پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
دماسنج
۲۶ ساعت قبل
رفت و برگشت سهام
معامله‌گران بورس تهران روز سه‌شنبه در نیم‌ساعت ابتدایی شروع معاملات شاهد افت 20 هزار و 300 واحدی نماگر اصلی بازار سهام بودند به‌طوری که شاخص‌کل تا سطح یک‌میلیون و 129 هزار واحدی نیز عقب‌نشینی کرد اما در ادامه بدون مخابره هیچ‌گونه اخبار مثبتی به بازار، جریان معاملاتی تغییر کرد به‌گونه‌ای که دماسنج اصلی علاوه بر جبران ریزش، توانست 03/ 0درصد نیز افزایش پیدا کند.
۳ روز قبل
سایه سنگین دلار بر سر بورس
ندا جعفری|  با ریزش قیمت دلار در روزهای پایانی هفته گذشته و البته در فضای بین دو تعطیلی بازار ارز، گمانه‌زنی‌ها برای تداوم ریزش قیمت‌ها ادامه دارد. اما در همین هفته گذشته نیز برخی فعالان بازار بورس نسبت به ریزش قیمت سهام اعتراض کرده و تجمعاتی برگزار کردند. با اظهارات رییس‌جمهور مبنی بر بازگشت پول‌های بلوکه شده و هدف‌گذاری نرخ ارز 15 هزار تومانی، به نظر می‌رسد که بازار ارز به این حرف‌ها «اعتماد» کرده و فروشنده‌ها در این بازار بیشتر شده است. دولت به دنبال رساندن قیمت دلار آزاد به زیر 20 هزار تومان است. از آن طرف هر روز وعده بهتر شدن شرایط در بازار سهام را می‌دهد. اما به نظر می‌رسد حالا دولت در یک دوراهی بزرگ قرار گرفته است؛ …
۵ روز قبل
سومین هفته فروش حقیقی‌ها
بورس تهران برای سومین هفته متوالی شاهد افت نماگر اصلی خود بود. به این ترتیب در هفته منتهی به 24 دی دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 2/ 6 درصدی مواجه شد. همزمان با کاهش قیمت سهام، بازیگران حقیقی نیز خالص فروش مثبتی را ثبت کردند. در این راستا طی هفته‌ای که گذشت شاهد جابه‌جایی سهامی به ارزش 4 هزار و 203 میلیارد تومان در مسیر حقیقی به حقوقی بودیم. این سومین هفته پیاپی بود که سهامداران خرد در سمت فروش بازار مشغول به فعالیت بودند.
رخدادهای اخیر، امید به رفع چالش‌های بورسی را ارتقا داد
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
رخدادهای اخیر، امید به رفع چالش‌های بورسی را ارتقا داد
قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در پیامی ضمن قدردانی از حامیان کشف قیمت مبتنی بر رقابت آزاد در بورس کالا تأکید کرد: بورس، نهاد اصلی ایجاد و حفظ تعادل در اقتصاد ایران و به تعبیری، دماسنج اقتصاد کشور است که تحولات آن متأثر از متغیرهای متعدد برون و درون بورسی است.
شاخص کل بورس صعودی شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / شاخص کل / صعود / بورس / بورس تهران / بازار سهام / بازار بورس
شاخص کل بورس صعودی شد
یک روز پس از افت قابل توجه شاخص بورس تهران و شکسته شدن حمایت روانی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی نماگر یاد شده، موجی از خوش‌بینی به معاملات سهام بازگشت و همین امر سبب شد در روز یکشنبه شاهد رشد بیش از ۲۰ هزار واحدی دماسنج اصلی بازار سهام باشیم.
آرایش صنایع در نوسان بورس +جدول
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / ریزش بورس
آرایش صنایع در نوسان بورس +جدول
در شرایطی که دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای، مسیر نزولی را می‌پیماید، شاهد عرض اندام صنایع و شرکت‌هایی هستیم که به تحولات بنیادی وابستگی کمتری دارند.
اثر معکوس سانسور قیمت‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
اثر معکوس سانسور قیمت‌ها
شکست طرح «سانسور قیمت در بازار آنلاین مسکن و خودرو» تایید شد. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه «در دوره ممنوعیت اعلام قیمت در آگهی‌های آنلاین، قیمت‌‌ها نه‌تنها کاهش نیافت، بلکه افزایش قابل‌ملاحظه‌ای پیدا کرد» از موافقت مجلس برای بازگشت قیمت‌های فروش مسکن و خودرو به پلت‌فرم‌های آگهی آنلاین خبر داد. همه آنچه کارشناسان در بهار امسال همزمان با تخریب «دماسنج» بازارهای مسکن و خودرو درباره تبعات این اقدام غیرحرفه‌ای هشدار داده بودند، اکنون اتفاق افتاده است. بررسی‌های عضو کمیسیون اقتصادی درباره تبعات خاموشی در بازارها نشان می‌دهد جولان سفته‌بازها با قیمت‌های نامتعارف باعث زیان مصرف‌کننده‌ شد؛ به‌طوری‌که قیمت برخی خودروها 4 برابر شد. ضمن آنکه کسب‌ و کارهای مدرن که حضور آنها در بازار طی سال‌های …
مصرف خودسرانه دارو
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
مصرف خودسرانه دارو
احسان بهرام غفاری      مصرف خودسرانه دارو از زمانی که داروخانه در این کشور تأسیس شد، از مسائل مهم حوزه درمان به‌حساب می‌آمد و هنوز این رفتار طرفداران زیادی در خانواده‌ها دارد، تا حدی که همیشه در کنار قاشق و بشقاب، یکی از کشوها یا کابینت‌های آشپزخانه جای ثابت انواع و اقسام قرص‌ها، کپسول‌ها و شربت‌هاست که البته با گذشت زمان، دستگاه فشار، تست قند خون، دماسنج و سخت‌افزارهای دیگر هم به این کشوی کابینت اضافه شده و همگان تبحر خاصی در تجویز نسخه پزشکی پیدا کرده‌اند. شروع دهه70 این مصرف خودسرانه دارو به …
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
خوش‌اقبال‌ترین‌ سهامداران پاییز
بورس تهران در حالی معاملات سومین فصل سال را با افت ۸/ ۹ درصدی شاخص کل پشت سر گذاشت که بررسی عملکرد صنایع ۳۸گانه بورسی حکایت از سبقت ۲۵ گروه در کسب بازدهی از دماسنج سهام دارد. گرو‌ه‌های تک‌سهم که با رشد نجومی در نیمه نخست سال همراه شدند، بازنده اصلی این فصل بازار سهام بودند. سهام دلاری نیز در حالی طی ۶ ماه نخست سال بازوی رشد شاخص کل بودند که در پاییز تغییر نقش دادند.
برندگان بورس در پاییز را بشناسید
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
برندگان بورس در پاییز را بشناسید
بورس تهران در حالی معاملات سومین فصل سال را با افت ۸/ ۹ درصدی شاخص کل پشت سر گذاشت که بررسی عملکرد صنایع ۳۸گانه بورسی حکایت از سبقت ۲۵ گروه در کسب بازدهی از دماسنج سهام دارد. گرو‌ه‌های تک‌سهم که با رشد نجومی در نیمه نخست سال همراه شدند، بازنده اصلی این فصل بازار سهام بودند. سهام دلاری نیز در حالی طی ۶ ماه نخست سال بازوی رشد شاخص کل بودند که در پاییز تغییر نقش دادند.
افت ۱۰ درصدی شاخص بورس در پاییز
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / بازار سهام / بازار سرمایه / بازار بورس / بورس تهران / شاخص کل / افت / نزول / پاییز / 1399
افت ۱۰ درصدی شاخص بورس در پاییز
با وجود عملکرد مثبت شاخص سهام در آذرماه، اما در مجموع فصل پاییز شاهد افت ۸/ ۹ درصدی این نماگر بودیم. از این رو میزان رشد دماسنج تالار شیشه‌ای از ابتدای سال تاکنون به ۱۸۱ درصد محدود شد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
پایان منفی ماه مثبت سهام
در 10 دقیقه ابتدایی شروع معاملات روز یکشنبه معامله‌گران بازار سهام در حالی شاهد رشد 7969 واحدی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بودند که به یک‌باره برتری عرضه نسبت به تقاضا در اوایل بازار جریان معاملاتی را تغییر داد. به‌طوری که تا دقایق پایانی داد و ستد‌های روز گذشته نماگر اصلی با افت 5871 واحدی معادل (4/ 0 درصد)، به رقم یک میلیون و 439 هزار واحدی نزول پیدا کرد تا معاملات این بازار در آخرین ماه پاییز با رشد 7 درصدی شاخص کل پایان یابد. با وجود عملکرد مثبت شاخص سهام در آذرماه اما در مجموع فصل پاییز شاهد افت 8/ 9 درصدی این نماگر بودیم. از این رو میزان رشد دماسنج تالار شیشه‌ای از ابتدای سال تاکنون به 181 درصد محدود شد.
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
سبزپوشی بورس در آغاز هفته
در حالی برآیند معاملاتی هفته گذشته در بورس تهران از ریزش 2/ 6 درصدی شاخص کل حکایت داشت که کاهش چشم گیر فشار فروش در 26 آذر در واقع نویددهنده بازگشت بازار به روند منطقی بود. به این ترتیب در روز شنبه معامله‌گران توانستند همزمان با پایان مثبت بازارهای جهانی در شامگاه جمعه، رشد 2/ 2 درصدی دماسنج بازار سهام را رقم بزنند و در پی این افزایش نماگر اصلی که از دقایق ابتدایی شروع بازار با فشار خرید در اغلب نمادهای معاملاتی همراه بود، توانست رقم یک میلیون و 444 هزار واحدی را به خود اختصاص دهد.
دماسنج حلقه ای ضد کرونا + عکس
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
دماسنج حلقه ای ضد کرونا + عکس
حلقه هوشمند می‌تواند یکی از علائم اصلی ابتلا به کووید 19 را شناسایی کند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
بازگشت بورس از قله آذر
بازار سهام در هفته گذشته پس از یک ماه رشد بی‌وقفه شاهد عقب نشینی تقاضا و کاهش قیمت‌ها بود به نحوی که با افت ۲/ ۶ درصدی شاخص کل، دماسنج بورس از سطوح مقاومتی مهم ۵/ ۱ تا ۵۵/ ۱ میلیون واحدی عقب نشست.
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
مردم در مصرف گاز صرفه جویی کنند
 سرپرست شرکت گاز استان مازندران از مشترکان گاز طبیعی درخواست نمود با توجه به برودت هوای سرد در شمال و شمال شرق، مدیریت مصرف و صرفه جویی را در راستای تامین گاز پایدار در دستور کار قرار دهند."حمزه امیرتیموری" با اشاره به اهمیت رعایت مصرف بهینه گاز طبیعی در سازمان ها و بیان این مطلب، گفت: رعایت توصیه ایمنی و مصرف بهینه منابع انرژی بخصوص گاز طبیعی در ادارات دولتی، امری ضروری و مهم است. وی ادامه داد: براساس ماده 43 قانون بودجه سال 99، ادارات و ارگان‌های دولتی مکلفند در سال جاری با راهکارهای عملی 10 درصد از مصرف گاز طبیعی را کاهش دهند و برای رصد این مصوبه، شرکت گاز استان مازندران گروه پایش انرژی را تشکیل داده است. امیرتیموری افزود: با توجه به اهمیت تامین پایدار گاز طبیعی و پیش بینی های صورت گرفته مبنی …
دماسنج دلار، طلا، سکه و بورس امروز +فیلم
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / دلار / بورس / طلا / نرخ دلار / شاخص بورس تهران
دماسنج دلار، طلا، سکه و بورس امروز +فیلم
آخرین تغییرات بازارهای داخلی و جهانی را در برنامه «دماسنج» ببینید.
موج سوم بورس چقدر ارتفاع می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
موج سوم بورس چقدر ارتفاع می‌گیرد؟
بورس تهران با روند صعودی که در ۲۲ روز کاری گذشته در پیش گرفته است، حالا حدود ۲۶ درصد از کف ۲۰ آبان فاصله گرفته است. در این میان نگاهی به عملکرد دماسنج سهام در سال ۹۹ نشان از شکل‌گیری موج سوم صعودی در این سال دارد. اما آیا این موج صعودی پایدار می‌ماند؟
فراز و فرود قیمت‌ها در بازار سهام
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / بازار سهام / بازار بورس / شاخص کل / بورس تهران / سهامدار
فراز و فرود قیمت‌ها در بازار سهام
روز شنبه شاخص کل بورس تهران به میزان ۴/ ۱ درصد رشد کرد و به موجب همین پیشروی ۲۱ هزار و ۲۳۴ واحدی دماسنج اصلی بازار سهام به سطح یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۵۳ واحد رسید.
سرنوشت موج سوم بورس
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / بورس / سهام بورس
سرنوشت موج سوم بورس
از ۲۱ آبان مجددا شاهد رشد قیمت‌ها و بازگشت شاخص سهام به مدار صعودی هستیم. اما آیا سوخت لازم برای تداوم حرکت دماسنج تالار شیشه‌ای در موج سوم صعودی وجود دارد؟ بر مبنای بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» در حال حاضر تداوم ورود پول‌های جدید به گردونه معاملات سهام، از سرگیری عرضه‌های اولیه و مشارکت قابل قبول در آنها، ثبات نسبی دلار در محدوده سودآور برای شرکت‌های صادرات‌محور، وضعیت مناسب بازار‌های کالایی، کاهش ریسک‌های سیستماتیک و اثر اهرمی شاخص‌های کلان اقتصادی همچون تورم و نقدینگی به اقبال به بازار سرمایه از محرک‌های ادامه روند صعودی قیمت سهام به شمار می‌رود.
بورس در جدال با مقاومت/سرنوشت «فیل در اتاق» بازارها
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ / اقتصاد / بورس تهران / بورس کالا / تورم / دلار / شاخص / نرخ ارز / برجام / بورس / نرخ دلار
بورس در جدال با مقاومت/سرنوشت «فیل در اتاق» بازارها
اقتصادنیوز : بازار سهام پس از سه هفته رشد پرشتاب در نهایت در هفته گذشته شاهد کند شدن آهنگ رشد بود؛ به نحوی که با صعود ۴/ ۲ درصدی شاخص، دماسنج بورس تهران در بالاتر از مرز روانی ۵/ ۱ میلیون واحد قرار گرفت. از سوی دیگر، ارزش معاملات سهام در روزهای متناوب بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان بود که یک رکورد برای حجم دادوستدهای روزانه در نیمه دوم سال محسوب می‌شود.
دمای بدن خود را با مدل پورشه دیزاین هوآوی Mate 40 RS کنترل کنید
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / دوربین / فشار خون / فناوری / قلب / موبایل
دمای بدن خود را با مدل پورشه دیزاین هوآوی Mate 40 RS کنترل کنید
ایلنا: مدل پورشه دیزاین آخرین پرچمدار هوآوی یعنی Mate 40 RS از ویژگی هوشمندانه‌ دماسنج برخوردار است که در برهه کنونی کارایی بسیاری دارد. یک پتنت ثبت‌شده‌ی جدید هم نشان می‌دهد که قرار است گوشی‌های موبایل بیشتری از این فناوری استفاده کنند.
دماسنج ابررسانای جدیدی که دمای زیر ۱ کلوین را اندازه می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / کلوین / دماسنج / ابررسانا
دماسنج ابررسانای جدیدی که دمای زیر ۱ کلوین را اندازه می‌گیرد
محققان موفق به ساخت یک دماسنج ابررسانای مینیاتوری شده اند که بیش از ۱۲۰۰ عدد از آن می‌تواند روی قطعه سیلیکونی ۳ اینچی قرار گیرد و دمای زیر یک کلوین را اندازه گیری کند.
معرفی فراری GT مودیفیکاتا
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / فراری / صنعت خودرو / خودرو / صنعت خودروسازی ایتالیا
معرفی فراری GT مودیفیکاتا
جدیدترین محصول فراری، یک سوپراسپرت مخصوص پیست با نام ۴۸۸GT مودیفیکاتا است. این مدل، وزن کمتر و قدرت بیشتر نیست به نمونه استاندارد فراری ۴۸۸ فراهم می‌کند.فراری علاوه‌ بر فرمول یک، در مسابقات متنوع کلاس GT حضور دارد و با استفاده از استانداردهای این رقابت‌ها، خودروهای قابل فروش به علاقه‌مندان رانندگی پیست تولید می‌کند. جدیدترین محصول مخصوص پیست فراری، از نظر توانایی فنی، برتری محسوسی بر مدل جاده‌ای ۴۸۸GTE و نسخه مسابقه‌ای ۴۸۸GT۳ خواهد داشت.۴۸۸GT۳ با قدرت ۵۵۰ اسب ‌بخار در مسابقات سال ۲۰۲۰ شرکت کرد و افتخارات فراوانی به‌ دست آورد،؛ اما فراری ۴۸۸GT مودیفیکاتا ملزم به رعایت محدودیت‌های فدراسیون جهانی مسابقات اتومبیل‌رانی (FIA) نیست و ۷۰۰ اسب‌ بخار قدرت خواهد داشت. خودرو مخصوص پیست فراری، جدیدترین سیستم …
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
رشد دسته جمعی سهام
شاخص کل بورس تهران در معاملات دومین روز کاری هفته توانست با افزیش 6/ 2 درصدی وارد کانال 4/ 1 میلیون واحدی شود. در حالی دماسنج بازار سهام در همان دقایق ابتدایی شروع داد و ستد‌ها وارد کانال جدید شد که برخی از معامله‌گران تا نیمه نخست بازار اقدام به خروج از گردونه معاملاتی کردند. هر چند استراتژی سرمایه‌گذاری این دست از معامله‌گران به‌طور معمول همانند چند وقت اخیر کوتاه مدت و بر مبنای نوسان‌گیری پایه‌گذاری شده است اما عرضه‌کنندگان سهام با هدف پارک نقدینگی در حساب کاربری شرکت‌های کارگزاری یا خروج از فضای معاملاتی بورس با توجه به شرایط سایر بازار‌های مالی بستری امن برای سرمایه‌گذاری نخواهند یافت.
پیش بینی وضعیت بورس در دو هفته قرنطینه
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
پیش بینی وضعیت بورس در دو هفته قرنطینه
شاخص کل بورس تهران آخرین روز آبان‌ماه را نیز مثبت سپری کرد و این‌بار با ثبت بیشترین درصد رشد از ۵ شهریورماه، مرز حساس ۳/ ۱ میلیون واحد را نیز پشت‌سر گذاشت. به این ترتیب برای ۶ روز متوالی شاهد صعود نماگر اصلی سهام به میزان ۱۱ درصد بودیم تا ماه منفی بورس پایانی سبز را تجربه کند. به این ترتیب افت دماسنج تالار شیشه‌ای در آبان‌ماه به ۷/ ۴ درصد محدود شد.
جهت‌یابی بورس در ثلث سوم
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / بورس / بازار سرمایه / اقتصاد ایران
جهت‌یابی بورس در ثلث سوم
بازار سهام در هفته گذشته شاهد جوی رو به رشد بود به نحوی که با رشد ۲/ ۱۰ درصدی شاخص، بهترین عملکرد هفتگی از زمان آغاز اصلاح بازار در ۱۹ مرداد رقم خورد. به این ترتیب، عقربه دماسنج بازار از نقطه کف اخیر خود (۲۰ آبان ماه) معادل ۱۱ درصد بالا آمده است.
صفر تا صد دماسنج سهام
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
صفر تا صد دماسنج سهام
دماسنج اصلی بازار سهام که از آن به‌عنوان شاخص کل یاد می‌شود تحت تاثیر ریسک‌های متفاوت به دلیل حساسیت بالا معمولا خیلی زود دچار بیش‌واکنشی می‌شود و تحت تاثیر هیجانات معامله‌گران قرار می‌گیرد.
تب آلودگی هوای اصفهان نیاز به دماسنج ندارد/ منشاء آلودگی کجاست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / اداره کل حفاظت از محیط زیست اصفهان / مرکز پایش آلودگی هوا / کمیته اضطرار آلودگی هوا / منصور شیشه فروش / بابک صادقیان / شهرداری اصفهان / مدیریت بحران / هواشناسی اصفهان / تعطیلی مدارس / محمد رضا محمدی
تب آلودگی هوای اصفهان نیاز به دماسنج ندارد/ منشاء آلودگی کجاست؟
اصفهان – جنب و جوش ذرات آلاینده‌های جوی در آسمان اصفهان سال‌هاست که جان شهروندان زیادی را می‌گیرد اما گویا جان دادن در هوای آلوده، بیماری‌ای قدیمی شده که مسئولان درمانی برای آن ندارند.
ضرورت افشای محاسبات عملیاتی
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ضرورت افشای محاسبات عملیاتی
در بورس‌های مختلف جهان از شاخص بورس به‌عنوان دماسنج یا نماگر بازار یاد می‌شود و بر این اساس استراتژی بخش عمده‌ای از فعالان بازار بر مبنای عملکرد و حرکت شاخص‌ها قرار دارد. در ایران نیز وظیفه محاسبه شاخص بر عهده سازمان بورس و زیرمجموعه‌های آن است و این گزارشگری سال‌ها است که از سوی فعالان بازار مورد‌انتقاد قرار می‌گیرد. مهم‌ترین موضوعی که می‌توان به آن در این زمینه اشاره کرد و ادعای فعالان بازار به‌درستی بر این موضوع قرار دارد، این است که تحولات پرتفوی سهامداران بسیار متفاوت از بازار است؛ به‌ویژه در زمان‌های افت بازار سهام، اصلاح شاخص کمتر رخ می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
آسیب شناسی شاخص بورس
بازار سهام درحالی دماسنج اقتصاد یا آینه تمام‌نمای اقتصاد در هر کشوری معرفی می‌شود که در حال‌حاضر مهم‌ترین معیار برای سنجش این عملکرد، بررسی روند حرکتی شاخص بازار سهام است. ولی آیا شاخص‌کل بورس یا شاخص فرابورس، معیاری دقیق، نمایشگر واقعی و بدون‌تورش از بازار سرمایه هستند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
«دماسنجی که دیگر دماسنج نیست»
روزانه عادت کرده‌ایم که ساعت دو بعدازظهر پیگیر آمار فوتی‌ها و بیماران مبتلا شده جدید از صدا و سیما باشیم.دست بر این دماسنج داغ بکشیم و گرمی و دمای روز را بدانیم. البته این اطلاع یابی و خبر‌گیری با صبر و حوصله و کنار زدن بسته‌های خبری که به صورتی شلخته برای مخاطب عرضه می‌شوند همراه است . اگر در ماه‌های اولیه که آمار روزانه بالاتر از صد نفر بود و مبتلایان بالاتر از هزارنفر هنوز حساسیت و ترس و هراس بر گوینده خبر و مخاطب چیره بود اما دیگر گویی نه مرگ‌های رکودشکنانه بالای چهارصد و پنجاه نفر و بیماران مبتلا شده بالای ده هزار نفر تاثیر و اثری آن چنان بر گوینده می‌گذارد و نه بر مخاطب. حداکثر سری تکان دادن و سخنی از بدتر شدن شرایط، گونه‌ای فلج رفتاری و استیصال. اما …
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
یک هفته با بازار سهام
در حالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در آخرین روز‌کاری هفته گذشته مثبت شد که مابقی روز‌های معاملاتی در مدار نزولی نوسان کرد. برآیند معاملات هفتگی بورس از کاهش 4/ 5 درصدی دماسنج بازار حکایت دارد؛ افتی که در واقع ارمغان سلب اعتماد سرمایه‌گذاران از سازو‌کار‌های حمایتی و بی‌اعتمادی این قشر نسبت به چشم‌انداز معاملاتی بازار سهام همزمان با تحولات مثبت جهانی است.
دماسنج دیجیتال نوزادان با قدرت ثبت ۲۵ دمای متوالی+تصاویر
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
دماسنج دیجیتال نوزادان با قدرت ثبت ۲۵ دمای متوالی+تصاویر
دماسنج پیشانی دیجیتال ReliefCare برای هر فرد در هر سنی کار می‌کند، هرچند به ویژه برای نوزادان مفید است. این دماسنج می‌تواند برای والدین کم تجربه بسیار مفید باشد.
دماسنج کج‌نما
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
دماسنج کج‌نما
دکتر علی سرزعیم
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
هشدار دماسنج «سرمایه در گردش»
عطش بنگاه‌های صنعتی به سرمایه در گردش در شش ماه نخست امسال به بالاترین سطح خود رسیده است. نتیجه بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد افزایش پیوسته نرخ تورم از ابتدای سال 1397 تا‌کنون، به رشد ناترازی درون بنگاه و تعمیق شکاف درآمد-هزینه بنگاه‌های بخش صنعت و معدن منجر شده و بر حجم وابستگی تولید به شبکه بانکی از ناحیه تسهیلات سرمایه در گردش افزوده است. از آن سو رشد اعطای تسهیلات در سال 99 که به‌دلیل شیوع کرونا و نیز بروز وضعیت رکود تورمی افزایش چشمگیری داشته، بهبود وضعیت تولید در بخش صنعت و معدن را به همراه داشته است. در واقع رشد تولید در 22 کالای صنعتی با افزایش 87 درصدی اعطای تسهیلات در گردش رابطه مستقیمی دارد. به رغم این اثر مثبت، افزایش نیاز بنگاه‌ها به سرمایه در گردش یک وجه هشداری نیز دارد.
تکرار هیجان در صف فروش
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
تکرار هیجان در صف فروش
بورس تهران برای ششمین روز متوالی با افت دسته‌جمعی قیمت سهام مواجه شد تا در این مدت ۱۳ درصد از ارتفاع شاخص اصلی این بازار کاسته شود. دماسنج تالار شیشه‌ای در حالی به سطوح کمتر از ۴/ ۱ میلیون واحد عقب…
عکس روز | کلاهخود هوشمند دماسنج
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / کروناویروس / مالزی / عکس روز
عکس روز | کلاهخود هوشمند دماسنج
افسران پلیس در کوالا لامپور پایتخت مالزی کلاهخودهای هوشمندی به سر دارند که می‌تواند دمای بدن مسافران قطار را اندازه بگیرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
قاچاقچی دماسنج در خوزستان ۲ میلیارد جریمه شد
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خوزستان از محکومیت ۲ میلیارد ریالی قاچاقچی دماسنج در شعبه هفتم اهواز خبر داد.به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، نعمت الله بیرانوندی گفت: پس از تهیه گزارشی از سوی نیروی انتظامی در مورد کشف محموله انواع دماسنج قاچاق، این گزارش به اداره تعزیرات حکومتی اهواز ارسال و به شعبه هفتم ارجاع شد.مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خوزستان افزود: رئیس شعبه هفتم تعزیرات حکومتی اهواز پس از استعلامات لازم و اخذ دفاعیات متهم، تلف را محرز اعلام و متهم را به ضبط کالا به نفع دولت و ممانت از فعالیت شرکت به مدت یک سال و همچنین پرداخت مبلغ ۲ میلیارد و ۱۷۷ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد. وی خاطر نشان کرد: این رای پس اعتراض از سوی متهم، توسط شعبه تجدید …
دماسنج بورس کانال ۱.۶ میلیون واحد را فتح کرد / رشد ۵۸ هزار واحدی شاخص
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / بورس تهران / افزایش شاخص بورس / بازار سرمایه
دماسنج بورس کانال ۱.۶ میلیون واحد را فتح کرد / رشد ۵۸ هزار واحدی شاخص
شاخص کل بورس تهران در دقایق پایانی معاملات امروز یکشنبه ۲۰ مهرماه، با رشد ۵۸ هزار و ۳۸۴ واحدی، باردیگر قله ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی را فتح کرد.
بورس معاملات امروز را صعودی آغاز کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
بورس معاملات امروز را صعودی آغاز کرد
بورس تهران معاملات امروز را با روند شتابان رشد آغاز کرد و دماسنج اصلی بازار در۲۵ دقیقه ابتدای معاملات با بیش از ۲۶ هزار واحد رشد همراه شد.
بورس، صعودی آغاز کرد /رشد ۲۶ هزار واحدی در نیم ساعت
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / بورس تهران / خودرو / رشد / شاخص / آغاز
بورس، صعودی آغاز کرد /رشد ۲۶ هزار واحدی در نیم ساعت
اقتصادنیوز : بورس تهران معاملات امروز را با روند شتابان رشد آغاز کرد و دماسنج اصلی بازار در ۲۵ دقیقه ابتدای معاملات با بیش از ۲۶ هزار واحد رشد همراه شد.
کوچ کژتاب در بورس
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
کوچ کژتاب در بورس
روز شنبه بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد بازار سهام با افزایش تقاضا در نمادهای کوچک این بازار موجی جدید از واکنش به تحولات اخیر موثر بر بازار را رقم زدند و پس از مدت‌ها رخوت در میزان تقاضا که به افت تقریبا مداوم شاخص کل هم‌وزن انجامیده بود، موجب افزایش قابل توجه این نماگر نسبت به شاخص کل بورس تهران شدند. هر چند سومین روز متوالی بود که این نماگر صعودی می‌شد اما تفاوت مهم با دیگر روزها، سبقت شاخص هم‌وزن نسبت به شاخص کل بود. از این رو دیروز بسیاری از نمادهای کالامحور بازار سهام که طی سال‌های اخیر همواره از کاهش ارزش پول ملی منتفع شده بودند، روز گذشته با افت قیمت همراه شدند و بر عملکرد ضعیف دماسنج اصلی بازار سرمایه تاثیری قابل توجه گذاشتند.
دماسنج‌های غیرتماسی مادون‌قرمز ممکن است دقیق نباشند
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / کروناویروس
دماسنج‌های غیرتماسی مادون‌قرمز ممکن است دقیق نباشند
دماسنج‌های غیرتماسی مادون‌قرمز مدت‌ها است که در کودکان مورد استفاده بوده‌اند و اکنون در دوران شیوع کرونا برای غربالگری تب در مکان‌های عمومی استفاده می‌شوند.
۴ هیجان‌ساز در بورس
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / بورس / بازار سرمایه
۴ هیجان‌ساز در بورس
روز دوشنبه برای دومین مرتبه در سه ماه اخیر شاهد عقب‌نشینی شاخص کل بورس تهران به سطوح پایین‌تر از ۵/ ۱ میلیون واحد بودیم تا کف جدیدی از تیر۹۹ شکل گیرد. هیجان منفی معامله‌گران سهام سبب شده تا با وجود عقبگرد بیش از ۲۸ درصدی دماسنج سهام، همچنان شاهد فشار تمام‌نشدنی فروش در غیبت خریداران باشیم.
دماسنج هوشمند با حافظه‌ای قدرتمند+تصاویر
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
دماسنج هوشمند با حافظه‌ای قدرتمند+تصاویر
یکی از قوی‌ترین دماسنج‌های هوشمند که برای پیشانی استفاده می‌شود، دماسنج هوشمند موسوم به «ReliefCare» است که می‌تواند برای هر فرد در هر سنی استفاده شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
بایدها و نبایدها در هیجان بورس با تاکید بر نقش مسوولان
بازار سهام، بازاری است که میزبان سرمایه‌های ریسک‌گریز است و در عین حال نقش دماسنج را در هر اقتصادی ایفا می‌کند. ویژگی این بازار، کاربر آن را ملزم به تحمل هیجاناتی می‌کند که در بازارهای دیگر به این شدت وجود ندارد. در نقطه مقابل، سهامداران متشکل از جامعه‌ای از افراد با روحیات متفاوت و شرایط اجتماعی مختلف هستند. بدیهی است نوسانات بازار بر افراد مختلف اثر یکسانی نخواهد داشت.
رونق «گرم‌ گردشگری» در آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
رونق «گرم‌ گردشگری» در آمریکا
نوادا: تورهای گردشگری در آمریکا برای جذب مسافر‌ها مقصدی جدید را انتخاب کرده‌اند که داغ‌ترین نقطه سطح زمین است. به گزارش آدیتی‌سنترال، دهکده‌ای در صحرای نوادای آمریکا با نام Death Valley جایی است که هر سال چندین رکورد گرمای زمین در آنجا می‌شکند. گردشگر‌ها با توری تحت عنوان «گرم گردشگری» به آنجا می‌روند تا کنار تابلوی دیجیتال دماسنج این شهرک عکس سلفی بگیرند. به گفته راهنمای تور، گردشگر‌ها از کشور‌های گوناگون جهان برای بازدید از این منطقه در تور آنها نام‌نویسی می‌کنند.
ماجرای ۱۰۰ نفری که سرمایه‌شان در بورس هزار میلیاردی شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / افت بازار سهام / علی مروی
ماجرای ۱۰۰ نفری که سرمایه‌شان در بورس هزار میلیاردی شد
به گزارش مهر، شاخص بورس روزهای متمادی است که بر روی افزایش مقاومت می‌کند؛ ممکن است چند ساعتی در روز دماسنج بورس، با افزایش مواجه باشد؛ اما بعد از گذشت مدتی همچنان به سمت افت متمایل می‌شود و خود را همچون فردی بیمار، با قند خون پایین و دارای سرگیجه حرکت می‌کند تا فقط ثابت کند که یک موجود زنده است.
ابداع دماسنج کوانتومی برای اندازه گیری تب کرم کوچک
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
ابداع دماسنج کوانتومی برای اندازه گیری تب کرم کوچک
تهران- ایرنا- محققان با مجهزکردن یک میکروسکوپ نوری به حسگرهای کوانتومی موفق به ابداع یک دماسنج دقیق شدند که می‌تواند «تب» کرم‌های لوله‌ای کوچک را ثبت کند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
جناب آقای روحانی نگذارید تنها ارثیه دولت‫تان یعنی بورس گرفتار سرنوشت برجام شود
مشهور است که «بورس» دماسنجِ اقتصاد است. حالِ درونیِ اقتصاد را بروز می‌دهد و حکایت می‌دهد. بورس پویا و فعال، نشان از حیات اقتصاد می‌دهد. البته مراد، پویایی واقعی بورس است؛ حباب بورس، سراب اقتصاد را نشان می‌دهد. ما سخن از بورس واقعی می‌گوییم. از آنجا که منابع بورس جزو منابع سرمایه‌ای است، رونق بازار بورس می‌تواند به رونق تولید بینجامد. هم سطح نقدینگی و تورم را کنترل کند و هم منابع سرمایه‌ای برای اقتصاد دست‌وپا کند.در ایران رونق بورس در این مدت مزیت دیگری علاوه بر موارد بالا نیز دارد. اینکه با وجود سقوط ارزش دارایی‌های مردم طی این سالیان، رونق کنونی تا حدودی از بخشی از دارایی مردم محافظت کرد. رونق این بازار، هم می‌تواند از کاهش افسارگسیخته دارایی‌ها جلوگیری کند و هم با تزریق منابع به تولید، از زمین …
قیمت‌های بورسی به چه تاریخی بازگشت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس
قیمت‌های بورسی به چه تاریخی بازگشت؟
دقیقا یک ماه از زمانی که شاخص سهام به قله ۲ میلیون و ۷۸ هزار واحد رسید، می‌گذرد و در این مدت دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با عقبگرد ۲۵ درصدی مواجه شده است. بررسی‌های آماری از عملکرد صنایع ۳۸گانه بورس نشان می‌دهد افزون بر چهار پنجم گروه‌ها (۸۴ درصد) با عقبگرد بیش از ۲۰ درصدی از نقطه اوج خود مواجه شده‌اند و بعضا به قیمت‌های ابتدای سال بازگشته‌اند. نوشته قیمت‌های بورسی به چه تاریخی بازگشت؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عقبگرد سهام  در ۲۹ صنعت
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
عقبگرد سهام در ۲۹ صنعت
دقیقا یک ماه از زمانی که شاخص سهام به قله ۲ میلیون و ۷۸ هزار واحد رسید، می‌گذرد و در این مدت دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با عقبگرد ۲۵ درصدی مواجه شده است. بررسی‌های آماری از عملکرد صنایع ۳۸گانه بورس…
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ظهور نوپوپولیسم‌ پارلمانی
با انبوهی از وعده‌ووعیدها و شماتت پیشینیان روی کار آمده‌اند. قرار بود کاری کنند کارستان. همین، سطح انتظار از کارکرد مجلس را بالا برده و غیرواقعی کرده است، پس طبیعی است که دماسنج پوپولیسم در چنین مجلسی بالا برود.
گوشی «یومی دیجی A۷S» دمای بدن را از راه دور می‌سنجد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
گوشی «یومی دیجی A۷S» دمای بدن را از راه دور می‌سنجد
گوشی هوشمند و چینی یومی دیجی A۷S دماسنجی است که بدون تماس با بدن فرد دمای بدنش را می‌سنجد. ایده تعبیه شده در این گوشی می‌تواند برای بسیاری از افراد کاربردی باشد.
سبقت صندوق‌ها از شاخص سهام
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سبقت صندوق‌ها از شاخص سهام
معامله‌گران آخرین روزهای مردادماه را با افت چشمگیر شاخص کل بورس و البته قیمت سهام پشت سر گذاشتند. جایی که فقط در 11 روز معاملاتی 6/ 22 درصد از ارتفاع دماسنج تالار شیشه‌ای فروریخت و برخی سهامداران حتی با ضررهای بیش از 50 درصدی نیز مواجه شدند. در این شرایط اما صندوق‌های سرمایه‌گذاری نشان دادند امن‌ترین مکان برای نقدینگی سرگردان سرمایه‌گذاران هستند. به ویژه آنهایی که به اصطلاح در زمره تازه‌واردان بازار قرار می‌گیرند و از شناخت مختصری درخصوص پارامترهای سرمایه‌گذاری در بازار سهام برخوردارند.
رکورد بزرگ‌ترین خرید حقوقی‌ها در بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / بورس / بازار سرمایه
رکورد بزرگ‌ترین خرید حقوقی‌ها در بورس
افت اخیر شاخص کل از سقف ۲ میلیون و ۷۸ هزار واحدی در روز ۱۹ مرداد ماه تا مرز ۶/ ۱ میلیون واحد در روز دوشنبه گذشته سریع‌ترین کاهش دماسنج بازار سهام در تاریخ فعالیت بورس بوده است. این کاهش غافلگیرانه که پس از یک دوره جهش استثنایی اتفاق افتاد، بحث‌های زیادی نزد کارشناسان این حوزه و در سطح عمومی‌تر در جامعه برانگیخته است. یکی از مباحث رایج این بوده که با توجه به فرضیه اثر‌گذاری رشد بی‌محابای سهام بر نرخ ارز و تورم، چرا با افت بورس، سایر بازار‌ها دچار کاهش قیمت نشده‌اند.
کدام سهم‌ها در ماه مرداد سود داشتند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / بازار سرمایه / بازدهی بورس / شاخص بورس / قیمت سهام
کدام سهم‌ها در ماه مرداد سود داشتند؟
با وجود اینکه گرم‌ترین ماه سال با افت ۸٫۳ درصدی دماسنج اصلی بازار سهام به پایان رسید، شرکت‌هایی بودند که در این ماه توانستند جامه سبز به تن کنند و حتی با بازده سه رقمی همراه شوند. یافته‌ها نشان می‌دهد ۳۰ درصد از سهام معامله‌شده در دومین ماه تابستان مسیر عکس شاخص در پیش گرفته و با رشد قیمت همراه شدند. نوشته کدام سهم‌ها در ماه مرداد سود داشتند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازآفرینی زندگی کرونایی با اقلام بهداشتی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
بازآفرینی زندگی کرونایی با اقلام بهداشتی
تهران-ایرنا- «تاناکا تاتسویا» هنرمند ژاپنی که حدود یک دهه با اشیای دم‌دستی وضعیت‌های زندگی روزانه را بازآفرینی می‌کند، پس از همه‌گیری کرونا، ماسک و دستکش و دماسنج را دستمایه خلق روزمره‌های مینیاتوری خود کرده است.
شباهت بورس به مهرماه ۹۷ چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / پول / سهام / شاخص / مجسمه / نقدینگی
شباهت بورس به مهرماه ۹۷ چیست؟
دنیای اقتصاد نوشت: بورس تهران که ۱۰ روز کاری پیش توانست قله ۲ میلیون و ۷۸ هزار واحدی را فتح کند، اکنون بیش از ۲۰ درصد از سقف اخیر خود عقب نشست تا عنوان بازار خرسی را در اختیار گیرد. پیش از این آخرین باری که بورس تهران به فاز خرسی وارد شد، پاییز سال ۹۷ بود که البته بعد از ۵۵ روز معاملاتی رقم خورد. در آن سال دماسنج تالار شیشه‌ای پس از ۴۱ روز کم‌نوسان، روندی صعودی را در پیش گرفت و با هجوم پول‌های تازه مواجه شد. اما امسال چه می‌شود؟
جهنم را در دره مرگ تجربه کنید! + عکس
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
جهنم را در دره مرگ تجربه کنید! + عکس
گرم ترین دمای هوای ثبت شده بر زمین در دره مرگ کالیفرنیا به ثبت رسیده است. جیوه دماسنج در دره مرگ کالیفرنیا به عدد 129.9 درجه فارنهایت (54.4 درجه سیلسیوس) رسید و گرم ترین دمای هوایی را که احتمالا تا کنون در زمین ثبت شده نشان داد. بنابر گفته سازمان ملی هواشناسی(ان دبلیو اس NWS) این دمای هوا ساعت 3.41 عصر در حوالی فورانس کریک و نزدیک به مرز نوادا ثبت شد. در بیانیه ای از ان دبلیو اس لاس وگاس آمده است: این درجه حرارت مشاهده شده به صورت مقدماتی بررسی شده و هنوز رسمی نشده است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
ثبت گرم‌ترین دمای هوا در دره مرگ
جیوه دماسنج در دره مرگ کالیفرنیا به عدد 129.9 درجه فارنهایت (54.4 درجه سیلسیوس) رسید و گرم‌ترین دمای هوایی را که احتمالا تا کنون در زمین ثبت شده نشان داد. به گزارش فرارو، بنابر گفته سازمان ملی هواشناسی) ان دبلیو اس NWS (این دمای هوا ساعت 3.41 عصر در حوالی فورانس کریک و نزدیک به مرز نوادا ثبت شد. در بیانیه‌ای از ان دبلیو اس لاس وگاس آمده است: این درجه حرارت مشاهده شده به صورت مقدماتی بررسی شده و هنوز رسمی نشده است. این نتیجه توسط مرکز ملی اطلاعات محیط زیست و سازمان هواشناسی جهانی (دبلیو‌ام او WMO) بیشتر بررسی خواهد شد. بنابر گزارش دبلیو‌ام او، این ثبت فعلی از گرم‌ترین دمای هوای ثبت شده بر زمین، در دره مرگ هم به ثبت رسیده است. در تاریخ 10 ژوئیه سال 1913 درجه حرارت 56.7 درجه سیلسیوس در گریلند رانچ …
آیا اسکن دمای بدن افراد برای غربالگری کرونا فایده‌ای دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
آیا اسکن دمای بدن افراد برای غربالگری کرونا فایده‌ای دارد؟
دماسنج‌های دستی به ابزاری فراگیر برای ردیابی کروناویروس تبدیل شده‌اند و به طور گسترده‌ای در فضاهای عمومی به کار می‌روند.
عواقبِ دستکاریِ دماسنج اقتصاد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / تحریم ایران / سیاست / صادرات / واردات / خودکفایی / نرخ ارز / تولید کننده
عواقبِ دستکاریِ دماسنج اقتصاد
جو بدبینی و بی‌اعتمادی فعالان اقتصادی اعم از تولیدکنندگان و بازرگانان نسبت به نهاد‌های سیاست‌گذاری و اجرایی و اضمحلال سرمایه اجتماعی نیز از همین سیاست‌ها و رویه‌ها ناشی شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / انفجار بندر بیروت
لبنان و تلاش برای عبور از نگاه استعماری دولت های خارجی
محمدمهدی رحیمی در مهر نوشت: برخی آن را عروس خاورمیانه نامیده اند و عده‌ای به آن لقب "دماسنج خاورمیانه" داده اند، اما این جمهوری حدوداً ۷۰ ساله، برای بسیاری از مردم جهان خصوصاً منطقه غرب آسیا به "مقاومت" شناخته می‌شود.
بهره‌گیری از فناوری‌های نوین
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
بهره‌گیری از فناوری‌های نوین
شرایط کنونی بازار سرمایه نشان از آن دارد که این بازار در مرحله مهمی از نقش‌آفرینی خود در اقتصاد کشور گام برداشته است. در این میان شاخص‌های اصلی بازار سهام در ماه‌های اخیر با رشد قابل‌توجهی همراه شده و در این میان دماسنج اصلی بورس از ابرکانال دو میلیون واحدی هم عبور کرد. به این ترتیب ارزش بورس به 5/ 7‌هزار هزار میلیارد تومان نزدیک شده است. این موضوع تاکید بر این است که شرایط امروزین بازار نیازمند توجهی ویژه به توسعه همه‌جانبه ابزارها، نهادها و بازارهای مالی است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
روند هفته جدید از دوربین کارشناسان بورس
شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال 99 تاکنون 1522 کانال صعودی را پشت‌سر گذاشته و به سوپرکانال دو میلیون واحد رسیده است. در ابتدای سال کمتر کارشناس و معامله‌گری چنین روندی را پیش‌بینی می‌کرد. با این حال روند بازار سهام در هفته‌جاری چگونه خواهد بود؟ بازار سهام با چه ریسک‌هایی مواجه شده و چه محرک‌هایی بازوی کمکی صعود قیمت سهام خواهد بود؟ آیا دماسنج بورس تهران به حرکت بر فراز سوپرکانال دو میلیون واحد ادامه خواهد داد یا همچنان شاهد نوسان این نماگر در این مرز حساس خواهیم بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
عرضه کم‌سابقه علیه تقاضای بی‌سابقه
شاخص بورس تهران در هفته گذشته پس از چند روز درگیری با سطح 2 میلیون واحد سرانجام از این مرز روانی هم عبور کرد تا با بازده 8/ 6 درصدی، در مقیاس هفتگی، بازده دماسنج بازار سهام در بهترین سال تاریخی فعالیت خود تا به اینجا به مرز 300 درصد (چهار برابر) برسد. در همین حال، با عبور ارزش روزانه معاملات از مرز 30هزار میلیارد تومان، یک رکورد دیگر نیز در زمینه حجم دادو‌ستدها شکسته شد و ارزش فروش سرمایه‌گذاران حقوقی به حقیقی هم برای سومین هفته متوالی بالاتر از 10 هزار میلیارد تومان قرار گرفت.
رشد روزانه ارزش بازار ادامه داد | دومین ابرکانال میلیونی هم فتح شد | رصد بورس از قله ۲ میلیون
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
رشد روزانه ارزش بازار ادامه داد | دومین ابرکانال میلیونی هم فتح شد | رصد بورس از قله ۲ میلیون
سرانجام طلسم عبور شاخص کل بورس تهران از مرز روانی ۲میلیون واحد شکسته شد. به این ترتیب روز یکشنبه نماگر اصلی بازار سهام با رشد ۴۹ هزار و ۸۷۰ واحدی به ارتفاع بی‌سابقه ۲ میلیون و ۱۱ هزار واحد رسید. از این رو رشد دماسنج تالار شیشه‌ای در تنها ۸۸ روز کاری سپری شده از سال ۹۹ از ۲۹۲ درصد فراتر رفت.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
فتح قله تاریخی بورس
پس از مدت‌ها گمانه‌زنی، بالاخره شاخص بورس مرز روانی جدیدی را به نام خود ثبت کرد تا پیش‌بینی‌ها بر افزایش اقبال عمومی به بورس بیش از پیش قوت گیرد. بر همین اساس شاخص بورس در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴۹ هزار واحدی در ارتفاع ۲‌ میلیون و ۱۱ هزار واحد قرار گرفت. در جریان دادوستدهای دیروز بازار سرمایه بیش از 13 میلیارد و 573 میلیون سهم و حق‌تقدم به ‌ارزشی بالغ بر 23 هزار و 502 میلیارد تومان در بیش از 2 میلیون و 562 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 49 هزار و 782 واحدی، در ارتفاع 2 ‌میلیون و 11 هزار و 404 واحد قرار گرفت. بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز گذشته به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •