شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای
چالش‌های تخصیص ارز به کالاهای حوزه ICT
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای / نرخ ارز / دولت
چالش‌های تخصیص ارز به کالاهای حوزه ICT
تهران-ایرنا-تازه‌ترین چالشی که کسب و کارهای حوزه ICT با آن رو به رو شده‌اند، تخصیص ارز حاصل از صادرات برای وارد کردن کالاهای‌شان است. رییس کمیسیون سخت افزار نظام صنفی رایانه‌ای کشور می‌گوید: اعلام شفاهی این خبر اگر به اعلام کتبی و صدور ابلاغیه منجر شود، به کشور صدمه خواهد زد.
محدودیت ورود تجهیزات IT به بهانه تولید داخلی
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای / ویروس کرونا / فناوری اطلاعات
محدودیت ورود تجهیزات IT به بهانه تولید داخلی
‌تهران- ایرنا- رییس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای می‌گوید: به بهانه تولید داخلی ورود تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات (IT) محدود می‌شود و هیچ‌گاه از فعالان واقعی این بخش نظرخواهی صورت نمی‌گیرد.
ضربه به زیرساخت‌های ارتباطی کشور
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای / محمدباقر اثنی عشری / وزارت صنعت معدن و تجارت / فناوری اطلاعات
ضربه به زیرساخت‌های ارتباطی کشور
تهران- ایرنا- ثبت سفارش تجهیزات ضروری زیرساخت‌های فناوری اطلاعات این روزها با مشکل مواجه شده است. رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در نامه‌ای از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست برای حل این مشکل اقدام کند چرا که ممنوعیت واردات تجهیزات ضروری فناوری ارتباطات به زیرساخت‌های ارتباطی کشور ضربه می‌زند.
دبیرخانه بحران در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تشکیل می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای / کسب و کارهای اینترنتی
دبیرخانه بحران در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تشکیل می‌شود
تهران-ایرنا-دبیرخانه بحران در سازمان نظایم صنفی رایانه‌ای برای کاهش فشارها و رفع مشکلات کسب و کارهای بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات پس از گذار از شرایط بحران تشکیل شد.
سنگ‌اندازی‌ها، چراغ اقتصاد دیجیتال را خاموش می‌کند
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای / کمیسیون تجارت الکترونیکی
سنگ‌اندازی‌ها، چراغ اقتصاد دیجیتال را خاموش می‌کند
تهران-ایرنا-کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیمات غیرکارشناسی، فشارهای جهت‌دار و پخش گزارش‌های خلاف واقع چراغ روشن اقتصاد دیجیتال را خاموش می‌کند.
تست محصولات فناوری در آزمایشگاه ارزیابی امنیتی
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای / ابوالقاسم صادقی / ارتباطات / مرکز ماهر / سازمان فناوری اطلاعات
تست محصولات فناوری در آزمایشگاه ارزیابی امنیتی
تهران-ایرنا-خرید محصولات فناوری اطلاعات باکیفیت نامناسب برای شرکت‌های دولتی چالش‌های زیادی به همراه دارد، امری که باعث شده تا معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات از راه‌اندازی آزمایشگاه ارزیابی کیفی محصولات فناورانه بومی و خارجی خبر دهد.
چالش اصلی صادرات «فاوا» چیست؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای / انجمن انفورماتیک ایران / فناوری اطلاعات / مهاجرت / ایالات متحده آمریکا / دولت
چالش اصلی صادرات «فاوا» چیست؟
تهران-ایرنا- در نشست خبری چالش‌ها و فرصت‌های صادرات فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) به این نکته اشاره شد که چالش اصلی در حوزه صادرات فاوا، نیروی مولد انسانی است که یا تربیت نشده‌اند یا به دلایلی در حال خروج از کشور هستند.
گسترش بازار فاوای کشور با همکاری نصر
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور
گسترش بازار فاوای کشور با همکاری نصر
تهران - ایرنا - رییس پارک علمی و فناوری اطلاعات و ارتباطات با تاکید بر گسترش بازار فاوای کشور با همکاری نصر کشور گفت: برای این منظور با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر ) همکاری نزدیکی خواهیم داشت.
اجازه دولت برای کسب درآمد از خدمات ارزش افزوده سامانه‌ها
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور / ارزش افزوده
اجازه دولت برای کسب درآمد از خدمات ارزش افزوده سامانه‌ها
تهران-ایرنا- در ششمین صبحانه بیستونی که به میزبانی سازمان نظام صنفی کشور برگزار شد، رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: قصد داریم تا قبل از پایان سال، برای اولین مرتبه خدمات ارزش افزوده سامانه‌های جامع مرکز توسعه تجارت الکترونیک را با مجوز دولت به مزایده بگذاریم تا کسب و کارهای فعال حوزه فاوا بتوانند از اطلاعات آن کسب درآمد کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور / کسب‌وکارهای اینترنتی / خسارت مالی / قطعی اینترنت / تبعات اینترنت خاموش
دو هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان خسارت کسب‌وکارهای اینترنتی در روزهای قطعی اینترنت
تهران- ایرنا- کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برآورد خود از میزان خسارت‌های وارد شده به کسب‌وکارهای اینترنتی بر اثر قطعی طولانی‌مدت سراسری اینترنت را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور / شورای عالی انفورماتیک / برات قنبری / محمدجعفر صدیق
ما هنوز درگیر اقتصاد دولتی هستیم
تهران- ایرنا- «برات قنبری» مشاور اقتصادی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سومین صبحانه بیستونی اعلام کرد، ما به این نتیجه رسیده‎ایم که اقتصاد ما دولتی است و آن بخش‌های اندک که خصوصی هستند نیز موفق نبوده‌اند. برای رسیدن به موفقیت باید هدف داشت و صبر کرد و بدون این دو، به هیچ عنوان نمی‌توان به نتیجه رسید.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور / رسول سرائیان / وزارت صنعت معدن و تجارت / سعید زرندی / فناوری اطلاعات
وزارت صمت به سمت نوآوری حرکت خواهد کرد
تهران_ایرنا_ معاون طرح و برنامه وزیر صمت در جمع اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرد: از آن جا که در آستانه انقلاب چهارم صنعتی هستیم، صنایع ما باید متحول شوند. برنامه وزرات صمت این است که در سال آینده با تمام توان به سمت نوآوری حرکت کند، اگر این اتفاق رخ ندهد رو به زوال خواهیم رفت.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور / فناوری اطلاعات / اقتصاد / کسب و کار نوین
همگرایی بین صنعت و فناوری اطلاعات پیشران توسعه اقتصادی است
مشهد- ایرنا- رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: همگرایی بین صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات با دیگر صنایع پیشران توسعه اقتصادی است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور / بلاک چین
انقلاب بلاک‌چین به ایران رسیده است
تهران- ایرنا- رئیس کارگروه رمز ارز نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: انقلاب بلاک‌چین شکل گرفته اما عده‌ای نمی‌خواهند آن را بپذیرند و مدام در حال سنگ‌اندازی هستند تا این فناوری به کشور ما نرسد، در این برهه زمانی نیاز است صنعت IT از طریق بلاک‌چین جان بگیرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •