دوشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۹ / 25 January, 2021
سازمان اطلاعات آمریکا
خطرات موجود برای مراسم تحلیف بایدن از دیدگاه سازمان اطلاعات آمریکا
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
خطرات موجود برای مراسم تحلیف بایدن از دیدگاه سازمان اطلاعات آمریکا
مقامات اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا منابع احتمالی خطر برای مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب این کشور را شناسایی کرده اند.
سازمان اطلاعات آمریکا از احتمال حمله ایران به نیروهای آمریکایی خبر داد
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
سازمان اطلاعات آمریکا از احتمال حمله ایران به نیروهای آمریکایی خبر داد
سازمان اطلاعات آمریکا معتقد است که تهران ممکن است قصد داشته باشد به نیروهای آمریکایی در خاور میانه حمله کند.
ارتش اَبَرسربازان چینی در راهند؟!
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
ارتش اَبَرسربازان چینی در راهند؟!
ایسنا به نقل از آی ای نوشت: درست مثل چیزی که در فیلم‌های ابرقهرمانی می‌بینیم، یک گزارش از سازمان اطلاعات آمریکا ادعا کرده است که چین آزمایشاتی را بر روی اعضای ارتش آزادی بخش خلق چین با هدف بلند پروازانه ایجاد سربازانی با قابلیت‌های بیولوژیک پیشرفته انجام داده است. اگرچه…
اسنودن 5 میلیون دلار به آمریکا خواهد پرداخت
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
اسنودن 5 میلیون دلار به آمریکا خواهد پرداخت
کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا با پرداخت بیش از پنج میلیون دلار از درآمد فروش کتابش به آمریکا موافقت کرد.
افشای اسنادی از سلطنت‌طلبان در شبکه مستند
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / شورای امنیت / عربستان / داود مرادیان / صدا و سیما / کویت / انگلیسی‌ها / سازمان اطلاعات آمریکا / بختیار / هاشمی / یزدی
افشای اسنادی از سلطنت‌طلبان در شبکه مستند
همکاری خاندان سلطنت، ارتشبدها و نخست‌وزیر آن با شخص صدام برای حمله به ایران کاملا مشخص است.
افشاگری کتاب وودوارد؛ 
تردید‌های رئیس سابق سازمان اطلاعات آمریکا نسبت به روابط ترامپ- پوتین
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
افشاگری کتاب وودوارد؛ تردید‌های رئیس سابق سازمان اطلاعات آمریکا نسبت به روابط ترامپ- پوتین
براساس بخش‌هایی از کتاب "خشم" باب وودوارد که به زودی منتشر می‌شود، دن کوتس، رئیس اطلاعات ملی سابق آمریکا مشکوک بود که ولادیمیر پوتین چیزی علیه ترامپ در اختیار داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
احکام عربستان در پرونده خاشقجی فاقد مشروعیت است
سازمان ملل در واکنش به بسته شدن پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی، احکام عربستان در این پرونده را "غیرقانونی" خواند و اعلام کرد که این احکام شامل هیچ مسئولیتی از سوی بن سلمان نیست.به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، اگنس کالامار، مخبر ویژه سازمان ملل در قتل‌های فراقانونی اعلام کرد که احکام صادره از سوی دستگاه قضایی عربستان در خصوص پرونده جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی از لحاظ قانونی و اخلاقی مشروعیت ندارد.وی در سلسله توئیت‌هایی که دوشنبه منتشر کرد نوشت: این احکام نه از لحاظ قانونی و نه اخلاقی مشروعیت ندارد چرا که پس از روند قضائی صادر شدند که به هیچ وجه شفاف و عادلانه نبود. کالامار در این توئیت‌ها نوشت: پنج قاتل مزدور به ۲۰ سال زندان محکوم شدند در حالی که مقامات عالی رتبه‌ای …
سازمان اطلاعات آمریکا و تحقیقات مرتبط با کووید در ایران و روسیه
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
سازمان اطلاعات آمریکا و تحقیقات مرتبط با کووید در ایران و روسیه
سازمان اطلاعات آمریکا می تواند دست به جمع‌آوری اطلاعات در باره تحقیقات مرتبط با کووید بزند که در روسیه، چین و ایران انجام می شود.
واکنش وکیل اسنودن به گفته های ترامپ درباره عفو احتمالی
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
واکنش وکیل اسنودن به گفته های ترامپ درباره عفو احتمالی
تمامی پیگیری ها در ارتباط با پرونده کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا ادوارد اسنودن باید قطع شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ترامپ / ترامپ و بولتون
ترامپ، بولتون را "احمق" خواند
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سخنان جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی خود را که گفته بود، او به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه بیشتر از سازمان اطلاعات آمریکا اعتماد دارد، دروغ خواند.
رسانه : ایران بخشی از پدافند هوایی خود را در سطح بالای آماده باش قرار داده
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
رسانه : ایران بخشی از پدافند هوایی خود را در سطح بالای آماده باش قرار داده
سازمان اطلاعات آمریکا ، علائم متعددی را کشف کرده که نشان می دهند ایران در پی آتش سوزی در تأسیسات هسته ای نطنز و چندین حادثه دیگر، بخش هایی از پدافند هوایی خود را در سطح بالای آماده باش نظامی قرار داده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / روسیه و آمریکا / سیا / قاچاق مواد مخدر
روسیه: سیا در قاچاق مواد مخدر در افغانستان دست دارد
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، ضمیر کابولوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور افغانستان و مدیر اداره دوم آسیا در وزارت خارجه روسیه اظهار کرد: رشوه‌های بی‌شماری در خصوص پروژه‌هایی که آمریکایی‌ها در افغانستان اجرا کرده‌اند، مطرح هستند. همچنین عناصر سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) که به ما وصله می‌چسبانند خودشان در قاچاق مواد مخدر دست دارند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
شکست سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در عربستان
سیاوش فلاح‌پور ـ خبرنگار  تنش‌های بی‌سابقه در روابط واشنگتن و ریاض طی سال‌های اخیر بسیاری را بر آن داشته که از زوایایی مختلف و البته عمیق‌تر، مناسبات میان این 2 متحد استراتژیک در مناسبات خاورمیانه و بازارهای جهانی انرژی را مورد بررسی قرار دهند. از جمله این موارد، گزارش جنجالی اخیر نشریه پولیتیکو درباره ناکامی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در پرونده عربستان سعودی است؛ گزارشی که با مرور اظهارات تکان‌دهنده بروس ریدل، افسر سابق سازمان اطلاعات آمریکا درباره همین موضوع در سال 2017آغاز می‌شود. ریدل 40سال …
پولتیکو: سیا اطلاعات درباره عربستان را سیاسی کرده است
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / عربستان / آمریکا
پولتیکو: سیا اطلاعات درباره عربستان را سیاسی کرده است
سایت پولتیکو مقاله‌ای را از مسؤول سابق عملیات در سیا و دانشیار پژوهش‌های امنیتی در دانشگاه جورج تاون منتشر کرد که در آن تأکید می‌کند مدیران سابق سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) مشکلات عربستان را از آمریکایی‌ها مخفی کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
واکنش وزارت خارجه روسیه به اتهامات آمریکا نسبت به اسپوتنیک
سازمان اطلاعات آمریکا اعلام کرد که رسانه‌های «ار تی» و « اسپوتنیک» روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا دست داشته‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
ترامپ گزارش ماه نوامبر سازمان اطلاعات آمریکا درباره کرونا را خبر جعلی دانست
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر منتشره درباره پیش بینی ماه نوامبر سازمان اطلاعات کشورش را که گفته می شود در آن مورد همه گیر شدن کروناویروس صحبت شده ، جعلی و فیک دانست.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / سرمقاله / سخن روز مطبوعات / سرمقاله روزنامه ها / سردار حاج قاسم سلیمانی / دفاع مقدس / دولت ترکیه / مسابقات ارتش های جهان / سازمان اطلاعات آمریکا / نیروهای مقاومت
چه گروهی به پایگاه آمریکا در عراق حمله کرد؟/ عمل قرارگاهی برای مبارزه با کرونا
حمله نظامی به پایگاه التاجی قاعدتا از طرف گروه‌های شناخته‌شده و مسئولی نظیر حشدالشعبی روی نداده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
دلایل بازداشت شاهزادگان به وسیله ولیعهد سعودی
ولیعهد عربستان در ادامه موج بازداشت‌ها در کشورش به دو دلیل دستور بازداشت دو شاهزاده سعودی را که قرار بود پادشاه و ولیعهد این کشور باشند، صادر کرد. روزنامه رأی‌الیوم نوشت:   «اقدام محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برای بازداشت احمد بن عبدالعزیز، عموی خود و محمد بن نایف، پسرعمو، ولیعهد و وزیر کشور اسبق و نیز متهم‌کردن آن دو به «خیانت بزرگ» و تلاش برای کودتا می‌تواند دو دلیل اصلی داشته باشد.» دلیل نخست این است که خاندان حاکم عربستان پس از اینکه صبرشان لبریز شده علیه ولیعهد و سلمان‌ بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور شورش کرده و دو شاهزاده بازداشتی در رأس این شورش قرار داشته‌اند و از طرفی هم خاندان حاکم توافق کردند به منظور سازماندهی مجدد کاخ …
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / جنگ ایران و آمریکا / شهادت سردار قاسم سلیمانی
رئیس سابق سازمان اطلاعات آمریکا: به جنگ با ایران از هر زمان دیگری در ۴۰ سال گذشته نزدیکتر شده‌ایم
رئیس سابق سازمان اطلاعات آمریکا هشدار داد که پس از اقدام واشنگتن در ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، احتمال جنگ با ایران افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
پانه‌تا درباره تبعات ترور سردار سلیمانی هشدار داد
رئیس سابق سازمان اطلاعات آمریکا هشدار داد که پس از اقدام واشنگتن در ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران،‌ احتمال جنگ با ایران افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
افشای بخش جدیدی از گزارش مولر درخصوص ترامپ
انتشار بخشی از گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان می‌دهد که تیم انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ تلاش کرده است به ایمیل‌‌های دموکرات‌ها دست یابد که در اختبار سایت افشاگر ویکی‌لیکس بوده است. تیم انتخاباتی ترامپ در آن زمان قصد داشت از این طریق به رقیب انتخاباتی ترامپ هیلاری کلینتون ضربه بزند.به گزارش دویچه وله، شبکه خبری سی ان ان و سایت خبری بازفید شکایت کرده بودند تا اسناد مربوط به تحقیقات رابرت مولر انتشار یابد و اکنون شکایت آنها نتیجه داد و بخش دیگری از اسناد مربوط به تحقیقات مولر انتشار یافت. در پایان ماه مارس سال جاری (۲۰۱۹) مولر گزارش نهایی این تحقیقات را ارائه داده بود اما بخش‌هایی از این گزارش انتشار علنی نیافت. در اسنادی که اکنون …
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
سازمان اطلاعات آمریکا: ترامپ به دنبال مداخله "خارجی" در انتخابات ۲۰۲۰ بوده
جوزف مگوایر، رئیس موقت اطلاعات ملی آمریکا امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، دونالد ترامپ برای مداخله خارجی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تلاش کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
اسنودن، پناهندگی فرانسه را می خواهد
کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا ادوارد اسنودن اطلاع داد که از سال 2013 پناهندگی فرانسه را درخواست کرده و می خواهد که رهبر کنونی فرانسه امانوئل مکرون آنرا به وی ارائه دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰
غبارروبی مضجع مطهر امام رضا (ع) با حضور رهبر انقلاب/ مروری بر سفرهای ظریف پس از تحریم/ تحریم «آدریان دریا» توسط آمریکا/ مشروح سومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه جهانبانی
غبارروبی مضجع مطهر امام رضا (ع) با حضور رهبر انقلاب، مروری بر سفرهای ظریف پس از تحریم، تحریم «آدریان دریا» توسط آمریکا، توئیت ترامپ درباره حادثه خیالی برای «ماهوار سفیر» و پاسخ آذری جهرمی، مشروح سومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه جهانبانی، نگرانی سازمان اطلاعات آمریکا از انتشار یک تصویر ماهواره‌ای خیالی و بی‌اساس در توئیتر ترامپ، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
نگرانی سازمان اطلاعات آمریکا از انتشار یک تصویر ماهواره‌ای خیالی و بی‌اساس در توئیتر ترامپ
ایلنا: انتشار تصویری توهمی از سایت عملیات پرتاب ماهواره ایرانی توسط رئیس‌جمهوری آمریکا نگرانی‌های اطلاعات این کشور را نسبت…
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / عراق / امنیت عراق
فرمانده عملیات الانبار از اتهام جاسوسی تبرئه شد
ایسنا نوشت: وزیر دفاع عراق تبرئه فرمانده عملیات الانبار را از اتهام جاسوسی برای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) تأیید کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
نماینده جمهوریخواه تگزاس نامزد ریاست سازمان اطلاعات آمریکا شد
رئیس جمهور آمریکا «جان راتکلیف» نماینده ایالت تگزاس را به عنوان گزینه ریاست سازمان اطلاعات ملی این کشور معرف کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
مامورین سیا در تور اطلاعاتی ایران
انتشار اخباری درباره کشف و شناسایی ۱۷ جاسوس وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) از سوی یک مقام امنیتی وزارت اطلاعات، این هفته مورد توجه شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. به خصوص آنکه پخش مستندی به نام «شکار جاسوس‌ها» درباره عواملی که برای سازمان اطلاعات آمریکا جاسوسی می‌کردند و به دام جامعه اطلاعاتی ایران افتاده‌اند، در شبکه‌های مجازی دست به دست چرخید و واکنش‌های زیادی به همراه داشت.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / ایالات متحده آمریکا / ایران / جاسوسی / هواپیما
عملیات جاسوسی گسترده آمریکا علیه شهروندان ایرانی
بر اساس اسناد تازه منتشر شده سازمان اطلاعات آمریکا (سیا)، این کشور پس از حادثه حمله به هواپیمای مسافربری ایران بر فراز خلیج فارس، عملیات جاسوسی گسترده‌ای را علیه ایرانیان آغاز کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / عراق / جاسوسی برای سیا / الفلاحی
اخباری از بازداشت فرمانده عراقی متهم به جاسوسی برای سیا
یک منبع عراقی اعلام کرد، فرمانده عملیات الأنبار که اخیرا به جاسوسی برای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) متهم شد، در دفتر فرمانده نیروهای زمینی این کشور در بازداشت به سر می‌برد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
حزب‌الله عراق خواستار بستن سفارت آمریکا در بغداد شد
به دنبال انتشار خبری مبنی بر جاسوسی فرمانده عملیات الانبار برای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا)، گردان‌های حزب‌الله عراق خواستار بستن سفارت واشنگتن در بغداد شدند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / عراق / امنیت عراق / حشدالشعبی / سازمان سیا
فرمانده ارشد نظامی عراق به جاسوسی برای سیا متهم شد
ایسنا نوشت: وزیر دفاع عراق در پی پخش فایلی صوتی که حاوی تماس تلفنی بین فرمانده عملیات الانبار و یکی از مزدوران سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) بود، دستور تشکیل کمیته‌ای تحقیقاتی را صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
وال استریت ژورنال: برادر رهبر کره شمالی مامور سری سازمان اطلاعات آمریکا بود
روزنامه وال استریت ژورنال ادعا کرد: «کیم جونگ نام» برادر ناتنی رهبر کره شمالی که دو سال پیش به قتل رسید مامور سری سازمان اطلاعات آمریکا بود و چندین دیدار با مقام های آمریکایی داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶
عربستان برای توسعه برنامه موشکی بالستیک از چین کمک می‌گیرد
شبکه "سی‌ان‌ان" در گزارشی اعلام کرد، سازمان اطلاعات آمریکا اطلاعاتی به دست آورده که نشان می‌دهد عربستان به دنبال توسعه موشک‌های بالستیک خود با کمک چین است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳
کمک همسر یکی از سرکردگان داعش برای تعقیب ابوبکر البغدادی
روزنامه گاردین نوشت: همسر یک مقام ارشد داعش چهار سال پیش بعد از بازداشتش نقش محوری را در تلاش برای تحت پیگرد قرار‏دادن ابوبکر البغدادی ایفا کرده است.به گزارش ایسنا، این روزنامه در مصاحبه‌ای با نسرین اسعد ابراهیم معروف به «ام سیاف» در بازداشتگاهش در اربیل به این اطلاعات دست یافته است.او که در عراق محکوم به اعدام شده، در سال ۲۰۱۵ در جریان عملیات نیروهای ویژه آمریکایی در میدان نفتی العمر در دیرالزور سوریه بازداشت شد؛ عملیاتی که در جریان آن همسرش فتحی بن عون بن جلیدی مراد التونسی معروف به «ابو سیاف» که وزیر نفت داعش و یکی از دوستان نزدیک البغدادی بود، کشته شد. مسئولان کُرد به روزنامه گفتند «‌ام سیاف» ۲۹ ساله یکی از زنان به اسارت درآمده عضو داعش در ابتدا همکاری با بازپرسان را رد می‌کرد اما در اوایل …
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
هشدار آمریکا به مخالف «بن سلمان» درباره دچار شدن به سرنوشت خاشقچی
سازمان اطلاعات آمریکا به مقام‌های نروژ اطلاع داده‌اند که احتمال دارد عربستان سعودی یک فعال مخالف خود را ترور کند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
افشای نقش مدیر سیا در اخراج دیپلمات های روس از آمریکا
روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه افشا کرد: پس از مسمویت «سرگئی اسکریپال» و به رغم مخالفت ترامپ، مدیر سازمان اطلاعات آمریکا سرانجام با ارائه پرونده های مختلف رئیس جمهوری امریکا را برای اخراج 60 تن از دیپلمات های روس متقاعد کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۴
آمریکا به امارات برای جاسوسی از خبرنگاران خارجی کمک می‌کند
تهران- ایرنا- رویترز افشا کرد که سازمان اطلاعات آمریکا به امارات برای جاسوسی از خبرنگاران بی بی سی و الجزیره کمک می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •