چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
زبان بدن
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
این دلایل را بخوانید
بدن شما زمانی کم آب می‌شود که آب دفع شده از بدن بیشتر از مقدار جذب آن باشد. آب به طور معمول به دلیل تنفس، تعریق، ادرار و مدفوع از دست می‌رود.نوشیدن آب کافی و فراوان بسیار اهمیت دارد اما تشنگی مکرر و همیشگی ممکن است علامتی از اشکال در سبک زندگی یا یک مشکل پزشکی باشد:رژیم غذایی پرنمک: زمانی که شما نمک بیشتری از رژیم غذایی دریافت می‌کنید، ادرار کمتری دارید و سلول‌هایتان از آب محروم می‌شوند. سلول‌های محروم از آب پیام‌های شیمیایی را به مغز برای درخواست آب بیشتر ارسال می‌کنند و شما احساس تشنگی مداوم می‌کنید. کاهش مصرف نمک از طریق رژیم غذایی و نوشیدن آب به اندازه کافی می‌تواند این احساس تشنگی را از بین ببرد.پیاده‌روی در صبح: راه رفتن بیش از حد و با ریتم تند در هنگام صبح منجر به تعریق بیشتر نسبت به زمان‌های …
رازهای زبان بدن
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / زبان بدن دست ها / زبان بدن در مذاکره / زبان بدن چشم ها / زبان بدن در روانشناسی
رازهای زبان بدن
زبان بدن عبارت است از انواع شکل‌های ارتباط غیر کلامی یا رفتاری که یک فرد از طریق رفتار‌های فیزیکی خود، بدون آنکه با دیگران صحبتی بکند، ارتباط بر قرار کند.
دستگاه خاصی که با استفاده از زبان بدن دروغگو را لو می‌دهد
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / دروغ سنج / دروغگویی / سبک زندگی / پارسی خبر / دروغ گفتن
دستگاه خاصی که با استفاده از زبان بدن دروغگو را لو می‌دهد
روانشناسان با استفاده از یک دستگاه خاص دریافتند هنگامی که افراد شروع به دروغگویی می‌کنند، زبان بدنشان همه چیز را لو می‌دهد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
چگونه بفهمیم کسی به ما دروغ می‌گوید؟
ژان کریستف می‌گوید خوراک این جهان اندکی حقیقت است و بسیاری دروغ. متاسفانه دیدگاه بدبینانه کریستف واقعی به نظر می‌رسد و روزانه در زندگی واقعی و مجازی با هزاران دروغ کوچک و بزرگ مواجهیم. دروغ‌هایی که گاهی شاید ضرری هم نداشته باشند اما برخی دیگر می‌توانند از نظر مالی یا روحی ضربه بزرگی به ما بزنند. حال سوال اینجاست که چگونه می‌توانیم متوجه شویم کسی به ما دروغ می‌گوید؟هیچ کس دوست ندارد قربانی دروغگویی‌های دیگران شود. قطعا وقتی کسی به شما دروغ می‌گوید و متوجه می‌شویم که بازی خورده‌ایم، احساس خوبی نخواهیم داشت؛ اما اطلاع از دروغگو بودن دیگران بهتر از آن است که در بی‌خبری به سر ببریم.متخصصان زبان بدن معتقد هستند که می‌توان از روش‌هایی متوجه شد که فردی در حال دروغ گفتن است. «اسکات رز» تحلیلگر رفتار و …
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
ویروس کرونا 400 روزه شد
گروه اجتماعی|  اگر به گزارش‌های نشریات چینی اکتفا کنیم و اخبار این نشریات درباره شناسایی اولین بیمار مبتلا به یک بیماری ناشناخته را ملاک قرار دهیم، امروز، بروز اولین مورد ابتلا به کووید- 19 در جهان، 400 روزه شد. به این معنا که اواخر اسفند 98، یک روزنامه چاپ هنگ‌کنگ با انتشار گزارشی بر مبنای اطلاعات به دست آمده از دولت چین، اعلام کرد که 17 نوامبر 2019 اولین بیمار مشکوک به آلودگی ویروس کرونا در چین شناسایی شده که مردی 55 ساله از استان «هوبئی» و با علایم مشابه ذات‌الریه بوده است. با اعتماد به همین گزارش، می‌توان گفت که جهان، 400 روز است که با کرونا، زندگی می‌کند و این ویروس، 7 میلیارد انسان را در چهار جهت جغرافیایی این کره خاکی واداشته که سبک جدیدی از زندگی …
۱۰ توصیه برای داشتن یک سخنرانی حرفه ای
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / سخنرانی / زبان بدن / موفق شو
۱۰ توصیه برای داشتن یک سخنرانی حرفه ای
یکی از اصلی ترین جنبه های ارتباط عمومی که بسیاری از افراد از آن واهمه داشته و سعی می کنند تا جایی که امکان دارد از آن دوری کنند، سخنرانی عمومی است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
توئیتر در حال آزمایش قابلیت «اسپیس» برای ایجاد چت روم صوتی است
توئیتر در حال آزمایش قابلیت جدیدی به نام «Spaces» است تا کاربران بتوانند از طریق آن در چت ‌روم‌های فقط صوتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.با کمک قابلیت جدید Spaces کاربران می‌توانند به جای تایپ کردن نظرات خود، از طریق ارتباط صوتی و اموجی با یکدیگر تعامل داشته باشند. این قابلیت به صورت آزمایشی در دسترس برخی کاربران قرار گرفته تا این شرکت بتواند آزمایش‌های لازم را روی آن انجام دهد.تعامل صوتی در کنار مزایای خوبی که دارد ممکن است مشکلاتی را نیز ایجاد کند. مثلا این احتمال وجود دارد در فضای چت برخی کاربران با رفتارهای خشونت آمیز از جمله فریاد کشیدن باعث آزار و اذیت بقیه اعضای چت روم شوند؛ اما توئیتر معتقد است که ماهیت Spaces می‌تواند فضایی را ایجاد کند تا کاربران احترام بیشتری برای یکدیگر قایل شوند. …
تقویت بینایی انسان و ماشین
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
تقویت بینایی انسان و ماشین
سال‌ها است به دنبال یافتن راهی برای تقویت بینایی خود هستیم. هرچند چشم انسان یک ماشین زیستی حیرت‌انگیز است و هنوز هم موفق نشده‌ایم دستگاهی بسازیم که با آن رقابت کند، اما محدودیت‌هایی نیز دارد. محققان در تلاشی جدید سعی کرده‌اند ابزاری بسازند که به ما کمک می‌کند بخشی از این محدودیت‌ها را پوشش دهیم و در میان دود و آتش هم بتوانیم اطراف را مشاهده کنیم. در «دنیای دوربین» این شماره نگاهی به این موضوع خواهیم پرداخت. علاوه بر این، اشاره‌ای هم خواهیم کرد به لزوم آموزش زبان بدن به خودران‌ها و راهکاری که برای آن پیشنهاد شده است.
یک مجری با سه چراغ روشن
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
یک مجری با سه چراغ روشن
روزنامه خراسان نوشت: جای طنازی مودبانه و زبان بدن این هنرمند چیره دست،همچنان در میان مجریان امروزی خالی است
ارزیابی جلسات کاری بر اساس زبان بدن و حالت صورت!
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / مایکروسافت / زبان بدن / جلسه کاری / حالت صورت / هوش مصنوعی
ارزیابی جلسات کاری بر اساس زبان بدن و حالت صورت!
با استفاده از ارزیابی زبان بدن در جلسات کاری خواهیم دانست که آیا دور هم جمع شدن‌ها در جلسات کاری اتلاف وقت است یا ثمربخش بوده است.
زبان بدن در سراسر دنیا یکسان است؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / زبان بدن / سبک زندگی / پارسی خبر
زبان بدن در سراسر دنیا یکسان است؟
یک مدرس دانشگاه گفت: زبان بدن از زمان غار نشینی وجود داشته و در افراد مختلف متفاوت است.
راز زبان بدن، این حرکات از جذابیت شما کم می‌کند + تصاویر
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / زبان بدن / راز جذابیت / دانستنی های روانشناسی / سبک زندگی / پارسی خبر
راز زبان بدن، این حرکات از جذابیت شما کم می‌کند + تصاویر
در گزارش زیر می‌خواهیم شما را با حرکات بدنی آشنا کنیم که برای حفظ جذابیت‌تان باید از آن‌ها دوری کنید.
رفتارشناسی ترامپ و بایدن از نگاه کارشناسان علوم رفتار و فن بیان
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / مناظره / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
رفتارشناسی ترامپ و بایدن از نگاه کارشناسان علوم رفتار و فن بیان
تهران- ایرنا- یک کارشناس علوم رفتاری و فن بیان، توضیح می‌دهد که دونالد ترامپ و جو بایدن به هنگام مناظره یا سخنرانی چگونه از زبان بدن و حالات چهره استفاده می‌کنند و حرکات ظاهری آنها چگونه نیت‌های درونی آنان را نمایان می‌کند.
دلبری جذاب زنانه با حرکات بدن
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / دلبری / روابط زناشویی / پارسی خبر / همسر
دلبری جذاب زنانه با حرکات بدن
عشوه و ناز زنانه چیست و چرا؟ خواندن زبان بدن دلبری زنان (زبان عشوه گری خانم ها) همواره کار مشکل، اما بسیار مهمی است چرا که می‌توانید هرآنچه را که از راه کلام نمی‌توانید از میل و خواسته‌ی خانم بفهمید با کمک درک زبان بدنش بدانید.
بررسی زبان بدن سیاستمداران: از حالت مانیایی احمدی‌نژاد تا خشکی روحانی!
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بررسی زبان بدن سیاستمداران: از حالت مانیایی احمدی‌نژاد تا خشکی روحانی!
یک متخصص زبان بدن می‌گوید: روحانی وقتی می‌خواهد سخنرانی کند انگار در جایی قهر کرده و با حالت خشک و بدنی منقبض می‌آید سخنرانی می‌کند. احمدی نژاد حالت‌های مانیایی و شیدایی‌اش بسیار مشکوک است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
آیا روبات‌ها جایگزین قضات خواهند شد؟
به گفته یک کارشناس هوش مصنوعی روبات‌هایی که زبان بدن متهم را برای شناسایی علائم جرم تجزیه و تحلیل می‌کنند، تا سال ۲۰۷۰ جایگزین قضات خواهند شد. به گزارش «ایسنا» و به نقل از دیلی‌میل، «ترنس مائوری» نویسنده و سخنران حوزه هوش مصنوعی، معتقد است که این دستگاه‌ها قادر خواهند بود علائم جسمی و روانی عدم صداقت را با دقت 9/ 99 درصد تشخیص دهند. او ادعا می‌کند که آنها مودب خواهند بود، به راحتی به هر زبان شناخته‌شده صحبت خواهند کرد و قادر به تشخیص علائمی از دروغ خواهند بود که توسط انسان قابل تشخیص نیست. روبات‌های قاضی مجهز به دوربین‌هایی خواهند بود که الگوهای گفتاری نامنظم، افزایش غیرمعمول دمای بدن و حرکات دست و چشم را ضبط و شناسایی می‌کنند. سپس این داده‌ها توسط روبات‌ها مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند تا …
فیلم کوتاه یکی از بهترین راه‌های برقراری ارتباط در جهان امروز است
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / ویروس کرونا / گیتی خامنه / جشنواره فیلم مقاومت
فیلم کوتاه یکی از بهترین راه‌های برقراری ارتباط در جهان امروز است
تهران- ایرنا- عضو هیئت‌انتخاب شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، گفت: فیلم کوتاه می‌تواند با ریتمی سریع و با استفاده از خط داستانی، دکوپاژ و البته زبان بدن، پیام خود را منتقل کند.
شخصیت شناسی از روی نوع لباس پوشیدن!
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / شخصیت شناسی / نوع لباس پوشیدن / سبک زندگی / پارسی خبر
شخصیت شناسی از روی نوع لباس پوشیدن!
زبان بدن و نوع لباس پوشیدن می‌توانند تا ۷۰ درصد از شخصیت افراد را آشکار کنند.
توییت انصاف | به یاد اکبر عالمی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
توییت انصاف | به یاد اکبر عالمی
واکنش‌های توییتری به درگذشت اکبر عالمی، مجری، منتقد سینما و مستندساز را به انتخاب خبرنگار انصاف نیوز می‌خوانید: مهرزاد دانش: تسلط غریب #اکبر_عالمی بر لحن، مکث، نگاه، اوج و فرود صدا و زبان بدن هنگام حرف زدن، مثل لذت از شاهکارهای پخش‌شده و نقدها و بحث‌های برنامه‌هایش جذابیت داشت. او فراتر…
نکاتی جالب از زبان بدن بایدن و ترامپ در مناظره نخست
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
نکاتی جالب از زبان بدن بایدن و ترامپ در مناظره نخست
اردوگاه دموکرات این نکته را به درستی دریافته که رمز چیره شدن بر منش عوام‌فریبانه و آشوب‌طلبانه ترامپ بی‌توجهی به حضورش در مناظره، زیر سوال بردن سیاست‌هایش بدون درگیری لفظی با او، تاکید و تکیه بالا بر واقعیات (Facts) و اعداد و در نهایت به عنوان برآیند این تاکتیک‌ها، خارج کردن ترامپ از ریل تعریف شده ستاد جمهوری‌خواه برای پیشبرد مناظره از سوی اوست.
زبان بدن ترامپ از بیماری کرونای وی چه می‌گوید؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
زبان بدن ترامپ از بیماری کرونای وی چه می‌گوید؟
پنجشنبه‌شب اخباری مبنی بر ابتلاء رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ و بانوی اول امریکا، ملانیا ترامپ به کرونا منتشر و توسط شخص دونالد ترامپ تأیید شد. جهان نیز منتظر گزارشی از احساس واقعی رئیس‌جمهور در پی تشخیص بیماری وی بود.
چگونه هوش هیجانی را به کودک آموزش دهیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / هوش هیجانی کودک / زبان بدن / مهارت‌های اجتماعی / خودآگاهی / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه هوش هیجانی را به کودک آموزش دهیم؟
هوش عاطفی، هوش احساسی یا هوش هیجانی شامل شناخت و کنترل عواطف و هیجان‌های خود و دیگران است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
چگونه در دوران دورکاری یک تیم قدرتمند بسازیم؟
شیوع ویروس کرونا باعث شده که بسیاری از افراد در سراسر جهان دورکار شوند که تغییراتی در نحوه انجام کارها در پی داشته است. یکی از موارد مهم در این دوران، ایجاد و رهبری یک تیم قدرتمند است.در حالت عادی ساخت و رهبری یک تیم کارآمد و قوی کار ساده‌ای نیست و رهبران باید از راه‌های خلاقانه‌ای برای دستیابی به این اهداف استفاده کنند که دوران کنونی و دورکاری اکثر افراد، کار دشوارتری محسوب می‌شود. برای بهبود عملکرد تیم‌ها می‌توانید اقدامات مختلفی را انجام دهید و «لینا راینهارد»، معاون مهندسی محصول کمپانی «CircleCI» در این زمینه توصیه‌هایی دارد.در حالت کلی تمام افراد دارای تجربه کاری یکسان نیستند و هدف رهبر یک تیم نیز نباید این موضوع باشد و بجای این کار باید مطمئن شود که تمام افراد در یک پروژه مشارکت دارند و …
چطور فعالانه به دیگران گوش دهیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / گوش دادن فعال / دانستنی های روانشناسی / زبان بدن / سبک زندگی
چطور فعالانه به دیگران گوش دهیم؟
گوش دادن فعال پیدا کردن معنای گفتار دیگران در ذهن خویش است. با این تعریف شنیدن با گوش دادن متفاوت است.
نشانه های ظاهری فرد دروغگو چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / دروغ گفتن / دروغگویی / حرکات ناخودآگاه / سبک زندگی / پارسی خبر
نشانه های ظاهری فرد دروغگو چیست؟
در هنگام دروغ گفتن فرد فقط روی کلمات و حالت‌های صورت خود تمرکز می‌کند و زبان بدن را کاملا نادیده می‌گیرد.
خشمت را کنترل کن آقای میثاقی
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / محمدحسین میثاقی / عادل فردوسی‌ پور / برنامه فوتبال برتر / مارک ویلموتس / مهدی تاج / مهدی بذرافکن
خشمت را کنترل کن آقای میثاقی
شاید خیلی گَس باشد که بخواهم در اوج بحث محکومیت فدراسیون فوتبال کشورمان به مبلغ نزدیک 180 میلیارد تومان در ماجرای ویلموتس، درباره مجری برنامه فوتبال برتر حرف بزنم.ولی به نظرم این کار لازم است در باب رفتار شناسی و زبان بدن محمدحسین میثاقی.
۷ حرکت ناخودآگاه دروغگوها چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
۷ حرکت ناخودآگاه دروغگوها چیست؟
در هنگام دروغ گفتن فرد فقط روی کلمات و حالت‌های صورت خود تمرکز می‌کند و زبان بدن را کاملا نادیده می‌گیرد.
اگر کسی این7 حرکت ناخودآگاه را انجام می دهد،دارد دروغگویی اش را لو می‌دهد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / روانشناسی / دروغگویی
اگر کسی این7 حرکت ناخودآگاه را انجام می دهد،دارد دروغگویی اش را لو می‌دهد
خراسان نوشت: حتی اگر ما بتوانیم به طور قانع کننده‌ای دروغ بگوییم، حرکات بدنی‌مان واقعیت را برملا خواهند کرد. دلیلش این است که در هنگام دروغ گفتن فرد فقط روی کلمات و حالت‌های صورت خود تمرکز می‌کند و زبان بدن را کاملا نادیده می‌گیرد و بر خلاف کلمات، حالت‌های بدنی غیر قابل کنترل هستند. در این مطلب شما را با رایج‌ترین حرکات بدنی که می‌توانند دروغ گویی یک فرد را برملا کنند، آشنا می‌کنیم. البته که ممکن است در بعضی شرایط خاص، بروز چنین رفتارهایی از سوی یک فرد نشانه دروغ گفتن نباشد.
وبینار  «زبـان بـدن» برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / باشگاه دانشجویان ایسنا / دانشگاه مازندران / دانشگاه علم و فناوری مازندران / انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه علم و فناوری مازندران
وبینار «زبـان بـدن» برگزار می شود
انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه علم و فناوری مازندران وبینار "زبان بدن" را برگزار می‌کند.
آرزوهای بزرگ؛ کوچک
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
آرزوهای بزرگ؛ کوچک
ایرنا - تهران - کودکان آسیب‌پذیرترین گروه در هر جامعه هستند و دنیای بسیار قشنگی دارند. توجه نکردن به کودکان به علت مشکلات اقتصادی و کاستن بودجه‌هایی که شرایط زندگی و حیات کودکان را خدشه‌دار می‌سازد، البته نیاز کودکان تنها مالی نیست و خیلی وقت‌ها کودکان از نظر عاطفی و روحی ضربه می‌خورند. کوچک‌اند، ولی آرزوهای بزرگ دارند. اگر از ما که بزرگترها بپرسند چه آرزویی دارید، بی‌شک آرزوی برگشتن به روزهای پاک و بی‌غل و غش کودکیمان را داریم. بین آرزوی ما و کودکان خیلی فرق است و آن اینکه شاید آن‌ها بالاخره روزی به آرزویشان برسند، ولی آرزوی ما بعید و دست نیافتنی است. عکاس در این مجموعه از کودکان جنوب استان کرمان و سیستان و بلوچستان خواسته است تا با زبان بدن آرزوی خود را نشان بدهند.
عکس عجیب هیتلر و «به مرور زمان»!
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
عکس عجیب هیتلر و «به مرور زمان»!
رفتارشناسان احتمالاً در همین عکس ده‌سالگی هم نشانه‌هایی از زبان بدن را کشف کنند، اینکه یک نفر فرمانروا نمی شود. فرمانروا به دنیا می‌آید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
تعجب از تعجب!
«من از شایعه‌سازی دشمنان تعجب نمی‌کنم، از این تعجب می‌کنم که چطور گوش شنوایی برای این سخنان وجود دارد»؛ این جمله را رئیس‌جمهوری در جلسه هیات دولت مطرح کرده است. اشاره حسن روحانی، به اخباری است که درباره ماجرای وقف بخشی از کوه دماوند مطرح شده و البته به این بهانه گریزی به طرح اخباری درباره واگذاری برخی از جزایر و بخشی از بنادر جنوبی کشور به چین و نیز تسهیم دریای خزر هم زده است. فارغ از این که این اخبار چقدر آمیخته به شایعه یا حقیقت هستند، تعجب رئیس‌جمهوری از این شرایط به عنوان فردی که در سطح اول مدیریتی یک کشور باید شناخت مناسبی از فضای جامعه و دلایل شکل‌گیری چنین فضایی داشته باشد، خود عجیب و تعجب‌برانگیز است.حسن روحانی در طول سال‌ها مسئولیت بسیار حرف زده است. از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تا …
ازدواج در فضای مجازی برای چه کسانی توصیه می شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / استانی-اجتماعی / ازدواج / فضای مجازی
ازدواج در فضای مجازی برای چه کسانی توصیه می شود؟
یک روانشناس، زبان بدن را یکی از مهمترین ویژگی های شناختی در فضای حقیقی دانست و یادآور شد: دختر و پسری که در فضای مجازی با هم آشنا شده و براساس همین شناخت و آگاهی کم تصمیم به ازدواج می گیرند، اغلب دچار اشتباه می شوند.
مدیریت زبان بدن برای بهبود فن بیان هنگام سخنرانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / موفق شو / افزایش اعتماد به نفس / زبان بدن
مدیریت زبان بدن برای بهبود فن بیان هنگام سخنرانی
زبان بدن یکی از موضوعات کلیدی است که شما باید در هنگام داشتن یک سخنرانی عمومی به آن توجه داشته باشید.
بز‌ها زبان انسان را می‌فهمند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بز‌ها زبان انسان را می‌فهمند؟
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد بز‌ها قادر به ترجمه زبان بدن و ایما و اشاره انسان‌ها هستند و از این حیث با سگ‌ها در یک سطح قرار می‌گیرند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
زبان بدن و کرونا
طاهر جمشیدزاده- آنچه که بنا به باور و اعتقاد روان‌شناسان شهیر دنیا نظیر فروید و یونگ حائز اهمیت است این است که زبان بدن(Body Language) با انحراف از حقیقت ارتباط دارد. عالی‌ترین تجربیات و دستاوردهای انسان حاصل توانایی او در پرداختن به اندیشه‌های پیچیده، تبادل اندیشه و عمل کردن بر اساس اندیشه است. اندیشیدن شامل بازه و گسترده وسیعی از فعالیت‌های ذهنی ماست. در همه موارد زیر به نوعی سرگرم اندیشیدن هستیم؛ هنگام تلاش برای حل مسئله‌ای که در کلاس درس داده شده، غوطه خوردن در خیال‌بافی پیش از شروع درس، تنظیم برنامه تعطیلات، مواجهه با ویروس کرونا، نامه نوشتن، نگرانی درباره مشکل روابط با فرد دیگری یا تصمیم‌گیری در خصوص چیزهایی که باید از مغازه و سوپرمارکت خرید. زبان وسیله اساسی تبادل اندیشه‌هاست و علاوه بر …
کشف احساسات نوزادان با این بازی های جذاب
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / بازی با نوزاد / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
کشف احساسات نوزادان با این بازی های جذاب
شما با خواندن این مطلب در می‌یابید که چه انتظاراتی می‌توان از احساسات کودک داشت و چه زمانی برای ابراز احساسات خود نیاز به یاری ما دارند. همچنین چند ایده بازی برای تشویق احساسات کودکان داده می‌شود. احساسات و بازی کودک نوزادان از سه ماهگی شروع به به یادگیری احساسات خود و نحوه بیان آنها می‌کنند. بازی یک روش طبیعی است که نوزادان به کمک آن، می‌آموزند و رشد می‌کنند. در حقیقت این بازی است که به آنها فرصتی می‌دهد تا احساساتی مانند غم، شادی، خوشبختی یا ناامیدی را کشف و ابراز کنند. بنابراین این درست همان جایی است که شما باید وارد شوید و از طریق بازی با کودک، به او در یادگیری احساسات خود کمک برسانید. منظور از بازی با کودک برای یادگیری احساسات این است که شما طرف مقابل بازی با او باشید و نه اسباب‌بازی‌ها. …
تست روان‌شناسی | شخصیت‌شناسی بر اساس نحوه قفل‌شدن انگشتان دست
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
تست روان‌شناسی | شخصیت‌شناسی بر اساس نحوه قفل‌شدن انگشتان دست
جدیدترین پژوهش‌های متخصصان زبان بدن نشان می‌دهد که نحوه قفل کردن انگشتان هر دو دست مطالب بسیاری را درباره شخصیت شما آشکار می‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
جلوگیری از سرایت عاطفی منفی
‏  [کریستال ریپول|نویسنده و پژوهشگر حوزه بهداشت روان] بدبختی همیشه همراه می‌خواهد؛ احتمالا شما هم گرفتار این تجربه شده باشید؛ زمانی که احساس ‏دلزدگی و غم دارید یا از کسی عصبانی و ناراحت هستید، یک موسیقی غم‌انگیز پیدا می‌کنید تا ‏شریک حال بدتان باشد. هرچیزی می‌تواند کارکرد متفاوتی داشته باشد؛ شنیدن آهنگ غمگین وقتی ‏که روز خوبی دارید می‌تواند به سرعت روحیه‌تان را تغییر دهد. اگر شما یک شنونده خوب و به ‏اصطلاح مخزن اسرار دیگران هستید، از شنیدن مشکلات دوست‌تان، ناراحت یا مضطرب ‏می‌شوید. این اتفاق چگونه می‌افتد؟ آیا واقعاً احساسات می‌تواند مانند سرماخوردگی یا آنفلوآنزا ‏گسترش پیدا کند؟ در واقع بله، محققان آن را سرایت …
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
چگونه مچ دروغگوها را بگیریم؟
حتی اگر بتوانیم طوری دروغ بگوییم که قانع‌کننده به نظر برسد، بدن‌مان دست آخر حقیقت را آشکار خواهد کرد. علت این مسئله آن است که دروغگوها معمولاً از زبان بدن‌شان غافل می‌شوند و در عوض، تمام تمرکزشان را روی حرف‌ها و حالت چهره‌‌شان می‌گذارند. روانشناسان معتقدند راه تشخیص دروغ، توجه به زبان بدن است و اگر به این مسئله دقت کنیم می‌توانیم مچ دروغگوها را بگیریم.بعضی افراد، دروغگوهای بهتری هستند. گرچه هیچ علامت همه شمولی وجود ندارد که از روی آن بتوان ۱۰۰ درصد از دروغگویی کسی مطمئن شد، اما در این مطلب می‌خواهیم چند ترفند هوشمندانه به شما یاد دهیم که به تشخیص راحت‌تر دروغ کمک می‌کنند.مکث زیادیکی از رایج‌ترین نشانه‌ها که دروغگویی یک شخص را معلوم می‌کند، مکث کردن او در هنگام صحبت است، پس به این مسئله …
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / جامعه / کرونا / کودکان
چگونه با کودکانمان دربارۀ کرونا و خطرات آن صحبت کنیم؟
مهم است که در پایان گفتگوهایتان با کودکان، دیگر هیچ کودکی احساس ناراحتی و نگرانی نکند. سعی کنید در جریان گفتگوها به کمک زبان بدن همچنین با آرامشی که در صدایتان دارید و به کار بردن جملا زیبا، از اضطراب کودکان بکاهید.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
«رباب نوازی» رحیم خوش نواز / «ای لای» شهرام ناظری / موسیقی سنتی یونان با بوزوکی / دوئت ویولنسل با یک ویولنسل / آیا زندگی جاودان دست یافتنی است؟ / معانی جالب زبان بدن ایتالیایی‌ها
شاید فرصت تماشای بهار دیگری را نداشته باشیم و با این نگاه از لحظه به لحظه فروردین هزار و سیصد و نود و نه لذت ببریم. بسیاری از ما با اقوام درجه اول و حتی برادران و خواهران خود نیز ارتباط نداریم. چه نیک که در این ایام سخت که ملاقات حضوری خطرساز است، با تماس تلفنی به آنها تبریک بگوییم و اگر حس دیدار نبود، حالِ گفتار برقرار باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / باشگاه دانشجویان ایسنا / کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری دانشگاه شهید بهشتی / اصول و فنون مذاکره و زبان بدن
اصول و فنون مذاکره و زبان بدن
کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری با همکاری پارک علم و فن‌آوری دانشگاه شهید بهشتی کارگاه "اصول و فنون مذاکره و زبان بدن" را برگزار می کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
چالش عجیب مارتین اسکورسیزی با پشه‌ها
فیلم سینمایی «مرد ایرلندی» با نقش‌آفرینی رابرت دنیرو و فیلمنامه‌ای نوشته استیون زالیان، در ۱۰ بخش آکادمی اسکار ازجمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی نامزد شده است. اسکورسیزی درباره تفاوت این فیلم با ساختار سایر فیلم‌هایش به ورایتی گفت: «من از سوی نتفلیکس حمایت مالی می‌شدم و دلیلی نداشت خودم را محدود کنم. ۴۵‌سال فیلمسازی کرده‌ام؛ چرا نباید سراغ اکتشاف بروم؟ شما به‌عنوان فیلمساز باید همیشه بهترین خود را ارایه دهید؛ چه کسی می‌داند شاید این آخرین فیلم‌تان باشد.» او همچنین در مورد بازیگرانش گفت: «من از آنا پاکوین خواستم نقش پگی را بازی کند؛ شاید تنها یک خط دیالوگ داشته باشد، اما می‌دانم که جواب می‌دهد؛ او با چشم‌ها …
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
بلاک نکن، حرف بزن، تحمل کن
یکی از اتفاقات بحث‌برانگیز و عبرت‌آموز در هفته‌های اخیر که جامعه ایران روزهای متلاطمی را پشت سر می‌گذاشت، واکنش‌هایی بود که افراد نسبت به یکدیگر، به ویژه در فضای مجازی نشان می‌دادند. به بیان روشن‌تر، وقتی تقریبا همه در واکنش به وقایع و حوادث سیاسی و اجتماعی و فرهنگی بیرونی که از قضا شتاب و شدت و حدت روزافزونی یافته، در آشفته بازار فضای مجازی به ابراز عقیده و اظهار موضع صریح پرداختند، با عکس‌العمل‌های شگفت‌انگیزی از سوی یکدیگر مواجه شدند. در وهله اول شگفت‌انگیز و باورنکردنی، مواضع و اظهارنظرهای بسیار متفاوتی بود که از دوستان و آشنایان بود. کسانی که فکر می‌کردند سال‌هاست یکدیگر را می‌شناسند و با عقاید و دیدگاه‌های یکدیگر …
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
چگونه بدانیم شخصی دروغ می‌گوید؟ | ویژگی‌ها و زبان بدن فرد دروغگو
چگونه بفهمیم فردی دروغ می‌گوید؟ از کجا فرد دروغگو را تشخیص دهیم؟ روزانه ما با افراد زیادی صحبت می‌کنیم، برخی از این صحبت‌ها روزمره هستند و اهمیت بالایی ندارند. اما بعضی دیگر بسیار ارزشمندند و تاثیر مستقیم روی زندگی ما دارند. در هر یک از این شرایط برای ما مهم است که شخص مقابل راست بگوید و سر ما کلاه نگذارد.
۱۳۹۸-۱۰-۱۸
پیام دست‌های سید؛ چگونه سیدحسن نصرا... با یک حرکت نمادین انتقام سخت را با یک زبان همه فهم به جهان نشان داد؟
این روزها تصاویر مربوط به سخنرانی تاریخی دبیرکل حزب ا... لبنان، سید حسن نصرا... در فراق سردار دل‌ها، شهید سپهبد قاسم سلیمانی دست به دست می‌چرخد! آری! تصاویر! به کارگیری «زبان بدن» سید مقاومت، در توصیف سرنوشت نیروهای آمریکا در منطقه و ترسیم بصری سرنوشت قاتلان رزمندگان مقاومت و خصوصا سردار سلیمانی، مورد توجه کاربران شبکه‌های مجازی و اجتماعی در سراسر جهان قرار گرفته‌است. سیدحسن نصرا... به نظامیان آمریکایی هشدار داد که «عمودی» آمده‌اند و اگر خودشان منطقه را ترک نکنند، «افقی» خارج خواهند شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
انتقام سخت با زبان بدن نصرالله از آمریکا
سید حسن نصرالله در مراسمی که یکشنبه در ضاحیه بیروت به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی سپاه قدس و ابومهدی المهندس جانشین فرمانده الحشد الشعبی عراق برگزار شد، در بخشی از مصاحبه‌اش تهدید کرد: «وقتی تابوت افسران و سربازان آمریکایی که عمودی آمده‌اند به منطقه و افقی بازگردند ترامپ خواهد فهمید چه کرده و انتخابات را هم خواهد باخت». زبان بدن دبیرکل حزب‌الله لبنان در حین بیان این تهدید به شدت مورد توجه قرار گرفت و گروهی از تشییع کنندگان سردار سلیمانی از این زبان بدن برای اشاره به انتقام سخت و خون‌خواهی سردار سلیمانی استفاده کردند. این ویدیو را می‌بینید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
۸ کاربرد اشتباه زبان بدن که دیگران خوششان نمی‌آید
اشتباه در استفاده از زبان بدن گاهی می‌تواند برای شما گران تمام شود و بیشتر در افرادی که فکر می‌کنند با زبان بدن آشنا هستند و اطلاع دارند روی می‌دهد و مشکل اینجاست حتی نمی‌دانند که از این نوع از زبان بدن در موقعیتی اشتباه استفاده می‌کنند. در این مطلب ۸ مورد از این اشتباه‌ها زبان بدن را با هم مرور می‌کنیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
بدن ما چگونه با دیگران حرف می‌زند؟
بسیاری از موقعیت‌هایی که ما در آنها قرار می‌گیریم می‌تواند به وسیله زبان بدن ما ناخواسته به تعابیر متفاوتی از سوی طرف مقابل قلمداد شود. بنابراین در برقراری ارتباط با دیگران این نکته مهم است که با استفاده از حرکات بدن خود بتوانید بر موقعیت خود مسلط شوید و تأثیر مطلوبی بر دیگران بگذارید.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / نشر شمعدونی
کتاب "چگونه دیگران را روانکاوی کنیم" منتشر شد
کتاب «چگونه دیگران را روانکاوی کنیم» سعی می‌کند، طریق تکنیک‌های زبان بدن، تحلیل افکار دیگران را آموزش دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
به بهانه ۱۸ دسامبر روز جهانی عاری از خشونت
خشونت‌های کلامی، درگیری‌های لفظی، خشونت در فضای مجازی، اهانت با زبان بدن و... چیزی است که تقریباً همه ما در طول روز آن را تجربه می‌کنیم و به‌عنوان تکمیل‌کننده این زنجیره، دیگرانی را هم مورد خشونت قرار می‌دهیم تا با اعصابی فرسوده به بستر برویم و فردا صبح با عجله وارد چرخه شویم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / بدن انسان / نمایشگاه عکس / درک جهان
روایت زبان بدن از جغرافیا/ عکس‌هایی که تن انسان را طبیعت جلوه می‌دهد
ایلنا: نمایشگاه عکس «میان لحظه و خاک» بابک حقی این روزها در گالری مژده به تماشا است. نمایشگاهی که این هنرمند در آثارش به کشف حقیقت خود با جغرافیای اطرافش پرداخته است.
۱۳۹۸-۰۹-۰۹
اقلیت تک نفره! بررسی زبان بدن احمدی‌نژاد در جلسات مجمع تشخیص
حضور احمدی‌نژاد در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده است. او در این جلسات با ژست‌های مختلف خود را سوژه عکاسان رسانه‌ای می‌کند؛ این امر بخصوص در جلسات اخیر نمود بارزتری داشته است. اقدامات نمایشی احمدی‌نژاد طی سالهای اخیر کم نبوده است؛ بخصوص در شرایطی که یاران او مورد غضب واقع شده و پرونده‌های سنگینی هم دارند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
واکنش جلیلی و حدادعادل به همنشینی احمدی‌نژاد (+عکس)
زبان بدن و حالت چهره دو فعال اصولگرا در پی نشستن احمدی نژاد در کنارشان و خوش وبش با آنها را عکاس "خبرنگاران جوان" ثبت کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
تاثیر محل تولد موسسان بر ساختار سازمانی
جایی که فرد در آن متولد می‌شود تعیین‌کننده زبان، میزان امید به زندگی و نحوه چگونگی استفاده‌ از زبان بدن اوست. اما این موضوع چگونه بر نحوه تاسیس یک شرکت تاثیر می‌گذارد؟ آیا کسی که در آفریقای جنوبی متولد شده رویکردی کاملا متفاوت با کسی که در روسیه به دنیا آمده دارد؟ این‌طور به‌نظر می‌رسد که در برخی موارد متفاوت است. در تحقیقات تازه‌ای که درباره چگونگی توزیع قدرت سازمانی در سراسر جهان انجام دادیم، ارتباط میان میزان شفافیت ساختار سازمانی یک کشور و چگونگی سلسله‌مراتب که در شرکت‌های آن کشور ایجاد می‌کنند را شناسایی کردیم. به این معنی که هر قدر ساختار سازمانی یک کشور شفاف‌تر باشد موسسان شرکت‌ها استقلال بیشتری به کارمندان می‌دهند؛ اما با کاهش میزان شفافیت، استقلال کارکنان نیز کاهش می‌یابد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی / اخبار فرهنگی و هنری - کرمان / استانی-فرهنگی و هنری
موسیقی زبان انتقال بسیاری مفاهیم زیبا و تاثیرگذار است
سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان می گوید: موسیقی در طول تاریخ توانسته زبان انتقال بسیاری مفاهیم غم و شادی باشد که از عهده زبان بدن بر نیامده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / استانی-فرهنگی و هنری / نمایشنامه / تئاتر / هنر
هنر بدون دیالوگ معنا ندارد/ تئاتر صرفه جویی در زمان است
مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه کار فرهنگی و هنری را باید به اهالی فرهنگ و هنر سپرد، اظهار کرد: هیچ هنری بدون دیالوگ معنا ندارد و حتی در پانتومیم با زبان بدن سخن می گوییم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
دست‌های خود را به کدام شکل در هم قفل می‌کنید؟ جواب این سؤال شخصیت شما را فاش می‎‌کند
کارشناسان زبان بدن معتقدند نحوه ی قفل کردن انگشتان دست ها در هم، نکات زیادی را درباره ی شخصیت ما آشکار می کند. این نتیجه ی تحقیقی است که توسط راجر والکات اسپری، برنده ی جایزه ی نوبل صورت گرفته. تحقیق او ثابت کرد مغز به دو قسمت چپ و...
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
علاقه یا بی تفاوتی؛ زبان بدن چه حقایقی را در مورد روابط عاشقانه شما فاش می سازد؟
برخی روابط عاشقانه تنها با نگاه های خجالتی و تلاش های محجوبانه برای لمس کردن دست طرف مقابل آغاز می شود. در برخی از موارد نیز شاید هنوز یک سال از رابطه مشترک دو نفر نمی گذرد اما یکی از آن ها رفته رفته فاصله خود با طرف دیگر رابطه...
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / بیشتر از یک نفر / زبان بدن / اعتماد به نفس
زبان بدن تاثیرگذارتر از محتوا!
شما ممکن است گمان کنید که زبان اصلی شرکت یا مجموعه شما زبان فارسی است، اما اشتباه می‌کنید. بیشترین زبانی که به آن زبان صحبت می‌شود، زبانی نیست که با کمک آن صحبت می‌کنید.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
۱۰ نکته افزایش هوش عاطفی
شفقنا زندگی- افراد با هوش عاطفی بالا دارای خودآگاه و با بصیرت هستند. آنان از احساسات خود آگاه هستند و می‌دانند چگونه می‌توانند بر افراد اطراف خود تاثیر بگذارند. این افراد همچنین احساسات و زبان بدن دیگران را درک و تجزیه و تحلیل و از این اطلاعات برای تقویت مهارت‌های ارتباطی خود استفاده می‌کنند. هوش عاطفی (هوش هیجانی) یا EQ […]
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
8 روش موثر برای افزایش خودباوری و اعتماد به نفس
اگر شما آدم با اعتماد به نفسی باشید حتما حتما این ویژگی شما در حرکات و رفتار شما نیز بروز پیدا می‌کند. پس اولین مرحله برای افزایش اعتماد به نفس این است که فردی که به نظر شما اعتماد به نفسش زیاد است را در نظر گرفته و سعی کنید مانند او رفتار کنید. فراموش نکنید که زبان بدن چه در مهارت‌های ارتباطی چه در هر مهارت دیگری نقش کلیدی را بازی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۷
۹ نشانه از زبان بدن که می‌توانید به کمک آنها از وضعیت روحی طرف مقابل آگاه شوید
تقریبا همیشه، زبان بدن از زبانی که با آن تکلم می‌کنید صادق‌تر است. از روی حرکات دست و صورت و طرز ایستادن افراد می‌توان متوجه شد که راست می‌گویند یا دروغ، مضطرب هستند یا آرام، اعتماد به نفس دارند یا ترسشان را پنهان کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
اشتباهاتی که همه درباره مبتلایان به اوتیسم دارند
این افراد تمایلی به برقراری ارتباط با اطرافیان ندارند: مبتلایان به اوتیسم در خواندن نشانه‌های غیرکلامی دیگران، تداوم مکالمه با دیگران یا درک زبان بدن دچار مشکل می‌شوند، اما این چالش‌ها به این معنا نیست که آن‌ها علاقه‌ای به برقراری رابطه با اطرافیان ندارند بلکه موارد کمی مشاهده شده است که این بیماران به حفظ و ادامه رابطه دوستی علاقه‌مند نباشند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
اینفوگرافیک نقش زبان بدن در مصاحبه آزمون دکتری
بر اساس اعلام سازمان سنجش، مصاحبه دکتری ۵۰ درصد نمره و آزمون کتبی نیز ۵۰ درصد نمره قبولی شما را شامل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
ویدئو/ چگونه زبان بدن ظریف خبرنگار CBS را ناک‌اوت کرد؟
اقتصادنیوز؛ بخش پایانی از مصاحبۀ اخیر محمدجواد ظریف با CBS حاوی نکات جالبی است. کلام را رها کرده و روی ثانیه‌های «زبان بدن» تمرکز کنید. وقتی مصاحبه ظریف با مارگارت برنان مجری برنامه Face The Nation با نگاه تهدیدآمیز دربارۀ یکی از تهدیدهای ترامپ می‌پرسد. ظریف خونسرد و بی‌تفاوت است، اما ناگهان پس از چند ثانیه حرف خبرنگار را قطع کرده و ‏با صدای بلند می‌گوید «ببین، من به عراق رفتم...» خبرنگار درجا…
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
واکنش ظریف به تهدید ایران توسط ترامپ
محمد جواد ظریف در مصاحبه خود با برنامه «فیس ده نیشن / Face the Nation» شبکه سی‌بی‌اس در مورد فعالیت‌های ایران برای حفظ ثبات در منطقه و مبارزه با تروریسم صحبت کرد و با مقایسه استقبال مردم و دولت عراق از ترامپ و دکتر روحانی توضیح داد که عراق اقدامات ایران برای مبارزه با تروریسم در منطقه را به رسمیت می‌شناسد. او در عین حال با تسلط به زبان بدن، واکنش مناسبی به تهدید ایران توسط ترامپ با اشاره به کیفیت حضور ایران و آمریکا در عراق داد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
فیلم | وقتی ظریف با زبان بدن و خون‌سردی، خبرنگار آمریکایی را آچمز کرد
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه مقابل خبرنگار آمریکایی نشست و به سوالات او پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
خشونت کلامی و راه‌های درمان آن را بشناسیم
بیشتر افراد سعی می‌کنند عصبانیت خود را کنترل و در شرایط مناسبی آن را تخلیه کنند؛ اما گاهی فشار فراتر از میزان تحمل است که با رفتار بیرونی شامل زبان بدن یا پرخاشگری فیزیکی، زبان کلام یا پرخاشگری کلامی همراه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
جدیدترین تیزر «مکبث» رونمایی شد/ تلفیق زبان بدن با دیالوگ
تازه ترین تیزر نمایش «مکبث» به نویسندگی و کارگردانی امیر دژاکام منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
خجالتی هستم ولی جلوی دوربین آدم دیگری می‌شوم/ استفاده از زبان بدن، شیوه من برای ایفای نقش‌هاست
ایلنا: مرجانه گلچین با بیان اینکه در ایفای نقش‌ها خود را فراموش می‌کند، گفت: آنهایی که من را می‌شناسند، می‌دانند که من آدم خجالتی هستم ولی در جلوی دوربین به نوعی اتفاقی را تجربه می‌کنم و تبدیل به شخصیت دورن فیلم می‌شوم.
۱۳۹۸/۰۱/۲۲
نکاتی که می‌توان از روش تماس چشمی آموخت
ارتباط چشمی به باور برخی صاحب نظران ارتباطات و روانشناسان گاهی به مراتب موثرتر از ارتباط کلامی است. بنابراین باید بر آن تسلط یافت و از آن طفره نرفت، چرا که حتی به عنوان یکی از نشانه‌های احتمالی عدم صداقت در بررسی زبان بدن مورد تاکید قرار می‌گیرد. در این ویدیو به بررسی و آنالیز تماس چشمی پرداخته می‌شود و در حین ویدیو به نکات آموزشی خوبی در زمینه تماس چشمی پرداخته می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۴
احساساتی که در کلمه نمی گنجد
با همه کودکی، راهی برای توضیح احساساتشان ندارند، برایشان سخت است که بگویند چه چیزی نیاز دارند.حتی زمانی که گرسنه یا ترسیده و گیج هستند، نمی‌توانند آن کلمات را پیدا کنند. اطرافیان به ویژه زمانی که در فضای عمومی مثل پارک باشند کسی نسبت به زبان بدن، کناره‌گیری، آشفتگی و دیگر نشانه‌هایی که به دیگران می‌گوید اتفاقی افتاده است، آگاهی ندارد. آنان همه کلماتی که به آنها نیاز دارند را ندارند، ولی با ایجاد صدا ،مثل یک ستاره سینما، تند گفتن و تکرار کلمات نیاز خود را فریاد می‌کنند هر چندکه ممکن است مفهوم اصطلاحی که استفاده می‌کنند را اصلا متوجه نشوند فقط می‌دانندآنها را از موقعیتی که هستند نجات می‌دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
فوتبال جهان|نیکو کواچ: باید به روند پیروزی ادامه دهیم/ زبان بدن مولر و هوملس نشان می‌دهد چه زمانی باید خداحافظی کنند
فوتبال جهان - نیکو کواچ از روند شاگردانش رضایت کاملی دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
اگر بدون سابقه قبلی دچار سردرد شدید شده اید؛ بخوانید!
اقتصادنیوز: درد زبان بدن است. یادتان باشد که نباید به سادگی از کنار برخی دردهای جسمی عبور کرد. در این مطلب شش دردی که می تواند یک بیماری کمابیش جدی در خود پنهان کرده باشد را با شما در میان می گذاریم.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
قطبی: مرزبان بدنساز پرسپولیس بود و مشکلی با او ندارم
سرمربی فولاد می‌گوید علیرضا مرزبان دستیار تاکتیکی او در پرسپولیس نبوده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •