سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
سرمایه در گردش
بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف سرمایه در گردش
۵ ساعت قبل / تسهیلات بانکی
بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف سرمایه در گردش
آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۸ حدود ۵۴ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری صرف تامین سرمایه در گردش شده و ۳۲.۵ درصد از کل این تسهیلات به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که بعد از بخش خدمات بیشترین تسهیلات بانکی را دریافت کرده است.
۳۸ ساعت قبل
​بازدهی ٣۶۶ درصدی «وبصادر» در ۶۴ روز کاری بورس در سال ٩٩
«وبصادر» در ۶۴ روز کاری بازار سرمایه از ابتدای سال ٩٩ تا نیمه تیرماه سال جاری، بیش از ٣۶۶ درصد سود نصیب سهامداران کرد.بررسی آمار معاملات ۶۴ روز کاری بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد که نرخ سهام بانک صادرات ایران در سال ٩٩ از ٧٢١ ریال به ٣ هزار و ٣۶٠ ریال در جریان معاملات روز ١۵ تیرماه سال جاری رسید که نشان از بازدهی بیش از ٣۶۶ درصدی در این مدت دارد.استقبال سهامداران خرد از «وبصادر» نشان از ارزش ذاتی مناسب و قابلیت‌های فراوان بانک صادرات ایران در روزهای پرشور و شوق بازار سرمایه دارد به نحوی که بخش عمده معاملات توسط سهامداران خرد صورت گرفته است.تمرکز بر برنامه‌های عملیاتی و سیاست‌های اعتباری ابلاغی، کاهش هزینه مطالبات مشکوک‌الوصول، بهبود نرخ موثر تسهیلات، کاهش قیمت تمام شده پول، جذب منابع ارزان‌قیمت، …
پرداخت وام جدید به مرغداری‌ها
۲ روز قبل
پرداخت وام جدید به مرغداری‌ها
بدهی معوق بانکی مرغداران به‌دلیل خسارت از بیماری کووید-۱۹ استمهال و تسهیلات جدید به آنها پرداخت می‌شود. مرتضی رضایی، معاون وزیر جهادکشاورزی در نامه‌ای به مدیرعامل بانک کشاورزی درخواست داده تا نسبت به استمهال تسهیلات دریافتی، همچنین اعطای تسهیلات سرمایه در گردش جهت راه‌اندازی مجدد مرغداری‌ها همکاری شود.
۲ روز قبل
الزامات توسعه بورس
بیش از 50 سال از شروع فعالیت بورس در ایران می‌گذرد ولی هنوز جایگاه مطلوب آن در اقتصاد حاصل نشده و بخش عمده دادوستدهای این بازار منوط به معاملات دست‌دوم اوراق بهادار است. در حالی که این بازار می‌تواند نقش بی‌بدیلی در تخصیص بهینه سرمایه برای بنگاه‌ها و پروژه‌ها و کنترل نقدینگی در سطح اقتصاد کلان ایفا کند.برای عملیات تجاری بنگاه اقتصادی وجود نقدینگی ضروری است و کمبود نقدینگی با کمبود سرمایه در گردش فعالیت‌های بنگاه را مختل می‌کند. از سوی دیگر در سطح کلان رشد سرسام‌آور نقدینگی بدون افزایش متناسب تولید، عامل اصلی تورم به‌شمار می‌رود.
۵ روز قبل
انتشار هزار میلیارد تومان اوراق سلف «فولاد»
عرضه اولیه یک هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه با هدف تامین سرمایه در گردش شرکت با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت روز شنبه 14تیرماه در بورس کالا انجام می‌شود.به گزارش «دنیای اقتصاد» عرضه اولیه مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان در نماد «عفولاد 3» به تعداد 13میلیون و 493 هزار و 637 قرارداد و با قیمت هر ورقه 741 هزار و 90 ریال از طریق شرکت کارگزاری بانک ملت انجام می‌شود.
۲ کارخانه‌ تولید کود شیمیایی استان بوشهر به مدار تولید بازگشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / بوشهر / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / جهش تولید / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
۲ کارخانه‌ تولید کود شیمیایی استان بوشهر به مدار تولید بازگشت
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۲ واحد تولیدی کود شیمیایی که به دلیل مشکل تامین خاک و سرمایه در گردش موردنیاز تعطیل بودند با حمایت دولت و رفع موانع فعالیت خود را از سرگرفتند.
کشاورزان شمال استان کرمان، به ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش و ثابت نیاز دارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / جهاد کشاورزی / کشاورزی / بانک کشاورزی / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
کشاورزان شمال استان کرمان، به ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش و ثابت نیاز دارند
رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان گفت: بخش کشاورزی شمال استان کرمان به حدود ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه ثابت و حدود ۸۱۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش نیاز دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
مشارکت بانک تجارت در تامین مالی بومی‌‌سازی قطعات خودرو
گروه شرکت‌ها: بانک تجارت به منظور تحقق شعار جهش تولید، در زمینه تامین مالی بخشی از پروژه‌های شرکت ایران‌خودرو تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت در راستای منویات مقام معظم رهبری و شعار جهش تولید، رضا دولت‌آبادی مدیرعامل این بانک و فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تامین مالی بخشی از ۱۴ پروژه بومی‌‌سازی قطعات با فناوری بالا، کمک به سرمایه در گردش سازندگان، خرید دین خودروهای تجاری با بانک تجارت امضا کردند.
تلاش برای افزایش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / وزارت صنعت، معدن و تجارت / _تولید
تلاش برای افزایش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی
معاون وزیر صمت با بیان اینکه در یک سال اخیر هزینه مواد اولیه برای تولید بالا رفته است، گفت: واحدهای تولیدی درخواست دارند به نسبت افزایش هزینه تامین مواد اولیه و نهاده‌های تولید، بانک‌ها نیز سرمایه در گردش بیشتری در اختیار این واحدها قرار دهند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
زحمتی که در قبال میراث ‌فرهنگی باید متقبل شویم
 بخش مهمی از میراث فرهنگی، شامل ساختمان‌ها و ابنیه و اماکن تاریخی است. گذشتگان ما، با صرف عمر و ثروت، بناهایی را در نهایت حسن سلیقه ساخته‌اند. نسل ما برای به دست آوردن این گنجینه و سرمایه عظیم هیچ زحمتی متحمل نشده، در واقع ما صاحب ثروتی باد آورده‌ایم. نیاکان ما این آثار را از خود به جا گذاشته‌اند، آن را به مثابه سرمایه‌ای که پدر برای امرار معاش و زندگی - به لطف - در اختیار فرزندش می‌گذارد، به ما داده‌اند. در بسیاری از کشورهای جهان چنین است. هر کشوری که قدمت و پیشینه‌ای دارد، لابد آثاری را هم از مردم گذشته در گوشه و کنار دارد. در اکثر این کشورها، این میراث به جا مانده را به چشم سرمایه‌ای عظیم و گرانقدر می‌نگرند. گنجینه‌ای که هم نشان و …
کاستن از بار تعدیل نیرو در بزرگترین اتوبوس‌سازی کشور/نبود نقدینگی و نوسانات ارزی معضل تولید
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-اقتصادی / استاندار سمنان / نوسانات ارزی / سمنان / تعدیل نیرو / عقاب‌ افشان / علیرضا آشناگر
کاستن از بار تعدیل نیرو در بزرگترین اتوبوس‌سازی کشور/نبود نقدینگی و نوسانات ارزی معضل تولید
استاندار سمنان از تامین ارز، نبود نقدینگی و سرمایه در گردش و معضل تامین مواد اولیه به عنوان معضل برخی از واحدهای تولیدی در این استان نام برد و وعده داد: با پیگیری بخشی از این مشکلات را مرتفع کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
فوریت‌های صنایع بعد از همه‌گیری کرونا
نمایندگان بخش‌خصوصی در نشست نوزدهم کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران، به برخی از مشکلات فوری صنایع ناشی از همه‌گیری کرونا، کمبود مواد اولیه و ماشین‌آلات، کمبود سرمایه در گردش و نوسانات نرخ ارز اشاره داشتند که می‌تواند منجر به کاهش تولید در سالی شود که به‌عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
با انعقاد تفاهم نامه میان بانک توسعه صادرات و صندوق نوآوری و شکوفایی صورت پذیرفت
کاهش 6 درصدی سود تسهیلات اعطایی به شرکت های دانش بنیان صادراتیبانک توسعه صادرات ایران طی سال‫های اخیر توجه ویژه‫ای به ظرفیت‫های شرکت های دانش بنیان در حوزه صادرات داشته است؛ پتانسیل مطلوب این شرکت ها در حوزه صادرات، این بانک توسعه ای را بر آن داشت تا با هدف حمایت از این واحدها، با همکاری سازمان هایی چون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، در حوزه تامین مالی ورود کند.‬‬‬در همین راستا به تازگی تفاهم نامه ای بین بانک توسعه صادرات ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به امضا رسیده و به زودی وارد مرحله عملیاتی می شود؛ بر اساس این تفاهم نامه دو طرف برای برقراری و توسعه تعاملات فی مابین در زمینه پرداخت تسهیلات و ارائه سایر خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان اعلام آمادگی …
الزام تامین نقدینگی در شرایط کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
الزام تامین نقدینگی در شرایط کرونا
صنایع‌غذایی در ایران دوره خاصی را پشت‌سر می‌گذارد. توسعه روزافزون این صنعت که کشور را در تامین نیازهای داخلی به سمت خودکفایی سوق می‌دهد از یک سو و توسعه زنجیره‌های تامین این صنعت از تامین مواد اولیه گرفته تا ماشین‌آلات موردنیاز و بسته‌بندی و... از سوی دیگر همگی توجه ویژه به نیازهای این صنعت را گوشزد می‌کند. در این بین اما مسائل مختلفی وجود دارد که برای نیل به این هدف باید مدنظر قرار گیرد که یکی از آنها مساله تامین منابع و نقدینگی است. با توجه به اینکه مواد اولیه صنایع‌غذایی عمدتا از محصولات زراعی و باغی تشکیل شده و بازه زمانی تامین این محصولات منحصر به چند ماه تا بعضا چند روز بوده و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی کشورمان عمدتا با همزمانی تامین محصولات مواجه هستیم قطعا تامین نقدینگی و سرمایه …
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
پرداخت بیش از ۱۴۰۰ فقره تسهیلات به کشاورزان فارس
سرپرست مدیریت شعب بانک توسعه تعاون فارس گفت: این بانک سال گذشته بیش از ۱۴۰۰ فقره تسهیلات به کشاورزان استان پرداخت کرده است.غلام‌رضا حسانی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در حاشیه بازدید از یک شرکت تعاونی تولیدکننده گیاهان دارویی، گفت: مبلغ این تسهیلات بالغ بر یک هزار ۲۸۱ میلیارد ریال است که در سال گذشته به بخش کشاورزی استان پرداخت شد.او افزود: تسهیلات پرداخت شده در قالب سرمایه در گردش و ثابت از محل منابع داخلی و دولتی نظیر رونق تولید، اشتغال پایدار روستایی و تبصره ۱۸ و... متناسب با نیاز کشاورزان بوده است.سرپرست مدیریت شعب بانک توسعه تعاون فارس با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در رشد و توسعه کشاورزی نقش بسزایی دارد و در این خصوص حامی کشاورزان در بخش تولید هستیم، گفت: توجه به رفاه و معیشت فعالان بخش کشاورزی …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ایران / درآمد / سرمایه / مالیات / مرکز پژوهش های مجلس
در خواست سرمایه در گردش بنگاه‌های ایران بالاتر از متوسط جهانی است
گروه بانک و بیمه | مرکز پژوهش‌های مجلس چالش‌های اساسی تامین مالی مناسب و آسان برای بنگاه‌ها و بخش تولید کشور را بررسی کرد.
تامین مالی مناسب، چالش اساسی بنگاه‌ها و بخش تولید است
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / رونق تولید / جهش تولید
تامین مالی مناسب، چالش اساسی بنگاه‌ها و بخش تولید است
تهران - ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی یکی از چالش‌های اصلی بنگاه‌ها و بخش تولید در کشور را تامین مالی مناسب و آسان اعلام و پیشنهادهایی برای تأمین مالی سرمایه در گردش بنگاه‌ها به منظور جهش تولید ارائه کرد.
جولان قاچاقچیان با طولانی شدن روند ترخیص تجهیزات
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / قاچاق کالا / تجهیزات فناوری اطلاعات
جولان قاچاقچیان با طولانی شدن روند ترخیص تجهیزات
به گفته یک عضو کمیسیون شبکه نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مشکل شرکت‌های واردکننده تجهیزات فناوری اطلاعات، قوانین دست‌وپاگیر است که با طولانی کردن روند ترخیص و راکد کردن سرمایه در گردش شرکت‌ها، موجب سود قاچاقچیان می‌شود که بیمه، مالیات و حقوق و عوارض گمرکی پرداخت نمی‌کنند و با زمان تحویل سریع‌تر و هزینه کمتر، بازار را در دست خواهند گرفت.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
تغییر رویکرد در قیمت‏گذاری سهام، خاستگاه، معنا و پیامدها
مسلما چرخه گردش وجوه در بازارهای مالی بین سرمایه‌گذاران و متقاضیان تامین مالی و در نتیجه ایجاد ثروت فردی و اشتغال و توسعه اجتماعی، هیچ شباهتی به جاده دوطرفه ورود و خروج قدرت خرید از دارایی‌های فیزیکی ندارد. می‌توان یکی از دلایل مذموم بودن کنز کردن سرمایه در دارایی‌ها از نگاه دین اسلام را همین توقف گردش و ایجاد رخوت در اقتصاد دانست.
پاسخ به 4 پرسش درباره اعتبار ارزی صادرات
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
پاسخ به 4 پرسش درباره اعتبار ارزی صادرات
جزئیات بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 99 نشان می‌دهد که تخصیص اعتبار ارزی از سوی صندوق توسعه ملی با هدف فراهم آوردن سرمایه در گردش صادرکنندگان، روان‌سازی تجارت و تقویت ارزآوری در دستور کار قرار گرفته است. در روزهای اخیر از سوی متولیان وزارت صمت اعلام شد که برای سال 99 یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی برای حمایت از صادرکنندگان در قالب اعتبار و وام ارزی و به شکل اعتبار خریدار و اعتبار فروشنده تخصیص داده خواهد شد. این روش حمایتی در سال‌های گذشته نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است، به‌طوری که سه سال پیش هیات عامل صندوق توسعه ملی با استفاده از همین روش تا سقف 2میلیارد دلار به صادرکنندگان اعتبار تخصیص داده بود.
توصیه های سرمایه گذاری به سهامداران
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
توصیه های سرمایه گذاری به سهامداران
امروز مطالبی همچون دلار چقدر ارزان شد، کدام شرکت‌ها در صف عرضه اولیه اند، کدام صنعت بیشترین گردش نقدینگی را داشت، نماد‌های قندی چرا متوقف شدند، برندگان قرعه کشی ایران خودرو چه کسانی هستند؟، بازدهی ۹۰۰ درصدی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، وضعیت رشد و حجم نقدینگی در ۶ دهه، زمان عرضه اولیه وپویا در فرابورس؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
احراز اهلیت، شرط لازم برای معرفی صادرکنندگان
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، راه‌اندازی سامانه پردازش یکپارچه درخواست‌های اعتبارات ریالی صندوق توسعه ملی را گام مهمی در جهت تسهیل فرآیند پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی - صادراتی به‌ویژه بنگاه‌های کوچک و متوسط دانست و با اشاره به مفاد بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۸، ‌همکاری کلیه بخش‌های خصوصی و دولتی در اجرایی شدن مواد یک و ۲ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی را حائزاهمیت دانست. احسان قمری در گفت‌وگو با «اکسپورتنا» با اشاره به منابع ریالی در نظر گرفته شده به مبلغ ۴ هزارمیلیارد تومان و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به جامعه صادرکنندگان با نرخ‌های ترجیحی، راه‌اندازی سپیدار یا سامانه پردازش یکپارچه درخواست‌های اعتبارات ریالی را در تسهیل و تسریع فرآیند …
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
برنامه‌های ۲۲ گانه بانک مسکن در سال ۹۹
سرفصل ۲۲ اقدام مهم بانک مسکن برای انجام در سال ۹۹ با هدف خلق آثار مثبت اقتصادی در جامعه به منظور تحقق شعار جهش تولید اعلام شد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در سال 99 به منظور خلق آثار مثبت اقتصادی در جامعه 22 برنامه مهم در دستور کار بخش‌ها و قسمت‌های مختلف بانک مسکن قرار گرفته است که از آن جمله می‌توان به افزایش تا 47 درصدی سقف تسهیلات ساخت واحدهای مسکونی نسبت به سال قبل اشاره کرد.اولویت اعطای تسهیلات ساخت مسکن به سازندگان حرفه‌ای و صلاحیت‌دار، دومین برنامه مهم در این دستور کار است. همچنین اولویت تخصیص تسهیلات به واحدهای احداثی متناسب با الگوی مصرف خانوارهای میان‌درآمدی و تخصیص سقف‌های بالاتر تسهیلاتی و اعطای یک درصد تخفیف نرخ سود به استفاده‌کنندگان از تکنولوژی‌های جدید و فناوری‌های نوین …
۲۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نقدی مردم باید وارد چرخه تولید شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سرمایه‌گذاری / نقدینگی / مجلس یازدهم / استانی-سیاسی
۲۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نقدی مردم باید وارد چرخه تولید شود
نماینده مردم چادگان، فریدن و فریدونشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نقدی مردم باید به شکلی به گردش در بیاید و وارد چرخه اقتصادی و تولید شود و نقدینگی در خدمت تولید قرار بگیرد.
راهکارهای اجرایی توسعه کارآفرینی  در ایران
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
راهکارهای اجرایی توسعه کارآفرینی در ایران
شرایط اقتصادی ایران شرایطی ویژه و بی‌مانند است. کاهش شدید بهای نفت و درآمدهای دولت؛ کسری بودجه و اتکا به مالیات شرکت‌ها و کسب‌وکارها از یکسو و تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا، نوسان‌های نرخ ارز، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش کسب‌وکارها و پایین‌ بودن تقاضای موثر از سوی دیگر، اقتصاد کشور را سست و شکننده کرده‌ است. چنین شرایطی بیش از هر زمان کشور را نیازمند سیاست‌گذاری‌های میان‌مدت و بلندمدت توسعه کارآفرینی کرده است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
هشدار پلیس به وعده‌ها و تبلیغات وسوسه‌انگیز سایت‌های قمار و شرط‌بندی
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا ناجا ضمن هشدار به شهروندان در خصوص وعده‌ها و تبلیغات وسوسه‌انگیز سایت‌های قمار و شرط‌بندی اینترنتی، به تشریح عملکرد پلیس فتا در مقابله با این گونه سایت‌ها پرداخت.سرهنگ مصطفی نوروزی اظهار کرد: هموطنان عزیز هوشیار باشند و از توجه به وعده‌ها و تبلیغ‌های وسوسه‌انگیز سایت‌های قمار و شرط‌بندی اینترنتی خودداری کنند. وی ادامه داد: در واقع بازنده اصلی فعالیت این سایت‌ها اعضای آن‌ها بوده و برنده اصلی، گردانندگان این سایت‌ها هستند و همیشه به این گونه بوده که گردانندگان این سایت‌ها اجازه فعالیت با مبالغ پایین را به اعضا می‌دهند و پس از جلب توجه و تطمیع طعمه‌های خود، فرد با مبالغ بالاتری خود را درگیر فعالیت در این سایت‌ها می‌کند و با از دست دادن سرمایه …
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
رشد نقدینگی در بورس کمک به شرکت‌ها یا فشار بر آنها؟
رونق بورس اوراق بهادار و ورود سیل عظیم نقدینگی به بازار، نوید بهبود تامین مالی و کفایت سرمایه در گردش شرکت‌های بورسی را می‌دهد. بسیاری از شرکت‌ها فرآیند افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران را دنبال می‌کنند تا بتوانند سهمی از ورود نقدینگی به بازار را برای توسعه شرکت خود اختصاص دهند. اما مشکل کمبود منابع مالی برای شرکت‌ها همچنان باقی است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
تداوم کاهش شاخص کل بورس تهران
شاخص کل بورس تهران در روز سه‌شنبه هم روند نزولی داشت و با کاهش 33هزار و 151 واحدی به 926هزار و 688 واحد رسید. دیروز همچنین شاخص هم‌وزن به 312هزار و 528 واحد رسید و نسبت به روز دوشنبه 5752 واحد افت کرد. حجم معاملات روز سه‌شنبه بازار سرمایه 4میلیارد و 877 میلیون سهم در 787هزار و 484 دفعه بوده است. ارزش معاملات هم 6هزار و 382 میلیارد و 846 میلیون تومان برآورد شده است. بیشترین تأثیر در شاخص را شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، ‌شستا و معدنی و صنعتی گل‌گهر داشتند. بازار بورس تهران در روزهای اخیر چندبار شاهد افت شاخص کل بوده است، به نحوی که از کانال یک‌میلیون دست کشیده و در کانال 900هزار واحدی گردش می‌کند.
نقطه آغاز فساد سلطان خودرو و همسرش کجا بود؟ | گردش مالی میلیاردی لاشیدایی با شرکت هرمی | فریب مردم با وعده سود ۱۴۰ درصدی
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
نقطه آغاز فساد سلطان خودرو و همسرش کجا بود؟ | گردش مالی میلیاردی لاشیدایی با شرکت هرمی | فریب مردم با وعده سود ۱۴۰ درصدی
وحید بهزادی و همسرش با تشکیل شرکت هرمی پالینور در سال ۸۶، از طریق وعده‌های واهی و متقلبانه نسبت به پرداخت سود به سرمایه گذاری در پروژه‌های سود آور غیر واقعی و... اقدام به تحصیل گسترده مال از افراد کردند به طوری که گردش مالی نجوا لاشیدایی طی دو سال فعالیت شرکت هرمی پالینور ۱۳ میلیارد تومان بوده است.
گردش مالی ۱۳ میلیارد تومانی نجوا لاشیدایی در طی دو سال فعالیت شرکت هرمی پالینور
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
گردش مالی ۱۳ میلیارد تومانی نجوا لاشیدایی در طی دو سال فعالیت شرکت هرمی پالینور
وحید بهزادی و همسرش با تشکیل شرکت هرمی پالینور در سال ۸۶، از طریق وعده‌های واهی و متقلبانه نسبت به پرداخت سود به سرمایه گذاری در پروژه‌های سود آور غیر واقعی و... اقدام به تحصیل گسترده مال از افراد کردند به طوری که گردش مالی نجوا لاشیدایی طی دو سال فعالیت شرکت هرمی پالینور ۱۳ میلیارد تومان بوده است.
سپرده‌های بانکی کم نشده‌اند/ معدن در اولویت پرداخت تسهیلات بانکی
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / بانک صنعت و معدن / مدیرعامل بانک صنعت و معدن / بانک / تسهیلات / واگذاری سهام / بانکداری دیجیتال / کاهش نرخ سود سپرده / معدن
سپرده‌های بانکی کم نشده‌اند/ معدن در اولویت پرداخت تسهیلات بانکی
درپی دستورالعمل کاهش نرخ سود سپرده بانکی و تمکین بانک‌ها از آن، تصور می‌شود سپرده‌ها از بانک‌ها خارج شود اما مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد که هنوز چنین اتفاقی رخ نداده و ممکن است نقدینگی‌ها در بین بانک جابجا شده باشد اما خارج نشده است. همچنین طبق آنچه این مدیر بانکی اعلام کرده، امسال به منظور رسیدن به جهش تولید، اولین سیاست، پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی است و طرح‌های ارزش افزوده بخش معدن نیز در اولویت اول دریافت تسهیلات هستند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
سام الکترونیک الگوی مناسبی برای کارخانجات تولیدی داخلی است
رییس سازمان صمت استان تهران ضمن قدردانی از عملکرد مجموعه سام الکترونیک، این شرکت را الگویی مناسب برای سایر مجموعه ها و شرکت های داخلی برشمرد.به نقل از اقتصادتهران، مهندس یداله صادقی، که در مراسم رونمایی از تلویزیون های شرکت سام الکترونیک حضور داشت، در مصاحبه با خبرنگار ما ضمن ارج نهادن به مجموعه تلاش های صورت گرفته توسط این شرکت، افزایش حمایت از صنایع داخلی را یکی از مهم ترین اقداماتی برشمرد که باید برای تداوم تولید همواره در دستور کار مسوولان قرار داشته باشد و افزود: شرکت سام الکترونیک نشان داد که با اتکار به متخصصان داخلی و با همت خویش می تواند الگوی مناسبی برای سایر صنایع و مجموعه های مشابه داخلی باشد هرچند که بسیاری از صنایع داخلی توانسته اند در شرایط تحریم، روی پای خود بایستند.رییس سازمان …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
رشد دوباره بورس کلید خورد
دیروز سهامداران پس از چهار روز شاهد بازگشت شاخص کل بورس تهران به روند صعودی بودند. روز دوشنبه شاخص کل با افزایش 24 هزار و 595 واحدی روی رقم 993 هزار و 55 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن 7 هزار و 665 واحد رشد کرد و رقم 314 هزار و 347 واحد را به ثبت رساند. دیروز معامله‌گران بورس بیش از 12 میلیارد و 667 میلیون اوراق حق تقدم، سهام در قالب 1.3 میلیون نوبت معامله و به ارزش 12 هزار و 748 میلیارد تومان دادوستد کردند که با در نظر گرفتن ارزش 5 هزار و 97 میلیارد تومانی معاملات فرابورس درمجموع بیش از 17 هزار و 845 میلیارد تومان دادوستد شد. این رقم می‌تواند به عنوان سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز شرکت‌های بورسی و فرابورسی در اختیار این شرکت‌ها قرار گیرد؛ البته همه …
افزایش تامین سرمایه در گردش فولاد مبارکه اصفهان از طریق بورس کالا
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / فرابورس / بورس کالا / بورس تهران
افزایش تامین سرمایه در گردش فولاد مبارکه اصفهان از طریق بورس کالا
عرضه اولیه مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان از فردا(سه‌شنبه) در بورس کالای ایران آغاز می شود که هدف از انتشار این اوراق، تأمین سرمایه در گردش شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
بانک توسعه صادرات 2000 میلیارد ریال تسهیلات برای صادرات کالاهای محصولات کشاورزی اختصاص داد
بانک توسعه صادرات ایران مبلغ دوهزار میلیارد ریال برای تسهیلات سرمایه در گردش ویژه صادرات محصولات کشاورزی به متقاضیان این بخش از محل سپرده‌گذاری ریالی صندوق توسعه ملی اختصاص داد.به گزارش روابط‌عمومی بانک توسعه صادرات، این قرارداد که میان بانک توسعه صادرات و صندوق توسعه ملی منعقد شده و به مدت دوسال اعتبار دارد، در اجرای بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی است.براساس این گزارش، استفاده از سپرده موضوع این قرارداد برای اعطای تسهیلات به متقاضیان تابع مفاد بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی و شرایط مندرج در قرارداد خواهد بود که نسبت 50-50 ترکیب با منابع داخلی بانک به صادرات اختصاص می‌یابد.سقف اعطای تسهیلات سرمایه در گردش برای اشخاص حقیقی حداکثر 50 میلیارد ریال و برای اشخاص حقوقی حداکثر 400 میلیارد ریال …
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
دوقطبی تولید داخل و واردات تجهیزات فناوری
به گفته دبیر کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، تکنولوژی و تجهیزات های‌تک در ۴۰ سال گذشته همواره تحریم بودند و واردکنندگان درحالی همواره با دوقطبی تولید داخل و واردات تحت فشار هستند که هر تجهیزی که با تاخیر وارد شود، کشور از کسب درآمد و تکنولوژی مدرن باز می‌ماند. ‌ اعضای کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) با انتقاد از روند ثبت‌سفارش واردات کالاهای فناوری اطلاعات توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات (رگولاتوری) و وزارت صمت، خواستار ایجاد بهبود در این روند شدند؛ زیرا معتقد بودند رگولاتوری ناخواسته به قاچاق کالا، ورود کالای بی‌کیفیت، مشکل سرمایه در گردش و عدم پرداخت عوارض گمرکی دامن زده است.
صنعت پروتئین؛ ریسک‌های حال و آینده
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
صنعت پروتئین؛ ریسک‌های حال و آینده
این روزها با شیوع بیماری کرونا در جهان مشکلاتی در حوزه‌های مختلف صنایع غذایی به وجود آمده است. تعطیلی بسیاری از رستوران‌ها و محافل عمومی باعث کاهش تقاضای گوشت سفید توسط مصرف‌کنندگان عمومی شده که این موضوع منجر به افزایش ریسک سیستماتیک بازگشت سرمایه شده است. از سوی دیگر افزایش قیمت مواد اولیه و سهم بالای قیمت مواد اولیه در قیمت محصول نهایی، منجر به نیاز به افزایش سرمایه در گردش برای تولید شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
​سال ٩٨ انجام شد
پرداخت ١٣٣ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران به بنگاه‌های کوچک و متوسطبانک صادرات ایران به بیش از ٢۶هزار بنگاه کوچک و متوسط در سال ٩٨ بالغ بر ١٣٣ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی پرداخت کرده است.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط در سال ٩٨ در راستای تسهیل جریان نقدینگی و رونق تولید موجب تخصیص ١٣٣ هزار و ٧٣ میلیارد ریال  به ٢۶ هزار و ۶٢۵ بنگاه کوچک و متوسط توسط بانک صادرات ایران شد. اعطای این تسهیلات که به دو صورت پرداخت از طریق سامانه هماهنگ و پرداخت مستقیم بانک به این بنگاه‌ها صورت گرفته، طی سال‌های گذشته همچنان ادامه یافته به نحوی که مجموع پرداختی‌های بانک به این بنگاه‌ها طی دو سال ٩٧ و ٩٨ به بیش از ٢۴٣ هزار میلیارد ریال رسیده و در این راستا …
پرداخت تمام تسهیلات حمایت کرونایی کارفرمایان تا ۲ ماه آینده
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / واحد‌های تولیدی / تسهیلات تولید
پرداخت تمام تسهیلات حمایت کرونایی کارفرمایان تا ۲ ماه آینده
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار بیان کرد:برای بنگاه‌های با نیروی شاغل کمتر از ۵۰ نفر، ۷۰ درصد حمایت در قالب پرداخت دستمزد خواهد بود و ۳۰ درصد به عنوان سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است.
رونق بورس، فرصتی برای کاهش وابستگی تولید به نظام بانکی
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / تسهیلات / سرمایه در گردش / بورس / کروناویروس
رونق بورس، فرصتی برای کاهش وابستگی تولید به نظام بانکی
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با بیان اینکه پیش بینی شده بنگاه‌های تولیدی در سال جاری به حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند، اظهار کرد: بخش خصوصی می‌تواند بورس را به عنوان یک فرصت در نظر بگیرد و از این منبع برای تأمین بخشی از نقدینگی خود استفاده کنند، چرا که در زمینه منابع بانکی هم محدودیت‌هایی وجود دارد و واحدهای تولیدی برای تامین نقدینگی نمی‌تواند همیشه وابسته به نظام بانکی باشند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
تبعات تحریم داخلی صنعت خودرو
 اما به خاطر کرونا یک مقدار مجددا این رشد تحت‌الشعاع قرار گرفت. با همه این اقدامات اما این قضیه دلاری شدن و قضیه رشد نقدینگی و همین طور سرمایه‌ای شدن خودرو همچنان برقرار مانده است. به عبارت روشن‌تر خودروسازها بخشی از 3 یا 4 عامل گرانی خودرو که تحت کنترلشان بوده را توانستند، پوشش دهند. از طرف دیگر تصمیم‌های دولت در تثبیت قیمت خودرو توان خودروساز‌ها برای افزایش تولید را به ‌شدت تحت فشار قرار داده است. تقریبا تمام عناصر مواد اولیه خودروسازها به قیمت بازار آزاد تهیه می‌شود از جمله کالاهای فلزی، مواد پتروشیمی، نرخ دستمزد و... که عموما افزایش پیدا کرده‌اند. همه این عوامل باعث شده که میزان نقدینگی و سرمایه در گردش خودروسازها در عرض کمتر از 2 سال که رقمی بین …
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
بازگشت ۳۰واحد به چرخه تولید
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در سال گذشته ۳۰ واحد تولیدی استان با وجود تمام مشکلات اقتصادی و تنگناها از طریق کارگروه تسهیل به چرخه تولید بازگشتند.به گزارش  روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، محمد دره‌وزمی اظهار داشت: امسال با عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده در همین راستا وزارت صمت برنامه‌های خود را در هفت محور و ۴۳ پروژه مشخص کرده است و برش استانی این برنامه‌ها نیز برای کردستان تهیه شده است.وی افزود: تولید، توسعه و تعمیق ساخت داخل، تامین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری، بهبود فضای کسب و کار، توسعه صادرات غیر نفتی، مدیریت واردات، توسعه معادن صنایع فلزی، توسعه فناوری و بهبود بهره‌وری و مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری در کشور از محورهای …
۶ ماه خودرو نخریم، قیمت‌ها تعدیل می‌شود/ مردم فقط ۲۰ درصد از سرمایه در گردش خود را وارد بورس کنند/ دیگر بازارها هم باید همراه با بازار سرمایه رشد کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
۶ ماه خودرو نخریم، قیمت‌ها تعدیل می‌شود/ مردم فقط ۲۰ درصد از سرمایه در گردش خود را وارد بورس کنند/ دیگر بازارها هم باید همراه با بازار سرمایه رشد کنند
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر مردم ۶ ماه خودرو خریداری نکنند قیمت‌ها تعدیل می‌شود و بازار سفته‌بازی‌ها جمع می‌شود.
چالش‌های صنعت قیر سد راه تولید و صادرات
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
چالش‌های صنعت قیر سد راه تولید و صادرات
عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵۷ واحد تولیدی در کشور وجود دارد که مجوز تولید و صادرات قیر را اخذ کرده اند، گفت: از این تعداد شرکت حدود ۱۵ درصد فعال بودند که متاسفانه تعلل در بازپرداخت مطالبات شرکت‌ها موجب شد تا تعداد قابل توجهی از تولیدکنندگان قیر استاندارد، تعطیل شوند و سرمایه در گردش آن‌ها نزد وزارت راه بلوکه شده است.
پویایی صنعت خودرو با تامین سرمایه در گردش توسط نظام بانکی
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / بانک پارسیان
پویایی صنعت خودرو با تامین سرمایه در گردش توسط نظام بانکی
صنعت خودرو در دور جدید تحریم‌ها از نخستین بخش‌هایی بود که مورد تحریم قرار گرفت و با مشکلاتی مواجه شد، اما نظام بانکی کشور با حمایت از این صنعت مهم و اشتغال‌زا، مانع توقف چرخ صنعت خودرو شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
در شرایط تحریم و شیوع کرونا راهی جز تولید نداریم
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه برای تامین نیازمندی‌ها در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا راهی جز تولید نداریم، زنده ماندن بورس را وابسته به ورود سهام جدید دانست و گفت: اکثریت قاطع سهام عدالت برای شرکت‌های بسیار سودده است که به ‌راحتی در بورس به فروش می‌رسد.به گزارش ایرنا، حسن روحانی پنجشنبه هفته گذشته در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی مس ایران که به ‌شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: امروز روز بسیار خوبی برای همه ما بود به خاطر چهار افتتاح بزرگی که در استان کرمان داشتیم در بخش مس. در فلزات ما در کنار فولاد، مس و آلومینیوم در رتبه‏های مهم در کشور هستند که هم نیازهای داخلی ما را تامین می‌کنند و هم موجب صادرات می‌شوند.روحانی تاکید کرد: در سال جهش تولید شاهد حرکت بیشتر و سریع‌تری در تولید نسبت به …
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
«صاپ» با قابلیت خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری ETF ‌
نسخه جدید اپلیکیشن پرداخت بانک صادرات ایران «صاپ» با امکان ثبت‌نام و خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بازار سرمایه(ETF ‌) و تجهیز به نرم‌افزار پرداخت فطریه منتشر شد.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، نسخه جدید اپلیکیشن پرداخت «صاپ» امکان ثبت‌نام و خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری (ETF ‌) را بر روی گوشی‌های تلفن همراه هوشمند فراهم کرد و همزمان با عرضه گسترده سهام دولتی شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه تا ماه‌های آینده، شرایط خرید واحدهای این صندوق‌ها را به صورت آنلاین و غیرحضوری نیز تسهیل کرد.ارتقای نرم‌افزار پرداخت فطریه در نسخه جدید «صاپ» نیز در ماه مبارک رمضان مورد توجه قرار گرفته و کاربران می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن، فطریه خود را در پایان مبارک رمضان  واریز کنند.«صاپ» …
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات برخی نهاده‌های دامی
رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور با بیان اینکه نهاده‌های دامی وارداتی با ارز دولتی عمدتا به دست تولیدکننده نمی‌رسد، پیشنهاد کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات برخی نهاده‌ها حذف شود.به گزارش مهر، مجید موافق قدیری با اشاره به اهداف آرمانی تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی‏ گفت: کاهش بهای تمام‌شده محصولات پروتئینی، افزایش رقابت‌پذیری در صنعت با کاهش سرمایه در گردش مورد نیاز در زنجیره تامین محصولات پروتئینی و وصول مطالبات ارزی دولت از محل نفت با ایجاد مشروعیت جهانی و البته ایجاد انگیزه برای بخش خصوصی با واردات نهاده‌های دامی و دارو اظهار کرد: با توجشه به اینکه رسیدن به اهداف فوق تاکنون به درستی محقق نشده و معضلات عدیده برای صنایع خوراک دام و دامپروری کشور ایجاد کرده بنابراین باید به دنبال …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
آیا «وی‌او‌دی»‌ها می‌توانند سینمای ایران را نجات دهند؟
   [پولاد امین] در تعطیلی و رکود کرونا، سینمای ایران به دنبال راه‌های جدیدی برای ادامه حیات و گردش مالی است. سینما و تصمیم‌سازان سینما می‌دانند که با توجه به بنیه مالی سینمای ایران ادامه تعطیلی به نابودی اقتصادی سینما، حداقل بخش خصوصی خواهد انجامید و تا همین‌جا هم گفته می‌شود تعطیلی دو ماه و نیمه سینما آسیبی دویست و چند میلیاردی به سینما زده، معیشت بسیاری را تحت‌الشعاع قرار داده و از آنجا که بسیاری از تهیه‌کنندگان منتظر بازگشت سرمایه برای شروع کار بعدی هستند، تولیدات آینده را نیز مختل کرده است.برای همین هم هست که سینمای ایران روی آورده به راه‌های جایگزینی چون نمایش فیلم‌های سینمایی در «وی‌او‌دی»‌ها؛ و اخیرا هم «درایوین …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
بورسی‌شدن املاک باعث شفاف‌سازی معاملات می‌شود
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بورسی‌شدن معاملات املاک و مسکن بزرگ دولت در شفاف‌سازی و گردش مطلوب معاملات حوزه املاک نقش قابل توجهی خواهد داشت، اما راه‌‌اندازی این بورس به عنوان یک بورس مستقل سوالی است که نیاز به کار کارشناسی دارد.به گزارش ایرنا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی به تازگی در ادامه حمایت‌های خود از بازار سرمایه اعلام کرده است که بورس املاک و مسکن به زودی راه‌اندازی می‌شود و املاک مازاد دولت را از طریق بورس مستقل املاک واگذار می‌کنیم. این اظهارنظر که با حمایت فعالان بازار سرمایه روبه‌رو شده اما به کار بردن «بورس مستقل املاک» از سوی وزیر، یک ابهام ایجاد کرده است که می‌توان برای آن دو سناریو تصور کرد. نخست اینکه با توجه به گفته‌‌های قبلی وزیر اقتصاد در خصوص عرضه املاک مازاد بانک‌ها …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
استاندار همدان از عملکرد بانک صادرات ایران قدردانی کرد
استاندار همدان از عملکرد و تلاش‌های بانک صادرات ایران در این استان در پرداخت تسهیلات و کمک به تحقق برنامه‌های اقتصادی دولت قدردانی کرد.سیدسعید شاهرخی، استاندار استان همدان با ارسال لوحی خطاب به مدیر شعب بانک صادرات استان همدان از عملکرد این بانک در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به اشتغال و رونق تولید در استان، قدردانی کرد.بر اساس این گزارش، بانک صادرات استان همدان در راستای کمک به رونق تولید شامل حمایت از مشاغل خانگی و تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های کوچک و متوسط در استان، هزار و 348 فقره تسهیلات به مبلغ بیش از 733 میلیارد ریال در سال 98 پرداخت کرده است.در بخشی از این لوح خطاب به محمود جعفرآبادی آمده است: «بدین وسیله از زحمات و تلاش‌های ارزشمند جنابعالی در سال 1398 به عنوان عضو کارگروه …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
تقویت بورس‌ها به جای تعدد بورس‌ها
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بورسی‌شدن معاملات املاک و مسکن بزرگ دولت در شفاف‌سازی و گردش مطلوب معاملات حوزه املاک نقش…
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
واحد‌های تولیدی، مدیران و کارگران برای تحقق جهش تولید آمادگی دارند
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام آمادگی واحد‌های تولیدی، مدیران و کارگران برای تحقق جهش تولید، بر بسیج همه منابع و امکانات کشور برای کمک به حوزه تولید تاکید کرد.به گزارش میزان، رضا رحمانی در خصوص مباحث جلسه با کمیسیون تولید ملی مجلس، اظهار کرد: در این جلسه آثار اقتصادی کرونا و برنامه‌های سال ۱۳۹۹ (سال جهش تولید) مورد بررسی قرار گرفت و ما نیز برنامه‌های خود را در این حوزه‌ها برای نمایندگان محترم توضیح و شرح دادیم.وی با بیان اینکه برای کمک به کسب‌وکار‌ها در شرایط پساکرونا مجموعه‌ای از اقدامات باید انجام شود، گفت: کمک‌های جبرانی دولت به واحد‌های تولیدی و کسب‌وکار‌های آسیب‌‌دیده از جمله برنامه‌ها و اقداماتی است که در دستور کار برای اجرا و پیگیری است.وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه راه حل اصلی …
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
پرداخت ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب تبصره ۱۸
وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار داد که از ابتدای اسفند ماه ۹۷ لغایت پایان اسفندماه ۹۸ (۱۳ ماه) حدود 3 هزار و ۹۹۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) پرداخت شده است. منابع تخصیصی از محل تبصره ۱۸ در سه بخش تامین سرمایه در گردش مورد نیاز فعالان اقتصادی و کمک به نوسازی و جایگزینی ماشین‌آلات و طرح‌هایی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، پرداخت می‌شود. برپایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، این میزان تسهیلات به ۷۱۲ فقره طرح پرداخت شد. مجموع ثبت‌نام برای دریافت این تسهیلات در مدت یاد شده پنج هزار و ۴۱۵ فقره بود که دو هزار و ۵۸۹ فقره با مبلغ مجموع ۱۹ هزار و ۹۹ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده بودند. بیشترین پرداختی از این محل به استان اصفهان با بیش از ۳۷۸ میلیارد …
آغاز به کار مجدد کارخانجات نساجی بروجرد در سال جهش تولید
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / بروجرد / ویروس کرونا / جهش تولید / صنعت نساجی
آغاز به کار مجدد کارخانجات نساجی بروجرد در سال جهش تولید
ایرنا - بروجرد - کارخانجات نساجی بروجرد بعد از یک ماه و نیم تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلات سرمایه در گردش امروز (شنبه) با حضور مسئولان استانی فعالیت خود را مجددا آغاز کرد.
نسخه نجات هپکو با خرده‌فروشی‌ سهام پیچیده شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
نسخه نجات هپکو با خرده‌فروشی‌ سهام پیچیده شد
پیشنهاد فروش ۳ درصد سهام شرکت هپکو در بورس برای تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش شرکت، جدیدترین پیشنهادی است که برای نجات این غول بحران‌زده مطرح شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
راهبرد بانک توسعه تعاون بر حمایت از کار و تولید
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در جشنواره امتنان از نخبگان کارگری استان قزوین به‌صورت ویدئوکنفرانس به بیان سیاست‌ها و راهبردهای این بانک در حمایت از بخش تولید و کار پرداخت.حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سی و یکمین جشنواره امتنان از نخبگان کارگری استان قزوین که به‌صورت ویدئوکنفرانسی از محل ساختمان میرداماد این بانک با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین سخن می‌گفت اظهار داشت: تحقق شاخص نسبت مصارف به منابع بانک در استان قزوین به میزان 108 درصد نشان‌دهنده پیشی گرفتن حجم تسهیلات پرداختی از میزان منابع سپرده‌ای در استان می‌باشد و این امر بیانگر التزام بانک در تقویت بخش‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی استان است.وی در همین رابطه افزود: بانک توسعه تعاون …
آمادگی ضمانت صادرکنندگان در بازار سرمایه را داریم/ سهم صادرات در تسهیلات بانکی ناچیز است/ ایجاد سرمایه گذاری جدید راهکار توسعه صادرات
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / پتروشیمی / حمل و نقل / سرمایه / منابع مالی / نفت
آمادگی ضمانت صادرکنندگان در بازار سرمایه را داریم/ سهم صادرات در تسهیلات بانکی ناچیز است/ ایجاد سرمایه گذاری جدید راهکار توسعه صادرات
ایلنا: مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: اگر قرار است برای طرح‌های صادرات محور در حوزه سرمایه ثابت و سرمایه در گردش از منابع بازار سرمایه استفاده شود، ما این آمادگی…
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
رنگ‌بندی پویای کرونایی و بازگشایی مساجد
نشست خبری سخنگوی دولت، ظهر روز دوشنبه در ساختمان کوثر نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد. علی ربیعی در آغاز نشست خبر داد که طی هفته گذشته در بخش‌های بین‌الملل، اقتصاد و اجتماعی تصمیمات مهمی ازسوی دولت اتخاذ شده است. به گفته سخنگوی دولت «سرپا نگه داشتن اقتصاد آسیب‌خورده از کرونا و تمرکز بر رسته‌های آسیب‌دیده و کاهش تاثیر ثانویه بر سایر رسته‌ها» از دستورکارهای دولت بود. همچنین به گفته ربیعی «حفظ شغل و جلوگیری از اخراج کارگران» در کانون فعالیت دولت بوده‌ که برای آن برنامه‌ریزی شده است. سخنگوی دولت با اشاره به جلسات متعدد سازمان برنامه و بودجه برای گام برداشتن در راستای جهش تولید و تداوم اقتصاد مقاومتی با اغلب دستگاه‌ها، تاکید کرد …
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
ایجاد اشتغال در مناطق محروم از اولویت‌های بانک رفاه است
شکل‌گیری مرکز حمایت‌های اجتماعی در مناطق محروم و کمک به ایجاد اشتغال در این مناطق، از برنامه‌های جدید بانک رفاه است. به گزارش روابط‌عمومی بانک رفاه کارگران، للـه‌گانی مدیرعامل این بانک در بازدید از خیریه جوادالائمه اسلامشهر که در حوزه پوشاک فعالیت می‌کند با بیان این مطلب گفت: از اهداف اصلی بانک رفاه، همکاری و تعامل با فعالان اقتصادی با رویکرد ایجاد اشتغال در مناطق محروم کشور است که شکل‌گیری مرکز حمایت های اجتماعی در این مناطق از برنامه‌های جدید و در دست اجراست تا بتوانیم در مسیر تحقق شعار سال که «جهش تولید» است، گام برداریم.مدیرعامل بانک رفاه افزود: با توجه به سوابق خیریه که ایجاد اشتغال را در مناطق محروم پیگیری می‌کند، می‌توانیم همکاری و تعامل مثبتی داشته باشیم و برنامه‌ها را با کمک یکدیگر به …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌ها دغدغه بانکها در دوران بعد از کرونا
در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا بخش اعظمی از مردم جهان قرنطینه و یا با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تعامل آنها با جهان اطراف به حداقل رسیده ‌است. این امر که در صد سال اخیر بی سابقه بوده است، منجر به تعطیلی ادارات، کارخانه‌ها و به طور کلی رکود کسب و کار گردیده که در تجربه دنیای مدرن و شرایط فعلی جهان نگرانی‌های زیادی را در مورد تاثیر پذیری شاخص‌های کلان اقتصادی، بازار سرمایه و مسکن به همراه داشته است. در گفتگویی کوتاه با مدیر امور مالی بانک ایران زمین به بررسی این موارد و شرایط بانکها و موسسات مالی در ادامه این بحران پرداختیم.به گزارش روابط عمومی، محمد مهدی آزادی مدیر امور مالی بانک ایران زمین با اشاره به بحران شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: این اپیدمی اقتصاد جهان را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
لطیفی: احتمال هر خطایی در اکران آنلاین هست
کارگردان فیلم سینمایی «مرد نقره‌ای» درباره احتمال اکران یا عدم اکران آنلاین این اثر سینمایی توضیحاتی ارائه کرد.  محمدحسین لطیفی کارگردان این فیلم سینمایی درباره احتمال اکران آنلاین آن، با توجه به تعطیلی سینماها، اظهار کرد: در این شرایط شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سینماها، آقای حاتمی‌کیا به عنوان اولین نفر پیشقدم شد، اما شرایط اکران آنلاین قدری سخت است. او با اشاره به اهداف تولید «مرد نقره‌ای» گفت: عوامل فیلم مردانه ایستادند و یک اثر کاملا ملی را با موضوع غرور و افتخار ملی و قداست پرچم، ساختند و سعی کردند با تمام مشکلات، بهترین کار را تحویل دهند البته اگر حمایت بهتری هم می‌شد، قطعا کار بهتر از این هم می‌شد. این کارگردان سینما و تلویزیون ادامه …
ببینید | جزییات پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / تسهیلات بانکی / وزارت صنعت،معدن و تجارت / ویروس کرونا
ببینید | جزییات پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا
افشار فتح‌الهی با حضور در گفت‌وگوی ویژه خبر ۲۱ شبکه یک سیما گفت: برنامه‌ریزی دولت پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات جهت حفظ اشتغال موجود بنگاه‌ها و تامین سرمایه در گردش مورد نیازشان است که پیش‌بینی می‌شود کسب و کارهایی در حوزهای گردشگری، تولیدکنندگان، صنوف، باشگاه‌های ورزشی و مراکز فرهنگی و هنری به تشخیص دستگاه‌های مربوطشان مشمول این تسهیلات شوند.
3وزنه بر‌ پای تولید مسکن
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
3وزنه بر‌ پای تولید مسکن
احمد میرخدائی _ روزنامه‌نگار صنعت ساختمان سال جهش تولید را با یک غافلگیری تمام‌عیار آغاز کرده و اینک در دوراهی رونق و رکود قرار گرفته است. تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی به‌دلیل شیوع کرونا، افزایش قیمت نهاده‌های ساختمانی و افت محسوس قدرت خرید سرمایه در گردش سازندگان، عوامل سه‌گانه‌ای است که تولید مسکن در سال‌جاری را با چالش جدی مواجه کرده ‌و به عقیده فعالان این صنعت، بدون عبور از این عوامل امکان تحقق شعار جهش تولید در صنعت ساختمان و به‌تبع آن در انبوهی از صنایع وابسته وجود ندارد. به‌گزارش همشهری، …
فعالیت «نساجی بروجرد» با ۹۴۰ کارگر متوقف شد/ سرمایه در گردش شرکت با پرداخت وام تامین می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / کرونا / خانه کارگر لرستان / نساجی بروجرد / محمد حسن موسیوند / تعطیلی نساجی بروجرد
فعالیت «نساجی بروجرد» با ۹۴۰ کارگر متوقف شد/ سرمایه در گردش شرکت با پرداخت وام تامین می‌شود
ایلنا: دبیرخانه کارگر لرستان از توقف فعالیت‌های تولیدی صنایع نساجی بروجرد به علت افت سطح تقاضا در بازار و تامین نشدن سرمایه در گردش آن خبر داد و گفت: از ۹۴۰ کارگر…
«کرونا» شبکه فروش نساجی بروجرد را مختل کرد/نیاز به سرمایه در گردش
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / صنایع نساجی / بروجرد / ویروس کرونا / سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان / رضا صفی خانی
«کرونا» شبکه فروش نساجی بروجرد را مختل کرد/نیاز به سرمایه در گردش
خرم آباد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به اینکه «کرونا» شبکه فروش کارخانه نساجی بروجرد را مختل کرده، گفت: این کارخانه برای فعالیت مجدد نیازمند به سرمایه در گردش است.
مشکل تعطیلی کارخانه نساجی بروجرد سرمایه در گردش است
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / بروجرد / وزارت صنعت معدن و تجارت / اشتغال زایی / تجارت / صنعت نساجی / ستاد تنظیم بازار / لرستان
مشکل تعطیلی کارخانه نساجی بروجرد سرمایه در گردش است
بروجرد - ایرنا - رییس اداره صنعت،معدن و تجارت بروجرد گفت: پارسال ۳۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش برای کارخانه نساجی بروجرد در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ملی مطرح و به تصویب رسیده بود ولی تاکنون پرداخت نشده است.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
بورس زیر سایه ارزندگی
کیمیا نجفیبازار سرمایه از ابتدای سال ٩٩ روند خود را صعودی آغاز کرد، این در حالی است که بازار در سال گذشته نیز در شرایط ایده‌آلی قرار داشت. جذابیت بازار سرمایه در سال گذشته روز‌به‌روز برای سهام‌داران بیشتر می‌شد، به شکلی که بسیاری از تحلیلگران سال 98 را دوره طلایی بازار می‌نامیدند و هنگامی که از وضعیت بازار در سال 99 پرسیده می‌شد آنها معتقد بودند که بازار پتانسیل رشد در سال 99 را نیز خواهد داشت. این در حالی است که اخیرا صحبتی از حبابی بودن بازار به میان آمده و آن‌طور که شنیده می‌شود ترکیدن حباب بازار بورس در آینده‌ای نه چندان دور پیش‌بینی شده است.بازار بورس در ابتدای سال جاری با استقبال گسترده‌ای از سوی سهام‌داران مواجه شد و آن‌طور که برخی از تحلیل‌گران می‌گویند با توجه به اقبال گسترده در این …
سیاستگذاران جهان بین چکش کرونا و سندان رکود اقتصادی / مقایسه نحوه برخورد کره جنوبی و آمریکا با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
سیاستگذاران جهان بین چکش کرونا و سندان رکود اقتصادی / مقایسه نحوه برخورد کره جنوبی و آمریکا با کرونا
این روزها دغدغه سیاستگذاران در جهان، بین تمایل به جلوگیری از شیوع کرونا و نیاز به از سر گیری فعالیتهای اقتصادی، در نوسان است؛ این در حالی است که توقف گردش چرخ اقتصاد در جهان، تهدید بزرگی است که می تواند رکود طولانی و عمیقی را به دنبال داشته باشد، که طی آن، سرمایه ها هدر رفته و میانگین بیکاری به سرعت افزایش پیدا کند.
بحران در بحران ریلی‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
بحران در بحران ریلی‌ها
[سجاد خداکرمی] ویروس کرونای چینی همان‌طور که به سرعت در میان ایرانیان همچون دیگر مردمان این کره خاکی می‌تازد و جان می‌گیرد، اقتصاد جهان ازجمله اقتصاد ایران را هم روز به روز بی‌جان‌تر می‌کند. این روزها رسانه‌ها و کارشناسان بسیاری به ابعاد گوناگون آثار زیانبار این ویروس منحوس در اقتصاد می‌پردازند، به‌خصوص در حوزه حمل‌ونقل. اما یکی از وجوه کمتر پرداخته‌شده در این حوزه، حمل‌ونقل ریلی است که در سراسر دنیا متضرر شده و درکشورمان هم کووید 19 آسیب‌های اقتصادی شدیدی به این صنعت وارد آورده است. صنعتی که پیش از آمدن کرونای نوظهور هم حال و روز چندان خوشی نداشت و با کاهش سرمایه در گردش نوسازی ناوگان و همچنین پروژه‌های توسعه‌ای‌اش …
رونق تولید فرش دستباف در منازل قالیبافان/ ضرورت تامین سرمایه در گردش کارگاه‌های فعال فرش‌بافی
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
رونق تولید فرش دستباف در منازل قالیبافان/ ضرورت تامین سرمایه در گردش کارگاه‌های فعال فرش‌بافی
رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه با شیوع کرونا، فرشبافی در منازل رونق گرفته، اما راه فروش داخلی و صادرات آن بسته شده است، گفت: باید سرمایه در گردش را برای کارگاه‌های فعال قالیبافی تامین کرد تا حداقل به مدت 3 ماه حقوق قالیبافان را بپردازند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
اعطای وام ۵۰۰ میلیون تومانی به تعاونی‌های تولیدکننده اقلام بهداشتی
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از ابتدای فروردین‌ماه تسهیلات تا سقف ۵٠٠ میلیون تومان بدون اخذ وثیقه در اختیار تعاونی‌هایی که در حوزه تولید ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده، دستکش و البسه بیمارستانی فعالیت می‌کنند قرار گرفته است.به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد کبیری، ضمن بازدید از دو واحد تعاونی تولید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در استان تهران با اشاره به اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت برای برخی واحدهای تعاونی مرتبط با تولید این نوع محصولات بهداشتی اظهار کرد: در سراسر کشور بیش از ۱۴۰ واحد تعاونی را شناسایی کرده‌ایم که در حوزه‌های مختلفی مانند تولید ماسک، البسه بیمارستانی، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده فعالیت می‌کنند.وی اضافه کرد: از محل تفاهم‌نامه چهارجانبه میان صندوق ضمانت …
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
گزیده اخبار
وام 500 میلیون تومانی بدون وثیقه برای تولیدکنندگان اقلام بهداشتی [فارس]   معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت وام 500 میلیون تومانی بدون وثیقه برای تعاونی‌های تولیدکننده اقلام بهداشتی خبرداد. محمد جعفر کبیری با اشاره به اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای برخی واحدهای تعاونی مرتبط با تولید این نوع محصولات بهداشتی گفت:«در سراسر کشور بیش از ۱۴۰ واحد تعاونی را شناسایی کرده ایم که در حوزه های مختلفی مانند تولید ماسک، البسه بیمارستانی، دستکش و مواد ضدعفونی کننده فعالیت می‌کنند.»کبیری اضافه کرد:«از محل تفاهم نامه چهارجانبه میان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و معاونت امور تعاون به این نوع بنگاه های تعاونی …
الزامات تحقق اهداف جهش تولید
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / _صنعت / سال جهش تولید / سرمایه در گردش
الزامات تحقق اهداف جهش تولید
طبق پیش‌بینی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق اهداف برنامه‌های جهش تولید در بخش تولید و تجارت به ۴۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار منابع ارزی، ۵۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش و ۷۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ثابت برای طرح‌های نیمه‌تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت نیاز است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس شورای عالی بورس مصوبات امروز جلسه این شورا را تشریح کرد
به دنبال استعفای آقای محمدی، اعضای شورا پس از بحث مفصل و با قدردانی از زحمات ایشان، آقای قالیباف را به عنوان یکی از اساتید مبرز دانشگاه و با بیش از 10 سال سابقه اجرایی در حوزه بازار سرمایه به عنوان عضو و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار برگزیدند / تعلیق موقتی تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در چهارشنبه هفته گذشته از مصوبات جلسه امروز شورای عالی بورس و اوراق بهادار بود / در جلسه امروز شورای عالی بورس قرار شد هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار برنامه جامعی را برای حضور تمام قد بازار سرمایه، در تامین مالی بنگاه های تولیدی به منظور تحقق جهش تولید ارائه کند / امروز پیام بازار سرمایه این است که ما قابلیت های لازم برای ایفای نقش در تامین مالی سرمایه در گردش شرکت های بزرگ را داریموزیر …
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
ایرادِ نسخه کرونایی گردشگری
ترس از ورشکستگی، جامعه بین‌المللی گردشگری را دربرگرفته است. در ایران وضع حتی بدتر هم ارزیابی می‌شود. کرونا زمانی بر سر ایران آوار شد که یکی از اصلی‌ترین فصول اوج سفرهای داخلی تلقی می‌شود؛ نوروز. اما ممنوعیت سفر و فعالیت کسب و کارهای صنعت سفر باعث شد تقریبا تمام بخش‌های گردشگری ایران خود را برای بدترین اتفاقات آماده کنند؛ باتلاقی که هرروز بیشتر در آن فرو می‌روند و معلوم نیست سرانجام آیا دستی برای نجات آنها از راه می‌رسد یا خیر. حالا کم کم آمار و ارقام زیان صنعت گردشگری ایران هم که ناشی از مهمان ناخوانده این روزهاست، رسانه‌ای می‌شود. هتلداران گفته‌اند تنها در دو ماه اسفند و فروردین متحمل ضرری حدودا ۳ هزار میلیارد تومانی شده‌اند. مجموع خسارت‌های …
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه بانک توسعه تعاون برای حمایت از تعاونی‌های بهداشتی و لوازم پزشکی
در راستای حمایت از تعاونی‌های بهداشتی و لوازم پزشکی جهت مقابله با ویروس کرونا بانک توسعه تعاون تفاهم‌نامه چهارجانبه‌ای با معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق کارآفرینی امید و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون منعقد کرده است. حجت اله مهدیان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به امضای این تفاهم‌نامه خاطرنشان کرد: بانک توسعه تعاون به همراه دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همکاری و هم‌افزایی مناسبی برای پیشبرد اهداف و سیاست‌های دولت در حمایت از تولیدکنندگان محصولات مقابله با کرونا برقرار کرده است. وی بابیان اینکه مطابق این تفاهم‌نامه به میزان 1000 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های تعاونی تولیدکننده کالای طبی «دستکش و ماسک»، مواد ضدعفونی‌کننده و البسه …
راهکار دانش‌بنیان‌ها برای توزیع اقلام بهداشتی با قیمت واقعی/ افزایش ظرفیت تولید در استان گیلان
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / محلول ضد عفونی کننده / شرکت دانش بنیان / فروش آنلاین محصولات دانش بنیان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
راهکار دانش‌بنیان‌ها برای توزیع اقلام بهداشتی با قیمت واقعی/ افزایش ظرفیت تولید در استان گیلان
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی رشت با تسهیلات سرمایه در گردش صندوق نوآوری و شکوفایی در مدت ۲۰ روز، ۶۰ تن محلول ضدعفونی‌کننده برای پیشگیری از ویروس کرونا تولید و روانه بازار کرده است، ولی به گفته محققان این شرکت به تدریج محصولات تولیدی آنها با قیمت‌های گزافی به دست مردم می‌رسید، از این رو این شرکت از طریق فروش آنلاین، توانست این اقلام بهداشتی را با قیمت‌های واقعی به جامعه عرضه کند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
بانک‌ها روحیه تلاش در ارتقای تولید را در جامعه تقویت کنند
 استاندار اردبیل گفت: بانک‌های عامل باید با تسهیل در روند پرداخت تسهیلات برای واحدهای تولیدی روحیه تلاش در ارتقای تولید را در جامعه تقویت کنند. اکبر بهنامجو در نشست با مدیران بانک‌های استان در راستای تبیین برنامه‌های جهش تولید اظهار کرد: در سال مزین به نام جهش تولید بانک‌ها نقش اساسی را در ارتقای سرمایه‌گذاری و تکریم سرمایه‌گذاران در اردبیل دارند و در این زمینه نباید کوتاهی کنند.وی با اشاره به اینکه بانک‌ها با بررسی پرونده‌های سرمایه‌گذاری در موعد مناسب بدون اتلاف وقت بخش تولید را یاری کنند، خاطرنشان کرد: حذف بروکراسی اداری در روند تکمیل پرونده‌های سرمایه‌گذاران امری اساسی در تحقق جهش تولید است و بانک‌ها در خط مقدم این امر قرار دارند.استاندار اردبیل با بیان اینکه تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی …
ادامه بحران مالی در آستون مارتین
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
ادامه بحران مالی در آستون مارتین
نجات آستون‌مارتین توسط کنسرسیومی با مدیریت لارنس استرول، میلیاردر کانادایی اقدام مناسبی برای این خودروساز درگیر چالش بود، اما هنوز آستون‌مارتین به کمک نیاز دارد. دلیل این امر آن است که به‌رغم افزایش بودجه 536 میلیون پوندی، این خودروساز هنوز به‌دلیل بی‌ثباتی و نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا سرمایه در گردش کافی ندارد.آستون‌مارتین اعلام کرد مشکلات ناشی از چالش‌های کنونی موجب کاهش ارزش سهام این خودروساز تا بیش از 9 درصد شده است. قیمت سهام این خودروساز نیز تنها در سال جاری 60 درصد کاهش یافته است و اکنون 89 درصد کمتر از قیمت آن در سال 2018 است. اگرچه سرمایه‌گذاری‌های اخیر می‌توانست برای کمک به مشکلات نقدینگی آستون‌مارتین موثر باشد اما شیوع ویروس کرونا خط بطلانی بر این امید کشید. استرول که به عنوان …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •