یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
شاخص توده بدنی
ویدئو / افزایش چشمگیر نیاز به غذا تا پایان قرن ۲۱
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بهداشت و سلامت
ویدئو / افزایش چشمگیر نیاز به غذا تا پایان قرن ۲۱
نتایج پژوهشی تازه نشان می‌دهد مقدار غذای مورد نیاز برای جمعیت جهان، تا پایان قرن ۲۱، می‌تواند افزایش ۸۰ درصدی داشته باشد. محققان آلمانی اعلام کرده‌اند که افزایش شاخص توده بدنی منجر به افزایش کالری دریافتی در هر فرد خواهد شد.
  کاهش غذا  افزایش جمعیت  افزایش کالری  افزایش نیاز به غذا  کمبود غذا
تاثیر چاقی در کاهش عوارض درمان سرطان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / علمی و آموزشی
تاثیر چاقی در کاهش عوارض درمان سرطان
یک مطالعه جدید از محققان استرالیایی نشان می‌دهد که مبتلایان به سرطان که شاخص توده بدنی آن‌ها بالا است، می‌توانند در بقای خود وضعیت بهتری نسبت به باقی بیماران داشته باشند.
  چاقی  سرطان  سرطان ریه  شاخص توده بدنی
تاثیر چاقی بر رشد مغزیِ کودکان
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
تاثیر چاقی بر رشد مغزیِ کودکان
شفقنا- نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که چاقی ممکن است بر رشد مغزی در کودکان تاثیرگذار باشد. ایسنا نوشت: در این بررسی مشخص شد کودکان چاق نسبت به کودکان با وزن طبیعی، قشر پیش‌پیشانی (کورتکس مغز) نازک‌تری دارند. نازک‌تر بودن کورتکس می‌تواند در “کاهش عملکردهای اجرایی” فاکتور مهمی باشد که در مطالعات گذشته در بین کودکانی با شاخص توده بدنی […]
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
۵ دلیل دشوار شدن کاهش وزن با افزایش سن
«با افزایش سن، بدن ما به روشی مشابه با گذشته به تلاش‌هایی که برای کاهش وزن انجام می‌دهیم، پاسخ نمی دهد. در حقیقت، افزایش وزن با افزایش سن شرایطی معمول است. اگر چه شاید میزان افزایش وزن در ابتدا چندان زیاد نباشد اما با گذشت زمان می تواند به چاقی، شرایطی که با شاخص توده بدنی ۳۰ یا بیشتر مشخص می‌شود، در برخی افراد منجر شود.»
  کاهش وزن
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
مهمترین راه پیشگیری از چاقی
دبیر علمی‌هفتمین کنگره ملی پیشگیری و درمان چاقی ایران گفت: چاقی و اضافه وزن به معنی وجود چربی بیش از حد معمول در بدن است. به‌عنوان تعریف عملی به شاخص توده بدنی مساوی یا بیشتر از 30 کیلوگرم بر مترمربع اطلاق می‌شود. دکتر مجید ولی‌زاده، افزود: این وضعیت به‌علت تعادل مثبت انرژی و توسعه بافت چربی در طول زمان ایجاد می‌شود. در نتیجه درمان آن نیز ایجاد تعادل منفی در انرژی بدن است که با محدودیت کالری مصرفی (رژیم‌های غذایی مناسب) و افزایش فعالیت بدنی اتفاق می‌افتد. وی درباره علت عمده چاقی و مهمترین راهکارها گفت: عوامل مختلفی منجر به بروز چاقی می‌شوند که در بین آنها می‌توان به عوامل وراثتی، محیطی، روانشناختی و رفتاری، تغذیه ای، کم خوابی و استرس اشاره کرد. دبیر علمی‌هفتمین کنگره ملی پیشگیری و درمان چاقی …
نازایی زنان با شاخص توده بدنی بالای ۳۵ | خطر ناباروری با مصرف قرص‌های چاقی و لاغری
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اجتماعی
نازایی زنان با شاخص توده بدنی بالای ۳۵ | خطر ناباروری با مصرف قرص‌های چاقی و لاغری
یک جراح زنان و زایمان درباره تاثیر مصرف مکمل‌های لاغری و هورمونی بر باروری زنان هشدار داد و گفت: این مکمل‌ها حاوی ترکیب‌های استروئیدی است که مصرف آنها می‌تواند به ناباروری افراد منجر شود.
برترین نوشیدنی های ضد سرطان که در جهان وجود دارند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / وبگردی
برترین نوشیدنی های ضد سرطان که در جهان وجود دارند
طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، یک سوم از مرگ و میرهای ناشی از سرطان در سرتاسر جهان ناشی از شیوه زندگی ناسالم است. مهمترین عوامل خطرناک ایجاد کننده سرطان شامل  ورزش نکردن، شاخص توده بدنی بالا ، رژیم نامتعادل ، سوء مصرف الکل و دخانیات است.