دولت گفت: خدمت رهبر انقلاب قول می‌دهم، طبق توصیه ایشان، دولت با همه توان تا روز آخر، تا ساعت آخر همانند روز اول بدون توجه به حاشیه ها، خدمت به مردم را ادامه می‌دهد. جزئیات سخنان رئیس جمهور را در این ویدئو ببینید.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
کمیسیون امنیت ملی از ظریف دلجویی کرد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قطعا بعد از بیانات رهبری رفتار نمایندگان با دولت تغییر می‌کند و طبق گفته رهبری عمل خواهیم کرد. به گزارش برنا،«فداحسین مالکی»، نماینده مردم زاهدان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با برنا در رابطه با «دیدار نمایندگان با رهبری» گفت: دیدار نمایندگان با مقام معظم رهبری دیداری مهم و حساس محسوب می‌شود زیرا رهبری، همه مسائل درون کشور و شرایط بین‌المللی را تبیین فرمودند و راهکارهای اصلی در این شرایط خاص کشور را، پیش روی مجلس قرار دادند. تعامل با قوا، بحث نظارتی مجلس و سیاست‌های کلان در یک‌سال باقی مانده دولت همه از موضوعات مهم به شمار می‌رود. خط مشی و استراتژی مجلس یازدهم بر اساس بیانات رهبری شکل خواهد گرفت. او در ادامه در خصوص «اطمینان …
عقلای مجلس تمایلی به تشدید تعارضات با دولت ندارند/ اولویت مجلس باید فعال‌کردن تولید ملی و مسائل اقتصادی باشد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / استیضاح / مجلس یازدهم / حسن روحانی
عقلای مجلس تمایلی به تشدید تعارضات با دولت ندارند/ اولویت مجلس باید فعال‌کردن تولید ملی و مسائل اقتصادی باشد
شرق نوشت: گویا اصولگرایان مجلس خودشان هم از بازخوردهای فضای متشنج جلسه با ظریف راضی نبوده‌اند؛ تا جایی که نادری تجویز می‌کند جلسه حضور روحانی در مجلس باید در فضایی تخصصی و منطقی و عاری از هرگونه حاشیه و در کمال آرامش برگزار شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
راه مشترک، ضرورت اقدام مشترک
نخست شایان ذکر است که نمایندگان سیاسی کشورهای حاضر در صحنه بین‌المللی به ‌رغم صدمات متعدد وارد آمده بر پیکره برجام به ویژه بعد از خروج یک‌جانبه و غیرمتعهدانه دولت ایالات متحده از توافق برجام که به روشنی مغایر با موازین و قواعد بین‌المللی است؛ همچنان به اهمیت و ظرفیت موجود در این دستاورد بزرگ در حوزه روابط بین‌الملل واقف هستند؛ به‌گونه‌ای که در نشست‌های متعدد بین‌المللی از جمله در جریان برگزاری جلسات شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره بر این نظرگاه تاکید کرده و از مفاد این سند بین‌المللی و ضرورت اجرای آن حمایت کرده‌اند. به عنوان نمونه باید به این نکته اشاره شود که در جلسه اخیر شورای حکام نیز نمایندگان کشورهای مختلف- به استثنای …
سرپرست وزارت صمت: هر شانه تخم مرغ ۲۰ هزار تومان است
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / حسین مدرس خیابانی / قیمت تخم مرغ
سرپرست وزارت صمت: هر شانه تخم مرغ ۲۰ هزار تومان است
به گزارش تسنیم، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره گرانی مرغ و تخم مرغ گفت: درباره برخی مواد پروتئینی مانند مرغ و تخم مرغ اخیرا به دلیل افزایش شاخص‌های تولید، در قیمت‌های آن تجدید نظر صورت گرفت و اعلام شد و سازمان حمایت قیمت جدید تخم مرغ را اعلام کرد.
واعظی: جلسه سران سه قوه بزودی تشکیل خواهد شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / جلسه سران قوا / جلسه هیات دولت / محمود واعظی
واعظی: جلسه سران سه قوه بزودی تشکیل خواهد شد
به گزارش مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: متاسفانه در خارج از کشور همیشه هدف عده‌ای بر این بوده است که یک فاصله‌ای بین مردم و نظام بیاندازند و همچنین فاصله‌ای را بین مسئولان عالی رتبه نظام ایجاد کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
حواشی روز یکشنبه مجلس مظهر بی‌اخلاقی بود
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی حواشی جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر امور خارجه را مظهر بی‌اخلاقی توصیف کرد و گفت: این رفتارها نشانه این است که ما هنوز به عقلانیت کامل نرسیده‌ایم.محمد باقری اظهار کرد: براساس آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی پیش از تشکیل کمیسیون‌های تخصصی وزرا باید به مجلس بیایند و گزارشی از عملکرد خود بدهند؛ آقای ظریف هم در همین راستا در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت و گزارشی از عملکرد خود ارائه کرد، اما متاسفانه حواشی این جلسه در شان نظام و مجلسی با ادعای انقلابی‌گری نبود. وی جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی را مظهر بی‌اخلاقی توصیف کرد و گفت: ما باید اخلاق‌مداری را رعایت کنیم آنچه اتفاق افتاد شبیه یکی از جلسات مجلس نهم با آقای احمدی‌نژاد …
عکس | گفتگوی روحانی و جهانگیری با ماسک
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
عکس | گفتگوی روحانی و جهانگیری با ماسک
تصویری از گفتگوی روحانی و جهانگیری در حاشیه جلسه ستاد اقتصادی دولت با ماسک را مشاهده می‌کنید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
خودکفایی ۶۰ درصدی در تولید لوازم خانگی
سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه هیات دولت در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: با هماهنگی با بانک مرکزی و استفاده از ارز حاصل از صادرات و آزادسازی منابع، در خرداد ماه توانستیم ارز لازم برای تأمین مواد اولیه لوازم خانگی را تا حدودی مرتفع کنیم و ان شالله همین روند تا پایان سال نیز تداوم می یابد.
سخنان روحانی در جلسه برنامه ریزی و تلاش ملی برای تحقق شعار جهش تولید
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / جهش تولید / دولت / حسن روحانی
سخنان روحانی در جلسه برنامه ریزی و تلاش ملی برای تحقق شعار جهش تولید
رییس جمهوری عصر سه شنبه در جلسه برنامه ریزی و تلاش ملی برای تحقق شعار جهش تولید که با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، گفت: با وحدت و اتحاد باید از محدودیت های ایجاد شده توسط دشمنان به عنوان یک فرصت برای ایجاد تحولی بزرگ در کشور استفاده کنیم و نباید بگذاریم حاشیه برای دولت ایجاد شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
طرح ویژه خرید لوازم خانگی برای زوج‌های جوان
مدرس‌خیابانی گفت: نباید فراموش کرد که بخشی از افزایش قیمت لوازم خانگی متاثر از شاخصه‌های کلان اقتصادی و نرخ دستمزدها است. وقتی شورای‌عالی کار نرخ دستمزدها را افزایش می‌دهد، قیمت‌ها نیز افزایش می‌یابد.به گزارش ایلنا، حسین مدرس‌خیابانی (سرپرست وزارت سنعت، معدن و تجارت) در حاشیه جلسه ستاد اقتصادی دولت اظهار کرد: خوشبختانه بخش عمده‌ای از تولیدات لوازم خانگی در کشور انجام می‌شود؛ به جز کولر گازی که هنوز مشکلاتی وجود دارد. تولید لوازم خانگی بیش از دو تا سه برابر سال گذشته است و اگر تمرکز کنیم، می‌توانیم بازار لوازم خانگی را تامین کنیم. خوشبختانه بخش عمده‌ای از واردات لوازم خانگی ممنوع است. وزارت صمت با اولویت تامین لوازم خانگی اقداماتی انجام داده است. در سال جاری افزایش تولید لوازم خانگی به عنوان سیاست …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
گزیده اخبار
اعطای تسهیلات به مستأجران در انتظار تصمیم کمیته چهارجانبه وزیر راه‌وشهرسازی گفت: «قرار است کمیته‌ای چهارجانبه درخصوص کمک‌های دولتی برای عبور مستأجران از بحران فعلی تصمیم‌گیری کند که براساس آن، تسهیلاتی در اختیار مستأجران قرار می‌گیرد.» به گزارش ایرنا، محمد اسلامی روز یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، درخصوص مجموعه اقدامات دولت برای کنترل قیمت‌ها در بازار مسکن و اجاره‌بها، افزود: «۳۰‌درصد از جمعیت کشور مستأجر هستند، اما در شهر تهران ۴۳‌درصد جمعیت مستأجر را داریم. افزایش اجاره‌بها به‌ویژه برای کسانی که دارای حقوق ثابت هستند، مشکلاتی ایجاد کرده و شرایط کرونا باعث شده است خیلی از مشاغل، درآمدهای مورد نظر خود را …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
عـــدد خــبــــر
20٪ افزایش قیمت در بازار لوازم خانگی مجوز گرفت [ایسنا] سرپرست وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت اعلام کرد که سازمان حمایت مجوز افزایش قیمت ۲۰‌درصدی لوازم خانگی نسبت به‌ سال گذشته را صادر کرده است. حسین مدرس خیابانی در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت ترکیب بازار لوازم خانگی در کشور درحال حاضر متفاوت از قبل است و بخش عمده‌ای از این بازار به جز کولر گازی از محل تولید داخل تأمین می‌شود.او با بیان اینکه ظرفیت تولید واحدهای لوازم خانگی دو تا سه برابر وضع فعلی است، اظهار کرد: «بنابراین با تمرکز بر رفع مشکل تولیدکنندگان به راحتی می‌توانیم بازار داخل را تأمین و شکاف ناشی از خروج کالاهای خارجی از بازار را درپی ممنوعیت واردات را پر کنیم.»
وزیر راه: دولت در صدد است به مستاجران تسهیلات حمایتی پرداخت کند
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / افزایش اجاره بها / تسهیلات حمایتی / مستاجران / وزیر راه
وزیر راه: دولت در صدد است به مستاجران تسهیلات حمایتی پرداخت کند
شفقنا-وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت در صدد است به مستاجران تسهیلات حمایتی پرداخت کند و در همین راستا کمیته‌ای تشکیل شده است. محمد اسلامی در حاشیه جلسه ستاد اقتصادی دولت اظهار کرد: افزایش قیمتی در بازار مسکن به دلیل...
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اظهارات وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی/ بر اساس قانون،امکان تجدیدنظر در روند ارائه سهام عدالت به جاماندگان این سهام وجود ندارد
به نقل از روابط عمومی بانک رفاه؛ دکتر فرهاد دژپسند پس از حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره برنامه دولت برای ۴۰ درصد از مردم که سهام عدالت دریافت نکرده‌اند اظهار داشت: در قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی صریحا ذکر شده که سهام عدالت تنها به ۶ دهک افراد جامعه داده شود و ارائه سهام عدالت در سال ۸۵ آغاز شد و اکنون دیگر نمی توان برای جاماندگان سهام عدالت کاری انجام داد.وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه گفته شده سهام عدالت فوت شدگان به وراث آنها نمی‌رسد، تاکید کرد: سهام عدالت فوتی‌ها براساس قوانین به وراث آنها می‌رسد.وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح کرد: از مجموع ۴۹ شرکت مربوط به سبد سهام عدالت، ۳۶ شرکت بورسی بوده و ۱۳ شرکت هم غیربورسی هستند و ما …
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
بیماری یا بودجه؟
سیدمحمدعلی شهیدی، معاون رییس‌جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بعدازظهر دیروز استعفا داد. محمدعلی شهیدی محلاتی در نامه‌ای از رییس‌جمهوری درخواست کرد که «به ‌دلیل بیماری و نیاز به استراحت» بنا بر توصیه پزشکان با استعفایش موافقت کند. شهیدی محلاتی در متن نامه خود به رییس‌جمهوری نوشت که امیدوار است شرایط و تمهیدات جدید موجبات تحولات مورد نیاز برای ارایه‌ خدمات بهینه و در خور شأن جامعه ایثارگری را فراهم نماید. ساعاتی بعد نیز رییس‌جمهوری با قبول درخواست استعفای محمدعلی شهیدی به‌دلیل نیاز به استراحت بیشتر و اجرای توصیه پزشکان، از تلاش‌های او در طول 7 سال گذشته در بنیاد شهید قدردانی کرد. محمدعلی شهیدی محلاتی سومین رییس بنیاد شهید و امور …
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / اسحاق جهانگیری / دولت دوازدهم / مبارزه با زمین‌خواری
عزم جدی دولت و قوه قضائیه برای برخورد با مفاسد مربوط به زمین
به گزارش الف، اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در جلسه ای پیرامون تصرفات حاشیه سد لتیان و اراضی ساحلی شمال و جنوب کشور با بیان اینکه دولت به دنبال دخل و تصرف در مالکیت مردم نیست، تصریح کرد: توجه به ضوابط قانونی و حفظ مسایل زیست محیطی جزو اولویت های کشور است و استاندار تهران موظف است با نظارت مستمر هفتگی مانع از تداوم ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم رودخانه جاجرود و سد لتیان شود.
نمکی: در برخی استان‌ها شاهد خیزش دوباره کرونا هستیم
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / خیزش دوباره کرونا / فاصله گذاری هوشمند
نمکی: در برخی استان‌ها شاهد خیزش دوباره کرونا هستیم
شفقنا- وزیر بهداشت در حاشیه جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) هیات دولت گفت: متاسفانه در برخی استان‌ها علی رغم تاکیدات و تذکرات پروتکل‌ها را شکستند و شاهد خیزش دوباره کرونا هستیم . سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی...
نیمی از قربانیان کرونا مربوط به ۳ استان است
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
نیمی از قربانیان کرونا مربوط به ۳ استان است
سعید نمکی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: ما در اکثر استان‌ها که متجاوز ار ۲۶ الی ۲۷ است وضعیت ثابت و به سمت مهار بیماری را داریم. برای تحقق این موضوع نیز تلاش زیادی انجام شد و مشقات زیادی را تحمل کردیم تا این دستاورد کسب شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
بمب ساعتی نقدینگی
کیمیا نجفیتحلیلگران افزایش نقدینگی را آفت اقتصاد می‌دانند. پول‌های نقدی که نه در دست سیستم بانکی قرار دارد و نه در خدمت تولید است که هم باعث افزایش قیمت می‌شود و هم با سرمایه‌گذاری‌های غیرمولد پایه‌های اقتصاد کشور را به لرزه درمی‌آورد. در این میان، دولت و بانک مرکزی سخت به دنبال کنترل و هدایت این حجم از نقدینگی هستند و باید منتظر ماند و دید که چقدر می‌توانند در این کار موفق باشند.«نقدینگی» همان حجم پول نقد در خارج از سیستم بانکی که قابلیت تورم‌زایی دارد و می‌تواند اقتصاد را با خطرهای جدی روبه‌رو کند این‌روزها دغدغه دولت شده است. برخی از کارشناسان بر ضرورت کنترل و هدایت نقدینگی تاکید دارند و معتقدند حرکت این حجم از پول به سمت بازارهای طلا، سکه و ارز می‌تواند برای اقتصاد مضر باشد. به گفته آنها …
همتی: تورم به ۲۲ درصد می‌رسد/ حجم نقدینگی کمتر خواهد شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / رئیس بانک مرکزی / عبدالناصر همتی / نرخ تورم / نقدینگی
همتی: تورم به ۲۲ درصد می‌رسد/ حجم نقدینگی کمتر خواهد شد
به گزارش مهر، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با هدف گذاری ۲۲ درصدی نرخ تورم و علت رسیدن به این نتیجه اظهار داشت: همانطور که می‌دانید یکی از وظایف بزرگ بانک مرکزی مهار و کنترل تورم در کشور است‌.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
از تابعیت مادرانه تا حرکت نفتکش‌های ایرانی به‌سوی ونزوئلا
علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه نشست روز چهارشنبه از تصویب آیین‌نامه اعطای تابعیت ایران به فرزندان ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خبر داد و گفت: «بر اساس این آیین‌نامه استانداری‌ها به همراه سازمان ثبت احوال و در خارج از کشور هم دفاتر نمایندگی ما مسوول این کار هستند.» او همچنین تاکید کرد: «زنان ایرانی که دارای فرزند هستند و آن فرزندان بالای 18 سال دارند یا مادران‌شان فوت کرده‌اند هم می‌توانند تابعیت ایرانی را دریافت کنند.» امیر حاتمی، وزیر دفاع نیز دیروز با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه مزاحمتی برای نفتکش‌های خود را تحمل نخواهیم کرد، گفت: «اگر مزاحمت‌ها ادامه داشته ‌باشد و تشدید شود، حتما پاسخ قاطع و محکمی خواهند گرفت.» …
اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / حیاط دولت / نفتکش های ایرانی / قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی / روز قدس
اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟
اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) سی و یکم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ هیات وزیران به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
وزیر دفاع: هیچ‌گونه مزاحمتی برای نفتکش‌هایمان را تحمل نمی‌کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / امیر حاتمی / نفتکش‌های ایرانی / نفتکش‌های ایرانی در ونزوئلا
وزیر دفاع: هیچ‌گونه مزاحمتی برای نفتکش‌هایمان را تحمل نمی‌کنیم
به گزارش ایسنا، امیر حاتمی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره ایجاد مزاحمت برای نفتکش های ایرانی توسط آمریکا اظهار کرد: مزاحمت برای نفتکش‌ها خلاف مقررات و امنیت بین الملل است و فکر می‌کنم هم سازمان‌های بین‌المللی و هم کشورهایی که نسبت به امنیت آبراه‌ها حساس هستند، باید نسبت به این موضوع عکس العمل نشان دهند زیرا این اقدام،  راهزنی دریایی است.
آیین‌نامه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی تصویب شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / سخنگوی دولت / علی ربیعی / لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی
آیین‌نامه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی تصویب شد
به گزارش ایرنا، «علی ربیعی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت با اعلام این خبر، افزود: با تلاش هایی که صورت گرفت خوشبختانه امروز آئین نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به تصویب هیات دولت رسید.
اردکانیان: فردا در بخش آبرسانی طرح‌هایی در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / اردکانیان / استانی-سیاسی / وزیر نیرو / در حاشیه جلسه دولت
اردکانیان: فردا در بخش آبرسانی طرح‌هایی در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود
وزیر نیرو از افتتاح طرح‌های مرتبط با تامین آب در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
امیدواریم خوزستانی‌ها بیشتر مراعات کنند
گروه اجتماعی|4 روز از اجرای دوباره محدودیت تردد اجتماعی در 10 شهر خوزستان  به دلیل رشد صعودی تعداد مبتلایان و فوت در این استان  سپری شده و این در حالی است که مسئولان همچنان براین نکته تاکید دارند که خوزستانی‌ها مراقبت‌های لازم را به جا نیاوردند که محدودیت‌ها به اجبار بازگردانده شد. برای نمونه  سخنگوی دولت دیروز رفتار مردم خوزستان را عامل اصلی افزایش شیوع بیماری در این استان دانست.  این در حالی است که برخی از مسئولان محلی و همین‌طور نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی معتقدند که دولت زودتر از زمانی که مناسب بازگشایی اصناف باشد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و فاصله‌گذاری هوشمند را در خوزستان اجرا کرد. به عبارت دیگر خوزستانی‌ها معتقدند باید …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
وضعیت قرمز خوزستان، چالش برگزاری نماز عید و راهپیمایی قدس و «شادِ» رایگان
علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه نشست دولت در گفت‌وگو با صداوسیما توضیح داد که گزارشی از وضعیت شیوع کرونا در خوزستان ارایه کرده و بر اساس این گزارش «رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی، حضور مردم در مراسم‌های عزاداری و عروسی و تجمعات دیگر سبب افزایش مبتلایان شده است. این موضوع از سوی سخنگوی وزارت بهداشت نیز مورد تاکید قرار گرفته ‌بود؛ آن هم درحالی که گزارش‌های میدانی در این استان نشان می‌دهد هیچ نظارتی بر اعمال فاصله‌گذاری هوشمند از سوی نهادهای مسوول انجام نمی‌شود. همچنین حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه دولت در مورد بازار خودرو صحبت و تاکید کرد تا عید فطر حتما بازار بهتری خواهیم داشت و روش فروش فوق‌العاده را در ایام عید فطر عملی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
علت شیوع گسترده کرونا در خوزستان اعلام شد
علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه دیروز هیأت دولت با اشاره به وضعیت استان خوزستان در شیوع کرونا گفت: امیدواریم مردم خوزستان نیز با تجربه تلخ اخیر مراعات بیشتری داشته باشند. امروز گزارشی که از علت شیوع گسترده کرونا در این استان ارائه شد، نشان داد که به دلیل رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی، حضور مردم در مراسم‌ عزاداری و عروسی و تجمعات دیگر سبب افزایش مبتلایان شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
وعده کاهش التهاب بازار خودرو تا عید فطر
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا قبل از رسیدن به عید فطر حتما بازار بهتری در بخش خودرو خواهیم داشت. حسین مدرس‌خیابانی در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه مدیریت بازار خودرو یکی از وجوه برنامه‌ها و شعارهای وزارت صمت برای پشت‌سر گذاشتن شرایط فعلی است، افزود:روش فروش فوق‌العاده خودرو را در ایام عید فطر عملی می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
آذری‌جهرمی: مصرف ترافیک «شاد» تا پایان فصل امتحانات رایگان است
وزیر ارتباطات گفت: از فردا مصرف ترافیک شبکه شاد که برای آموزش آنلاین و برگزاری مجازی کلاس‌های درس برای دانش‌آموزان همه کشور در نظر گرفته شده تا پایان فصل امتحانات رایگان است. به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری‌جهرمی در حاشیه جلسه دیروز هیات دولت اظهار کرد: با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و موافقت رئیس‌جمهوری قرار شد که از فردا مصرف ترافیک شبکه شاد که برای آموزش آنلاین و برگزاری مجازی کلاس‌های درس برای دانش‌آموزان همه کشور در نظر گرفته شده است تا پایان فصل امتحانات رایگان باشد.
ببینید | احتمال فروش فوق‌العاده خودرو قبل از عیدفطر
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / وزارت صنعت،معدن و تجارت / پیش فروش خودرو
ببینید | احتمال فروش فوق‌العاده خودرو قبل از عیدفطر
مدرس خیابانی، سرپرست جدید وزارت صمت در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: احتمال فروش فوق العاده خودرو قبل از عیدفطر وجود دارد.
وزیر بهداشت: برای تمرین‌های لیگ امروز تصمیم گیری می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / سعید نمکی / ویروس کرونا / لیگ برتر ایران
وزیر بهداشت: برای تمرین‌های لیگ امروز تصمیم گیری می‌کنیم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: پروتکل های جدید برای انجام فعالیت ورزشی امروز به وزارت ورزش و جوانان ارسال می شود.
جزئیات تبادل زندانیان ایران و آمریکا از زبان ظریف
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / ایران و آمریکا / تبادل زندانیان ایران و آمریکا / دکتر سیروس عسگری / محمدجواد ظریف
جزئیات تبادل زندانیان ایران و آمریکا از زبان ظریف
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی دولت درباره تبادل زندانیان ایران و آمریکا بدون هیچ پیش‌شرطی گفت: آقای ربیعی امروز توضیحات خود را درباره تبادل زندانیان مطرح کردند، بنده مهر سال ۹۷ بر اساس تصمیمی که گرفته شد در نیویورک اعلام کردم جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تمامی زندانیان ایرانی که در آمریکا و یا در سایر کشور‌ها با فشار آمریکا زندانی هستند با تمام زندانیان آمریکایی مبادله شوند این صحبت و مذاکره‌ای بوده است که ما درباره مبادله زندانیان داشته‌ایم.
ممبینی: دولت به بخش خصوصی و پیشنهادهای اتاق‌های کشور اعتماد کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
ممبینی: دولت به بخش خصوصی و پیشنهادهای اتاق‌های کشور اعتماد کند
سعید ممبینی، رییس اتاق اصناف ایران در حاشیه جلسه هیات رییسه این اتاق گفت: اگر تصمیمات دولت با محور قرار دادن، پیشنهادهای بخش خصوصی اتخاذ شود، یقینا شاهد تحول بیشتری در حوزه اقتصاد خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / انتخابات مجلس / وزارت کشور
انتخابات دور دوم مجلس کی برگزار می‌شود؟
 به گزارش فارس، جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور در حاشیه دومین همایش استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز موضوعات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی با محوریت جهش تولید و راهکار‌های تحقق آن ارائه و تصمیم بر آن شد تا این راهکار‌ها و پیشنهاد‌ها به دولت ارسال شود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / وام خسارت کرونا / وام واحدهای آسیب دیده از کرونا
پرداخت وام به واحدهای آسیب دیده از کرونا از اواخر اردیبهشت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: مقرر شده بود ۷۵ هزار میلیارد تومان از طریق سیستم بانکی، به کسانی که از بیماری کرونا آسیب دیده اند و همچنین به صورت وام قرض الحسنه به مردم پرداخت شود.
توصیه وزیر اقتصاد به دارندگان سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / آزادسازی سهام عدالت / سهام عدالت / فرهاد دژپسند / وزیر اقتصاد
توصیه وزیر اقتصاد به دارندگان سهام عدالت
به گزارش فارس، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: باید ابراز خرسندی خود را اعلام کنم که تحول اساسی هم برای دارندگان سهام عدالت و هم برای بازار سرمایه با ابلاغیه مقام معظم رهبری صورت گرفت. 
دارندگان سهام عدالت از فروش شتابزده خودداری کنند
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / مقام معظم رهبری / فرهاد دژپسند / سهام عدالت / دولت
دارندگان سهام عدالت از فروش شتابزده خودداری کنند
وزیر امور اقتصادی و دارایی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: امکان فروش سهام عدالت با موافقت مقام معظم رهبری فراهم شده است اما دارندگان این سهام توجه د اشته باشند که این سهام ارزشمند است و از فروش شتابزده آن خودداری کنند.
توضیحات دژپسند درباره وضعیت سهام عدالت در بازار بورس
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / سهام عدالت / سود سهام عدالت / آزاد سازی سهام عدالت / بازار بورس / در حاشیه جلسه دولت
توضیحات دژپسند درباره وضعیت سهام عدالت در بازار بورس
وزیر اقتصاد گفت: با ابلاغیه رهبری درباره سهام عدالت تحول اساسی در دارایی افرادی انجام می‌شود که حدود پنجاه میلیون نفر را دربر می‌گیرند و ارزش بازار سرمایه نیز افزایش می‌یابد.
چهلمین سد در دولت تدبیر و امید فردا به بهره‌برداری می‌رسد
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ایلام / استان ایلام / دولت تدبیر و امید / دولت / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
چهلمین سد در دولت تدبیر و امید فردا به بهره‌برداری می‌رسد
وزیر نیرو روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: چهلمین سد ساخته شده در دولت تدبیر و امید فردا در قالب پویش هرهفته #الف_ب _ایران در استان ایلام با هدف بهبود کیفیت آب شرب و تامین آب مورد نیاز صنعت به بهره‌برداری خواهد رسید.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / خسارت کرونا به مشاغل / رکود اقتصادی جهانی / وزیر کشور
وزیر کشور: رکود جهانی بر اقتصاد کشورمان هم تاثیر خواهد گذاشت
به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر در حاشیه نشست ستادهای مدیریت کرونا و اقتصاد مقاومتی که عصر روز شنبه ششم اردیبهشت ماه در محل وزارت کشور و در قالب ارتباط ویدئو کنفرانس با استان ها برگزار شد؛ با بیان اینکه در جلسه امروز سیاست های جدید جهش تولید را برای استان ها در ذیل سیاست های کلان دولت ابلاغ کردیم؛ گفت: در سال جدید در امتداد سال ۹۸ که  با مساله تحریم  فروش نفت و انتقال منابع و تامین  کالا از خارج  مواجه بودیم با دو موضوع و چالش جدید کرونا و رکود جهانی نیز مواجه هستیم. 
حاجی میرزایی: شبکه شاد ظرفیت پوشش ارتباط ۴۰ میلیون دانش‌آموز، معلم و والدین را دارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / ستاد مبارزه با کرونا / شبکه شاد / محسن حاج میرزایی
حاجی میرزایی: شبکه شاد ظرفیت پوشش ارتباط ۴۰ میلیون دانش‌آموز، معلم و والدین را دارد
شفقنا- وزیرآموزش ‌و پرورش در حاشیه جلسه هیات دولت مطرح کرد: سامانه شاد تا ۴۰ میلیون نفر ظرفیت پوشش ارتباط بین دانش آموزان، معلمان و والدین را دارد. به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش ‌و پرورش، محسن حاج میرزایی امروز...
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / تحریم‌های آمریکا / محمود واعظی / ویروس کرونا
واعظی: هم‌زمان با ۲ ویروس کرونا و تحریم آمریکا مبارزه می‌کنیم
به گزارش فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: ما همزمان با موضوع کرونا با بدترین تحریم هم مواجه هستیم و دیپلمات‌ها، رسانه‌ها و دولت ما باید این صدای بلند را به گوش جهان برساند که تحریم آمریکا علیه ایران در حقیقت دارد با ویروس کرونا همنوایی می‌کند.
اوپک به تنهایی نمی‌تواند مشکل بازار نفت را حل کند
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / اوپک / بیژن نامدار زنگنه / بازار نفت / دولت
اوپک به تنهایی نمی‌تواند مشکل بازار نفت را حل کند
بیژن زنگنه امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه مازاد عرضه در بازار نفت بسیار بالا است، گفت: با توجه به افزایش عرضه و کاهش تقاضا و همچنین نامشخص بودن پایان شیوع کرونا، بازار نفت نیازمند همکاری جهانی است و اوپک به تنهایی نمی‌تواند مشکل بازار نفت را حل کند.
از اسفند ماه جنگ قیمت بر سر بشکه‌های نفت داشتیم/ ۱۱ میلیون بشکه کاهش تقاضا در ۳ ماهه دوم سال جاری میلادی
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / بنزین / قیمت نفت / نفت / هیئت دولت
از اسفند ماه جنگ قیمت بر سر بشکه‌های نفت داشتیم/ ۱۱ میلیون بشکه کاهش تقاضا در ۳ ماهه دوم سال جاری میلادی
ایلنا: وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: افزایش تولید برخی از تویدکنندگان موجب کاهش بی‌سابقه قیمت نفت شد.
۱۱ میلیون کاهش تقاضای نفت به خاطر کرونا/ رجزخوانی و افزایش تولیدها اوضاع بازار را بحرانی کرد
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / بنزین / جنگ / قیمت نفت / نفت / هیئت دولت
۱۱ میلیون کاهش تقاضای نفت به خاطر کرونا/ رجزخوانی و افزایش تولیدها اوضاع بازار را بحرانی کرد
ایلنا: وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: افزایش تولید برخی از تویدکنندگان موجب کاهش بیسابقه قیمت نفت شد.
۲۲۰۰ هکتار اراضی شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی  استان ایلام افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / رضا اردکانیان / استان ایلام / استانی-سیاسی / در حاشیه جلسه دولت
۲۲۰۰ هکتار اراضی شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی استان ایلام افتتاح می‌شود
وزیر نیرو گفت: ۲۲۰۰ هکتار اراضی شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی در استان ایلام افتتاح می شود.
ببینید | نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان از زبان وزیر آموزش و پرورش
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / وزارت آموزش و پرورش / تعطیلی مدارس
ببینید | نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان از زبان وزیر آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه هیئت دولت و در مقابل خبرنگاران از نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
دلیل پرواز هواپیمای ایرانی به جده
علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره پرواز هواپیمای ایرانی به جده گفت: امروز با آقای ظریف، وزیر امور خارجه صحبت کردم که ایشان هیچ اطلاعی نداشتند. وی ادامه داد: از آقای اسلامی، وزیر راه سؤال کردم، پرواز به جده برای کار اداری و بازگرداندن کارمندان شرکت‌های هواپیمایی دولتی به ایران بوده ‌و هیچ‌چیز سیاسی و عقبه سیاسی در این پرواز نبوده است. بحرین نیز 2روز پیش در پروازی که پس از 4سال به ایران انجام داد، اتباع خود را در چارچوب طرح مقابله با ویروس کرونا، به کشورشان بازگرداند. شرکت هواپیمایی …
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
سخنگوی دولت: به مردم اطمینان می‌دهم حتی یک دلار هم گم نشده است
شفقنا- سخنگوی دولت گفت: به ملت ایران اطمینان می‌دهم حتی یک دلار هم از بودجه سال ۹۷ گم نشده است و همه این‌ها به طور مشخص محاسبه خواهد شد. علی ربیعی در ادامه گفتگو با خبرنگاران در حاشیه جلسه امروز...
سخنگوی دولت: حتی یک دلار هم گم نشده است/ نظارت را بسیار مفید می‌دانیم
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ارز 4200 تومانی / تفریغ بودجه ۹۷ / سخنگوی دولت / علی ربیعی / گم شدن ارز دولتی
سخنگوی دولت: حتی یک دلار هم گم نشده است/ نظارت را بسیار مفید می‌دانیم
به گزارش ایرنا، «علی ربیعی» امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: دولت نظارت را بسیار مفید می‌داند و یکی از نظارت پذیرترین دولت‌های بعد از انقلاب، دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.
پشت پرده سفر وزیر راه به عربستان / سخنگوی دولت توضیح داد
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
پشت پرده سفر وزیر راه به عربستان / سخنگوی دولت توضیح داد
علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت درباره پرواز هواپیمای ایرانی به جده گفت: امروز با آقای ظریف صحبت کردم که ایشان هیچ اطلاعی نداشتند.
حتی یک دلار هم گم نشده است
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
حتی یک دلار هم گم نشده است
سخنگوی دولت امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: به ملت ایران اطمینان می‌دهم حتی یک دلار هم از بودجه سال ۹۷ گم نشده است و همه این‌ها به طور مشخص محاسبه خواهد شد.
ببینید | روشی که به گفته وزیر اقتصاد همه می‌توانند سهام بخرند
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
ببینید | روشی که به گفته وزیر اقتصاد همه می‌توانند سهام بخرند
فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیئت دولت امروز گفت: با روش ETF همه می‌توانند سهام بخرند.هر کس که با کارت ملی یک سقفی خرید می‌کند از تخفیف هم برخوردار می‌شود.
واکنش رییس جمهور به گزارش تفریغ بودجه۹۷/کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا/آخرین وضعیت دریاچه ارومیه
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / حیاط دولت / کروناویروس / دریاچه ارومیه / گزارش تفریغ بودجه97
واکنش رییس جمهور به گزارش تفریغ بودجه۹۷/کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا/آخرین وضعیت دریاچه ارومیه
اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیست و هفتم فروردین ۹۹ هیات دولت در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.
ببینید | سرانجام قیمت نان از زبان سخنگوی دولت
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / علی ربیعی / نان
ببینید | سرانجام قیمت نان از زبان سخنگوی دولت
علی ربیعی،سخنگوی دولت،در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: نرخ آرد نانوایان آزادپز امسال هیچ تغییری نخواهد داشت و در این بخش افزایش قیمت نان نخواهیم داشت.
آغاز عرضه همگانی سهام به شیوه ETF از هفته دوم اردیبهشت‌ماه
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / فرهاد دژپسند / دولت / سرمایه گذاری / سازمان بورس و اوراق بهادار
آغاز عرضه همگانی سهام به شیوه ETF از هفته دوم اردیبهشت‌ماه
وزیر امور اقتصادی و دارایی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت از آغاز عرضه همگانی سهام به صورت ای.تی.اف (ETF- صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) در بازار سرمایه از هفته دوم اردیبهشت‌ماه ۹۹ خبر داد و گفت: در این روش برای افرادی که برای نخستین بار اقدام به خرید سهام این صندوق‌ها می‌کنند، تخفیف داده می‌شود.
اعتبار دفترچه‌های بیمه تا پایان اردیبهشت ۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / سازمان تامین اجتماعی / ویروس کرونا / محمد شریعتمداری / دولت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
اعتبار دفترچه‌های بیمه تا پایان اردیبهشت ۹۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: دفترچه‌های بیمه درمانی تامین اجتماعی تا پایان اردیبهشت ۹۹ معتبر است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
تقویت بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات می‌تواند به صادرات کمک کند
صادرات نیاز به ابزار دارد و تقویت صندوق توسعه صادرات و بانک توسعه صادرات و هدایت آن‌ها می‌تواند به صادرات کمک کند.معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امورخارجه افزود: صادرات نیاز به ابزار دارد و تقویت صندوق توسعه صادرات و بانک توسعه صادرات و هدایت آن‌ها می‌تواند به صادرات کمک کند و دولت باید توجه جدی در این راستا داشته باشد و اگر می‌خواهیم در سال جاری در بخش جهش تولید اقدامات خوبی داشته باشیم باید در بخش صادرات قوی عمل کنیم.غلامرضا انصاری در حاشیه نخستین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی گفت: در آینده نزدیک می‌توانیم تمام نیاز‌های داخلی در این زمینه را تامین و به سمت کار با کشور‌های دیگر و صادرات حرکت کنیم؛ بنابراین همان‌طور که گفتم کرونا فرصتی اقتصادی به شمار می‌رود.انصاری با اشاره به سال جهش تولید …
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
فروش 100هزار میلیارد تومان اموال دولتی در بورس
همزمان با تغییر مدیرعامل بورس و اظهارنظر وزیر اقتصاد برای فروش 100هزار میلیارد تومان از اموال دولتی در بورس، معاون سازمان بورس نیز می‌گوید که فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با «عرضه اولیه» سهام شرکت‌ها برای تقویت بازار سرمایه موافق است. این در حالی است که در حاشیه جلسه شورای بورس، وزیر اقتصاد به صراحت گفته بود که «برخی از روندهای موجود از جمله عرضه اولیه سهام شرکت‌ها، تا زمان اصلاحات ساختاری، متوقف می‌شود.» دو روز پیش، ‏حسن قالیباف اصل، با تصویب شورای عالی بورس، ریاست جدید بورس اوراق بهادار تهران را به جای شاپور محمدی به عهده گرفت؛ او پیش از این هم در سال‌های 87 تا 97 در این سمت بود. گفته می‌شود که شاپور محمدی، اختلاف نظرهایی …
مهلت سه ماه به شرکت‌های حمل و نقلی برای باز پرداخت وام
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / محمد اسلامی / سازمان حمل و نقل و ترافیک / حمل و نقل مسافری / دولت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مهلت سه ماه به شرکت‌های حمل و نقلی برای باز پرداخت وام
«محمد اسلامی» امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص تصمیمات دولت برای حمایت از بخش حمل و نقل گفت: شرکت های حمل و نقلی به خصوص شرکت‌های هواپیمایی که تسهیلاتی را از صندوق دخیره ارزی و صندوق توسعه ملی دریافت کرده‌اند، مشمول تنفس سه ماهه برای بازپرداخت وام‌ها می‌شوند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •