شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
سازمان فناوری اطلاعات ایران
۳۴ دقیقه قبل
رونمایی از اولین بانک دیجیتالی در پاییز
مرکز نوآوری بانک ایران‌زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران در زمینه ارائه خدمات به استارت‌آپ‌های طرح نوآفرین تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. براساس این تفاهم‌نامه بانک ایران زمین به این استارت‌آپ‌ها خدمات بانکی و ارتباطی رایگان ارائه می‌دهد. در این مراسم فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین از رونمایی آزمایشی اولین بانک دیجیتال در کشور در پاییز ۱۳۹۹ نیز خبر داد.
۲ روز قبل
تصویب ۱۰ میلیارد ریال برای مقابله با آتش در پارک ملی گلستان
گروه اجتماعی| سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۱۰میلیارد ریال برای استفاده از تجهیزات نوین و آموزش جوامع محلی در مدیریت مقابله با آتش احتمالی پارک ملی گلستان تصویب کرد. به گزارش ایرنا، محمدرضا کنعانی، مدیر کل حفاظت محیط زیست اظهار داشت: پارسال برای نخستین‌بار سامانه هشدار و تشخیص حریق به صورت آزمایشی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پارک ملی گلستان نصب شد که به زودی بهره‌برداری کامل آن توسط سازمان حفاظت محیط زیست آغاز می‌شود. او افزود: علاوه بر افزایش تجهیزات اطفای حریق، محیط‌بانان پارک ملی گلستان به ردیاب و دوربین چشمی و مبادی ورودی پارک در مناطق «آلمه» و کمربندی «سوله‌گرد» به دوربین‌های پلاک‌خوان خودرو مجهز شد. به گفته کنعانی …
سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ۲برابر شده است
۴ روز قبل / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / اقتصاد دیجیتالی / محمد باقر قالیباف
سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ۲برابر شده است
معاون وزیر ارتباطات گفت: سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی کشور ۲برابر شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
رونق تجارت خارجی در حوزه فاوا
سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران از تایید آیین‌نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم‌افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور در نشست شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور خبر داد و گفت: در این نشست مقرر شد آیین‌نامه به‌منظور تصویب در هیات وزیران، به دبیرخانه هیات دولت ارسال شود.
تأیید آیین‌نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / سازمان توسعه تجارت
تأیید آیین‌نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات
سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران از تأیید آیین‌نامه اجرایی حمایت از توسعه صادرات نرم‌افزار و خدمات فناوری اطلاعات کشور در نشست شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور خبر داد.
مدیرکل نظارت و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی منصوب شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / دولت الکترونیک / امیر ناظمی / حکم انتصاب / سازمان فناوری اطلاعات ایران
مدیرکل نظارت و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی منصوب شد
معاون وزیر ارتباطات در حکمی مدیرکل دفتر پایش و نظارت و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی را منصوب کرد.
استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / امیر ناظمی / شرکت ملی پست ایران / ارتباطات و فناوری اطلاعات / سازمان فناوری اطلاعات
استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه‌ها
تهران - ایرنا - در راستای تقویت فعالیت‌های مشترک و باهدف کمک به استفاده از فناوری‌های نوین اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه‌های کشور، تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای میان شرکت ملی پست، سازمان فناوری اطلاعات و کمیته ملی موزه‌های ایران منعقد شد.
چه کسانی در مقابل کودتای رسانه‌ای خاموش خواهند ایستاد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / سازمان صدا وسیما / شورای نگهبان / شورای عالی فضای مجازی / دولت دوازدهم / اینستاگرام / قانون اساسی / مرکز ملی فضای مجازی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / وزارت ارتباطات / رییس جمهور
چه کسانی در مقابل کودتای رسانه‌ای خاموش خواهند ایستاد؟
رئیس قوه قضاییه براساس وظیفه‌اش و به استناد نامه رهبری، دستور داد تا تمام دادستان‌های کل کشور اگر تلویزیون اینترنتی دیدند که مجوز صدا و سیما را ندارد باید با آن برخورد شود.
آورده‌های «پارک اقتصاد دیجیتال» برای کسب وکارها
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات ایران / محمد جواد آذری جهرمی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
آورده‌های «پارک اقتصاد دیجیتال» برای کسب وکارها
تهران- ایرنا- افتتاح پارک اقتصاد دیجیتال که چند روز قبل تفاهم‌نامه آن توسط وزیر ارتباطات و معاون علمی رئیس جمهوری به امضا رسید، آورده‌های فراوانی برای کسب و کارها به دنبال دارد.
ترامپیسم در برابر شبکه اجتماعی گیج است
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / امیر ناظمی / وزارت اقتصاد و امور دارایی / دونالد ترامپ / سازمان فناوری اطلاعات ایران
ترامپیسم در برابر شبکه اجتماعی گیج است
 تهران - ایرنا - ترامپ هفته گذشته وارد چالش جدید شد؛ چالش توئیتر! ترامپ مانند بسیاری از سیاستمداران تمایل دارد تا از منافع شبکه‌های اجتماعی برای رساندن نیت‌ها و خواست‌های خود به مخاطبان‌اش بهره بگیرد؛ ولی دوست ندارد تا به صورت متقابل صدای آن‌ها را نیز بشنود.
تخفیف ۵۰ درصدی خدمات پستی به کسب و کارهای استارتاپی
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / شرکت ملی پست ایران / سازمان فناوری اطلاعات ایران
تخفیف ۵۰ درصدی خدمات پستی به کسب و کارهای استارتاپی
تهران- ایرنا- معاون فناوری شرکت ملی پست گفت: در چارچوب بسته‌های پیشنهادی پست در طرح ایران نوآفرین، کسب و کارهای استارتاپی که با پست قرارداد داشته باشند می‌توانند سرویس‌های فیزیکی داخله و همچنین سرویس برخط استعلام نشانی استاندارد و مکان محور را با نرخ ۵۰ درصد تخفیف دریافت کنند.
ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / سهام عدالت
ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی
تهران - ایرنا- رئیس شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: با مهیا شدن بستر دولت الکترونیکی توسط وزارت ارتباطات و غیرحضوری انجام شدن کارهای مربوط به سهام عدالت، ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی اضافه شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
برای اینترنت خوب، سیم‌کارت کدام اپراتور را خریداری کنیم؟
سازمان تنظیم مقررات به صورت فصلی گزارش‌های مختلفی را در زمینه عملکرد اپراتور‌های سیار و ثابت ارایه می‌کند که حاوی اطلاعات بسیار کاملی در بخش‌های مختلف هستند. با کمک این گزارش‌های فصلی می‌توان به مقایسه عملکرد اپراتور‌ها پرداخت و اپراتور مناسب را برای استفاده‌ از خدماتش برگزید. اخیرا نیز گزارش فصل زمستان این سازمان منتشر شده که همانند گذشته حاوی اطلاعات جالبی است.  تا سه ماهه چهارم سال 98 مجموع مشترکان 3G و ۴G همراه اول نزدیک 34 میلیون مشترک بود که از این میزان 12 میلیون مشترک از شبکه 3G و 21 میلیون مشترک از شبکه 4G استفاده می‌کردند. از سوی دیگر ایرانسل با مجموع 31 میلیون مشترک در شبکه‌های 3G و ۴G بوده است. رایتل نیز مجموعا 3 میلیون مشترک …
عرضه‌ رایگان شش ماهه خدمات ابری به ۳۰۰ استارت‌آپ‌
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / استارت آپ / استارتاپ ایرانی / سازمان فناوری اطلاعات ایران
عرضه‌ رایگان شش ماهه خدمات ابری به ۳۰۰ استارت‌آپ‌
ابر آروان در تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فناوری اطلاعات، به مدت شش ماه سرویس‌های ابری را به صورت رایگان و در شش ماهه دوم با پنجاه‌درصد تخفیف در اختیار ۳۰۰ استارت‌آپ در سراسر کشور قرار می‌دهد.
براندازی نرم تلویزیون با تاسیس ۴۰ پلت فرم نمایش!
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی / دولت دوازدهم / صداوسیما / صدا وسیما / سازمان فناوری اطلاعات / امیر ناظمی / شبکه ملی اطلاعات / مرکز ملی فضای مجازی / تلویزیون اینترنتی / وزارت ارتباطات
براندازی نرم تلویزیون با تاسیس ۴۰ پلت فرم نمایش!
هم‌اکنون حدود۴۰ VOD و تولیدکننده محتوا در کشور فعالیت دارند که از طریق ساترا هماهنگ می‌شوند و محتوای خودرا به صورت قانونی عرضه می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
دگرگونی اقتصاد دیجیتال
روز پنجشنبه هشتم خرداد ماه یک‌سری از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال با حضور رییس‌جمهور افتتاح شد و رونمایی از بسته حمایتی از استارت‌آپ‌ها نیز صورت گرفت. برای نخستین‌بار در کشور بیش از هزار کاربر با استفاده از پلتفرم و بستر بومی به نام «ویدئو کیک» بر بستر شبکه ملی اطلاعات شرکت کردند. در این جلسه با دستور رییس‌جمهور سه پروژه بزرگ توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات و همین‌طور ارتقای محتوای داخلی بر بستر این شبکه و یک طرح حمایتی از استارت‌آپ‌ها افتتاح شد. شاید یکی از تحولات بزرگ در جریان این رخداد، افتتاح یکی از بزرگ‌ترین دیتاسنترهای ایران بود که با ایجاد آن، داده چهارصد «رک» با سرمایه‌گذاری هزار و صد میلیارد تومان …
اشتراک تلویزیون‌های اینترنتی به صورت رایگان
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات ایران / محمد جواد آذری جهرمی / شبکه ملی اطلاعات
اشتراک تلویزیون‌های اینترنتی به صورت رایگان
تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات اعلام کرد: وزارت ارتباطات برای کاربران فضای مجازی اشتراک رایگان تلویزیون‌های اینترنتی در نظر گرفته است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
کنسرت آنلاین در اپراتور ایرانسل با کیفیت نوار کاست!
ضعف زیرساخت‌های ایرانسل و ارایه خدمات محدود باند پهن این اپراتور در کشور، باعث برگزاری ناموفق کنسرت آنلاین همایون شجریان شد.  به گزارش موج، در هفته‌های اخیر اپراتور ایرانسل در راستای برگزاری کنسرت آنلاین «همایون شجریان» با رهبری بردیا کیارس در تالار وحدت تبلیغات گسترده‌ای داشت و این اپراتور که مدعی نخستین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران است، فراخوان گسترده‌ای برای حضور مخاطبان داده بود، اما در زمان اجرا با اختلالاتی مواجه شد که خیل عظیمی از کاربران از تماشای این اجرای آنلاین باز ماندند. ضمن اینکه بسیاری از مخاطبان نتوانستند ثبت‌نام کنند و آنهایی هم که هزینه 10 هزار تومانی برای اشتراک پرداخت کرده بودند، قادر نشدند به علت زیرساخت‌های ضعیف ارتباطی …
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات منصوب شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / دولت الکترونیک / سازمان فناوری اطلاعات ایران / حکم انتصاب
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات منصوب شد
با حکم معاون وزیر ارتباطات، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد.
طرح حمایتی استارت آپهای آسیب دیده از کرونا رونمایی می شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / استارت آپ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / مراسم افتتاحیه / حسن روحانی / اقتصاد دیجیتالی
طرح حمایتی استارت آپهای آسیب دیده از کرونا رونمایی می شود
طرح حمایتی استارت آپهای آسیب دیده از کرونا با حضور رئیس جمهور فردا رونمایی می شود.
اعطای کرسی زمین‌شناسی یونسکو به ایران/تهیه نقشه‌ ذخایر کویر لوت
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / کویر لوت / یونسکو
اعطای کرسی زمین‌شناسی یونسکو به ایران/تهیه نقشه‌ ذخایر کویر لوت
مدیر کل دفتر برنامه‌ری و فناوری اطلاعات سازمان زمین شناسی از تهیه نقشه ذخایر کویر لوت در این سازمان خبر داد و گفت: علاوه بر آن کرسی زمین‌شناسی یونسکو به سازمان زمین شناسی جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت.
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
طرح رتبه‌بندی اپلیکیشن‌ها تا ۲ ماه دیگر نهایی می‌شود
معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران از بررسی چارچوب مربوط به ارزیابی و رتبه‌بندی اپلیکیشن‌های مورد استفاده کاربران موبایل خبر داد و گفت: این طرح با همکاری پلیس فتا اجرایی می‌شود. ابوالقاسم صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، از تدوین مدل اجرایی طرح ارزیابی و رتبه‌بندی اپلیکیشن‌های موبایل تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: جزئیات چگونگی اجرای این طرح درحال نهایی شدن با پلیس فتا است.
آنکه شنیده نمی‌شود؛ نیست
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران
آنکه شنیده نمی‌شود؛ نیست
تهران - ایرنا - شبکه‌های اجتماعی را پرسه می‌زنم، بسیاری از جوان‌ترها انگار خودشان هستند، چه من قبولشان داشته باشم؛ چه نه! آن‌ها فرصت این را یافته‌اند که بیشتر خودشان باشند؛ فرصتی که نسل ما و قبل از ما کمتر داشتند! همانطور که سیاستمدارها می‌توانند بیشتر خودشان باشند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مرگ سازمان‌ها با عدم بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین ارتباطاتی
اصفهان -راعی : از زمان ورود روابط عمومی به ادبیات دیوان‌سالاری اداری ایران تا به امروز، این حوزه همواره تعریف و کارکردی سهل و ممتنع داشته است: سهل از دیدگاه عموم مردم که نسبت به آن شناخت کافی و دقیقِ علمی ندارند و کارکرد آن را برای انجام فعالیت‌های اجرایی ساده‌ای چون چاپ و پاسخگویی‌های رایج تصور می‌کنند؛ و ممتنع از دیدگاه صاحبان فن و اندیشه که می‌دانند از همان روزهای اولیه شکل‌گیری این واژه و متداول شدن آن تا به امروز، روابط عمومی همواره حوزه‌ای پیچیده و تاثیرگذار بوده است و کارکرد آن برای سازمان‌ها و ارگان‌ها حیاتی‌تر از آن چیزی است که در ذهن عموم وجود دارد.بر اساس مجموع تعاریف ذکرشده از روابط عمومی، می‌توان کارکردهای زیادی را برای این حوزه در نظر گرفت.روابط عمومی روحیه پرسشگری را بسط می‌دهد، …
تفاهم آنلاین ایرانسل و شهرداری تهران برای توسعۀ شهر هوشمند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / ایران / برق / شهرداری تهران / فناوری اطلاعات / معاون
تفاهم آنلاین ایرانسل و شهرداری تهران برای توسعۀ شهر هوشمند
ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، برای توسعۀ خدمات مرتبط با «شهر هوشمند» تفاهم‌نامۀ همکاری امضا کردند.
رشد دو برابری فضای ابری
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
رشد دو برابری فضای ابری
امروز 27 اردیبهشت ماه، روز جهانی ارتباطات است. این روز بهانه‎ای است برای دولت‌ها که از آخرین دستاوردهای خود رونمایی کنند. به این منظور معاون وزیر ارتباطات روز گذشته از معرفی پنج سازمان توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران خبر داد. به گفته امیر ناظمی صدور پروانه بهره‌برداری موقت ۶ مرکز داده، ارتقای فضای ابری کشور با اجرای پروژه «ایران‌ابر» تا ۲ برابر فضای کنونی، اولویت‌گذاری، سیاست در حوزه فناوری با کمک خرد جمعی و حضور نخبگان، کمک به تولیدکنندگان سخت‌افزاری کشور و رونمایی از سامانه رصد طرح‌های ملی از برنامه‌هایی است که از سال گذشته تاکنون در سازمان فناوری اطلاعات پیگیری شده و همزمان با هفته جهانی ارتباطات رونمایی می‌شود.
حمایت دولت از تولیدکنندگان مودم و فروش اقساطی به کاربران اینترنت
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / سخت افزار / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / حمایت از تولید ملی
حمایت دولت از تولیدکنندگان مودم و فروش اقساطی به کاربران اینترنت
معاون وزیر ارتباطات از طراحی مدل حمایتی دولت از تولیدکنندگان مودم و ارائه اقساطی آن به کاربران با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و بر توسعه ظرفیت اینترنت ثابت در کشور تاکید کرد.
مراسم «روز جهانی ارتباطات» آنلاین برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / روز جهانی ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات ایران / ویروس کرونا
مراسم «روز جهانی ارتباطات» آنلاین برگزار می شود
سازمان فناوری اطلاعات ایران، مراسم روز جهانی ارتباطات (۲۷ اردیبهشت) را امسال به صورت آنلاین برگزار می کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
حال خوب تالاب‌ها و پایش آنها با فناوری‌های نوین
احمدرضا لاهیجان‌زاده، معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: امروز یکی از نیازهای اساسی سازمان استفاده از فناوری نوین در حوزه بررسی و پایش تالاب‌هاست، زیرا روش‌های سنتی دیگر پاسخگوی قابلیت‌های نظارتی سازمان نیست. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، احمدرضا لاهیجان‌زاده در کارگاه آموزشی آشنایی با فناوری تصویربرداری هوایی، به استفاده از فناوری‌های نوین برای پایش تالاب‌ها و سواحل دریایی اشاره کرد و افزود: به کارگیری فناوری‌های نوین در این حوزه می‌تواند باعث افزایش دقت در پایش اطلاعات، سرعت عمل و کاهش هزینه‌های مورد نیاز سازمان شود. او هدف از برگزاری این کارگاه‌ها را استخراج داده‌ها …
امکان ذخیره سازی اطلاعات مکانی پایه کشور فراهم شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / دولت الکترونیک / سازمان نقشه‌برداری
امکان ذخیره سازی اطلاعات مکانی پایه کشور فراهم شد
امکان ذخیره سازی و ارائه اطلاعات مکانی پایه کشور با امضا تفاهم نامه میان سازمان‌های فناوری اطلاعات و نقشه برداری فراهم شد.
راه اندازی سامانه های ایمیل سازمانی به فراخوان گذاشته شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ایمیل / سازمان فناوری اطلاعات ایران / فراخوان
راه اندازی سامانه های ایمیل سازمانی به فراخوان گذاشته شد
سازمان فناوری اطلاعات ایران برای مشارکت بخش خصوصی در راه اندازی سامانه های ایمیل تعاملی سازمانی فراخوان داد.
رشد ٨.۴ درصدی آی‌.سی‌.تی در دو سال نخست برنامه ششم توسعه
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / محمد جواد آذری جهرمی / فاطمه پهلوانی / بهره وری
رشد ٨.۴ درصدی آی‌.سی‌.تی در دو سال نخست برنامه ششم توسعه
تهران - ایرنا - رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران درباره وضعیت بهره‌وری بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) گفت: این بخش در دو سال نخست برنامه ششم توسعه ٨.۴ درصد رشد داشته است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
اخذ تقدیرنامه چهارستاره توسط شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری
شهرکرد خبرنگار ابتکار : شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری در سومین دوره ارزیابی سرآمدی شرکت ملی گاز ایران که در سال گذشته صورت گرفت موفق به اخذ تقدیرنامه چهارستاره گردیداخذ تقدیرنامه چهارستاره در سومین دوره ارزیابی سرآمدی شرکت ملی گاز ایران شرکت گاز استان چهار محال وبختیاری در سومین دوره ارزیابی سرآمدی شرکت ملی گاز ایران که در سال گذشته صورت گرفت موفق به اخذ تقدیرنامه چهارستاره گردید . سیامک حیدری (مدیر عامل شرکت گاز استان چهارمحال وبختیاری ) در اولین جلسه کنترل پروژه که در سال جاری برگزار گردید با اشاره به شرایط ویژه ای که ویروس کرونا در جهان و در سطح کشور ایجاد کرده است گفت : این شرکت ضمن رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی اقداماتی از جمله ( ضدعفونی نمودن محیط کاری کارکنان ،توزیع ماسک ،دستکش و مواد …
طرح آینده نگاری در حوزه فناوری اطلاعات اجرا می شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / فناوری اطلاعات / آینده پژوهی / سازمان فناوری اطلاعات ایران
طرح آینده نگاری در حوزه فناوری اطلاعات اجرا می شود
سازمان فناوری اطلاعات از برنامه ریزی برای اجرای طرح «آینده نگاری در حوزه فناوری اطلاعات» با هدف ترسیم نقشه راه توسعه این بخش با مشارکت نظر خبرگان در ۲۱ فناوری پیشرو، خبر داد.
‌حمایت از ۳ حوزه استارت آپی زیان دیده از بحران کرونا/ تأمین ۳۰ میلیارد تومان منابع مالی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / وزارت ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات ایران / ویروس کرونا
‌حمایت از ۳ حوزه استارت آپی زیان دیده از بحران کرونا/ تأمین ۳۰ میلیارد تومان منابع مالی
‌مجری طرح حمایت از کسب و کارهای نوپای فاوا در سازمان فناوری اطلاعات از شناسایی سه حوزه فعالیت استارت آپ هایی که در بحران کرونا بیشترین صدمه را دیدند و حمایت از آنها خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / ایران / دولت / فناوری اطلاعات / موبایل / وزارتخانه
امکان بازدید آنلاین از ۲۴ اثر میراث جهانی ایران فراهم شد
امکان بازدید آنلاین از ۲۴ اثر میراث جهانی ایران در ایام بحران کرونا توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و وزارت میراث فرهنگی فراهم شد.
هزار کیلومتر در خانه، روایت دیجیتالی میراث فرهنگی
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / میراث فرهنگی
هزار کیلومتر در خانه، روایت دیجیتالی میراث فرهنگی
برنامه ۱۱ هزار کیلومتر روایت فرهنگی جهت بازدید ۲۴ میراث جهانی ایران با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از طریق پلتفرم‌های ارتباطی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
ایران آینده گزینه‌ای جز نوآوری و فناوری نخواهد داشت
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / نوآوری / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / قیمت نفت
ایران آینده گزینه‌ای جز نوآوری و فناوری نخواهد داشت
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت در بازار جهانی، گفت: ایران آینده، گزینه‌ای جز نوآوری و فناوری نخواهد داشت.
سرویس دهندگان ویدئو کنفرانس ابری به مشارکت گرفته می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / رایانش ابری / ویروس کرونا / فراخوان
سرویس دهندگان ویدئو کنفرانس ابری به مشارکت گرفته می‌شوند
سازمان فناوری اطلاعات ایران با انتشار فراخوانی از شرکت های واجد شرایط ارائه سامانه بومی ویدئو کنفرانس ابری دعوت به مشارکت کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
ابهام درباره سرقت اطلاعات دانشجویان
[شهروند] بعد از خبرها درباره نشت اطلاعات شناسنامه‌ای 80‌میلیون کاربر ایرانی از طریق سرورهای سازمان ثبت احوال و وزارت بهداشت، فعالان امنیت سایبری در تعدادی از کانال تلگرامی از افشای پایگاه اطلاعات هویتی کاربران در چندین سازمان‌ و شرکت دولتی و خصوصی خبر داده‌اند. آنها می‌گویند اطلاعات کامل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و مدارک هویتی دانشجویان لو رفته است و فهرست بلندبالایی به این سرقت بزرگ اضافه کرده‌اند: اطلاعات 950‌هزار کاربر پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، ۶۰۰‌هزار حساب کاربری شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا، 2300 نامه اداری هواپیمایی هما، 5‌هزار نامه هواپیمایی ماهان، 400‌هزار کاربر شرکت مخابرات، 90‌هزار عضو آموزشگاه آفرینش و 700‌هزار …
نتایج پیمایش تأثیر کرونا بر استارت‌آپهای فناوری اطلاعات/ بیشترین تعدیل نیرو در حوزه نرم‌افزار
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ویروس کرونا / استارتاپ ایرانی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / کسب و کارهای اینترنتی
نتایج پیمایش تأثیر کرونا بر استارت‌آپهای فناوری اطلاعات/ بیشترین تعدیل نیرو در حوزه نرم‌افزار
سازمان فناوری اطلاعات ایران با بررسی تأثیر شیوع ویروس کرونا بر کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات در کشور، نتایج پیمایش تأثیر شرایط پیش آمده در این خصوص را بر شرکت‌های نوپا و نوآفرین منتشر کرد.
تحلیل ترافیک بین الملل اینترنت از نگاه رییس سازمان فناوری اطلاعات
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
تحلیل ترافیک بین الملل اینترنت از نگاه رییس سازمان فناوری اطلاعات
رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور، ترافیک اینترنت بین الملل ایران را در سال ۹۸ را در صفحه توییترش تحلیل کرد.
دفترچه بیمه سلامت ایران به تدریج حذف می شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / سازمان بیمه سلامت / بیمه سلامت / رضا میلابی
دفترچه بیمه سلامت ایران به تدریج حذف می شود
معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح آخرین وضعیت سامانه اطلاعات برخط بیمه شدگان گفت: از نیمه اول تیرماه سال جاری دفترچه بیمه سلامت ایران به تدریج حذف خواهد شد.
سامانه تعاملی مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبری راه‌اندازی شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
سامانه تعاملی مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبری راه‌اندازی شد
نخستین سامانه تعاملی مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبری کشور با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران راه‌اندازی شد. مرتضی رضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با اشاره به راه‌اندازی این سامانه گفت: اولین سامانه تعاملی مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبری با همکاری معاونت امنیت شبکه سازمان فناوری اطلاعات ایران ایجاد شده است.
«فیلترینگ» در حوزه اختیارات کدام دستگاه است؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / قانون جرایم رایانه‌ ای / شورای عالی امنیت ملی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / پرسش از خبر / فیلترینگ / تلگرام
«فیلترینگ» در حوزه اختیارات کدام دستگاه است؟
تهران - ایرنا - افشا و فروش اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام خبر داغ این روزهاست. اما سؤال مهم اینجاست متولی فیلترینگ چه کسی است؟ و چرا از ابزار فیلترینگ طوری استفاده شده که مردم به نصب نسخه‌های غیر رسمی خطرساز روی بیاورند؟
اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام در معرض فروش
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / امیر ناظمی / ارتباطات / سازمان فناوری اطلاعات ایران / تلگرام
اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر تلگرام در معرض فروش
تهران-ایرنا-رییس سازمان فناوری اطلات گفت: سایتی با نام «شکار»، اطلاعات کاربران تلگرام را جمع‌آوری کرده که آن را شناسایی کرده‌ایم.صبح امروز در توییتر خبری مبنی بر فروش اطلاعات کاربران تلگرام در توییتر منتشر شد.
شناسایی و تقدیر از معلم‌های خلاق آموزش مجازی
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
شناسایی و تقدیر از معلم‌های خلاق آموزش مجازی
سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش کمپین «درس‌خانه» را برای شناسایی و تقدیر از معلمانی که مسوولیت تولید محتوای آموزش مجازی دانش‌آموزان در شرایط تعطیلی مدارس در شرایط شیوع ویروس کرونا برعهده دارند را راه‌اندازی کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / تبلیغات صداوسیما / شرکت توسکا
توضیحات شرکت توسکا درباره نحوه همکاری با صدا و سیما
بدنبال انتشار مطالبی درباره شرکت توسعه کسب و کار ایرانی "توسکا" و قرارداد تبلیغات حوزه دیجیتال با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، ذکر موارد ذیل ضرورت دارد:۱-قرارداد واگذاری پذیرش ، جذب ، و پخش آگهی های بازرگانی و برنامه های مشارکتی در شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری و ملی استانی در حوزه خدمات دیجیتال به مبلغ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به مدت ۳ سال با شرکت ارتباطات سیار ایران منعقد شده که لازم به ذکر است سازمان صدا و سیما تا قبل از انعقاد این قرارداد از محل تبلیغات حوزه دیجیتال صرفا سالیانه حدود ۶۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.۲- این قرارداد با نظارت نهادهای ذیربط و پس از برگزاری مزایده ای با شرکت ۳ متقاضی و برنده شدن شرکت ارتباطات سیار ایران به همراه اول واگذار شده است. توسکا نیز به عنوان …
پویش «درس در خانه» برای تولید محتوای خلاقانه اجرا شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / آموزش مجازی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / ویروس کرونا / آموزش و پرورش
پویش «درس در خانه» برای تولید محتوای خلاقانه اجرا شد
سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری وزارت آموزش و پرورش، پویش «درس درخانه» را در راستای حمایت از آموزش از راه دور و تولید محتوای خلاقانه اجرا کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
موزه‌ها را آنلاین بگردید
کرونا موزه‌ها را هم تعطیل کرد، اما با همکاری مشترک سازمان فناوری اطلاعات ایران و میراث فرهنگی، شرایط آنلاین موزه‌گردی برای علاقمندان فراهم شده است.
جزئیات تخصیص وام کم بهره به استارت‌آپهای آسیب پذیر/ تسهیلات فقط برای ۳ دسته
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / تسهیلات / کسب و کارهای اینترنتی / ویروس کرونا / سازمان فناوری اطلاعات ایران
جزئیات تخصیص وام کم بهره به استارت‌آپهای آسیب پذیر/ تسهیلات فقط برای ۳ دسته
در حالیکه شب گذشته وزیر ارتباطات از ارائه تسهیلات کم بهره برای جلوگیری از تعدیل نیرو کسب وکارهای اینترنتی خبر داد، اما شواهد نشان می دهد که این تسهیلات فقط به ۳ گروه استارتاپی تعلق می گیرد.
کمپ برنامه نویسی برای دبیرستانی‌ها برگزار می شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / مسابقه برنامه نویسی / کارآفرینی
کمپ برنامه نویسی برای دبیرستانی‌ها برگزار می شود
سازمان فناوری اطلاعات ایران از آمادگی برای آموزش ۵ تا ۷ هزار معلم کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات و برگزاری کمپ برنامه نویسی برای دانش آموزان دبیرستانی، در تابستان سال آینده خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
دریافت جایزه جهانی برترین سازمان‌های دانشی نوآور توسط شرکت فولاد مبارکه
بنا بر اعلام دفتر بنیاد جهانی MIKE در ایران فولاد مبارکه اصفهان موفق به دریافت «جایزه جهانی MIKE : برترین سازمان‌های دانشی نوآور» در سال 2019 شد.شایان ذکر است که ارزیابی جهانی MIKE: MosInnovative Knowledge Enterprise در 8 محور یکپارچه با پوشش سطوح مختلف سازمان در 3 حوزه ساختار، منابع انسانی و ارتباطات و با تمرکز بر ارزش‌آفرینی سازمان مبتنی بر 3 مولفه دانش، نوآوری و سرمایه فکری و در 4 مرحله ارزیابی توسط کمیته بین‌المللی داوران از کشورهای سوئد، آلمان، انگلستان و رومانی انجام گرفته است.از دیگر برندگان جایزه جهانی MIKE در سال 2019 می‌توان به Cinopec از کشور چین بزرگ‌ترین شرکت پالایش نفت، گاز و پتروشیمی جهان، Erns& Young از کشور انگلستان یکی از 4 شرکت بزرگ خدمات حرفه‌ای مالی و حسابداری جهان، Tata …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
سازمان ملل خواستار کمک جامعه جهانی به ایران شد
سخنگوی سازمان ملل متحد از تمامی کشورهای عضو این سازمان خواست تا از تلاش‌های ایران برای مقابله با ویروس جدید کرونا حمایت کنند. استفان دوجاریچ در کنفرانس مطبوعاتی که روز گذشته برگزار شد در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت که دبیرکل سازمان ملل نامه وزیر امور خارجه ایران را دریافت و نسبت به شیوع این ویروس در ایران با توجه به آمار بالای مبتلایان ابراز نگرانی کرده است. به گزارش خبرگزاری ایسنا، دوجاریچ گفت: «او با دولت و مردم ایران در تلاش‌هایشان برای مبارزه با شیوع بیماری ابراز انسجام کرده و می‌کند و به اعتقاد من قدردان تلاش‌هایی است که آنها در این زمینه کرده‌اند.» دوجاریچ در ادامه گفت که دبیرکل سازمان ملل متحد از شرایط ایران که دچار کمبود دارو و تجهیزات پزشکی …
توسعه فناوری سنجش از دور با جدیت پیگیری می شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / فناوری فضایی / توسعه پایدار / مرتضی براری
توسعه فناوری سنجش از دور با جدیت پیگیری می شود
رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به نقش زیرساخت اطلاعات مکانی در توسعه کشورها، گفت: توسعه فناوری سنجش از دور را با جدیت پیگیری می‌کنیم.
فضای مجازی؛ نقطه اتصال معلم و دانش‌آموز
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / مدارس / ویروس کرونا / امیر ناظمی / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
فضای مجازی؛ نقطه اتصال معلم و دانش‌آموز
تهران- ایرنا- شناسایی استارتاپ‌های فعال در حوزه تولید محتوا و زیرساخت‌های فضای مجازی از یک سال قبل در سازمان فناوری اطلاعات ایران آغاز شد، استارتاپ‌هایی که اکنون با دریافت مجوز از آموزش و پرورش بستر آموزش از راه دور را فراهم کرده‌اند.
فرزندکشی با تبصره
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / امیر ناظمی / ارتباطات / انتخابات مجلس شورای اسلامی
فرزندکشی با تبصره
تهران-ایرنا- «پیشنهاد مطرح شده شبیه کشتن فرزند نوپایی است که سالها برای حمایت و بالندگی‌اش برنامه‌ریزی کردیم» این تعبیر رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از مساله اخذ دریافت ۵۰ درصد مالیات از تبلیغ شرکت‌های ایرانی بر بستر گوگل این است.
دسترسی ۷۰ درصد خانوار ایرانی به اینترنت/ ۷۲ درصد کاربران با موبایل متصل می‌شوند
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / اینترنت / سازمان فناوری اطلاعات ایران / توسعه / اتحادیه جهانی مخابرات
دسترسی ۷۰ درصد خانوار ایرانی به اینترنت/ ۷۲ درصد کاربران با موبایل متصل می‌شوند
وضعیت شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) بر مبنای ارزیابی اتحادیه بین المللی مخابرات از دسترسی بیش از ۷۰ درصدی خانوار ایرانی به اینترنت و نفوذ ۷۲ درصدی اینترنت موبایل حکایت دارد.
فراخوان رتبه بندی خدمات دهندگان دیتاسنتر منتشر شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / دیتا سنتر / فراخوان
فراخوان رتبه بندی خدمات دهندگان دیتاسنتر منتشر شد
سازمان فناوری اطلاعات ایران فراخوان شناسایی، ساماندهی و رتبه بندی ارائه دهندگان خدمات مرکز داده (دیتاسنتر) را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
۲۵۰‌هزار نفر آموزش همگانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را فرا گرفتند
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر از ارایه آموزش پیشگیری و دانستنی‌های ضروری ویروس کرونا به ۲۵۰‌هزار و ۲۲۳ نفر از هموطنان در سراسر کشور خبر داد. احمد سلطانی در گفت وگو با ایرنا افزود: «این دوره آموزشی از دوم تا هشتم اسفند ۹۸ در دوره‌های آموزشی ویژه جامعه پزشکی با شرکت مستقیم ۲۶‌هزار و ۲۹۹ نفر و دوره‌های آموزشی مشترک سازمان نظام‌پزشکی جمهوری اسلامی ایران، جمعیت هلال‌احمر و انجمن پزشکان عمومی ایران با ۲۲۳‌هزار و ۹۲۴ نفر آموزش دیده‌اند.»  او با اشاره به برخی از ویژگی‌های برگزاری این دوره آموزش همگانی ویروس کرونا افزود: «طبق آخرین اطلاعات ارزیابی‌شده دریافتی، این دوره آموزش از نظر تعداد شرکت‌کنندگان …
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
عملکرد موفق سازمان بیمه سلامت ایران در دستیابی به دولت الکترونیک
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تلاش سازمان بیمه سلامت ایران در دستیابی به دولت الکترونیک را مثبت ارزیابی کرد و گفت: توسعه سلامت الکترونیک از جمله پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور علاوه بر افزایش کیفیت ارائه خدمات به مردم باعث کاهش هزینه‌ها شده و منجر به دقت بیشتر در درمان بیماران می‌شود.محمد‫جواد آذری جهرمی افزود: اهداف و چشم‫انداز دولت الکترونیک در کشور مشخص است و در اسناد بالادستی نیز به آن اشاره شده است که امیدواریم روز به روز شاهد گسترش این موضوع در کشور باشیم.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بررسی‌های انجام شده از سوی سازمان‌های بیمه‌گر نشان داده که بسیاری از داروها و خدمات ارائه شده ضروری نیست و حتی باعث ایجاد عوارض در برخی بیماران شده است. بنابراین از طریق الکترونیکی …
کد پستی ده‌رقمی به شرکت‌های استارتاپی تعلق می‌گیرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / امیر ناظمی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / سازمان فناوری اطلاعات ایران / حسین نعمتی
کد پستی ده‌رقمی به شرکت‌های استارتاپی تعلق می‌گیرد
تهران-ایرنا- معاون وزیر ارتباطات در مراسم مبادله تفاهم‌نامه در خصوص تخصیص کد پستی فضای اشتراکی گفت: اختصاص کد پستی به شرکت‌های استارت آپی مستقر در فضاهای اشتراکی و مراکز رشد و شتاب‌دهنده آغازگر استحکام زنجیره خلق ارزش و فعالیت اقتصادی این اکوسیستم است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اختلال اینترنتی نداریم، حمله سایبری است
رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره حملات اخیر سایبری به زیرساخت‌های کشور گفت: ما نگرانیم با حمله کاری کنند که کیفیت اینترنت کاهش یابد و از این طریق این نگرانی ایجاد شود که خود حاکمیت کیفیت را پایین می‌آورد. به گزارش ایسنا، این روزها از گوشه و کنار، اخباری مبنی‌ بر حملات هکری و حمله به زیرساخت‌های کشور شنیده می‌شود و هفته گذشته نیز گسترده‌ترین حمله تجربه‌شده در تاریخ ایران علیه زیرساخت‌های کشور اجرا شد که به گفته مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، پیش از این نظیر نداشته است. در این راستا امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره حملات چند روز اخیر به زیرساخت‌های کشور بیان کرد: این روزها حملات سازمان‌یافته از خارج از کشور به زیرساخت‌ها انجام می‌شود و حجمش بسیار گسترده است. این حملات …
۵۰۰ دانش آموز مقطع متوسطه برنامه نویسی آموختند
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / مسابقه برنامه نویسی / استارت آپ
۵۰۰ دانش آموز مقطع متوسطه برنامه نویسی آموختند
سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد: بیش از ۵۰۰ دانش آموز مقطع متوسطه طی ۲ هفته اخیر و در جریان یک رویداد استارت‌آپی، مهارت کارآفرینی و برنامه نویسی آموختند.
۶ محور حمایتی برای توسعه اشتغال‌زایی استارت‌آپ‌های فاوا اعلام شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / استارتاپ ایرانی / تسهیلات اشتغالزایی / سازمان فناوری اطلاعات ایران
۶ محور حمایتی برای توسعه اشتغال‌زایی استارت‌آپ‌های فاوا اعلام شد
سامانه ارائه تسهیلات وام وجوه اداره، حمایت از توسعه اشتغالزایی برای شرکت های نوپا و غیرنوپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) را در ۶ محور فعالیتی اعلام کرد.
ارتباط تحریم و عدم موفقیت
۱۳۹۸/۱۱/۲۲
ارتباط تحریم و عدم موفقیت "ظفر"
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران تحریم های سازمان هوافضا را از دلایل عدم موفقیت پرتاب ماهواره ظفر عنوان کرد.
فراخوان همکاری استارت‌آپ‌های ایرانی در جام جهانی قطر تمدید شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / استارتاپ ایرانی / فضای کسب و کار / سازمان فناوری اطلاعات ایران
فراخوان همکاری استارت‌آپ‌های ایرانی در جام جهانی قطر تمدید شد
سازمان فناوری اطلاعات ایران، فراخوان امکان همکاری استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای ایرانی در برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر را تمدید کرد.
سامسونگ امکان خرید اپلیکیشن یا محتوا برای کاربران ایرانی را حذف کرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
سامسونگ امکان خرید اپلیکیشن یا محتوا برای کاربران ایرانی را حذف کرد
سامسونگ امکان خرید برنامه یا محتوای برنامه‌ها برای کاربران ایرانی را حذف کرده است؛ به‌همین‌دلیل، سازمان فناوری اطلاعات ایران به شرکت سامسونگ اولتیماتوم داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
گزیده حمله زامبی‌ها به اینترنت ایران
[شهروند] یک حمله بزرگ سایبری دیروز اینترنت را در ایران با اختلال مواجه کرد. سجاد بنابی، عضو هیأت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درباره این حمله توییت کرد که به دلیل این حمله که موسوم به DDOS است، اختلال اینترنت رخ داده است. این موضوع درحالی رخ می‌دهد که وزارت ارتباطات در شهریور98 از حملات متعدد به کسب‌وکارهای حوزه ارز دیجیتال خبر داده بود که حجم این حملات 20برابر استاندارد جهانی بود. پیش از این هم، شایعاتی درباره حمله به شبکه بانکی ایران مطرح شد که گرچه بانک مرکزی و بانک‌ها آن را رد کردند اما محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد ما با حمله بسیار سازمان‌یافته علیه دولت الکترونیک مواجه بودیم که توسط سپر امنیتی دژفا با آن مقابله شد. وزیر ارتباطات …
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
خبر سیاسی
دیوان عدالت اداری: انتشار و پخش برنامه‌های صوتی و تصویری فراگیر منحصرا در صلاحیت رسانه ملی است هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه «کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی» را در خصوص «ارایه خدمات صوتی، تصویری و پخش همگانی ماهواره‌ای» به‌عنوان بخشی از خدمات موضوع پروانه فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی با اعمال ماده ۹۱ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری ابطال کرد. به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری با درخواست رئیس و ۹۰ نفر ازقضات دیوان عدالت اداری برای اعمال ماده ۹۱ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری نسبت به دادنامه شماره ۲۷۴۵ مورخ 26/۹/98 هیأت عمومی، اعضای هیأت در نشست مورخ پانزدهم بهمن ۹۸ با اعمال ماده ۹۱ قانون مذکور موافقت …
فراخوان مشارکت در رویداد جهانی برنامه‌نویسی شهرهای هوشمند
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / شهر هوشمند / مسابقه برنامه نویسی / سازمان فناوری اطلاعات ایران
فراخوان مشارکت در رویداد جهانی برنامه‌نویسی شهرهای هوشمند
فراخوان مشارکت در رویداد جهانی برنامه نویسی (هکاتون) شهرهای هوشمند و پایدار که در ژنو سوئیس برگزار می شود، توسط سازمان فناوری اطلاعات منتشر شد.
مخالفت با ایجاد سازمان نظام مهندسی ICT
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / تولید نرم افزار / سازمان نظام صنفی رایانه ای / فناوری اطلاعات و ارتباطات / مجلس / اتاق بازرگانی
مخالفت با ایجاد سازمان نظام مهندسی ICT
عضو کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران طرح مجلس برای ایجاد سازمان نظام مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات (نمافا) را توسعه نادرست قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار عنوان کرد.
۳ میلیون حمله سایبری در یک روز/ آیا اینترنت در ایران امن است؟ (فیلم)
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
۳ میلیون حمله سایبری در یک روز/ آیا اینترنت در ایران امن است؟ (فیلم)
روزانه بین دو تا سه میلیون حمله سایبری در ایران اتفاق می‌افتد و تعداد آن‌ها گاهی در سال به ۲۰۰ میلیون حمله می‌رسد. گفته می‌شود تعداد کمی از این حمله‌ها موفق هم می‌شوند. سازمان فناوری اطلاعات ایران برای مبارزه با آلودگی‌ها و حمله‌های سایبری دژفا را راه‌اندازی کرده‌است. مخفف دژ فناوری اطلاعات ایران. آنچه که رسانه‌ها و در میان مردم به سپر سایبری شهرت پیدا کرده‌است.
ثروتی به اسم «داده»
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / امیر ناظمی / وزارت نفت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / شرکت ملی نفت ایران
ثروتی به اسم «داده»
تهران-ایرنا-در رویداد ملی «زمینه‌سازی مشارکت غیردولتی در پروژه‌های دولت الکترونیکی» دستگاه‌هایی مانند وزارت بهداشت، شرکت ملی نفت، سازمان فناوری اطلاعات ایران و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به شرح پروژه‌هایی پرداختند که برای اجرایی کردن آن‌ها نیاز به مشارکت بخش خصوصی دارند. اغلب این پروژه‌ها در مسیر استفاده از «داده» و «اطلاعات» برای مدیریت بهتر کشور است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات: فرصت قهر کردن با زیرساخت‌های جهان جدید را نداریم
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
رییس سازمان فناوری اطلاعات: فرصت قهر کردن با زیرساخت‌های جهان جدید را نداریم
امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: دولت الکترونیکی زیرساخت ورود به قرن جدید است و ورود به آن نیازمند زیرساخت‌های متناسب با آن قرن است و ما فرصت قهر کردن با زیرساخت‌های جهان جدید را نداریم و فن هراسی از آفت‌های توسعه است.
فرصت قهر کردن نداریم!
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سازمان فناوری اطلاعات
فرصت قهر کردن نداریم!
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: دولت الکترونیکی زیرساخت ورود به قرن جدید است و ورود به آن نیازمند زیرساخت‌های متناسب با آن قرن است و ما فرصت قهر کردن با زیرساخت‌های جهان جدید را نداریم و فن هراسی از آفت‌های توسعه است.
نماینده تهران: به جای نفت، ثروت را از دنیای فناوری بدست آوریم
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / مجلس شورای اسلامی / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / اقتصاد مقاومتی / دولت
نماینده تهران: به جای نفت، ثروت را از دنیای فناوری بدست آوریم
تهران-ایرنا- نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت لاک پشتی دولت الکترونیکی گلایه کرد و گفت: باید دست از اقتصاد نفتی برداشت و ثروت را از دنیای فناوری بیرون کشید.
مشارکت شرکت‌های دولتی و خصوصی در بخش آی.تی دشوار است
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
مشارکت شرکت‌های دولتی و خصوصی در بخش آی.تی دشوار است
تهران- ایرنا- دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور با بیان اینکه حوزه آی.تی در ایران از ابتدا یک پدیده دولتی نبود و با مشارکت بخش خصوصی و تاسیس شورای انفورماتیک شکل گرفت، گفت: اما پس از مدتی بخش دولتی همه چیز را بلعید شاید بدین دلیل که مشارکت این دو بخش با یکدیگر کمی سخت شده است.
رتبه ۸۶ ایران در دولت الکترونیک/ آمادگی پایین دولت برای همکاری با بخش خصوصی
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / رضا باقری / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / دولت الکترونیک
رتبه ۸۶ ایران در دولت الکترونیک/ آمادگی پایین دولت برای همکاری با بخش خصوصی
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه سطح آمادگی دولت در مشارکت با بخش خصوصی پایین است، گفت: رتبه ۸۶ ایران در حوزه دولت الکترونیک با وضعیت مورد انتظار فاصله دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
3 ماموریت «ظفر» فضایی ایران
گروه اقتصادی| «هم‌اکنون آماده سازی پایگاه پرتاب، آماده سازی ماهواره، آماده سازی استقرار ایستگاه ماهواره و اتصال ماهواره و ماهواره‌بر انجام شده است. تست‌های کاملی از ایستگاه هدایت و کنترل و دریافت اطلاعات ماهواره انجام شده و همه‌چیز آماده پرتاب ماهواره از ایستگاه زمینی به مدار زمین است». این جدیدترین توضیحاتی است که رییس سازمان فضایی ایران از وضعیت ماهواره ظفر داده است. ماهواره‌ای که تمام فرآیند طراحی، ساخت و زیرساخت‌های مورد نیاز برای پرتاب آن در داخل کشور انجام شده و احتمالا ظرف روزهای آینده به مدار زمین پرتاب می‌شود. با توسعه قابل توجه استفاده از فناوری‌های نوین صنعتی در دهه‌های ابتدایی دهه 20، رویای تا آن زمان دست نیافتنی خروج انسان …
ارائه درگاه پرداخت الکترونیک سداد روی سامانه ایران نوآفرین
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / پرداخت الکترونیک سداد / تفاهم نامه / کسب و کار
ارائه درگاه پرداخت الکترونیک سداد روی سامانه ایران نوآفرین
به منظور حمایت و تسهیل فرآیندهای کسب و کارهای نوپا و ارائه خدمت درگاه پرداخت الکترونیک سداد به عنوان یکی از خدمات سامانه ایران نوآفرین، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان شرکت پرداخت الکترونیک سداد و سازمان فناوری اطلاعات ایران به امضا رسید.
اکوسیستم استارتاپی در مسیر توانمندسازی اجتماعی قرار دارد
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / امیر ناظمی / سازمان فناوری اطلاعات ایران / موزه ارتباطات
اکوسیستم استارتاپی در مسیر توانمندسازی اجتماعی قرار دارد
تهران-ایرنا- رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در آیین اختتامیه برنامه‌نویسی دانش‌آموزان گفت: به دنبال ایجاد فضایی هستیم تا اکوسیستم استارت‌آپی کشور در راستای مسوولیت اجتماعی خود به پروژه‌های توانمندسازی اجتماعی در حوزه‌های آموزش، سلامت، اشتغال، مدیرت بحران و گروه‌هایی با ویژگی خاص کمک کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •